עברית  |  English  |  
 

אני מתרגשת ומתכבדת לשתף בקטגוריה חדשה
ולהכניס אל תוך ה- MayaZone את .TalyaZone
ב- 6/9/20:13, במגשר עולמות משחרר בגל הלוחם ובראש השנה היהודית,
השתחרר אצלי משהו ונפתח ערוץ ישיר אל תוך עולם המוזיקה המופלא!
שמחה לשתף בסקיצות של השירים שפירסמתי לבינתיים.
מקווה מאד שתהנו!ברוכים הבאים לגל היד
 
 
 
 
שלום וברכה: 
למרות ה"שלום" הפורמאלי, המלחמה רוחשת מתחת לפני השטח וזה ממש מעציב וגורם לכאב רב אצל כולנו. באמת שזה לא יאמן שבמציאות של 2014 אנחנו חווים סוג כזה של אירועים. מי היה מאמין שמצב המודעות האנושית הוא בכזה מקום? לעתים נדמה שכל האירועים הללו הם לא אמת ושתכף נתעורר מחלום הבלהות הזה. אך לא! המציאות היא כזאת, מציאות של מלחמה. בגל הקודם ערכתי השוואה בין מדינת ישראל לגוף של אדם שחולה בסרטן. מחלה כמו סרטן נובעת מהרבה מאד שליליות ומחשבות הרסניות שמקורם בכאב רגשי עמוק. כך גם כאן, מציאות המלחמה נובעת מהרבה מאד מחשבות שליליות שכל אחד ואחת מאתנו משדרים כאן במדינת ישראל. 
גל היד שמתחיל עכשיו מלמד אותנו לזרום כמו מים במציאות החיים. האתגר של הגל הוא הכוכב, שמסמל חיוביות ואת האהבה של הכוכב ונוס. כדי שנוכל לזרום במציאות הישראלית המורכבת, על כל אחד מאתנו להתמודד עם אתגר הכוכב בתוך עצמו. מדי יום מתרחשת בתוך כל אחד מאתנו מלחמה פנימית- בין הרצוי למצוי, בין מה שהיינו רוצים שיהיה לבין מה שקורה בפועל. הפער הזה נוגע בתחומי החיים כולם: במימוש מקצועי, במערכות היחסים הקרובות והרחוקות, ברצון עז שלא מתממש, בהתנהלות יום יומית של ריצות ומתחים ועוד ועוד. הפער בין מה שאנחנו רוצים באידאל לבין מה שקורה לנו בפועל גורם לכל אחד מאתנו לשדר הרבה מאד מחשבות שליליות, ספקנות וחוסר שביעות רצון. בעיניי, המלחמה הפנימית הזאת, ברגע שהיא הולכת ומחריפה, היא זו שיוצרת גם את המלחמה החיצונית. זהו בדיוק אתגר הכוכב שמאפשר להחליף את השליליות וההרס בחיוביות ובאהבה. הכוכב מסמל את אנרגיית האהבה של ונוס. המטרה שלנו כאן בגוף פיזי היא לאהוב. זה מה שבאנו ללמוד כאן. לכולנו קיימת כמיהה מיומנו הראשון בגוף אנושי לאהבה גדולה ומכילה שעוטפת אותנו, לאהבת הנשמה האינסופית. תהליך הגדילה וההתבגרות עם הכאבים השונים שעוברים עלינו בילדותינו גורם לנו לסגור את הלב ולהתנתק ממקור האהבה האינסופי שקיים בנו. לאורך הגל אתגר הכוכב מלמד אותנו להצית ולהתחבר מחדש לאהבה שתמיד קיימת בתוכנו. אני מאמינה שאם רבים מאתנו יעברו תהליך שכזה שבו נלמד לשדר מתוכנו אהבה באופן קבוע, השלום יגיע לאזורנו. אמן!
 
 


