עברית  |  English  |  
 

*******
מוזמנים להכנס לקטגוריית כלים שמחברים לידע ולפנק את עצמכם!!
 
 
 

תחזית המאיה

גל הקוף
 
 
 

ברוכים הבאים לגל הקוף: 
מחזוריות הצ'ולקין ממשיכה לנוע ולהניע לשינוי ולצמיחה והיום הגענו לתחילתו של ג'נסיס הקוף. לוח המאיה המקודש מחולק לשלושה "עידנים" שמסמלים את הדרך הנדרשת עבור התפתחות המודעות האנושית. אנו מתחילים את הלוח בג'נסיס הדרקון שמסמל את תחילת הדרך ומחבר אותנו לאיכות האימהית המקבלת. בעידן הדרקון אנחנו מקבלים מידע רב על עצמנו ועל החיים ולומדים לקבל את היש כפי שהוא, כשם שאם מקבלת את ילדה הרך, ללא התנגדות ושיפוט. אנחנו ממשיכים אל עידן הקוף שנמצא בדיוק במרכז הלוח ומחבר לאיכויות של יצירתיות, השתנות ויכולת ליצירת יש מאין. ג'נסיס הקוף מקשר בין החלק הראשון של הצ'ולקין שבו מתרחשת קבלת מידע שרלוונטי להתפתחות שלנו לחלק השני של יישום ידע זה במציאות החיים. לקראת סוף הלוח אנו מגיעים אל ג'נסיס הירח בעל העומקים הפנימיים וחיישני הקליטה המחודדים. בעידן הירח אנחנו סוגרים מעגלים שנפתחו לאורך הלוח, מתייצבים מבפנים, מאחדים את כל החלקים שלנו ומתכווננים לקפיצת דרך אישית וקולקטיבית של סיום מחזור מקודש בן 260 הימים.
גל הקוף שמתחיל עכשיו נמצא בדיוק במרכז הלוח שמסמל את צינור האור העובר דרך הערוצים המרכזיים בגופנו ומחבר אותנו ישירות לנשמתנו האדירה. הימים בצינור האור חזקים מאד אנרגטית ומאפשרים להתחבר למרכז שבליבנו, לקלוט את הדרך המדויקת עבורנו לימים אלה, לביטוי כישרונותינו במציאות השוטפת וליצירת עוגן פנימי ויציב. כפי שכבר חווינו בגל המראה שחלף, במרכז הלוח קיים תדר מעודן מאד שפותח לכולנו אפשרויות מגוונות להתפתחות המודעות. גל הקוף מתחיל מחזוריות של חמישה גלים שבהם אנו מוזמנים לתת את ה'פוש' הנדרש למימוש החלומות שהתגבשו בנו בחצי הראשון. עכשיו זה הזמן לעגן ביצירתיות ובמקוריות את הידע הרב שאספנו. העידן שמתחיל עכשיו עם הקוף החדשני מעיד על תקופה שבה אנחנו מפסיקים להזדהות עם תכנים מצומצמים ומוגבלים של האישיות ונפתחים להזדמנויות חדשות. אנחנו לומדים להפוך את הרצון שלנו למעשה עד ליצירת יש ממשי בחלקו השני של הלוח. בגל הקוף קיים פוטנציאל אדיר לנטרול מידע שמעכב אותנו מלהתחבר באופן מודע לנשמתנו האדירה ואז לבריאת 'ניסים' קטנים וגדולים לעצמנו ולסובבים. לאורך הגל קיימת אפשרות לביטוי יצירתי ולהברקות אם רק נסכים להתחבר לאנרגיה העוצמתית של הקוף ושל צינור האור. הימים המיוחדים של מרכז הספיראלה של הצ'ולקין מהווים פתח לקפיצה במודעות שיכולה להוביל לצמצום התנודות אל העתיד והאחר עד לנוכחות בפלא הרגע. בכל רגע קורה נס כשאנחנו נוכחים בגוף על כל החלקים שלנו! אז שיהיה לנו עידן קוף קליל, זורם ויצירתי שבו נוריד לקרקע החיים את החזון האישי שלנו ונחווה ניסים ונפלאות, כאן ועכשיו בתוך הגוף הפיזי הזה! אמן ואמן!
 
