עברית  |  English  |  
 

*******
מוזמנים להכנס לקטגוריית כלים שמחברים לידע ולפנק את עצמכם!!
 
 
 

תחזית המאיה

גל הלוחם
 
 
 

שלום וברכה לכולנו: 
גל הלוחם מאפשר לשינוי מהותי בנוגע לפרספקטיבה שממנה אנחנו בוחרים לחיות בגוף הזה בחיים הללו. או שאנחנו בנשמה או שאנו באגו של האישיות המצומצמת. עם הלוחם אנחנו לומדים להביא את ה-"ל" הלמידה אל החום, הלהט והאש הפנימיים. המלחמה היא בתוך עצמנו ועלינו להעמיק באומץ אל תוך ההתנגדויות הקיימות בנו. זוהי בעצם המלחמה היחידה- על הפסקת ההזדהות עם העצמי עד שנוכל לבטא במחשבות, במילים ובמעשים את חכמת הנשמה שבנו. אתגר האדמה בגל מעיד על כך שגוף האדמה פצוע ומדמם ומבקש ריפוי. אינני מבינה במלחמות אך כן במחלות. במילה מלחמה: להביא את ה-"מ"-המהות למחלה. חייבת להיות מהות שלילית והרסנית מאד ביסודה על מנת שתפרוץ מחלה רצינית וממשית בגוף האדם או לחילופין התלהטות של גלי טרור ואסונות בגוף האדמה. המלחמות הגדולות בין עמים, מגזרים שונים וכן הקטנות בין אוהדי כדור רגל ושכנים לדוג' הן סוג של מחלה קולקטיבית ענקית שמאפיינה זהים למחלה 'אישית'. לאורך כמה וכמה שנים, לרוב באופן לא מודע ואוטומטי מתרחשת הרעלה של הרבה מחשבות שליליות, עד שהמ(ל)ח(מ)לה מגיעה אל תאי הגוף או האדמה. המחשבות מכסות על כאב רגשי עמוק שהוא המקור הראשוני וכמטפלת השאיפה היא להגיע אליו. אותו אדם המבקש להבריא- נדרש ממנו ללמוד להיות רך, אוהב וגמיש עם עצמו וזאת בניגוד לטקטיקות הישרדות של נוקשות, הרס וביקורת. לאדם החולה כמה אמונות יסוד שגויות שגורמות למחשבות ההרסניות. כדי להחלים יש לשנות את המקור  הכואב של האמונות הדפוסיות הללו. מניסיוני קיים קושי רב להחלים מהמצבים הללו. האמונות חזקות, ההרגלים שפותחו הם מקומות נוחים ו"בטוחים" ורובנו מפחדים לעבור דרך הכאב והקושי הכרוכים בשינוי מהותי ממשי. אנו מעדיפים את הכאב כי הוא מוכר וידוע. כבני אדם פרטיים וכקבוצות אנחנו לומדים להביא רוך וגמישות רגשית ומחשבתית לאמונות הנוקשות. בעיניי, הדרך להגיע לשלום על פני האדמה היא דרך מסה קולקטיבית של אנשים שהגיעו לשלום יחסי בתוך עצמם ובעזרת החיבור לליבם מסוגלים לשדר תבניות חשיבה של יש שלום, יש אהבה, יש התחדשות בכל הערוצים. לא משנה כיצד יגיע השלום, הדבר החשוב הוא לשדר בהתמדה ובנחישות את האמונה ששלום הוא אפשרי.
גל הלוחם מאפשר לנו להסתכל על הדברים דרך פרספקטיבת הנשמה שאינה שופטת, מקטלגת ונלחמת. בכולנו קיימת נשמה מאד מוחשית. היא אנרגיית החיים הפועמת בנו. כל עוד אנחנו בזווית הראייה המצומצמת והמוגבלת של האישיות, תמיד נלחם על משהו וננסה להוכיח את צדקתנו. רק המקום הרחב, היפה והאוהב של הנשמה הקיים בתוך כל אחד מאתנו, יכול להביא לרגיעה פנימית ולמציאות של הכוכב הקוסמי בסוף הגל שמעיד על  חיבור לאהבת הנשמה. כולי תקווה שנגיע למסה קולקטיבית שתביא לשלום ולרגיעה עולמית. מקווה שנלמד להנות מהדברים הקטנים, הפשוטים והיום יומיים, מתוך הבנה ששום דבר לא מובן מאליו. שנדע מדי יום להוקיר תודה על הזכות לחיים בתוך גוף ולברך על החיים שיש לנו כאן. שנדע להיות נדיבים כלפי עצמנו ולהמשיך במחוות של נדיבות אחד כלפי השני ושנצליח להיות הבן אדם שאנחנו אמורים להיות בגוף הזה. בגל הלוחם קיים הפוטנציאל לקלוט שהמודעות האנושית מגבילה את עצמה להתנסויות מאד מצומצמות ושלמעשה אפשרויות רבות קיימות לכל יחיד ולכל קבוצה. עם הכוכב של סוף הגל ניתן לקוות לניסים ולאפשרויות להתחדשות בתוך עצמנו ובמערכות היחסים שאנו שותפים בהן. מאחלת לכולנו נס בגל הקרוב ושלוחם האור שבנו יוביל לימים שקטים ורגועים בתוך עצמנו ובעולם כולו! אמן ואמן!!!
 
