עברית  |  English  |  
 

אני מתרגשת ומתכבדת לשתף בקטגוריה חדשה
ולהכניס אל תוך ה- MayaZone את .
TalyaZone
ב- 6/9/20:13, במגשר עולמות משחרר בגל הלוחם ובראש השנה היהודית,
השתחרר אצלי משהו ונפתח ערוץ ישיר אל תוך עולם המוזיקה המופלא!
שמחה לשתף בסקיצות של השירים שפירסמתי לבינתיים.
מקווה מאד שתהנו!

 
 
 
ברוכים הבאים לגל המראה

 
 
ברכות לכולנו:
בשעה טובה ומבורכת הגענו אל גל המראה שנמצא במרכז הלוח הקדוש של המאיה. בתהליך הכולל שאנחנו עוברים במחזור בן 260 הימים, המעבר אל מרכז הצ'ולקין הוא משמעותי ביותר. מרכז הלוח מסמל את צינור האור שעובר דרך מפתח הלב והערוצים המרכזיים בגופנו וניתן להתחבר דרכו ישירות לפרספקטיבת הנשמה. ימי מרכז הלוח הם ימים מרוכזים מאד מבחינה אנרגטית ובמהלכם אנחנו מתחברים לכמויות אדירות של ידע הנשמה ולהכוונה מדויקת בנוגע להיבטים השונים של הפרטים בחיינו. הלוח כולו הוא מעין הולוגרמה של אדם חי ורוטט ששואף, עוצר ומתחבר ונושף. מרכז הלוח מסמל את המעבר ממצב של קבלת מידע רב בחלק הראשון למצב של ביטוי והעברת הידע שהתקבל באופן מעשי אל מציאות החיים בחלק השני. הטור השביעי והאמצעי של הלוח הוא סימבול ליכולת להיות מאוזנים בדרך שבה אנו נושפים ושואפים את החיים, בנתינה ובקבלה שלנו. ימי הצינור מיועדים לעיכול, הטמעה והתמרה של המידע לשם מימושו וביטויו וקיימת בהם ההזדמנות לנוע מתוך הלב בהקשבה, ברוך ובאיזון. בזמן המיוחד של מרכז הלוח אנחנו נפתחים לקול הפנימי שתמיד יודע, חווים התגלויות מעוררות השראה ומתחברים ליעוד הגבוה שלנו בכדור הארץ. בגל המראה ובגל הקוף המצויים שניהם במרכז הצ'ולקין אנחנו מפנימים רגשית את המידע שהועבר מהחלק הראשון ולומדים לפעול מתוך הסנטר שבתוכנו. מיקומם הייחודי יכול לאפשר לקפיצה משמעותית ומרחיקת לכת בדרכינו בחיים. ימים מיוחדים אלה של מרכז הספיראלה שבצינור האור מהווים פתח לקפיצה במודעות שיכולה לחבר להדרכה הפנימית של הקול האותנטי שלנו ולהוביל לנוכחות מלאה ברגע ול"טעימות" מההשראה האינסופית הגלומה בנשמתנו העצומה. אמן!