ה- 14/1: טון 1 בגל הקוף: גל הקוף והדולפין מלמד להוציא החוצה את היצירתיות, המקוריות והקסם הטמונים בנו. הקוף הוא הגאון שבחבורה ומאפשר להתחבר להשראת הנשמה, להתמלא ברעיונות ובמידע מקורי ובעזרתם ליצור יש מאין. הוא מלמד לנוע אל מעבר לחוט הזמן מתוך ידיעה שהזמן הוא למעשה המצאה של הראש ואז לארוג ולברוא עולמות חדשים בחיינו. הקוף המגנטי מאפשר להבנה חשובה ש- 'לא באמת מוגבל לחיות בגוף הפיזי'. מה שמוגבל זה האמונות הממוחזרות שהן אלה שמצמצמות את האפשרויות בחיינו. במהלך הגל הקרוב ניתן לפרוץ אל מעבר לתכנים המוגבלים שלרוב מנהלים אותנו, להתחבר למקור אדיר של גאונות הנשמה וליצור בדרך אומנותית, אינטליגנטית וחיננית את רעיונותינו המגוונים. הקוף עוזר לנו להבין שלשם כך עלינו להוציא החוצה את כל מה שאנחנו מרגישים וחושבים. פעמים רבות מה שחוסם את הביטוי היצירתי המבריק קשור ברגשות מודחקים שאנחנו מעדיפים לא לדון בהם. כפי שאמר איינשטיין: "לראש תפקיד שולי בתהליך היצירה". הקול האותנטי היצירתי טמון בחיבור וביטוי הרגשות והתחושות. כשאנחנו מנותקים מהגוף, ההשראה נעצרת ואנו חיים מתוך מנגנוני הגנה של ראש עמוס שהופכים אותנו למרוחקים, לציניים ולמדוכאים. לאורך הגל הקוף מאפשר לבטא רגשות עמוקים ומחשבות נסתרות עד לריפוי של כאב עמוק. הריפוי מוביל לזרימה מהנה ומלאה בקסם החיים. הקוף נע בקלילות מסיטואציה אחת לאחרת ולרוב מוצא את עצמו במרכז הבמה, מספר סיפורים ומרתק את שומעיו. הוא מאפשר לזווית ראייה משועשעת על עצמנו, על חיינו ועל העולם בכלל וזאת במקום להתייחס ברצינות לדברים שקורים ביום יום. מי בעצם אמר שצריך לקחת את החיים ברצינות?! הקוף דוחף אותנו עכשיו לשחק את משחק החיים כמו ילד תמים וסקרן שמתלהב ומתפעל מהצעצועים הכיפיים הקיימים במגרש המשחקים שלו. היום ננשום את הקוף ונתמלא במלוא החופן של הומור, השראה וקסם החיים עד שנזרום בקלילות מעניין לעניין תוך כדי ביטוי מקורי של השראת נשמתנו.
 

 
 
 
ה- 15/1: אתגר הגל הוא האדם: עם אתגר האדם אנחנו מתמודדים עם הספק הפנימי המנקר תמידית בנוגע ליכולת לעשות באמת את מה שטוב לנו במציאות ואף להיות מאושרים. עקב כאבים רגשיים שחווינו, לרובנו קיימת תאוריית מציאות על פיה קיים קושי רב בחיים הדואלים ולא ניתן להגיע למצב שבו אנחנו באמת שמחים בחלקנו. עם למידת האדם הירחי כדאי  לשאול את עצמנו: "מה גורם לי להרגיש מאושר/ת בחיי?", "מה הכי הייתי רוצה לעשות עכשיו בדרכי?", "מה טוב לי ופותח את ליבי?", "עד כמה אני מאמין/ה שדברים יכולים לקרות לי בקלות במציאות הממשית"?, "עד כמה אני מאמין/ה בכך שיכולה/ה למגנט לעצמי שפע של כל טוב"? בגל הקוף אנחנו מאותגרים להתחדש, לאתר וליזום הזדמנויות לעבודה, לחיבורים לבביים ולזמן פנאי איכותי. לשם כך האדם מאתגר  להתמקד באפשרויות ולא בבעיות ולפתח את היכולת למצוא פתרונות נבונים לקשיים שמתעוררים על הדרך. הוא מלמד לצעוד בדרך הלב, לאזן בין הצרכים המגוונים שלנו ולפעול בחכמה ליצירת שפע של חברים, הנאות, כסף ואפשרויות חדשות. האדם גם מעביר אותנו שיעור ב"אהבת האדם באשר הוא אדם". לרוב אנו פועלים מתוך מנגנוני ההגנה שלנו ולא באמת פתוחים לסובבים ולמה שקיים במפגשים האנושיים השונים. בכולנו קיים ניצוץ אלוהי מעודן וניתן ללמוד בכל אינטראקציה ולו השטחית ביותר. אנו מאותגרים להתבונן בגובה הלב על הסובבים, מבלי לנסות לשנות את האחר ובלי הביקורת שמאפיינת אותנו במצבים שפחות מוכרים לנו. היום ננשום את האדם ונראה כיצד קיימות אינסוף דרכים כאינסוף האינדיבידואלים. נמשיך לנשום עד שנקבל בהבנה את המגוון האנושי, ניצור שיתופי פעולה פוריים בהם ה'שלם גדול על סכום החלקים', נתחבר להגיון הבריא שבנו ונגביר השפעתנו החיובית בעולם. 
 
