עברית  |  English  |  
 

אני מתרגשת ומתכבדת לשתף בקטגוריה חדשה ולהכניס אל תוך ה- MayaZone את .TalyaZone
ב- 6/9/20:13, במגשר עולמות משחרר בגל הלוחם ובראש השנה היהודית, השתחרר אצלי משהו ונפתח ערוץ ישיר אל תוך עולם המוזיקה המופלא!
שמחה לשתף בסקיצות של השירים שפירסמתי לבינתיים.מקווה מאד שתהנו!
 
מתכבדת לשתף אפליקציה קלילה ומשעשעת מבית היוצרת של הספר "גאלאפולה" ומנהלת אתר מאיהזון - הדס דרך חיות.
"גאלאפולה, לשחק עם הזמן" אפליקציה שנבנתה בהשראת לוח הצ'ולקין.
כרגע האפליקציה היא לבעלי אייפון ואייפד והיא עולה 3.5 ש"ח בלבד - להורדת האפליקציה לחצו כאן 

 
 
 
ברוכים הבאים לגל האדמה

 
 
שלום וברכה לכולנו:
בימים הראשונים של גל האדמה אנחנו ממשיכים לחגוג את חג החנוכה. חנוכה תמיד נחגג בתקופה שבה הימים הולכים ומתקצרים, עד ליום הקצר ביותר בשנה שחל ב21/12 שבעיניי רבים מסמל באופן פורמאלי את תחילת החורף. בזמן שבו אובייקטיבית כמות אור השמש ביום הולכת ופוחתת, אנחנו מדליקים את נרות החג במטרה להאיר מבפנים היבטים שונים במציאות שלנו. האור של החנוכייה מאפשר לנו לראות את מה שכבר קיים עכשיו בנו ובחיינו וגם מאיר עבורנו אפשרויות חדשות נוספות. הסנכרון המיוחד של החג השנה עם היום הקצר מלמד למצוא את הפתרונות מבפנים בתקופה שבה החשכה של החורף מקיפה אותנו. בחנוכה הנוכחי אנו מוזמנים להישען על המשאבים המרובים שקיימים בנו עד להארת 'החשכה' החורפית שבתוכנו. גל האדמה יכול להאיר את חיינו ברבדים חדשים שטרם חווינו ולהוביל להתחדשות בתחומים שונים. יחד עם החגיגות הקולקטיביות המשותפות שמתקיימות לאורך הגל ניתן להשפיע עכשיו על מציאות חיינו וכן על היקום כולו-  "כל אחד הוא אור קטן וכולנו אור איתן". אז בואו נתחדש בחיינו האישיים וניצור תבניות של שלום ואהבה גם לסביבתנו הקרובה והרחוקה. אמן!
 
ה- 21/12: ה' חנוכה: טון 1 בגל האדמה: ברוכים הבאים לגל האדמה שבו אנו לומדים לחבר בין ה-"אדם" שאנחנו ל-"ה"- להוויה ולהגשמה. אמנם לכל מי שחי כאן בגוף אנושי על האדמה יש את התואר 'אדם', אך בעיניי לא בהכרח כולנו ראויים לו... לרוב המצב ההישרדותי במציאות היום יומית והריצות אל עבר מטרות, הישגים וכותרות גורמים לכך שאנחנו "לא רואים ממטר" את האחר והסביבה. לכן אתגר הגל הוא המראה. בעיצומו של חנוכה אנו לומדים להגדיל את הביטוי בפועל של האנושיות והאיכפתיות הקיימים בנו. אמא אדמה ממלאה אותנו עכשיו באיכויות של חיוניות, סובלנות וחמלה כלפי עצמנו וכלפי הסובבים. התהליך נמשך עד לרגע שבו אנו נותנים אמון ביכולות המרובות הקיימות בנו ובנשמה שמדריכה תמיד ומצליחים להשתרש בתוך הגוף והמציאות. האדמה המגנטית מנערת את חיינו, מאפשרת לסלק מחשבות שליליות מכשילות ומניעה אותנו ליישם את הרעיונות היצירתיים שלנו במציאות היום יומית. גלופת האדמה מסמלת את המוחות שלנו ואת מערכת העצבים ובאופן הדרגתי מזינה אותנו במידע רלוונטי ומתחדש. אחרי הטענת המידע היא מאפשרת להתמקד במה שנכון לנו כרגע, בהתאם לכישורים ולרצונות שלנו. כל מי שזרע כוונה לשינוי פנימי או חיצוני בחייו בגל הזרע שקדם, מוזמן ליצור אותו הלכה למעשה ולחוות בפועל את תוצריו בגל האדמה הנוכחי. לאורך הגל האדמה מאפשרת לנו לנוע ולפעול בשטח כדי להביא את עצמנו למקום חדש ושונה בחיים, בלי יותר מדי דיבורים והסברים אלא במעשים. אין צורך לאבד אנרגיה ולשכנע את האחרים בצדקת דרכינו אלא פשוט לעשות את שלנו. מעצם העשייה השקטה הזאת, אנחנו אוטומטית משפיעים על הסובבים אותנו ועל העולם כולו. ככל שאנו משתרשים בגוף ובמציאות, לאורך החג והגל האדמה ממלאה את חיינו ברצף של אירועים "מקריים" מקבילים בעלי משמעות "גורלית". אנו לומדים לשים לב למה שקורה כאן ועכשיו ברגע. אז אנו מתחברים לאינטואיציה שבנו, מתעצמים מבפנים ומסוגלים לבטא בפועל את הצליל האינדיבידואלי והאותנטי שלנו. אנחנו עוברים עכשיו תהליך פנימי עמוק של השתרשות בגוף ובמציאות שמחבר לכח האדמה ודרכו לנשמה הגבוהה שבנו. בסופו נדע כיצד להפוך את הרצון שלנו למעשה ונוכל לעזור בדרכנו הייחודית בשינוי הקולקטיבי שבכל רגע מתרחש בכדור הארץ שלנו. בנר השישי ננשום את האדמה לתאי הגוף ונתחבר לידיעה הקיימת בגופנו.

