עברית  |  English  |  
 

*******
מוזמנים להכנס לקטגוריית כלים שמחברים לידע ולפנק את עצמכם!!

 
 
 

תחזית המאיה

גל הדרקון
 
 

שלום וברכה: 
ברכות ומזל טוב לכולנו על תחילתו של מחזור חדש וחגיגי של לוח המאיה המקודש. עכשיו קיימת ההזדמנות להיוולדות מתחדשת לתוך עצמי מודע ומחובר יותר להדרכת הנשמה. גלי המאיה עוזרים לנו לקלוט- אנחנו כאן בחופשה בכדור הארץJ! בכל אחד ואחת נשמה עצומה ש'מתארחת' בתוך הגוף. אנחנו לומדים לשחרר את ההזדהות עם ההטבעות האישיותיות שגורמת לכאב ולקשיים במציאות. לאט ובהדרגה אנחנו פשוט נזכרים מי אנחנו ומתחברים לרוחב נשמתנו האדירה בגוף. אז ניתן פשוט להיות ולחוות יותר ויותר רגעים מבורכים של נוכחות ברגע מתוך חיבור לאהבת הנשמה הקיימת בנו תמיד. אמן!
לא רק שאנחנו מתחילים לוח חדש אלא שבעיצומו של הגל חוגגים את חג שבועות! החל מפסח אנחנו עוברים תהליך של שבעה שבועות שמתחיל ב'גאולת' הגוף ומסתיים ב'גאולת' הנפש. מטרת הימים הללו היא לגרום לנו לערוך בדק בית פנימי קפדני שכולל את כל ההיבטים בחיינו. יחד עם ההקבלה המרגשת והמדויקת לתחילת הצ'ולקין אנחנו מתבקשים לערוך חשבון נפש אמיתי ועמוק על מנת שנוכל לזרוע שינויים מרחיקי לכת לתקופה הנוכחית.
הצ'ולקין תמיד מתחיל עם ג'נסיס הדרקון שנמשך עשרה גלים ומוביל למחצית הלוח. אנרגיית הדרקון מסמלת קבלה, הזנה, רכות והכלה. החצי הראשון מיועד לכך שנלמד לקבל את עצמנו, את המציאות ואת האנשים המקיפים. אנו לומדים להתמקד במה שכן יש, כן אפשרי וביצירת תבניות של יש פתרונות ויש שלום ברמה האישית והקולקטיבית. ג'נסיס הדרקון מלמד שיעורים בקבלה עד לג'נסיס הקוף שבו אנחנו לומדים לתת את מה שקיבלנו. לפי הקבלה ברגע שנחליט להפוך את 'הרצון לקבל לעצמנו' הטבוע בנו לרצון 'לקבל על מנת לתת', ניצור שינויים אדירים במציאותינו. אנחנו מסוגלים לשנות סדרי עולם אם רק נדע להתחבר לנשמה שבנו. התהליך השלם בלוח הצ'ולקין מיועד בדיוק לטרנספורמציה שכזו. כרגע במציאות הקוטבית על כל ההרס והשליליות הקיימים בה, נדמה כי אנחנו מאד מוגבלים והמחשבה על בחירה חופשית נשמעת כמו אחרית הימים. הבחירה מגיעה כשמפסיקים להזדהות עם כאב שהוא תמיד שיעור נשמה. גלי המאיה מאפשרים לריפוי פנימי עמוק ולשינוי בגישה ובמהות הכללית שלנו. אנחנו חייבים לעבור שינוי בתוכנו כדי שנוכל ליצור מציאות של שלום, זרימה ואהבה. עלינו ללמוד לרפא את המלחמה המתקיימת בנו, את הנטייה לקטבים, ההצפות הדרמטיות והמחשבות ההרסניות. הקשיים נובעים ממעצורים פנימיים ורק ריפוי הדפוסים מרחיב את אפשרויותינו. ה'עבודה' נמשכת עד שמצליחים לעצור, לנשום ולהיות ברגע ולקלוט ולקבל את השפע הרוחני מהנשמה שתמיד מוזרם אלינו.
בגל הדרקון אנו משחררים הגבלות מחשבתיות שליליות, מרפאים תבניות רגשיות כואבות שמצמצמות את יכולת הבחירה ואז נפתחים לאפשרויות זרימה חדשות במציאות. הוא מוביל צעד אחר צעד להלך שמים שמחובר לקול הפנימי ולפרספקטיבת הנשמה העצומה בגוף. כשם שחווים קפיצה אישית ושינוי מגל לגל, על אחת כמה וכמה קיימת התפתחות והשתנות בין צ'ולקין אחד למשנהו. לוח חדש מגיע תמיד עם רטט מעודן שנכנס אל תוך כדור הארץ ובא לידי ביטוי בצבעים, בצורות, ברעיונות, בגילויים מרתקים ובצלילים חדשים. אנחנו מתחילים היום תקופה של 260 ימים שבה נגדיל את המודעות לנוכחות הנשמה בתוך גופנו, נרחיב את מעגלי האפשרויות וניצור ונגלה איכויות מפתיעות בעצמנו. יחד עם הסנכרון לשבועות יש  רטט חזק שמאפשר להתפתחות עצומה. זה הזמן להגדיר את רצונותינו ולזרוע היוולדות מחודשת ומעוצמת למציאות של שלום פנימי וחיצוני. אז שיהיה לנו צ'ולקין רגוע, מצמיח ומבורך עם שמחות וניסים לרוב. אמן!
 
