עברית  |  English  |  
 

*******
לכבוד הצ'ולקין החדש, החלטנו להעניק במתנה את אפליקציית MayaScope, כך שהידע יהיה נגיש בכל רגע לכל אחד ובתקווה שיעזור למציאות של ניסים לכולנו!
 באפליקציה התחזית מתורגמת גם לאנגלית, לכל דוברי האנגלית שבינכם. וכיף לראות את הסמלים מחייכים בנייד, אז מוזמנים גם לזה, פשוט הקלידו Mayascope באפסטור (כרגע רק לאייפון)

 
 
 
 

ברוכים הבאים לתחזית המאיה

גל הרוח
 
 

ברכות ושמחות לכולנו:

עולם המאיה העשיר והצבעוני הוא ארץ האפשרויות הבלתי נגמרות. דרך קודים מתמטיים וצורות גיאומטריות הוא מצייר בפנינו חכמה אדירה שמחברת לרגע העכשווי. הסמלים השונים הם קודים שצפונים עמוק בתוך הד.נ.א. האנושי ותפקידם להזכיר לנו את רוחב נשמתנו. לאורך השנים בהם חקרתי את לוחות המאיה היה לי ברור ששום דבר חיצוני דרמטי לא יכול לקרות (למרות שקיוויתי...) ושהקפיצה במודעות בנוגע לזמן לא מתרחשת מהחוץ אל הפנים. בדיוק לצורך השינוי הפנימי הזה מיועד לוח הצ'ולקין. בני המאיה לא דיברו על סוף העולם אלא על סוף הזמן ה"לינארי". לוחות הזמן והסמלים שהם השאירו עוזרים לפריצת דרך במודעות שלנו בנוגע לזמן הקווי והספיראלי. עיקר העניין הוא לפנות יותר ויותר פנימה וללמוד להתנהל מתוך זמן פנימי שלא מנייד אנרגיה אל העולם ואל מטרות חיצוניות. ככל שאנחנו קשובים לתחושותינו ולרגשותינו ברגע, גדלה גם הנוכחות שלנו כאן ועכשיו. המשחק עם הגיאומטריה של המאיה עוזר להתחבר לאינטואיציה שבנו, לידע הנשמה ולהדרכתה. כל סמל מכיל בתוכו אינסוף מידע שהוא מעבר לגבולות הידע המנטלי שקיים בנו כרגע. לאט ובהדרגה מתרחבות התפיסות שלנו לגבי הזמן, בני האדם, משמעות הקיום והתהליכים השונים שאנחנו חווים. ההתפתחות הפנימית והרחבת הפרספקטיבה מאישית לנשמתית מאפשרים לברוא את רצונותינו אל תוך המציאות ברגע המדויק.
אנחנו נמצאים עכשיו בעיצומה של תקופה משמעותית משום ששלושת הגלים הבאים מסיימים את מחזור הצ'ולקין המקודש בן 260 הימים. גל הרוח, לאחריו גל הנשר ולבסוף גל הכוכב תמיד חותמים את סוף "שנת" הצ'ולקין. לקראת סוף הלוח התדר מהיר ואף מאתגר אותנו להעצים את היושרה, את טוהר הכוונה שלנו ואת החיבור ללב ולגוף שהם אלה שמאפשרים לנוכחות מלאה ברגע. קיימת עכשיו פתיחה אנרגטית לאפשרויות חדשות וליכולת לנוע במציאות הפיזית מתוך חיבור לאני האותנטי ולעוצמה שבלב.
ה'עבודה' עם צורות המאיה מגדילה את היכולת ליצור תבניות חשיבה מדויקות ואותן לשדר ליקום עד שיהפכו למציאות. אין זה משנה מה יודעים על המאיה ועד כמה משחקים ביום יום עם המידע הזה. מה שחשוב הוא לפגוש את הסמלים הללו מדי פעם בנשימה, בציור, במעקב, באומנות, במדיטציה או בחקירות שונות ולהתכוונן בעזרתם לנשמה שבתוכנו. עצם ההתבוננות בסמל והמעקב אחר התנועה של הגל מחברים אותנו למקצב טבעי פנימי ועוזרים לצמיחה במודעות ולהשתנות שלנו. המשחק עם הסמלים הוא אינדיבידואלי וכל אחד יוצר לעצמו 'חוקי' משחק משל עצמו. מטרתי בכתיבת הגלים היא שהמילים הנכתבות יזכירו ויעוררו את ידע הנשמה שתמיד קיים בנו. החכמה הניתנת בגל במעבר מקוד לקוד היא עצומה ומאפשרת בהדרגה לנוע בחיים בזרימה גלית נעימה ויצירתית. הנכם מוזמנים להתמקד בסמל של כל יום או של הגל או של מה שמרגיש לכם ברגע, לנשום אותו לתאי הגוף ולהתחבר לנשמה העצומה ולידע, לאהבה ולהשראה האינסופיים שקיימים בה.