 
 

 

ה- 16/1: טון 3 באנרגיה של הלך שמים: הפוקוס לפתרון אתגר האדם מתחיל עם הנחישות, האומץ והחמלה שבהלך שמים. ביום של הזרימה האינטואיטיבית אנו מבינים שבאמת מותר! לנו לעשות את מה שאנחנו רוצים. לא רק שמותר אלא שאף רצוי שנשים את הפוקוס על מה שאנחנו צריכים ומרגישים. אנחנו לומדים שכדי להפוך לשמחים בחלקנו עלינו לשמור ולהגן על החלק הפגיע שבנו עם גבולות ברורים לעולם. זה לא שהאחר פחות חשוב, אלא שפשוט אנחנו מאד חשובים. לעתים קרובות אנחנו מתישים את עצמנו בדינמיקות עם אנרגיות מרוקנות עד למצב שאין בנו את הכח להקשיב לרצונותינו. אין כל טעם בביטול העצמי הזה! כדי שנוכל להבריק עם הקוף ולהתבונן באופן שוויוני על בני האדם הלך שמים החשמלי ממלא אותנו באסרטיביות באהבה ובעוצמה פנימית. הלך שמים מלמד לעמוד בנחישות על מה שעקרוני לנו ולעצור כל סוג של ביקורת פנימית או חיצונית או תובענות של הסובבים והנורמה. הגבולות מאפשרים ליצירת מרחב אישי שבו אנחנו לומדים וחוקרים, מתחברים לרצונותינו ונרגעים. כולנו מוזמנים לשבת היום בהיכל הפנימי שלנו, להקיף את עצמנו בספרה עגולה של הלך שמים ולראות בבהירות מה היא הדרך המדויקת ביותר עבורנו עכשיו. הלך שמים מרחיב את נקודת מבטינו בנוגע להיבטים השונים בחיים ומגדיל את ערנותינו לפרטים ספציפיים עקרוניים במציאות. לאחר החקירה הפרטית שאנחנו עושים נמשיך לנשום וננוע בהחלטיות ועם לב מלא בחמלה אל עבר מימוש אלגנטי ומבריק של רצונות האדם שבליבנו.
 
 
 