ה- 11/12: טון 1 באנרגיית המראה: בשלוש עשרה ימי גל המראה אנחנו לומדים להגדיל  את המיקוד שלנו ברגע הזה- רגע קטן שהוא בעצם הכל. הרגע הזה הוא המציאות הריאלית הממשית היחידה שבאמת קיימת. בנטייה הטבעית האנושית כולנו מבזבזים המון אנרגיה על מחשבות עתידיות ונמצאים בתנודה מתמדת אל עבר מה שעומד להתרחש בהמשך היום, השבוע והחיים בכלל. שעות על גבי שעות אנחנו חיים בתוך ראש עמוס ומחשבים, מתכננים וממציאים תסריטים שונים בנוגע לעתיד הווירטואלי, בעוד שבפועל הכל משתנה כל הזמן. המראה מראה את התנועה המיותרת הזאת אל עבר העתיד והעבר ומגדילה את המיקוד שלנו בתחושות הגוף ברגע הקיים. אנחנו לומדים להקטין את ה- "מה יהיה", "מה יקרה" וגם את ה"מה היה" של הראש ולהגדיל את הנוכחות הצלולה שלנו בגוף ובתחושותיו בהווה. בכל מקרה לא ניתן לדעת מה יהיה והדבר היחידי שכן ניתן לדעת בוודאות הוא מה קורה כאן ועכשיו במציאות הממשית הקיימת. מעבר לכך לאורך הגל המראה המגנטית גם דוחפת אותנו ללמוד ולראות את עצמנו דרך ובעזרת ההשתקפויות הסובבות אותנו. רב הדרמות בחיים, הפנימיות והחיצוניות מתרחשות כתוצאה ממנגנון הגנה רגשי שמופעל אצלנו והגיע הזמן להסתכל על המציאות באופן אובייקטיבי יותר. כשאנחנו מתבוננים במראה של ממש ומשהו לא מסתדר לנו, אנחנו משנים על עצמנו את מה שמפריע לנו. כך גם המראות המקיפות מלמדות אותנו על המחשבות והרגשות שלנו ועל מצבנו הנוכחי בחיים. המראה מלמדת לרפא בתוכנו את מה שמציק לנו בסובבים אותנו. ככל שנבין שאנחנו היוצרים הבלעדיים של המציאות שלנו ושלמעשה הכל קיים בתוכנו, נוכל לקחת אחריות מלאה על התהליכים בחיינו. אנחנו לומדים להטעין את עצמנו באנרגיה ולהתמלא באהבה מבפנים ללא התלות הרגילה שפיתחנו בסובבים. כתוצאה מהריפוי הפנימי, גם המראות שלנו משתנות. אנחנו משחררים מראות קשות, תלותיות ושואבות אנרגטית ובמקביל ממגנטים את המראות שתומכות ועוזרות לנו להתמלא באהבה לעצמנו ולעולם. נזכור שאנחנו עוברים עכשיו אל מרכז הלוח שבו מתרחשת טרנספורמציה פנימית עמוקה. התהליך ממשיך וימשיך עד שנגיע למצב שבו האנרגיה נמצאת בתוכנו, אנחנו מחוברים לתחושותינו והופכים להוויה ספיראלית שמחוברת לנשמה ומאצילה את אורה לכל עבר. אמן!
 
 

ה- 11/13: אתגר הגל הוא הסערה: לאורך הגל הסערה המרפאה מאתגרת לרפא את חוסר האיזון הפיזי והרגשי שקיים בנו ובחיינו. כדי שהאנרגיה שלנו תהיה ממוקדת ברגע העכשווי שבו קיים החיבור הישיר לנשמה, עלינו לחיות בגוף בריא שמוזן היטב. אנחנו מתבקשים לשים לב לחוסר איזון פיזי, רגשי או מחשבתי שאנו חווים לאחרונה או בכלל לכאבים כרוניים שמלווים אותנו לאורך החיים. כדי שהריפוי יהיה יסודי ניתן לשאול את עצמנו: "איזה מקום בגוף שלי חלש יותר"?, "איזה מחשבות טורדניות מציקות לי ללא הרף"?, "איזה טראומות עמוקות יושבות בבסיס הזכרון הרגשי שלי"? הסערה הירחית מכוונת אותנו לבדוק מה בחיינו גורם לנו לתחושות של חוסר ביטחון ולמחשבות שליליות כמו "אני לא יכול", "אני לא מצליח", "אני לא שווה" וכו'. "האם זוהי ביקורת מיותרת שלנו על עצמנו?", "האם אלו הם דימויים שליליים שכבר שנים אנחנו מחזיקים בהם?", האם זוהי מראה ספציפית ששואבת את האנרגיה שלנו?" מדובר בתבניות רגשיות שאימצנו לעצמנו בגילאים מוקדמים של חיינו ועד היום טעינו לחשוב שהם אלה שמאפשרים לנו לשרוד כאן בעולם הקוטבי. לאורך הגל הסערה מאפשרת לרפא את המקור של חלק מנגנוני ההגנה הללו. במקום לנוע מטקטיקות ההישרדות אנחנו לומדים להכיל את רגשותינו ולהיות אותנטיים לקול האמיתי שלנו. במרכז התהליך של לוח הצ'ולקין, הסערה האלקטרומגנטית מזרזת את תהליך הריפוי הכולל שלנו, מגיעה עד לרמת התאים בגופנו ומאפשרת להתפתחות המודעות שלנו. אנחנו לומדים לקפוץ בהתרגשות אל מימי החיים הסוערים והמרתקים וליהנות מנוכחות זורמת ויציבה בחלקו השני של הלוח.
 