ה- 24/5: יום שער חזק במיוחד של תחילת הלוח באנרגיית דרקון בהדרכת דרקון: הדרקון היא האנרגיה הנשית המכילה והמזינה שממגנטת רכות, נינוחות ויכולת לקבלה עצמית. היא עוזרת לנו לשים את הפוקוס על כל מה שכבר כן קיים בנו וכן יש בחיינו וזאת במקום הדיונים המיותרים המחשבתיים במה שאין. ככל שאנו מתאמנים בחשיבה חיובית שמתמקדת בפלוסים ובמה שיש בנו ולנו, ניתן להגיע לקבלה אמיתית של "זה מה יש" כרגע והיא זו שמאפשרת להתפכחות מאשליות ומקונספטים שגויים. המיקוד באין יוצר מציאות חיצונית קשה ומכאיבה ואילו המיקוד ביש יוצר מציאות משמחת וזורמת. במשך ימי הגל אנו לומדים לשחרר ביקורת והרס עצמיים שהם 'גולים עצמיים' ובמקומם לפרגן ולהתפעל מעצמנו, מהאחר ומחיינו. השפיטה נובעת מהפחד להרגיש ובמקום לחוות רגש כואב אנו מעלים אותו לראש עם משפטי ביקורת. זו החלטה אך ורק שלנו היכן אנחנו שופטים. הביקורת היא למעשה אקט אלים ויוצרת חומה שלא ניתן לעבור. האנרגיה הנשית מלמדת לאהוב ללא שיפוט, תנאים והשוואה. במקום לבקר היא ממקדת אותנו ביש ומאפשרת למחוות נדיבות נעימות ומפנקות. ככל שאנחנו נוקטים במחוות של אהבה ומזינים את עצמנו במה שמחייה את גופינו ומשמח את ליבנו, ניתן להרפות ולנוח. מהות האנרגיה הנשית המכילה והבוראת עולמות מתוך עצמה מגיעה ממקום הכניעה- שורש כ.נ.ע.: אנו מוזמנים להביא את ה'כ'- הכוונה ל'נע', לתנועה, לזרום בלי התנגדויות ולהגיד 'כן'  ל'ע'- לעוצמה הפנימית שבנו. בגל הדרקון ניתן להתחבר למקור החיים שהוא הנשמה הפועמת עמוק בתוכנו ונותנת את ה'פוש' לבריאת הרצוי. במהלך הגל נתבונן בסמל הדרקון ונעשה רשימה של כל מה שיש בנו ובחיינו. אז ננשום אותו לתאי הגוף, נתמלא באהבה לעצמנו, לחיים ולאנושות ונשדר תבניות של צמיחה ואהבה למחזור החדש.
 
 

 
 
 
 
ה- 25/5: אתגר הגל מופיע באנרגיה של רוח בהדרכת קוסם: כדי לברוא עם הדרקון את חלומותינו עלינו ללמוד על 'כח המילה'. הרוח מסמלת תקשורת ומלמדת להתבטא בבהירות ובנועם. כל עוד אנחנו לא טלפתיים, המחשבות המתרחשות במילים והשפה הם הדרך ליצירת מציאותינו. רובנו מכסים על הכאב  במילים ביקורתיות ובמנגנונים הישרדותיים אוטומטיים ומוגבלים במידע. זווית המחשבה המצומצמת גורמת למיחזור של אותה מציאות לא רצויה ולתרגום והשלכה המתרחשים באופן בלתי נשלט. לרוב אנו בכלל לא מקשיבים לקול מבפנים ולאחר, לא באמת עונים לשאלות ו"לא רואים ממטר" את עצמנו ואת המקיפים אותנו. במקום התרגום האוטומטי הרוח מלמדת להתייחס אל העובדות הנתונות ועליהן לפתח רצפים הגיוניים. הרוח מסמלת את האיכויות הזכריות, ה'יאנגיות' שבנו. בגל הדרקון בעל האנרגיה הנשית, החומלת והמקבלת, אנו צומחים עם הרוח הזכרית שמניעה אותנו כמו רוח חמימה ומלטפת אל עבר הבריאה הרצויה עבורנו. הדרכת הקוסם מלמדת שהקושי הוא להכיל את כל מה שקורה עכשיו. התחלנו מחזור חדש ועמו משהו השתנה במציאות. ייתכן שאנחנו בסיום תקופה ונפרדים מדבר מה או שפתאום צצו להם עניינים חדשים: עבודה, לימודים, מערכות יחסים שהתווספו וכו'. בגל הראשון אנו לומדים לזרום עם האפשרויות החדשות ולהתרחב אל מעבר למידע הדפוסי המוגבל. האתגר בגל מוכפל עם הדרכת הקוסם משום שהגיע הזמן לאשר את עצמנו לעצמנו. התלות שפיתחנו בפידבקים מהחוץ גורמת לאיבוד אנרגיה רב, לחוסר החלטיות ולחוסר נאמנות לרצון שלנו. הקוסם מדריך להקשיב לידיעה הפנימית, עד שנבין שאנחנו אלה שיודעים הכי טוב את עצמנו ואת מה שנכון לנו. לאורך הגל ננשום את הרוח ונחווה שאנחנו שואפים נשמה לתוך כל תאי הגוף. נמשיך לנשום ונלמד לבטא בפשטות ובבהירות את האמת האותנטית לנו. אז ננשום את הקוסם ונחווה התעצמות פנימית בחיבור לנשמתנו האדירה.
 