ב- 13/8: נכנס גל היד אל תוך מערכות הזמן/מרחב הלינארי של מציאות חיינו: בגל הקרוב אנרגיית היד מלמדת לשחרר את מה שמונע מאתנו לזרום כמו גל במציאות היום יומית שלנו. למעשה הכל בנוי מגלים: קיימים גלי אור, גלי רדיו, גלים חשמליים, מגנטיים ועוד ועוד. כשם שבים קיימת המשכיות אינסופית, בכל רגע גל עולה או יורד ותנועת הגלים אינה נעצרת אף פעם, כך גם אנחנו לומדים לנטרל את מנגנוני ההגנה שעוצרים את התנועה הזורמת בחיינו. קיימים מספר גורמים שקשורים זה בזה שמונעים מאתנו לזרום כמו גל- גורם הזמן, גורמים רגשיים דפוסיים וגורם הראש המנטלי החזק. הגורם העיקרי הוא כאב רגשי עמוק שאנחנו רוצים להימנע מלהרגיש אותו ולכן אוטמים את ליבנו. לב סגור בהחלט מקשה לזרום ברגע. במקום להקשיב להדרכתו, רובנו מונעים ממנגנוני הישרדות של ראש חזק שלא מאפשרים לזרימה. גל היד מיועד לכך שנרפא את המקור הכואב המייצר בחיינו לחץ, מתח ודאגה עד שנוכל לנוע בהנאה מעניין לעניין ומבלי להתעכב באף נקודה. הסימבול של היד מורכב מארבעת האצבעות שמסמלות את ארבעת האלמנטים, הכיוונים ורוחות השמים, יחד עם האגודל שמייצג את המרכז שבנו ומסמל חיבור פנימי ומדויק לרצונות שלנו. לאורך הגל אנרגיית היד בונה בתוכנו כוח פנימי ממוקד שמאפשר לעשייה מרובה ויוצר בתוכנו תחושה של עוגן ויציבות. אחרי הקפיצה האנרגטית של גל הקוסם שבו הרחבנו את יכולת ההכלה לדברים חדשים במציאות שלנו, אנו עוברים לגל היד שאחת ממטרותיו היא לממש את עצמנו ברגע ולהגיע לזרימה. הנשר המאתגר מהגל הקודם הרחיב את הפרספקטיבה שלנו והבהיר את רצונותינו ובגל הנוכחי אנחנו מוזמנים ליצור אותם במציאות עם ידי האלוהים היודעות שבנו. היד ממגנטת אלינו את היכולת "לתקתק עניינים" ומאפשרת להימנע ממצבים של עודף פעילות, מתח גבוה וחוסר יכולת להשלים את הדברים שבהם התחלנו. כולנו כבולים בחשיבה קווית של עבר- הווה- עתיד שמונעת את הפיכתנו להוויה ספיראלית שקשובה לרצון הייחודי שלה בכל רגע נתון. החשיבה הקווית גורמת לנו לעצור, להיזהר ולמדוד את צעדינו ובשל כך מאטה את קצב ההתפתחות שלנו. אלמנט הזמן מנוטרל ככל שאנחנו מצליחים להיות נוכחים במלאות ברגע. ביום המגנטי אנחנו מוזמנים לחשוב כיצד ניתן להוציא לפועל את הרצונות שזרענו למחזור החדש של הצ'ולקין ומתוך ידיעה פנימית צלולה לכוון את עצמנו למימושם. עם היד אנחנו לומדים לזרום מתוך תחושות של רווחה, איזון פנימי וביטחון בעצמנו וביקום כולו. ככל שהאמון בעצמנו, באחר ובעולם גדלים, כך אנחנו מסוגלים לזרום בהנאה ולהגשים את רצונותינו במציאות היום יומית ה'רגילה'. 
 
לפי החכמה הסינית, האנרגיה בימים אלה קרויה: "סדר קוסמי", "הקלחת המקודשת" (הקסגרמה 50), לפיה ככל שקיימת הרמוניה בין התפתחות היחיד לצורכי הקוסמוס, ניתן להגיע לידי שגשוג (כוכב 2). העשייה חייבת לספק את דרישות השוק ולהכיר במגבלות הקיימות בו. ככל שנקבל עובדה זו נוכל ללמוד מה ניתן לעשות ולא נבזבז אנרגיה על הבלתי אפשרי (יד 1). כשהיד פועלת בהרמוניה עם האנרגיה והכיוון של הקוסמוס, ניתן לממש מטרות רבות אתגר בתחום הארצי. 
 
 
 
 
ה- 14/8: טון 2 של האתגר, באנרגיה של כוכב בהדרכת שמש: הכוכב באתגר מעיד על כך שאם נעשה עבודה פנימית בגל היד, נוכל לזרוח מתוך החיבור ללב, למרכז העוצמה הפנימי ולהקרין את התדר הזה של האהבה לעצמנו ולסביבתנו. אנחנו לומדים להתמקד במה שיש בנו ובחיינו עד שאנחנו מתמלאים באור ובתקווה מבפנים. לרבים מאתנו קיימת תאוריית מציאות בנוגע לדרך שבה הדברים "אמורים" לקרות לנו בחיים. התנודה ל"אמור" לרוב מלווה בשאיפה לא ריאלית להגיע לשלמות בהיבטים שונים בתוך עצמנו ובמציאות שלנו. הכוכב המאתגר מבקש מאתנו לראות יותר ויותר את מה שכבר יש בנו ובחיינו, עד למצב שבו נבין ש'כמו שזה זה מדויק לעכשיו. מכיוון שהכוכב נמצא באתגר סביר שיעלו בתוכנו רעשים פנימיים של ביקורת עצמית ושל חוסר סיפוק. כדי שנוכל לנוע עם היד והידע הקיים בנו, הכוכב ה"חיוביסט" מאתגר לשנות את הדימויים השליליים שיש לנו לגבי עצמנו ולגבי מציאותינו לדימויים חיוביים. המלחמה שחווינו מחייבת אותנו להתבונן בכל המקומות שבהם אנחנו עדיין מדגישים בחשיבתנו את האין, את הלא בסדר, הלא מספיק ואותם לשנות. ככל שאנחנו מתמקדים בפלוסים הקיימים בנו ו"מקפידים" להצית את האהבה שבנו, אנו הולכים ומתמלאים באנרגיה, בהערכה עצמית ובעוצמה. האנרגיה הכוכבית הירחית מאפשרת להטעין את עצמנו ביופי, בהרמוניה ובאלגנטיות של אלת האהבה ונוס. בתקופה המאתגרת הזאת כאן בישראל אנחנו מאותגרים להתמלא במחשבות חיוביות על חיינו ובביטחון עצמי עד שנוכל לזרום בקלילות ממצב למצב, ליצור בלהט ובאלגנטיות את רצונותינו וליהנות מהיופי שכן קיים בנו ובחיים הללו. אנחנו לומדים להפוך לספק אנרגטי של עצמנו עד שנהיה מסוגלים להקרין אנרגיה חיובית לכל עבר. גם אם יעלו בנו ספקות עצמיים ומחשבות של הרס ואובדן, אנחנו מודרכים היום ע"י השמש לנהוג בחמימות ובנדיבות כלפי עצמנו. השמש מדריכה להתחבר לאלמנט האש שבתוכנו ובעזרתו ליצור במלוא המרץ את היצירות שלנו. הלמידה בימים המורכבים הללו היא כיצד להפוך למגדל אור שמלא בחיוביות ובאנרגיה, שחי במלאות את הרגע מבלי לחוות את התנודות הרגילות אל העולם, החוץ והנורמות. ככל שאנחנו מתמלאים באש הפנימית אנו הופכים לכוכב מאיר, שמטעין את עצמו באנרגיה ומזין את עצמו ואת העולם ברגעים מרובים. הלמידה הזאת נמשכת עד למצב של נוכחות מלאה ברגע עצמו. כולנו מוזמנים להתחבר לתדר המעודן של הכוכב ולעזור ביצירת שלום קבוע באזורנו. אמן ואמן!
 