 
 

ה- 11/14: טון 3 באנרגיה של שמש: תהליך ריפוי העומק עם הסערה יכול לגרום לתחושות של פיזור ובלבול והשמש החשמלית היום עוזרת למקד ולרכז את עצמנו במה שנכון עבורנו לרגע הזה. היא מאפשרת לעשות סדרי עדיפויות בתחומים השונים במציאות החיים ומניעה אותנו להרשות לעצמנו יותר ויותר לזרום בקצב האישי שלנו. אנרגיית השמש ממקדת אותנו היום בעובדות הריאליות של המציאות ובפיתוח רצפים הגיוניים לעובדות הללו. הבלבול הפנימי הולך ונפתר ככל שאנחנו מתחברים לפרופורציות ולהיגיון הבריא הקיימים בנו. היום אנחנו מוזמנים לנשום את האור הבהיר והמחמם שבאנרגיית השמש שעוזר להמיס את תחושות חוסר האונים והבלבול של העבודה הפנימית שאנחנו עושים עכשיו. החמימות שהשמש מטעינה בה את אזור הלב ומקלעת השמש שלנו מאפשרת להתרכך, להירגע בתוך עצמנו ולהיות נדיבים רגשית וחומרית לעצמנו ולסביבתנו. הנדיבות הנובעת מאתנו מחזקת את החיבורים ביננו לבין המראות הסובבות ומאפשרת לזרום מתוך האש הפנימית במציאות החיים המשתנה תמיד.
 
 
 

ה- 11/15: טון 4 באנרגיית הדרקון: הדרקון היא האנרגיה הנשית, האימהית, הרכה, המזינה והאוהבת והיא תמיד מלמדת שיעור בקבלה. כל עוד אנחנו בשפיטה ובביקורת עצמית, ההרס וחוסר האיזון שאנחנו מדגישים ברגשותינו ובמחשבותינו רק הולכים וגדלים. כשאנחנו רוצים משהו אבל מעצימים את החלק השלילי שבו אנחנו לא מעוניינים, השליליות הזאת רק הולכת וגדלה. הדרך לזרז את ריפוי הטראומות היא להתחיל לראות את היש הקיים בכל רגע נתון ולשנות את זווית הראייה שלנו מביקורת לקבלה. מנגנון הביקורת התפתח בכולנו לאורך השנים כדי לנסות להתאים לנורמות החיצוניות המשפחתיות או הקולקטיביות והוא לא מאפשר לנו להיות מי שאנחנו. הדרקון העצמאית מזמינה אותנו להסכים לכל הצדדים שקיימים בנו, בדיוק כשם שאנחנו מקבלים חבר טוב. החיזוק החיובי מאפשר לשמור על האנרגיה שלנו בהווה הריאלי ולקבלה של כל החלקים שלנו. ניתן לשאול את עצמנו היום: "כיצד אני יכול/ה להזין את המערכת שלי"?, "איפה נעים לי וקליל לי"? "באיזה מקומות קל לי יותר לקבל את עצמי"? "באילו סיטואציות אני מתמלא/ה בביקורת עצמית ובשפיטה"? ככל שנפסיק את השיפוט העצמי ונקבל את מה שיש בנו ובחיינו, בהדרגה נחווה תחושה של "מגיע לי" לקבל את כל מה שמבקש/ת. תהליך הקבלה של מה שיש נותן את האומץ לקפוץ בהתרגשות ובביטחון למימי החיים המרגשים. העבודה הפנימית היום יומית עם הדרקון יכולה להביא לרוך פנימי עד למצב שבו אנחנו נוכחים ברגע ושמחים בחלקנו, על חיינו ועל מי שאנחנו. אמן!
 