לפי הסינים האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "הכח היוצר", "שמים" (הקסגרמה 1) והיא מסמלת זמן יוצא דופן מבחינת השראה, אנרגיה ורצון (דרקון 1). עוצמתו של זמן זה דוחפת להגשמת ייעודנו וממקדת אותנו לפעול לטובת האנושות כולה (הדרכת קוסם). הסינים ממליצים לשמור על המשאבים שלנו ולכוון אותם ביעילות (רוח 2) כדי לא לבזבז אנרגיה. בעזרת אופי מוגדר, מעוצב ומאוזן ניתן להגיע להשפעה ניכרת ובעלת ערך בעולם כולו (לילה 3).
 
 
 

 

ה- 26/5: טון 3 בו מתחיל הפוקוס לכיוון פתרון האתגר באנרגיה של לילה בהדרכת יד: ביום של תחילת הזרימה אנחנו מרחיבים את הפרספקטיבה ומתחילים להבין שכל הקשיים שאנו מתמודדים עמם הם נושאי נשמה שלנו. הקושי למגנט את הרצוי הנחשק הוא שיעור חיים שבחרנו ללמוד בגוף הזה. הלילה החשמלי מלמד שידע הנשמה תמיד 'זמין' עבורנו ושבתוכנו קיימות התשובות לכל השאלות שמטרידות אותנו. במקום לחפש הדרכה בחוץ, אנחנו מוזמנים פשוט לעצום עיניים ולקבל מבפנים הכוונה מדויקת. דרך ההתבוננות פנימה, הלילה מאפשר להרחיב את הידע בנושאים ה'תקועים' בחיינו ובעזרתו לשנות זוויות ראייה שליליות. שינוי המידע בנוגע לפחדים העמוקים מאפשר בהדרגה לתחושות נינוחות בגוף ובמציאות. היד מדריכה לממש במציאות עצמה את הידע שקיים בנו. ככל שנלמד ליצור בפועל את רצונותינו, המתח בין הרצוי למצוי יקטן והאפשרויות עבורנו יגדלו. הדרקון דוחף לברוא יצירות חדשות במציאות והיד מלמדת להפוך את הרצון למעשה, בלי מחשבות הביניים המיותרות שממחזרות את עצמן שוב ושוב. היא מחברת ליד-ע שקיים בנו ודרכו מאפשרת לזרימה שוטפת ללא עצירות מלאכותיות ואוטומטיות. היום  ננשום לילה אל כל תאי הגוף ונחווה תחושה נינוחה של בית. נכנס עמוק עמוק פנימה אל תוך המקדש שבתוכנו, נאיר חשכה פנימית ונזכה במתנות הממתינות לנו כאן. אנו מחברים את העשייה ה"מתוקתקת" של היד עם המרחב הפנימי והמקודש של הלילה, מחברים בין הפנים לבין החוץ.
 
 
 
 
ה- 27/5: טון 4 באנרגיה של זרע בהדרכת שמש: הזריעה בגל מלמדת על כך שהחיים כבר התחילוומתחת לאף יש עבורנו הזדמנויות לצמיחה שכלל לא חשבנו עליהן. עלינו להסכים לשינויים בחיים ולהאמין בכך שכל שינוי קורה תמיד בול בזמן והוא מדויק ולטובתנו. במקום לחיות את "החיים כתוכנית" ולצמצם את ההזדמנויות שכל הזמן צצות על הדרך, הזרע מלמדד להיפתח להזדמנויות חדשות ולשמוח על עצם השינוי ועל האפשריות ללמידה הטמונות בו. הוא מאפשר לשחרור הרגלים אוטומטים ו'חוקים' חיצוניים שמכתיבים את ההתנהלות שלנו ובכךך אנחנו מוותרים על הדבר החשוב ביותר בחיים- רצונותינו האותנטיים. פעמים רבות אנו מתקבעים על אותו אורח חיים מוכר וידוע ומתנהלים מתוך מנגנונים אוטומטים וזה למעשה מנוגד להקשבה לקול הפנימי הקיים ברגע. ביום הגדרת הפתרונות הפוטנציאליים לאתגר הרוח, הזרע העצמאי זורע בנו את האומץ להסכים להשתנות, לצמוח, לקפוץ אל הלא ידוע ולהפוך לפרח המדהים שאנחנו יכולים להיות. לרוב אנחנו מפחדים משינויים משום שבזיכרון הקולקטיבי שינויים הובילו לכאב, לאומללות ולמוות. אך למעשה הכל משתנה כל הזמןמתפרק ומתאחד. כדו"א נמצא בתנועה תמידית וההיאחזות שלנו בהרגלים ובמחזור מצבים חוסמת את התפתחותנו. אור השמש המדריכה היום מאפשר לסדר ולבהירות לחלחל לפרטיי המציאות המבלבלים. השמשש מאירה אותנו במידע חדש שמאפשר למציאת פתרונות הגיוניים לכל מצב שמוגדר על ידינו כ"בעייתי". בעזרת החיים שהשמש מייצגת אנחנו משחררים את הפחד מהלא ידוע ומוכנים ליצורר מתוך הלהט הפנימי שבנו. כולנו מוזמנים לנשום את הזרע, להגיד- 'הכל קורה תמיד מדויק ולטובתי' ולזרוע את רצונותינו למחזור החדש.
 