20/3: תחילת גל הלוחם: הלוחם מלמד "להילחם" בקולות מבחוץ ומבפנים שמונעים מאתנו מלבטא את המהות האמיתית של מי שאנחנו- נשמה אדירה בתוך גוף פיזי מצומצם. המילה לוחם משמעותה- להביא את ה"ל" הלמידה אל החום- אל האש שמבפנים וכן להביא את ה"מ- המהות אל החול- היום יומי, השגרתי. אנחנו מקבלים דחיפה להתחבר למהות האותנטית לנו, לאש הפועמת בליבנו ולפעול על פיהם במציאות. בתהליך הכולל בחיים וספציפית בגל הלוחם- אנו חוקרים, בודקים ולומדים עד שמצליחים להתחבר לאמת האינדיבידואלית שלנו שמתקיימת בגוף וברגע. אין דרך אחרת מלבד הדרך הספציפית המדויקת לכל אחד מאתנו וכל דרך היא בסה"כ אופציה אחת מבין אינסוף הדרכים ללכת בהן. המטרה בגל היא לממש בתעוזה וחינניות את מה שאנו מאמינים בו ולא משנה באיזה נושא מדובר. אנו לומדים לשחרר את כל הקונספטים כולם! ככל שאנחנו נאמנים למהות האמיתית שלנו, כל ה'אמור', ה'צריך' וה'מקובל' נעלמים להם. גל הלוחם מלמד לבטא באומץ, אלגנטיות וחכמה את האמת העמוקה ביותר שלנו. הלוחם מתבונן בשקט בהתרחשויות במפת החיים ובעצמו, חוקר ביסודיות היבטים שונים עד שהוא מוצא את האמת האותנטית לו ובהתאם מכוון למקום שהכי נכון לו להיות בו עכשיו. האמת הפנימית נוגעת בתחומי החיים כולם: בעבודה, במערכות היחסים הקרובות והרחוקות, בתחומי העניין השונים, בזמן הפנאי האיכותי שלנו ועוד. בדרכו הנבונה הלוחם מתמודד בשעבוד למחשבות הממוחזרות שמתבטאות בהתמכרויות, בתלות באנשים, בחפצים ובכל דבר חיצוני. הלמידה ממשיכה עד שאנחנו משחררים תלות, הופכים לעצמאיים בשטח וחווים תחושת חופש פנימית של ידיעה. אנו לומדים לפעול מתוך חופש הבחירה שמתאפשר כשאנו משחררים את ההזדהות עם האגו בעל הצורך הצר והמוגבל באפשרויות. אחרי שהשתחררנו מהישן בגל הלילה שחלף ואפשרנו לחדש ולשונה להתווסף לחיינו, אנו מוזמנים לנוע באומץ אל תוך מציאותנו המשתנה וליצור בה את חלומותינו. לאורך הגל אנו מוזמנים לנשום את הלוחם אל כל תאי הגוף ולהרגיש את הסליל בעין השלישית נפתח. אז נתמלא באנרגיות של אמון בעצמנו, נתחבר לקול האותנטי ולהשראת הנשמה לקראת ימים מלאים בעשייה והתפתחות. החיבור לאמת האותנטית מוביל להגשמה אלגנטיות של הרעיונות והרצונות שלנו במציאות החיים. אמן!
 

 
 
