עברית  |  English  |  
 

ברוכים הבאים לגל הכלב
 
 
 
 
 
 
שלום וחג שמח לכולנו:
אנו נכנסים עכשיו אל גל הכלב שבימיו הראשונים נמשכות חגיגות הפסח. עבור כולנו קיים עכשיו חלון הזדמנויות אנרגטי לקפיצה במודעות. בימים הללו של גל הכלב כל אחד מאתנו יכול לעשות על עצמו "עבודה" פנימית שתאפשר לו להתחיל בקלות ובנועם את השנה הרוחנית החדשה. התקופה הנוכחית גדושה ומורכבת מבחינת התהליכים האנושיים המתרחשים ועל כל אחד ואחת מאתנו ללמוד למצוא את השקט בתוך עצמו. נדמה שיש אירועים שם בחוץ, שיש מטריקס מלא ומגוון, שיש זמנים- אך למעשה הכל מתקיים בתוכנו. במציאות הקיימת אנו עדים לאסונות, לחולי, לרעב ולמלחמות. אנשים נאבקים אחד בשני, כיחידים, כמשפחות וכקבוצות ושוב ושוב אני מופתעת לגלות שיש כאלה שעדיין חושבים שאפשר "לנצח" במלחמות. הבסיס השגוי שגורם לשליליות הזאת הוא החשיבה היחסית שבה הצלחה של אחד היא על חשבון האחר. חשיבה זו הופכת אותנו לתחרותיים וגורמת למלחמות פנימיות, למלחמות עם האנשים המקיפים אותנו ועד למלחמות עם העמים השכנים. לשם כך מגיע הלך שמים ביום האחרון של פסח וממלא אותנו בחמלה (ראה פירוט). אם אנחנו באמת רוצים שלום עולמי ושיתופי פעולה עלינו ללמוד להגיע לשלום פנימי ולתחושה של השתתפות ברגע עצמו. הכלב מלמד לפעול מהלב ולאזן בתוכנו את הרגשות הסוערים והקיצוניים. אנחנו לומדים להקטין את המאבק הפנימי שמתחולל בנו ולהפוך ליותר אנושיים ולבביים בהתנהלות היום יומית שלנו. לאורך הגל אנחנו מטפלים בדפוסים החשיבתיים השליליים ובכאבים הרגשיים הקיימים בנו. ככל שאנחנו מנקים מבפנים את הרעש, השיפוטים והספקות כך גם החשיבה היחסית שלנו הולכת ופוחתת עד למצב של הוויה ספיראלית שפתוחה לידע הנשמה. החיבור ללב עוזר גם להפסיק את החשיבה הקווית הלינארית של עבר-הווה-עתיד. עם הקוף באתגר אנחנו לאט ובהדרגה מנטרלים את התפיסה היחסית שלנו בנוגע לחיים בכלל, לבני האדם, למטרות השונות ולכל תנועה שהיא מאתנו החוצה. השקטת המאבק שבתוכנו מאד עוזרת גם למצב של שיתופי פעולה לבביים ותחושת אחדות עם הסובבים. השינוי בצורת החיים וההתנהלות החיצוניים אפשרי רק למי שבאמת עושה עבודה פנימה ויוצר שינויים בתוך עצמו. חג הפסח הוא אירוע קולקטיבי אנרגטי חזק שמאפשר את המעבר הזה מהתנודה החוצה על גבי ציר הזמן לתנועה מתוך הפנים. התהליך ממשיך עד ליכולת ליצור מציאות חיצונית מודעת ולהיות נוכחים ברגע. אז בואו כולנו ניתן עכשיו "פוש" פנימי ואנרגטי- נתמלא במחשבות של אהבה לעצמנו וליקום כולו, נמקד את עצמנו יותר ויותר ב-"כאן"- המרחב היחידי שמתקיים וב-"עכשיו"- הרגע היחידי שהינו וניצור במוחנו תבנית מחשבתית של שמחה, בריאות, אהבה ואושר לכל האנושות כולה. אמן! 
 