 

 ה- 28/5: טון 5 באנרגיה של נחש בהדרכת הלך שמים: אנו חיים בגוף פיזי כדי לחיות בו ודרכו ולמעשה, אין לנו שום מקום אחר להיות בו... הנשמה האדירה מתקיימת בתוך הגוף הזה וכך גם כל הגלקסיות והמרחבים כולם. נקודת הגישה שממנה ניתן להתחבר לרוח החיים היא הגוף. הנחש מחבר אותנו לפולס החיים הפועם בנו ומגדיל את הנוכחות המודעת בגוף עד להיווצרות בסיס יציב ואנרגטי בגופנו. המוטיבציה להתנהל בנחישות, בנועם ובתקשורתיות מגיעה עם ההסכמה לחיות את החוויה הארצית על כל מה שיש בה דרך החיבור לחמשת החושים. הנחש מחבר לחיות הפיזית ומאפשר להתענג על מגוון הנאות החיים הקטנות. חשוב להרשות לעצמנו להנות שהרי טעם החיים הוא בעוד שקיעה, ארוחה ומפגשJ. מהות הנחש הקוואנטי מחברת לאינדיבידואל שאנחנו שאינו מוגבל לנורמות ולאמונות הקולקטיביות ומבטא במקוריות את מי שהוא. בגל הראשון אנחנו לומדים לזרום מתוך עצמנו בלי ההשוואתיות והיחסיות האוטומטים. כל אחד מאתנו הוא ייחודי ומיוחד ובכל היקום כולו אין אף אחד שיכול להחליף את מקומו. הלך שמים בעל האומץ, הידע והחמלה מדריך אותנו להתמלא בנחישות ובעוצמה פנימיים. הוא מאפשר להכיר בעובדה שאנחנו מאד מאד חשובים ושהגיע הזמן להיות בעדנו! היכולת לזרום עם הרפתקאות החיים גדלה כשאנחנו 'שומרים' עלינו ומגדירים את גבולות הנוחות שלנו בהתאם לקצב ולסגנון הייחודיים לנו. המילה גבול הוא ג.ב.ל.: להביא את ה"ג"- הגשמי ל"לב" ואת ה"ל"-הלמידה ל"גב". אנחנו לומדים להגן על החלק הפגיע שבנו ולהיות ביושרה ביחס לעצמנו ולצרכינו. אנחנו מוזמנים להקיף את עצמנו בספרת הלך שמים מקודשת וליצור מרחב פרטי שבו נתחבר לידע הנשמה ולהדרכתה, לגוף הפיזי ולרצון הנחשי האותנטי שבנו. בתוך המרחב המקודש ננשום את סמל הנחש אל תאי הגוף, נגיד- 'אני רוצה לחיות'. נמשיך לנשום ונחווה את פולס החיים פועם בליבנו.
 
לפי הסינים האנרגיה בימים אלה קרויה: "החלטיות" (הקסגרמה 43), עפ"יה עלינו ליידע את האחרים על כוונותינו המלאות להתגבר על כל המכשולים העומדים בדרכנו מתוך שלווה, עליזות וסמכות (הדרכת הלך שמים) ומתוך אמת פנימית עמוקה שאינה יודעת תבוסה מה היא (לילה 3). אנחנו מוזמנים לשחרר דעות ישנות ולהתנסות ברעיונות חדשים (זרע 4). השינוי יבוא באמצעות התקדמות נחושה, גלויה ועקבית (נחש 5).
 
 
ה- 29/5: טון 6 של הזרימה עם הפלוס, באנרגיה של מגשר עולמות בהדרכת מגשר עולמות: החיים הללו הם סרט אחד גדול שהמח שלנו מקרין דרך מחשבותינו. אנו נעים מחוויה לחוויה, ממשחק למשחק, מעניין לעניין ובכל פעם השחקנים מתחלפים, הסיטואציות משתנות אבל ה"אני" תמיד נשאר. לרב אנו משדרים סרטים קבועים וידועים מראש בגלל פחד עמוק מלשחרר ולהשתנות. רובנו מפחדים מפרידות ומשינויים בגלל ה"לא ידוע" שהם טומנים בחובם. כואב לנו שאותו אדם או סיטואציה לא יהיו קיימים יותר במציאות שלנו. עלינו לזכור תמיד ששום דבר אינו יכול לפגוע או לפגום במהות האמיתית של מי שאנחנו! אותו הדבר שאנחנו כואבים על שחרורו, למעשה קיים בתוכנו. ואמנם הידוע הוא מוכר אך בלא ידוע יש התחדשות, אפשרויות לצמיחה ולהרפתקאות החיים. ידיעה זו של המגשר מובילה להבנה חשובה שסוף של דבר אחד הוא תמיד התחלה של משהו אחר ומאפשרת לזרום ביתר קלות ממצב למצב. בגל שמתחיל את הצ'ולקין אנו משחררים אמונות דפוסיות ומרפאים טראומות שמעכבות את בריאת המציאות הרצויה. המגשר הקצבי מאפשר 'למות' לעבר שכבר לא רלוונטי וששייך למחזור הישן ולהיוולד מחדש למשחק חיים מגוון ומרתק. היום ננשום את המגשר לתאי הגוף ונחווה רגיעה ואיזון מבפנים. נבקש לשחרר, לסלוח ולהרפות. לאט ובהדרגה נזרום עם ההזדמנויות המופלאות שצצות בדרכנו וננוע בקלילות וברכות מחוויה אחת לאחרת.
 