  
ב- 28/7: באנרגיית שער נכנס גל הרוח: הרוח מסומלת ע"י יונק הדבש ובדיוק כמו היצור המופלא הזה מאפשרת לקפץ בקלילות, בעליזות ובנועם מסיטואציה אחת לאחרת. אנו נזדקק לקלילות הזאת ולכן כדאי שנאפשר לרוח לכוון אותנו באופן נטול מאמץ. הנושא הכללי של הגל הוא היכולת לקחת אחריות על עצמנו וחיינו. המילה responsibility"" מתורגמת ל"יכולת להגיב". כלומר להגיב במחשבות, במילים ובמעשים על כל מה שקורה במציאות שלנו, כאן ועכשיו ולהרגיש בנח עם ההחלטות שלנו ברגע. אחת ממטרות הגל העיקריות היא ללמוד לחיות ברמת מתח נורמטיבית בניגוד לרמות המתח הגבוהות שרובנו חווים במציאות היום יומית. המתח הוא המח-לה של המאה שלנו והוא נובע מהפער בין הרצוי למצוי הקיים בתוכנו. לעתים קרובות אנו מוטרדים מאיזה שהוא רצוי שעלינו לממש. עכשיו משאנחנו 'נוחתים מהירח' עם תהליך העומק והכובד שהורגשו בגל הירח שחלף, זה הזמן 'למתוח' עוד יותר את גמישותנו המחשבתית ולהיפתח לאפשרויות חדשות לזרימה. הרוח מסמלת את בית החזה בגופנו ואת מערכת הנשימה. כדי שנוכל להירגע היא מזכירה לנו קודם כל פשוט לנשום, כמה שיותר פעמים ביום. בזמן הנשימה אנו מאפשרים למידע שבאוויר להכנס אל תוך המערכת שלנו ו'לאתחל' אותנו מחדש. כמו כן הנשימה מזכירה לנו שעם כל הכבוד לראש המתוחכם, כולנו חיים בתוך גוף פיזי. כתוצאה מזרימת המידע החדש למוחנו ומהחיבור המידי לגוף, רמת המתח יורדת ואנו חווים תחושת הרפיה. הרוח מסמלת את עקרון התקשורת ומאפשרת לתקשורת קולחת בכל הרמות בסוגים שונים של אינטראקציות. לאורך הגל היא דוחפת לבטא את עצמנו ואת האמת שלנו בחדות, בבהירות ובאופן מדיוק ונאמן לנו. אנחנו לומדים להגיב "און ליין" ולבטא את רצונותינו בבירור ובכך משחררים מתחים פנימיים ועומסים רבים ומיותרים. היום ננשום רוח לתאי הגוף ונפתח להומור, לפשטות ולקלות שבה. נחווה כיצד משתחררות תחושות של דאגה, נטל ומטען. ככל שאנו קשובים לרגשות, לצרכים ולרצונות שלנו ברגע, המצוי בחיינו הופך לנעים ולזורם יותר. אז הרוח המגנטית פותחת עבורנו חלון להתפתחות המודעות האישית. היא מחברת ישירות לפרספקטיבת הנשמה ודרכה השראה אינסופית זורמת לליבנו ולחיינו. 
 
 
 

