עברית  |  English  |  
 

*******
לכבוד המחזור החדש יש יומני מאיה מופלאים! שהוציאו החברה מאדמה שחיים את מחזוריות הגלים.
מוזמנים להכנס לקטגוריה כלים שמחברים לידע ולפנק את עצמכם!!
 
 
 

ברוכים הבאים לתחזית המאיה

גל הקוסם
 
 

ברכות ושמחות לכולנו:

הקוסם מסמל את הקסם ואחד מנושאי הגל הוא היכולת לחולל ניסים. פלא הרגע הוא בכל רגע! למעשה בכל רגע קורים ניסים כשאנו נוכחים במלאות ביש הקיים ברגע. הכל מתהווה ומתפרק, משתנה ונע וככל שאנחנו פשוט נמצאים בגוף ניתן לחוות את הנס המתמשך והאינסופי של ההיוולדות לכל רגע קסום בחיים היקרים הללו. אם כך מהו בעצם נס? אותו דבר הקרוי בפינו 'נס' הוא מעשה או חוויה שכרגע נדמה שלא נמצא בטווח הקליטה והאפשרויות שלנו. אם כל אחד מאתנו יופיע עכשיו באיזה כפר פרימיטיבי נידח עם מצלמה, לפטופ וזיקוקים, הוא יחשב כאל בעל עוצמה וכוחות על. אני אוהבת לתת כדוגמא את הסרט "הבליפ" שבו ראינו את האינדיאני השמאן עומד על היבשה ולא מזוהה את הדבר שזז בתוך המים. במבנה המח של האינדיאנים באותו הזמן לא היתה תבנית מוגדרת של ספינה ועל כן לא היה ביכולתם לזהות את התופעה המוזרה שלפתע צצה מולם. השמאן התרכז עד מאד, ביקש בכל מאודו לדעת, עד שלבסוף הצליח להתחבר לנשמתו היודעת כל ולזהות את ה"חייזר" שבמים כספינה. עד לאותו הרגע מבחינת האינדיאנים, הספינה יכלה להיחשב כסוג של נס בדמותו של אל מוזר שמשפריץ אדים לכל עבר. כך שנס הוא פונקציה של חיבור לנשמה הכל יכולה והאדירה שבנו. האנרגיות בגל הקוסם מאפשרות לשינוי מהותי בנוגע לפרספקטיבה שממנה אנו בוחרים לחיות. החיבור לקוסם הפנימי יכול לאפשר לנס שבעבר היה מחוץ לטווח האפשרויות להתחולל עכשיו בחיינו. בהקבלה גם יכולות להגיע המצאות שיעזרו לרפואה, לכלכלה וכו' וכן פתרון של שלום אזורי ושלום עולמי וזאת למרות שנדמה כי כרגע אין שום סיכוי. הטרור העולמי, השחיתות בפוליטיקה ובמוסדות, הרעב, המחלות והעוני הם אירועים דרמטיים במציאות החיצונית שמיועדים להאיץ את העבודה הפנימית של כל אחד מאתנו. תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר. עלינו ללמוד את שיעורי הנשמה בגוף הפיזי. כל אדם לומד כיצד להכיל את הכאב, העצב, האטימות, מצבי התסכול, הייאוש והקשיים. אנו לומדים לאזן את הקוטביות והנוקשות הפנימיים עם רוך וגמישות מחשבתית ורגשית. זירוז תהליכים תמיד מתרחש בתחילתו של לוח חדש וזה תלוי אך ורק בנו עד כמה השינוי יעבור בהרס ובקושי או בזרימה נעימה. התהליכים עכשיו מהירים יותר 'לטוב ולרע' ויכולים להיות מלווים באושר צרוף ובפתיחות לבביות מרגשות וכמו גם באסונות אישיים וקולקטיביים. האדמה מצויה בעיצומו של שינוי באיזון האנרגטי ה'אישי' שלה ולשם כך 'מנערת את יושביה' על מנת שנתעורר ונחולל שינוי מהותי בעצמנו.
הדרך הטובה ביותר שאני מוצאת להסתכל על אירועים כואבים היא דרך פרספקטיבת הנשמה שבי שאינה שופטת, מקטלגת ונלחמת. בכולנו קיימת נשמה מאד מוחשית. היא אנרגיית החיים הפועמת בנו. כל עוד אנו בזווית הראייה המצומצמת והמוגבלת של האישיות, תמיד נלחם על משהו וננסה להוכיח את צדקתנו. רק המקום הפנימי של הנשמה הוא המקום הרחב, היפה והאוהב שבתוכנו יכול להביא לרגיעה פנימית ולמציאות של שלום.
 
