עברית  |  English  |  
 

*******
לכבוד הצ'ולקין החדש, החלטנו להעניק במתנה את אפליקציית MayaScope, כך שהידע יהיה נגיש בכל רגע לכל אחד ובתקווה שיעזור למציאות של ניסים לכולנו!
 באפליקציה התחזית מתורגמת גם לאנגלית, לכל דוברי האנגלית שבינכם. וכיף לראות את הסמלים מחייכים בנייד, אז מוזמנים גם לזה, פשוט הקלידו Mayascope באפסטור (כרגע רק לאייפון)

 
 
 
 

ברוכים הבאים לתחזית המאיה

גל הכוכב
 
 

ברכות ושמחות לכולנו:

זהו זה! הגענו לגל החגיגי, המרגש והאחרון במחזור הנוכחי של לוח הצ'ולקין. סופו של גל הכוכב מוביל הישר אל זרועות השמש הקוסמית המאירה שבסימבוליקה מסמלת מצב של "הארה". אם כך, מה היא בעצם אותה הארה נחשקת אליה רבים מאתנו מייחלים?... לפי מיטב הבנתי מדובר במצב של מלאות אנרגטית פנימית שמאפשרת לנוכחות מלאה ברגע הקיים. ברגעים הללו אנחנו חווים את נוכחות הנשמה בגוף הפיזי, מחוברים לתחושות בגוף ומתמקדים עם מוחנו ביש הריאלי. המשחק עם גלי הזמן של הצ'ולקין מיועד להוביל אל עבר נוכחות שכזאת ברגע ולכן הלוח מסתיים בשמש הזהובה שלא תלויה בדבר מהחוץ ומלאה באש בוראת ויצירתית מתוך עצמה. לאט ובהדרגה תפיסת הזמן האנושית משתנה מתפיסת זמן של קו לינארי עם עבר, הווה ועתיד לתפיסת זמן ספיראלית שתמיד הווה. ממצב של תנודה אנרגטית ל'מה יהיה' ול'מה היה' למצב של נוכחות שקטה ברגע הנוכחי. זוהי המטרה העיקרית של משחק הזמן הקרוי 'צ'ולקין' ושל הסמלים הגיאומטריים של המאיה. לעזור לנו להבין שהמח הוא שמציא את הזמן החולף, שהזמן לא באמת נמצא אי שם בחוץ אלא שהוא קיים אך ורק בתוכנו. זה חלק מהמאיה, מהאשליה שאנחנו חיים בה-  שיש שם משהו בחוץ, כולל הזמן...!
לאורך הלוח אנו עוברים מסע ספירלי ש'מתחיל' בדרקון מגנטי שמושך אל חיינו יכולת לקבלה עצמית, להזנה ולהכלה של כל ה'חלקים' שלנו ולראיית היש בחיינו. המסע נמשך 260 יום ו'מסתיים' בשמש קוסמית קורנת שמחוברת לידע הנשמה. התהליך השלם עם גלי הזמן מיועד להעצמת האנרגיה בתוך ומתוך עצמנו, ליכולת להצית ולהתחבר לאהבת הנשמה ולשחרור חישובי הזמן הלינארי. צמצום התנודות על גבי ציר הזמן וכן לעבר העולם, המטרות והאחר מאפשר בהדרגה ליותר ויותר רגעים מבורכים של הארה עד שאנו מפיצים את זרעי ההשראה והאהבה שבנו לכל עבר.
שוב ושוב אני חוזרת על כך שבשנים האחרונות אנו חווים סוג של האצה בזמן. השבועות והימים חולפים בקצב מסחרר, כמות ההתרחשויות היא עצומה ביחס לכמות השעות ביממה ונראה שהזמן עובר מהר יותר ושיש "חשמל" באוויר. בתקופה המואצת הזאת התהליכים השונים מהירים יותר "לטוב ולרע" והם יכולים להיות מלווים בפתיחות לבביות ובאושר צרוף וכמו גם באסונות אישיים וקולקטיביים. האדמה מצויה בעיצומו של שינוי באיזון האנרגטי ה'אישי' שלה ולשם כך 'מנערת את יושביה' על מנת שיתעוררו ויחוללו שינוי מהותי בעצמם. זירוז תהליכים שכזה תמיד מתרחש לקראת סופו של הלוח המקודש וזה תלוי אך ורק בנו עד כמה השינוי יעבור בהרס ובקושי או בזרימה נעימה. גל הכוכב מסמל סיום והתחלה חדשה וממגנט עמו תדר מעודן של צורות, צבעים וצלילים שכבר מקיפים אותנו. ב- 5/9 הלוח הנוכחי מסתיים ולמחרת מתחילים לוח חדש. כשם שאנחנו חווים קפיצה אישית ושינוי מגל לגל, על אחת כמה וכמה קיימת התפתחות והשתנות בין צ'ולקין אחד למשנהו. גל הכוכב מאפשר להיפרד באהבה מהמחזור שחלף ולזרוע בתקווה זרעים לחדש. אנו מוזמנים להגדיר באופן מפורש ומדויק את החלומות שאנו מבקשים לעצמנו ולאנושות במחזור  חדש מבורך באושר, שלום ואהבה. אמן ואמן!
 