 

ה- 11/16: טון 5 באנרגיית הרוח: כדי להקל על תהליך העומק של גל המראה, ביום של הסנטר הרוח מבקשת שנתחיל לנשום. כשאנחנו שואפים את מולקולות החמצן שבאוויר, אנו מתמלאים בידע הנשמה שמוזרם ישירות לתאי הגוף שלנו ומאפשר לרגיעה פנימית בתוך עצמנו. תהליך הריפוי האינטנסיבי וההימצאות בצינור האור מחייבים אותנו לנשום יותר במהלך גל המראה. ככל שננשום ונמלא את אזור בית החזה והריאות שלנו באוויר, כך נוכל לרפא כאבים פיזיים ורגשיים וספקות מחשבתיים שעולים בנו. השמחה והנועם שבאנרגיית הרוח מגבירים את כח הרצון הפנימי שלנו לריפוי הפצעים ולראייה מבעד לאשליית המראות המקיפות. המוטיבציה הפנימית להרפא עם אתגר הסערה הולכת וגדלה ככל שאנחנו לומדים לנוע מעניין לעניין כמו רוח קלילה ועוטפת של סתיו צבעוני. הרוח מסמלת את עקרון התקשורת ומגדילה את היכולת שלנו לבטא את עצמנו בבהירות, בפשטות וברוגע, ללא התרגומים הסובייקטיביים וההשלכות הרגשיות שלרוב מאפיינים את האינטראקציות שלנו. הדיוק והחדות שברוח הקוואנטית מאפשרים לבטא בנועם את האמת שלנו ולהקשיב בסבלנות ובתשומת לב לאמת של המראות הסובבות.  בעזרת דיבור ישיר, מכבד והגיוני אנחנו מחזקים את עצמנו ואת הקשרים עם המראות המקיפות אותנו ומסוגלים לזרום בקלות עם גלי החיים המשתנים.
 
 

ה- 11/17: טון 6 באנרגיה של לילה: אותן אמונות דפוסיות שבהן אנו נאחזים, אותן מחשבות הרסניות שחוזרות על עצמן ללא הרף, אותם הרגלים מחלישים של שנים הם מנגנוני הגנה שפיתחנו כדי לא לחוות כאב. אתגר הסערה מלמד שלא ניתן לרפא פצעים כואבים ללא התבוננות אמיתית ומעמיקה בפחדים הפנימיים והנסתרים ביותר שלנו. לכן ביום השישי שבו מתארגנים לקראת שיא התהליך של גל המראה, אנרגיית הלילה הקצבי מכוונת אותנו עמוק עמוק פנימה אל תוך מחשבותינו ורגשותינו ושם מאפשרת לגלות את המקור הבסיסי למועקה ולחוסר הביטחון שלנו. כשאנחנו פוגשים במקור של הכאב, שלרוב יושב על חסך באהבה ומסתכלים עליו בעיניים בהירות, אנו יכולים לשנות את זווית הראייה שלנו לגביו. ביום של הזרימה עם הפלוס, החוויה של המנעד הרגשי שלנו מחברת אותנו לידע הנשמה שתמיד נגיש עבורנו. אנחנו מוזמנים לשבת בהיכל הלילה הנח והנעים שלנו, להתבונן בפחדים שעלו בנו במהלך הגל ולחפש את המקור הרגשי הכואב שמפעיל אותם אוטומטית. דרך תהליך עמוק של חקירה פנימית אנחנו לומדים להכיל את הרגשות שלנו ומגלים שחיינו יכולים להתמלא במתנות ובשפע. ההכרה בדפוסים האוטומטים ושינוי צורת החשיבה בנוגע למקור הכאב מאפשרים יותר ויותר לפעול מתוך הקול הפנימי שלנו ובעזרתו ליצור לעצמנו לאט ובהדרגה את מה שאנחנו חפצים בו במציאות חיינו.