 
ב- 18/4, מתחיל גל הכלב: ג' חוהמ"פ: בגל הקרוב הכלב המגנטי דוחף אותנו לחבר את הכוונה ללב (כ-לב) ולפתוח את ליבנו יותר ויותר. עקב משברים שונים שעברנו עם אנשים ובמיוחד עקב חוויות של כאב במערכות יחסים קרובות, רבים מאיתנו שמו מנגנוני הגנה סביב ליבם כדי לא להפגע. לב סגור לא מאפשר לחוות את עומקי החיים וגורם לפעולות מתוך הילוך אוטומטי. בגל הנוכחי נלמד כיצד להשתחרר מהסגירות הזאת ולפתוח את ליבנו למגוון החוויות המרגשות הממתינות לנו. החכמה של הגל מלמדת שהצעד הראשון ביכולת לשיתוף פעולה עם הקרובים אלינו הוא להיות קשובים לעצמנו ולצרכים שלנו, כפי שנאמר- "ואהבת לרעך כמוך". אנחנו לומדים לאהוב את עצמנו כפי שאנחנו ולכבד את הרצון שלנו בכל רגע נתון. כשם שהכלב הוא ידידו הנאמן של האדם, כך במהלך הגל האנרגיה שלו דוחפת אותנו להיות נאמנים לעצמנו ולצרכים שלנו ולקלוט שאנחנו פשוט מאד חשובים. במקום לרצות את הסובבים ולבזבז אנרגיה מרובה על החוץ הגיע הזמן לעשות בדיוק את מה שטוב ונכון לנו. במשך הגל אנחנו מאזנים את הרגשות שלנו, משחררים דרמות של האגו ועושים חשבון נפש ביננו לבין עצמנו וביננו לבין חברינו. כשאנחנו שומרים על רגשות מאוזנים ומקפידים להיות נאמנים לרצונות הייחודיים לנו, ליבנו מתמלא באהבה גם לסובבים אותנו ולעולם בכלל. לאורך הגל הכלב ממגנט אל חיינו אנרגיות של חמימות, אמון, פתיחות ושל חברות אמיתית. מכאן שבימים האחרונים של פסח מערכות היחסים הקרובות לנו יכולות לתמוך בנו ואף לגדול ולהתחזק בעצמן וכמו כן קיים פוטנציאל להכרויות אינטימיות. בגל הכלב נלמד להכיר בערך העצמי שלנו ולבטא בבהירות את רגשותינו ורצונותינו האמיתיים עד למצב של התמלאות בשמחת חיים, בתחושת חמימות ובהרגשה שאנחנו מלאים ואף מוקפים בהמון אהבה.
 
 
 
ה- 19/4, אתגר הגל הוא הקוף: שבת חוהמ"פ: עם הקוף הירחי אנחנו לומדים לשחרר את מה שמעכב את המקוריות וההברקות האישיות מלהגיע אל תוך חיינו. בגל הכלב אנחנו לומדים לנוע בחיים בקלילות ובהנאה תוך כדי ביטוי יצירתי מפרה. הקוף מאתגר לעלות על במת החיים עם הקסם והכריזמטיות הקיימים בנו ולשחק את משחק החיים בקלילות ובשמחה. הוא מאפשר לשזור את הכישורים הטבועים בנו אל תוך המציאות הקוטבית שבה אנו חיים וליצור בה את רצונותינו. מעניין שהדרך אל פתיחת הלב עם הכלב עוברת דווקא דרך הקוף השובב והיצירתי. אנחנו מבינים שככל שנבטא את עצמנו ואת קולנו הייחודי ונחווה תחושות של סיפוק מהעבודה, מהיצירה האישית ומדרך ההתנהלות היום יומית שלנו, נוכל גם להפתח לבבית לסובבים המקיפים אותנו. הקושי בגל הוא לבטא, להוציא החוצה את מה שמרגישים וחושבים וכמו כן גם להפסיק לקחת את עצמנו ברצינות רבה מדי. תהליך פתיחת הלב עם הכלב והשנה הרוחנית שמתחילה בפסח יכולים להציף אותנו בפחדים ובמועקות ואתגר הקוף מבקש שנשחרר את הכבדות, הריחוק והציניות. מה שלרוב מונע מאיתנו לחיות את פרץ האש היצירתי הטבוע בכל אחד ואחת מאתנו קשור במחסומים שעצרו אותנו עוד כששיחקנו כילדים. כככל שאנחנו נותנים ביטוי לילד השובב והמשועשע שבתוכנו, אנו מצליחים לשחק בהנאה ושובבות במציאות היום יומית שלנו. אז אנחנו מתחברים ליצירה הספיראלית של הקוף שבאה ישירות מהנשמה האדירה שלנו שממלאה אותנו בהשראה מקורית, בהקטנת התנודות ביחס לזמן וביכולת ליצור יש מאין.
 