 
 
ה- 30/5: ערב שבועות: טון 7, שיא הגל באנרגיה של יד בהדרכת סערה: בליל שבועות נהוג להישאר ערים כל הלילה ולהזין את עצמנו בדברי חכמה עד למצב של טוהר וקבלה. בתהליך הזה של בדק הבית הפנימי היד היודעת מאפשרת לשחרר את התנגדויות האגו ובאמת להפוך לצינור נקי לידע הנשמה. דווקא בגלל חשיבותו הפנימית העמוקה של חג השבועות, אין בו סמלים 'חיצוניים', העלולים להסיט אותנו מהציר המרכזי סביבו סובבים חיי העם היהודי- התורה. שמחת החג נובעת משחרור הביטחון החומרי וחיבור לעולם פנימי ורוחני. כשאנחנו מתרחקים מכל התוספות הגשמיות, מתפנה המקום והזמן להתמקד במה שבאמת חשוב לנו בחיים ולהתחבר לידיעת הלב. כך גם היד היום מכוונת לריפוי עצמי שמוביל למקום נינוח ושקט בתוכנו שבו אנחנו מחוברים לידע הנשמה. היד בערב החג מלמדת שעלינו לזרום כמו מים עם גלי החיים- לנוע כשניתן, לצוף כשאפשר ולעצור כשנדרש. אתגר הרוח מלמד להתחבר לצד הזכרי האקטיבי שבנו ולבטא את העצמי האותנטי באופן המדויק לנו. לשם כך היד מאפשרת לזרום  תוך כדי ניסויים ממשיים של ביטוי רצונותינו ולמידה מהם. רצון=עשייה והדרך לברוא מציאויות רצויות היא תוך כדי תנועה ועשייה. במקום לחשוב יותר מדי ולתכנן בקפידה ובפרטי פרטים את המהלכים הבאים, היד המהדהדת עוזרת פשוט לעשות את הצעדים הקונקרטיים האפשריים עכשיו לשם מימוש רעיונותינו. הסערה מדריכה היום לרפא לעומק דפוס חשיבה מגביל שקשור ביכולת הזרימה. בערב החג אנחנו זקוקים לריפוי יסודי על מנת שנטען באנרגיה לשם סגירת המעגלים האחרונים של הלוח ושנוכל להיענות להזדמנויות החדשות של המחזור שהחל. שיא גל הדרקון מציף עם נושאים של ביטחון בנו, בידע שלנו וביקום כולו. היד מגדילה את האמון בידיעה וביכולות שלנו והסערה מחזקת את הראייה הכללית על תהליכי החיים. בערב שבועות ננשום את היד עד שנתחבר לידיעה פנימית עמוקה של מה שנכון לנו עכשיו. אז נשום את הסערה, נרגיש כיצד דברים נרפאים בתוכנו, נקפוץ בהנאה לים החיים המרתקים ונזרום כמו גל, מרגע לרגע. החיבור הישיר לבורא עם היד בערב החג ממלא בעוצמות פנימיות, מחבר לאינטואיציה ובפשטות ובצניעות מאפשר לנשמתנו להדריך אותנו. 
 
 
 
 
ה- 31/5: שבועות: טון 8 באנרגיה של כוכב בהדרכת אדם: שבועות קרוי גם חג מתן תורה משום שלפי המסורת ביום זה נערך מעמד הר סיני שבו באופן היסטורי, חד פעמי ויוצא דופן נתגלה אלוהים לעם ישראל והורה את עשרת הדיברות שנחקקו על לוחות הברית. זה הזמן להתבונן פנימה ולהתחבר לעשרת הדיברות ולחזון הגבוה שלנו לגבי עצמנו ולגבי האנושות כולה שכאן על פני האדמה. כמה מרגש ומרתק הסנכרון לכוכב שמסמל אהבה ללא תנאים של ונוס בהדרכת האדם שהולך בדרך שמח בחלקו! ביום היושרה קיים הפוטנציאל לקלוט שבעזרת התכווננות מדויקת ניתן לקבל ולחיות את כל מה שאנחנו מבקשים. הכוכב מבקש שנבדוק עד כמה אנחנו מעריכים את עצמנו ומאמינים שכל מה שרוצים יכול להגיע בקלות. הערכה עצמית היא זו שמאפשרת לבריאת הרצוי. בבדק הבית הפנימי של שבועות אנחנו מוזמנים לשאול: "האם אני כל הזמן רץ/ה ורץ/ה להספיק ולספק"?", "האם אני חיובי/ת ורואה את מה שיש בי ובחיי"?, "האם צרכיי המגוונים מאוזנים"?, "האם אני מבטא/ה את היצירתיות הקיימת בי ועף/ה על רעיונותיי"?, "האם אני רואה את היופי הקיים בי , במציאות ובאנשים שמלווים אותי"? הכוכב ממלא בדימויים חיוביים לגבי עצמנו בפרט ולגבי החיים בכלל ונותן "פוש" של קבלה עצמית. החיבור לפלוס עם הכוכב הגלקטי מאפשר לראות את היופי המרהיב הקיים במציאות החיים על כל רבדיה העמוקים. האדם מדריך להפעיל את תבונת הלב ולמצוא פתרונות לבעיות שמציקות לנו. בצ'ולקין החדש אנו לומדים לזרום בקלות בדרכים חדשות ומגוונות, מבלי להינעל על כיוונים ספציפיים. ככל שאנחנו מתמקדים בפלוס וביש עם הכוכב, אנו ממגנטים עוד ועוד יש ממשי עם הדרכת האדם. בשבועות אנחנו מוזמנים להקיף את עצמנו בכוכב מאיר ובתוכו להצית מחדש את אהבת נשמתנו. עם הכוכב ה"חיוביסט" ניקח את הזמן לייחס משמעויות חיוביות לאנשים ולאירועים בחיינו. אנחנו לומדים לתת משמעות של "זה- זה" לכל מה שקורה וכך לומדים ממה שלא מדויק ומגדילים את החוויה הנעימה ממה שכן. ככל שאנחנו מרחיבים את זוויות הראייה המצומצמות, אנו הופכים לכוכב מאיר ותחושות הבטן מכוונות לשפע מכל המימדים.
 