24/8, ברוכים הבאים לגל הכוכב: הגל האחרון של הלוח שבו אנו עושים את ה"פינישים" לקראת המחזור החדש בן 260 הימים. לשם כך הכוכב מבקש שנתבונן בכל ההיבטים במציאות ונזהה את ההישגים שכבר השגנו במחזור שחלף ובחיינו בכלל ואת האיכויות שכבר קיימות בנו. סיום של מחזור "מחייב" לסוג של חשבון נפש לקראת לידה מחודשת לתנועה אחרת ביום יום. הספקות והמעצורים הפנימיים לא מאפשרים לחוות את אהבת הנשמה הקיימת בתוכנו מרגע בואנו לעולם ולתמיד. הכוכב הוא "החיוביסט" שב'חבורת המאיה' ומלמד לראות את הפלוס הקיים בכל אדם ובכל סיטואציה. לקראת סוף הלוח אנו עושים סריקה כללית ומאירים בחיוביות את זווית הראייה שלנו עד שנגיע לתחושה שאנחנו בסדר גמור כפי שאנחנו ברגע זה ממש ולא אם נעשה משהו או נגיד בעתיד.. הכוכב הוא המגדל-אור שמאפשר להחליף את הדימויים השליליים והביקורת במחשבות מפרגנות ובקבלה. בגל הכוכב אנחנו לומדים לזרום במציאות מתוך רחשי קול הילד שבליבנו, תוך כדי שחרור האוטומט של המחשבות השליליות המוכרת והחוזרות על עצמן. החיבור לפלוס בכל דבר מאפשר לתחושה של פוריות והתמזגות בדרך רוויה בהרפתקאות משמחות. האנרגיה האומנותית הכוכבית של ונוס מאפשרת לראות ולחוות את היופי והאהבה שתמיד קיימים בתוכנו וברגעי החיים. הכוכב מסמל זרע וביצית ועוזר לארוג באלגנטיות, בעדינות ובחינניות את רצונותינו אל המציאות. לקראת המחזור החדש הכוכב המגנטי מאפשר לזרוע התחלות חדשות - בעבודה, בקשרים עם אנשים, בנסיעות, בשגרה היומית ועוד. למשך הגל הקרוב כולנו מוזמנים להפוך לכוכבים מאירים, להרגיש במיטבנו ובפעם האחרונה בצ'ולקין הנוכחי לנוע לאור הזרקורים של מציאות החיים. אם רק נבקש, הכוכב גם מאפשר לקבל הדרכה מהחלומות. כולנו מוזמנים לדמיין את סמל הכוכב לפני ההרדמות ולבקש לזכור את החלומות מיד כשמתעוררים. להכין מחברת ועט ליד המיטה וללמוד מהסימנים והמסרים שנשמתנו שולחת. לאורך הגל ננשום כוכב לכל התאים בגוף, נדמיין את עצמנו במרכז הסמל ונזרע כוונות להרמוניה, אהבה וזרימה בצ'ולקין החדש. ניתן לדמיין כוכב ורוד מעל לראשינו ועמו להתהלך עד לסוף הלוח. הלמידה היא להפוך לכוכב מאיר שמלא בחיוביות ובאנרגיה, שחי במלאות את הרגע מבלי התנודות הרגילות אל העולם, החוץ והנורמות. נמשיך לנשום  ונתחבר לפרספקטיבת הנשמה שבנו המסוגלת לייצר ניסים בחיים הפיזיים. בסוף הלוח כולנו מוזמנים להתחבר לתדר הנשמה העצומה שבנו וליצור ניסים לעצמנו ולעולם כולו!
 
 
 

