עברית  |  English  |  
 

*******
 חברים, יש אפליקציית מאיה שבה יש את תחזית הגל בתוך האייפון וזה הופך את חווית הקריאה לנוחה יותר. באפליקציה התחזית מתורגמת גם לאנגלית, לכל דוברי האנגלית שבינכם. וכיף לראות את הסמלים מחייכים בנייד, אז מוזמנים גם לזה. 
להורדת האפליקציה

 
 
 
 
ברוכים הבאים לתחזית המאיה

גל הזרע

 
 
ברכות לכולנו:
גל הזרע פותח באופן פורמאלי את החלק השני של לוח הצ'ולקין. בחצי הראשון שאפנו כמויות אדירות של ידע הנשמה, הגענו לתובנות פנימיות עמוקות וקיבלנו הדרכות אישיות בנוגע לדרכנו בחיים. עכשיו, בחצי השני אנו מוזמנים לנשוף ביצירתיות את המידע שקיבלנו וליישמו באופן פרקטי בחיי היום יום. גל המראה וגל הקוף שחלפו היו ממוקמים בצינור האור של מרכז הלוח ואפשרו חיבור פנימה לסנטר שבלב. בגל הזרע אנו מצויים בטור שעוטף את הצינור מימינו והוא מסמל יכולת לשינוי והשתנות. המיקום המיוחד הזה גורם לכך שהגל מורכב ברובו מימי שער שמייצגים את  סלילי הד.נ.א. שבתוך גופנו. בימי השער הכל קורה הרבה יותר מהר והפתח האנרגטי שקיים לאורך הגל מאפשר להתחבר לקול הפנימי וליישם את ידע הנשמה. זהו הזמן לקחת החלטה פנימית נחושה להשתנות ועמה לעשות את המעשים שיקדמו אותנו אל עבר תחושת מימוש, חיות ואהבה. בימים שעוטפים את צינור ניתן להתחבר לאהבה שקיימת תמיד בליבנו, להעלות את רמת האנרגיה ועימם לפעול ולהגביר את קצב התנועה במציאות היום יומית. גל הזרע מלמד להקשיב לגוף ולידיעה הפנימית שבו עד להפיכתנו ללוחם אור נחוש, יודע ועצמאי בסוף הגל. ימי השער שבגל הזרע יכולים להאיר את חיינו ברבדים עמוקים שטרם נחשפנו אליהם ולהוות פתח לכיוונים חדשים במציאות החיים. עבור כולנו קיימת עכשיו ההזדמנות לשינוי פנימי משמעותי שיכול לפתוח אפשרויות יצירתיות, משמחות ומעניינות בחלקו השני של לוח הצ'ולקין. מאחלת לכולנו שינויים לטובה!

ה- 25/8: טון 1 בגל הזרע: הזרע מלמד ש-'שהשינוי הוא הדבר היחידי שקבוע ביקום כולו' ושהלכה למעשה הכל משתנה בכל רגע נתון. בכל רגע קיימות עבורנו הזדמנויות להתחדשות והזרע המגנטי דוחף אותנו לצמוח אל תוך אפשרויות מרתקות שטרם חווינו במציאות החיים המגוונת. עלינו ללמוד להיות 'לא יודעים' כדי שנוכל לזרוע זרעי התפתחות לכל כיוון שנחפוץ בו. הכל משתנה כל הזמן. ברגע שאנו אוחזים בשגרה מקובעת שבה הכל ידוע מראש ולא משנים דברים בחיים, אנו נמצאים בנסיגה ביחס לתנועה התמידית של כדור הארץ. בכל רגע הזווית של כדור הארץ זזה, הטבע נע ומשתנה במחזוריות וגם אנחנו לומדים לנוע, לשחרר ולגדול. גל הזרע עוזר לשים את הפוקוס על שחרור האחיזה בידוע המוכר ובתוכו בהרגלים האוטומטים שמנהלים אותנו ובמקומם להיפתח לכיוונים חדשים. קיים עכשיו פוטנציאל אדיר להשתנות פנימית ולשינוי חיצוני מהותי. ברגע זה ממש ניתן להתחדש ולקפוץ על הזדמנות שנמצאת ממש כאן מתחת לאף. במהלך ימי הגל אנחנו לומדים לזרום עם תחושות הגוף ברגע, בסקרנות ובעניין כמו בטיול במדינה זרה. התהליך ממשיך עד למצב שנדע מבפנים ש: "כל שינוי בחיים מביא עמו התפתחות, צמיחה ולמידה". הזרע מלמד את אומנות השינוי ומאפשר לשחרור ה"תקיעות" ואשליית השליטה בידוע ואז מניע אותנו אל עבר החדש והשונה. הוא מכוון לשינויים המיוחלים עבורנו עכשיו ומאפשר לזרוע אותם בתוך אדמת חיינו הפורייה. הזריעה מתרחשת בשני רבדים- שינויים ש"תלויים" אך ורק בי, ניתן לכתוב בצורה ברורה את השינוי ואת השלבים שלו ולעשות מיד את הנדרש למימושם. שינויים ש"תלויים" כביכול גם בסובבים ובעולם, בהם נגדיר בצורה מדוייקת את הרצונות שלנו ונניחם בצד, מתוך אמון מלא ביקום שיגשים את רצונותינו ברגע המדויק. אנו לומדים לשחרר את הציפיות שלנו בנוגע לדרך שבה הדברים 'אמורים' להיווצר במציאות החיים עצמה. הכל יכול לקרות לנו. ליקום יש אינסוף הפתעות צבעוניות שמחכות אך ורק לנו. היום ננשום את הזרע לכל תאי הגוף ונזרע חיים מלאים בשמחה, בזרימה נעימה באושר ובהגשמה בחלק השני של הצ'ולקין. אמן!
 