כולי תקווה שבקרוב ובימנו נגיע למסה קולקטיבית שתביא לשלום באזורנו ולרגיעה עולמית. מקווה שנלמד להנות מהדברים הקטנים, הפשוטים והיום יומיים מתוך הבנה ששום דבר לא מובן מאליו. שנדע להוקיר תודה מדי יום על הזכות לחיים בגוף ולברך על החיים שיש לנו כאן. שנדע להיות נדיבים כלפי עצמנו ולהמשיך במחוות של נדיבות אחד כלפי השני ושנצליח להיות הבן אדם שאנחנו אמורים להיות בגוף הזה. בגל הקוסם קיים הפוטנציאל לקלוט שהמודעות האנושית מגבילה את עצמה להתנסויות מאד מצומצמות ושלמעשה קיימות אינסוף של אפשרויות לכל יחיד ולכל קבוצה. עם הקוסם המלווה אותנו עכשיו ניתן להאמין בניסים ובאפשרויות להתחדשות במערכות היחסים שלנו בתוך עצמנו ובין מדינות ועמים. מאחלת לכולנו נס בגל הקרוב ושהאנושות כולה תגיע לימים שקטים ורגועים! אמן ואמן!!!
 
ב- 19/9: מתחיל גל הקוסם: בגל הקרוב הקוסם ממגנט את אנרגיית היגואר השואג והעוצמתי, שממלא אותנו בהשראת הנשמה ועמה בתחושת פליאה על קסם הרגע. חכמת גל הקוסם מלמדת שניתן לרפא את הכאב שמקבע אותנו בתכנים מצומצמים וכתוצאה מכך לפרוץ את הגבולות ששמנו על עצמנו. אנחנו מבינים שזה לא באמת מוגבל לחיות בגוף פיזי. מה שמגביל אותנו זה רק האמונה בנוגע למוגבלות שלנו. עבור בני האדם נס נחשב לדבר לא טבעי, אך הטבע הוא בסה"כ הטבעה של מידע בתוך מוחנו. במידה ונשנה את האמונה בנוגע לנוכחות הנשמה בגופנו ובחיים, נוכל ללכת אל מעבר למגבלות הטבע כפי שתפסנו אותו עד היום ולחולל ניסים וקסמים למען עצמנו ולמען האנושות כולה. הנשמה היא דבר מאד מוחשי ונמצאת בתוכנו בכל רגע נתון. כדי לחוות אותה עלינו לנטרל את 'ענייני' האגו מחיינו ואת התנודות ביחס לזמן, לנורמות ולסביבה. הקוסם קשוב להדרכת הנשמה ואין לו את הצורך בהערכה, בפידבקים או בכותרות מסנוורות. הוא פשוט עושה את שלו, גם בסתר, מבלי לחכות למחיאות הכפיים של ההמון. אנרגיית הכוהנת הגדולה פותחת לידע הנשמה תוך כדי שחרור ההגבלות המחשבתיות שמצמצמות אפשרויות. במקום נוקשות וחוקים חיצוניים, אנו לומדים להקשיב ולסמוך על הקול הפנימי, שלא מפסיק להדריך אף לא לרגע אחד. במקום הצורך באישורים ובהכרה מהחוץ, הקוסם מאפשר 'לאשר' את עצמנו לעצמנו ולראות את המופלאות הקיימת בנו. כשאנחנו משתחררים מהתנודות אל עבר החוץ והעולם ומתחברים פנימה, הקוסם מחבר ישירות לידע הנשמה ומרחיב את טווח המידע שלנו. כשאנחנו במלוא האנרגיה שלנו, אנו מסונכרנים בכמה וכמה רבדים ומפתחים את היכולת להיות במקום הנכון בזמן הנכון, כפי שאמר טולקין בשר הטבעות: "קוסם אף פעם אינו מקדים ואינו מאחר... ". היום ננשום את הקוסם ונבקש להתחבר לידע הנשמה שבנו. נמשיך לנשום ונקווה שאנרגיית הקוסם יביאו למציאות של שלום, שותפות ואהבה מבפנים ומבחוץ. אמן!
 
לפי הסינים, האנרגיה בימים אלה קרויה: "ריבונות", "בעלות על שפע רב", (הקסגרמה 14), לפיה ככל שננהג במתינות ובענווה נוכל להגיע לקדמה ולהצלחה גדולים. הסינים אומרים ש"התנהגות ראויה הכרחית כדי שנוכל להתמיד בהישגים" (קוסם 1). הם מוסיפים שיש לרסן את האגו ולהתאים את הערכים שלנו למציאות (נשר 2). יש להקפיד על הדיבור, הרעיונות והאמונות (נשר 2) וע"י כך ניתן להגדיל את ההצלחה החומרית (אדמה 4).
 