 
 

ה- 15/8: טון 3 של הפוקוס לפתרון האתגר, באנרגיה של ירח בהדרכת הלך שמים: חכמת הגל מלמדת שהמקור למלחמה הפנימית ולדימויים ולחשיבה השליליים שיש לנו לגבי עצמנו ולגבי העולם החלו במחסור באהבה בילדותנו המוקדמת. כפי שציינתי בפתיחה מה שמונע מאתנו לנוע בחיים כמו גל ולהאיר בחיוביות טמון בדפוסים רגשיים ובמחשבות שליליות שמתמחזרות בצורת החשיבה שלנו מאז תקופת הילדות הרחוקה. הדפוסים הללו הופכים למנגנוני הגנה שמעכבים את היכולת שלנו לזרום בכיף מעניין לעניין. הירח החשמלי מאפשר לריפוי הרגשות השליליים הללו ולאיזון אלמנט המים והרגשות הסוערים והדרמטיים. אין אפשרות להגיע למצב של שלום מבלי לרפא לעומק את הכאבים הרגשיים מהילדות. האינטואיציה של היום השלישי מכוונת לחבק את הילד הפנימי, הרגיש, האוהב והפגיע שבתוכנו. הירח מסמל חיישני קליטה פעילים ומאפשר לקבלה של הדרכה וסמלים מאירועי החיים עצמם. ביום של הזרימה אנחנו מוזמנים לשים לב לסימנים שאנחנו מקבלים תוך כדי התנועה במציאות שלנו - במפגשים, בסיטואציות מקריות ובכלל בכל רגע ואז להתעקש להבין לעומק את המסרים הסמויים הטמונים בהם. הלך שמים מדריך אותנו היום להתעמת ישירות עם כל מה שכבר לא מתאים יותר לחיינו. אנחנו מבינים שכדי שנוכל לנוע בהרמוניה עלינו ללמוד להציב גבולות ברורים לכל מי ומה שנמצא מחוץ לטווח הרצונות שלנו. נחישות החלטית זו מאפשרת לתחושת הגנה ולהתעצמות פנימית שהולכת וגדלה בתוכנו. היום כולנו מוזמנים לנשום את הירח לכל תאי הגוף, להתחבר לידע הפנימי של הילד שבנו ולהאיר מבפנים.
 
 