היום הוא יום השיוויון החורפי: מזה עידנים ימי השיוויון מהווים נקודות יחס בין חושך לאור עפ"יהם ניתן לקבוע את עונות השנה. התרבויות העתיקות במצרים, במקסיקו, בסין ועוד, התייחסו לימי השיוויון כאל נקודות מפנה בזמן, בהן ניתן לרפא אנרגיה שלא רלוונטית יותר, להשתנות ולהיטען באנרגיה מתחדשת מהמחזור החדש. ה21/12 הוא יום השיוויון החורפי ועבור רבים מסמל באופן פורמאלי את תחילת החורף. ממנו הימים מתחילים להתארך במסלולה של השמש צפונה, עד שהיא מגיעה לנקודה הכי צפונית, ב- 21/6. תחילת החורף עם אנרגיית האדמה המגנטית ויחד עם השער של חנוכה מעידים על חורף שבו אנו מגדילים את הנוכחות שלנו בגוף ובמציאות. האדמה תעזור לנו להתעגן עמוק והיטב ולהישען על הידיעה של תחושות הגוף שלנו. בחורף הקרוב נחזק את הידיעה העצמית הזאת ונאפשר לה להוביל אותנו במציאות. ככל שאנו פועלים דרך תחושות הגוף, אנחנו נהנים מתחושה של חופש ואפשרויות מתחדשות במציאות חיינו "הרגילה" והיום יומית. אמן ואמן!
 
 

ה- 22/12: ו' חנוכה: אתגר הגל הוא המראה: מראה, מראה...? האדמה מאפשרת ליצירת עוגן פנימי יציב בגוף ולמימוש בפועל של היכולות והאנושיות שבנו במציאות. לשם כך המראה עושה סדר בסיטואציות השונות בחיינו ובאיזון של מערכות יחסים דרמטיות. רובנו מאד מושפעים מהסביבה שלנו - ממה שאומרים עלינו ולנו, ממה שמצפים מאתנו, ממה שחושבים עלינו ועוד ועוד. אתגר של מראה מלמד להתבונן מבעד למראות הסובבות אותנו, להבין שכל מה שמשתקף הוא בעצם אנחנו וכתוצאה מכך להפסיק לבזבז אנרגיה חיונית על תרגום והשלכה של החוץ והעולם. המראה מלמדת להטעין את עצמנו מבפנים, ללא התלות האוטומטית בחוץ. היא ממקדת אותנו בתחושותינו וברגשותינו ובהווה הממשי היחידי שקיים. אנחנו בכל מקרה יכולים לראות אך ורק את עצמנו בהתאם למידע הרגשי שגדלנו עליו. במקום לתרגם את הסובבים, להשליך עליהם את מצבי הרוח שלנו ולקחת אישית סיטואציות שונות, המראה הירחית מלמדת להתרומם לזווית ראייה אובייקטיבית שהיא מעבר לטוב או לרע. ככל שאנחנו מפסיקים לתרגם, אנו מסוגלים באמת לראות את האחר ולבטא את האנושיות שבנו. לאורך הגל המראה מזמינה להתבונן בגובה הלב על האנשים המקיפים ובמקום להתרוקן מאנרגיות מסוימות, להבין שכל מה שמשתקף הוא למעשה יצירה שלנו. היא מאפשרת לשנות בתוך עצמנו את האיכויות שמטרידות אותנו ולשחרר השתקפויות קיצוניות שלאורך זמן מעכבות את העשייה שלנו. הכעסים המודחקים והביקורת הפנימית או החיצונית מונעים מאתנו לראות את ההיוולדות המחודשת לכל רגע קסום בחיים. בגל האדמה אנו לומדים להתעגן בגוף ובמציאות ולהגביר את הפוקוס שלנו ברגע העכשווי. הקרקוע הזה יחד עם אתגר המראה מביא לעשייה ממשית ולקשרים תומכים ומפרים. לאט ובהדרגה אנו מגדילים את הנוכחות שלנו בגוף ואת החיבור לחמשת החושים. התהליך ממשיך עד למצב שבו אנחנו מסוגלים לראות מבעד לאשליית המראות והמציאות ובאמת לאהוב את עצמנו, את מציאותנו ואת אחינו בני האדם. בנר השביעי ננשום את אור המראה המאיר ונתחיל לראות מעבר לאשליה של הדפוסים המצמצמים שבנו. האור הזה שאנו מדליקים הוא מעבר לאור השמש המוכר לנו. זהו אור של מידע חדש, של אהבה, של רטט מעודן שאליו ניתן להתחבר במהלך ימי החג והגל.  ננשום וננשום עד שנצליח להפוך בהרגשתינו לחנוכייה מאירה וקורנת.
 