 

ביום השלישי של הגל ב- 20/4, מתחיל המיקוד בפתרון האתגר באנרגיית האדם: ה' חוהמ"פ: האדם היום מלמד שמותר לנו לעשות בדיוק את מה שאנחנו רוצים בחיי היום יום. אמנם זה נשמע מרחיק לכת, אך באמת ניתן לחיות במציאות שבה אנחנו עושים ומבטאים את הרצונות הפנימיים שלנו. כדי להתאזן רגשית ולהיפתח לילד היצירתי שבנו, האדם החשמלי מבקש שנשים את השכל שלנו בצד ונשחרר את שאלות הקיום הטורדניות ואת הספקות שמנקרים כל הזמן ברקע. השאלות והספקות מקבלים כל הזמן את אותן התשובות בהתאם למידע הרגשי שקיים במערכת המידע שלנו. במקום זאת האדם מציע שנאפשר לליבנו להיות המוביל, הקפטן ולשכלנו להיות המבצע. אז נגלה שאפשר לזרום בכיף ובאופן פרקטי עם רעיונותינו היצירתיים. ביום השלישי של הזרימה האדם מלמד להתמקד בפתרונות ולא בבעיות, באפשרויות הקיימות ולא בקשיים ובכך מאפשר לזרום בדרכנו בתבונה. לאט ובהדרגה אנחנו הופכים לגביע שפתוח לשפע של היקום ונפתחים להזדמנויות הרבות הנקרות בדרכינו. האדם היום גם מלמד להסתכל בגובה הלב על הסובבים אותנו ולהתייחס לכל מפגש כאל התכנסות של חכמה. בדרך לאיזון הקשרים שלנו עם הכלב אנחנו מבינים שכל אחד והדרך שלו ואין לכך שום קשר אלינו ולרצונות שלנו. במקום האוביקטיבי שמשחרר שיפוט כלפי בני האדם הרבה יותר קל לזרום עם לב פתוח ולחזק את שיתופי הפעולה עם השותפים שלנו למסע החיים. 
 
 

