עברית  |  English  |  
 

*******
לכל קוראי התחזית שלום
בקרוב האתר ירד מהאוויר למטרת בנייה מחודשת. 
במידה ואתם רוצים שהתחזית תגיע אליכם, אנא שילחו מייל 
ל:  talya@mayazone.co.il
 
 
 
 

תחזית המאיה

גל הקוסם
 
 

ברכות לכולנו:

פלא הרגע הוא בכל רגע!

בכל רגע קורים ניסים כשאנו נוכחים במלאות ביש הקיים כאן ועכשיו. הכל מתהווה ומתפרק, משתנה ונע וככל שאנו מצליחים פשוט להיות ברגע, ניתן לחוות את הנס המתמשך של ההיוולדות לכל רגע קסום בחיים היקרים.

הקוסם מסמל את הקסם ואחד מנושאי הגל הוא היכולת לחולל ניסים.

בסנכרון מרגש במהלך הגל אנחנו עומדים לחגוג את חג פורים. חג הפורים נקרא על שם הפור שהפיל המן ולפיו בחר את השלושה עשר באדר לביצוע מזימתו להשמדת היהודים. לפי מגילת אסתר באותו יום אירע נס גדול והיהודים הצליחו לגבור על אויביהם. פירוש המילה פור הוא מזל, גורל. לחג הפורים משמעות מיוחדת ולפי חכמת הקבלה בעתיד כל המועדים יתבטלו מלבד לחג הפורים וזאת בגלל שבסימבול של החג היהודים הצליחו להביא לאור גדול שהוא נס. הסינכרוניזציה ההרמונית בין ידע המאיה לחכמת היהדות מרתקת וקיים עכשיו פוטנציאל לנס גדול בחיינו.

אם כך מהו בעצם נס? אותו דבר הקרוי בפינו 'נס' הוא מעשה או חוויה שכרגע נדמה שלא נמצאים בטווח הקליטה והאפשרויות שלנו. אם כל אחד מאתנו יופיע ברגע זה ממש באיזה כפר פרימיטיבי נידח עם מצלמה, לפטופ וזיקוקים, הוא יחשב כאל בעל עוצמה וכוחות על. לי חרוטה דמותו של השמאן האינדיאני שעומד על היבשה ולא מזהה את הדבר שזז בתוך המים. במבנה המוחי של האינדיאנים באותו זמן לא היתה תבנית מוגדרת של ספינה ולכן לא היה ביכולתם לזהות את התופעה המוזרה שלפתע צצה מולם. השמאן התרכז עד מאד, ביקש בכל מאודו לדעת, עד שלבסוף הצליח להתחבר לנשמתו היודעת כל ולזהות את ה'חייזר' שבמים כספינה. מבחינת האינדיאנים, עד לאותו רגע הספינה יכלה להיחשב כסוג של נס בדמותו של אל מוזר שמשפריץ אדים לכל עבר. נס הוא פונקציה של חיבור לנשמה שבנו. האנרגיות בגל מאפשרות לשינוי מהותי בנוגע לפרספקטיבה שממנה אנחנו חיים עד לחיבור לקוסם הפנימי שיכול לאפשר לנס, שעד עכשיו היה מחוץ לטווח האפשרויות. בזמן הזה יכולות להגיע המצאות ברפואה, במדע, ביצירה, בכלכלה וכו' וכן פתרון של שלום עולמי, אזורי ובקשרינו וזאת גם אם נדמה כרגע שאין שום סיכוי. השחיתות בפוליטיקה ובמוסדות, הטרור העולמי, המחלות, הרעב העוני הם אירועים דרמטיים במציאות החיצונית שמיועדים להאיץ את עבודתנו הפנימית. תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר. עלינו ללמוד את שיעורי הנשמה בגוף. כל אדם לומד להכיל את הכאב, העצב, האטימות, מצבי התסכול, הייאוש והקשיים. אנחנו לומדים לאזן את הקוטביות והנוקשות הפנימיים עם רוך וגמישות מחשבתית ורגשית. הדרך הטובה ביותר שאני מוצאת להסתכל על קשיים היא דרך פרספקטיבת הנשמה שבי שאינה שופטת, מקטלגת ונלחמת. בכולנו קיימת נשמה מאד מוחשית. היא אנרגיית החיים הפועמת בנו. כל עוד אנחנו בזווית הראייה המצומצמת והמוגבלת של האישיות, תמיד נלחם על משהו וננסה להוכיח את צדקתנו. רק המקום הפנימי של הנשמה הוא המקום הרחב, היפה והאוהב שבנו יכול להביא לרגיעה פנימית ולמציאות של שלום.