ה- 16/8: טון 4 שבו אנחנו מגדירים מהמח המנטלי אפשרויות קונקרטיות לפתרון האתגר, באנרגיה של כלב בהדרכת מגשר העולמות: כדי להגיע למציאות של שלום עלינו ללמוד להתחבר לאהבה שתמיד קיימת בתוכנו. האפשרות לחיבור הלבבי קיימת בכל רגע עבור כל אחד מאתנו. אנחנו לומדים להצית בכל פעם מחדש את החיבור לאהבה בתוך עצמנו ולהדהד זאת החוצה. הכלב העצמאי מלמד כיצד להפנות את האנרגיה פנימה להטענה עצמית ולפתיחת הלב שלנו. ברגע שנחבר בין הכ- הכוונה ל-לב מובטחים לנו חיים של שלום וזרימה יצירתית. כדי להגיע למצב של כוכב מאיר מתוך עצמו, עלינו להפסיק לבזבז אנרגיה על ריצוי ותרגום האחרים ובמקום זאת ללמוד להיות קשובים לעצמנו. ביום הרביעי שבו המח ההגיוני שלנו נכנס לפעולה הכלב מלמד שאנחנו מאד מאד חשובים ושחשוב שנקפיד להתבונן פנימה. זה לא שהאחרים אינם חשובים, אבל גם אנחנו. ביום הזריעה הוא מכוון אותנו לערוך רשימה של כל הדברים שחשובים לנו עכשיו בחיים ואז להתייחס במלוא הרצינות לקול הפנימי הזה. כדי שנוכל לזרום כמו גל הכלב מלמד לאזן את הרגשות הסוערים שמציפים אותנו ולהגיע לרוגע סביב כל הדרמות והמעורבות הרגשית במערכות היחסים שלנו. במקום השקט וההגיוני הזה אנחנו יכולים להגיע ללב המאוזן ולא להיתקע בקטבים הקיצוניים. מגשר העולמות מדריך אותנו היום לרפא לעומק את הכאבים הרגשיים שעליהם יושבים מנגנוני ההישרדות שלנו. בכולנו קיים הפחד מלהשתנות. המוכר והידוע, גם אם הוא קשה, לרוב מקבל עדיפות כי הוא מוכר. בעזרת המגשר אנו מתמלאים באומץ להיפרד מהישן ולסגור מעגלים. ההבנה עם המגשר ש"סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר" מאפשרת ליד היודעת שבנו לפעול בביטחון, בספונטניות ובהנאה. היום ננשום את הכלב לאזור הלב ונחווה רכות וחמימות מבפנים.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "המרוסן" (הקסגרמה 9), לפיה קיים כרגע גורם מרסן שמונע מאיתנו כל עשייה משמעותית (כוכב 2) ולכן במקום לדחוף בתוקפנות וליצור עימותים במערכות היחסים שלנו (ירח 3), עלינו ללמוד לרסן את עצמנו (כלב 4), עד שהמצב יתאים לביצוע התוכניות של היד. העבודה היא על העצמי (מגשר העולמות) ומבוטאת בעידון הדחפים והתשוקות שלנו (אדם 6). 
 
 


ה- 17/8: טון 5 של כח הרצון הפנימי, באנרגיה של קוף בהדרכת סערה: היצירתיות, המקוריות וההומור של הקוף ביום החמישי זורעים בתוכנו את המוטיבציה להמשך הזרימה בגל היד. כדי שנוכל להתמלא בחיוביות כוכבית וליצור, הקוף מלמד לשחק בקלילות את משחק החיים. הוא הופך אותנו היום לילדים תמימים, נטולי דאגות ומלאי חיות שמסוגלים ליהנות מקטן כמגדול. כח הרצון להאיר בחיוביות תבניות של יש שלום, יש תקווה, יש אהבה בעולם, הולך וגדל ככל שאנחנו לומדים לחיות בפרופורציות ריאליות. בעזרת הקוף הקוואנטי אנחנו מאמצים לעצמנו זווית ראייה שובבה וקלילה ומצליחים לזרום בספונטניות עם הפתעות החיים המעניינות. הוא מבהיר לנו היום להיכן נעלמה השמחה שלנו על עצם הקיום בעולם הרבגוני והצבעוני שמקיף אותנו. הקוף מלמד לבטא את כל מה שאנחנו מרגישים וחושבים עד שמתפנה בתוכנו המקום להתחבר ליצירתיות הגאונית הטבועה בכל אחד ואחת מאתנו. ככל שאנחנו מבטאים את האנושיות, הרגישות והפגיעות הקיימים בנו, החיים מתמלאים בהפתעות מבורכות. הדרכת הסערה היום מאפשרת לניקוי החסימות שמנעו מאתנו עד עכשיו מלתת אמון מוחלט ביקום, לקפוץ למימיי החיים וליצור. המוטיבציה שלנו לפעול מהלב ולהאיר מבפנים נשענת על ריפוי יסודי ועמוק ועל היכולת לשחק בהנאה באפיזודות השונות של אירועי החיים. ביום הרביעי ננשום את הקוף ונתמלא בהשראה, בקלילות ובמשחקיות.
 
 

ה- 18/8: טון 6 של הזרימה עם הפלוס, באנרגיה של אדם בהדרכת אדם: האדם הקצבי מאפשר להתבונן באופן אוביקטיבי ונטול שיפוט על הסובבים אותנו ולקבל את האדם באשר הוא אדם. הוא מזמין אותנו לעשות חשבון נפש ביננו לבין עצמנו וביננו לבין האנשים במציאותינו ולשחרר את הנטייה לבקר את הדרכים השונות משלנו ולשפוט את מערכות המידע האחרות מאתנו. כל אחד והדרך הייחודית לו והאדם מכבד את אינסוף הדרכים של הבריאה. כדי שנוכל לזרום כמו גל עלינו ללמוד להתבונן באופן אובייקטיבי על האנשים הסובבים אותנו ללא הסיווגים והקיטלוגים המצומצמים של המידע שגדלנו עליו. האדם מסתכל בגובה הלב על השותפים שלו למסע החיים ומלמד שמגוון ההשתקפויות הוא זה שהופך את עולמנו למרתק כל כך. במהלך הגל ובזמנים הללו של מציאות בעייתית, השהות עם חברים, מכרים ומשפחה מיועדת לנטרל מאתנו את ההגדרות השיפוטיות ואת מתן הערכים המוגבלים ובמקומם להפתח לתקשורת ישירה והגיונית עם העולם. בגל היד אנחנו לומדים להתמלא בחיוביות ובאהבה ולצורך כך עלינו לשחרר את המניפולציות השכליות ואת הספקות שהם תוצאה של הדפוסים הרגשיים האוטומטים שלנו. ביום של האיזון האדם מלמד כיצד לצעוד בתבונה בדרכינו ומגדיל את האמון בכך שבעזרת הגיון בריא ניתן להתגבר על כל מכשול שצץ בחיים. אנרגיית האדם מאפשרת לזהות שאנחנו גביע פתוח לשפע של היקום וגורמת לנו לפקוח את עינינו ולהיות ערניים להזדמנויות שצצות כל הזמן בדרכנו בחיים. לקראת שיא הגל האדם מאפשר לאזן בין הצרכים השונים שלנו עד לתחושה של רגיעה וסיפוק. כתוצאה מכל אלה אנחנו נטענים באנרגיה, מגדילים את יכולת ההשפעה שלנו בעולם ומסוגלים לצעוד בשמחה בדרך שלנו. היום ננשום את האדם ונחווה תחושה של הוקרת תודה ושמחה על היש בחלקנו.
 