 
 
 
ה- 26/8: אתגר הגל הוא הנחש: בכולנו קיים מאבק פנימי בלתי פוסק. בכל רגע יש איזו מחשבה מטרידה, תחושה שמכאיבה, מישהו שקשה לנו איתו ועוד ועוד. אנו חווים מלחמה תמידית בין היכולת לראות דברים ממקום רחב ובהיר לבין חשכה ועיוורון מצומצמים שמתקיימים בנושאים הרגשיים הקשים לנו. אתגר הנחש מסמל את המאבק המתחולל בתוכנו- בין החיבור ללב, לטוהר המחשבות והדיבור לבין הספק, המניפולציות והפחד להרגיש כאב. הנחש מציף את הקונפליקט בין ההקשבה לעולם, להורים, לחוקים ולמסגרות לבין הקול הפנימי שתמיד יודע מה נכון לנו. אנו לומדים לרפא מבפנים את המאבק הזה בין הרצון- הרץ לצורך- הצר. ככל שאנחנו מתחברים לתחושת החיות בגופנו, כך אור החיות מסיר את חשכת הכאבים הרגשיים ואת המוגבלות של המציאות הקוטבית. בגל הזרע אנו לומדים לזרום עם האינטואיציה ה'נחשית' שבגופנו ולא מתוך הכתבות של חוקים חיצוניים. הנחש הזוחל קרוב קרוב לאדמה מלמד שכדי ליצור שינוי עם הזרע עלינו להתחבר לתחושות הגוף שלנו. לשם כך הוא מלמד כיצד להקטין את משביתי כח החיים ולשחרר תשוקות פיזיות מוגזמות- בין אם מדובר באוכל, סיגריות, אלכוהול, מין או טלוויזיה. להתענג על החושים ועל החיים בכלל זה דבר נהדר, אבל להפוך את העונג להתמכרות, לתלות, זה כבר סיפור אחר. במהלך הגל כדאי להיות מודעים להרגלים האוטומטים ולסיטואציות שאנו ממחזרים שוב ושוב שהגיע הזמן לשחררם. הנחש מסמל את הרצון האותנטי הקיים בנו, את הקול הייחודי והעיסוקים שמאפיינים אך ורק אותנו. באתגר הגל הרצון הייחודי יכול לגרום לתחושות של בדידות, שונות, חוסר בשייכות וחוסר באהבה מהסביבה. אנו לומדים לצעוד בשמחה בדרך המיוחדת לנו ולשחרר את הצורך לעמוד בנורמות או בדרישות הקונבנציונאליות או להשתייך למסגרת ברורה. כל אחד הוא עולם ומלואו, ייחודי ומיוחד במערך הכולל של היקום ואף אחד אחר לא יכול לתפוס את מקומו. הלמידה עם הנחש הירחי מאפשרת לראות שלמעשה אנחנו אף פעם לא לבד. תמיד יש לנו את חברת עצמנו המשובחת והעצמי הזה לא הולך אף פעם לשום מקום. כמו כן אם רק נפקח את עינינו נראה שכן קיימים בסביבתנו אנשים אוהבים ותומכים. ברגע שאנחנו מרפים מהתלות בחוץ ובכותרות הנורמטיביות, אנו חווים מקור אהבה פנימי של נשמתנו העצומה שקיים בתוכנו ושתמיד 'זמין' עבורנו. היום ננשום את הנחש ונרגיש כיצד תאי הגוף מתמלאים בפולס החיים.
 