 
 

ה- 23/12: ז' חנוכה: טון 3 באנרגיה של סערה: תחילת ה"עבודה" האינטואיטיבית לפתרון אתגר המראה מכוונת לניקוי יסודי ולריפוי עמוק. כדי שנוכל להתעגן ולפתח ראייה אובייקטיבית על עצמנו, על הסובבים ועל החיים, הסערה מנקה מאתנו מטענים שליליים פיזיים, רגשיים ומחשבתיים. חכמת הקדמונים מלמדת שבדרך לנוכחות יציבה ומושרשת בתוך הגוף והמציאות היום יומית, ראשית עלינו לרפא את הדחיסות שמצטברת מרגע לרגע בגוף, בלב ובחשיבה שלנו. דרך המקומות הכואבים בגופנו ניתן ללמוד על הכאבים הרגשיים  ועל התבניות המחשבתיות שהגיע הזמן לרפאם. ביום של הזרימה ניתן לשים את סמל הסערה מול העינים ולתת הוראה למוח לרפא ולאזן את המערכת שלנו. ביום השלישי של גל האדמה הסערה מאפשרת להגדיל את הביטחון העצמי שלנו בנוגע לאיכויות הקיימות בנו וליכולות העשייה שלנו במציאות החיים. ככל שנסמוך על עצמנו ונכיר בכישורים המייחדים אותנו, יגדל האמון שלנו גם בסובבים ובכך שיש נשמה שמדריכה אותנו תמיד. האמון בתחושות וברגשות שלנו מאפשר לפעול בהנאה בדרכנו האינדיבידואלית במציאות היום יומית. ביום זה הסערה החשמלית מטהרת מאתנו שליליות, מגדילה את הערך העצמי שלנו ובכך מאפשרת להתקרקע ולזרום בקלילות מבעד למראות השונות במציאות החיים המגוונת. בנר השמיני ננשום את הסערה ובעזרתה נשחרר "פיילים" שלא רלוונטיים יותר לחיינו. נמשיך לנשום עד שנרפא כמות אדירה של שליליות פנימית. כשם שהמכבים לא נזקקו לכמות גדולה של שמן כדי לגרש את החשכה, כך עצם הנכונות שלנו לעבור את התהליך של גל האדמה, גם אם מדובר בהתמודדות רצינית עם טראומה ישנה נושנה, מאפשרת את "גירוש החושך" וכתוצאה מכך לשינויים מבורכים בחיינו.

 
 
 
ה- 24/12: זאת חנוכה: טון 4 באנרגיית השמש: אנרגיית השמש החמימה מאירה אותנו היום במידע חדש שמשנה את זווית הראייה שלנו בנוגע לאנשים ולסיטואציות שלא זורמות יותר במציאות היום יומית שלנו. המידע שהשמש העצמאית מזרימה למוחנו יוצר בהדרגה בהירות כללית וצלילות מחשבתית. הבהירות מאפשרת לזיהוי המקומות שלא נעים לנו להיות בהם וכן לראיית ההשתקפויות ש'שואבות' מאתנו אנרגיה. מודעות זו מקטינה את בזבוז האנרגיה שלנו על המראות הסובבות, מגבירה את הריכוז בעצמנו ומאפשרת ליצירת העוגן הפנימי. השמש מסמלת את אש התשוקה והיצירה ובעזרת האש הפועמת שהיא מחדירה היום לגופינו, אנו חווים תחושת חמימות פנימית שמחלחלת ומגדילה את רמת האנרגיה שלנו. ככל שאנחנו רכים וחמימים כלפי עצמנו, אנו מסוגלים לנטרל ספקות קיומיים ומחשבות עצמיות מכשילות. ההטענה הפנימית הזאת הכרחית עד למצב שבו נוצר בנו כח פנימי של חיות והתחדשות. החיות הפנימית מחד עוצרת כל סוג של שאיבה אנרגטית ומאידך מגבירה את הנדיבות שלנו לעצמנו ולאחרים. אש השמש הגועשת והגוברת בתוכנו מאפשרת לתנועה נלהבת במציאות, לביטוי החיוניות שבנו ולתחושה של הגנה וביטחון. ביום הרביעי של הזריעה המנטלית לפתרון אתגר המראה אנחנו מבינים שכדי להתקרקע במציאות עלינו פשוט להתבונן בעזרת ההיגיון הבריא שלנו על הסיטואציות השונות בחיים ותוך כדי תנועה לבטא את אש היצירה שבנו. אז אנחנו מקבלים את המסרים הרלוונטיים לרגע העכשווי ומסוגלים יותר ויותר לשחק בהנאה את משחק החיים המגוון.
 