 

 
ה- 19/8: טון 7 של שיא הגל, באנרגיה של הלך שמים בהדרכת נחש: הלך שמים מחבר אותנו היום למקום נחוש והחלטי שלא מוכן לסבול שום סוג של פריצת גבולות. הוא מלמד להגביל באופן ברור וישיר את כל הסחיטות הרגשיות והמניפולציות מהחוץ ובכך מאפשר להתחבר ישירות לנשמתנו האדירה. החכמה של הקודים בגל מלמדת שלא ניתן להגיע לזרימה בחיים אם לא נדע לשים גבולות ברורים לכל מי ומה ששואב את האנרגיה שלנו. בהתנהלות שלנו בעולם, עלינו ללמוד להיות בעדנו ולהפסיק לספוג כל סוג של שאיבת אנרגיה מהחוץ. אנחנו גם זקוקים למנגנון של ניתוק מדי פעם כדי לא לספוג את האטימות והאדישות הקיימות מסביב. בשיא הגל אנחנו לומדים שכדי להגדיל את החיוביות הפנימית, עלינו ליצור לעצמנו את החלל והמרחב הדרושים לנו לחקירה ולהתפתחות האישיים שלנו. השהות במרחב נקי מהסחות דעת מגדילה בתוכנו את הידיעה הפנימית של מה שטוב ונעים לנו עכשיו בחיים ואת המקומות שבהם כדאי להציב גבולות. בכך אנו מדייקים את הזרימה הנכונה לנו. המודעות שלנו הולכת וגדלה ככל שאנחנו מוותרים על תפיסות עולם מקובעות שמוכרות לנו ומרפאים את זווית הראייה השגויות הנובעות מהדפוסים הרגשיים שלנו. אז אנחנו מתעצמים מאד, מתרגמים בדרכינו האותנטית את המידע שמתקבל ופותחים את ליבנו. הדרכת הנחש מכוונת אותנו לביטוי הרצון האינדיבידואלי והאותנטי שלנו. אנחנו לומדים לסמוך על עצמנו ומשחררים את הדעות הנורמטיביות ואת מה שנדמה לנו שאנחנו "אמורים" לעשות ולהיות. ככל שנכיר בייחודיות שלנו נוכל להתמלא באנרגיית החיים הדרושה לשם יצירה ומימוש. בשיא הגל קיים הפוטנציאל להתעורר משינה ארוכת שנים לדרכינו השונה והצבעונית. ככל שאנחנו מתגברים על הפחד מעימות ישיר ומהצבת גבולות לעצמנו ולסביבה, אנו מתמלאים בעוצמה ובאנרגיית חיים שמאפשרים להגשמה שמחה של עצמנו. היום ננשום את הלך שמים, נרגיש ספרה עגולה שמגנה עלינו ונגדיר באופן ברור את גבולות הנוחות שלנו. אז ננשום את הנחש ונתחבר לקול פנימי אותנטי ומלא בחיות.
 
לפי הסינים האנרגיה בימים אלה קרויה: "המשכיות", "התמדה" (הקסגרמה 32), לפיה קיימת אפשרות לממש מטרות חדשות על סמך התמידי והעקבי שבטבע שלנו (הלך שמים 7). אם ניתן אמון ביכולות המולדות של האינסטינקטים שלנו (הדרכת הנחש), נוכל לזהות מה נכון לנו במהלך העשייה היומיומית שלנו. דבקות במערכות חיים איתנות הפועלות ביציבות תביא לתחושה של ביטחון (אדם 6). הסינים אומרים: "כשאנחנו בוחנים את המשכיותם של הדברים, ניתן לראות את הנטיות הטבעיות של השמים והארץ. כאן טמון סוד הנצח" (קוסם 8), כלומר ככל שנפעל בהתמדה לקראת הגשמת היעדים שלנו ונתאים אותם לצרכי הזמן נוכל לממש את המטרות שלנו (נשר 9
 
 