ה- 17/1: טון 4 באנרגיית הקוסם: הקוף מזרים שפע של הזדמנויות, רעיונות ואפשרויות חדשות למימוש עצמי והקוסם היום מכוון לכך שרק אנחנו אלה שיודעים מה מהן מדויק עבורנו. בחברה המערבית שבה אנו חיים, האגו השתלט על האני ולכן אנו נמצאים בתנודה מתמדת אל עבר העולם, הנורמות, הכותרות הנוצצות והאנשים הסובבים. הזריעה המנטלית עם הקוסם העצמאי מלמדת לשחרר את הצורך באישורים, בפידבקים ובתשומת הלב מהחוץ ובמקומם להישען על עצמנו ולהקשיב לידיעה הפנימית שבנו. בפועל אנחנו אלה שמכירים הכי טוב את עצמנו ויודעים טוב יותר מכולם מה הכי נכון לנו בכל רגע נתון. במקום לבזבז כמויות אדירות של אנרגיה בניסיון לעמוד בנורמות החברתיות, בקריטריונים החיצוניים ובכלל בדעות הסובבים, הגיע הזמן לתת לקול הפנימי להנחותינו ביום יום. הפחתת התנודה ביחס לעולם, לאיך זה 'נראה' ולמה שחושבים עלינו מאפשרת בהדרגה ליצירת סנטר פנימי ולחיבור לקול האדם האותנטי. כמו כן כדי שנוכל לממש את היצירתיות ה'קופיפית' שבנו, עלינו ללמוד לשחרר מצבים 'קפואים' ואוטומטים מוגבלים. עקב הרגלים מוכרים של שנים לרוב אנחנו חוזרים שוב ושוב על אותם סוגי מפגשים, מטרות ובכלל על אורח החיים שלנו. כל שבוע דומה לשבוע שלאחריו וכל יום מזכיר את זה שלפניו. הקוסם עוזר לנו להתמקד כאן ועכשיו בפלא הרגע שמשתנה בכל רגע נתון. היום ננשום את הקוסם לתאי הגוף, נתחבר לעוצמת היגואר הפועמת בנו ונתמלא באומץ לבטא את קולנו ולפרוץ מעבר לשגרת חיינו ה'רגילה'. נמשיך לנשום לאזור הלב עד שנתחבר לגאוניות הנשמתית שבנו וניצור יש חדש וממשי במציאות החיים המרתקת. אמן!
 
 

ה- 18/1: טון 5 באנרגיית הנשר: הנשר מלמד שאנחנו יוצרים מציאות דרך המחשבות שאנו מקרינים לעולם ולמעשה אנחנו היוצרים הבלעדיים של הרגעים השונים בחיינו. ביום גיבוש כח הרצון להתמודד עם הנדרש כדי שלב האדם שבנו יהפוך ל'קפטן', אנחנו מתחילים להבין שהמציאות תלויה אך ורק בנו והסיבה לעיכוב ברצונותינו היא תוצאה של "גולים" מחשבתיים עצמיים. הפער בין המציאות לבין מה שהיינו רוצים שיהיה בה נוצר בגלל כאבים ומנגנוני הגנה שמכסים עליהם והם הסיבה לקושי להשתנות. הנשר דוחף אותנו להגביה מעוף למרומים ולראות באופן פרופורציונאלי כיצד הפרטים השונים המרכיבים את היום יום משתלבים לכדי פאזל שלם ורב מימדי. הפרופורציות וההיגיון הבריא של הנשר מקלים על הלחץ שהדברים 'כבר יקרו', שהתוצאות כבר יתממשו ועוזרים לרפא את הכאב העמוק. בכל מקרה הנשמה היא התסריטאית של חיינו. הלמידה היא להפסיק להזדהות עם הכאב של אישיותנו המצומצמת והנשר הקוואנטי מאפשר להתבוננות מודעת מהמקום הרחב שבנו. ככל שאנו מתחברים לפרספקטיבת הנשמה, תחושת הקורבן/אשם משתחררת ומתחלפת בתחושת חופש ואפשרויות בחירה. הרחבת נקודת המבט מזרימה מידע חדש במקום הדפוסים האוטומטים שמנהלים אותנו ומאפשרת לשחרור הספקות העצמיים והמחשבות המגבילות החוזרות שוב ושוב. אנחנו נמצאים בגל קוף שממגנט הברקות ומחשבות מהפכניות בנוגע לעצמנו ולדרכינו בחיים. כדי שנוכל לממש את רצונות האדם המתחדשים המתהווים בליבנו, הנשר מאפשר להרחיק לכת עוד יותר ולדמיין באופן מפורט את כל מה שאנחנו רוצים. היום ננשום את הנשר אל תאי הגוף, נתבונן על החיים דרך עיני הנשר החדות שלנו, נתמלא באופטימיות ובחזון נרחב ונרקוד ונשיר בשמחה את אגדת חיינו.
 