היום הרביעי של הגל, ה- 21/4, אנרגיית שער בסימן הלך שמים: פסח: חג הפסח הוא החג היחידי שבו אנחנו מזמינים את אליהו הנביא להשתתף בשמחתנו. בהפטרה בסוף ספר מלאכי, אחרון ספרי הנביאים מבטיח ה': "הנה אנוכי שולח לכם את אליה הנביא לפני בוא יום ה' הגדול והנורא והשיב לב אבות על בנים ולב בנים על אבותם". כמה מרגשת ההקבלה עם הלך שמים ביום האחרון של החג. בגלופות המאיה הלך שמים בדיוק מסמל את האנרגיה הזאת של הנביא המשיח. לאורך ההיסטוריה ועד לימינו אליהו הנביא מופיע במגוון מרשים של תפקידים וקלסתרי פנים. קיים אליהו המקראי הזועם, הקפדן, הקנאי לה' וקיים אליהו הנבואי, בעל החמלה, יכולות הריפוי והאור. דמותו עוברת בכל פעם טרנספורמציה ומקטגור זועף הוא הופך לסנגור גואל. אליהו הוא דמות פלאית בעלת הקודים לחיי נצח. הוא המבשר על אחרית הימים, על מצב של הרמוניה ואהבה בעולמנו. האפשרות למעבר למצב הלא ידוע הזה של גאולה באה לידי ביטוי במזיגת כוס היין לאליהו ובהמתנה מרוגשת לקראת בואו. אליהו הנביא מגלם עבורנו את הלא ידוע, את הבלתי צפוי ואת האפשרות למצב אחר של מודעות. בסוף החג הלך שמים מאפשר להבין לעומק ולרוחב את ליבו של האדם ולהתמלא בחמלה אינסופית. אנו נמצאים בימים חזקים מאד שיכולים לאפשר לגאולה מהכלא הרועש שבתוכנו. הלך שמים מסוגל לראות תמונה מאד רחבה של טבע המין האנושי ולדעת כיצד ניתן לגעת בליבו של כל אדם ואדם. לשם כך ביום הזריעה המנטלית הוא מלמד ליצור עוגן נחוש והחלטי בתוכנו שמסוגל להגיד "לא" אסרטיבי לכל מי ומה שמונע מאתנו לזרום עם רצונותינו. הוא מלמד שיכולות הבריאה שבנו ילכו ויתחזקו ככל שנשמור על גבולות ברורים ונקפיד להקשיב לצרכים שלנו. הכלב מלמד שאנחנו חשובים ולשם כך הלך שמים ממלא אותנו באומץ לחיות את האמיתות שלנו. כשאנחנו מקפידים לעשות את מה שבאמת בא לנו ולבלות בחברת מי שבא לנו, רגשותינו מתאזנים ואנו נפתחים לצדדים היצירתיים והקלילים באישיותנו. בכלא הרגשי שממנו לרוב אנחנו מופעלים אוטומטית קיימת לכולנו נטייה להרס עצמי ולעתים אנו מעמידים את עצמנו במצבי התעללות של ממש. הלך שמים מאפשר ליצור תבנית מחשבתית של הגנה מכל מה שאנחנו לא רוצים יותר בחיינו. ברגע שאנחנו מציבים את הגבולות נוצר עבורנו חלל נרחב ללמידת הטבע האנושי, להתפתחות הלב ולחיבור לחכמה האינסופית. יום שער זה של הגל מאפשר לקפיצה אישית עצומה ברמת המודעות ולחיבור לידע הנשמה. בסוף החג כל אחד מוזמן ליצור לעצמו חלל הלך שמים מקודש שבו הוא יכול לחקור וללמוד על עצמו ועל החיים. ככל שאנחנו מכירים את עצמנו ואת מה שנכון לנו אנו מתחברים לידיעת הלב, מתעצמים מאד ומתרגמים בדרכינו האותנטית את המידע שמוזרם אלינו. אנו לומדים ליצור שפה מסוג אחר, שפת הלב שיכולה לחבר בין עמים שונים, בין דורות ובין חלקים נפרדים בתוכנו. תפקידו של אליהו הוא לגשר בין הפערים הבין דורותיים ובין הפערים בתוך עצמנו. אליהו הנביא הוא ההתגלמות של מי שיכול לדבר את שפת הלב, מי שפרץ מבעד לקודים של השפה, הזמן והמרחב ולפי המסורת ממשיך לחיות בכל דור ודור. מי יתן ונתחבר לעוצמה ולחמלה הזו בשנה הרוחנית שהחלה. אמן!
 