 
 
 
ה- 11/18: טון 7 באנרגיה של זרע: הופעתו של הזרע בשיא הגל יחד עם ההימצאות במרכז צינור האור מעידה על פוטנציאל עצום לשחרור הישן ולשינוי משמעותי באורחות חיינו. זה הזמן להתבונן ב'רצינות' בהיבטים שונים במציאות שלנו שאנחנו לא מעוניינים לחוות יותר. הזרע המהדהד מאפשר לשחרר את הכאב והקושי הכרוכים בסוף ובפרידה ולהתמלא בתקווה מחודשת לנוכח שפע ההזדמנויות הממתינות לנו. אתגר הסערה מלמד לרפא מרמת הד.נ.א מידע טראומתי ובכך לנטרל מחיינו הרגלים אוטומטים ולהרחיב את טווח קליטת האפשרויות שלנו. בגלל הנטייה האנושית למחזר שוב ושוב את אותו מידע דפוסי מוכר וידוע, אנחנו מגבילים את עצמנו ואת אפשרויות התנועה שלנו במציאות היום יומית. כשאנחנו באמת מסכימים לקפוץ אל מימיי החיים הלא ידועים, אנו נפתחים לאינסוף של הזדמנויות שכלל לא העלנו על דעתנו. בשיא התהליך בגל המראה ניתן לשאול את עצמנו: "איזה הרגלים מקובעים הגיע הזמן לשחרר מחיי"?, "מבין הפעולות האוטומטיות שעושה, על מה יכול/ה לוותר"?, "מה יקרה בפועל במציאות חיי לאחר השחרור והשינוי של הגל"?, "לאיזה הרגשה אני מייחל/ת"? סוף מסמל התחדשות והזרע מאפשר להתחדש בדברים שבהם אנחנו מעוניינים עכשיו. כולנו מוזמנים היום לזרוע במרץ פרחי השראה בקרקע חיינו מבלי להגביל את דרכי היצירה שבהם היקום יכול לזמן אותם אלינו. פעמים רבות אנחנו זורעים את תבניות רצונותינו ומצפים לקבלם בדרך מאד ספציפית. הזרע בשיא הגל מלמד לכוון את עצמנו בצורה מודעת לצמיחה ולהתפתחות בחיים מבלי לפתח תלות במטרות ומבלי לייצר ציפיות מוגדרות להמשך ההתפתחות שלנו. בשיא התהליך של גל המראה אנחנו נפתחים לאפשרויות אחרות ונוספות ולפנים חדשות ומרתקות של רבגוניות החיים.
 
 
 
ה- 11/19: טון 8 באנרגיה של נחש: הנחש מסמל את היכולת לרפא את ההתמכרויות הפיזיות והאוטומטים ההרסניים ובמקומם להתחבר למשאבי החיות הפנימיים ולהתחדש. ביום של היושרה הוא מבקש שנתבונן במידת החיות בגופנו. במידה ונגלה שאנו מרוקנים וכבדים, כדאי שנבדוק אילו התמכרויות ודפוסי חשיבה הרסניים יצרנו לעצמנו ועד כמה הם מורידים את שמחת החיים שלנו. הנחש הגלקטי מאפשר לחיבור מודע לתחושות הגוף שלנו ובעזרת הקשבה אמיתית לצרכיי הגוף לשחרר את התלות בחומר ואת ההרגלים וההתמכרויות שפיתחנו. דרך יצירת תקשורת ישירה בין המוח לתאי הגוף הוא מלמד לבחור בחיות ובמה שטוב לגופנו ברגע. ביום שבו ניתן להגיע ליושרה פנימית הנחש מזמין אותנו לשאול: "עד כמה אני קשוב/ה לרצון האותנטי הייחודי לי"?, "עד כמה אני פועל/ת מתוך התשוקה לחיים הפועמת בתוכי"?, "עד כמה אני מכור/ה להרגלים שונים"?, "עד כמה אני מחוב/ת לחיות הקיימת בתאי הגוף שלי"? תהליך ההתבוננות במראות המקיפות יחד עם ה"כובד" של מרכז הלוח יכולים להוביל לתחושות של בדידות וניכור ולהרגשה שאף אחד לא באמת מבין אותנו. ביום השמיני הנחש מלמד שקודם כל יש לנו את חברת עצמנו המשובחת וכל אחד מאתנו הוא עולם ומלואו שהכרחי ליקום כולו. אנחנו מוזמנים לראות שאנחנו אהובים ונתמכים בדרכינו הייחודית ושלמעשה אנחנו אף פעם לא באמת לבד. הנחש מלמד להתחבר לידע הנשמה הטמון בסלילי הד.נ.א ומהמקום הרחב של הנשמה לקבל את האינדיבידואליות שלנו. הפסקת הדיון האינסופי בנוגע לשונות או למיוחדות שלנו ממלא אותנו בחיות מתחדשת ומאפשר לזרום במציאות החיים מבלי הצורך באישורים או בעמידה בנורמות החברתיות. אז אנחנו מתחברים לעוצמה האינסופית הטמונה בנשמה שבנו ומסוגלים ליהנות מהכאן והעכשיו המגוונים והמרתקים של מציאות החיים.
 