זירוז תהליכים מתרחש תמיד בתחילתו של לוח חדש וזה תלוי אך ורק בנו עד כמה השינוי יעבור בהרס או בזרימה. התהליכים מהירים 'לטוב ולרע' ויכולים להיות מלווים באושר צרוף וכמו גם באסונות. האדמה מצויה בעיצומו של שינוי באיזון האנרגטי ה'אישי' שלה ולכן 'מנערת את יושביה' על מנת שנתעורר ונחולל שינוי מהותי בעצמנו. כולי תקווה שבקרוב ובימנו נגיע למסה קולקטיבית שתביא לשלום באזורנו ולרגיעה עולמית. מקווה שנלמד ליהנות מהדברים הקטנים, הפשוטים והיום יומיים מתוך הבנה ששום דבר לא מובן מאליו. שנדע להוקיר תודה מדי יום על הזכות לחיים בגוף ולברך את החיים שיש לנו כאן. שנדע להיות נדיבים כלפי עצמנו ולהמשיך במחוות נדיבות אחד כלפי השני ושנצליח להיות הבן אדם שאנו אמורים להיות בגוף הזה. בגל הקוסם קיים הפוטנציאל לקלוט שהמודעות האנושית מגבילה את עצמה להתנסויות מאד מצומצמות ושלמעשה קיימות אינסוף של אפשרויות לכל יחיד ולכל קבוצה. עם הקוסם ועם חג פורים ניתן להאמין בניסים ובאפשרויות להתחדשות במערכות יחסינו, בתוך עצמנו ובין מדינות ועמים. מאחלת לכולנו נס קטן או גדול ושהאנושות תגיע לימים שקטים! אמן!!!


ב- 21/2: מתחיל גל הקוסם: בגל הקרוב הקוסם ממגנט את אנרגיית היגואר השואג והעוצמתי שממלא אותנו בהשראת הנשמה ועמה בתחושת פליאה על קסם הרגע. עבור בני האדם נס נחשב לדבר לא טבעי, אך הטבע הוא בסה"כ הטבעה של מידע בתוך מוחנו. במידה ונשנה את האמונה בנוגע ליכולות ולאפשרויות הקיימות עבורנו, נוכל ללכת אל מעבר למגבלות הטבע כפי שתפסנו אותו ולחולל ניסים וקסמים למען עצמנו והאנושות. חכמת הגל  מלמדת שניתן לרפא את הכאב שמקבע אותנו בתכנים מצומצמים וכתוצאה מכך לפרוץ את הגבולות ששמנו על עצמנו. אנו מבינים שזה לא באמת מוגבל לחיות בגוף פיזי. מה שמגביל אותנו הוא רק האמונה בנוגע למוגבלות שלנו. הנשמה היא מאד מוחשית ונמצאת בנו בכל רגע. כדי לחוות אותה עלינו לנטרל את 'ענייני' האגו שמובילים לתנודות ביחס לזמן, לנורמות ולסביבה. לקוסם אין את הצורך בהערכה, בפידבקים או בכותרות מסנוורות. הוא פשוט עושה את שלו, גם בסתר, מבלי לחכות למחיאות הכפיים של ההמון. הכוהנת הגדולה פותחת לידע הנשמה תוך שחרור ההגבלות המחשבתיות שמצמצמות אותנו. במקום נוקשות וחוקים חיצוניים, אנו לומדים להקשיב ולסמוך על הקול הפנימי שבכל רגע מדריך. במקום הצורך באישורים והכרה מהחוץ, הקוסם מאפשר 'לאשר' את עצמנו לעצמנו ולראות את המופלאות הקיימת בנו. כשאנו במלוא האנרגיה, אנחנו מסונכרנים בכמה וכמה רבדים ומפתחים את היכולת להיות במקום הנכון בזמן הנכון, כפי שאמר טולקין בשר הטבעות: "קוסם אף פעם אינו מקדים ואינו מאחר... ". היום ננשום קוסם ונבקש להתחבר לידע הנשמה שבנו. נמשיך לנשום ונקווה שאנרגיית הקוסם יביאו למציאות של שלום, שותפות ואהבה מבפנים ומבחוץ. אמן!