 
 

ה- 20/9: טון 2, אתגר הגל באנרגיה של נשר בהדרכת יד: עם הנשר אנחנו מתבקשים ליצור הרמוניה בין הידיעה שאנחנו נשמה לבין המחשבות, המילים והמעשים שלנו. אנחנו היוצרים היחידים של המציאות שלנו וכל האירועים הם שיעורים שהנשמה בחרה לחוות כאן. המורכבות בחיים נובעת מהזדהות עם כאב דפוסי שגורמת לנטייה להימשך לקטבים. אתגר הנשר מבקש שנתבונן מפרספקטיבת הנשמה על המציאות הקוטבית ונמצא את האמצע. אנחנו לומדים לעצור באמצע של עצמנו מבלי להגיע לקצוות דרמטיים. הנשר הירחי מלמד לקחת צעד לאחור ולראות את תמונת החיים הרחבה וזאת במקום להתלונן, להשליך, להאשים את האחר ולהתייאש. הנשר מבהיר ששום דבר לא באמת קבוע מראש ובמקום להדגיש את הקשה והשלילי ולצאת מפרופורציות הוא מרחיב את זווית הראייה הסובייקטיבית שלנו. האיזון הפנימי מפסיק בהדרגה את הפער המדומה בין המצוי לרצוי שנדמה לנו שקיים בתחומי החיים השונים. ככל שאנו מפסיקים להזדהות עם התכנים האוטומטים הדפוסיים, ניתן לזהות שאפשרות הבחירה תמיד קיימת ושעם נחישות פנימית וסבלנות ניתן להפוך כל רצון למציאות. בגל הדרקון שחלף נפתחנו לאפשרויות חדשות לפריצת דרך בחיים ועכשיו אנחנו מגדילים את נקודת המבט, מנטרלים דינמיקות של קורבן ואשם, מזהים שהבחירה עבורנו תמיד קיימת ופועלים באופן פרקטי להגשמת רצונותינו. היד מדריכה היום "לתקתק" את ענייני החיים השוטפים ופשוט לעשות את כל מה שמקדם את החזון שלנו. הקושי בגל הוא ביכולת לשמור על תחושה של רוגע ואיזון מבלי להיכנס למתחים ולדאגות עקב ריבוי ההתרחשויות במציאותנו המשתנה. אנו נמצאים בגל קוסם שדוחף להתרחבות ולעוצמה, אך אין זה אומר שעלינו להכנס עכשיו לעשייה אינטנסיבית אלא ללמוד לאזן בין זמן מימוש לבין זמן של מנוחה. היום ננשום את הנשר לכל התאים בגוף, נרחיב את הפרספקטיבה, נזכר שאנחנו חופשיים לעשות בדיוק את מה שאנו רוצים ו"נקפיד" לעשות זאת. אז ננשום יד ונבקש הדרכה מדויקת כיצד להגשים בשמחה ובריקוד את חלומותינו מרחיקי הלכת. 

 
 
 

 

ה- 21/9: טון 3, באנרגיה של לוחם בהדרכת שמש: ביום השלישי של הזרימה האינטואיטיבית אנו מתחברים לאנרגיית הלוחם שבנו, שמעז ושואל את עצמו שאלות בנוגע לחיים בכלל וכן לדרך המדויקת עבורו ולהיבטים ספציפיים בעשייה שלו בפרט. כדי ליצור עם הקוסם שינוי פנימי מהותי בתפיסת המציאות הפנימית, אנו מתמודדים עם הנטייה להזדהות עם הדפוסים שלנו ולחיות בקטבים וזאת במקום למצוא את המינון המאוזן והמדויק לנו. הלוחם האינטליגנט והספקן חוקר ובודק עד כמה הוא באמת נאמן לעצמו, לחזון שלו ולאמת שהוא מבקש לבטא עכשיו בחייו. הוא מתבונן לעומק ברצונותיו הפנימיים ובאמת הנכונה לו לזמן הנוכחי ונלחם בכנות ובעוז בקוטביות, בספקות, בשליליות ובפחדים, שהם תמיד תוצאה של הזדהות עם האישיות המצומצמת. תהליך ההתבוננות פנימה עם הלוחם החשמלי עוזר לנטרול האוטומטים הדפוסיים המוטבעים בנו ולהיפתחות לדרך חדשה של תנועה אינטואיטיבית בחיים. השמש שולחת אלינו היום אור ומידע שמבהירים עבורנו סוגיות 'בעייתיות' שונות. הלוחם שואל שאלות וחווה תחושת חוסר וודאות והשמש מחזירה אותנו אל העובדות הריאליות ולבהירות פנימית. השמש המדריכה מקרינה אש יוקדת שממלאה אותנו בלהט ובאנרגיה יצירתית לפעול בהתאם לידיעה הפנימית של הלוחם שבנו. היום ננשום את השמש ונטעין את עצמנו באש פנימית ובהגיון בריא. אז ננשום את הלוחם ונאפשר לקול הפנימי להוביל אותנו באומץ ובחכמה בדרך האמת שלנו עד שנצליח לממש את עצמנו ובגדול!
 