ה- 25/8: טון 2, אתגר הגל באנרגיה של  ירח בהדרכת דרקון: כמובן שלא בקלות עומד להסתיים לו הצ'ולקין ובסופו אנחנו מתמודדים עם פצעי ילדות כואבים. הירח מסמל את הילד העדין, הרגיש והמלא בחיות שבנו. באתגר הוא 'מאלץ' אותנו לרפא טראומות ילדות ולשנות את הגישה שלנו לחלק הרגיש והפגיע שבתוכנו עד ליצירת קשר חדש, מאפשר וזורם עם הילד הפנימי. רובנו חווינו בילדותנו סיטואציות כואבות שעיצבו את הערך העצמי ואת תפיסת המציאות שלנו. לצערנו אנו ממשיכים למחזר שוב ושוב את פצעי העבר הקשים הללו. אמנם אנחנו מתבגרים ומשתנים אך הטראומות המהותיות ממשיכות להשפיע על כל עולמנו ומהלך חיינו. לקראת סוף הלוח הגיע הזמן לטפל בכמה דפוסים רגשיים 'כבדים' עד שנוכל להתחבר לעוצמה הלבבית הילדית הקיימת בנו. הירח מסמל את אלמנט המים ואת היכולת לזרום בהרמוניה במציאות. ככל שאנחנו מרפאים את הכאב, אנו מסוגלים לנוע בחיים עם כל עוצמת הרגשות שבנו ולממש את עצמנו. בעזרת הירח הירחי אנו לומדים לשחרר תחושות של חוסר יכולת, חוסר סיפוק עצמי ורגישות יתר. אנרגיית הדרקון מדריכה היום להפוך להורה נאור, מאפשר ותומך לילד הרגיש שבתוכנו. היא מאפשרת לשחרר את הביקורת העצמית הבלתי פוסקת ולהחליפה בחמלה וברכות. זו החלטה פנימית שלנו היכן אנו שמים את עצמנו במקום של שיפוט וגם אם טעינו, אנחנו לומדים לסלוח לעצמנו. הדרקון מסמלת הזנה ורוך ומכוונת לכך שנתייחס לעצמנו בחמימות, בנחמה ובאהבה כשם שאנו מתייחסים לתינוק קטן, רגיש ועדין. ככל שנעשה זאת, ניפתח לחלק הכי חכם והכי יצירתי שקיים בנו. אתגר הירח מוביל להיוולדות מחודשת ולסוג של התקדשות לקראת המחזור החדש. היום ננשום את הירח ונתחבר ברוך ובאהבה לילד הרגיש והעדין שבנו. נלמד להפוך להורה תומך, מכיל ומאפשר לילד הזה. החיבור המחודש בין הבוגר לילד מאפשר לחיבור ישיר לידע הנשמה ולעוצמה פנימית.

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "חזרה", "נקודת מפנה" (הקסגרמה 24), עפ"יה קיים פוטנציאל גדול לצמיחה, לגישה חדשה בכל התחומים ולקבלה של הטבע שלנו כפי שהוא (כוכב 1). גם הסינים מדברים על סיום של מחזור ישן בימים אלה, על הסתגלות למצב החדש ועל ידיעה עצמית (ירח 2).

 
 
 

 

ה- 26/8: טון 3 שבו מתחיל הפוקוס לפתרון האתגר, באנרגיה של כלב בהדרכת קוסם: הופעתו של הכלב ביום הזרימה מלמדת להפוך לחברים הכי טובים של עצמנו ובכך לחזק את החיבור בין הבוגר לילד שבנו. כשם שהסימבול של הכלב מלמד על אהבה ללא תנאי וחברות ונאמנות עד אין קץ, כך אנרגיית הכלב היום מבקשת שנלמד לעשות את מה שטוב לנו ונבין שאנחנו והצרכים והרצונות שלנו מאד מאד חשובים! זה לא שהאחרים אינם חשובים, אבל גם אנחנו פשוט חשובים. לעתים קרובות אנחנו מבזבזים אנרגיה על העולם- מרצים את הסביבה, מתרגמים סיטואציות, נשאבים אנרגטית ומשווים את עצמנו לנורמות החברתיות המקובלות. עין החוצה ועין פנימה, אוזן החוצה ואוזן פנימה, תמיד חשוב להיות קשובים גם וגם ולפעול ממקום הגיוני והגון לכל הצדדים, כולל אותנו. בתהליך החיבור לכוכב המאיר שבליבנו, הכלב מלמד שליבנו יוכל להיפתח עוד ועוד כשנלמד להתייחס במלוא הרצינות הראויה לעצמנו ולרצונות שלנו. הוא מלמד לחבר בין ה'כ'- הכוונה ללב ולהתהלך במציאות עם לב פתוח, ראשית לעצמנו ואז גם לאחרים. אתגר הירח יוצר קשיים במערכות היחסים הקרובות לנו ויכול להוביל לדרמות ולקיצוניות רגשית. הכלב מלמד לאזן את הרגשות הסוערים הללו ולמתן את הנטייה לחיות בקטבים הקיצוניים. הקוסם המדריך היום מרחיב את יכולת ההכלה שלנו להתמודד עם הכאב המודחק מאז הילדות שמתחיל לעלות ולהציף אותנו. סיום הלוח וריפוי הטראומות מעלים נושאים כבדים ועמוקים והקוסם מחבר אותנו לידיעה פנימית בהירה בנוגע למה שטוב ונכון לנו, מבלי הצורך באישורים מהסביבה או בהכרה מהעולם. ביחד עם התדרים החדשים והמעודנים של סוף הלוח הכלב החשמלי בהדרכת הקוסם עוזרים לנו להתחבר עוד יותר אל העוצמה הלבבית ההולכת ומתגברת בתוכנו. היום ננשום את הכלב ונרגיש את ליבנו נפתח.