 
 
ה- 27/8: יום שער: טון 3 באנרגיה של מגשר העולמות: כדי להשתנות עם הזרע ולהתמלא בחיות עם הנחש, נדרש לרפא את הפחדים הקשורים בשינוי. הפחד משינוי הוא אחד הפחדים הבסיסיים שמלווים את רוב בני האדם משום שבזיכרון הקולקטיבי והאישי שלנו שינויים הובילו לאובדן ולהרס. אנרגיית המגשר החשמלי ביום הזרימה מאפשרת לריפוי כאב רגשי עמוק שעוצר אותנו מלהשתנות. במהותו המגשר מרפא זיכרונות כואבים שמשפיעים באופן לא מודע על היכולת לחיות חיים מלאים ואותנטיים ולהשתנות. זכרונות אלה קשורים במידע רגשי כואב ששייך לעבר הרחוק שלנו ועכשיו הגיע הזמן לשחרר תבניות מצומצמות אלה. סביר להניח שבילדותינו חווינו שינוי כלשהוא שגרם לנו ולהורינו לכאב גדול. במקום להמשיך להתנהל עם גיבנת של איסורים פנימיים, המגשר מלמד להסכים להרגיש הכל בלי לשפוט ולהתנגד. ההסכמה הפנימית לריפוי עמוק היא זו שמאפשרת לשנות הרגלים ואוטומטים שלא מתאימים למצבינו הנוכחי בחיים. זה הזמן לרפא כאב עמוק שחוסם אותנו מלחיות את החיים במלואם. הריפוי מוביל לשינוי זווית הראייה המחשבתית לגבי האירועים. המגשר מסמל מוות לישן וטרנספורמציה פנימית לקראת מצב מודעות חדש. בשער של היום ננשום את המגשר ונסלח לעצמנו על האחיזה בישן, על התשוקות המוגזמות ועל מנגנוני ההגנה שפיתחנו. תוך הבנה ששום דבר אינו אישי נסלח גם לסובבים. ככל שנקבל ברוך את כל מה שיש בנו, באחר ובמציאות נוכל להיוולד מחדש רגועים, נוכחים ושמחים על פסיפס החיים המופלא והמגוון.
 
 
 
 
ה- 28/8: יום שער: טון 4 באנרגיית היד: בשער של הזריעה המנטלית אנו מתחברים לכח פנימי עצום ולידיעה עמוקה בנוגע לדרכי הפעולה שהכי נכונים לנו עכשיו. היד העצמאית זורמת בקלות מעניין לעניין ומאפשרת לעשות היום משהו למען השינוי האישי בחיינו ולו את הדבר הקטן ביותר. כדי לשחרר דפוסים עתיקים שנוצרו בעבר הרחוק שלנו, עלינו להסיח את תשומת ליבנו מההרגלים הקבועים ומההיאחזות הממכרת בישן ובמקומם להעסיק את עצמנו בדברים פרקטיים חדשים ומגוונים. אם אנחנו רוצים להתמלא בכח החיים של הנחש ולשחרר התמכרויות והרגלים של שנים, עלינו להתחיל להיות פעילים במציאות היום יומית. ככל שנפעל ת'אכלס במציאות עצמה ונבטא את הכישורים הטבועים בנו, יהיה לנו קל יותר לזרום עם רצוננו האותנטי. היד יודעת לפעול בשטח ו"לתקתק עניינים" בהנאה ומאפשרת לקדם בפועל את הגשמתנו במציאות. היא מסמלת מעגל אנרגטי של ארבע רוחות השמים- ארבעת האצבעות שהן ארבעת היסודות- אדמה, מים, אש ואויר והאגודל שסוגר את המעגל. החיבור לארבעת היסודות יוצר עוגן פנימי של ידיעה שמאפשר לנו פשוט להיות ברגע, ב-being, מבלי הצורך לשנות, להזיז ולהפיק משהו. היום ננשום את היד ונטען בחיות, אנרגטיות, שמחה ואפשרויות מתחדשות. נכין רשימה ארוכה של תוכנית פעולה להמשך הגל ובה נחבר באיזון בין פעילויות חדשות לבין מנוחה והרפיה. 
 