היום הוא גם יום השיוויון הסתווי: מזה עידנים ימי השיוויון מהווים נקודות יחס בין חושך לאור עפ"יהם ניתן לקבוע את עונות השנה. התרבויות העתיקות במצרים, במקסיקו, בסין ועוד, התייחסו לימי השיוויון כאל נקודות מפנה בזמן בהן ניתן לנקות אנרגיה שלא רלוונטית יותר, להשתנות מבפנים ולהיטען באנרגיה חדשה. ה-21/9 מסמל באופן פורמאלי את תחילת הסתיו. תחילת הסתיו עם אנרגיית הלוחם מעידה על סתיו שבו אנו לומדים לנטרל את התפיסות היחסיות שלנו: ביחס לאחר אנו לומדים תמיד לברך את הסובבים מבלי לקחת דבר באופן אישי. ביחס ליקום אנו לומדים לפעול למען הדבר עצמו ולא למען תוצאה וכותרת. וביחס לעצמנו אנו לומדים להקשיב לדקי הדקויות של רצוננו ברגע. בסתיו הקרוב קיימת האפשרות לביטוי אותנטי שמגיע כתוצאה מהקשבה להדרכת הנשמה בגוף. המלחמה היחידה היא בהזדהות עם הצמצום האישיותי שלנו. בסתיו הנוכחי כולנו מוזמנים לשאוף את הלוחם עמוק עמוק פנימה עד שנחווה את ביטוי נשמתנו העצומה ברגעים מבורכים של אהבה וחסד הרגע. אמן!

 
 
 

ה- 22/9: יום רביעי של זריעת האפשרויות לפתרון אתגר הנשר באנרגיה של אדמה בהדרכת הלך שמים: כדי להתחבר לעוצמת הקוסם, האדמה מכוונת אותנו להתקרקע ובלי יותר מדי דיבורים פשוט לעשות את שלנו. הנשמה קיימת בתוך הגוף הזה! ולא היכן שהוא שם למעלה. הנטייה לקטבים מתחילה כשאנו מתנתקים מהגוף והמציאות ואז מזדהים עם ההצפות הרגשיות. לכן ביום זריעת הפתרונות האדמה מזכירה לנו להתחבר לצרכים הבסיסיים של הגוף. האדמה העצמאית מזרימה אלינו היום כמויות אדירות של מידע חדש על מנת שנרחיב את היכולות שלנו אל מעבר למה שהן כרגע ונתעורר למסלול הייחודי שלנו. כשם שכתבתי בפתיחה, כאנושות מתפתחת אנו עדים בזמן ההיסטורי הנוכחי לאסונות רבים על פני כדו"א – טרור, שיטפונות, מחלות, מלחמות, רעב, עוני ועוד. ב5 לספטמבר החל מחזור חדש של צ'ולקין שמזרים רטטים חדשים ומעביר אותנו קפיצת דרך קולקטיבית. אמא אדמה מתפתחת לקראת שינוי באבולוציה האישית שלה ועל כן קוראת לכל אחד מאתנו להתעורר לידע הנשמה הקיימת בגופנו ולפעול בהתאם להדרכתה. הלך שמים המדריך מסמל גבולות ברורים לכל מה שאנחנו לא מעוניינים בו. עלינו ללמוד לשמור על עצמנו ולעתים להפעיל מנגנונים של סינון כדי שדברים לא יחדרו פנימה. כשאנחנו שומרים על גבולות הרצון המדויקים לנו, מתפנה בתוכנו ובחיינו המקום לתרגם באופן מעשי את הדרכת הנשמה אל המציאות היום יומית. אנחנו מוזמנים לנשום את הלך שמים וליצור לעצמנו מרחב נקי ומקודש, ללא הסחות חיצוניות שבו נוכל לחקור, ללמוד, לעבד ולהכיל את הרטט החדש. אז ננשום את האדמה ונבקש ממנה לעזור לנו לתרגם את חזון הנשר הגבוה שלנו למעשים פרקטיים

 
 

ה- 23/9: טון 5 של החיבור לכח הרצון הפנימי, באנרגיה של מראה בהדרכת מגשר עולמות: כדי לגבש עוגן פנימי להמשך תהליך החיבור לקוסם שבנו, אנו לומדים לראות את כל הצדדים שלנו, גם את אלה שלרוב אנו מעדיפים להדחיק ולהעלים מעצמנו. המראה היום מגדילה את המוטיבציה להמשיך ולנוע בקלילות מסצנה אחת לאחרת תוך כדי הבנה שהעולם מורכב ממראות מגוונות שמלמדות אותנו על עצמנו. כשסוף כל סוף אנו מסכימים לראות את הכל, אנחנו מודרכים ע"י מגשר העולמות לקבל באהבה את הצדדים שאנו פחות אוהבים. הצדדים הללו הן חלק מהבן אדם שאנחנו. במקום לבקר את עצמנו ולתייג אותם כבעיה, כחולשה, כלא מספיק וכו', אנחנו לומדים להיות רכים עם עצמנו. זהו הזמן לקבל את האנושיות שלנו - בדיוק כשם שאנחנו אוהבים חבר טוב, גם עם הצדדים הפחות "טובים" שבו. בכל בן אדם קיימים צדדים מופלאים יותר ופחות. המראה הקוואנטית מאפשרת להפסקת התרגומים וההשלכות על המראות הסובבות והמגשר מדריך לרפא את השליליות, ההרס והביקורת, שהם מנגנוני הגנה אוטומטים שפיתחנו כדי לשרוד. היום ננשום את המגשר ובעזרתו נרפא טראומות ופצעים רגשיים מתאי הגוף. אז ננשום את המראה ונבקש שתעזור לנו לזרום, כשאנחנו נוכחים ברגע ומשקפים במחשבות, במילים ובמעשים את אינסוף האפשרויות שתמיד קיימות עבורנו כאן מתחת לאף.
 