ה- 20/8: טון 8 של היושרה, באנרגיה של קוסם בהדרכת מראה: ביום של היושרה אנחנו מתחברים לקול הפנימי שבנו שיודע ושאינו זקוק לכותרות ולאישורים, בפרגון חיצוני ובתמיכת הקולקטיב. הקול הפנימי היודע מאפשר לגעת בעוצמת הקוסם שבנו שמחובר ללב ומקרין את התדר הלבבי. הלמידה בגל היד יכולה להאיר את חיינו ברבדים חדשים שטרם נחשפנו אליהם. במידה ואנו מתמודדים עם אתגר הכוכב, אנו מצליחים להאיר מבפנים. בקבלה אומרים שזהו האור לפני הצמצום שבו הכל גלוי ובו לכל שאלה תשובה. זהו אור של מידע חדש, של אהבה, של החיבור לנשמה שאליו ניתן להתחבר במהלך ימי הגל. ביום שבו אנחנו בודקים את היושר הפנימי שלנו, הקוסם הגלקטי מזמין אותנו לשאול: "האם אני יוצר/ת, עושה וחי/ה את מה שאני מאמינ/ה בו"?, "האם אני נאמנ/ה לידיעה הפנימית שלי ולא תלוי/ה באישורים מהחוץ"?, "האם אני מכיל/ה בכיף את כל האירועים בחיי או שמרגיש/ה שעומד/ת להתמוטט מהעומס"?, "האם אני מאפשר/ת לעוצמה הפנימית שבי לפרוץ החוצה"?, "האם אני מברכ/ת את האנשים שפוגש/ת בדרכי?", "האם אני פועל/ת במודעות ובכוונה או שמא בהילוך אוטומטי?" התשובות הכנות לשאלות הללו מאפשרת ליצירת הרמוניה בין הרעיונות והאידאות שיש לנו לגבי החיים לבין אופן הביטוי שלהם במציאות הפיזית. ההרמוניה הולכת וגדלה ככל שאנחנו משחררים את הצורך בשליטה בכל פרט ובסובבים אותנו ופועלים מתוך כנות פנימית מלאה. הקוסם מלמד שבכל מקרה אין לנו שליטה על שום דבר ועל אף אחד ושהגיע הזמן לזרום עם הידע שלנו. המראה מדריכה אותנו היום לראות דרך המראות המקיפות אותנו את הצדדים השונים המרכיבים את חיינו ולעגל את הפינות החדות. היא מאפשרת להבין מה תומך בהגשמה שלנו ומה מרפה את ידינו. לאחר התבוננות עמוקה ולא שיפוטית בסובבים אותנו, אנחנו עורכים מחדש את סדרי עדיפויות שלנו ולומדים לעצב את מציאותנו בדיוק בהתאם לכך. אנחנו מרפים מהמקומות שמעוררים קושי בלתי פוסק ומהאנשים שמתישים אותנו. היום נדמיין את תדר האהבה של הקוסם במרכז הלב שלנו ונרפה.
 
 

ה- 21/8: טון 9 של פענוח כוונת הגל, באנרגיה של נשר בהדרכת קוף: כמו במחזוריות הטבע שבה לרוב לא ניתן לזרז ולהאיץ בתהליכים, כך גם בגל היד אנחנו הולכים ומגדילים לאט את אורנו הפנימי עד שאנו הופכים לנשר מלא בחזון ותקווה שרואה את המארג המופלא של כל הפרטים כולם. מדובר בהתפתחות הדרגתית של המודעות הלבבית שלנו. אנרגיית הנשר הסולארי ממלאה אותנו בראייה הגיונית ופרופורציונאלית לגבי אירועי החיים ומציירת בפנינו את הדרך המדויקת שמובילה להגשמת רצונותינו. אמנם אנחנו חיים על קרקע ממשית אך בכולנו קיימת היכולת לצמוח עד לאינסוף האפשרויות שבשמיים. ההתרוממות אל על עם הנשר גורמת להבנה שאנחנו אלה שבוחרים את המצבים המתרחשים בחיינו, לרוב באופן לא מודע. הכל קיים בתוכנו ומוקרן במחשבותינו. מציאות של מלחמה מעידה על המון מלחמה פנימית שמבקשת להגיע לשלום. במקום הנטייה להדגיש היבטים שליליים ולהתרוקן מפרטים ספציפיים, הנשר מרחיב את הראייה שלנו בנוגע לאפשרויות חדשות במציאות שלנו. הדרכת הקוף היצירתי והמקורי עוזרת להבין שהדרך היחידה לזרום כמו גל ולחוות מימוש היא פשוט לעשות ולפעול בשטח. במקום לחשוב כל כך הרבה, לתכנן תיכנונים ולנוע כל הזמן אל עבר העתיד הוירטואלי, לאפשר למשחק ולקסם הקיימים בנו לצאת החוצה ובגדול! נזכר בהמלצת הסינים: "להתמיד, להמשיך ולא להתייאש", ביום הפענוח אנחנו מגדילים את זוויות הראייה שלנו בנוגע לעובדות הקיימות במציאות החיים ומתמלאים בסבלנות הנדרשת כדי להוציא לפועל מעשים משמעותיים בעולמנו. הנשר מוביל אותנו בחכמה ובריקוד אל עבר ההגשמה העצמית שלנו עד למצב שבו אנחנו משחקים בהנאה ויוצרים באומנותיות את מארג חיינו. היום ננשום את הנשר ונתמלא בהשראה ובחזון בהיר ומדויק להמשך הדרך
 
 
 