תהליך פתיחת הלב ממשיך ליום החמישי של הגל ב- 22/4, באנרגיית הקוסם: הקוסם מלמד אותנו לסמוך על עצמנו ועל האינטואיציות שלנו ולשחרר את הצורך באישורים ובפידבקים מהחוץ. ביום שבו אנחנו מגבשים כח רצון פנימי להפסיק עם הדרמות וחוסר האיזון הרגשי בחיינו הקוסם מלמד כיצד להפסיק להיות "קבצני אישורים" מהסביבה ומהעולם. אנחנו יודעים הכי טוב מי אנחנו ומה נכון לנו בחיים. אף אחד מחוצה לנו לא מכיר אותנו כמו שאנחנו את עצמנו והגיע הזמן לסמוך על הידיעה האישית הזאת. אנרגיית היגואר היום מאפשרת לפעול ממקום פשוט וצנוע של אמונה וביטחון בידע שלנו. כדי שנוכל לפתוח את ליבנו הרגיש עוד יותר ולשחק בכיף עם היצירתיות שבנו, הקוסם מחבר אותנו למקור עצום של אנרגיה שקיים בתוכנו, לקול פנימי עמוק שלא תלוי או מושפע מהחוץ. גל הכלב הולך ומתפתח ועימו צפים עניינים רגשיים שונים והקוסם הקוואנטי מרחיב את היכולת שלנו להכיל את אירועי המציאות השונים ולהפוך למיכל של ידע ושל אור. המוטיבציה להמשך התהליך של הגל נשענת על העוצמה הפנימית הקיימת בקול האינטואיציה שבגופנו ועל עומקים של בריאה שהם מבעד לזמן ולמרחב. 
 
 

היום השישי של הגל ב- 23/4, באנרגיית הנשר: האפקט האנרגטי של פסח ממשיך לאורך הגל והנשר היום מכוון אותנו להגביה מעוף אל מעבר לשגרה השוטפת בחיי היום יום ולהתבונן בתמונה השלמה של חיינו על כל הפרטים שבה. הרחבת נקודת המבט מאפשרת להפתח לאפשרויות ראייה חדשות שלא חשבנו עליהן קודם לכן. במקום להסתבך בפרשנות צרה של פרט ספציפי, אנחנו מתרוממים לנקודת מבט אוביקטיבית יותר של המציאות. כשאנחנו מפסיקים להדגיש קשיים ובעיות שהם למעשה מיחזור אוטומטי של מידע רגשי, אנו יכולים לראות את היש והחיובי בחיינו. ביום השישי של הגל הנשר הקצבי מראה כיצד כל חלק שמרכיב את מציאותינו הוא בחירה שלנו ושלרוב היא אפילו מוצלחת ואם לא הוא ממלא את ליבנו בתקווה ובכוחות לשנות את תמונת המציאות. ביום של הזרימה אנרגיית הנשר מלמדת כיצד לאזן בין עשייה "רצינית" לבין מנוחה מטעינה. הפאזל של חיינו מורכב מהמון צדדים ואנחנו לומדים כיצד לשלב בינהם. כדי להגיע להברקות מקוריות עם הקוף אנחנו חייבים לדעת גם מתי להרפות ולנוח. דרך הגדלת זווית הראייה שלנו וקבלת פרספקטיבה מאוזנת ופרופורציונאלית בנוגע למהות ההתרחשויות השונות בחיינו אנו מגיעים לשקט פנימי ומרפים מהמאבק היום יומי.
 
 
 

שיא הגל ב- 24/4, יום שער באנרגיית הלוחם: הלוחם המהדהד ביום שער זה מאפשר לשחרור של חוסר ביטחון בעצמנו ובאמת שלנו ולנטרול התלות באחרים ובדברים החיצוניים. תהליך פתיחת הלב מגיע לשיאו והלוחם האינטליגנט ממשיך לשאול שאלות ולהטיל ספקות בנוגע לסוגיית המימוש היצירתי ולהיבטים שונים במערכות היחסים עם הקרובים אלינו. בסוף החקירה האישית הוא מדריך אותנו להתחבר להדרכה הפנימית שבתוכנו ולגלות מה היא הדרך שהכי פותחת את ליבנו עכשיו. הלוחם הוא עצמאי בשטח, יכול להסתדר בכוחות עצמו בכל מקום ועם כל אחד ובשיא הגל מחבר אותנו לקול פנימי ברור, חד ובהיר. הוא מזמין אותנו לבטא אמת פנימית זו מבלי לפחד מתוצאות עתידיות וליצור בחכמה את רצונותינו העכשוויים בקצב שנכון לנו. בפסגת התהליך של גל הכלב, הלוחם מאפשר להציב את הגבולות מהזריעה של היום הרביעי, להתאים את הגוף לאנרגיות המעודנות שהקוסם מחדיר ביום החמישי ולתעל את האנרגיות לעבר מימוש החזון של היום השישי. אנחנו מוזמנים היום להקשיב לעצמנו, לליבנו ולמה שבאמת נכון לנו בדרכינו ובעזרת הלוחם לצעוד בדרך החיים המופלאה באומץ, בתבונה ובהגיון וליישם בנחישות את הידע האותנטי שלנו
 