 
ה- 11/20: טון 9 באנרגיה של מגשר עולמות: ביום של פענוח עלילת הגל אנרגיית המגשר מזמינה אותנו לעשות חשבון נפש ביננו לבין עצמנו וביננו לבין חברינו ולשחרר את הנטייה שלנו לבקר ולשפוט את עצמנו ואת הדרכים ומערכות המידע השונות משלנו. כדי שנוכל לראות מבעד למראות עלינו ללמוד להתבונן באופן 'נקי' על האנשים הסובבים אותנו ללא הסיווגים והקיטלוגים המצומצמים של האוטומטים הרגשיים שלנו. המגשר הסולארי מלמד להתבונן באופן אובייקטיבי נטול שיפוט על הסובבים ולקבל את האחר כפי שהוא. לכל אחד נקודות חוזקה ונקודות חולשה והרכות של המגשר מאפשרת להרפות ולסלוח. המגשר עוזר לנו להבין שככל שאנחנו מסכימים לקבל את עצמנו על כל מה שיש בנו כך אנחנו מקבלים פרופורציות ומתאזנים גם ביחס לאחר. ההשתקפויות השונות מלמדות אותנו על עצמנו ועל המנעד האנושי הרחב הקיים. מגשר העולמות מלמד להתייחס לעצמנו ברכות נטולת שיפוט ולסלוח לעצמנו על ה'טעויות' שאנחנו עושים. במקביל אנחנו גם לומדים לסלוח לסובבים על חוסר הרגישות וההקשבה. לאורך גל המראה השהות עם חברים, מכרים ומשפחה מיועדת לנטרל מאתנו את ההגדרות השיפוטיות ואת מתן הערכים המוגבלים ובמקומם להיפתח לתקשורת ישירה ומקבלת עם העולם. כבר למדנו שמה שמונע מאתנו להיות נוכחים בריכוז ברגע העכשווי, לבד וביחד עם האחר קשור בדפוסים הרגשיים הקיימים בנו. תהליך הריפוי עם הסערה חייב להכיל בתוכו ניקוי יסודי של כמה וכמה זיכרונות ששמורים עמוק בתוך גופנו ושמשפיעים באופן אוטומטי ולא מודע על ההתנהלות שלנו. בסופו של התהליך הנחישות הפנימית שלנו להרפות, להשתחרר ולסלוח מאפשרת לשינוי וללידה מחודשת.
 
 
 

ה- 11/21: טון 10 באנרגיה של יד: אנרגיית היד מלמדת לשחרר לחץ, דאגה ופיזור ובמקומם לזרום כמו מים ממקום של הוקרת תודה ושמחה על התהליכים שאנחנו עוברים בחיים. ביום של ה"פינישים" היא מבקשת שנתבונן פנימה ונקשיב לידיעה שקיימת בגוף שלנו. המתח הוא תוצר של ראש עמוס שכל הזמן מחשב, מתכנן, מודד ומגדיר. היד מסמלת את התנועה של המים ומלמדת כיצד לנוע בעזרת האינטואיציה שבגוף ולא דרך הראש העמוס בפרטים ובמידעים. המים הזורמים יודעים מתי לעצור כדי לנוח ומתי לתת פוש ולהפוך לגל גואה. אנחנו לומדים היום כיצד למקד את האנרגיה בתחושות הגוף שלנו ולתת להם להוביל אותנו במציאות היום יומית. לעתים הידיעה של הגוף מנוגדת לחישוביי הראש. לאט ובהדרגה אנחנו לומדים לבטוח בתחושות הללו. היד הפלנטרית תומכת בנו לזרום מתוך הפנים ועם הרצון האותנטי שלנו. היא יודעת בדיוק מה נכון לה ויש לה גם את היכולת לממש את האינטואיציות הללו. ביום העשירי של הדיוקים הסופיים היד מזמינה אותנו לעשייה מתוך הנאה ולזרימה שוטפת עם הידע והכישורים שבנו מבלי לאפשר למתחים לא הגיוניים ולא פרופורציונאליים להשפיע עלינו. הזרימה מתוך האינטואיציה הפנימית הופכת את התנועה במרחב המציאות לנעימה, קלילה ויצירתית.