 
 
 

ה- 27/8: טון 4 של זריעת אפשרויות לפתרון אתגר הירח, באנרגיה של קוף בהדרכת יד: ביום שבו מגדירים באופן מפורש את שניתן לעשות כדי להתמודד עם הצפות ירחיות, הקוף מבקש מאיתנו לשחק, לשחק ולשחק! שום דבר לא באמת כל כך גורלי ודרמטי! אז נכון שיש כמה וכמה מחשבות מעיקות או דברים שלא בדיוק מסתדרים לנו, אך בעזרת הקוף העצמאי אנחנו מבינים שאין מה להדגיש אותם ולהתרגש מהם. במקום לחשוב על מה לא בסדר ולא מצליח, הקוף מאפשר למצוא פתרונות קלים ומקוריים לכל בעיה. במקום להתנהל מתוך עייפות וכבדות, הקוף מפיח בנו השראה וקלילות. החיים הם לא עסק רציני לנהל אלא מיסתורין לחיות! לעתים רחוקות האירועים במציאות הם באמת "רציניים" ודרמטיים. כדי לרפא דפוסי ילדות כואבים אנו לומדים לנוע בזרימה במשחק החיים, מבלי לקחת שום דבר ברצינות רבה מדי. הקוף הוא הילד המבריק בעל הרעיונות והקסם וביום העצמאי פותח אותנו להשראה יצירתית ולגאוניות הגלומים בכל אחד ואחת מאתנו. בעזרת הידיעה של אנרגיית היד המדריכה היום אנחנו לומדים להגשים בפועל את רצונותינו. היד דוחפת "לתקתק" ביעילות את ענייני החיים השוטפים ומניעה אותנו פשוט לעשות. בזריעה לפתרון אתגר הירח אנחנו לומדים לצאת החוצה אל העולם הגדול ולבטא את היצירתיות שבנו בכל דרך שעולה על דעתנו. ככל שאנחנו מניעים את עצמנו לעשייה אותנטית, לאט ובהדרגה ניתן לזרום בכיף בין הסיטואציות תוך כדי הקשבה לקול הילד ולמה שנכון לנו לעכשיו. היום ננשום את האנרגיה של הקוף לכל התאים בגוף ונתמלא ברעיונות מחודשים לתנועה בצ'ולקין החדש.

 
 

ה- 28/8: טון 5 של חיבור לכח הרצון הפנימי באנרגיה של אדם בהדרכת שמש: האדם מאפשר לתובנה פנימית של- 'כמו בעליונים כך בתחתונים'- מה שאנחנו חושבים הופך למציאות שלנו. תובנה זו מגבשת בתוכנו את המוטיבציה להתמודד עם אתגר הירח. חוק שימור האנרגיה מדבר על כך שאף אנרגיה אינה הולכת לאיבוד, כך שכל מחשבה שלנו נשלחת לחלל וחוזרת אלינו כמציאות. לכן האדם הקוואנטי מאפשר להגדיר באופן חיובי ומדויק את רצונותינו ופותח את מוחנו להזדמנויות חדשות ולמזל מבורך. קיימות שפע של הזדמנויות שכל הזמן צצות על הדרך. ביום של הסנטר אנחנו מוזמנים לשוטט בעליזות בדרכינו, לנטרל שיפוט בנוגע לעצמנו ולאחרים וליצור שיתופי פעולה עם הסובבים. השמש בהדרכה מהווה עוגן של נדיבות וחמימות פנימית. כדי להעלות את המוטיבציה הפנימית לריפוי העמוק של פצעי הילדות, השמש ממלאה אותנו בבהירות, באש ובמידע. המידע המאיר שהיא מזרימה מאפשרים לסדר פנימי ולרגיעה של ההצפות הרגשיות. ככל שיש סדר במוח שלנו, אנחנו מסוגלים ליצור פוקוס פנימי על מה שבאמת חשוב לנו ולנוע במציאות מתוך ההיגיון הבריא הקיים בנו. בעזרת הלהט של השמש אנו מתעצמים ומתמלאים באש יוקדת של עשייה יצירתית. התבונה הממוקדת והפתוחה של האדם מאפשרת לרצונות הילד שבנו להוביל אותנו והשמש הלוהטת בהדרכה ממגנטת את מימושם בזרימה הרמונית ומהנה. היום ננשום את האדם עד שנצליח לחוות תחושה של שמחה על כל היש הקיים בחלקנו.
 

 
 