 
 
ה- 19/1: טון 6, באנרגיה של לוחם: מצב של "הארה" פנימית אפשרי בחיי כל אחד מאתנו. הנשמה העצומה "זמינה" עבורנו בכל רגע. עלינו לעבור שינוי פנימי בתוכנו כדי שנוכל להתחבר לדרך הלב עם האדם וליצירת יש מאין עם הקוף. הלוחם הקצבי מוכן להילחם בעוז בפחדים ובכאבים הקיימים בתוכו כדי לפתוח את הלב ולהתחבר לפרספקטיבת הנשמה. הוא נחוש לעבודה פנימית יסודית על מנת להיות מסוגל לקלוט ולקבל את שפע הנשמה האינסופי. ביום שבו מתארגנים לקראת השיא, הלוחם החוקר, האמיץ והאינטליגנט שבנו שואל שאלות מרובות ומטיל ספקות עד לרגע שבו הוא מגיע לאמת הפנימית הוודאית שלו. הוא מזמין אותנו לשאול: "מה נכון לי עכשיו בדרך שלי?", "מה היא האמת הפנימית שלי, בלי שום קשר לחברה שמקיפה אותי"?, "איזה תלות קיימת בחיי ומונעת ממני להקשיב לקול שלי "?, "היכן אני נכנע/ת לחוקים, לנורמות ולהכתבות חיצוניות"?, "האם אני מגביל/ה בהחלטיות את מה שלא מדויק עבורי"? החקירה פנימה עם הלוחם המעז והסקרן עוזרת לשחרר 'לופים' מחשבתיים מטרידים ומאירה את הכאבים הרגשיים שעוצרים אותנו. הלוחם היום מאפשר לקבלה של הכוונה אישית דרך החיבור לצינור האור שעובר בתוכנו שמסתנכרן עכשיו עם מרכז הצ'ולקין. היום ננשום את הלוחם אל העין השלישית ובעזרתה נתאזן, נרגע ונתחבר להחלטיות נחושה בנוגע למה שנכון לנו כרגע. לקראת שיא התהליך נמשיך לנשום ונאפשר ללוחם לחבר אותנו לרגישות התבונה שבנו ולהכין קרקע פורייה ליישום הרעיונות והיצירתיות שלנו ביום יום.  
 
 
 
ה- 20/1: טון 7, שיא הגל באנרגיית האדמה: נס הוא תוצאה של חיבור לידע הנשמה. ככל שאנחנו יודעים יותר, אנו מסוגלים לעשות דברים הנחשבים בגדר "נס". אמא אדמה מזרימה אלינו כמויות אדירות של ידע הנשמה שהיא זו שיוצרת את הקסמים בחיים. כדי שנוכל לבטא הברקות ברגע ואת הגאונות ה'קופיפית' שבנו, האדמה מורידה אותנו לקרקע, מנערת את הספקות ואת חוסר המעש ודוחפת לנוע, להתפתח ולפעול. עכשיו הזמן לבטא את הכישורים והייחודיות שבנו באופן מעשי. במקום לשבת שעות על גבי שעות ולחשוב על הרעיונות המבריקים שלנו, עכשיו הזמן לנקוט בפעולות ת'אכלס בשטח. האדמה המהדהדת מכוונת להתבונן ב'צירופי המקרים' השונים שעל הדרך ולראות כיצד הכל מתוזמן היטב ושום דבר לא קורה "במקרה". מקרה, בהיפוך אותיות- קרמה, לכל דבר בחיים יש סיבה מדויקת והוא קורה תמיד בול בזמן הנכון. בשיא הגל אנו לומדים לזהות את הסינכרונים המתרחשים בכל רגע במציאות ה'רגילה'. אין צורך לשכנע את האחרים בצדקת דרכינו או לדבר יותר מדי. מעצם העשייה ההחלטית והגשמתנו העצמית, אנחנו כבר משפיעים על העולם כולו ומהווים דוגמא לאחרים.
מסר נוסף של האדמה בשיא גל הקוף הוא הכוונה לאחדות, לשיתוף פעולה ולרצון הדדי. האדמה מאפשרת להיפתח למידע חדש ולתרום את חלקנו בשינוי התדרים בכדור הארץ. אנחנו לומדים לשנות את הגישה מיחידים שכל עניינם הוא לקבל לעצמם לאדם לבבי שדואג לזולתו. בכך ניתן ליצור מציאות שבה השפע האינסופי של הבריאה מגיע לנבראים. האדמה בשיא גל הקוף מאפשרת לשיתופים שיוצרים "שלם שגדול על סכום חלקיו". לכל אחד יש את התפקיד הייחודי שלו במערך הכולל של הקוסמוס ובעזרת האדמה אנחנו לומדים לסלק את מחשבות החסר ואת ההרגלים שעוצרים את החיבור שלנו לחזון גבוה לאנושות ולאדמה. היום ננשום את האדמה, נרגיש את העוגן בגופנו ואת ההשתרשות אל נבכי האדמה. נמשיך לנשום ונבקש כלים פרקטיים כדי לצעוד בדרך הלב שלנו.
 