 
ה- 29/7: טון 2, היום השני של אתגר הגל באנרגיית הלילה: הגיהינום הוא כאן ובתוכנו! במציאות הפנימית הקוטבית של הטוב והרע, העליון והנחות, השווה והלא שווה שבה אנחנו שופטים, מגדירים ומסווגים כל דבר בהתאם למידע המצומצם שעליו גדלנו. עם הלילה אנחנו לומדים להרגיש ב'בית'. לכולנו כמיהה לתחושת בית עוטף ומערסל מיומנו הראשון בגוף. נדמה לנו שהבית הוא 'שם' היכן שהוא, בעוד שהוא 'כאן' בתוכנו. הלילה מסמל את ה'חשכה' הפנימית ואת הטראומות שהצטברו בנו לאורך החיים. כתוצאה ממיחזור אוטומטי של מידע במשך שנים ארוכות, פחדינו העמוקים גדלו והעמיקו והיום אנו חווים אותם כמפלצות שמרפות את ידינו. לכל שאלה קיימת תשובה ודרך "צלילה" עמוקה אל נבכי מוחנו ורגשותינו ניתן לרפא את הכאב ולמצוא את הפתרונות לקשיים. בתהליך סגירת המעגלים של המחזור שחולף אנו מתמודדים עם אתגר הלילה כדי לרפא מספר תבניות אישיותיות ששולטות בתפיסת המציאות שלנו ולא מאפשרות לנו להנות מהמצוי ברגע ולהרגיש בבית. האתגר בגל הוא לרפא חלק נוסף מהדואליות, הכאב והרעש הפנימיים הקשורים באותו רצוי לא ממומש ולאט ובהדרגה להסיר את הערפל החשוך של רגשותינו הכואבים. אנרגיית הלילה מאפשרת לשינוי זווית הראייה שלנו בנוגע לנושאים דפוסיים מעיקים ולסיטואציות מרוקנות שחוזרות על עצמן. לקראת סוף הלוח הגיע הזמן לרפא מידע כואב שמגביל את האפשרויות המגוונות הקיימות עבורנו כאן מתחת לאף. אנחנו מסוגלים לשנות בכוחות עצמנו סדרי עולם, אם נדע כיצד לרפא את עצמנו לקראת השינוי שאותו אנחנו מבקשים. מצב של 'הארה' אפשרי בחיי כל אחד. השפע מנשמתנו האדירה מוזרם אלינו ללא הרף. הלילה הירחי מאפשר לרפא את הפחדים הקיימים בנו כדי שנוכל לחוות את תחושת ה'בית' המיוחלת בגופנו ובמציאות חיינו. לאורך הגל ננשום לילה ונרחיב את נקודת המבט ליותר ויותר אובייקטיבית עד שנחווה ריפוי, שקט, נוכחות וחיבור לאינטואיציה שבגוף. הריפוי מאפשר לסוג אחר של תקשורת פנימית עם עצמנו ולקליטת וקבלת שפע הנשמה. הלילה מזמין אותנו ליצור לעצמנו מרחב אישי מקודש שבו נרגיש נינוחים ומוגנים. אנו הולכים ונפתחים לדרך הזרימה האינטואיטיבית שמחוברת ישירות לנשמה ומאפשרת לטעימות מ'גן העדן' הפנימי שמבעד לזמן ולמרחב

 
 
 

 

ה- 30/7: טון 3 שבו מתחיל הפוקוס לפתרון האתגר, באנרגיית הזרע: הזרע מלמד את אומנות השינוי ומזכיר לנו את העובדה החשובה ש"השינוי הוא הדבר היחידי שקבוע ביקום". הפחד משינוי הוא אחד הפחדים הגדולים ביותר שלנו כבני אדם. לרוב אנחנו מעדיפים לשמור על המוכר והידוע משום שהלא ידוע מעלה בנו תחושות של חוסר אונים ושל איבוד שליטה. קיימים תחומים שונים בחיים שבהם אנו מרגישים "תקועים" אך הפחד מ"הרעת המצב" משתק אותנו. הזרע מלמד שכדי לרפא פחדים עמוקים ולהתרחב לזוויות ראייה חדשות עלינו לבדוק כיוונים שונים להתפתחות שלנו ולהתכוונן על מטרות חדשות. הוא אורג עבורנו רשת של אפשרויות ותאוריות מציאות חדשות שממגנטות את הרצונות שלנו אל תוך המציאות. כדי שנוכל לזרום עם הרוח ולהתחבר לאינטואיציה שבלילה, הזרע מאפשר להכיר בערך החיובי של יצירת שינויים בחיים ואז גם מלמד כיצד לזרוע אותם במציאות. הכל משתנה כל הזמן: כדור הארץ נמצא בתנועה תמידית ביחס לשמש, בטבע בכל רגע נתון קיימת צמיחה גם אם היא במילימטרים, גלי הים עולים ויורדים והרוח מנשבת. ביום החשמלי אנחנו לומדים לזרום עם התנועה האינסופית הזאת שהיא בעצם החיים. ככל שאנחנו נעים ומניעים את המחשבות התקועות, אנו נפתחים לקסם החיים. היום ניתן לנשום את הזרע לתאי הגוף ולהבין מה עלינו לשנות עכשיו בגישה הפנימית שלנו ומה כדאי לעשות לשם כך במציאות עצמה. הזרע מביא אותנו להכרה ברורה בשינויים שבהם אנחנו מעוניינים עכשיו. אז הוא מזמין אותנו לפעול בשטח לקראת שינוי פנימי מהותי או לחילופין לפעול לקראת שינוי חיצוני ממשי במציאות החיים היום יומית.
 
לפי החכמה הסינית הצורה הגיאומטרית של שלושת הימים הראשונים
של הגל קרויה: "התקדמות" (הקסגרמה 35) ועפ"יה בימים אלה ניתן ליישם רעיונות ולהוציא לפועל מטרות חדשות (זרע 3). הסינים מוסיפים כי קיים עכשיו פוטנציאל לתקשורת בכל הרמות (רוח 1), במקביל לאפשריות של תמיכה, כנות, עידון, שיפור והשפעה יוצאת דופן (לילה2).

