עברית  |  English  |  
 

ברוכים הבאים לגל הדרקון

לכבוד הצ'ולקין החדש (שעבורו הוצאתי שיר חדש!),
אני מתרגשת ומתכבדת לשתף בקטגוריה חדשה
ולהכניס אל תוך ה- MayaZone את .TalyaZone
ב- 6/9/20:13, במגשר עולמות משחרר בגל הלוחם ובראש השנה היהודית,
השתחרר אצלי משהו ונפתח ערוץ ישיר אל תוך עולם המוזיקה המופלא!
שמחה לשתף בסקיצות של השירים שפירסמתי לבינתיים.
מקווה מאד שתהנו!

 
 
 
 
 
שלום וברכה:
מזל טוב וברכות לכולנו על המחזור החדש והחגיגי של לוח המאיה המקודש. ב-17/7 הסתיימה מחזוריות הצ'ולקין שחלף והיום אנו מתחילים תקופה חדשה של 260 ימים שבה נגדיל את תחושת הנשמה בתוך גופנו, נרחיב את מעגלי האפשרויות שלנו ונחווה היבטים חדשים בעצמנו. תחילת צ'ולקין מסמל תקופה של שינויים משמעותיים בחיים, התחלות חדשות כיחיד וכקולקטיב ופתיחה להזדמנויות שעד לרגעים הללו, לא יכולנו לחשוב עליהן. צ'ולקין חדש תמיד מגיע עם רטט מעודן וחזק שנכנס אל תוך כדור הארץ ובא לידי ביטוי בצבעים, בצורות, ברעיונות, בגילויים מרתקים ובצלילים חדשים. 
התדר החדש יכול לגרום לפתיחות מרגשות אך גם לזעזועים קשים כמו המלחמה הכואבת שהחלה בגל הכוכב הקודם שסיים את המחזור. כשם שמרגישים שינויים עמוקים מגל לגל, על אחת כמה וכמה במעבר מצו'לקין אחד למשנהו. הגלים של המאיה מיועדים לעזור לריפוי פנימי עמוק ולשינוי בגישה ובמהות הכללית שלנו. לצערנו הרב, שינויים גדולים בחיים לרוב מלווים בכאב ובקושי גדולים. אנו חייבים לעבור שינויים עמוקים בתוכנו כדי שנוכל ליצור מציאות של שלום ואהבה. על כל אחד מאתנו ללמוד כיצד לרפא את המלחמה המתקיימת בתוכו, את הנטייה לקטבים, ההצפות הדרמטיות והמחשבות על הרס, על מנת שנוכל לקלוט ולקבל את השפע הרוחני מהנשמה האינסופית שמוזרם אלינו תמיד. 
גל הדרקון שמתחיל את הלוח פותח גם את ג'נסיס הדרקון שנמשך עשרה גלים ומוביל עד למחצית הצ'ולקין. אנרגיית הדרקון מסמלת קבלה, הזנה, רכות והכלה. החצי הראשון של הלוח מיועד לכך שנלמד לקבל את עצמנו את חיינו ואת האנשים בחיינו. הקבלה נטולת השיפוט מאפשרת להתחבר ללב וליכולת להוציא ולתת מכל הלב בחצי השני. ג'נסיס הדרקון מלמד שיעורים בקבלה עד לג'נסיס הקוף שבו אנו מתחילים לתת את מה שקיבלנו. בקבלה מדברים על כך שברגע שנחליט להפוך את "הרצון לקבל לעצמנו" הטבוע בנו לרצון "לקבל על מנת לתת", ניצור שינויים מרחיקי לכת במציאות הריאלית שלנו. הזמן המורכב של המלחמה דורש מאתנו עבודה עמוקה שבה אנו מתמקדים במה שכן יש, כן אפשרי וביצירת תבניות של יש שלום, יש פתרון ברמת הקולקטיב. בפתרון גל הדרקון הנוכחי אנו הופכים לאדם קריסטלי שמלא באהבה מתוך הטענה עצמית, מתבונן בגובה הלב על הסובבים השונים ומקבל את "האדם באשר הוא אדם", ללא שיפוטים וקיטלוגים אוטומטיים. אדם קריסטלי הוא בדיוק דמות המנהיג שיכול להביא לפתרון ולשלום. אנחנו מסוגלים לשנות סדרי עולם בעזרת הכוחות הטמונים בנו, אם רק נדע כיצד להתחבר לנשמה שקיימת בכל אחד מאתנו. חכמת הנשמה יכולה להוביל לשינויים שאנו מבקשים. 
לא רק שאנחנו מתחילים לוח חדש אלא שבעיצומו של גל הדרקון, מתחיל מחזור חדש של שלוש עשרה ירחים והפעם אנו נכנסים לשנת הירח הסולארי האדום! כשם שביהדות יש לנו ראש שנה אזרחי- לרוב בספטמבר וראש שנה "רוחני"- בפסח שלרוב באפריל, כך גם במאיה, אנחנו חוגגים מספר ראשי שנה- של הצ'ולקין, של 13 הירחים ושנה גלקטית חדשה משל עצמנו (פעמיים...). 
ראש השנה ה"רוחני" במאיה הוא בעצם תחילת מחזור של צ'ולקין, כשכל 260 יום אנחנו מתחילים מחזור צ'ולקין מקודש של 20 חודשים בני 13 יום והוא מתחיל ממש עכשיו. 
ראש השנה "האזרחי" במאיה הוא של לוח 13 הירחים, נמשך 365 יום ובתוכו 13 מחזורי ירח שכל אחד מהם נמשך 28 יום. למחזוריות הירחית נוסף עוד יום אחד שתמיד מתקיים ב-25.7 והוא נקרא "היום מחוץ לזמן". השנה ה- 26.7 מתרחש ביום התשיעי בגל הדרקון באנרגיה של הירח. הירח מסמל את הילד הפנימי, הרגיש, הפצוע והכואב שבתוכנו. אצל רובנו קיים נתק רגשי בגלל הפחד מכאב. הנתק הפנימי מוביל לנתק חיצוני שלצערנו כרגע מקבל ביטוי בדמות המלחמה. במיוחד בזמנים האלה, עלינו ללמוד להתחבר ללב וממנו לשדר אהבה. שנת הירח היא שנה מצוינת לחיבור מחודש בין הבוגר לילד הסקרן והמלא בחיות שבתוכנו. הלמידה של שיתוף פעולה פנימי מובילה לשיתופים בעולם ולהתחדשות אדירה מבחינת דרך ההתנהלות היום יומית שלנו. זהו הזמן לרפא פצעים עמוקים שקבורים בילד שהיינו, לשחרר זוויות ראייה שגויות שהם מנגנוני הישרדות ולנוע באומץ לכיוונים חדשים ומעוררי השראה ואהבה בשנת הירח החדשה שמתחילה. גל הדרקון הוא גל שבו אנו לומדים לראות את עצמנו מהעיניים שלנו, ללטף ברוך ולקבל את כל מה שיש. העובדה ששנת הירח היא בגל הדרקון מעידה על שנה של מחוות אהבה מרובות ונדיבות כלפי עצמנו וכלפי האחר. אמן! 
הסנכרון החזק בין תחילת השנה הרוחנית והאזרחית מעיד מחד על אנרגיה חשמלית שקשה לעיכול אך גם על פוטנציאל אדיר להתחדשות. אנו מתחילים מחזורים חדשים של עבודה פנימית ולכולנו קיימות אפשרויות אינסופיות לבריאה יצירתית. במהלכו של גל הדרקון אנו מוזמנים להגדיר את הרצונות שלנו למחזור המבורך שהחל ולזרוע לעצמנו מציאות של שלום פנימי וחיצוני להמשך הדרך. אז שיהיה לנו צ'ולקין חדש רגוע, מצמיח ומבורך עם שמחות וניסים לרוב. אמן! 
 