 
 
ה- 21/1: טון 8 באנרגיה של מראה: בקבלה מדברים על כך שברגע שנחליט להפוך את 'הרצון לקבל לעצמנו' הטבוע בנו לרצון 'לקבל על מנת לתת', ניצור שינויים מרחיקי לכת במציאות הריאלית שלנו. המראה מלמדת שלמעשה אנו יכולים לראות אך ורק את עצמנו. הסובבים ובהם המשפחה הקרובה, החברים, המכרים והעמיתים לעבודה משקפים לנו את המקום שבו אנו נמצאים כרגע בחיים. ככל שנפסיק לשפוט ולהשליך על האחר, נוכל לראות את הכאב שלנו. ככל שנפסיק לצפות שהאחר יקבל אותנו, נוכל לקבל את עצמנו. ככל שנפסיק לדרוש אנרגיה מהאחר, נוכל להתמלא מתוך עצמנו ובכך גם להאיר את סביבתנו. ביום היושרה נתבונן במראות המקיפות ודרך השיקוף שנוצר נשאל: "מה אני אוהב/ת במראות השונות וכיצד רואה את האיכות הללו בתוכי?, "מה קשה לי במראות מסוימות ומה אני לומד/ת מכך על עצמי?", "האם אני נהנה/ת וצומח/ת בחברתם של הסובבים?", "אילו השתקפויות יוצרות ומהוות השראה מפרה עבורי?", "האם אני ממקד/ת את עצמי ברגע או שמא מתפזר/ת לעתיד או לעבר?", "האם אני מגיע/ה ממקום של אינטרס למפגשים?", "האם אני במקום שופע ונדיב לאחר?" אנחנו אלה שבכל רגע יוצרים את המראות ובעזרתן רואים את המקומות בתוכנו שבהם אננחו חווים אי נוחות. כדי שנוכל לבטא את השראת הקוף, המראה מראה לנו היום היכן אנחנו מבזבזים אנרגיה יצירתית על השלכות, תרגומים וציפיות. ביום הגלקטי ננשום את המראה ונתמלא בריכוז ובמיקוד עד לנוכחות בהווה, מבלי להפנות אנרגיה למחשבות עתידיות מיותרות ומבלי לבזבז אותה על המראות שמסביב. נקיף את עצמנו בפרמידת זהב ענקית ובה נבקש להתחבר להשראת הנשמה וניצור תבניות מחשבתיות להמשך הדרך. 
 
 

ה- 22/1: טון 9 באנרגיה של סערה: חכמת הגל מלמדת שכדי להתחבר לפרספקטיבת הנשמה ולבטא את המקוריות ה'קופיפית' שבנו, עלינו להגדיל את הביטחון בעצמנו ובכישורים שיש לנו. ביטחון עצמי וידיעה שאנחנו יכולים לסמוך על עצמנו הם הכרחיים לצורך הגשמה במציאות החיים המורכבת. בדרך לשפע היצירתי הסערה מחזקת את האמון ביכולות שלנו ובכך שקיימת תוכנית רחבה ליקום. ככל שאנחנו לומדים לבטוח בתחושות הפנימיות שבנו, אנחנו מצליחים לקפוץ בביטחון למימי החיים הסוערים ולהגשים את רעיונותינו היצירתיים. ביום הפענוח התובנה היא שמימוש עצמי הוא פונקציה של אמון בעצמנו. היכולת למשיכה של שפע לדרך מאושרת עם האדם קשורה בכמות המחשבות השליליות והחסימות הרגשיות שיש לנו. ככל שנרפא את עצמנו בכל הרמות- הפיזית, הרגשית והמחשבתית, עוצמתנו תגדל ועמה גם יכולת הביטוי ה'נשמתי' שלנו. הסערה מזמינה להתחבר לתחושות הגוף ולהטעין את עצמנו באנרגיות של ריפוי וחיוביות. היא מאפשרת לריפוי כולל ויסודי ולכן מומלץ לנשום את הסערה הסולארית לכל התאים ולהגיד: "אני מטהר/ת ומרפא/ה את עצמי ומוכן/ה לקפוץ בשמחה לים החיים". 