לפי הסינים האנרגיה בימים אלה היא של "מסה קריטית" (הקסגרמה 28), לפיה המצב הנוכחי הולך ונעשה כבד בשל מספר רב של שיקולים (נשר 2). הרבה החלטות, רעיונות ואפשרויות שגורמות לתחושה שהמצב עולה על גדותיו (סערה 6). זהו שלב מעבר ובו נדרשת פעולה מהירה ויעדים ברורים (שמש 7). זמנים אלה של התפוצצות פנימית חושפים את המהות של העצמי שלנו ובעזרת נחישות פנימית ניתן לצאת מהם מחוזקים (מראה 5).

 
 
ה- 24/9: טון 6 של זרימה עם הפלוס, באנרגיה של סערה בהדרכת סערה: תהליך החיבור לקוסם שבנו ואיזון הקטבים הפנימי צובר תאוצה ולקראת שיא הגל הסערה מרפאה, מטהרת ומאזנת אותנו. כדי שנוכל להתחבר לקוסם שבנו, הסערה הקצבית מאפשרת לרפא את המסה התאית השלילית שמצטברת בתוכנו בכל יום ויום. ביום האיזון, אנו מאזנים את הצרכים של הגוף הפיזי, הרגשי והמנטלי ובכך מאפשרים לקסם ולהשראה לזרום אלינו. הריפוי העצמי מזרז את שינוי המידע הדפוסי שמפעיל אותנו אוטומטית וכך מאפשר את החיבור לעוצמה הפנימית. הסערה מגדילה את הביטחון העצמי בנוגע ליכולות ולידע שקיימים בנו. אנחנו לומדים לסמוך על עצמנו שלא משנה מה קורה, אנו מסוגלים להתמודד עם זה. יותר טוב או פחות טוב, אנחנו יכולים! נתינת האמון מגדילה את המוטיבציה לארגון הפרטים הנדרשים למימוש חזון הנשר. ההטענה הפנימית עם הסערה הכרחית עד למצב שבו יש לנו אמון ביקום כולו ובכך שכל מה שקורה הוא תמיד מדויק ולטובתנו. היום ננשום את הסערה לתאי הגוף, נתמקד בפלוסים הקיימים בנו ובחיינו ונתייצב. נרגיש כיצד אנו מתמלאים באנרגיה ובכוחות ומסכימים לקפוץ למימי החיים הגועשים ובאומץ ובשמחה לממש את רצונותינו.
 
 
 
 
ה- 25/9: טון 7, יום שער, שיא הגל באנרגיה של שמש בהדרכת אדם: עלינו לדעת כיצד לחבר בין השראת הנשמה לבין המגבלות הקיימות במציאות. לשם כך קיים בנו קול הגיוני ומקורקע שיודע מתי הזמן לפעול ומתי לנוח. אנחנו נמצאים בגל קוסם שמלמד להגשים את חלומותינו מרחיקי הלכת והשמש המהדהדת מעידה על כך שנדרש לגדל בתוכנו בוגר יציב ומעוגן שיודע לתעל את האש הפנימית תוך כדי שמירה על בהירות, אור וחיות. אלמנט האש שבתוכנו הוא זה שמוביל למימוש רצונותינו. עם השמש בשיא אנחנו לומדים לאפשר לאש היצירתית שבנו פשוט להיות,  להכיל אותה בתוך כלי יציב, יודע ומאפשר ואז לנתבה לכיוונים פרודוקטיביים. האדם מדריך היום לשחרר את השכל המניפולטיבי שמטיל ספק בכך שבאמת ניתן להפוך לקוסמים במציאות הקוטבית והדחוסה. הוא מלמד להתמקד בפתרונות ולא בבעיות, באפשרויות ולא במכשולים. להקשיב לרצון הרלוונטי לכל רגע במהלך הדרך ואותו ליישם בחכמה. ביום שער זה אנחנו לומדים כיצד להפסיק לאבד אנרגיה על הקשיים ומצבי הייאוש ובמקומם מתחברים לאלמנט האש הפנימי ולהגיון בריא. היום ננשום את האדם, נתחבר לתבונה הפנימית ולידיעת הלב ונקפיד לעשות את מה שגורם לנו להיות מאושרים. אז ננשום את אש השמש היצירתית ונאפשר לה להוביל אותנו לחיות את חיינו בדרך מעוררת השראה.   
 