ה- 29/8: טון 6 באנרגיה של הלך שמים בהדרכת הלך שמים: הלמידה עם אתגר הירח מאפשרת להפוך את הרגישות הקיימת בילד שבנו לעוצמה גדולה. לשם כך הלך שמים מזכיר לנו שמאד חשוב שנתייחס במלוא הרצינות הראויה לרצונות ולצרכים האישיים שלנו ושנגביל את המצבים שלא נעימים לנו. אנחנו לומדים להיות בעדנו וזאת במקום לספוג את התובענות והדרישה האנרגטית מהחוץ. נתח רציני ביותר מבזבוז האנרגיה הקבוע שלנו קשור בקושי שיש לנו בלהציב גבולות ברורים לסוגים שונים של הרס עצמי ושל סחטנות רגשית מהחוץ. ביום של ארגון העניינים השוטפים, הלך שמים ממלא אותנו באסרטיביות באהבה ובנחישות פנימיים. אנחנו לומדים להגיד "לא" החלטי וברור לכל מי ומה ששואבים את האנרגיה שלנו. לקראת שיא הגל הלך השמים הקצבי מזכיר לנו מהם הדברים שפותחים את ליבנו ושבהם אנו מעוניינים עכשיו ומלמד להשאיר את שאר הענייניים מחוץ לגבולות המציאות שלנו. הלך שמים הוא הנביא, המשיח, בעל האומץ והחמלה שמחובר במודע לחכמת הנשמה בגוף. ככל שאנחנו שומרים עלינו ועל גבולות הרצון שלנו, ניתן לחוות יותר ויותר את נוכחותנו המלאה ברגע ולהפוך לערוץ ישיר שמחבר בין השמים לאדמה. הלך שמים מזמין אותנו ליצור מרחב אישי מקודש שמיועד אך ורק לנו ובו ללמוד, לחקור ולהתפתח. ביום הזרימה עם הפלוס הלך שמים מזרים אלינו אינפורמציה אדירה להתחדשות ולהשתנות שלנו. בהיכל הפנימי ננשום את הלך שמים אל תאי הגוף וניצור תבניות מחשבה חיוביות ומרחיקות לכת למחזור החדש שמתחיל. 
 
 
 

ה- 30/8: טון 7, שיא הגל באנרגיה של קוסם בהדרכת מגשר עולמות: הקוסם בשיא מלמד לשחרר את נושא השליטה עם הרצון לדעת מראש ולתכנן דברים באופן מדיוק ולפרטי פרטים. מתוך חוסר ביטחון בעצמנו ובידיעה שלנו, אנו נוטים לחפש חוקים חיצוניים ומסגרות ברורות וע"י כך יוצרים 'שליטה' מדומה על הסיטואציות השונות בחיים. עניין השליטה יוצר אשלייה של ביטחון שבה אנו כביכול מוכנים ללא ידוע. אך מכיוון שהכל משתנה בכל רגע, לא באמת ניתן לשלוט בחיים ובאירועים החיצוניים. החיים הם דבר פלואידי ומשתנה תמידית ולמעשה וזו הקלה לגלות- אין חוקים בכלל! ביום ההדהוד אנחנו לומדים לבטוח בעצמנו- בגוף, ברגש ובידע שלנו ומרפים מהחוקים, התכנון והשליטה. תהליך ההרפייה הולך ומתחזק עם מגשר העולמות שמדריך אותנו לריפוי עמוק של הנושאים הכואבים בגוף, ברגש ובמחשבה שעולים עם אתגר הירח. המגשר מאפשר להיפרד מכמה מעגלים בחיים מתוך ידיעה שסוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר. תהליך הריפוי מפנה מקום מתאי הגוף למידע חדש ומקודם. לקראת סוף הלוח התדר שלנו הולך ומתעדן והקוסם בעל יכולת ההכלה האינסופית מאפשר לעכל ולעבד את המידע הרב שמוזרם אלינו עכשיו. הוא ממלא אותנו בעוצמה ובכוחות לחיות את האנרגיות החדשות ומכוון לעוד ועוד צמיחה והתפתחות. שיא גל הכוכב מלמד שעלינו לפנות פנימה ולאפשר לאינטואיציה הילדית להנחות אותנו במציאות החיים הרבגונית. היום ננשום את הקוסם אל תאי הגוף, דרכו נתחבר ישירות לידע הנשמה ונקבל פתרונות לכל שאלה שמציקה לנו.
  

 
 
 

ה- 31/8: טון 8, הטון הגלקטי של היושרה באנרגיה של נשר בהדרכת סערה: הנשר מגביה במעופו, רואה את תמונת החיים הרחבה מלמעלה ומשחרר מאתנו תפיסות קוטביות כובלות, התמכרויות מגבילות ותחושות של קורבן ואשם. ביום שבו אנחנו בודקים את מידת הכנות עם עצמנו, הנשר המרומם מזמין אותנו לשאול: "עד כמה אני מאזנ/ת את העבודה שלי עם הנאה ומנוחה"?, "עד כמה אני שר/ה ורוקד/ת את האמת שלי או שמא מהלכ/ת כפופ/ה אל מול אירועי החיים המרובים"?, "עד כמה אני יוצר/ת את חלומותיי מרחיקי הלכת במציאות החיים"?, "עד כמה אני רואה את התמונה הכוללת בתהליכים וחי/ה בפרופורציות ריאליות ולא בקטבים קיצוניים"?, "עד כמה אני שותף/ה בדרמות של קורבן ואשם במקום לשחרר את התלות באחר"? בעזרת תשובות כנות לשאלות הללו הנשר יכול למגנט אל חיינו מזל, ברכה ואת היכולת להשגת מטרותינו. הרחבת הפרספקטיבה הנשרית מאפשרת להתמלא בתחושת חופש פנימית וביכולת לבחור באירועי החיים. הסערה המרפאה המדריכה ממשיכה להזרים אנרגיות של ריפוי אל תאי הגוף. דרך שחרור מאסיבי של מסה תאית שלילית, אנחנו הולכים ומתמלאים באנרגיה שמאפשרת ליצירת החזון הפנימי. הכל זה פונקציה של כמה אנרגיה יש לנו וככל שהיא גדלה ניתן לברוא כל מציאות. ביום הגלקטי ננשום את הנשר ונשנה מהיסוד את צורת החשיבה בנוגע לאירועים הטראומתיים שעברנו. דרך נתינת אמון בעצמנו, בקול הילד שבנו וביקום ועם הסכמה פנימית לקפוץ להרפתקאות החיים הלא תמיד ידועות, אנחנו הולכים ו'מתקדמים' אל עבר זרימה נעימה ולבבית במציאות היום יומית.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים הללו קרויה: "התדרדרות" (הקסגרמה 23) והיא מלמדת כי קיים מצב של התדרדרות בכל היבטי ההתרחשות האנושית (ירח 2). זוהי תקופת שפל שהיא חלק ממחזוריות רחבה הרבה יותר והיא מקשה מעט על מימוש של פרוייקטים (הלך שמים 6). כל שניתן לעשות הוא לחזק את היסודות הפנימיים (קוסם 7), לקבל את הזמן הזה ולנהוג בנדיבות לעצמנו ולסובבים (נשר 8).