 


ה- 18/7: יום שער חזק במיוחד של תחילת הלוח באנרגיה של דרקון בהדרכת דרקון: הדרקון היא האנרגיה הנשית המכילה והמזינה שממגנטת אלינו רכות, נינוחות ויכולת לקבלה עצמית. על כל אחד מאתנו לשים את הפוקוס בימים הטרופים הללו על כל מה שכבר קיים בנו ובחיים שלנו. ככל שאנחנו מתאמנים בחשיבה חיובית שמתמקדת בפלוסים ובמה שיש בנו ולנו, אנו מגיעים לקבלה אמיתית של "זה מה יש" כרגע. הקבלה מאפשרת לשינוי- האישי והקולקטיבי. במשך שלוש עשרה הימים של הגל אנחנו לומדים לשחרר ביקורת והרס עצמיים ובמקומם להזין ולפנק את עצמנו. האנרגיה הנשית של הבריאה מלמדת לאהוב את עצמנו ללא שיפוט, ביקורת והשוואה. בכל פעם שאנחנו מגדירים את עצמנו או את האחר באופן שלילי וביקורתי, אנו חווים הצפה רגשית אוטומטית. במצבים הללו הדרקון המגנטית מאפשרת לעשות משו נעים, מפנק, מטעין וכך להתחבר מחדש לאהבה שתמיד קיימת בתוכנו. ככל שאנחנו נוקטים במחוות של אהבה ומזינים את עצמנו בכל מה שמחייה את גופינו ומשמח את ליבנו, אנו מצליחים להרפות, להשתחרר ולנוח. כשאנחנו מבינים שזה מה יש כרגע ומפסיקים את הדיונים המחשבתיים במה שאין, אנו מתפכחים מאשליות שונות שהיו לנו וכתוצאה מכך "נכנעים" ליעוד שלנו. בכניעה- שורש כ.נ.ע.: אנחנו מוזמנים להביא את ה"כ"- הכוונה ל"נע", לתנועה שלנו ולהגיד "כן" ל"ע"- לעוצמה הפנימית שלנו. זוהי מהותה של האנרגיה הנשית המכילה והבוראת עולמות מתוך עצמה. בגל הדרקון ניתן להתחבר למקור החיים שהוא האהבה, הפועם עמוק בתוך כל אחד ואחת מאתנו. החיבור לאהבה נותן את ה"פוש" הנדרש לשלום ולרגיעה באזורנו. ביום זה ניתן להתבונן בסמל של הדרקון ולעשות רשימה של כל מה שיש בנו ובחיים שלנו. אז אנחנו מוזמנים לנשום את הסמל אל תוך תאי הגוף ולהתמלא באהבה כלפי עצמנו, כלפי החיים וכלפי האנושות כולה ולשדר תבנית של שלום ורגיעה כלליים.
 