 

ה- 25/12:  טון 5 באנרגיית הדרקון: ביום החמישי יכולת הקבלה הקיימת באנרגיית הדרקון עוזרת לגבש כח רצון פנימי חזק להתעגן בגוף ובמציאות החיים על כל הקשיים שיש בה. ככל שאנחנו באמת מסכימים להתבונן לעומק בנבכי מחשבותינו ורגשותינו, צצות מראות כואבות ומטרידות שאנחנו פחות אוהבים לראות. המראות משקפות לנו נושאים שקיימים אצלנו ושקשה לנו להתמודד עימם. הדרקון הקוואנטית מלמדת שכדי שנוכל להתמודד עם נושאי חיינו עלינו ללמוד שיעור בקבלה. כשאנחנו מתחילים לקלוט שבכל אחד יש צדדים מופלאים יותר או פחות וזה מאד אנושי, השיפוט העצמי שלנו מתחיל לרדת. רק כשאנחנו מקבלים פרופורציות ריאליות לגבי עצמנו, אנו מסוגלים גם באמת לראות את האחר. דרקון ביום של הסנטר הפנימי מלמדת שאנחנו המבקרים הכי גדולים של עצמנו. הבסיס לאיזון פנימי ולהזנה הדדית הוא שחרור השיפוטיות וההרס העצמיים האינסופיים הללו. הביקורת היא מנגנון הגנה שפותח בילדות ושמנסה להתאים לתכתיבים חיצוניים. קשה לנו להכיל רגשות כואבים אז במקום זאת אנחנו שופטים מהראש את הקושי. בהדרגה אנו לומדים להחליף את השיפוטיות בקבלה של מי שאנחנו על כל החלקים שלנו ושל מציאותינו. רק דרך הקבלה של מה שיש ניתן להשתנות ולשנות את היחס שלנו למציאות הקוטבית ולמראות החיים. הדרך לרפא כאבים רגשיים עם המראות הקרובות ובתוך עצמנו היא דרך ההדגשה של מה שכן יש בנו ובאחר, כן מצליח לנו וכן יפה במציאות שלנו. בגל האדמה כח הרצון נשען על איכויות נשיות של רכות וחום שבהדרגה מובילות לחיבור לקול הפנימי שבנו ולהזנה איכותית של ההיבטים השונים בחיינו. אנו לומדים להזין את הגוף והמח שלנו במידע חיובי ואת רגשותינו ברוך. אז אנחנו חווים מערכות יחסים מפרות ומשמחות ועשייה מתפתחת במציאות המגוונת והמשתנה תמיד.
 
 
ה- 26/12: טון 6 באנרגיה של רוח: הרוח מסמלת את הנשמה והנשימה וביום של האיזון אנו מוזמנים לנשום עמוק והרבה ולהתחבר לפרספקטיבת הנשמה ש'זמינה' עבורנו בכל רגע. אין זה משנה מי אנחנו ומה הכותרת שלנו, עלינו לזכור תמיד שכולנו בני אדם והבסיס שבבסיס שמחבר ביננו הוא הנשימה. ביום השישי הרוח הקצבית מלמדת שככל שנקפיד לנשום במהלך המציאות היומית המאתגרת, נוכל יותר ויותר להתחבר לנשמה העצומה שבנו. כדי שנוכל להגדיר באופן מדויק וממוקד את הדרך שהכי מדויקת עבורנו עכשיו ולהתקרקע עם האדמה, הרוח מגדילה את יכולות התקשורת ההגיונית שלנו ומאפשרת לבטא את עצמנו בבהירות ובנועם בכל סיטואציה. החדות, הישירות והתקשורתיות שבאנרגיית הרוח מאפשרים לנו לומר את האמת האותנטית שלנו ולא משנה מי היא המראה העומדת מולנו. לקראת שיא גל האדמה מגיעה הרוח על האיכויות הזכריות שבה ומארגנת בנועם את הנדרש להמשך תהליך ההשתרשות של הגל. האנרגיה היאנגית של הרוח מזרימה אלינו חיוניות, אומץ וכוחות שמאפשרים לזרום בהנאה מעניין אחד למשנהו. בעזרת ההומור וההשראה שהרוח מפיחה בנו אנחנו מאזנים את תחושת הכבדות של החיבור לגוף ולמציאות הממשית ואת הבלבול שנוצר בנו אל מול מראות מסוימות. הקלות, האנרגטיות והתקשורתיות של הרוח מעלות בנו את המוטיבציה להשתרש בתוך המציאות והגוף הממשיים, תוך כדי זרימה קלילה ותקשורת מפרה ומלמדת עם כל אדם באשר הוא אדם.
 