 

ב- 25/4, ביום השמיני מתחיל תהליך הירידה בקצב של הגל עם אנרגיית האדמה: בתהליך החיבור ללב וליצירתיות שבנו, הגיע הרגע לבדוק בכנות עד כמה אנחנו מקורקעים ומחוברים למציאות. האדמה הגלקטית מבקשת שנשאל את עצמנו היום: "האם אני נוכח/ת במציאות הפיזית שלי עם שתי רגליים על הקרקע"?, "האם אני מבטא/ת בפועל את הרעיונות היצירתיים הקיימים בראשי?", "האם עיסוקיי היום יומיים משקפים את מה שהנשמה שלי מבקשת לעשות פה בכדור הארץ"?, "האם אני לומד/ת ופתוח/ה לעוד ועוד מידע חדש"?, "עד כמה אני פשוט עושה את שלי מבלי לנסות לשכנע את הסובבים אותי בצדקת דרכי"? דרך השאלות הללו האדמה היום מעירה אותנו לממש את רעיונותינו המקוריים במציאות. היא מדרבנת אותנו לעשות, בלי יותר מדי דיבורים ודוחפת אותנו להוציא את רצונותינו מהכח אל הפועל באופן פרקטי. אז אנחנו יכולים להוות דוגמא לחיים יצירתיים שנוצרים בלב אוהב ופתוח.
 
 

ב- 26/4 היום התשיעי של גל הכלב באנרגיית המראה: המראה היום מלמדת שתהליך פתיחת הלב חייב לבוא לידי ביטוי ביחסים חמים עם המראות המקיפות אותנו. ביום שבו כוונת הגל מתחילה להתגשם במציאות חיינו, המראה מציעה שנתבונן בהשתקפויות המקיפות אותנו ונלמד דרכן על עצמנו ועל המקומות בתוכנו שעדיין יש "לעבוד" עליהם. אנחנו לא חיים באי בודד ולב פתוח מעיד על נתינה ונדיבות, בלי חשבונאות ו"פנקסנות". המראה מאפשרת לבדוק האם אנחנו באמת מאוזנים רגשית ונוכחים בסיטואציות, ללא שיפוט וביקורת על האנשים שאנו פוגשים על הדרך. אני ממליצה שנשים לב למפגשים המתרחשים במהלך הגל ולתחושות השונות שעולות בנו בזמן הזה. נתבונן במיוחד במצבים שבהם אנחנו מתנתקים מהלב שלנו כדי לזכות באישור ובהכרה מהחוץ או כדי להגן על עצמנו והיכן במקום לעשות את מה שבא לנו אנחנו מושפעים מדעות הסביבה. כשנזהה את המקומות שבהם חשוב לנו להרשים, שבהם האנרגיה שלנו מופנית החוצה במקום פשוט להיות אנחנו עצמנו, נוכל לשחרר את התלות בחוץ, להסיר מאיתנו הרבה חוקים ונורמות חברתיות מזויפות ולחיות ללא פחד ועם לב פתוח. דרך המראות אנחנו לומדים גם אילו היבטים יצירתיים חסומים אצלנו ואיזה הסחות וגירויים מקטינים את החיבור להשראה ה'קופיפית'. ביום של פענוח עלילת הגל אנו מבינים ששינוי הגישה הביקורתית למראות המקיפות יאפשר לאחדות בתוכנו וכתוצאה מכך גם עם סביבתנו עד למצב של לב פתוח ואוהב.
 