 
 
ה- 11/22: טון 11 באנרגיה של כוכב: הכוכב המאיר היום מלמד שהנוכחות ברגע מתאפשרת רק כשאנחנו מפסיקים את הביקורת ומתמלאים בתחושת סיפוק על מה שכבר קיים בעולמנו. ביום ההמסה של מה שעדיין חסום בתוכנו הכוכב מבקש שנשחרר את הנטייה שלנו לפרפקציוניזם ולשיפוטיות הבלתי פוסקת. השיפוטיות נעוצה במיקוד המודעות בחסר ובאין הקיימים בנו ובחיים שמניעים אותנו להשיג עוד ועוד דברים בעולם החיצוני. אחרי כברת הדרך שכבר עברנו בגל המראה אנחנו מבינים שהגיע הזמן להרפות מהרדיפה האינסופית אחר הזנב של עצמנו. סיפוק מתאפשר כשאנחנו מקבלים את מה שיש וזה כולל את הטעויות שעשינו. כדי לאפשר את הריפוי העמוק עם הסערה, הכוכב מאפשר להתבונן באילו תחומים בחיינו עדיין קיימים פערים בין הרצוי למצוי. במקום להילכד בתוכם, לבקר ולהדגיש את מה שאין לנו, הכוכב מאפשר להכיר, להודות ואף ליהנות מכל מה שכבר יש עכשיו במציאות שלנו. הפער בין הרצוי למצוי יוצר את רמות המתח הגבוהות שאנחנו חיים עימם והחסר הזה הוא זה שלרוב מניע אותנו לפעולה. במקום שהגורם ליצירה בחיינו יהיה הצורך וה'אין' שגורמים לחוסר שקט תמידי, הכוכב מלמד להפוך את הביקורתיות והשליליות לפרגון ולקבלה. חכמת המאיה מובילה שוב ושוב לאותה נקודה: כדי להירפא עלינו ללמוד לראות את החיובי שבנו ואת היופי והאלגנטיות הקיימים סביבנו. הפלוס החיובי ממלא אותנו באהבה לעצמנו, לסובבים אותנו וליקום כולו ומאפשר לרגיעה ולסיפוק. הכוכב גם מאפשר ללמוד ולעבוד עם עולם החלומות ולכן מומלץ בלילות הקרובים לבקש בזמן השינה להתמלא בחיוביות ובאהבה כלפי עצמנו. אנו מוזמנים לקרוא לאנרגיות הכוכב לקראת השינה ולהגיד: "אני מסכים/ה להתמלא באהבה של הכוכב ומבקשת לזכור את חלומותיי בבוקר". נכין מחברת ועט ליד המיטה ונלמד מהסימבולים של החכם הפנימי שתמיד מדריך אותנו.
 
 
 