 
 
ה- 19/7: אתגר הגל מופיע באנרגיה של רוח בהדרכת קוסם: הרוח מאתגרת להתבטא בגובה הלב, בחדות, בבהירות ובאופן ישיר ומדויק. לרוב אנחנו בכלל לא מקשיבים לאחר, לא באמת עונים לשאלה ששאל ולא באמת מתייחסים לאנשים המקיפים אותנו. רובנו מכסים על כאב רגשי שמייצר מנגנונים הישרדותיים אוטומטיים ומוגבלים במידע. עקב זווית הראייה המצומצמת הזאת לרוב אנחנו "לא רואים ממטר". במרבית המקרים אנחנו בכלל לא רואים את מי שנמצא מולנו בגלל תרגום והשלכה רגשיים המתרחשים באופן בלתי נשלט. הרוח מסמלת את עקרון התקשורת ובמהלכו של גל הדרקון אנחנו לומדים לבטא באופן מכבד ובהיר את הרצונות שלנו באינטראקציות השונות. הרוח הירחית מלמדת לבודד הגיונית את הסיטואציות המתרחשות ולהגיב אליהן באופן פרקטי. במקום התרגום הרגשי האוטומטי אנחנו לומדים להתייחס לעובדות הנתונות כפי שהן ואז מסוגלים לזרום בחיים כמו רוח חמימה ומלטפת. הרוח מסמלת את האיכויות הזכריות, היאנגיות שבנו. בגל הדרקון בעל האנרגיה הנשית, החומלת והמקבלת, אנו צומחים עם הרוח הזכרית שמניעה אותנו הלאה, אל עבר הבריאה החדשה שלנו. הדרכת הקוסם היום מלמדת שהקושי בגל הוא להכיל את כל מה שקורה עכשיו במציאות שלנו. התחלנו מחזור חדש של צ'ולקין ועמו משהו השתנה בחיינו. ייתכן שאנחנו בסיומה של תקופה ונפרדים ממשהו או שפתאום צצו להם עניינים חדשים: עבודה חדשה, לימודים שמתחילים, מערכות יחסים שהתווספו וכו'. במהלך הגל אנחנו לומדים לזרום עם האפשרויות החדשות ולהתרחב אל מעבר למידע הדפוסי המוגבל. האתגר בגל מוכפל עם הדרכת הקוסם משום שהגיע הזמן שנאשר את עצמנו לעצמנו. התלות שפתחנו בפידבקים מהעולם גורמת לאיבוד אנרגיה, לחוסר החלטיות ולחוסר נאמנות לרצון שלנו. הקוסם מדריך להקשיב לידיעה הפנימית שתמיד מנחה אותנו, עד שנבין שאנחנו אלה שיודעים הכי טוב את עצמנו ואת מה שנכון לנו. בגל הפותח של הלוח אנחנו לומדים לבטא בפשטות ובבהירות את האמת הפנימית שלנו תוך כדי התעצמות פנימית שהולכת וגדלה.
 
לפי הסינים האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "הכח היוצר", "שמים" (הקסגרמה 1) והיא מסמלת זמן יוצא דופן מבחינת השראה, אנרגיה ורצון (דרקון 1). עוצמתו של זמן זה דוחפת אותנו להגשמת ייעודנו וממקדת אותנו לפעול לטובת האנושות כולה (הדרכת קוסם). הסינים ממליצים לשמור על המשאבים שלנו ולכוון אותם ביעילות (רוח 2) כדי לא לבזבז אנרגיה. בעזרת אופי מוגדר, מעוצב ומאוזן ניתן להגיע להשפעה ניכרת ובעלת ערך בעולם כולו (לילה 3).
 
 
 

ה- 20/7: טון 3 של הפוקוס לכיוון פתרון האתגר באנרגיה של לילה בהדרכת יד: הלילה החשמלי מלמד שידע הנשמה תמיד זמין עבורנו ושבתוכנו קיימות התשובות לכל השאלות שמטרידות אותנו. במקום לחפש תשובות והדרכה בחוץ, אנחנו מוזמנים לעצום עיניים ולקבל מבפנים את ההכוונה שאנו משתוקקים לה. ביום של תחילת הזרימה בגל הדרקון, אנחנו מתחברים לידע הנשמה הקיים בנו ובעזרתו מרפאים זוויות ראייה שליליות שיש לנו על עצמנו ועל החיים שלנו. בעזרת שינוי המידע לגבי הפחדים הפנימיים, אנו מתחילים להרגיש יותר ויותר נינוחים בגוף ובמציאות שלנו. היד מדריכה אותנו היום לממש בפועל את הידע שקיים בנו. ככל שנלמד ליצור את רצונותינו במציאות בעזרת ידי האלוהים המגשימות שלנו, נוכל להתחבר לעומקים פנימיים ולידע הנשמה. אנרגיית הדרקון דוחפת במהלך הגל לברוא יצירות חדשות במציאות החיים והיד מלמדת כיצד להפוך את הרצון למעשה, בלי מחשבות הביניים המיותרות שממחזרות את עצמן שוב ושוב. אנרגיית היד מחברת אותנו ליד-ע שקיים בתוכנו ודרכו מאפשרת לזרימה שוטפת ללא עצירות מלאכותיות ואוטומטיות. ביום שבו מתחיל המיקוד בפתרון אתגר הרוח, אנחנו מחברים את העשייה ה"מתוקתקת" של היד עם המרחב הפנימי והמקודש של הלילה. היום ניתן להתבונן בסמל הלילה ובעזרת נשימת הסמל לכל תאי הגוף לחוות תחושה נינוחה של בית. נכנס עמוק עמוק פנימה אל תוך המקדש שבתוכנו, נאיר חשכה פנימית ונזכה במתנות הממתינות לנו שם.
 