ה- 22/8: טון 10 של ה"פינישים", באנרגיה של לוחם בהדרכת שמש: ביום העשירי אנחנו מתחברים לאמת של לוחם האור שבתוכנו שיודע מה נכון עבורו ומבטא ידיעה זו באומץ ובאלגנטיות במציאות שלו. ביום הפלנטרי של הדיוקים הקטנים הלוחם מזמין אותנו לשאול: "מהי בדיוק האמת שלי כרגע"?, "מה בעצם אני רוצה לעשות עם עצמי עכשיו בחיי"?, "איך אני מעז/ה ללכת עם ידיעה זו במציאות היום יומית"?, "עד כמה אני מאפשר/ת לקולות חיצוניים להשפיע עלי?" הדרך היחידה שבה ניתן להאיר מבפנים היא הדרך של הקול הייחודי והאותנטי שלנו. כל עוד אנחנו מאפשרים לקולות מהחוץ לנתב את חיינו, לא נוכל לזרום בכיף עם האור שבפנים. החשיבה המוחית הרגילה שלנו מחלקת כל דבר לחלקים. כל דבר אצלנו מחולק ומקוטלג בהתאם למידע הסובייקטיבי שגדלנו עליו. התהליך שאנחנו עוברים בחיים אמור להביא אותנו למקום שחוקר, מבין, לומד ומייצר לעצמו את האמת הנכונה והמדויקת ביותר לאינדיבידואל שאנחנו. אין דרך אחרת מלבד לדרך האותנטית לנו וכל דרך היא בסה"כ אופציה אחת מבין אינסוף הדרכים ללכת בהן. האינטליגנציה הגבוהה של הלוחם מאפשרת ליישום מדויק וזורם של האמת שלנו. השמש המדריכה מבהירה לנו ניואנסים שונים בדרך ומלמדת לסנכרן בהרמוניה היבטים שונים במציאות החיים. היא מזרימה אש יצירתית בליבנו ומפיחה בתוכנו את הלהט הנדרש להגשמה של הידיעה הפנימית שלנו. גל היד מלמד לפעול מתוך הקול הפנימי שיודע וכתוצאה מכך מוביל לעשייה מרובה, לבבית ומהנה ללא לחצים ועומסים מיותרים. יחד עם השמש שמסמלת חמימות אנו לומדים להיות נדיבים כלפי עצמנו וכלפי הסובבים אותנו ולזרום בנדיבות, מבלי לחסוך מעצמנו דבר. היום ננשום את הלוחם, נתמקד בסליל בעין השלישית ונתחבר לקול האותנטי שלנו. 
 
 
 

ה- 23/8: טון 11 של השחרור, באנרגיה של אדמה בהדרכת אדמה: פעמים רבות אנחנו חווים תחושה של אי מימוש בגלל חוסר בהבנת המושג מימוש. "מימוש"- מהמילה ממש, כלומר העובדות הריאליות בחיים. האדמה היום מלמדת שכל מה שאנחנו בוחרים לעשות הוא למעשה מימוש של עצמנו ואין זה משנה בכלל מה הוא הדבר. ביום זה אנחנו משחררים את מה שעדיין מעכב את ההגשמה העצמית שלנו ומונע מאתנו לאהוב את היופי הקיים בנו ובחיים הנדירים שניתנו לנו. האדמה מחברת אותנו לגוף ולמציאות ומאפשרת לשנות את הפוקוס מראש קודח והומה לגוף חי ופועם. היא מרחיבה את טווח הקליטה שלנו לרעיונות ולידע חדש על מנת שניישם אותם במציאות. הרעיונות וההשראה שממלאים אותנו מיועדים לכך שנבטא, נשמיע ונחבר אותם לעשייה היום יומית שלנו. האדמה המשחררת מלמדת לקרקע את עצמנו עמוק עמוק אל תוך המציאות ולהתייצב. היא מזכירה לנו היום שאם אנחנו מעוניינים במשהו בחיים, עלינו פשוט לעשות את הצעדים הנדרשים להגשמתו בלי יותר מדי דיבורים. אנחנו מבינים שמה שעדיין עוצר את הזרימה היצירתית הוא מחשבות מיותרות והיום אנחנו מחליפים אותן בעשייה פרודוקטיבית. ברגע שאנחנו מתחילים להניע את עצמנו אל עבר מימוש הרצונות שלנו במציאות עצמה, הדברים פשוט קורים מעצמם ואינסוף סימנים והזדמנויות חדשות נשלחים אלינו. היום ננשום את האדמה ונרגיש חיבור ממשי לגוף, כאן ועכשיו.
 
לפי החכמה הסינית, האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה- "המתנה מחושבת" (הקסגרמה 5), לפיה תחומים רבים בחיינו נמצאים בשינוי משמעותי (סערה 13). במקום להתמלא בדאגה ובבלבול הרגילים (יד 1), עלינו להעלות את הביטחון העצמי שלנו, לשמור על נימה חיובית (כוכב 2) ובכך לזכות באמונם של האחרים ולהתמלא ביכולת להזין אחד את השני מתוך חדווה ועידוד (מראה 12). הסינים מוסיפים שאת הגישה החיצונית המובילה להתפתחות פנימית ניתן להשוות לתרגילי יוגה. הסיגול של תנוחות פיסיות מסוימות הכרוכות באיזון לאט ובהדרגה משפיע על הנפש ויוצר תודעה רגישה יותר (אדמה 11). 
 