 
 

ה- 1/9: טון 9 של פענוח כוונת הגל, באנרגיה של לוחם בהדרכת אדם: הלוחם מסמל אדם אמיץ, עצמאי ואינטליגנט שמסוגל להפעיל וליישם את היכולות המרובות הטמונות במוח ובלב האנושיים שלו. ביום של הבנת תהליך הגל, הלוחם הנחוש מחזק את החיבור לקול הפנימי ומעודד אותנו ללכת עם האמת שלנו עד הסוף. פעמים רבות נמנענו בחיים ולא העזנו לבטא את עצמנו בגלל פחד מדחייה, מאובדן או מסיבה אחרת שהיתה קבורה עמוק בילדות שלנו. אחרי כברת הדרך שכבר עברנו בגל הכוכב אנחנו מתחילים להבין את השתלשלות העניינים "ההיסטורית" שחווינו. הלוחם הסולארי מגבש בתוכנו החלטה להיות נאמנים לעצמנו ולאמת שנכונה לנו ברגע עצמו. הוא מאפשר לבטא את הרצון שלנו, ללא פחד מתוצאות עתידיות ומתוך אמונה מלאה בעצמנו ובכישורים שיש לנו. לקראת סוף הצ'ולקין אנו מתחברים לקול האינטואיציה של הילד שבנו ועוברים ממצב של כלא פנימי ותבניות מחשבה מקובעות וממוחזרות למצב חדש של מודעות פנימית. האדם המדריך היום מלמד להסתכל בגובה הלב על השותפים למסע החיים. איש איש באמונתו יחיה. נטרול השיפוטיות מרחיב את שיתופי הפעולה ואת קבלת השפע מהיקום. האדם מלמד לשחרר ספקות של השכל המניפולטיבי בנוגע לחוקים הנוקשים ולדואליות שחיינו עימם. נטרול הנוקשות מאפשר לרכות בתוך עצמנו ומחזק את החיבור לקול הילד. היום ננשום את הלוחם ונלמד לבטא את רצונותינו בתבונה, בהגיון ובאלגנטיות. נמשיך לפתוח את הסליל בעין השלישית ואז ננוע באומץ מתוך הדרכת הלב הפועם שבנו. 
 

 
 
 

 
ה- 2/9: טון 10 של ההתגלמות, באנרגיה של אדמה בהדרכת נחש: ביום של הדיוקים האחרונים האדמה מפנקת אותנו בחיבור נעים וזורם אל מציאות החיים. כבר עברנו כברת דרך בגל הכוכב והאדמה מראה לנו את השורשים העמוקים שכבר יצרנו ושכבר קיימים במציאות שלנו. בטון שבו מעצבים סופית את הדקויות בתהליך הגל, האדמה מעוררת בנו את היכולות להגשים את רעיונותינו הייחודיים ולהפוך לשותפים פעילים ביצירת המציאות שלנו. כדי למגנט שפע עם הכוכב, האדמה הפלנטרית מלמדת פשוט לעשות את שלנו. היא מסנכרנת אותנו עם צירופי מקרים מיוחדים שמאפשרים לנו ללמוד מכל רגע בדרך ולדייק את המטרות שלנו לתקופה הקרובה. לקראת סיום הלוח מתרחשת קפיצה קולקטיבית ברמת המודעות האנושית ואנרגיית האדמה מעירה אותנו לתפקיד הייחודי לנו בשינוי שמתרחש עכשיו. הדרכת הנחש מלמדת לשחרר את הפחד מדחייה חברתית ומתחושה של אי שייכות שעוצרים אותנו מלממש את עצמנו ובגדול! הנחש הצבעוני והאותנטי מחבר אותנו לרצון האינדיבידואלי שלנו ומלמד לבטא אותו, גם אם הוא שונה מהמקובל בחברה. אנרגיית הנחש ממלאה אותנו בחיות ובשמחה ומאפשרת ליצור במקוריות את רצונותינו. היום ננשום את סמל האדמה לתאי הגוף ונפתח לדרך הספציפית שנכונה לנו כרגע. אז נתחבר לעשייה הייחודית המתאימה לנו ושדרכה נוכל להפוך למרכז עוצמתי שמחבר בתוכו בין ידע הנשמה לבין ביטויה דרך הגוף במציאות החיים. 