 
21/3: יום שער: יום שני באנרגיית האדמה: בכדי להשמיע את קול הלוחם האותנטי עלינו להשתרש במציאות הקיימת על כל מה שיש וממשי בה. המסר באתגר האדמה הוא להתפכח אל מעבר לאשליות ולסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו ולהתחיל לפעול במציאות הריאלית. בעידן הנוכחי שבו קיימים אינסוף  גירויים מסביב, רבים מחפשים אחר האושר אי שם בחוץ ושוכחים שלמעשה הכל נמצא בתוכנו כאן ועכשיו. במקום לבזבז אנרגיה על מסקנות עתידיות לא וודאיות או על תסריטים מגוונים שעשויים להתרחש, אנרגיית האדמה מלמדת להתרכז במציאות הממשית ובמה שקורה בה ברגע זה ממש. אתגר האדמה מלמד ליצור עוגן פנימי יציב עם שורשים עבותים שחודרים אל עומק נבכי האדמה. אנו מתחברים לאדמה- במגע, בהליכה, יחפים, בחיבור לחיות, לצמחים, לאבנים, לקריסטלים או בכל דרך שמתאימה לנו. תחושת העוגן גדלה ומתייצבת ככל שאנחנו נמצאים בעשייה ויוצרים את המחשבות שלנו אל תוך החומר. כשאנחנו עומדים איתנים על קרקע החיים, אנו מתחברים למרכז שבליבנו וענפים שבנו מתפשטים אל עבר רוחב הנשמה. לאדמה אנרגיה נשית מאד ואנו מתבקשים להתחבר לאיכויות של רכות, סבלנות וחמלה בתוך עצמנו ואז גם לשדרן לעולם. מעצם הבחירות והמעשים שלנו בגל הלוחם בפרט ובחיים בכלל, אנו גם משפיעים על האחרים ועל העולם כולו. כשאנחנו מקרינים תדר של אהבה מתוך עצמנו, אנחנו עוזרים בשינוי הקולקטיבי ואין צורך בדיבורים מיותרים ובשכנוע הסובבים בצדקת דרכינו. אתגר האדמה מלמד על נוכחות יותר ויותר יציבה בגוף, ברגע הממשי היחידי שקיים ובמציאות. כל רגע מדויק, מצמיח ומלמד! זהו ה'טריק' שמגדיל את הנוכחות ברגעי החיים. האדמה הירחית מסנכרנת אותנו עם סיטואציות ומפגשים מרובים ומשמעותיים שמבקשים לנער חלקים רדומים בתוכנו ובחיינו שגורמים להרס ולחולי. אנחנו לומדים לשחרר מחשבות מכשילות ולפעול ממקום מכיל, חיובי וער. היום ננשום את האדמה, נחווה תחושת יציבות והשתרשות בגוף ונבחר את התכנים היום יומיים שפותחים את ליבנו. נמשיך לנשום ונחווה כיצד החיבור לגוף ממקד את האנרגיה פנימה עד לחיבור לאהבת הנשמה שבתוכנו ומתוך הפנים תחושת שייכות לעולם כולו. אנחנו מוזמנים גם לשדר תדר של אהבה ושלום לכל יושבי האדמה ובכך לעזור ליצירת של שלום ואהבה בעולמנו. אמן!
 
היום הוא גם יום השיוויון האביבי: מזה עידנים ימי השיוויון מהווים נקודות יחס בין חושך לאור עפ"יהם ניתן לקבוע את עונות השנה. התרבויות העתיקות במצרים, במקסיקו, בסין ועוד, התייחסו לימי השיוויון כאל נקודות מפנה בזמן, בהן ניתן לנקות את האנרגיה שלא רלוונטית יותר, להשתנות מבפנים ולהיטען באנרגיה חדשה. ה21/3 מסמל באופן פורמאלי את תחילת האביב. ממנו הימים ממשיכים להתארך במסלולה של השמש צפונה, עד שהיא מגיעה לנקודה הכי צפונית ב- 21/6. תחילת האביב עם אנרגיית האדמה מעיד על אביב של התעגנות והתייצבות בתוך הגוף הפיזי והמציאות הריאלית. באביב הקרוב אנחנו לומדים להפוך לאדמה פורייה שמחברת לאינסוף האפשרויות הקיימות ומאפשרת לבריאת מציאות של שלום ואהבה לעצמנו ולאנושות כולה. אמן! 
 
 
 

 

 22/3: יום שלישי באנרגיית המראה: בתחילת הפוקוס לכיוון פתרון אתגר האדמה, המראה מניחה בידינו את החרב חותכת האשליות ומאפשרת לראות מבעד לאשליית המראות והמציאות. אנחנו מבזבזים המון אנרגיה על החוץ בניסיון להרשים, להוכיח שאנו מיוחדים, לקבל פידבקים, לרצות את הסביבה, לעמוד בנורמות החברתיות ה"מקובלות" ועוד ועוד. המראה החשמלית מלמדת להפסיק את התנודות הללו אל עבר הסביבה החיצונית. אנחנו משחררים את כל ה"אמור" שיש לנו בנוגע לעצמנו וכן בנוגע לאחרים. היחס השיפוטי שלנו להשתקפויות המקיפות, התרגומים הסובייקטיביים וההשלכות על האחר מקשים מאד על יכולת המימוש האותנטי במציאות. עלינו להבין שכל אחד ומערכת המידע שעליה הוא גדל ובמקום להילחם ולבקר, להבין ולמצוא פתרונות לקשיים. אנחנו מוזמנים ללמוד על עצמנו דרך השיקופים השונים ולשנות בתוכנו את החלקים שלא נעימים לנו. המראה מסמלת ריכוז ומיקוד ומאפשרת להיות יותר ויותר נוכחים ברגע, ללא המחשבות המיותרות על העתיד הלא ידוע ועל "מה שיהיה" בו. היום ננשום את המראה ונקיף את עצמנו בפירמידת זהב. בתוך הפירמידה נתמקד בלשחרר ולסלוח לעצמנו ולמראות המקיפות אותנו. אז נדמיין את רצונותינו מתממשים בקלות, בזרימה ובמהרה.  
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "מתינות", "צניעות" (הקסגרמה 15), עפ"יה אם נאזן מצבים קיצוניים, נשלים בדרכנו משימות שהתחלנו (אדמה 2) ונשמור על כנות עם עצמנו (מראה 3), המטרות שהצבנו לעצמנו יתממשו (לוחם 1). הסינים מוסיפים שעלינו לזכור לעשות הכל במידה, למתן פנטזיות מרחיקות לכת ולהישאר מרוכזים ברגע העכשווי (מראה 3). 
 