 
 

 
ה- 1/6: טון 9 של פענוח ומימוש כוונת הגל, באנרגיה של ירח בהדרכת נחש: הביטחון היחידי שיכול להיות לנו הוא בעצמנו, ביכולת ובעוצמות שלנו. ביום ה'תובנות' אנו מבינים שהדרך לקבלת עצמנו כפי שאנחנו חייבת לעבור במחוזות הילדות שבהם החלו הביקורת וההרס העצמיים. כדי לברוא מציאות ייחודית ואותנטית עלינו לזכות בשיתוף הפעולה עם הילד שבפנים. ככל שאנחנו מתחברים ומחזקים את הילד, תחושת הערך העצמי גדלה ונעלם הצורך במסכות ובמנגנוני ההגנה שאימצנו כדי לתפקד בעולם. לאורך הגל אנחנו יוצרים דינמיקה חדשה בין בוגר יציב, מקורקע ותקשורתי שמגן על הילד ומאפשר לו 'לעוף' עם הצעצועים במגרש המשחקים של החיים. הירח מסמל את אלמנט המים, את הרגישויות ואת הטראומות שחווינו בצעירותינו ומאפשר לריפוי עמוק של פצע ישן. אנחנו מרפאים את חוסר האונים עד שמגיעים לתחושה שיכולים לסמוך עלינו. כהורה מאפשר אנו לומדים להפסיק את השיפוטיות ההרסנית ובמקומה לפרגן לעצמנו, להסתכל על מי שאנו היום ולקבל את ההיסטוריה האישית שלנו שהיתה הכרחית לשיעורים שבחרנו בגוף הזה. הנחש המדריך מחבר לקול הילדי וגם מכוון לשפע הצעצועים במגרש החיים. כשם שילד נהנה מקטן כמגדול, כך הנחש מאפשר לבוגר ליצור את הנסיבות למימוש רצונות הילד. אנחנו מנתבים את הרגישות הגבוהה שלנו לקבלה של פתרונות פרקטיים עד למצב שבו אנחנו זורמים כמו כדור שמתגלגל בנועם ובקלות מעניין לעניין. היום ננשום ונאפשר לילד להזכיר לנו שהחיים מלאים בתענוגות ובכל רגע יש מגוון של אפשרויות עבורנוJ ולנחש למלא אותנו בחיות ודרכה מאפשר להנות מהדברים הקטנים הקיימים ביום יום שלנו.

 
 
 

 
ה- 2/6: טון 10 של ההתגלמות, באנרגיה של כלב בהדרכת מראה: כדי שנוכל לברוא ולמגנט משדה האפשרויות האינסופי את המציאות הרצויה לנו עם הדרקון, עלינו ללמוד לשמור אנרגיה בתוכנו ולנטרל תנודות ביחס לעולם ולחוץ. בקבלה קוראים לכך צמצום:  צמצום האנרגיה שמועברת לחוץ, לכותרות ולעתיד. הכלב הפלנטרי מזמין להתבונן בכמות האנרגיה שאנו מאבדים על הסובבים - בנטייה לרצות, במעורבות הרגשית המוגזמת שגורמת לביטול עצמי ובדרמות שאנו יוצרים כדי לזכות באנרגיה. במקום שהאנרגיה שבנו תנוע החוצה ונחכה לאישורים, לתמיכה ולכותרות, הכלב מלמד לפנות פנימה ולהפוך לחברים הטובים, המאשרים והתומכים של עצמנו. ככל שאנו שמים את הפוקוס על הרצונות והצרכים האישיים שלנו, האנרגיה נשמרת בתוכנו, הילד שבפנים נרגע ואנחנו מתמלאים באנרגיית חיים. אז ליבנו נפתח לעצמנו וגם לשותפים שלנו למסע החיים. הדרכת המראה מאפשרת לראות כיצד המראות מראות לנו את עצמנו ומאפשרת לארגן מחדש את סדרי העדיפויות שלנו. ביום של "הפינישים" אנחנו מחזקים קשרים מעצימים, מקיפים את עצמנו במראות תומכות ואוהבות ומשחררים מערכות יחסים שבאופן קבוע מחלישות אותנו. יש מספיק התמודדויות בחיים גם בלי דינמיקות מרוקנות של אשם וקורבן עם הסובבים. היום ננשום את הכלב ונחווה תחושה עדינה של רכות וחום מבפנים. אז ננשום את המראה ונראה את המציאות כפי שהיא, מבעד להשלכות הסובייקטיביות והתרגומים הרגשיים האוטומטים.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "פיתוי", ("לבוא לידי מפגש"), (הקסגרמה 44) ובה אנו נפגשים כרגע בתאוות שונות (הדרכת נחש) ובנקודות חולשה פנימיות (ירח 9). בעזרת כח רצון עמוק (נחש) והגבלות ברורות אנו לומדים לפתח בצורה 'נכונה' את האופי שלנו (הדרכת המראה). אמנם המפגש עם החשכה העמוקה שבתוכנו יכול ליצור בלבול פנימי אך במקביל הוא גם יכול לגרום לבהירות (כוכב 8) ולמפגש בעל משמעות אמיתית עם העולם שבחוץ (כלב 10).
 