 
 
ה- 27/12: טון 7 באנרגיה של לילה: לילה בשיא הגל מעיד על תהליך עמוק ומעצים מאד שאנחנו עוברים בגל האדמה. המראה מאתגרת אותנו לראות את כל הצדדים הקיימים בנו, גם את אלה שלרוב אנחנו מעדיפים להדחיק. חכמת הגל מלמדת שכדי שנוכל לראות מבעד למראות החיים, עלינו להסכים לראות בבירור את השדים הקיימים בתוך המראה, כלומר בתוך עצמנו. כמעט כל מה שקורה הוא יצירה שלנו- המראות המקיפות הן למעשה אנחנו וכך גם רב רובן של הסיטואציות בחיים הם בריאה מחשבתית ורגשית שלנו. כדי שמשהו ישתנה במציאות או במערכות היחסים שלנו, עלינו לרפא בתוכנו כאב רגשי פנימי. ריפוי הכאב מאפשר לשנות את זוויות הראייה המחשבתיות שלנו בנוגע לחיים בכלל ולאנשים הסובבים בפרט. בדיוק לשם כך מגיע הלילה המהדהד שמסמל את המשכן המקודש הפנימי שבו אנו מתבוננים אל עומק נבכי רגשותינו ומאירים את הפחדים ה'חשוכים' היושבים שם. אנרגיית הלילה מבהירה את הסיבות לחוסר הנוחות שאנחנו יכולים להרגיש עם אנשים מסוימים ובסיטואציות שונות. אנחנו לומדים לשנות בעצמנו את האיכויות שאנחנו שופטים ומבקרים במראות שקשה לנו עימן. התהליך בגל האדמה יוצר התבוננות פנימית באופני החשיבה שלנו על המציאות הקוטבית המקיפה ובמשמעות שאנחנו נותנים להשתקפויות הסובבות אותנו. המשמעות היא מה שאנחנו נותנים לדבר! אין לאירועים ולחוויות משמעות בפני עצמם. כולנו מוזמנים לשבת היום בהיכל הלילה שלנו ובו לשנות את הדפוסים המחשבתיים האוטומטים, לראות מבעד למראות המקיפות וליצור עוגן יציב ושקט בתוכנו. ניקח לנו היום את הזמן וניתן משמעויות חיוביות לאנשים ולאירועים בחיינו. אנחנו לומדים להרגיש נינוחים בגופינו, בביתינו ובכלל במצבנו הנוכחי בחיים. הגדלת זווית הראייה גורמת להרגיש "בבית" בכל מקום ובכל רגע עד למצב של תנועה אינטואיטיבית וערנית מסיטואציה אחת לאחרת. החיבור לאינטואיציה הקיימת בגופנו מתאפשר רק אחרי שאנחנו מרפאים את הכאב הרגשי ואת החשיבה היחסית שלנו בנוגע לחיים. אז תחושות הבטן שלנו מכוונות אותנו לשפע של אפשרויות מימוש מרתקות ומשמחות. אמן!
 
 
ה- 28/12: טון 8 באנרגיה של זרע: ביום השמיני של בדק הבית הפנימי הזרע מכוון אותנו להיפתח לאפשרויות חדשות ומגוונות הקיימות כאן מתחת לאף שלנו. ביום של היושרה הוא מזמין אותנו לשנות את תבניות החשיבה ההרסניות שלנו ואת ההרגלים שבהם אנחנו ממשיכים לאחוז בחוזקה, שהם אלה שמונעים מאתנו להתייצב מבפנים ולהתעגן במציאות ובגוף. הזרע עוזר לנו להבין עוד יותר את המראות המשתקפות ואת השינוי שאנחנו מבקשים ליצור עכשיו במציאות שלנו. אם עברנו בשלום את הלילה של שיא הגל, הזרע הגלקטי מזמין אותנו לשאול את עצמנו: "עד כמה אני באמת מסכים/ה לשנות את עצמי"?, "עד כמה אני מתרגם/ת את המראות הסובבות אותי במקום לבטא ישירות את הרצונות שלי"?, "עד כמה אני משליך/ה על הסובבים את הפחדים הקיימים בי במקום לראות את עצמי"?, "עד כמה אני אוחז/ת בהרגלים מקובעים של שנים במקום לשחרר ולזרום אל תוך מציאות חדשה ומצמיחה"?, עד כמה אני מתחדש/ת ביום יום שלי ולא חוזר שוב ושוב על אותה שגרה"? הכל משתנה כל הזמן והדברים המענגים ביותר מגיעים אלינו על הדרך. אנחנו לומדים שכל שינוי מביא עמו התפתחות וגדילה והוא מדויק לנו. ביום הגלקטי ניתן לזרוע עם הסמל של הזרע כוונות ברורות לשינוי פנימי וחיצוני בחיים ולתת אמון בנביטתם המהירה של הזרעים החדשים בקלות ובמהרה.
 