 

ה- 21/7: טון 4 באנרגיה של זרע בהדרכת שמש: הזרע העצמאי מאפשר לשחרור של הרגלים אוטומטים וחוקים חיצוניים שמכתיבים את ההתנהלות שלנו. פעמים רבות אנחנו מקבעים את אותו אורח חיים מוכר וידוע, חיים תחת מנגנונים קבועים של התנהלות ובכך לא קשובים לקול האותנטי שלנו של הרגע העכשווי. ביום של הגדרת פתרונות פוטנציאליים לאתגר הרוח, הזרע זורע בנו את האומץ להסכים להשתנות, לצמוח, לקפוץ אל הלא ידוע ולהפוך לפרח המדהים שאנחנו יכולים להיות. במקום לחיות את "החיים כתוכנית" ולצמצם את ההזדמנויות שצצות, הזרע מלמד להיפתח לאפשרויות חדשות ולשמוח על עצם השינוי ועל ההזדמנויות ללמידה הטמונות בו. לרוב אנחנו מפחדים משינויים משום שבזיכרון הקולקטיבי שלנו שינויים הובילו לכאב, לאומללות ולמוות. אך למעשה הכל משתנה כל הזמן. כדור הארץ נמצא כל הזמן בתנועה והקבעונות שלנו על הרגלים ועל מיחזור של מצבים קבועים חוסמים את ההתפתחות שלנו. האור של השמש המדריכה היום מאפשר לעשיית סדר בפרטיי המציאות השונים עד שהבהירות מחלחלת לתחומים שמבלבלים אותנו. היא מאירה אותנו במידע שמאפשר למציאת פתרונות הגיוניים לכל מצב שמוגדר על ידינו כ"בעייתי". בעזרת החיים שהשמש מייצגת אנו משחררים את הפחד מהלא ידוע ומוכנים לנוע עם הלהט הפנימי שלנו ומתוכו ליצור. הזריעה בגל הדרקון מלמדת על כך שהחיים כבר התחילו! קיים פוטנציאל של שינוי משמעותי בנו ובחיינו ומתחת לאף יש הזדמנויות לצמיחה שכלל לא חשבנו עליהן. עלינו להסכים לשינויים בחיים ולהאמין בכך שכל שינוי הוא תמיד מדויק ולטובתנו וקורה בול בזמן. כולנו מוזמנים לנשום היום את הזרע, להגיד- "הכל מדויק ולטובתי" ולזרוע את הרצונות שלנו למחזור החדש.
 


ה- 22/7: טון 5 באנרגיה של נחש בהדרכת הלך שמים: הנחש הקוואנטי מגדיל את הנוכחות שלנו בתוך הגוף ומחבר אותנו לפולס החיים שפועם בנו. המוטיבציה להמשך התהליך בגל מגיעה דרך החיבור לחמשת החושים ליכולת ולנוכחות בגוף בחוויה הארצית על כל מה שיש בה. אנחנו חיים בגוף פיזי כדי לחיות דרכו ולמעשה, אין לנו שום מקום אחר להיות בו... הנשמה מתקיימת בגוף! אם הוא קפוץ ומכווץ, אין לה איפה להיות. החיבור לגוף הפיזי וההתענגות על מגוון ההנאות של החיים יוצרים בתוכנו בסיס יציב ואנרגטי. הנחש האינדיבידואל אינו מוחלש מנורמות ומאמונות קולקטיביות ומבטא במקוריות את מי שהוא. בגל הראשון של הצ'ולקין אנחנו לומדים לזרום עם עצמנו ורצונותינו בלי ההשוואתיות והיחסיות שלרוב אנו מורגלים בהם. כל אחד מאתנו הוא ייחודי ומיוחד ובכל הפלנטה כולה אין אף אחד שיכול להחליף אותו. מהות הנחש ביום הקוואנטי מחברת אותנו לאינדיבידואל שאנחנו ומחדדת את האפשרויות המדויקות עבורנו לעכשיו. החיבור לגוף ולסנטר הפועם שבליבנו מאפשרים ליצור באותנטיות את הרעיונות המתחדשים שלנו. הלך שמים בעל האומץ, הידע והחמלה מדריך אותנו להתמלא בנחישות ובעוצמה פנימיים. הרוח דוחפת קדימה אל עבר ביטוי אקטיבי של האמת האותנטית לנו והלך השמים מאפשר להחלטיות וליכולת לשים גבולות. שורש המילה גבול הוא ג.ב.ל.: להביא את ה"ג"- הגשמי ל"לב" ואת ה"ל"-הלמידה ל"גב". עלינו ללמוד להגדיר את אזורי הנוחות שלנו ולהיות בעדנו, מבלי לספוג השלכות אנרגטיות של האחרים. הלך שמים מאפשר להכיר בעובדה שאנחנו מאד חשובים ולכן עלינו לכבד את הצרכים והרצונות שלנו. אנו מוזמנים להקיף את עצמנו בספרה מקודשת וליצור מרחב פרטי שבו אנו מתחברים לידע הנשמה, לגוף הפיזי ולרצון הנחשי האותנטי שבנו. בתוך המרחב שיצרנו ננשום את סמל הנחש לתאי הגוף, נגיד- "אני רוצה לחיות" ונתחבר לייחודיות האינדיבידואלית שלנו. אז ננשום את הלך שמים ונגדיר לעצמנו את הנורמות האישיות המדויקות לנו למחזור החדש שהחל.
 