 
 
 
ה- 3/6: הטון ה11 של השחרור, באנרגיה של קוף בהדרכת קוף: ביום של המסת המכשולים הסופיים מופיע הקוף הגאון המלא בידע ובעל החיבור הישיר לנשמה המאפשרת ליצור יש מאין. הקוף היצירתי מלמד לשחרר את מה שחוסם מהשראת הנשמה ומההברקות של הרגע מלהגיע אלינו. הוא מאפשר לגמישות מחשבתית שגורמת לנו להתייחס אל העולם כאל במה אוהדת ואל עצמנו כשחקנים ראשיים ומקוריים. הגיע הזמן לשדר את הסרט שמתאים לנו ולדבוק בו. לקראת סוף הגל הראשון יחד עם הסנכרון לשבועות קיימת אפשרות להתחבר להדרכה ישירה מנשמתנו העצומה ול"נחיתה" של מידע חדש. תחילת הלוח ממגנט עם הדרקון את אור הנשמה אל תוך העולם הארצי. נס הוא תוצאה של מידע מתקדם. ככל שאנחנו שואפים נשמה עם הרוח, אנו מגדילים את המידע במערכות שלנו ואז מסוגלים לעשות דברים הנחשבים בגדר "נס". ביום השחרור של מה שמעכב אותנו מלברוא את רצונותינו עם הדרקון, הקוף גם עוזר לשנות את זווית הראייה הרצינית והאחראית שלנו על החיים לצורת חשיבה ילדית, משועשעת וקלילה. אנחנו לומדים לתת לילד שבנו לשחק בתמימות עם מה שבא לו ובכך לאפשר להשראה היצירתית לזרום דרכנו. אנו מוזמנים היום לנשום את הקוף לכל התאים ולבטא את הרגישות, האנושיות והפגיעות שבנו. נמשיך לנשום, נרגיש את החיבור לנשמה בגוף ונבקש את הדרכתה.
 
 
 
 

ה- 4/6: הטון ה12 של פתרון האתגר, באנרגיה של אדם בהדרכת זרע: אנו לומדים לשנות את הפוקוס מהאגו הנזקק והמצומצם אל הנשמה בעלת שפע הנתינה. מיחיד שכל עניינו הוא לקבל ולדאוג לעצמו לאדם אנושי שאכפת לו מזולתו. אתגר הרוח מוביל ליכולת להתבונן בגובה הלב מבלי לשפוט ולקטלג את האחר ולהפוך לאדם נדיב, שבאמת מעוניין בטובת הסביבה. בפתרון מגיע האדם הקריסטלי המקבל בברכה את 'האדם באשר הוא אדם' ויוצר שיתופי פעולה מפרים ומצמיחים בחייו. ככל שנתכוון לאחדות ולשיתופי פעולה הדדיים, כך ניצור מציאות שבה השלם גדול על סכום חלקיו. לאורך הגל הסרנו ספקות ומניפולציות של ה'אני חושב משמע אני קיים' שבנו ובפתרון אנחנו הופכים לאדם שמסוגל לתת לאחר מתוך מלאות פנימית ומבלי לדרוש דבר בתמורה. למדנו שכדי ליצור מציאות רצויה עלינו להתמקד בפתרונות ולא בבעיות. האדם היום מעיד על כך שסוף כל סוף אנחנו באמת מאמינים ביכולת שלנו להתגבר על כל מכשול שצץ. אותגרנו עם הרוח לבטא את רצוננו האותנטי במפגשים השונים ובפתרון האדם יודע לכוון במילים ובמעשים אל בריאת חלומותיו. הזרע שביום הרביעי דחף להסכים לנוע אל מעבר למגבלות המצמצמות הופך להדרכת הפתרון. כשאנחנו זורמים ומשנים ולא מתעקשים על הידוע והמוכר, אינסוף הזדמנויות לדרך מאושרת ממתינות לנו. ברגע שאנחנו לומדים להתייחס אל שינוי כאל דבר חיובי שמביא עמו שמחה וצמיחה, אנו ממגנטים אל חיינו שפע רב. הדרכת הזרע משחררת את מה ששייך לעבר ויחד עם מהות האדם החופשי והגמיש, דלתות חדשות נפתחות עבורנו ברגע זה ממש! היום ננשום את האדם ועמו את היכולת לזרום בעליזות ובנדיבות. נמשיך לנשום עוד ועוד עד שנצליח לנוע באיזון, בחכמה ועם לב אוהב בדרך האמצע. אמן!