 

ה- 24/8: טון 12 של הפתרון באנרגיה של מראה בהדרכת כלב: פתרון הגל מעיד על כך שלמדנו להתחבר לאור האהבה שבתוכנו שמאפשר לנו לזרום בקלילות מנקודה אחת לאחרת. הלמידה בגל היד אפשרה לנו להפסיק לבקר, לשפוט ולהילחם בדעות השונות משלנו. למדנו לקחת אחריות על כל החלקים שלנו ובכך לקבל גם את החלקים השונים של הסובבים אותנו. המראה הקריסטלית מעידה על שאנו מבינים ש"אנחנו יכולים לראות אך ורק את עצמנו" ושהשהייה בחברת ההשתקפויות השונות מיועדת ללמד אותנו על המחשבות והרגשות שלנו. אתגר הכוכב לימד להטעין את עצמנו בחיוביות מבפנים ולהישען על האהבה והידיעה הקיימים בתוכנו. העבודה העצמית הזאת מאפשרת בפתרון לשחרור התלות בפידבקים מהחוץ ושל מראות שבאופן קבוע גוזלות מאתנו אנרגיה. הכלב מדריך הפתרון מעיד על כך שסוף סוף הבנו שאנחנו מאד מאד חשובים ולמדנו להיות נאמנים לעצמנו ולרצונות שלנו. גל היד מלמד שהחיבור לאהבה שתמיד קיימת בתוכנו ונטרול הדינמיקות הדרמטיות שמטרתן לסחוט אהבה מהסביבה הם הדרך להפוך למגדל אור חיובי שמקרין אהבה לכל עבר. ברגע שאנחנו קשובים לעצמנו ולקול הפנימי, אנו מסוגלים לזרום ממצב למצב באופן מאוזן שבמודע לא נופל לקטבים קיצוניים. החיבור לעצמנו מאפשר לראות את היופי הקיים בנו, בסובבים אותנו ובחיים בכלל עד להפיכתנו לכור אטומי של אנרגיה ועוצמה שמאציל מבפנים אור ומידע בכל רגע נתון. אמן. 
 
 
 

ה- 25/8: יום שער: טון 13 של הנוכחות, באנרגיה של סערה בהדרכת לילה: בשער של סוף הגל הגענו לסערה קוסמית שמחוברת לידע הנשמה ובעלת יכולות גבוהות של הילינג וריפוי. לאורך הגל עברנו תהליך הדרגתי שהתחיל ביד שחיברה אותנו לידיעה הפנימית שלנו ומסתיים בסערה אינטואיטיבית ומרפאה. מיד שמלמדת לזרום עם הרצון ברגע ועד לסערה שמלאה באמון ובביטחון בעצמנו וביקום כולו. מיד שממגנטת יכולת להגשמה עצמית ועד לסערה טון שלוש עשרה שמעידה על כריזמטיות ועל יכולת למנהיגות. אתגר הכוכב הוביל אותנו למקום שמלא בחיוביות ובאהבה מבפנים ומשוחרר מחלק נוסף מהאמונות ומהתבניות השליליות על עצמנו ועל העולם. לאורך הגל שינינו חלק מהדימויים השליליים שכיסו על כאב רגשי עמוק לדימויים חיוביים. כתוצאה מכך בסוף הגל אנחנו חווים תחושת ביטחון בעצמנו ויש לנו אמון גדול יותר גם בסובבים ובתוכנית הרחבה יותר. לאחר ניקוי הטראומות והפצעים שהצטברו בתאי הד.נ.א האנושי שלנו הגענו לסערה קוסמית מלאה באנרגיה ובכוחות למימוש עצמי. הלילה שנמצא היום בהדרכה מעיד על כך ששחררנו חלק נכבד מהלילה שבפנים, מהפחדים שליוו אותנו עד היום. נגענו בעומק הכאבים הרגשיים והתחברנו ליכולת הזרימה האינטואיטיבית הקיימת בכולנו. ההתחברות לאהבה לאורך הגל האירה חשכה פנימית ואפשרה להתמלא בגישה חיובית ובלב פתוח. אנרגיית הלילה מאפשרת התייחסות מזווית ראייה אחרת אל החשכה והקוטביות הקיימים בתוכנו ובעולם ובכך מחברת אותנו לרובד פנימי עמוק יותר של הבנה עצמית. בסוף הגל אנחנו מרגישים בנח עם עצמנו ויכולים לזרום בספונטניות עם הידיעה החדה שבנו. גל היד לימד לשחרר פחדים עמוקים שהגבילו את העשייה היצירתית שלנו והעלה את הביטחון והיכולת להטענה חיובית מבפנים. בסוף הגל אנחנו קופצים למיימי החיים הסוערים בשמחה ובהתרגשות ועם היכולת לזרום כמו גל ממצב למצב. 
 
גל היד מסתיים לו ואנו מתכוננים לקראת הקפיצה של הגל הבא, גל השמש. 

 
מאחלת לכולנו 
גל יד יודעת, זורמת ויצירתית
באהבה,        
טליה.
 
 
 
 
 
להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.