 
 
 

ה- 31/7: טון 4 של זריעת פתרונות לאתגר הלילה, באנרגיית הנחש: היום מופיע הנחש שמלמד להיות נוכחים בגוף ובמציאות כאן ועכשיו. הנחש מסמל חיות ונוכחות בתוך הגוף ומלמד לשמור על רמת אנרגיה גבוהה, מלאה בחיות במצוי הקיים. הוא מדריך אותנו להתחבר במודע לגוף, ללמוד להרגיש בנח בתוכו ולהתענג ולחוות את המגוון המרתק הקיים ברגע זה ממש. בעזרת אהבת החיים של הנחש והחיבור המודע והמכוון לגוף ניתן להאיר "לופים" שכליים וטשטוש פנימי שנוצרו בנו לאורך השנים. דרך הגוף אנחנו מתחברים אל חכמת האבות הקיימת בסלילי הד.נ.א. שלנו ובעזרת ידע הנשמה שבתוכנו ניתן לרפא את הכאב הפנימי ולהתעצם. חכמת הנחש מלמדת ש'איש איש באמונתו יחיה' (שהרי צדיקים כבר אין..) ושהדרך היחידה לבטא את הרוח שבנו היא הדרך האותנטית שלנו, ללא השוואות ל'דשא של השכן' ולנורמות החברתיות. ביום הזריעה הנחש מלמד לצעוד בשמחה בדרכינו האינדיבידואלית מבלי לבזבז אנרגיה על התנודות האוטומטיות המיותרות אל עבר הקונספטים והנורמות ה'מקובלות'. הנחש העצמאי מרגיע את מערכת העצבים האקטיבית שלנו שכתוצאה מההתמודדות עם אתגר הלילה, בשלב הזה יכולה להיות מוצפת ברמת מתח גבוהה. ההתבוננות בחשכה הפנימית מעלה סוגיות שונות אל המודעות שלנו והנחש האלכימאי מלמד להתמיר את הרעל המחשבתי, המועקות הרגשיות והתשוקות המוגזמות. ביום הזריעה המנטלית ננשום את הנחש ונכוון את עצמנו לחיות את מה שמשמח את ליבנו ומחייה את גופנו וליהנות מצוף החיים העסיסי והמגוון.

 
 

ה- 1/8: טון 5 שבו אנו מגבשים כח רצון חזק לפתור את אתגר הלילה, באנרגיית מגשר העולמות: מגשר העולמות מסמל ניקיון, שחרור, סליחה וטרנספורמציה. בכל רגע ניתן להיוולד מחדש אל המחול הנצחי של החיים אם רק נסכים לראות ולקחת אחריות על האוטומטים המצומצמים שלנו. המגשר מחזק את ההבנה על כך שהנטל שאנחנו סוחבים עמנו הוא מידע כואב שהפנמנו בשלב כזה או אחר בחיים ומאז משפיע אוטומטית על ההתנהלות שלנו במציאות. המודעות למיחזור המידע מקלה ומעלה את המוטיבציה לחפש דרכים אחרות להתייחסות ולתנועה בחיים. ביום שבו מתחברים לסנטר הפנימי, אנרגיית המגשר הקוואנטי עוזרת בריפוי המידע האוטומטי הזה ובכך עוזרת להתמודד עם אתגר הלילה הירחי. העוגן של הגל נשען על היכולת למות לשליליות שמתמחזרת כבר דורי דורות ולהיוולד מחדש. רק ריפוי לעומק הכאב יכול לאפשר לזרימה ספונטניות ברגע המצוי מתוך שמחה על אפשרויות החיים המגוונות. ריפוי המגשר משחרר מאתנו מועקות ואמונות דפוסיות שעד היום פשוט ניהלו אותנו. השחרור מאפשר להנמסות אל תוך רגעי החיים מתוך נקודת מוצא שאנחנו שומרים עלינו. עם המגשר ניתן להגיע למקום של חמלה אמיתית פנימית לעצמנו ולסובבים. היום ננשום את המגשר אל תאי הגוף ונמלא את עצמנו מכף רגל ועד ראש באור לבן מרפא. אז נבקש עזרה בריפוי הכאב והיוולדות מחודשת.
 