 
 
 

ה- 5/6: הטון ה13 של הנוכחות, באנרגיה של הלך שמים בהדרכת אדמה: מטרת הגל הראשון ולמעשה של הלוח כולו היא ללמד אותנו להתחבר לנשמה ודרכה לברוא את רצונותינו במציאות היום יומית. ביום הקוסמי אנו עומדים עם שתי רגליים על הקרקע ויוצרים בנחישות שקטה ובטוחה את רעיונותינו. בסוף גל הדרקון הפכנו לאדם אמיץ, מקורקע ועוצמתי שמבטא במחשבות, במילים ובמעשים את האמת העמוקה שלו. אנחנו מחוברים ישירות לפרספקטיבת הנשמה בגוף וממשיכים להרחיב את המודעות והחמלה הקיימים בליבנו. הלך שמים קוסמי מעיד על כך שתהליך הגל חיבר אותנו לעוצמה גדולה שקיימת בנו. אנחנו עוברים מסע שלם שמתחיל באנרגיית הדרקון האימהית, הרכה והמזינה ומוביל אל הלך השמים הנחוש, היודע וההחלטי. מדרקון מקבלת ואוהבת אל הלך שמים עוצמתי וחומל שמבין ללב האדם באשר הוא אדם בעצמו. ביום האחרון הקפיצה של הגל מגולמת בנוכחותנו ואנחנו יציבים, לומדים מכל רגע ויוצרים את מה שנכון עבורנו. הדרכת האדמה היום מחברת אותנו בנועם למציאות ומעידה על רצף של אירועים סינכרוניים משמעותיים שמתרחש עכשיו בקרקע חיינו. אנחנו מגבירים את הערנות שלנו למציאות של הכאן והעכשיו. בסוף גל הדרקון אנחנו מתרחבים אל מעבר לעצמי הפרטי שלנו ותורמים את חלקנו הייחודי לשינוי התדרים הקולקטיבי. היום ננשום את הלך שמים ונחווה עוצמה רוטטת בגוף  וחיבור לידע של נשמתנו האדירה. נבקש לחוות מקום של שקט פנימי שמאפשר להגשמה מהנה ולזרימה במציאות מתוך חמלה ורכות כלפי עצמנו וכלפי אחינו בני האדם. אמן!
 
גל הדרקון מסתיים ואנחנו מברכים על הגל הבא, גל הקוסם!
 
מאחלת לכולנו מחזור צ'ולקין חדש
של שלום, רוגע ואהבה בלב!
חג שבועות שמייח!
וגל דרקון מזין וממלא ברוך.
בברכה ובאהבה,
טליה.

 

 

 
 


 


להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.

 

 
12/4: א' חוהמ"פ: טון 11 באנרגיית הסערה: החיבור לילד בגל הירח מעלה זיכרונות רבים ופצעים רדומים מהעבר והסערה היום עוזרת לריפוי עמוק ויסודי של הזיכרונות השליליים \ והרגשות הכואבים שהצטברו בתאי גופנו מאז הילדות. היא מחזקת את תהליך הריפוי של הכאב הרגשי העמוק שנשאר כטראומה בילד שבנו ושמגביל את פתיחת ליבנו. הסערה מאפשרת לריפוי של כל מה שמציף אותנו: הרגשות הקיצוניים, הנטייה לרצות, הדרמות הסוערות והדינמיקות של הקורבן והאשם עם האנשים הקרובים ובכלל. ריפוי הסערה עוזר לשחרר את המחשבות הביקורתיות ובמקומם ממקד אותנו בפרגון לעצמנו וליכולות שלנו. בכך היא מגדילה את הביטחון העצמי שלנו בנוגע לכישורים ולידיעה הפנימית הקיימים בנו. ככל שאנו מתייצבים מבפנים, אנחנו מסוגלים להתרחב לעוד אפשרויות של מימוש קול הילד. הריפוי היסודי מחבר ישירות למידע המדויק לנו עכשיו מנשמתנו. היום ננשום את הסערה לכל התאים ונסכים להיכנס אל תוך עומק הדפוסים ולהאיר אותם במידע חדש. נגיד: "אני מרפא/ה את עצמי". נמשיך לנשום עד שנתמלא באנרגיה, ניתן אמון בעצמנו וביקום ונקפוץ בתמימות ובשמחה שובבית של ילדים אל עבר הרפתקאות החיים המרגשות.
 
12/4: א' חוהמ"פ: טון 11 באנרגיית הסערה: החיבור לילד בגל הירח מעלה זיכרונות רבים ופצעים רדומים מהעבר והסערה היום עוזרת לריפוי עמוק ויסודי של הזיכרונות השליליים \ והרגשות הכואבים שהצטברו בתאי גופנו מאז הילדות. היא מחזקת את תהליך הריפוי של הכאב הרגשי העמוק שנשאר כטראומה בילד שבנו ושמגביל את פתיחת ליבנו. הסערה מאפשרת לריפוי של כל מה שמציף אותנו: הרגשות הקיצוניים, הנטייה לרצות, הדרמות הסוערות והדינמיקות של הקורבן והאשם עם האנשים הקרובים ובכלל. ריפוי הסערה עוזר לשחרר את המחשבות הביקורתיות ובמקומם ממקד אותנו בפרגון לעצמנו וליכולות שלנו. בכך היא מגדילה את הביטחון העצמי שלנו בנוגע לכישורים ולידיעה הפנימית הקיימים בנו. ככל שאנו מתייצבים מבפנים, אנחנו מסוגלים להתרחב לעוד אפשרויות של מימוש קול הילד. הריפוי היסודי מחבר ישירות למידע המדויק לנו עכשיו מנשמתנו. היום ננשום את הסערה לכל התאים ונסכים להיכנס אל תוך עומק הדפוסים ולהאיר אותם במידע חדש. נגיד: "אני מרפא/ה את עצמי". נמשיך לנשום עד שנתמלא באנרגיה, ניתן אמון בעצמנו וביקום ונקפוץ בתמימות ובשמחה שובבית של ילדים אל עבר הרפתקאות החיים המרגשות.