 
 

ה- 29/8: יום שער: טון 5 באנרגיית הכוכב: כח הרצון לפתור את אתגר הנחש נשען על היכולת להצית בכל פעם מחדש את האהבה שתמיד קיימת בתוכנו. הכוכב הקוואנטי מזכיר לנו שנשמתנו האדירה נוכחת בתוכנו ושניתן במודע להתחבר למקום הרחב והאוהב הזה. הבעיה העיקרית בשחרור ההרגלים הישנים היא הביקורת העצמית הבלתי פוסקת שלנו. חוסר הקבלה הבסיסי את עצמנו יוצר כאב רב וגורם לכך שנפנה להרגלים המוכרים והיציבים שמלווים אותנו ב'נאמנות' שנים ארוכות. החיבור לאנרגיית הכוכב היום מלמד שאנחנו בסדר גמור כפי שאנחנו ברגע זה ממש ושהגיע הזמן שנכיר בעובדה חשובה זו בעצמנו. זו החלטה אישית שלנו היכן אנו שמים את עצמנו במקומות של שיפוט. כדי שנוכל לשנות משהו בחיים, בין אם מדובר בהרגל או בצורת החשיבה שלנו, עלינו ראשית לקבל אותו ולהבין שכרגע "זה מה יש". רק מהמקום החיובי של הקבלה של מה שכבר קיים ניתן להשתנות ולממש את רצונותינו. בשער היום הכוכב משריש בתוכנו עוגן לראיית היש והיופי הטמונים בכל רגע נתון בהתרחשויות האנושיות. כשאנו מדגישים את היש בנו ובחיינו, אנו מסוגלים לנוע באלגנטיות אל עבר יצירת הרעיונות האומנותיים שלנו. ביום החיבור לסנטר ננשום את הכוכב ונתמלא באנרגיית האהבה של ונוס. נמשיך לנשום מידע רחב וחדש למקומות הכואבים בחשיבתנו וברגשותינו. מי יתן וברצף ימי השער הנוכחי שעוטף את צינור האור נתחבר לנשמתנו העצומה שמחברת אותנו לאהבה מבפנים ונקרין אהבה, חיוביות ואור של כוכבים לעולם כולו! 
 
ה- 30/8: יום שער: טון 6 באנרגיית הירח: לקראת שיא תהליך השינוי, פחדים עמוקים צצים ומציפים אותנו. הירח מאפשר להתחבר לילד שבתוכנו שלנוכח אירועי הילדות פיתח את הפחדים הבסיסיים משינויים בחיים. במהלך השנים פחדים אלו הפכו למנגנוני הגנה אוטומטיים של משימות והתמכרויות והם מלווים אותנו עד לרגע זה ממש. בעזרת הירח הקצבי אנו לומדים להפוך את הרגישות הגבוהה שלנו למצבים ולאנשים לחוזק ולעוצמה פנימיים. הקושי ליצור שינוי נובע מהפחד ממה שנרגיש כשנחווה את הלא ידוע. לרב אנו מעדיפים את החוקים המוכרים והמסגרות הנוקשות ולא לקפוץ למקום שאין לנו שום מושג מה נחווה בו. לקראת שיא תהליך השינוי אנו לומדים להפוך להורה נאור, מכיל ואוהב לילד הפצוע, המפוחד והרגיש שבנו. ילד באמת לא יודע להתנהל בעולם אבל הבוגר שבנו כן יודע! מהמקום של הבוגר הנבון ניתן לעשות שיקולים הגיוניים ולהרשות לעצמנו שינוים קטנים וגדולים. התהליך ממשיך עד למצב שבו אנו סומכים על תחושות הבטן שלנו ומרגישים בטוחים ואהובים מבפנים. ביום השישי אנו מוזמנים לאזן את אלמנט המים ולהתחבר לזרימה האינטואיטיבית שבגופנו. עצם הנכונות לשנות משהו מהותי בצורת ההתנהלות שלנו במציאות היום יומית, בייחוד אם מדובר בהתמודדות עמוקה עם טראומה ישנה נושנה, יכולה למלא את חיינו בשינויים מבורכים ולהשפיע על הסביבה כולה. היום ננשום את הירח ונחזק את רגישות הקליטה שלנו לסימנים ולסמלים שמגיעים אלינו בשיחות, בטקסטים ובסיטואציות על הדרך. שום דבר אינו מתרחש במקרה ובשער של היום רגישות הירח לדקויות מאפשרת לפקוח עינינו, ללמוד מכל רגע, לחבר בנועם בין הבוגר לילד שבנו ולהתאזן רגשית. 
 