לפי הסינים, האנרגיה בימים אלה קרויה: "ריבונות", "בעלות על שפע רב", (הקסגרמה 14), לפיה ככל שננהג במתינות ובענווה נוכל להגיע לקדמה ולהצלחה גדולים. הסינים אומרים ש"התנהגות ראויה הכרחית כדי שנוכל להתמיד בהישגים" (קוסם 1). הם מוסיפים שיש לרסן את האגו ולהתאים את הערכים שלנו למציאות (נשר 2). יש להקפיד על הדיבור, הרעיונות והאמונות (נשר 2) וע"י כך ניתן להגדיל את ההצלחה החומרית (אדמה 4).

 
 
 
 

 

ה- 22/2: טון 2, אתגר הגל באנרגיה של נשר בהדרכת יד: עם הנשר אנחנו מתבקשים ליצור הרמוניה בין הידיעה שאנחנו נשמה לבין המחשבות, המילים והמעשים שלנו. אנחנו היוצרים היחידים של מציאותינו וכל האירועים הם שיעורים שהנשמה בחרה לחוות כאן. המורכבות בחיים נובעת מהזדהות עם כאב דפוסי שגורמת לנטייה להימשך לקטבים. ככל שאנו מפסיקים להזדהות עם התכנים הדפוסיים, ניתן לראות שאפשרות הבחירה תמיד קיימת ושעם נחישות פנימית וסבלנות ניתן להפוך כל רצון למציאות. הנשר הירחי מבהיר ששום דבר לא באמת קבוע מראש ובמקום להדגיש את הקשה והשלילי ולצאת מפרופורציות הוא מרחיב את ראייתנו. במקום להתלונן, להשליך, להאשים ולהתייאש הוא מאפשר לקחת צעד לאחור ולראות את תמונת החיים הרחבה. הנשר מבקש שנלמד לעצור באמצע של עצמנו מבלי להגיע לקצוות דרמטיים. האיזון הפנימי מפסיק בהדרגה את הפער בין המצוי לרצוי שנדמה לנו שקיים בתחומים שונים. בגל הדרקון נפתחנו לאפשרויות חדשות לפריצת דרך ועכשיו אנחנו מרחיבים את נקודת המבט, מנטרלים דינמיקות של קורבן ואשם, מזהים שהבחירה תמיד קיימת עבורנו ופועלים באופן פרקטי להגשמה. היד מדריכה "לתקתק" את ענייני החיים השוטפים ופשוט לעשות את כל מה שמקדם את החזון שלנו. הקושי הוא ביכולת לשמור על רוגע ואיזון מבלי להיכנס למתחים ולדאגות עקב ריבוי ההתרחשויות במציאותנו המשתנה. גל הקוסם דוחף להתרחבות ולעוצמה, אך אין זה אומר שעלינו להכנס עכשיו לעשייה אינטנסיבית אלא ללמוד לאזן בין זמן מימוש לזמן מנוחה. היום ננשום את הנשר לכל התאים בגוף, נרחיב את הפרספקטיבה, נזכר שאנו חופשיים לעשות בדיוק את מה שאנחנו רוצים ו"נקפיד" לעשות זאת. אז ננשום יד ונבקש את הדרכתה המדויקת כיצד להגשים בשמחה ובריקוד את חלומותינו מרחיקי הלכת.

 
 
 
ה- 23/2: טון 3, באנרגיה של לוחם בהדרכת שמש: בגל הקוסם אנחנו מתמודדים עם הנטייה להזדהות עם האישיות הדפוסית שבנו שחיה בתנודות ובקטבים וזאת במקום למצוא את המינון המאוזן והמדויק לה. כדי ליצור שינוי מהותי בתפיסת המציאות הפנימית, הלוחם האינטליגנט והספקן חוקר ובודק עד כמה הוא באמת נאמן לעצמו, לחזון שלו ולאמת שהוא מבקש לבטא. הוא מתבונן לעומק באמת הנכונה לו לזמן הנוכחי ונלחם בכנות ובעוז בקוטביות, בספקות, בשליליות ובפחדים- שהם תמיד תוצאה של ההזדהות עם האישיות המצומצמת. ביום השלישי של הזרימה האינטואיטיבית אנו מתחברים ללוחם שמעז ושואל את עצמו שאלות בנוגע לחיים בכלל וכן לדרך המדויקת עבורו ולהיבטים ספציפיים בעשייה שלו בפרט. ההתבוננות חסרת הפשרות עם הלוחם החשמלי עוזרת לשחרור אוטומטים מוטבעים עד לתנועה אינטואיטיבית. השמש ממלאה באור ובמידע שמבהירים עבורנו סוגיות 'בעייתיות' שונות. הלוחם שואל שאלות וחווה תחושת חוסר וודאות והשמש מחזירה אל העובדות הריאליות ומאפשרת לבהירות פנימית. היא מקרינה אש יוקדת שממלאה בלהט לפעול בהתאם לידיעה הפנימית של הלוחם שבנו. היום ננשום את השמש ונטעין את עצמנו באש פנימית ובהגיון בריא. אז ננשום את הלוחם ונאפשר לקול הפנימי להוביל באומץ ובחכמה למימוש עצמי ובגדול!
 