ה- 11/23: טון 12 באנרגיה של ירח: פתרון אתגר הסערה מוביל לחיבור חם ואוהב בין הבוגר הנבון, המאפשר והתומך לבין הילד התוסס, החי והסקרן שבתוכנו. שיתוף הפעולה הפנימי הזה בין הבוגר לילד מאפשר למרכז פנימי יציב ולהתגלגלות כיפית בין הרפתקאות החיים המרתקות. אנרגיית הירח מכילה בתוכה את כל מאגרי הזיכרון האישיים והקולקטיביים שלנו. כל הטראומות והאמונות הרגשיות הקיימות בתוכנו משחר ההיסטוריה האישית שלנו נמצאות כקפסולות של מידע בירח. כך שאם מדובר באתגר של ריפוי והתנקות, ודאי הוא שמאגרי זיכרון אלה נפתחו והשתנו. הריפוי העמוק של הסערה החזיר אותנו להיסטוריה האישית של הילד הרגיש שחווה כאב וייצר את מנגנוני ההגנה ואת חוסר האמון בעצמו ואת ה-" לא יכול/מוצלח/יציב" וכו'. ההתבוננות הכנה פנימה עם הסערה אפשרה לשחרור ולריפוי של חלק מתבניות המידע הרגשיות הכואבות הללו. במקום שהרגישות הגבוהה שלנו לסיטואציות ולאנשים מסוימים תרפה את ידינו, היא הופכת לאיכות מחזקת של עוצמה שמקלה על תנועה זורמת ויצירתית במציאות המשתנה. ההתבוננות במראות לאורך הגל לימדה אותנו ששום דבר אינו אישי ושאין מה להיפגע מ"הסרטים" של האנשים המקיפים אותנו. הירח מסמל סוג של תחנת תקשורת גלקטית וביום הקריסטלי מעיד על יכולת לחיבור ישיר לידע הנשמה האינסופי. אנחנו מגיעים לסוף גל המראה עם חיישני קליטה פתוחים לסימנים ולמסרים שנשלחים אלינו על הדרך, עם עוגן פנימי יציב ועם היכולת לזרום בחכמה, באיזון ובהנאה מרגע לרגע.
 
 
 
ה- 11/24: טון 13 באנרגיה של כלב: אנרגיה של כלב קוסמי מסמלת אדם עם לב פתוח ומלא באהבה כלפי עצמו וכלפי האנשים המקיפים אותו. בסוף גל המראה אנחנו מסוגלים להתייחס באופן אובייקטיבי ואוהב אל הסובבים אותנו מבלי להשליך או לתרגם אותם באופן רגשי אישי. ראייה אובייקטיבית מאפשרת להימצא מעבר לקיטלוגים הקוטביים של הטוב והרע ולקבל בפשטות את האדם באשר הוא אדם. סוף כל סוף הבנו שבני האדם הם סוג של 'תוכנות' סגורות שממחזרות מידע, ששום דבר אינו אישי, שאף אחד לא חייב לנו שום דבר ושגם אנחנו לא חייבים. תהליך הגל הביא אותנו למקום שאנחנו 'מקפידים' לשים את הפוקוס על עצמנו ולהתייחס לרצונותינו ולצרכינו בשיא הרצינות הראויה. כשאנחנו שומרים על האנרגיה שלנו בתוכנו, נשארת לנו גם המון אנרגיה על מנת לאהוב ולתת אהבה לכל מי שסובב אותנו. המראה המגנטית לימדה אותנו להיות נוכחים בכל מצב, עם כל אדם ובכל מערכת יחסים. למדנו להטעין את עצמנו באנרגיה חיובית מבפנים, ללא התלות האוטומטית בפידבקים ובתשומת הלב של המראות המקיפות. למדנו להפסיק להשליך על אנשים, להימנע מהתערבבות רגשית בדרמות של הסובבים וכתוצאה מכך אנחנו מאזנים את הקטבים שבתוכנו ומגיעים לדרך האמצע. עם הכלב הקוסמי אנחנו נאמנים לעצמנו ולרצונות האותנטיים שלנו ועושים יותר ויותר את מה שנעים וטוב לנו, מבלי לרצות את הסובבים או להיכנע לנורמות ולתכתיבים חיצוניים. תהליך הריפוי וההטענה הפנימיים פותחים את ליבנו ומאפשרים ליצירת אינטימיות נינוחה תוך כדי תקשורת הגיונית ומפרה. הגל מוביל ממראה שממגנטת נוכחות קלילה, משקפת וממוקדת בכאן ועכשיו אל כלב שמחבר בין הכוונה ללב, נוכח עם לב פתוח ואוהב ומלא בשמחה על קירבתם של בני האדם ועל האהבה הקיימת בעולמנו.

גל המראה מסתיים לו ואנו מתרגשים ומברכים על הגל הבא, גל הקוף...
 
 
 
מאחלת לכולנו שגל המראה
 יוביל אותנו מבעד למראה...
אל עבר "ואהבת לרעך כמוך".

 
 
 

 
להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.