 
ה- 31/8: יום שער: טון 7, שיא הגל באנרגיית הכלב: כלב בשיא גל הזרע מעיד על כך שאנו בעיצומו של תהליך רגשי עמוק של איזון הנטייה לקיצוניות ולדרמטיות. הקודים של המאיה מלמדים ששינוי מהותי דורש למתן קיצוניות מכל סוג שהיא, ללמוד לחיות באמצע ולא בקטבים ולהגיע לרוגע ולאיזון ביחסים האינטימיים שלנו. הכלב המהדהד מלמד להתייחס במלוא החשיבות לעצמנו ולצרכים שלנו ולהפוך לחברים הכי טובים של עצמנו. שום אהבה אינה שווה אם אין בה את מחוות האהבה לעצמנו, את ה"כמוך"- מאהבת לרעך". אתגר הנחש יכול למלא בתחושות של חוסר שייכות ובדידות והכלב היום מזכיר שהחברה הטובה ביותר, שלמעשה תמיד נמצאת שם עבורנו היא חברת עצמנו. בשער של שיא גל הזרע, הכלב מכוון אותנו להפוך להורה הקשוב והמכיל. זה תפקיד הורי לשים לב לרצונות ולצרכים של הילד. כשאנו באמת נאמנים לעצמנו משתחררות מחיינו הרבה מהדרמות, הפשרות והקיצוניות. הסיבה להיאחזות בישן ולתחושות הכבדות והטשטוש קשורים בחוסר הקשבה לעצמנו ברגע. פעמים רבות אנו מרצים את האחרים, מבזבזים המון אנרגיה על החוץ, חווים אשמה ולא באמת עושים את מה שנעים וטוב לנו. בגל הזרע אנו לומדים לזרום במציאות החיים מתוך רחשי הלב תוך כדי שחרור האוטומט של המחשבות השליליות המוכרת והחוזרות על עצמן. הספקות והמעצורים הפנימיים לא מאפשרים לחוות את האהבה הפנימית שקיימת בנו מרגע בואנו לעולם ולתמיד. בשיא הגל הכלב תומך בנו לעשות את מה שבאמת נכון לנו ברגע ובכך לשמור על האנרגיה והאיזון. היום ננשום את הכלב ונתמקד ברצונות, בצרכים ובתחושות שלנו. המיקוד בעצמנו עוזר לפתוח את הלב ובעזרת לב פתוח ניתן להתחבר למגע הנשמה ולחוויות לבביות עם הסובבים.
 
 
 
ה- 1/9: יום שער: טון 8 באנרגיה של קוף: ביום השמיני של היושרה הקוף מכוון למקום של הקסם והמשחק. לרוב נוקשות של ראש חזק מנהלת אותנו ולא מאפשרת לתנועה קלילה וספונטנית ממצב אחד לאחר. הקוף הגלקטי מאפשר להקשיב לקול הפנימי שבגוף שתמיד יודע ודרכו לנוע בחיים. הוא מלמד לשחק בהנאה את משחק החיים, מבלי לקחת שום דבר ברצינות רבה מדי. כדי לבדוק עד כמה אנחנו באמת מסכימים לשינויים ולהגדלת החיות בחיינו, אנו מוזמנים לשאול את עצמנו היום: "עד כמה אני מתנהל/ת בקלילות ובספונטאניות בחיי"?, "עד כמה אני זורם/ת מתוך הקול הילדי והתמים שבי "?, "עד כמה אני מבטא/ת את המחשבות והרגשות שלי"?, "עד כמה אני מאפשר/ת להשראה יצירתית לעבור דרכי"?, "עד כמה אני מאפשר/ת לצד השובב והמשחקי שבי להתבטא בחיי"?, עד כמה אני מאפשר/ת לגאוניות הנשמה שבי לעבור דרכי"?, "האם אני קולט/ת שהחיים הם מגרש משחקים ענק"? בחברה המערבית שבה אנו חיים חונכנו לחשוב שאדם בוגר הוא רציני, מוטרד, עסוק ועייף. פעמים רבות ההרגלים האוטומטיים מונעים מאתנו לראות את ההומור והקסם הקיימים באירועי החיים השוטפים. הקוף מנפץ את אשליית הרצינות וממלא אותנו באמון, בפתיחות ובהשראה. היום ננשום את הקוף ונתמלא בקלילות ובשעשוע 'קופיפיים'. נחווה את התשוקה לחיים גדלה בתוכנו וכיצד אנו מתמלאים באנרגיה יצירתית שופעת, בהברקות של הרגע וביכולת לצמוח לכיוונים חדשים ושונים.
 