 
 
 
23/3: יום רביעי באנרגיית הסערה: ביום הזריעה המנטלית הסערה העצמאית מכוונת לכך שכל מה שקורה בחיינו הוא תמיד מדויק ולטובתנו. אנחנו בהחלט מוזמנים להכניס אמונה זו אל תוך מערכת האמונות שלנו. אנו לומדים שכדי להתקרקע בדרכינו הייחודית עלינו לשחרר את תחושת הפער (המדומה) בין הרצוי למצוי. גם אם לעתים נדמה שאין לנו ברירה ושהמציאות מבחוץ כופה עלינו דברים, זהו למעשה מידע רגשי כואב שקיים בתוכנו שמוקרן לעולם והופך למציאות. אותם הכבלים שאנחנו חושבים שאנו חיים בהם הם למעשה יצירה דפוסית שלנו. אנחנו לומדים להתחבר לפרספקטיבת הנשמה בנוגע לכל כאב שקיים בנו. החקירה היסודית של הלוחם מרחיבה את זווית הראייה שלנו ומאפשרת לבחירה מחודשת בנוגע להיבטים השונים במציאותינו. כדי שנוכל לצעוד באומץ עם הלוחם האותנטי, הסערה מאפשרת לרפא כל סוג של חסימה שקיימת בתוכנו ובסביבתנו- פיזית, רגשית, מנטלית או אנרגטית. בעזרת הריפוי של המידע הרגשי הכואב היא מגדילה את המוטיבציה להשתרש בנחישות בגוף ובמציאות החיים המגוונת. כדי שנבטא את האמת האינדיבידואלית שלנו, עלינו להאמין בעצמנו וביכולות הקיימות בנו. הסערה מגדילה את ההערכה העצמית שלנו ובכך גם את הביטחון לקפוץ אל מימיי החיים הסוערים.  היום ננשום את הסערה ונגיד לעצמנו: "אני מרפא/ה את עצמי". נרגיש אור שמרפא אותנו. עצם הנכונות לריפוי של טראומה ישנה מאפשרת לשינוי פנימי וכתוצאה לשינויים מבורכים במציאות החיים. נמשיך לנשום ונבקש גם ריפוי קולקטיבי. 
 
 

 24/3: יום חמישי באנרגיית השמש: המוטיבציה להשתרש יותר ויותר בגוף ובמציאות נשענת על היכולת להיות בהירים בנוגע לדרכי הפעולה שלנו. אנחנו לומדים להתמקד בעובדות עצמן ואותן לפתח לרצפים הגיוניים. הבהירות השמשית מאפשרת לשים את הפוקוס על הדברים שבאמת חשובים לנו עכשיו ומשחררת בלבול ופיזור שמקשים על יכולת המימוש. השמש גם מאפשרת למחוות של נדיבות כלפי עצמנו וכלפי האחרים. אנחנו מגדילים את מחוות האהבה בחיינו, לומדים להקל על עצמנו ולזרום כמו שמש אביבית נעימה ומלטפת. החמימות באזור החזה ומחוות הנדיבות מחזקות את המוטיבציה להתקרקע במציאות ומגדילות את החיבור לרעיונות הנשמה המבריקים  שזורמים אלינו בכל רגע. תהליך גילוי הקול האותנטי עם הלוחם מחבר אותנו היום לאלמנט האש שבנו. השמש הקוואנטית מזרימה בלהט את אש היצירה הפנימית לליבנו. אש מחממת זו מאירה חלק נוסף מהכאבים הרגשיים שנתגלו עם הסערה וממלאה באנרגיה יצירתית פנימית שמאפשרת להגשמת קולנו האותנטי. גל הלוחם יכול להאיר את חיינו ברבדים חדשים שטרם נחשפנו אליהם. אור השמש מחובר ישירות לשדה ההשראה של נשמתנו האדירה. זהו אור של אהבה, של שלום, של רטט מעודן שהוא מעבר לאור השמש הסולארי המוכר לנו. היום נדמיין שמש זהובה במרכז הלב שלנו שממלאה אותנו באור, ברוך, במידע מתחדש ובחום פנימי ואותה נשדר אל כל יושבי האדמה. 
 