 

ה- 27/4, היום העשירי של הגל באנרגיית הסערה: הטרנספורמציה של גל הכלב מתרחשת מתוך הפנים שלנו אל החוץ. דברים מתבשלים בתוכנו וכתוצאה מכך משתנים במציאותינו. לשם כך ביום הפלנטרי מופיעה הסערה האלקטרומגנטית שמזרזת את ההתפתחות הפיזית, הרגשית, המנטלית והאתרית שלנו ומכינה את מערכת העצבים לשינויים ולפתיחת הלב. בזמן הריפוי של הסערה הויבראציה של הגוף מתעדנת והתדר שלנו הופך לפחות ופחות דחוס. באופן הדרגתי אנחנו מנקים כל דימוי שלילי ומידע של התת מודע שמגבילים את התדר שלנו. במהלך גל הכלב אנחנו עוברים תהליך עמוק של איזון רגשי וכדי להשלים את התהליך עוד יותר אנו עוברים היום דרך הריפוי של הסערה. ביום העשירי שבו הלב מתחיל להפתח והיצירתיות להתפתח, הסערה מגדילה עוד יותר את הביטחון העצמי שלנו. היא ממלאה אותנו בתחושות של אמון והגנה, מגדילה את ידיעת הכישורים המייחדים אותנו ובכך מאפשרת לנו לפתוח את ליבנו יותר ויותר במהלכם של החיים ה"סוערים" השוטפים. ביום של ה"פינישים" הסערה המרפאה מלמדת כיצד אנו יכולים להטעין את עצמנו מבפנים ולהפוך לעוגן של עצמנו. ככל שאנחנו מלאים באמון בנו, בסובבים ובעולם, גדלה גם ההסכמה הפנימית שלנו לקפוץ לים החיים ולזרום בחופשיות עם היצירתיות הקיימת בנו.  
 
ב- 28/4 היום ה-11, שבו הזמן לשחרר את מה שעדיין מעכב את פתיחת הלב שלנו באנרגיית השמש: השמש היום מבקשת שנפשפש עוד יותר בעומק מוחנו ונוציא משם עוד כמה מעצורים שמנעו מאיתנו עד היום מלהגיע לאיזון רגשי פנימי ולביטוי יצירתי. ניתן לשאול את עצמנו היום: "מה עדיין לא בהיר וברור לי באופן שבו אני רוצה לבטא את עצמי"?, "מה עוצר אותי מלפעול מתוך להט היצירה הקיים בתוכי"?, "באילו מקומות אני עדיין מרגיש/ה קור, ניכור, וכבדות בחיי היום יום שלי"? השמש היום ממלאה אותנו בחמימות, באור ובמידע לגבי דרכינו בחיים. האור הזה של השמש מבהיר לנו את התחומים שבהם אנחנו עדיין לא פועלים מהלב ולכן חווים מחסומים באש היצירה שלנו. אני ממליצה שנדמיין היום שמש במרכז הלב ונתבונן בכל אותם הדברים שמרגשים ופותחים אותנו אל נוכחות בגוף ואל שמחת החיים שבנו.
 
 

ב- 29/4, ביום ה-12 מגיע הפתרון עם אנרגיית הדרקון: בפתרון הגל אנחנו מתחברים לעוצמה הנשית הקיימת בכל אחד ואחת מאתנו- שמקבלת, מפרגנת ומתנהלת באהבה לעצמה ולסובבים אותה. תהליך פתיחת הלב והרצון לבטא את היצירתיות הפועמת בנו מובילים למקום של קבלה של מה שיש בנו ובחיינו וכתוצאה מכך לאהבה לעצמנו בדיוק כפי שאנחנו עכשיו. אנחנו מבינים שהחסימות הרגשיות והיצירתיות נובעות מביקורתיות מיותרת ומהרגלים של הרס עצמי. תהליך הגל אפשר לנקות את השפיטה העצמית שמונעת את הביטוי האותנטי שלנו ולהחלפת ההרס ברכות ובהזנה. היום הלך שמים נמצא בהדרכה ומעיד על כך שלמדנו להיות החלטיים, נחושים ולכבד את הצרכים והרצונות שלנו. כשאנחנו שמים גבולות ברורים, קל לנו יותר לקבל ולהזין את עצמנו באהבה ובחיוביות. קבלה זו של עצמנו הופכת לבסיס מוצק לביטוי היצירתיות הנשית השופעת הקיימת בכולנו. בקבלה מדברים על כך שברגע שנחליט להפוך את "הרצון לקבל לעצמנו" הטבוע בנו לרצון "לקבל על מנת לתת" ניצור שינויים מרחיקי לכת במציאות הריאלית שלנו וזוהי בדיוק המטרה בגל הכלב. הכלב מסמל את פתיחת הלב שלנו בכל סוגי האינטראקציה הקיימים בעולמנו ולאורך הגל איפשר לאיחוד עם הסביבה ולחיזוק הקשרים עם חברים, קרובים ואנשים בכלל. אנחנו הופכים לדרקונית קריסטלית שמסמלת אדם מלא בביטחון, בעוצמה ובראייה אופטימית ובעל פוטנציאל גדול לבריאה של עולמות חדשים ומרגשים לעצמנו ולאנושות בחיים הללו ממש. מתוך למידת האחדות עם הסביבה ומשיתופי הפעולה עימם ניתן להגדיל את האהבה לעצמנו ולמקיפים אותנו עד שנגיע למצב של "ואהבת רעך כמוך". אמן!
 