 
ה- 29/12: טון 9 באנרגיה של נחש: יום שער: נקודת המפנה ב'עלילת' גל האדמה מגיעה עם הנחש האותנטי והצבעוני. אנחנו מתחילים להבין שכדי להיות מקורקעים במציאות, עלינו ללמוד לבטא את הייחודיות והשוני הקיימים בנו, גם אם הם מנוגדים להלך רוחה של החברה הנורמטיבית. באיזשהו שלב בחיים רבים מאיתנו מוותרים על מימוש החלומות מרחקי הלכת שלנו משום שנדמה לנו שהרצונות השונים שלנו לעולם לא יתקבלו ע"י החברה. בוויתור הזה אנחנו מאבדים את שמחת החיים שלנו ואת המוטיבציה ליצור לעצמנו חיים "מציאותיים" מלאים בעניין ובתחושת מימוש. במקום להקשיב לעצמנו אנו נכנעים להכתבות החיצוניות וחווים תחושות של פשרה ופספוס. הנחש הסולארי מלמד שהדרך להתקרקע במציאות היא דרך אינדיבידואלית שלא בהכרח חייבת לעמוד בסטנדרטים החברתיים המקובלים. ביום של פענוח הקושי שבגל קיים הפוטנציאל לקבלה של מה ששונה בנו ולהפסקת הדיון בנוגע לשייכות שלנו לחברה. נטרול הקולות החיצוניים והחיבור לקול הפנימי מאפשרים לביטוי רבגוני ומיוחד של עצמנו. הנחש בשער של היום מלמד כיצד להנות מהחיים הללו ולשמוח על הנוכחות שלנו בתוך גוף שחי במציאות הפיזית. הגוף והחיים הם זכות אדירה! וביום התשיעי הנחש מלמד להתחבר לפולס החיים הפועם בליבנו ולפעול בעזרת האינסטינקטים והחושים הטבועים בנו. ככל שאנחנו מתחברים למקצב הטבעי הזה, אנו מגדילים את החיוניות שבנו ועימה גם את היכולת לפעול בהנאה במציאות היום יומית. כשאנחנו מלאים בחיות ומתמקדים במה שמעניין אותנו, אנו מתמלאים באנרגיה לעשייה מרובה, יכולים לזרום בנעימים יחד עם המראות ובלעדיהן וליצור בכיף את יצירותינו האותנטיות.
 
 
 
ה- 30/12: טון 10 באנרגיה של מגשר העולמות: המגשר הפלנטרי מסמל את ריפוי הכלא המחשבתי והרגשי הפנימי ואת היציאה לחופשי למציאות שבה אנו בוראים את הרצונות שלנו. לאורך גל האדמה עולים הכאבים הרגשיים שמקשים עלינו לזרום עם המראות הסובבות במציאות היום יומית והמגשר היום מאפשר להרפות ולסלוח באמת לעצמנו ולאחר. במבנה המוחי שלנו כולנו מהווים מעין 'תוכנות' סגורות שממחזרות מידע רגשי ולרוב אנחנו לא באמת רואים אחד את השני. אותן מראות שמטרידות אותנו זוהי צורת ההתנהלות הכללית שלהם ואין לכך שום קשר אלינו. המגשר מלמד לא לקחת באופן אישי את הסובבים ואת האירועים הדרמטיים שמתרחשים מדי פעם. תובנה זו מאפשרת לקבל את הסובבים בדיוק כפי שהם וכתוצאה מכך לתנועה קלילה, רגועה ומאוזנת מסיטואציה אחת לאחרת. ביום העשירי של ה"פינישים" אנו מבינים שכדי שנוכל להשתרש היטב במציאות ובגוף, עלינו לרפא את הדפוסים העמוקים והעתיקים הללו. פחדים אלה הופכים לדחפים ומניעים אותנו אוטומטית ובאופן לא מודע בחיי היום יום. ככל שאנחנו באמת משחררים ומתגמשים עם עצמנו ועם המראות המקיפות, אנו מצליחים להיות נוכחים במפגשים השונים ובזמן האיכות שלנו עם עצמנו. עם המגשר אנחנו מבינים שמה שהיה היה ולא רלוונטי יותר למציאות העכשווית שלנו. במקביל יש לנו את החופש לבחור וניתן להיפרד מאנשים ומסיטואציות שלא מתאימים לנו יותר ולהיוולד מחדש למציאות שבה נח לנו עם המקיפים. כולנו חיים בסרט אחד גדול וממוחזר בהתאם לדפוסים הרגשיים הקיימים בנו. ביום הפלנטרי הגיע הזמן לשנות את התסריטים שלא נעימים לנו. היום ננשום את סמל המגשר אל תוך התאים בגוף, נחווה את הריפוי שנעשה, את הרכות המתפשטת בתוכנו ונאמר: "אני מרפה, משחרר/ת וסולח/ת לעצמי, להוריי ולחבריי".
 