 
 
ה- 2/8: טון 6, שבו מתחילים לזרום עם הפלוס בחיים עם אנרגיית היד: היד היום מלמדת לזרום מתוך ידיעה פנימית בטוחה ושלמה. ככל שנתחבר ל(יד)ע הפנימי שלנו, נוכל לפעול מתוך הרצון הרץ והזורם שבליבנו ולא מתוך הצורך הצר והמגביל שבמוחנו. במקום לנוע בחיים בתחושות של לחץ, בלבול ודאגה שראשנו העמוס יוצר, אנחנו לומדים לסמוך על הידיעה שבגוף ועל היכולות הקיימות בנו. תהליך הגל מלמד שכדי להרגיע את רמות המתח הגבוהות שאנו חווים כתוצאה מהלילה הכואב שבתוכנו, עלינו ללמוד להקשיב לקול שבפנים ולסמוך על כך שאנחנו יודעים מה נכון לנו. רק האמון בעצמנו ובקולנו יכול לאפשר לזרימה נטולת מעצורים ועכבות. ביום שבו מארגנים את 'הסידורים' הנדרשים לקראת שיא הגל, היד הקצבית מחברת לכוח פנימי מגובש שמאחד בתוכנו את ארבעת האלמנטים, ממלא בתחושת ביטחון עצמי ומעצים אותנו. החיבור לקול הפנימי מאפשר להגשים בהנאה את רצונותינו וליצור פרויקטים מגוונים במציאות היום יומית. בעזרת מגוון הכישורים הקיימים בנו היד מאפשרת לזרוע את הרצוי לנו. היום ננשום את היד אל תאי הגוף ונתחבר לידיעה הפנימית הקיימת בגופנו. נמשיך לנשום עד שנצליח לזרום בנעימים במצוי הקיים ו'נתקתק' בקלות את ענייני המציאות השוטפת.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה את הימים הרביעי עד השישי בגל קרויה:  "תועלת", "התווספות" (הקסגרמה 42) והיא מלמדת שהכל אפשרי עבורנו בזמן המיוחד הזה (רוח 1). עפ"י הסינים כדאי לנצל את הזמן כדי לשחרר (מגשר 5) התמכרויות והרגלים הרסניים שלא משרתים אותנו יותר (נחש 4). ע"י התמדה, משמעת עצמית ורצון יציב ומתמשך ניתן להשיג את מטרותינו ולהרחיבן גם לשירות הכלל (יד 6). 
 
 
 

ה- 3/8: טון 7, שיא הגל באנרגיית הכוכב: בשיא הגל הכוכב ממלא באנרגיית האהבה של ונוס ומחבר אותנו לליבנו הרחב. אתגר הלילה ותהליך סגירת המעגלים של סוף הלוח מעלים בנו כאבים, ביקורתיות ומטען כבד מהעבר. בשיא התהליך הכוכב "עובד" במלוא המרץ וממלא אותנו בחיוביות ובראיית ה'יש'. כדי להתמודד עם הכאב שבתוכנו, הכוכב מלמד לשנות את הדימויים השליליים שיש לנו לגבי עצמנו ולגבי החיים לדימויים חיוביים. במקום לנוע מהבסיס של החסר והשליליות המוכרים לנו, אנו לומדים להתמקד במה שכן טוב בחיינו, כן קיים בנו ובמציאות שלנו ובמה שכן יש לנו. על מנת לאפשר את ריפוי הפחדים העמוקים עם הלילה, הכוכב פוקח את עינינו לראות את היופי שכבר קיים בנו ולמעשה נמצא בכל רגע נתון בחיים המסתוריים. הוא ממשיך וממשיך להטעין אותנו מבפנים עד למצב שבו אנחנו הופכים את הפלוס לנקודת המוצא שממנה אנו פועלים ביום יום. ביום המהדהד ננשום את אור הכוכב ונקבל את עצמנו ואת חיינו כפי שהם ברגע זה ממש. ונצית. בזמן הנשימה נחווה את האהבה שתמיד קיימת בתוכנו ורטט מעודן במרכז הלב. נדמיין כיצד הכאב חולף ואנו הופכים למגדל-אור שמפיץ את אהבתו שמתפשטת לכל עבר.

 
 
 