 
 

ה- 3/9: טון 11 של השחרור באנרגיה של מראה בהדרכת מראה: המראה המשקפת מאפשרת לראות מבעד למראות ולהגיע לתחושת אחדות בתוך עצמנו. ביום השחרור הסופי של מה שעדיין חוסם את החיבור לעוצמת הירח שבנו, המראה מלמדת שאנחנו מבזבזים המון אנרגיה על האחר ועל העולם. המראות הסובבות משקפות לנו אך ורק את עצמנו. אנחנו בכל מקרה רואים רק את הסרט שמוקרן בתוך הראש שלנו וזאת בהתאם למידע הדפוסי המוגבל שבו. כל אחד והמידע שעובר בתוכו ולמעשה כמעט תמיד, שום דבר שנאמר או שנעשה אינו אישי נגדנו. דרך המראות המקיפות אנחנו לומדים על דפוסים של השלכת אנרגיה על האחר ועל הנטייה שלנו לתרגם באופן סובייקטיבי את הסיטואציות בחיים. המראה שרואה מבעד לאשליית המראות הסובבות מבקשת שנלמד לראות את הטוב בכל מי ומה שמקיפים אותנו ובמקביל שנחתוך מחיינו את 'שואבי' האנרגיה לסוגיהם. היא גם מלמדת כיצד להפסיק את בזבוזי האנרגיה המרובים על ענייני ה"זמן". אנחנו כמעט לא נוכחים ברגע ההווה משום שהמח שלנו כל הזמן עסוק במחשבות על עבר שלא רלוונטי או על עתיד וירטואלי. שעות על גבי שעות אנחנו יכולים לשבת ולחשוב על עתיד שאין לנו שמץ של מושג לגביו. המראה מלמדת ששום דבר לא קורה בחוץ! אלא שהכל קורה ביננו לבין עצמנו. בדרך לחיבור הישיר עם השמש הקוסמית המאירה שבליבנו, המראה מאפשרת לאסוף פנימה את האנרגיה שאיבדנו ולהתמלא באהבה כלפי עצמנו וכלפי הסובבים. היום ננשום את המראה אל תוך תאי הגוף ונשחרר נדבך נוסף מההתניות שלנו בעולם החיצוני. נמשיך לנשום ולמלא את עצמנו מבפנים במחשבות של יש ושל קבלה עצמית עד שנחווה נוכחות וריכוז ברגע העכשווי.
 
לפי הסינים, האנרגיה בימים אלה קרויה: "אדמה", "היענות טבעית"
 (הקסגרמה 2) ובה מדובר על איכויות הכניעה וההענות הטבעית (כוכב 1). אנו מתבקשים להסכים לדרישות הזמן ולבקשות הילד הרגיש שבנו (ירח 2) ובכך לרפא את עצמנו ולהסתגל לאינסוף האירועים המתרחשים בחיים (סערה 12). זהו זמן של התבוננות עדינה באי עשייה כדרך להגשמת משמעות אמיתית במציאות החיים (אדמה 10). אנחנו לומדים להפתח ולהרחיב את אופיינו, לדבוק בחזון שלנו ולהמתין בסבלנות (מראה 11).

 
 
 
 

 

ה- 4/9: טון 12 של פתרון האתגר, באנרגיה של סערה בהדרכת קוף: פתרון הגל החגיגי עם הסערה הקריסטלית מעיד על חיבור פנימי עמוק שהלך ונבנה בתוכנו לאורך הגל. אם הקשבנו לקודים שבגל הכוכב, היום אנו מחוברים לקול הילד הפנימי ומקבלים את עצמנו ברכות ובדיוק כפי שאנחנו. ההתמודדות עם טראומות הילדות הובילה לריפוי של כאבים רגשיים עמוקים שהסתירו מאתנו את הקול הפנימי שפשוט יודע. האיזון הרגשי שהתבקש עם אתגר הירח מאפשר להפוך את רגישות היתר שלנו לעוצמה רגשית שהיא זו שמתחילה לכוון אותנו ביום יום. בפתרון הפכנו לעוגן של עצמנו וככל שאנחנו בוטחים בכישורים הקיימים בנו ובמה שיש לנו במציאות, אנו מסוגלים לקפוץ באמון מוחלט אל ים החיים הסוערים והמרתקים. עם הקוף המדריך היום אנחנו מוכנים לעלות על במת החיים בהומור ובקלילות ולבטא את חכמת הנשמה הקיימת בנו. תהליך ההתעוררות של הילד הסקרן והיצירתי שבנו מוביל לרעיונות חדשים ומקוריים שעד היום לא יכולנו להעלות בדעתנו משום שמחזרנו שוב ושוב מידע רגשי מצומצם. הדרכת הקוף מעידה על פתיחה של תקשורת ישירה עם נשמתנו האדירה ועל קבלה קבועה של השראה לביטוי העצמי שלנו. ביום הקריסטלי שלקראת סוף הלוח אנחנו מוזמנים לנשום את הסערה, לדמיין כיצד היא מחלחלת לכל התאים ומאירה אותנו באור סגול של ריפוי ואהבה. אז ננשום את הקוף, נתחבר לנשמתנו העצומה ונאפשר לרעיונות מבריקים, מקוריים ופרקטיים למלא אותנו לקראת תחילתו של מחזור מקודש.  
 