 
ה- 31/12: טון 11 באנרגיה של יד: השינוי של הגל עם האדמה ממציאות חיצונית הישרדותית ומתישה למציאות נעימה וזורמת מתאפשר כשאנחנו מחוברים לקול מבפנים. היד היום מביאה אותנו למקום פנימי שבו קיימת בנו ידיעה ודאית של רצונותינו. העשייה של היד היא ממקום שמחבר בין ה"ע"- העוצמה, הראייה הפנימית ל"יד"- לעשייה. היד יודעת מה נכון לה ובמקום להתבלבל ממגוון המראות והסיטואציות שמתרחשות בכל רגע נתון, היא מבקשת שנתחבר לידיעה הפנימית שלנו ונאפשר לה להוביל אותנו אל אינסוף אפשרויות של הגשמה יצירתית במציאות שלנו. ביום השחרור של מה שעדיין חסום בתוכנו, היד מלמדת שבזבוז האנרגיה על המטרות החיצוניות ועל המראות המקיפות בא על חשבון האותנטיות, ההגשמה והביטוי האינדיבידואלי שלנו. ככל שאנו רוצים משהו ומדגישים אותו כל הזמן בחשיבתנו, אנחנו רק יוצרים כח התנגדות ומרחיקים מאתנו את המטרה המיוחלת. היד היום מאפשרת להרפות ולמקד את מחשבותינו במה שאנחנו כן יכולים להגשים, לעשות ולקדם. ידינו הנאמנות מבקשות שנשחרר היום את מה שמונע מאתנו להתחבר בהנאה לגופנו ולמציאותנו כאן ועכשיו. במקום לדאוג, להיות במתח ובלחץ מכל הדברים שיש לנו לעשות ושאנו רוצים שיהיו לנו, היד מפקסת אותנו במה שחשוב לנו עכשיו. היא מאפשרת לכוון את העשייה שלנו אל הדברים שבהם אנחנו רוצים וזאת בהתאם לנסיבות הקיימות במציאות עצמה. תהליך החיבור לאדמה המגנטית מלמד להפוך את הרצון שלנו למעשה, ללא מחשבות הביניים המיותרות שנעות כלפי החוץ וכלפי העתיד הווירטואלי. היד מגדילה את הכוח הפנימי שבתוכנו ועימו גם את היכולת לפעול בכיף ובקלילות לכיוון הגשמת החלומות הפרועים ביותר שלנו. אנו מוזמנים היום לנשום את היד לכל תאי הגוף, להתחבר לידיעה הפנימית שלנו, שהיא בעצם האינטואיציה ולאפשר לה לכוון אותנו לדרך מלאת שמחות ומימוש בחיים.
 
 
 