 
ה- 2/9: יום שער: טון 9 באנרגיה של אדם: האדם הוא סימבול ליכולת ללכת בשמחה בדרך הלב כשאנו שמחים על היש בחלקנו. ככל שאנו רואים את היש שבנו ושקיים בחיינו אנו מתמלאים באור ובתקווה מבפנים. האדם הסולארי עוזר להבין שבכדי ליצור את השינוי המבוקש עלינו לשחרר את הספק בכך שבאמת אפשר לעשות את מה שרוצים בחיים הללו ואף להיות שמחים בחלקנו. אנו מתמודדים עם אתגר נחש שדוחף לביטוי הרצון האינדיבידואלי וביום הפענוח האדם מלמד שזה בהחלט אפשרי וריאלי לממש את רצונותינו הייחודיים. מה שנדרש הוא לדעת מה אנחנו באמת רוצים ואז ליישם זאת בהגיון ובמקוריות. כשאנו מאמינים בכל ליבנו שמגיע לנו שפע, האנרגיה שלנו עולה ואנו ממגנטים הזדמנויות נפלאות אל תוך מציאות החיים. בשער היום האדם "מפיל אצלנו אסימון" שאם נפעל בהגיון בריא נוכל להתגבר בחכמה על ה"מכשולים" של המציאות הקוטבית וכל שנבקש יגיע אלינו בקלות. האדם גם מלמד להתבונן בגובה הלב על הסובבים ולקבל את האנשים המקיפים בדיוק כפי שהם- ללא ביקורת, שיפוט או רצון לשנותם. לכל אחד הדרך שלו והסיבות שבגללן הוא בוחר את מסלולו בחיים. אנו מבינים שבני האדם הם סוג של "תוכנות" סגורות ושברב המקרים, הדברים לא באמת קשורים אלינו או נעשים באופן אישי נגדנו. כשאנו מצליחים להתבונן באופן אובייקטיבי על אחינו בני האדם, אנו מתמלאים בנוכחות שקטה ורגועה בכל סיטואציה ויכולים ליהנות מהדרך עצמה, מהביטוי האותנטי שלנו ומהרגעים הנפלאים הקיימים בה. כולנו מוזמנים לנשום את האדם אל תאי הגוף ולזרוע רצונותינו לדרך לבבית ומאושרת.
 
 
 
 
ה- 3/9: יום שער: טון 10 באנרגיה של הלך שמים: הלך שמים הוא הנביא, המשיח, בעל החיבור הישיר לידע הנשמה ולצמיחה רוחנית. בשער היום הוא הופך אותנו להחלטיים ולנחושים עם עצמנו ועם הסובבים ובכך מאפשר את המרחב הנדרש לשם החיבור לידע הנשמה. כהמשך לאתגר הנחש ביום העשירי אנו מוזמנים להתבונן במקומות שבהם אנחנו נוקשים לעצמנו או מאפשרים לאחרים לשאוב מאתנו אנרגיה. זה לא שהאחרים אינם חשובים, אלא שפשוט אנחנו גם מאד חשובים. ביום של עיצוב דקויות הגל אנו מגדילים את ערנותינו בנוגע למצבים שבהם אנו פועלים בניגוד לרצון שלנו, מסתובבים בתחושת קורבנות או אשמה או נמצאים בהרס העצמי. אנחנו מבינים שזה הזמן לומר לכל אלה "לא" ברור והחלטי. כדי שנוכל להשתנות לאינדיבידואל האותנטי שאנחנו, עלינו להגדיר באופן ברור את גבולות הרצון שלנו ולקחת לעצמנו זמן ומרחב למנוחה, להטענה פנימית, להגדרה מדויקת של חלומותינו ושל הדרך הנכונה ביותר למימושם. אז אנו מתמלאים בכוחות פנימיים לכל שינוי שנחפוץ בו. הקודים שבגל הזרע מאפשרים לליבנו להתמלא בחמלה ובאומץ ליישום הדרכת הנשמה במציאות החיים. היום ננשום את הלך שמים הפלנטרי אל תאי הגוף, נקיף את עצמנו בספרה מקודשת ונתחבר לפרספקטיבת הנשמה שמסוגלת לייצר ניסים בחיינו. הלמידה נמשכת עד למצב של נוכחות ברגע עצמו. כולנו מוזמנים להתחבר לתדר הנשמה העצומה שבנו וליצור ניסים לעצמנו ולעולם כולו! אמן ואמן!
 