לפי הסינים האנרגיה בימים אלה קרויה: "החלטיות" (הקסגרמה 43), עפ"יה עלינו ליידע את האחרים על כוונותינו המלאות להתגבר על כל המכשולים העומדים בדרכנו מתוך שלווה, עליזות וסמכות (הדרכת הלך שמים) ומתוך אמת פנימית עמוקה שאינה יודעת תבוסה מה היא (לילה 3). אנחנו מוזמנים לשחרר דעות ישנות ולהתנסות ברעיונות חדשים (זרע 4). השינוי יבוא באמצעות התקדמות נחושה, גלויה ועקבית (נחש 5).
 
 

ה- 23/7: טון 6 של הזרימה עם הפלוס, באנרגיה של מגשר עולמות בהדרכת מגשר עולמות: במציאות החיים אנחנו נעים מחוויה לחוויה, ממשחק למשחק, מעניין לעניין ובכל פעם השחקנים מתחלפים, הסיטואציות משתנות אבל ה"אני" תמיד נשאר. רובנו מפחדים מפרידות ומשינויים חדשים בגלל ה"לא ידוע" שהם טומנים בחובם. כואב לנו שאותו אדם או סיטואציה לא יהיו קיימים יותר במציאות שלנו. עלינו לזכור תמיד שיש לנו את חברת עצמנו המשובחת ושכל החוויות כולן למעשה נחוות בתוכנו. אמנם הידוע הוא מוכר אך בלא ידוע יש המון עניין חדש, אפשרויות לצמיחה וחיים. ידיעה זו של מגשר העולמות הקצבי מאפשרת להבנה חשובה שסוף של דבר אחד הוא תמיד התחלה של משהו אחר והיא מאפשרת לזרום ביתר קלות ממצב אחד למשנהו. בגל שמתחיל את הצ'ולקין אנו משתחררים מאמונות דפוסיות וממוחזרות ומרפאים טראומות עמוקות שמעכבות את בריאת המציאות הרצויה עבורנו. המגשר מאפשר "למות" לעבר שכבר לא רלוונטי יותר לחיינו וששייך למחזור הישן ולהיוולד מחדש למשחק חיים מגוון ומרתק. ביום של ההתאזנות לקראת שיא הגל  ננשום את האנרגיה של המגשר לכל תאי הגוף ונחווה רגיעה ואיזון מבפנים. לאט ובהדרגה נתחיל לזרום עם ההזדמנויות המופלאות שצצות להן בדרך שלנו וננוע בקלילות וברכות מחוויה אחת לאחרת.
 
 
 

ה- 24/7: טון 7, שיא הגל באנרגיה של יד בהדרכת סערה: מהות היד בשיא גל הדרקון מלמדת שהדרך לברוא מציאויות חדשות בחיים היא תוך כדי תנועה ועשייה. במקום לחשוב יותר מדי ולתכנן בקפידה את המהלכים הבאים, היד המהדהדת עוזרת פשוט לעשות את הצעדים הקונקרטיים האפשריים לשם מימוש הרעיונות שלנו. אתגר הרוח מלמד להתחבר לצדדים הזכריים האקטיביים שבנו ולבטא באופן מדויק את האמת שלנו. לשם כך היד מאפשרת לזרום בחיים תוך כדי ניסויים ממשיים ולמידה מהם. הסערה מדריכה היום לניקוי דפוסי החשיבה הישנים וריפוי עמוק של עצמנו. הריפוי היסודי מטעין אותנו באנרגיה הנדרשת לשם סגירת המעגלים האחרונים של הצ'ולקין ולהיענות להזדמנויות החדשות. גם היד מכוונת למקום של ריפוי עצמי, למקום נינוח ושקט בתוך עצמנו שבו אנו מחוברים לידע הנשמה שבנו. שיא גל הדרקון מציף אותנו עם נושאים של ביטחון בעצמנו, בידע שלנו וביקום כולו. היד מגדילה את האמון ביכולות שלנו והסערה מחזקת את הראייה הכללית על תהליכי החיים. התהליך נמשך עד שאנו מתחברים לידיעה פנימית עמוקה של מה שנכון לנו לרגע העכשווי ומתחברים לידע האינטואיטיבי של הגוף. אז אנחנו מוזמנים לקפוץ בהנאה לים החיים המרתקים ולזרום כמו גל, מרגע לרגע.
 