 
 25/3: טון 6 באנרגיית הדרקון: בעזרת הקבלה האימהית הדרקונית ניתן להגיע לרגיעה, לשקט ולרכות ולשחרור הביקורת וההרס שהם אלה שמעכבים שלום פנימי וקולקטיבי ואת הביטוי האותנטי שלנו. מה שלמעשה מרפה את ידינו הוא המיקוד בחסר ובאין שגורמים לחוסר ביטחון בסיסי באמת שלנו ובאמון שאכן ניתן לחיות באותנטיות שהיא איננה ביחס לאחר. אנרגיית הדרקון הקצבי  מכוונת אותנו למלא את מחשבותינו בחיוביות לגבי עצמנו, לגבי התהליכים השונים ובכלל לגבי כל מה שקורה לנו. כשאנו מתבוננים במה שכן יש בנו, לנו ובחיינו אנחנו מתמלאים באנרגיה שמאפשרת לעשייה וליצירה. בתהליך ההשתרשות ההולך ומתייצב עם האדמה, האנרגיה הנשית מזמינה אותנו להירגע ולהזין את הגוף, הרגש והמוח האישיים והקולקטיביים. אנרגיית הדרקון מאפשרת להעריך מחדש את מה שכבר עשינו ועברנו בחיים הללו ולגלות שיש כמה וכמה דברים במציאות שלנו שבאופן אובייקטיבי ניתן לכנותם הישג. ביום האיזון לקראת שיא התהליך, האנרגיה הנשית מבקשת שנלמד לקבל את עצמנו ואת מי שאנחנו היום ואת סביבתנו על כל מה שיש בה. וכן שנכיר בעובדה החשובה שכבר מימשנו אי אילו דברים במציאות. היום ננשום את הדרקון ו"נקפיד" לקבל את כל מה שיש כרגע עצמנו ובחיינו. נמשיך לנשום עד שנחווה את האם המחבקת שבנו. אז ניתן להיוולד למציאות קסומה של שלום ואחווה שבה 'איש איש באמונתו יחיה' (שהרי צדיקים אין) ושבה אנו חיים את רצונותינו האותנטיים ביותר רגעים קסומים במציאות החיים. אמן! 
 
 
 
 26/3: טון 7 באנרגיית הרוח: בשיא גל הלוחם הרוח מזכירה לנו קודם כל לנשום. אמנם לנשום נשמע מאד הגיוני לכולם אך רובנו לא נושמים כמעט בכלל. הנשימה היא סימבול למידת האיזון בחיינו משום שלא ניתן לשאוף יותר מדי-לקבל או לנשוף יותר מדי-לתת. הנשימה היא למעשה מפתח בסיסי למימוש, לתנועה ולחיים. כל שאיפה מחברת אותנו מחדש לנשמה שבנו. כדי שנוכל לבטא, להתעגן וליצור, הרוח ממלאה את בית החזה באוויר ואת המח בחמצן שחיוניים מאד לערנות ולריכוז שלנו. החמצן שאנחנו נושמים הוא למעשה הדרך המהירה ביותר להתחבר מחדש לנשמתנו. הרוח המהדהדת היום מעמיקה את שאלת השאלות של הלוחם ומעצימה את היכולת לבטא בהנאה ובחן את האמת הפנימית שהולכת ומתגלה לנו. כדי שנוכל ללכת עם אמת זו בדרכי שלום עלינו לדעת לבטא את עצמנו בבהירות, בכל השפות של כל האנשים כולם. יכולת ביטוי שכזאת אפשרית רק כשאנו מתייחסים לעובדות הריאליות מבלי לתרגם אותן. בעיצומו של התהליך, הרוח מרעננת את דרכי התקשורת שלנו עם עצמנו ועם הסביבה ומאפשרת לבטא את רצונותינו וצרכינו בחדות, באלגנטיות ובדיוק. כדי שנוכל להשתרש בנועם במציאותינו ולא לפעול מתוך לחץ, לוחמה ורמות מתח גבוהות, הרוח מחדירה קלילות ושמחה לתהליך הגל. לעתים קרובות נדמה לנו שהמציאות היא קשה ומורכבת וכדי להגיע לאיזושהי תחושת מימוש, עלינו להתאמץ מאד ואף לסבול. הרוח מלמדת שתהליך של קרקוע יכול גם לזרום בתנועה קלילה, מלאה בהומור ובהשראה. היום ננשום את הרוח אל כל תאי הגוף ונתמלא ברוגע, באופטימיות וביכולת ביטוי גבוהה ב'כל השפות' בכדי לומר את האמת שלנו בנועם ובסבלנות.
 
הרבה מאד דברים מתרחשים במקביל עם אתגר האדמה. הרבה רעיונות, אפשרויות, מפגשים והתפתחויות. לפי החכמה הסינית הימים השביעי עד העשירי בגל קרויים: "הסתגלות" (הקסגרמה 17) ובהם אנו לומדים מתי לפעול (רוח 7) ומתי לנוח (לילה 8) וכיצד להתאים את עצמנו לצרכי השעה, החברה והתקופה (אדמה 2). אנו לומדים להיות חלק מהמצב הקיים ולפעול בו (זרע 9). 
 