ו. 
 
 
ה- 4/9: יום שער: טון 11 באנרגיה של קוסם: בליבו של כל אחד קיים מקום טהור ואוהב שמחובר לנשמה העצומה ושלא ניתן לגעת בו. אנחנו לומדים להדליק את האור הזה שבליבנו וממנו לפעול בחיים. ההזדהות עם האגו והראש הם שמונעים מאתנו את החיבור הזה. הקוסם מאפשר לשחרר את הצורך של הראש בשליטה בעצמנו, בסיטואציות השונות או באחרים. אנחנו בכל מקרה לא שולטים בשום דבר ובאף אחד אך אימצנו תחושה אשלייתית של שליטה כדי להגן על עצמנו מפני פגיעה אפשרית. אנחנו לא יכולים לדעת מה יקרה ברגע הבא ובטח שלא מה קורה בתוך המוחות של הסובבים. בעזרת הקוסם המשקף אנחנו לומדים להרפות את אחיזת הראש העמוס ולהקשיב לידיעת הלב. שינויים גדולים וצמיחה לחיים מרתקים מובטחים לנו ככל שאנו משחררים את מנגנוני ההגנה של הראש וזורמים מהגוף עם אירועי החיים. ביום השחרור של מה שעדיין מעכב את השינוי, הקוסם גם מלמד לשחרר את הרצון העז של האגו להכרה סביבתית. הוא מכוון לראות עד כמה פידבקים ואישורים חיצוניים עדיין מפעילים אותנו. עד כמה אנו מתנהלים בהתאם לנורמות חברתיות קולקטיביות והכתבות חיצוניות, במקום להקשיב לידיעה הפנימית. זה הזמן לנטרל את התלות בתארים, בעמידה בנורמות החברתיות ובתשומת הלב מהחוץ. הקוסם מלמד שאנחנו אלה שיודעים הכי טוב מי אנחנו, מה טוב לנו ומהי הדרך הנכונה ביותר עבורנו. הלמידה עם הנחש שמובילה ליישום הקול אותנטי מגיעה אל קוסם שמחובר לאינטואיציות המדויקות שלנו. האנרגיה של הכוהנת המחוברת ישירות לפרספקטיבת הנשמה מגדילה בנו את היכולת להכיל מציאות חדשה ושונה בחיינו. היום ננשום את הקוסם ובעזרתו נאפשר לקול הלב לזרום עם האפשרויות החדשות והמרתקות שצצות עכשיו במציאות שלנו.  
 
 
 