 

ה- 25/7: יום מחוץ לזמן: טון 8 באנרגיה של כוכב בהדרכת אדם: ביום של היושרה הכוכב מבקש שנבדוק עד כמה אנחנו זורמים בכיף ובנועם במציאות החיים. בבדק הבית הפנימי היום אנו מוזמנים לשאול את עצמנו: "האם הצרכים השונים שלי מאוזנים"?, "האם אני חיובי/ת כלפי עצמי וכלפי החיים ורואה את מה שיש בי ובחיי"?, "האם אני רואה את היופי הקיים בי , במציאות ובאנשים שמלווים אותי"?, "האם אני עושה את מה שאני באמת רוצה"?, "האם אני מבטא/ה את היצירתיות הקיימת בי"? התשובות לשאלות הללו מעידות על המקומות שבהם עלינו לשנות את הערכה העצמית שלנו. הכוכב הגלקטי ממלא אותנו בדימויים חיוביים לגבי עצמנו בפרט ולגבי החיים בכלל ונותן "פוש" שמגדיל את הקבלה העצמית שלנו. החיבור לפלוס של הכוכב מאפשר לראות את היופי הקיים במציאות החיים על כל רבדיה העמוקים. האדם המדריך היום מלמד להפעיל את תבונת הלב ובעזרתה למצוא את הפתרונות לבעיות שמציקות לנו. אנחנו לומדים לזרום בקלות בדרכים חדשות בצורות המגוונות שהיקום יוצר עבורנו, מבלי להינעל על אפשרות כזו או אחרת. ככל שאנו מתמקדים בפלוס וביש עם הכוכב, אנו מסוגלים למגנט לעצמנו עוד ועוד יש ממשי עם הדרכת האדם. ביום הגלקטי קיים הפוטנציאל לקלוט שבעזרת התכווננות מדוייקת ניתן לקבל ולחיות את כל מה שאנחנו מבקשים. אמן. 
ה25 ליולי קרוי גם יום מחוץ לזמן ובמקומות רבים ברחבי העולם נוהגים לקדש את היום הזה בטקסים ובמדיטציות ובהם התכווננות למחזור החדש שמתחיל. כולנו מוזמנים להקיף את עצמנו היום בכוכב מאיר ובתוכו להתחבר ולהצית מחדש את האהבה שתמיד קיימת בנו. בעזרת הכוכב ה"חיוביסט" ניקח לנו היום את הזמן ונייחס משמעויות חיוביות לאנשים ולאירועים בחיינו. אנחנו לומדים לתת משמעות של "זה- זה" לכל הדברים שקורים לנו. בכך אנחנו לומדים ממה שלא מדויק ומגדילים את החוויה הנעימה ממה שכן. היכולת להאיר כמו כוכב מתוך ליבנו מתאפשרת רק אחרי שאנחנו משנים את זוויות הראייה הרגשיות והיחסיות שלנו בנוגע לחיים. אז תחושות הבטן שלנו מכוונות אותנו לשפע של אפשרויות מימוש מרתקות ומשמחות. אמן!
 
 

ה- 26/7: טון 9 של פענוח ומימוש כוונת הגל, באנרגיה של ירח בהדרכת נחש: תחילת שנת הירח הסולארי: (הרחבה באייקון על לוח 13 הירחים): ביום של ה'תובנות' אנו מבינים שהדרך לקבלת עצמנו כפי שאנחנו חייבת לעבור במחוזות הילדות שבהם החלו הביקורת וההרס העצמיים. הירח מסמל את אלמנט המים, את הרגישויות שלנו ואת הטראומות האישיות שחווינו בצעירותינו. כדי שנוכל לברוא מציאות ייחודית ואותנטית עלינו לזכות בשיתוף הפעולה עם הילד שבפנים. הירח הסולארי מאפשר לרפא פצעים ישנים עד שאנחנו מגיעים לתחושה פנימית שהיום אנחנו בטוחים ומוגנים ויכולים לסמוך על עצמנו. הביטחון היחידי שיכול להיות לנו הוא בעצמנו, ביכולת ובעוצמות שלנו. ככל שאנו מתחברים ומחזקים את הילד שבפנים, תחושת הערך העצמי שלנו גדלה ונעלם הצורך במסכות ובמנגנוני ההגנה שאימצנו לעצמנו כדי לתפקד בעולם הזה. הנחש מדריך היום להתמיר את רגישות הקליטה שלנו לעוצמה ולתחושה של חיות פיזית. ביום זה הילד מזכיר לנו שהחיים מלאים בתענוגות ובכל רגע יש מגוון של אפשרויות עבורנו. הנחש מלמד ליהנות מהחיים ומהמציאות הקיימת עכשיו. להסתכל על מי שאנחנו היום ולקבל את ההיסטוריה האישית שלנו שהיתה הכרחית לשיעורים שבחרנו בגוף הזה.  אנחנו לומדים לנתב את הרגישות הגבוהה שלנו לקבלה של פתרונות פרקטיים עד למצב שאנו מצליחים לזרום בחיים כמו כדור שמתגלגל בנועם ובקלות מעניין לעניין.
 