ה- 4/8: טון 8 של היושרה הפנימית באנרגיית הירח: בגל הרוח אנחנו נמצאים בתהליך של התבוננות כנה אל תוך העומקים שבנו והירח היום מעיד על כך שקיימת עוד "עבודה" על כאב רגשי עתיק. ביום של בדק הבית הפנימי אנחנו מוזמנים לשאול בהשראת הירח: "עד כמה נגעתי באמת בשורשי הפחדים שלי"?, "עד כמה אני מסכימ/ה להתבונן באומץ במנגנוני ההישרדות האוטומטיים שאימצתי מאז היותי ילד/ה"?, "עד כמה אני בוחר/ת את האירועים בחיי ועד כמה הדפוסים העמוקים הם אלה שמנהלים אותי?", "עד כמה 'אני- אני' בסיטואציות משפחתיות, חבריות ובכלל"?, "עד כמה סלחתי לאמא ולאבא ולקרוביי על ה'טעויות' שעשו"?, "עד כמה אני באמת מגשימ/ה את הפוטנציאל הגלום בי ומחובר/ת לעוצמת הרגשות שבתוכי"? הירח הגלקטי מחבר אל מאגרי הזיכרון של התת מודע שבהם נמצאים הטראומות והפצעים שחווינו בילדות. הוא מגביר את הרגישות והרכות כלפי הקול העדין והשברירי שבנו ובכך מאפשר לאינטימיות עם עצמנו ולתחושת הבית. אנחנו לומדים לנחם, להכיל ולתמוך בילד הרגיש שבנו עד שנצליח ליצור חוזה מחודש בין הבוגר ההגיוני והפרופורציונאלי לבין הילד הסקרן והרגיש. לאט ובהדרגה אנו מתחברים לאינטואיציה שבקול הילד ועמה ליכולת להתגלגל במציאות החיים כמו כדור בקלות ובסינכרוניזציה הרמונית. הירח מסמל תחנת שידור וקליטה ומחדד את יכולת הקליטה לסימנים ולסמלים שאנו כל הזמן מקבלים 'על הדרך'. אנחנו מוזמנים לנשום את הירח לתאי הגוף, לשים לב לסימנים הללו שמגיעים באינסוף של דרכים וצורות ובעזרתם לקבל את התשובות לשאלות שלנו.

 
 

 
ה- 5/8: טון 9, נקודת המפנה בעלילת הגל מגיעה עם אנרגיית הכלב: ביום התשיעי אנחנו מבינים שכדי לראות מבעד לדפוסים האוטומטים ולנוע מתוך האינטואיציה, עלינו לפעול בהשראת המשפט: "ואהבת לרעך כמוך". הרבה מאד מחוסר האיזון הרגשי קשור בעובדה שאנחנו שוכחים את ה-"כמוך". השקט שבלב מתאפשר כשאנו מפסיקים לבזבז אנרגיה על ריצוי הסובבים אותנו. כשם שהכלב הוא ידידו הנאמן של האדם, אנו לומדים להפוך לחברים הכי טובים של עצמנו. הקפיצה בגל מתאפשרת כשאנחנו מבינים שהכאב שבתוכנו "מופעל" אוטומטית ע"י פרשנות מצומצמת שאנחנו נותנים למציאות. ברגע שאנו הופכים את עצמנו ל"חשובים" ומתייחסים ברצינות לרצונותינו ולצרכינו, הרגשות הסוערים מתאזנים. בעזרת הכלב אנו מוותרים על הדרמות בחיים וההתרגשויות הקיצוניות ובמקומם לומדים לפעול ממקום הגיוני, הוגן ומאוזן. ההקשבה לגוף וללב ודרכם לצרכים ולרצונות שלנו שומרת על האנרגיה בתוכנו, פותחת את ליבנו לעצמנו ולאחרים ומאפשרת לקשרים חמים ואוהבים. מסר נוסף של הכלב הוא הכוונה לאחדות, לשיתוף פעולה ולרצון הדדי. הוא מלמד לשנות את הגישה מיחידים שכל עניינם הוא לקבל לעצמם לאדם אכפתי שדואג לזולתו. הכלב מאפשר לפתוח את הלב לשיתופים שיוצרים "שלם שגדול על סכום חלקיו". בגל הרוח קיימת אנרגיה שמאפשרת לאיחוד עם עצמנו ועם הסביבה ולחיזוק הקשרים עם חברים, קרובים ואנשים בכלל. מתוך למידת האחדות עם הסביבה ומשיתופי הפעולה עימם ניתן להגדיל את האהבה לעצמנו ולסביבתנו עד שנצליח לחיות את "ואהבת רעך כמוך". אמן! היום ננשום את הכלב לתאי הגוף ונחווה אהבה לעצמנו ולעולם.
 
לפי הסינים האנרגיה שמלווה אותנו בימים השביעי עד התשיעי של הגל קרויה:  "הרמוניה", "התלהבות" (הקסגרמה 16) והיא מלמדת לזרום עם עצמנו, עם חיינו ועם הגוף שלנו (כלב 9), מבלי להתנגד ולבזבז אנרגיה (כוכב 7). אנו לומדים לזרום בחיים (ירח 8) ובכך מאפשרים לשיתופי פעולה ולביטוי מלא של עצמנו ברגע העכשווי (כלב 9).