 
 

ה- 26/9: טון 8 של החיבור ליושרה ולאמת הפנימית, באנרגיה של דרקון בהדרכת נחש: אנרגיית הדרקון מאפשרת להתבונן במקומות שבהם אנחנו עדיין לא מקבלים את עצמנו כפי שאנחנו באהבה, ברכות ובאימהיות. אנחנו מוזמנים לבדוק עד כמה אנו מתמקדים במה שיש בחיינו ובמה שמצוי בנו, במקום להיות עסוקים בהרס ובביקורת עצמיים. הדרקונית הגלקטית מזמינה אותנו לשאול את עצמנו היום: "מה אני אוהב/ת בעצמי?", "מה אני אוהב/ת בחיי?", "לאיזה השגים כבר הגעתי בחיים הללו?", "מה יש בי?", "מה יש במציאות שלי?" "מה הייתי מרגיש/ה אם הייתי פוגש/ת אדם כמוני"? התשובות לשאלות הללו יאפשרו לפוקוס על מה שכבר מצוי במציאות שלנו ובכך למגנט עוד ועוד "יש" ממשי. הדרכת הנחש המסמל חיות מלמדת להגדיל עוד ועוד את החיבור לגופנו וזאת במקום ההתנהלות האוטומטית של הראש. מהות הדרקון מראה לנו היכן אנו עדיין מתנהלים מתוך מנגנוני הישרדות מצמצמים והנחש מחבר לחיות פנימית שממיסה את מנגנוני ההגנה האוטומטיים. היום ננשום את ההזנה והרכות שבאנרגיית הדרקון יחד עם החיות והאינדיבידואליות של הנחש עד שנצליח לנוע באותנטיות אל עבר מימוש חלומות הנשר שלנו. 

 
 

ה- 27/9: היום התשיעי בגל הקוסם, יום שער, באנרגיה של רוח בהדרכת מראה: ביום הפענוח הרוח מלמדת שבכל שאיפה אנחנו שואפים נשמה. למעשה החיבור לנשמה הוא מאד פשוט וככל שנקפיד פשוט לנשום במודעות, נוכל לחוות אותה בגופנו. הרוח הסולארית עוזרת להבין שהיכולת להגשמה של כל רצון תלויה באופן הביטוי שלנו. אנחנו לומדים לבטא באופן ישיר ובהיר את רצונותינו וזאת במקום לפחד לומר את שלנו, להשליך ולתרגם רגשית את האחר. לראות את היש ואותו להגדיל וזאת במקום לבקר ולשפוט את עצמנו ואת האחר. ביום שער זה יכולות התקשורת הקיימות באנרגיית הרוח מכוונות למימוש חזון הנשר. ככל שאנו מבטאים את עצמנו באופן הגיוני, חד ומדויק, אנחנו מסוגלים 'ללכת עד הסוף' עם האמת העמוקה ביותר שלנו.  אנו מתחברים לאיכויות הזכריות ולאנרגטיות הקיימים בנו וזאת במקום להתעייף מההיבטים המרובים הכרוכים במימוש של חזון. המראה המדריכה מחזקת את ההתייחסות הריאלית שלנו לעובדות הנתונות בכאן ועכשיו. ככל שאנחנו מקבלים ברוך את רגשותינו המגוונים, ההצפות הרגשיות קטנות ואנחנו מסוגלים לראות את העובדות ולשאול כיצד לשפר, לפתור ולהקל. המראה מאפשרת לראות את כל הצדדים שלנו ואת כל מה שהביא אותנו עד הלום: הכאב, השמחה, העצב והתמיכה. ואז לראות מבעד לאשליה- כיצד כל מה שקורה הוא למעשה השתקפות שלנו, איך לכל רגע בדרך יש תפקיד חשוב וכיצד הכל פועם בסדר אלוהי מדויק. היום ננשום את השראת הרוח שבנו ונאפשר לה לכוון לזרימה קלילה כמו של יונק דבש ססגוני שמקפץ בנועם ובעליזות ממצב למשנהו. 
 