 
 

ה- 27/7: טון 10 של ההתגלמות, באנרגיה של כלב בהדרכת מראה: כדי שנוכל לברוא את המציאות הרצויה לנו עם הדרקון, עלינו ללמוד איך לשמור על האנרגיה בתוכנו ולנטרל את התנודות שיש לנו ביחס לעולם ולחוץ. הכלב הפלנטרי מזמין אותנו להתבונן בכמות האנרגיה שאנו מאבדים על הסובבים אותנו- בנטייה לרצות, במעורבות רגשית מוגזמת שגורמת לביטול עצמי ובדרמות שאנחנו יוצרים כדי לזכות באנרגיה מהאחר. עם הכלב אנחנו לומדים להיות חברים של עצמנו ולהפסיק את איבוד האנרגיה על האחר. ככל שאנחנו שמים את הפוקוס על עצמנו, אנו מצליחים להיות קשובים לרצונותינו האותנטיים.  הדרכת המראה מאפשרת לארגן מחדש את סדרי העדיפויות שלנו ולשחרר מערכות יחסים שבאופן קבוע מחלישות אותנו. יש מספיק התמודדויות בחיים גם בלי דינמיקות מרוקנות של אשם וקורבן עם הסובבים אותנו. ביום של "הפינישים" אנחנו מחזקים קשרים שמעצימים אותנו ומקיפים את עצמנו במראות תומכות ואוהבות. ככל שאנו מתייחסים בכבוד לרצונות ולצרכים האישיים שלנו, ליבנו נפתח לעצמנו ולגם לשותפים שלנו למסע החיים. היום ננשום את הכלב, נחווה תחושה עדינה של רכות וחום מבפנים. אז ננשום את המראה ונראה את המציאות כפי שהיא, מבעד להשלכות הסובייקטיביות והתרגומים הרגשיים האוטומטים. 
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "פיתוי", ("לבוא לידי מפגש"), (הקסגרמה 44) ובה אנחנו נפגשים כרגע בתאוות שונות (הדרכת נחש) ובנקודות חולשה פנימיות (ירח 9). בעזרת כח רצון עמוק והגבלות תקיפות אנחנו לומדים לפתח בצורה 'נכונה' את האופי שלנו (הדרכת המראה). אמנם המפגש עם החשכה העמוקה שבתוכנו יכול ליצור בלבול פנימי אך במקביל הוא גם יכול לגרום לבהירות (כוכב 8) ולמפגש בעל משמעות אמיתית עם העולם שבחוץ (כלב 10).
 
 

ה- 28/7: הטון ה11 של השחרור, באנרגיה של קוף בהדרכת קוף: הקוף הוא הגאון המלא במידע, בעל החיבור הישיר לנשמה שמאפשרת לייצר יש מאין. ביום של המסת המכשולים הסופיים, הקוף היצירתי מאפשר לשחרר את מה שחוסם מההשראה האינסופית של הנשמה ומההברקות של הרגע מלהגיע אלינו. הוא מאפשר לגמישות מחשבתית שגורמת לנו להתייחס אל העולם כאל במה אוהדת ואל עצמנו כלשחקנים ראשיים ומקוריים. ביום השחרור של מה שמעכב אותנו מליצור את רצונותינו, אנחנו מתבקשים לשנות את זווית הראייה הרצינית והאחראית שלנו על החיים לצורת חשיבה משועשעת וקלילה. ככל שנלמד לשחק בקלילות את משחק החיים ולא ניקח שום דבר ברצינות רבה מדי, כך ההשראה היצירתית תוכל לזרום דרכנו. הקוף מזמין אותנו לבטא את הרגישות, האנושיות והפגיעות שבנו. כשאנחנו מוציאים החוצה את הרגשות והמחשבות שלנו ולא שומרים אותם בבטן, מתפנה בתוכנו המקום למקוריות ולביטוי יצירתי. לקראת סוף הגל הראשון של הלוח קיימת אפשרות להתחבר להדרכה ישירה מהמקור האינסופי שקיים בנו- הנשמה ול"נחיתה" של מידע חדש. הריפוי העמוק לאורך הגל מעדן אותנו מבפנים ומאפשר למשיכה של האור העליון לעולם הארצי. נס הוא תוצאה של מידע מתקדם. ככל שאנחנו מרפאים את עצמנו, אנו מגדילים את המידע במערכות שלנו ואז מסוגלים לעשות דברים הנחשבים בגדר "נס". אנו מוזמנים לנשום היום את הקוף לכל התאים, להרגיש את החיבור לנשמה ולבקש את הדרכתה בדרכנו בחיים.
 