 
 
27/3: יום שער: טון 8 באנרגיית הלילה: אנרגיית הלילה מבקשת שנכנס עמוק עמוק פנימה אל תוך עצמנו ונתבונן במחשבות וברגשות שיש בנו. ביום של בדק הבית הפנימי הלילה הגלקטי מאיר פחדים שמושרשים בתוכנו שמעכבים את העשייה האותנטית שלנו. מידע דפוסי זה מונע מאתנו מלבטא את הקול הייחודי לנו ולחוות תחושת מימוש. ביום היושרה אנו מוזמנים להיכנס אל תוך היכל הלילה המקודש שבתוכנו ולשאול את עצמנו: "מה הוא הכאב העמוק שמונע ממני לצאת אל העולם ובגדול"?, "ממה אני מפחד/ת כשחושב/ת על ביטוי האמת שלי?", עד כמה אני קשוב/ה לעצמי ועד כמה לקולות מהחוץ"?, "היכן אני מרגיש/ה לא בנח בעשייה היום יומית שלי"?, "עד כמה אני באמת מרשה לעצמי לעשות את מה שבא לי בחיי?", "עד כמה אני מרגיש/ה נינוח בגוף שלי? בבית שלי? במציאות היומית? באיזה חלקים בה"? כשאנחנו באמת מסכימים להתבונן אל תוך עומק הכאב הפנימי, עולים הפחדים העתיקים שעד היום הגבילו מציאות של שלום ואת ביטוי קולנו האותנטי. שינוי זווית הראייה מאפשר לריפוי הכאב הרגשי עד לתחושת "בית" נינוחה בגופינו, בביתנו הפיזי וביקום. ביום שער זה ננשום את סמל הלילה אל תוך תאי הגוף, נמלא בבהירות את כל המאבק והרעש הפנימיים ונתרחב לפרספקטיבת נשמתנו האדירה. 
 
 

 
28/3: יום תשיעי באנרגיית הזרע: נקודת המפנה בעלילת הגל מתחילה עם הסכמה פנימית נחושה לשינוי ולהשתנות. תהליך גילוי הקול האותנטי וה'פוש' לעשייה של שלום מהאדמה צוברים תאוצה כשאנחנו באמת מסכימים לשנות משהו בהתנהלות היום יומית ובאופני החשיבה האוטומטים שלנו. בדיוק כשם שהטבע לא מפסיק לנוע ולהשתנות אף לא לרגע אחד, כך גם החיים הם למעשה תנועה אינסופית. הזרע מסמל שינוי ומלמד שכדי להגיע לתחושת מימוש עלינו לנוע כל הזמן אל עבר החדש והאחר. אנחנו לומדים לזהות את הרווח המתקבל כתוצאה משחרור ההזדהות עם הצמצום האישיותי וההרגלים האוטומטים ומגבירים את התנועה לקראת סוג אחר של נוכחות בחיים. הזרע מלמד שכדי לממש את רצונותינו האותנטיים, עלינו להסכים לזרוע אותם ולהשקותם, כאן עכשיו! הזריעה היא היום, ברגע זה ממש. פעמים רבות אנחנו חושבים על שינוי אך לא עושים דבר על מנת שהוא יקרה. הזרע מלמד שהגיע הזמן לעשות את הצעדים הנדרשים לצמיחה שלנו. הוא מאפשר להתאים את עצמנו לצורכי המציאות והחברה המקיפה ותוך כדי כך להישאר קשובים לעצמנו. התהליך בגל הלוחם מלמד לסמוך על תחושות הגוף ועל האמת הפנימית שלנו עד לבריאת מציאות של שלום בתוכנו ובעולם. ביום הפענוח אנחנו מוזמנים לנשום את הזרע ולשבור מגבלות רגשיות פנימיות. נמשיך לנשום מידע של התחדשות ונגדיר באופן מדויק את תבניות הרצון שלנו לתקופה הקרובה. 

 
 
 