 

סוף הגל ב- 30/4, היום ה- 13 באנרגיית הרוח: מהכלב הרגיש, הנאמן והאוהב אל הרוח המלאה בהשראה, בשמחה ובנועם. לאורך הגל הכלב מיגנט אלינו את נתינת האמון בעצמנו ובשותפים שלנו למסע החיים ולאט ובהדרגה אפשר לאיזון הרגשות הסוערים שבתוכנו. כל זאת ממשיך עד להפיכתנו לרוח זורמת ויציבה ביום האחרון שמסמלת אדם עליז, תקשורתי וכנה. הרוח מסמלת דיוק ובהירות ובסוף הגל מעידה על היכולת לאיזון פנימי מבלי לאפשר להצפות רגשיות ולכאבים להשתלט עלינו. תהליך פתיחת הלב וביטוי הרגשות לימד אותנו לבטא את עצמנו בהגיון ובנועם, להוציא החוצה בפשטות את אשר בליבנו, ללא הצורך בדרמות ובקיצוניות. הגל מלמד שמערכות יחסים אוהבות, צומחות ומתפתחות מבוססות על תקשורת ברורה והגיונית ויכולת לבטא את הרצונות, הרגשות והמחשבות שלנו באופן מדויק. הרוח של סוף גל הכלב מלמדת על כך שיצרנו סוג חדש של תקשורת עם הסובבים אותנו, החל בקרובים אלינו ביותר וכלה באנשים שאנחנו פוגשים על הדרך. במהלך הגל הקוף דחף אותנו לבטא, להוציא החוצה את היצירתיות שבנו והרוח הקוסמית היום זורמת בנועם ובקלילות מעניין לעניין כמו יונק דבש עליז וססגוני. הרוח מסמלת את האיכויות הזכריות של ביטוי האמת שלנו ברוגע ובהומור. העובדה שהיא מסיימת את התהליך הרגשי העמוק עם הכלב מעידה על כברת הדרך שיש לעבור כדי להצליח להתנהל בצורה הספונטנית והישירה הזאת. גל הכלב הופך אותנו לבני אדם ששמחים בחלקנו, שזורמים בעקבות האמת שבליבנו ושמבטאים באהבה את השפע האינסופי הקיים בתוך כל אחד ואחת מאתנו.
 
מאחלת לכולנו שאנרגיות הכלב
יפתחו לנו את הלב ובגדול!
והמשך חג פסח שמח!
בברכה ואהבה, 
טליה.
 
 
 
לאחרונה נפתחתי לעולם המוזיקה והתחלתי להלחין, לכתוב ולשיר.
הטקסטים הם לחלוטין בהשראת המאיה והידע שאספתי לאורך השנים.
מוזמנים להכנס לערוץ היוטיוב לשמיעת שירים והרצאות
מקווה שתהנו,   
טליה.

 
אני מתכבדת להוציא ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.