 
 

ה- 29/7: הטון ה12 של פתרון האתגר, באנרגיה של אדם בהדרכת זרע: בפתרון הגל מגיע האדם הקריסטלי הנבון, המקבל בברכה את האדם באשר הוא אדם, מתבונן בגובה הלב על הסובבים אותו ויוצר שיתופי פעולה מפרים ומצמיחים בחייו. זהו אחד המסרים של הגל- היכולת להתבונן בגובה הלב מבלי לשפוט ולקטלג את האחר הופך אותנו לאדם נדיב, שבאמת אכפת לו מהסביבה שלו. אנו לומדים לשנות את הגישה מיחיד שכל עניינו הוא לקבל ולדאוג לעצמו לעם מאוחד שאיכפת לו מזולתו. ככל שנתכוון לאחדות ולשיתופי פעולה הדדיים כך ניצור מציאות שבה השלם גדול על סכום חלקיו. לאורך הגל הסרנו ספקות ומניפולציות של הראש הקודח שלנו ובפתרון אנחנו מחוברים יותר ללב הרחב שלנו. במקום נטול שיפוט אנחנו הופכים לאדם שמסוגל לתת לאחר מתוך מלאות פנימית ומבלי לדרוש דבר בתמורה. למדנו להתמקד בפתרונות נבונים לבעיות הסבוכות והאדם הקריסטלי מעיד על כך שסוף כל סוף אנחנו באמת מאמינים ביכולת שלנו להתגבר על כל מכשול שצץ בחיים. אותגרנו לבטא עם הרוח את הרצון החופשי שלנו בכל סוג של מפגש ובפתרון האדם מאפשר ליצור את המציאות הרצויה עבורנו. הזרע שביום הרביעי דחף אותנו "להסכים להשתנות" ולנוע אל מעבר למגבלות המצמצמות שחיינו ע"פיהן הופך להדרכת הפתרון. ככל שאנחנו זורמים ומשנים דברים בחיים ולא מתעקשים על הידוע והמוכר, אינסוף הזדמנויות לדרך מאושרת ממתינות לנו. ברגע שאנחנו מפסיקים לפחד משינוי ולומדים להתייחס אליו כאל דבר חיובי שמביא עמו שמחה וצמיחה, אנו ממגנטים לחיינו את כל השפע שבעולם. הדרכת הזרע משחררת מאתנו את מה ששייך לעבר ויחד עם מהות האדם החופשי והפתוח, דלתות חדשות נפתחות עבורנו עכשיו. בפתרון גל הדרקון הפכנו לאדם שזורם בעליזות ובנדיבות, צומח ומתפתח מרגע לרגע ונע באיזון, בחכמה ועם לב אוהב בדרך האמצע. אמן!
 
 
 

ה- 30/7: הטון ה13 של הנוכחות, באנרגיה של הלך שמים בהדרכת אדמה: בסוף גל הדרקון הפכנו לאדם אמיץ, מקורקע ועוצמתי שמבטא במחשבות, במילים ובמעשים את האמת העמוקה ביותר שלו. הלך שמים קוסמי מעיד על כך שתהליך הגל חיבר אותנו לעוצמה גדולה שקיימת בנו. אנחנו עוברים מסע שלם שמתחיל באנרגיית הדרקון האימהית, הרכה והמזינה ומוביל אל הלך השמים הנחוש, היודע וההחלטי. מדרקון מקבלת ואוהבת אל הלך שמים עוצמתי וחומל שמבין ללב האדם באשר הוא אדם בעצמו. ביום האחרון הקפיצה של הגל מגולמת בנוכחות שלנו ואנחנו יציבים, לומדים מכל רגע, מחוברים להדרכת הנשמה ויוצרים את מה שנכון עבורנו. הדרכת האדמה המחוברת למציאות מעידה על רצף אירועים סינכרוניים משמעותיים שמתרחש עכשיו בחיינו. אנחנו מגבירים את הערנות שלנו למציאות של הכאן והעכשיו. מטרת הגל הראשון של הצ'ולקין החדש ולמעשה של הלוח כולו היא ללמד אותנו לברוא את רצונותינו במציאות היום יומית. ביום הקוסמי אנחנו עומדים עם שתי רגליים על הקרקע ויוצרים בנחישות שקטה ובטוחה את הרעיונות שלנו. אנו מחוברים ישירות לנשמה שלנו וממשיכים להרחיב את המודעות והחמלה הקיימים בליבנו. ביום האחרון של גל הדרקון אנחנו מסוגלים להתרחב אל מעבר לעצמי הפרטי שלנו ולתרום את חלקנו הייחודי בשינוי התדרים הקולקטיבי שמתחולל עכשיו. היום ננשום את הלך שמים ונחווה עוצמה בגוף  וחיבור לידע שמאפשר פשוט לעשות את שלנו. נבקש לחוות מקום של שקט פנימי שמאפשר להגשים את עצמנו בהנאה ולזרום במציאות החיים עם חמלה ורכות כלפי עצמנו וכלפי אחינו בני האדם.
 
מאחלת לכולנו מחזור צ'ולקין חדש
של שלום, רוגע ואהבה בלב!
וגל דרקון מזין וממלא ברוך.
בברכה ואהבה, 
טליה.
 
 
 
 
 
להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.