 

 
 
 

 
ה- 6/8: טון 10 שבו מדייקים עוד יותר את הקפיצה המתרחשת בגל באנרגיית הקוף: הקוף מסמל את החוט הפנימי שעובר בליבנו ומחבר אותנו ישירות לנשמה ודרכה למידע חדש ולהברקות מקוריות. נס הוא תוצאה של חיבור לנשמה בעלת הידע האינסופי. ככל שאנו מתחברים לנשמתנו העצומה, אנו מתחברים למידע שהוא מעבר למוכר לנו כרגע ומסוגלים לעשות דברים הנחשבים בגדר "נס". בגל שבו הרוח דוחפת לבטא, לנוע וליצור, הקוף מלמד להתחבר לידע הנשמה ובהשראתה ליצור יש מאין בדרכים שונות. כדי להתמודד עם חשכת הלילה שבנו, ביום של הדיוקים הקוף מלמד לשחק את משחק החיים עם תמימות וסקרנות של ילדים. התמימות ונתינת האמון "קצת" נעלמו מעולמנו והפוליטיקה, האשמה והלחץ הפכו לשליטים הדומיננטיים. בחברה המערבית למדנו שכדי 'להצליח' בחיים עלינו להיות רציניים, אחראיים, מודאגים ובוגרים. הקוף הפלנטרי מלמד שיהיה לנו הרבה יותר קל כשנפסיק לקחת את עצמנו ואת החיים ברצינות ונאמץ זווית ראייה שובבית- ילדית. חשיבה לבבית אינה קשורה בראש עמוס לעייפה ולכן הקוף מחבר לילד היצירתי, הקסום והחינני שבתוכנו. המועקות וחשיבת היתר של הלילה נעלמים ברגע שאנחנו לומדים לנוע ממצב אחד למשנהו בקלילות ומתוך היצירתיות הילדית שבנו. ביום של ה"פינישים" ננשום את הקוף, נשתחרר מהכבדות ומהביקורתיות של קול הלילה שבנו ונתמלא במנה הגונה של צחוק, מקוריות ואופטימיות.
 

 
 

ה- 7/8: טון 11 שבו משחררים דפוסים עמוקים ומכשולים פנימיים שעדיין קיימים בתוכנו, באנרגיית האדם: המחשבות הדפוסיות מלוות אותנו כל הזמן, החל מהרגע שבו אנחנו פוקחים את עינינו בבוקר ועד למצבי העייפות המוגברים של הערב והלילה. אצל רובנו קיים שכל מניפולטיבי שכל הזמן מטיל ספק בכך שניתן לחיות חיים מאושרים כאן במציאות הפיזית הקוטבית. במהלך גל הרוח אנו מבינים שהמתח והרעש בחיינו נובעים מ"לופים" רגשיים ושכליים שלא מפסיקים כמעט אף פעם. לאדם המערבי החוקר בעל הגוף המנטלי המפותח קיימת נטייה להיות סקפטי ולרוב הוא לא מאמין שבאמת ניתן לחיות את מה שרוצים ולהפוך ל"גביע שפתוח לשפע של היקום". האדם היום עוזר לשחרר את המחשבות הבלתי פוסקות הללו בכך שהוא ממקד אותנו אך ורק במציאת הפתרונות וההקלות לכל הבעיות והמכשולים הקיימים. קול הלילה מעלה את הקשיים שקיימים בתוכנו ובקשרים שלנו. האדם מאפשר לשחרר ציפיות מעצמנו ומהסובבים ומלמד להסתכל בגובה הלב על בני האדם. הוא מאפשר לאחרים להיות בדיוק כפי שהם ללא הצורך לשנותם. כל אדם הולך בדרכו עם המידע הסובייקטיבי שמוטבע בו ושום דבר לא באמת מכוון אלינו באופן אישי. היכולת להתבונן בגובה הלב מבלי לבקר ולקטלג את האחר הופכת אותנו לאדם נדיב חומרית ורגשית. בקבלה מדברים על כך שברגע שנחליט להפוך את "הרצון לקבל לעצמנו" הטבוע בנו לרצון "לקבל על מנת לתת", ניצור שינויים מרחיקי לכת במציאות הריאלית שלנו. המשפחה הקרובה, החברים, המכרים והעמיתים לעבודה משקפים לנו את השלב שבו אנו נמצאים כרגע בחיים. כדי שנוכל לרפא את הכאב שלנו אנו לומדים להפסיק לשפוט ולהשליך על האחר, לצעוד בתבונה בדרך שלנו, "לכבד את האדם באשר הוא אדם" ולקראת סוף הצ'ולקין למגנט לעצמנו שפע של הזדמנויות חדשות ומרגשות למציאות החיים. 