 
 
 

ה- 23/1: טון 10 באנרגיה של שמש: ביום העשירי למידת הגל מתחילה להתגלם במציאות החיים עם אנרגיית השמש. השמש מסמלת חום, נדיבות ופתיחות ומלמדת להיות נדיבים כלפי עצמנו וכלפי הסובבים והעולם כולו. השמירה הקפדנית על מרחב, על הרגלים, על כסף וכו' היא תוצאה של פחד שהשתרש בנו שגורם לנוקשות, למנגנוני הגנה ולסגירות. את מה שבאמת שלנו אף אחד לא יכול לקחת מאתנו וגם אם 'נטעה', ננער את ה'טעות', נחייך ונמשיך הלאה בדרכינו. בגל שבו אנחנו לומדים ללכת בדרך הלב, השמש מלמדת להיפתח למקום הרחב, השלם והאוהב שבנו. הנדיבות השמשית מחזקת חיבורים לבביים ומובילה לתחושת אחדות עם עצמנו ועם הסובבים. ביום השלמת התהליך השמש הפלנטרית מחברת לאלמנט האש היצירתית שבנו ובעזרתה מאפשרת להפיק ולדייק את הפרטים הנדרשים לפתרון אתגר האדם. מהמקום האנרגטי, המלא בחיים, באור, במידע ובחום היא מאפשרת למימוש רעיונותינו היצירתיים. האור שהשמש מפיחה בנו מבהיר היבטים שעד לרגע זה חווינו תחושות של בלבול וערפול לגביהם. בגל שבו לומדים לממש את גאוניות הנשמה שבנו, השמש עוזרת ליצור תוכנית פעולה מגובשת ומבהירה אספקטים לא ברורים בחיים. התהליך ממשיך עד למצב שבו אנו פותחים את הלב ויוצרים בלהט ובהרמוניה את רעיונותינו הייחודיים במציאות היום יומית. היום ננשום את השמש ונחווה את החמימות השמשית מתפשטת אל אזור הלב ומחדירה בנו מוטיבציה גבוהה לזרום בדרכינו האותנטית ולהתגבר בחכמה על כל מכשול ובעיה.
 

 
 
       

ה- 24/1: טון 11 באנרגיה של דרקון: אם הגענו ליום זה ואנחנו עדיין מרגישים תקועים, לא מוצלחים ונטולי השראה, הדרקון מלמדת שאנו מאד נוקשים וביקורתיים כלפי עצמנו. החסימה בביטוי היצירתי נובעת מהרס עצמי ומביקורתיות יתר. השיפוט העצמי לרב מתחיל בילדות ומגיע מתוך הצורך להשתייך לנורמות החיצוניות ולהיות אהובים. לכל אחד סף קריטריונים שעל פיו הוא מבקר את עצמו, כשבפועל הביקורת רק מסרסת ועוצרת אותנו מלהיות מי שאנחנו יכולים להיות. חיינו תלויים אך ורק בנו ובזווית הראייה שלנו. החשיבה השלילית על עצמנו ועל העולם לא מאפשרת לקבלת המתנות מהיקום ולפתיחת השערים עבורנו. ביום השחרור של מה שעדיין מעכב את החיבור ללב האדם ואת ההברקות ה'קופיפיות' מלהגיע אלינו, האנרגיה הנשית הדרקונית מבקשת שנזין את עצמנו- את הגוף, המחשבות והרגש עד שנוכל לקבל באהבה וברכות את עצמנו ואת חיינו. ככל שנהיה רכים ונקבל את המנעד הרגשי הרחב במצבים השונים שלנו, כולל בחולשות ובכאבים, כך נמגנט שפע רב של אפשרויות והגשמה. היום ננשום את הדרקון אל תאי הגוף, נתחבר למקור החיים הפועם בתוכנו ונתמלא באהבה אימהית מכילה. במקום של הקבלה של מה שיש ניתן לברוא עוד ועוד יש ולייצר אינסוף של עולמות חדשים ויצירתיים עבור עצמנו ועבור העולם כולו.