 
 
 

 

ה- 24/2: יום רביעי של זריעת אפשרויות לפתרון אתגר הנשר באנרגיה של אדמה בהדרכת הלך שמים: בדרך לחיבור לעוצמת הקוסם, האדמה מכוונת להתקרקע ובלי יותר מדי דיבורים פשוט לעשות את שלנו. הנשמה קיימת בתוך הגוף הזה! ולא היכן שהוא שם למעלה. הנטייה לקטבים מתחילה כשאנחנו מתנתקים מהגוף והמציאות ואז מזדהים עם ההצפות הרגשיות. לכן ביום זריעת הפתרונות האדמה מזכירה לנו להתחבר לצרכים הבסיסיים של הגוף. האדמה העצמאית מזרימה היום כמויות אדירות של מידע חדש על מנת שנרחיב את היכולות שלנו אל מעבר למה שהן כרגע ונתעורר למסלול הייחודי שלנו. כאנושות מתפתחת אנחנו עדים בזמן ההיסטורי הנוכחי לאסונות רבים על פני כדו"א – טרור, שיטפונות, מחלות, מלחמות, רעב, עוני ועוד. ב8 לפברואר החל מחזור חדש של צ'ולקין שמזרים רטטים חדשים ומעביר אותנו קפיצת דרך קולקטיבית. האדמה מתפתחת לשינוי באבולוציה האישית שלה וקוראת לנו להתעורר לידע הנשמה בגוף ולפעול על פיו. הלך שמים המדריך מסמל גבולות ברורים לכל מה שאנחנו לא מעוניינים בו. עלינו ללמוד לשמור על עצמנו ולעתים להפעיל מנגנונים של סינון כדי שדברים לא יחדרו פנימה. כשאנחנו שומרים על גבולות הרצון המדויקים לנו, מתפנה מקום לתרגם באופן מעשי את הדרכת הנשמה. אנחנו מוזמנים לנשום את הלך שמים וליצור לעצמנו מרחב נקי ומקודש, ללא הסחות חיצוניות שבו נוכל לחקור, ללמוד, לעבד ולהכיל את הרטט החדש. אז ננשום אדמה ונבקש ממנה לתרגם את חזון הנשר למעשים פרקטיים.

 
 
 

ה- 25/2: טון 5 של החיבור לכח הרצון הפנימי, באנרגיה של מראה בהדרכת מגשר עולמות: העוגן הפנימי לחיבור לקוסם מלמד לראות את כל הצדדים שלנו, גם את אלה שלרוב אנחנו מעדיפים להדחיק ולהעלים. כשסוף כל סוף אנחנו מסכימים לראות הכל, אנחנו מודרכים ע"י המגשר לקבל באהבה את הצדדים שאנו פחות אוהבים. הצדדים הללו הן חלק מהבן אדם שאנחנו. זה הזמן לקבל את האנושיות שלנו וזאת בדיוק כשם שאנחנו אוהבים חבר טוב, גם עם הצדדים הפחות "טובים" שבו. במקום לבקר ולתייג אותם כבעיה, כחולשה, כלא מספיק וכו', אנו לומדים להיות רכים עם עצמנו. בכל בן אדם קיימים צדדים מופלאים יותר ופחות. המראה הקוואנטית מאפשרת לנוע בקלילות מסיטואציה לאחרת תוך הבנה שהעולם מורכב ממראות מגוונות שמלמדות אותנו על עצמנו. היא מאפשרת להפסקת התרגומים וההשלכות על המראות הסובבות והמגשר מדריך לרפא שליליות וביקורת, שהם מנגנוני הגנה אוטומטים שפיתחנו כדי לשרוד. היום ננשום מגשר ובעזרתו נרפא טראומות ופצעים מתאי הגוף. אז ננשום מראה ונבקש שתאפשר לנוכחות ברגע כשאנחנו משקפים במחשבות, במילים ובמעשים את אינסוף האפשרויות שתמיד קיימות עבורנו כאן מתחת לאף.