ה- 5/9: יום שער: טון 12 באנרגיה של נשר: בגל הזרע אנחנו נעים מנחש פיזי שזוחל קרוב קרוב לאדמה ומתרוממים אל עבר התעופה הססגונית והצבעונית של הנשר שיוצר, משתנה ומגשים את חלומותיו. החזון הגבוה והפרופורציות ההגיוניות של הנשר בפתרון מעידים על כך שהתחברנו לכוחות פנימיים ולחיות ה'נחשית' שבגופנו. הנשר עף לו באציליות ורואה מלמעלה את תמונת החיים השלמה על כל הפרטים שבה. ההתמכרויות המגבילות, התשוקות המוגזמות והפחדים משינוי נבעו מכאב רגשי עמוק שהוביל לתפיסת מציאות שגוייה. לאורך הגל החיבור לאינדיבידואל האותנטי שאנחנו עם הנחש אפשר להפסקת התרגום הסובייקטיבי של העובדות. נטרול הקיטלוגים מאפשר בפתרון לבחור במודע את האירועים וההתרחשויות השונות במציאות. הנשר היום משחרר סופית את תחושות האשמה והקורבנות ומרומם אותנו לנקודת מבט אובייקטיבית. בגל הזרע הרחבנו את הפרספקטיבה בנוגע למהות השינוי והיום הנשר מאפשר להרחיק לכת עם החזון שלנו לגבי עצמנו. בפתרון הגל תחושות הבדידות, הניכור והרצון לטשטוש המציאות מחליפים את מקומם לתחושות של תקווה, ריקוד, חופש ויצירה. הנשר הקריסטלי ממגנט אלינו שמחה, מזל מבורך ואת הראייה הרחבה הנדרשת להשגת מטרותינו. בשער היום נתבונן דרך עיני הנשר שבליבנו על תמונת חיינו המלאה ונכיר תודה על כל מה שיש לנו. ננשום את הנשר ואז נבחר באילו דברים להתמקד, באילו פרויקטים להשתתף וכיצד ליצור אותם בדרך נחשית אותנטית ושמחה. 
 
 
 
ה- 6/9: טון 13 באנרגיה של לוחם: לוחם בטון השלוש עשרה מסמל אדם אינטליגנטי ועצמאי שמפעיל ומיישם את יכולות הנשמה הטמונות בו. מדובר באדם שהצליח לשחרר ספקות מרובים, חוקים, הכתבות וקולות מן החוץ ושהיום קשוב עד מאד לדקויות הקול הפנימי שלו. הלוחם הקוסמי משוחרר מנורמות וקונספטים חיצוניים והולך עד הסוף עם האמת שלו ברגע על כל מה שיש בו. הגל התחיל בזרע שמשך שינוי ופריחה אל תוך המציאות ומסתיים בלוחם שמחובר לחכמת הקדמונים ובאומץ ובתבונה מבטא את הקול הפנימי. לוחם בסוף הגל מעיד על כך שבדקנו היטב מה מדויק עבורנו, מצאנו את האמיתות הפנימיות שלנו ואנו מכוונים את עצמנו ליישם בחכמה את רצונותינו בדרך החיים המשתנה תמיד. בתחילתו של החצי השני של לוח המאיה, הזרע מלמד לחקור ולמצוא את התחומים בחיינו שמבקשים תנועה חדשה והתפתחות. לאורך הגל הזרע פעל בשיטתיות על שחרור הישן ועל זריעת החדש והלוחם האמיץ של סוף הגל יודע בדיוק כיצד להגשים באלגנטיות את רצונותיו ולקטוף בנועם את פירות החיים. בסוף התהליך אנו נמצאים במצב של צמיחה אדירה והתפשטות לכל עבר. למדנו להיות עצמאיים בשטח ולהתנהל מתוך חופש בחירה אמיתי. ביום השלוש עשרה סילקנו מחיינו תלות בדברים חיצוניים, בנינו בתוכו סנטר פנימי ועכשיו אנו יכולים להשען על עוז רוחנו ותבונתנו הפנימית. כך מגיע לפתרון אתגר הנחש שלימד לשחרר התמכרויות ודחף אותנו לצעוד באומץ ובמודעות בדרכנו האינדיבידואלית. אנו עוברים ממצב של שעבוד פנימי ותבניות חשיבה מקובעות למצב של רמת מודעות גבוהה וחיבור לדרך הלב עם הנשר הקריסטלי. גל הזרע לימד אותנו שההסכמה לשינוי והמוכנות לייצר אותו מובילים בהדרגה לזרימה אינטואיטיבית בחיים תוך כדי ביטוי הרצונות הייחודיים לנו. היום ננשום את הלוחם ונבקש לחיות בעוצמה המלאה ובמקסימום לכל יום ורגע. אמן ואמן!
 
גל הזרע מסתיים לו ואנחנו מברכים על הגל הבא, גל האדמה...
 
 
 
מאחלת לכולנו,
שנהנה מנביטה של האפשרויות הרצויות לנו
ושנלמד לזרום בקלות ובהנאה עם אירועי החיים המרתקים!
בברכה ואהבה, טליה.להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.