ה- 1/1: טון 12 באנרגיה של כוכב: שער: בתהליך שאנחנו עוברים בגל האדמה אנרגיית הכוכב מחברת אותנו למרכז שבליבנו שמקרין אור ואהבה לכל עבר. כוכב ביום הפתרון של הגל מסמל אדם חיובי, שמח בחלקו שרואה את האור והיופי הטמונים בו וכתוצאה מכך גם את היופי הרבגוני הקיים בהשתקפויות המקיפות וברגעים מרובים בחיים. הרצון העז בהתקרקעות במציאות ובגוף עם האדמה וההתבוננות הכנה במראות המקיפות מובילים בפתרון לכוכב מאיר וזורח. ככל שאנחנו באמת מסכימים להתבונן בצדדים השונים שלנו עם אתגר המראה, אנו מצליחים לראות את היופי הטמון באינסוף הדרכים של הבריאה. אנחנו חווים הקלה אדירה על הכאב הרגשי שריפאנו ופינה את מקומו לעשייה יצירתית, אלגנטית ואסתטית. תהליך הגל מלמד שכתוצאה ממיקוד האנרגיה שלנו פנימה במקום האוטומט המופנה החוצה, נוצרה בנו בהירות לגבי ההיבטים והאנשים השונים במציאות שלנו. הפוקוס על עצמנו ועל מה שכבר קיים בנו ובחיים ממלא אותנו באנרגיה עוצמתית שמכוונת לכאן ולעכשיו ומאפשרת לנוע וליצור עוד ועוד. אנרגיית הכוכב הקריסטלי המעודנת של פתרון אתגר המראה ממשיכה להטעין אותנו מבפנים במידע חיובי. דרך ההטענה העצמית אנחנו מצליחים לשמור על האנרגיה שלנו בתוכנו ללא התלות בחוץ ומבלי לאפשר למראות הסובבות להשפיע על הפוקוס והזרימה שלנו. השמירה ה'קפדנית' על האנרגיה שלנו בזמן ההווה ועל חיוביות והדגשת ה'יש', פותחת את ליבנו. בהדרגה אנו הופכים לאדם לבבי, איכפתי ואנושי שמבטא הלכה למעשה אהבה זו ברגעים מרובים בחייו. בשער של פתרון גל האדמה אנחנו מחוברים לאהבת הנשמה שתמיד קיימת בתוכנו. זוהי אהבה פנימית שאינה תלויה בדבר ושנמצאת בליבנו. אהבה זו ממיסה את הבדלי הנבדלות שנראים בתוך המראה ומאחדת אותנו עם הנשמה האינסופית והאוהבת שלנו.
 
 
 
ה- 2/1: טון 13 באנרגיה של ירח: לאורך הגל אנחנו עוברים תהליך הדרגתי ושלם שמתחיל באדמה פורייה, מקרקעת ומעירה ומגיע אל ירח מאיר, עוצמתי וזורם. החיבור לאמא אדמה על איכויות הסובלנות והחמלה האינסופית שהיא מזינה אותנו בהן מאפשרים בסוף הגל להתחבר למקור אדיר של חכמה שטמון בליבנו, לירח הקוסמי המאיר. בסוף הגל קיימת האפשרות להתחבר לקול הפנימי שיודע ושמחובר ישירות לפרספקטיבת הנשמה. הירח מסמל את הילד הרגיש שבתוכנו וביום השלוש עשרה מעיד על יצירת חוזה מחודש עם עצמנו. סוף גל האדמה מעיד על כברת הדרך שעלינו לעשות כדי לזכות בשיתוף פעולה עם הילד הזה, שעבר כל כך הרבה מרגע בואו לעולם הפיזי. למעשה מתחילת התבגרותנו אנחנו ממחזרים תבניות מחשבתיות וכאבים רגשיים שוב ושוב וירח ביום האחרון מסמל ריפוי והתנקות אדירה מכבלים עזים שאחזו בנו. היום אנחנו מחוברים לקול הפנימי של הילד שבנו שמלא בסקרנות, בחיות ובהברקות. בסוף תהליך ההשתרשות הגענו למצב שבו יש שיתוף פעולה בין הבוגר שאנחנו לילד הזה וה"בונדינג" בינהם יוצר נוכחות יציבה ויכולת לזרום בכיף מעניין לעניין. ההסכמה שלנו כבוגרים ליצור עוגן פנימי יציב בתוכנו, ללכת בנתיב הייחודי לנו ולראות את עצמנו מבעד למראות הסובבות מובילה לחיבור ישיר לאינטואיציה שלנו ולזרימה משוחררת במציאות החיים. תחושת הקרקוע מאפשרת לתקשורת פנימית חדשה עם החלקים הרגישים שבנו והיא התחלה של עידן חדש ואחר בחיינו. האפשרות לחיות בתוך הגוף הפיזי תוך כדי חיבור לנשמה הוא סוג של עילוי ממש! ככל שאנחנו לומדים לשתף פעולה בתוך עצמנו, בין הבוגר ההגיוני והיודע לילד הסקרן והשובב, כך אנו מצליחים לחוות זאת. בסוף התהליך שעברנו חיישני הקליטה שלנו מחודדים, אנחנו זורמים בקלות עם הרצונות שלנו ומחוברים לעוצמת הרגשות הפועמת בליבנו. סוף גל האדמה ממלא את חיינו במלוא החופן של מתנות ואפשרויות למימוש עצמי בגוף הזה וכל שנדרש מאתנו הוא לפקוח את עינינו לאינסוף הסימנים שאנחנו מקבלים על הדרך ולהנות מעצמנו ומרגעים רבים בחיים המופלאים הללו!
 
 
 
שיהיה לכולנו גל אדמה פורייה,
חג חנוכה שמח,
ושכל חלומותינו
יהפכו בקלות ובמהירות למציאות!
באהבה, טליה.
 להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.