 
 
 
 

ה- 8/8: טון 12 של פתרון האתגר באנרגיה של הלך שמים: פתרון הגל מחבר אותנו ביראת כבוד למקום פנימי מאד עוצמתי שקיים בחיבור לנשמתנו, לתחושה של 'בית' כאן בגוף ובחיים. הלך שמים קריסטלי מסמל את המטה הקדוש הקם לתחייה, את אנרגיית הנביא והמשיח ומאפשר לחוות בליבנו חמלה ואומץ נדירים. ההסכמה האמיתית לאורך גל הרוח להסיר את הערפל המחשבתי והרגשי משתלמת מאד ומובילה להתפתחות רוחנית גבוהה ולסמכות פנימית. אנחנו מתמלאים בחיות ובאהבה, נרגעים בבית נשמתנו הנוכחי (הגוף הזה) ונפתחים למסרים מקודשים מפרספקטיבת הנשמה. ביום הפתרון יצרנו עוגן פנימי החלטי ונחוש שמאפשר להתעמת ישירות עם כל מה שמרפה את ידינו. ההחלטיות שבהדרגה נבנית בנו מאפשרת להפוך לסמכות של עצמנו ולהצבת גבולות ברורים לכל "שואבי" האנרגיה למינהם. ההתמודדות עם הפחדים העמוקים מפתחת את היכולת לשמור על האנרגיה שלנו מכל סוג של התעללות פנימית וחיצונית ומבזבוז אנרגטי. כך נוצרים בחיינו גבולות רצון נחושים שמופעלים ברגע המצוי מעצם העובדה שאנו בעדנו. בפתרון גל הרוח ניתן להרגיש בנח עם עצמנו ולחוות סיפוק מההישגים שכבר יש לנו בחיים. הלך שמים מדריך אותנו ליצור מרחב מקודש לחקירה, ללמידה ולקבלת מידע מכוון לפעולה. היום ננשום את הלך שמים לתאי הגוף, נשהה בהיכל המקודש של התדר הקריסטלי ונקבל את הסימנים המיועדים להתפתחות שלנו עכשיו.
 
לפי הסינים האנרגיה בימים האחרונים של סוף הגל קרויה: "התחלות קשות" (הקסגרמה 3) והיא מלמדת כיצד לטפל בבעיות השוטפות ובענייני היום יום השונים (לילה 2), תוך כדי גיבוש יסודות מוצקים וארגון המידע בסדר וביעילות (אדם 11). הסינים מוסיפים שבימים אלה אנחנו נולדים מחדש ללא ידוע (קוסם 13) וכתוצאה מכך חווים כאבי גדילה (לילה 2). עלינו להתארגן מחדש ולעמוד בסופת הרגשות תוך כדי שמירה על עקרונותינו (הלך שמים 12).

 
 
 

 
ה- 9/8: טון 13 בו מגולמת החכמה והקפיצה של הגל באנרגיית הקוסם: קוסם ביום השלוש עשרה מעיד על פתיחה לעוצמה הלבבית שבתוכנו ועל חיבור לידע הנשמה שהוא מעבר לתהליכי המציאות ה"רגילה". הגל מוביל בהדרגה מרוח קלילה, שמחה וזורמת אל עבר קוסם מחובר ויודע, בעל לב רחב וחומל. מרוח תקשורתית בעלת יכולת ביטוי מדויקת אל קוסם שמהווה צינור של אור ומבטא באהבה את הידע שבתוכו. מרוח שמחברת אל האמת הפנימית העמוקה שלנו ויוצרת אפשרויות מגוונות למימוש אמת זו במציאות החיים אל הכוהנת הגדולה שמכילה ברכות את אינטנסיביות האירועים המתרחשים בחיים. ההתבוננות אל תוך עומק הרגשות אפשרה לריפוי של כאב עמוק מתאי הגוף ולשחרור ההיצמדות לאותה התנהלות דפוסית ממוחזרת. הצמיחה עם אתגר הלילה ריפאה בנו חלק מהאגו שחי כלפי החוץ. התהליך נמשך עד לרגע שבו התחברנו לידיעה פנימית עמוקה, חווינו ביטחון בנו ובהחלטות שלנו והפכנו לסמכות של עצמנו. הרוח שמגנטה את היכולת לזרום בהשראה ובכיף במציאות השוטפת הפכה אותנו לקוסם שיודע את עצמו ואינו תלוי בפידבקים ובאישורים מהחוץ. ככל שאנחנו משחררים את התלות בעולם, בכותרות חיצוניות, במטרות ובזמן, אנחנו הופכים לקוסם קוסמי בעל היכולת להניף את שרביט הקסמים ולרפא את עצמו, את סביבתו ואת האדמה. ביום השלוש עשרה של גל הרוח ננשום את הקוסם עד שנהפוך למיכל של ידע ושל אור שמכיל בתוכו בהנאה את המציאות הקוטבית האשלייתית. נמשיך לנשום ונתחבר לתדר האהבה ולפרספקטיבת הנשמה ודרכם נחולל ניסים ונפלאות בחיינו. אמן ואמן!
 
 
מאחלת לכולנו גל רוח
קליל, זורם ומלא בהשראה!
באהבה, טליה


 

 
 


 


להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.