 
 
 
 

ה- 25/1: טון 12 באנרגיה של רוח: הרוח מסמלת את יונק הדבש ובפתרון מאפשרת לנוע בססגוניות מאירוע אחד למשנהו, במקוריות, בהקשבה ועם חיות פנימית. בפתרון גל הקוף הרוח מעידה על כך שלמדנו לזרום בקלות ובנועם ממפגש אחד למשנהו תוך כדי ביטוי קולח, מעורר השראה ומדויק של רצונותינו. הקוף שמשך רעיונות ויכולת לדרכי ביטוי יצירתיים מוביל לרוח קריסטלית בעלת יכולת לביטוי בהיר, מעורר השראה ומהפנט באינטראקציות תקשורתיות שונות. כתוצאה ממגנוט השעשוע והיצירתיות עם הקוף, אנחנו זורמים היום בקלילות, בחיוניות ובשמחה. בתהליך הכולל שעברנו בגל שחררנו עצב ותחושות מועקה כואבות שחסמו את היכולת לפתוח את הלב. הרוח מסמלת את הנשימה ומאפשרת להיזכר בכך שאנחנו שואפים נשמה בכל שאיפה וכך לאזן בין הנתינה לקבלה שלנו. אתגר האדם ששאל "מה היא הדרך הנכונה ביותר עבורי עכשיו" הוביל למקום שעוצר, נושם ומתמלא בידע הנשמה המדויק והרלוונטי בנוגע לדרך הנכונה ללכת בה. ביום הפתרון סוף סוף למדנו לנשום והרגיעה והאיזון הפנימיים שהנשימה יוצרת ממגנטים שפע של אפשרויות חדשות אל המציאות. אנרגיית הרוח מסמלת את היאנג שבנו, את האיכויות הזכריות שפעילות כלפי חוץ. לקראת סוף הגל אנחנו זורמים בדרכינו עם חיות, כריזמה, ויוזמה. היום ננשום רוח אל אזור החזה ונרגיש כיצד בכל שאיפה אנו מתחברים לנשמה האדירה שבתוכנו.
 

 
 
 

ה- 26/1: טון 13 באנרגיית הלילה: בסוף הגל אנו מחוברים ישירות לידע הנשמה וזורמים בצורה אינטואיטיבית במציאות החיים. ביום ההדהוד הקוסמי הלילה מלמד על כך שהמאבק הפנימי שהתחולל בתוכנו בנוגע לדרך שנכונה לנו עכשיו הסתיים וכתוצאה מכך אנחנו מלאים היום בתקווה ובהתרגשות לקראת חיינו המחודשים. הלילה סוגר את התהליך שעברנו בגל הקוף ומעיד על כברת הדרך הארוכה שעברנו במהלך שלוש עשרה הימים האחרונים. התהליך התחיל בקוף שמשך יצירתיות, שעשוע, קסם ויכולת לביטוי מקורי ומגיע ללילה שמחובר לעומקים הפנימיים האינסופיים שבתוכנו. הקודים של הגל הובילו לאט ובהדרגה למצב שבו ריפאנו חשכה פנימית משתקת שמנעה מאתנו מלממש את עצמנו באותנטיות ולמגנט מזל מבורך אל תוך חיינו. למדנו להתחבר לרצון האדם האותנטי והפכנו ללילה שמחובר לפרספקטיבת הנשמה בתוך הגוף הזה ומאפשר ליישום יצירתי ומענג של רצונותינו במציאות עצמה. החיבור לגאוניות הנשמה ותחושת המימוש שהולכים וגדלים לאורך הגל מובילים לתחושה נינוחה ונעימה בתוך הגוף הפיזי במציאות הממשית הקיימת. הלילה מסמל תחושה של "בית" ומעיד על כך שביום האחרון של גל הקוף אנחנו מרגישים בבית במציאות הקוטבית האשלייתית המקיפה ומצליחים להגשים את החלומות והרעיונות המופלאים שלנו בדרך החיים הפתלתלה והמרתקת. היום ננשום את הלילה ונחווה חיבור פנימי שלו ועמוק לנשמתנו האדירה.
 
גל הקוף מסתיים ואנחנו מברכים על הגל הבא, גל הזרע
 
מאחלת לכולנו שנהנה מגל קוף
יצירתי, זורם ומעורר השראה!

 
בברכה ובאהבה,
טליה.

 

 

 
 


 


להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.