 
 
 


ה- 28/9: טון 10 של ההתגלמות, באנרגיה של לילה בהדרכת קוף: אנרגיית הלילה מאפשרת להתבונן בכנות בחשכה פנימית שעד היום לא העזנו לגעת בה. אתגר הגל הוא לבטא בעזרת ידי האלוהים שבנו את חזון הנשר וביום הפלנטרי מהות הלילה מאפשרת לשנות פרספקטיבה לגבי פחדים עתיקים שמנעו מאתנו מליצור אותם עד לרגע זה. אנו לומדים להסיר את הערפל של הלילה הפנימי, את צורות החשיבה ההישרדותיות שמגנות על כאב פנימי גדול. הנבירה לעומק רגשותינו מאפשרת להגיע למקור האמונה השגויה שהיא פצע הנשמה ואז לקבלת זוויות ראייה חדשות להסתכלות על הדברים. אנרגיית הלילה משולה לרחם, לבית, למערה. לאחר שיושבים זמן מה במערה חשוכה, באיזשהו שלב מתחיל להפציע האור. אנחנו מוזמנים לנוע באומץ אל תוך הכאב הרגשי עד שנצליח להרחיב ולשנות את זווית הראייה לגביו. הדרכת הקוף מבקשת מאתנו ליצור, ליצור וליצור! לבטא את הגאוניות שבנו בדרך שבה אנחנו הולכים ובקלילות מקורית להוציא לפועל את רצונותינו. כדי להתמודד עם הלילה הפנימי הקוף עוזר לשחרר את רצינות היתר והכבדות ולמצוא פתרונות מקוריים. הקוף הוא הילד הגאון שבתוכנו ומלמד לשחק את משחק החיים בקלות, בהומור ובהנאה. היום ננשום את הלילה ובעזרתו נרפא את מקור הכאב עד שנתחבר לאינטואיציה ולידיעה פנימית עמוקה. תנועה אינטואיטיבית חדשה זו פותחת את דלת הכניסה לעולם הניסים והקסמים ומבטיחה לנו מימוש יצירתי ושפע רב.
 
לפי החכמה הסינית, האנרגיה בימים אלה קרויה: "עוצמה רבה" (הקסגרמה 34), לפיה העוצמה (קוסם 1) מעמידה במבחן אמיתי את אופיו של האדם: את המילים, המחשבות והמעשים שלו (לילה 10). האחריות להתנהגות ראויה בתקופות של עוצמה היא רבה (נחש 12). הסינים מוסיפים שככל שהמטרות הן לטובת הכלל, כך צפויה הצלחה בעניינים ארציים (מגשר 13).

 
 

ה- 29/9: טון 11 של השחרור, באנרגיה של זרע בהדרכת זרע: רובנו מפחדים לנוע ללא ידוע ומעדיפים לשמור על הקיים והמוכר, גם אם הוא קשה. השמירה על ההרגלים וההתנהלות הידועה מראש כולאת אותנו באפשרויות מוגבלות מבלי שנוכל לראות את ההזדמנויות המגוונות הקיימות עבורנו מתחת לאף. ההיאחזות בתבניות ובחוקים מהחוץ מונעת את ההקשבה לקול הפנימי הגמיש והמשתנה, שכל הזמן מדריך אותנו. ביום השחרור הזרע מלמד שהסיבה לכך שאנו לא מצליחים להתחבר לרוחב נשמתנו ולפרוץ אל מעבר למנגנוני ההישרדות המוכרים לנו נעוצה בפחד בסיסי ועמוק משינוי. בתודעה הקולקטיבית קיים פחד משינוי משום שבזכרון שלנו שינויים הובילו לאסונות, לכאב ולהרס. אך זוהי זווית ראייה חלקית בנוגע למהות השינוי. לאט ובהדרגה אנחנו נפתחים לעובדה שבכל מקרה הכל משתנה כל הזמן וככל שנקדים להשתנות גם אנחנו, כך נוכל לממש את רצונותינו האותנטיים. כדי להתחבר לקוסם, לעוצמה בגוף, ליושרה ולחזון, עלינו להסכים להשתנות ולשחרר את מנגנוני ההגנה והתבניות הדפוסיות האוטומטיות שלא רלוונטיות יותר למחזור החדש. היום ננשום את הזרע, נשיל מאתנו הרגלים וקיבעונות ישנים וננוע אל עבר החדש והלא ידוע. נמשיך לנשום ונכוון את עצמנו אל עבר התחדשות בהיבטי החיים השונים. 

 
 
 
 