 29/3: טון 10 באנרגיית הנחש: אתגר האדמה מוביל לבדיקה מחודשת בנוגע לעשייה הנכונה לנו בתקופה זו. עם הנחש הפלנטרי אנחנו מגלים שפעמים רבות אנו מגבילים את האפשרויות שלנו בגלל הרצון להשתייך לנורמות החברתיות המקובלות. יש סדרה של דברים שאנחנו "אמורים" לעשות, להיות, להגיד שלא מאפשרים את החיבור לקול שבפנים. "שונים", "שייכים", "מקובלים" הם בסך הכל מילים והנחש משחרר אותנו מהדיון בנושאים הללו. הנחש הצבעוני מסמל את הרצון האינדיבידואלי ומאפשר לקבל את השונות והייחודיות שבנו שהופכות אותנו למי שאנחנו. גם אם אנו לא 'עומדים' באיזה "אמור" כזה או אחר, אז לא! הגיע הזמן להסתכל על החיים מתוך העיניים שלנו ולא מתוך העיניים שנדמה לנו שיש לאחר. הקול האינדיבידואלי יכול להוביל לאמת יוצאת דופן שלא בהכרח תואמת לנורמות שגדלנו עליהן ואנחנו לומדים לחיות מתוך הנורמות הפנימיות שלנו. הנחש מאפשר להתחבר לעשייה המדויקת לנו, מבלי להיות מוטרדים מה'חוקים' החיצוניים. כדי להשלים את תהליך הקרקוע הנחש מבקש שנחבר את העשייה שלנו אל שמחת החיים. הוא מזמין אותנו ליהנות ממגוון החוויות שצצות על הדרך ומאפשר לפרצי חיות ולהתרגשויות בשגרת החיים ה'רגילה'. היום ננשום את הנחש ונתמלא באנרגיית חיים שהיא רוח הנשמה בגופנו. נמשיך לנשום ונאפשר לנחש הנהנתן לעגן אותנו בתוך הגוף הפיזי ולהתענג על רגעים מרובים במציאות העסיסית.

 
 
       

30/3: טון 11 באנרגיית מגשר העולמות: ביטוי האמת האותנטית יכול לעורר התנגדויות ומצבים מורכבים שבגללם נמנעו מלעשות זאת עד היום. כדי שנוכל לבטא את קולנו, המגשר מבקש שנעמיק עוד טיפה בפצעים הרגשיים שבתוכנו ונתבונן ברעש והמלחמה הפנימיים. המגשר מסמל מוות לאני ה'ישן' שהוא ההזדהות עם האישיות המצומצמת ולידה מחדש לחיים מתוך פרספקטיבת הנשמה. לשם כך הוא מאפשר לשחרר ולרפא עוד חלק מהכאבים, ההגדרות, השיפוטים וההתניות שאנו מחזיקים בהן. אנחנו בסוף של משהו שהיינו מאד מזוהים עמו ולהרפות ולזרום עם האמת הפנימית מעורר בנו התנגדות עצומה. קיימות סיבות טובות לכך שלא העזנו לבטא עד היום את חלומותינו. החיבור לעוצמת אנרגיית האדמה מחייב לרפא טראומה עתיקה שמושרשת בתאי הגוף ושבכל פעם מחדש מציפה את הכאב הפנימי. אנרגיית המגשר מאפשרת ריפוי לעומק הכאב עד שאנחנו מתייצבים מבפנים, נרגעים וסולחים. הסליחה מתאפשרת מתוך החיבור לפרספקטיבת הנשמה שמובילה להבנה- שאין דבר שעשינו אי פעם או שמישו עשה לנו שבאמת פוגם במהות הנשמה שאנחנו. אנו לומדים לסלוח לעצמנו על ה"שטויות" שלנו וכן לסלוח לסובבים על שלהם. היום ננשום את המגשר ונחווה רגיעה, שקט פנימי ותחושת תמימות וביטחון. נמשיך לנשום ונחווה אור לבן שממיס ומרפא כאב עתיק. אז נדמיין את עצמנו נולדים מחדש בהיבטים שונים במציאות החיים המגוונת. אמן!
 
לפי החכמה הסינית ימים אלה מלווים באנרגיה: "קיפאון" (הקסגרמה 12), עפ"יה אנו כרגע במצב שבו אין פעילות גומלין, צמיחה או תקשורת (נחש 10) ולכן עולות בנו תחושות של חוסר אמון, חוסר משמעות, ניתוק ותקיעות (מגשר 11). תהליך החיבור ליושר הפנימי של הלוחם שבנו דורש הרבה עבודה פנימית. הקיפאון נמס ככל שאנחנו מרפאים את הכאב ומתחברים לחיות ולהתחדשות. 

 
 
 
 