לפי הסינים האנרגיה שמלווה אותנו בימים האחרונים של הגל קרויה: "אחדות", "עמידה יחד" (הקסגרמה 8) ובה מדובר על ההזדמנות לפעול יחד וליצור (זרע 10), להיות חלק אינדיבידואלי מהשלם האינסופי שמקיף אותנו (נחש 11) ולממש את החזון שלנו (נשר1- יד 13) כשאנו זורמים בקלילות ומחשבותינו נקיות משליליות (מגשר 12).

 
 
 

ה- 5/9: שער: טון 13, הטון הקוסמי של הנוכחות באנרגיה של שמש בהדרכת זרע: בשעה טובה ומבורכת הגענו לסוף הלוח עם שמש טון שלוש עשרה! ליום אחד אנחנו מתמלאים בתדר הזהב הרוטט ופתוחים לרגעי הארה ולמסעות חדשים בזמן ובמרחב. לאורך הגל אנו מתפתחים מכוכב קטן ומאיר ועד לשמש ענקית שבוערת בעוצמה. מכוכב מלא ביופי ועד לשמש שמקרינה שלמות הרמונית. החיבור עם הכוכב ה'חיוביסט' לפלוס בכל דבר מוביל לביטויי אהבה בנדיבות גדולה. ריפוי הכאבים הרגשיים עם הירח מביא לבהירות צלולה כקריסטל שמפתיעה גם אותנו. שחרור טראומות הילדות מאפשר למידע חדש ורחב מהנשמה להדריך אותנו. הזרע המדריך היום נושא את דגל השינוי ומאפשר למידע המקודם להזרע ולנבוט בתוכנו. אנו מבינים ששינויים בחיים הם בעצם לטובה ופותחים את ליבנו לאפשרויות חדשות במציאות. בסוף הלוח הזרע מלמד שהחיים הם למעשה תנועה תמידית. כשם שהים לא עוצר אף לא לרגע אחד, כך גם הזרע דוחף אותנו להמשיך ולנוע, לצמוח ולהשתנות. התנועה יכולה להיות פיזית ממקום למקום או תנועה פנימית שבה אנחנו לא "נתקעים" ומזדהים עם אף מחשבה. ברגע הנוכחי קיימות אינסוף של אפשרויות עבור כל אחד מאתנו ויכולת לזרימה נוכחת ומשוחררת מכבלים של זמן ומקום. השמש מאפשרת למצב ה'מואר' שבו אנו מחוברים לפרספקטיבה רחבה וזאת במקום ההזדהות הדרמטית עם ה'סרטים' שלנו. כולנו חיים בסרט אחד גדול וממוחזר בהתאם לדפוסים הקיימים בנו. עכשיו הגיע הזמן לשנות את התסריטים שלא נעימים לנו! ביום האחרון של הלוח אנו מסוגלים להתבונן באופן אובייקטיבי בזרם המחשבתי הבלתי פוסק ולקבל בשלווה שקטה את כל מה שחולף בנו. זוהי מהות המדיטציה, להיות נוכחים במלאות ברגע ההווה מבלי להזדהות עם הדפוסים או הקשיים הממשיים במציאות. גל הכוכב מביא אותנו למצב שבו אנחנו מאירים וזורחים לכל עבר, תוך כדי הבנה וחוויה פנימית עמוקה של ההשתנות המתמדת המתרחשת בכל רגע נתון. בסופו של הצ'ולקין הנוכחי ננשום את השמש המוזהבת אל תאי הגוף ונרגיש חמימות ושקט פנימיים. אז ננשום את הזרע, נאיר את אינסוף האפשרויות הקיימות עבורנו למחזור החדש ונזרע אותן באדמה הפורייה שהיא אנחנו. אמן!
 
זהו היום האחרון במחזור 260 הימים בלוח הצ'ולקין המקודש ואנחנו מצויים בהתחלה חדשה שהיא זמן מרגש וגדוש ביצירה לכולנו.

 
מאחלת לכולנו
גל כוכב מאיר ופותח לבב,
ומיגנוט של הזדמנויות
מרחיקות לכת ללוח החדש!
באהבה ובברכה,   
טליה.


 

 
 


 


להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.