ה- 30/9: טון 12 של פתרון האתגר, באנרגיה של נחש בהדרכת אדמה: הנחש בפתרון מעיד על כך שבמהלך הגל הצלחנו להתחבר לחיות בגוף שהיא רוח החיים שבנו ואל מגוון הרגשות והתחושות הקיימים בו. חכמת הגל מלמדת שהחיבור לחכמת הנשמה הוא תוצאה של נוכחות בתוך הגוף שמאפשרת לטעם, לתענוגות ולשמחת החיים. כל ידע הנשמה כולו נמצא בתאי הגוף הפיזי שלנו ועם הנחש הקריסטלי אנו מחוברים דרך ערוצי גופינו לחכמת הנשמה האינסופית. כל עוד אנחנו כאן, עלינו ללמוד להזין את הגוף בצרכיו ולפעול דרכו. הדרכת האדמה מאפשרת לקרקוע נעים וזורם של רעיונותינו המקוריים ורצונותינו האינדיבידואליים אל תוך המציאות. כולנו סוג של מערכות מידע שתוך כדי חיינו הארציים מקבלות ואוספות ידע שמועבר לנשמה. כל אחד מחובר לרשתות מידע אישיות וקולקטיביות ועפ"יהם הוא מתנהל בחייו. לאורך שנים ארוכות נבנתה רשת אדירה של מידע חיובי מעל לכדור הארץ. האדמה מאפשרת להפעיל ולהצית רשת זו ועמה להתכוונן על שלום, אהבה וחיבורים אנושיים לבביים. עם כל מעשי האלימות המתרחשים בעולם, מחובתו של כל אחד מאתנו לעזור ביצירת תבניות של אחווה ואהבה. החיבור לרשת וההתעוררות אל עבר הגשמת חזון הנשר ממלאים אותנו באנרגיית חיים. אנחנו מבינים שככל שהשורשים שלנו מעוגנים היטב אל עומק האדמה והמציאות, היכולות והעוצמות שלנו מתרחבות לאינסוף השמים. לקראת סוף גל הקוסם אנחנו מוזמנים להתחבר לכמויות אדירות של ידע הנשמה. ככל שאנו מודעים לדקויות הגוף שלנו, אנו מסוגלים לחצות מימדים וזמנים ולחוות את שדה האפשרויות האינסופי הרוטט סביבנו תמיד. היום ננשום את הנחש ונתחבר לדרכינו הייחודית, הצבעונית והאותנטית ולתחושת גוף נוכחת. אז ננשום את האדמה ונבקש שלום עולמי וחיים של עונג, שלווה וגיוון בביטויים שונים של חכמה.
 

 
 
 

ה- 1/10: טון 13 של הנוכחות, באנרגיה של מגשר עולמות בהדרכת כלב: גל הקוסם מוביל לאט ובהדרגה למצב שבו אנחנו חיים את החיים השגרתיים ממוח מאד לא שגרתי ונהנים מהעליות והירידות, מהשיאים ומהמנוחה, כשאנחנו פשוט שמחים בחלקנו. דרך הדחיפה לחיבור לנשמתנו העצומה עם הקוסם המגנטי הצלחנו לחוות קצת יותר את מהות הנשמה שאנחנו ועמה גם את מהותו האמיתית של הזמן. הזמן הוא המצאה של השכל שזקוק למדידה קבועה והחיבור לנשמה שבנו יכול לאפשר להנמסות לרגע עד ליצירת מחשבותינו באפס זמן. המגשר הקוסמי הוא בעל הבנה ברורה ש"סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר" ונע בדרכו בקלילות וברוגע. ביום השלוש עשרה ניתן להיוולד שוב מחדש! מגשר העולמות מסמל מוות לצורת חיים אחת ועמה לחלק באישיות הדפוסית ולידה לצורת חיים אחרת. בסוף הגל הוא מעיד על ריפוי עמוק של זיכרונות כואבים מתאי הגוף שעד היום השפיעו באופן לא מודע על ההתנהלות שלנו. ריפוי הטראומות ושחרור צורות החשיבה השליליות מאפשר לשינוי סוג המידע שזורם בתוכנו. כתוצאה מכך היכולות ליצירה ולמימוש גדלות. אנחנו נולדים לזרימה אינטואיטיבית ולבבית שפתוחה למגוון האפשרויות וזאת במקום התנהלות דפוסית רגשית ואוטומטית. גם להדרכת הכלב תפקיד חשוב בסיום החיבור לעוצמת הקוסם שבנו, משום שהכלב הוא המאסטר לענייני הלב. בתהליך הגל למדנו שהכל תלוי בכמה אנחנו מחוברים לאהבה שקיימת בנו. הכלב בהדרכה מעיד על חיבור פנימי יציב לאהבה הזאת. גל הקוסם לימד אותנו להשאיר מאחור סיטואציות שבהן אנו לא נאמנים לעצמנו ולהתייחס במלוא הרצינות לרגשות ולרצונות שלנו. מה שאנחנו מרגישים ומה שאנחנו רוצים הוא מאד חשוב! כשאנחנו מלאים באהבה לעצמנו, ליבנו נפתח ואנחנו מבטאים אהבה לסביבה ולעולם כולו. היום ננשום את המגשר ונחווה כח פנימי רב של לב אוהב ופתוח ויכולת לתנועה קלילה וזורמת שפתוחה להזדמנויות חדשות במשחק החיים הרבגוני. אמן!
 
מאחלת לכולנו גל קוסם של ניסים ונפלאות.
ומציאות של שלום, מחוות אהבה ואושר!
בברכה ובאהבה,
טליה.


 

 
 


 


להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.