 31/3: טון 12 באנרגיית היד: פתרון הגל מגיע עם היד הזורמת בספיראליות עם גלי החיים המשתנים. זרימה היא בדיוק ההפך מהשליטה הנוקשה של השכל ושל אינסוף הקונספטים שיש לו לגבי איך "אמורים" להתנהל ולחיות. כדי לזרום עם האמת האותנטית ברגע עלינו לשים בצד את כל ההגדרות, התכנונים והתסריטים שיש לנו ופשוט להגיד כן למה שנקרה בדרכינו. יש המון הפתעות צבעוניות מתחת לאף כשאנחנו נוכחים ברגע. היד הקריסטלית מסמלת יכולת לזרימה שכזאת ללא התנודות הרגילות אל העתיד והעבר שלא באמת קיימים. יד בפתרון מסמלת את אומנות ההגשמה ומאפשרת להפוך מחשבה למציאות, לחומר, ללא זמן הביניים של המחשבות הדפוסיות. כשאנו באמת רוצים משהו, אנו פשוט עושים אותו. הגיע הזמן לסמוך על הקול הפנימי שלנו. זהו כח אדיר להיות קשובים לקול הזה ובהדרכתו להחליט מה נכון בשבילנו ואז להכניס אנרגיה ממשית אל תוך רעיונותינו. אנחנו מגלים שמאד נעים להיות במקום שיודע עבור עצמו ונע בזרימה נעימה במלוא העוצמה מרגע לרגע. פתרון אתגר האדמה מגיע עם ידי האלוהים שמסמלות חיבור מאוזן של כל ארבעת האלמנטים שבנו- אדמה, אש, מים ואוויר. כשהאלמנטים שבנו מאוזנים אנחנו יודעים מתי לעצור ולנוח ומתי לתת פוש וליזום. מהלך הגל הוביל למקום של פעולה מתוך ידיעת הגוף ברגע ולא מתוך רמות המתח הגבוהות של הראש העמוס בפרטים ותכנונים. הבנו שהלחץ והדאגה הם תמיד בנוגע לעתיד וככל שאנחנו מתמקדים בעשייה בהווה הריאלי הממשי היחידי שקיים, המציאות הופכת ליותר נינוחה ומרתקת. היום ננשום את היד היודעת, נתחבר לידיעה שבגופנו ונאפשר לתחושות הגוף להוביל אותנו לשלל הפתעות משמחות. נמשיך לנשום ונהנה מתחושת חופש וזרימה במציאות החיים "הרגילה" והיום יומית. 

 
 
 

 1/4: טון 13 באנרגיית הכוכב: כוכב בטון שלוש עשרה מסמל אדם חופשי מלא באהבה, בחיוביות, בהרמוניה ובאנרגיית חיים. אדם שמחובר לעוצמת הנשמה בגוף הפיזי, שמצית בכל פעם מחדש את האהבה שתמיד קיימת בליבו ומקרין את תדר האהבה לכל עבר. נדרשים כמה וכמה גלגולים כדי להבין מה זה אומר כוכב קוסמי. החשיבה המוחית הלינארית מחלקת כל דבר לחלקים. כל דבר מקוטלג בהתאם למידע הסובייקטיבי שעליו גדלנו. השינוי הפוטנציאלי עם הלוחם המגנטי הפך אותנו לכוכב שחי במלאות את חכמת הנשמה ברגע תוך כדי הקטנת התנודות אל העולם, החוץ והנורמות. לאורך הגל הלוחם בדק ומצא את האמיתות שלו ועכשיו הוא צועד ככוכב מאיר בדרכו המשתנה. התרגול הוא למקד את עצמנו יותר ויותר בתחושות בגוף וברגע הנוכחי. הלוחם נלחם בתוך עצמו כדי לרפא תבניות חשיבה של תלות באחר, ב"אמור" למינהם ובהרגלים אוטומטים ופתח אותנו לאפשרויות חדשות במציאות החיים. תהליך הגל מוביל בהדרגה מלוחם שמחפש בעוז אחר האמת שלו אל עבר כוכב שמאיר ומנצנץ עם אמת זו. מאתגר של אדמה שמלמדת לקרקע את רעיונותינו למציאות הממשית אל כוכב זורח שבטוח בעצמו, בכישוריו ובהצלחתו. הרצון הכנה של הלוחם לגילוי האמת הפנימית הוביל להבנה עמוקה בנוגע לחשיבות המחשבה והמילה וליכולת הבריאה שלנו. למדנו להשתחרר מכבלי השליליות המילולית והמחשבתית ולהתמלא בדימויים חיוביים לגבי עצמנו בפרט ולגבי החיים בכלל. כשאנו ביושרה הפנימית, אנחנו מסוגלים לברוא את חלומותינו אל תוך אדמת המציאות. תהליך ההשתרשות עם האדמה יצר בתוכנו מרכז פנימי יציב שמוזן בחיוביות ובקבלה ומקרין אהבה לעולם כולו. ההקשבה לקול האותנטי שבנו והגשמתו מחברת לאהבת הנשמה שתמיד קיימת בתוכנו, שלא תלויה בדבר מהחוץ ושמתפשטת ומאירה לכל עבר. בסוף התהליך אנחנו מלאים בחמלה ובסובלנות, מעריכים את עצמנו בדיוק כפי שאנחנו ומתבוננים בפליאה ובחדווה ביופי האינסופי שמקיף אותנו בכל רגע בחיים המרתקים והמגוונים הללו!
 
גל הלוחם מסתיים ואנו מברכים על גל הירח שבא עלינו לטובה.
 
מאחלת לכולנו גל לוחם מעיר ומאיר!
מציאות של שלום ורגיעה.
ואביב של השראת הנשמה! אמן!
באהבה ובברכה,
טליה.

 
 

 

 
 


 


להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.