 

לפי הסינים האנרגיה בימים אלה היא של "מסה קריטית" (הקסגרמה 28), לפיה המצב הנוכחי הולך ונעשה כבד בשל מספר רב של שיקולים (נשר 2). הרבה החלטות, רעיונות ואפשרויות שגורמות לתחושה שהמצב עולה על גדותיו (סערה 6). זהו שלב מעבר ובו נדרשת פעולה מהירה ויעדים ברורים (שמש 7). זמנים אלה של התפוצצות פנימית חושפים את המהות של העצמי שלנו ובעזרת נחישות פנימית ניתן לצאת מהם מחוזקים (מראה 5).

 
 

ה- 26/2: טון 6 של זרימה עם הפלוס, באנרגיה של סערה בהדרכת סערה: תהליך החיבור לקוסם שבנו ואיזון הקטבים הפנימי צובר תאוצה ולקראת שיא הגל הסערה מרפאה, מטהרת ומאזנת אותנו. כדי להתחבר לקוסם, הסערה הקצבית מאפשרת לרפא מסה תאית שלילית שמצטברת בתוכנו בכל יום ויום. ביום האיזון, אנחנו מאזנים את הצרכים של הגוף הפיזי, הרגשי והמנטלי ובכך מאפשרים לקסם ולהשראה לזרום אלינו. הריפוי העצמי מזרז את שינוי המידע הדפוסי שמפעיל אותנו אוטומטית וכך מאפשר לחיבור לעוצמת הקוסם. הסערה גם מגדילה את הביטחון העצמי בנוגע ליכולות ולידע שקיימים בנו. אנחנו לומדים לסמוך על עצמנו שלא משנה מה קורה, אנחנו מסוגלים להתמודד עמו. יותר טוב או פחות טוב, אנחנו יכולים! נתינת האמון מאפשרת לארגון הפרטים הנדרשים למימוש חזון הנשר. ההטענה הפנימית עם הסערה הכרחית עד למצב שבו יש לנו אמון ביקום כולו ובכך שכל מה שקורה הוא תמיד מדויק ולטובתנו. היום ננשום את הסערה לתאי הגוף, נתמקד בפלוסים הקיימים בנו ובחיינו ונתייצב. נתמלא באנרגיה ובכוחות ונסכים לקפוץ בשמחה למימי החיים הגועשים.

 
 
 

ה- 27/2: טון 7, יום שער, שיא הגל באנרגיה של שמש בהדרכת אדם: עלינו לדעת לחבר בין השראת הנשמה לבין המגבלות הקיימות במציאות הפיזית. לשם כך קיים בנו קול הגיוני ומקורקע שיודע מתי הזמן לפעול ומתי לנוח. גל הקוסם מלמד להגשים את חלומותינו מרחיקי הלכת והשמש המהדהדת מעידה על כך שנדרש לגדל בתוכנו בוגר יציב ומעוגן שיודע לתעל את האש הפנימית יחד עם שמירה על בהירות, אור וחיות. עם השמש בשיא אנחנו לומדים לאפשר לאש היצירתית שבנו פשוט להיות,  להכיל אותה בתוך כלי יציב, יודע ומאפשר ואז לנתבה לכיוונים פרודוקטיביים. אלמנט האש שבנו הוא זה שמוביל למימוש ובגדול. האדם מדריך היום לשחרר את השכל המניפולטיבי שמטיל ספק שאכן ניתן ואפשרי להפוך לקוסמים במציאות הקוטבית והדחוסה. הוא מאפשר להתמקד בפתרונות ולא בבעיות, באפשרויות ולא במכשולים. אנו לומדים להקשיב לרצון הרלוונטי לכל רגע ואותו ליישם בחכמה במהלך הדרך. בשער היום אנחנו לומדים להפסיק לאבד אנרגיה על קשיים ומצבי הייאוש ובמקומם מתחברים לאלמנט האש הפנימי ולהגיון הבריא שבנו. היום ננשום אדם, נתחבר לתבונה הפנימית ונקפיד לעשות את מה שגורם לנו לאושר. אז ננשום את אש השמש ונאפשר לה להוביל אותנו לחיות את חיינו השגרתיים בדרך מעוררת השראה.

 
 
 

ה- 28/2: ערב פורים: טון 8 של החיבור ליושרה ולאמת הפנימית, באנרגיה של דרקון בהדרכת נחש: הנס הגדול המתואר במגילת אסתר אמנם קרה רק פעם אחת בכל ההיסטוריה היהודית אך יכול לחזור על עצמו אם נשחזר בתוכנו את התנאים הרוחניים שאפשרו לו להתרחש. אנחנו מסוגלים לשנות בכוחות עצמנו סדרי עולם, אם רק נדע כיצד לרפא את עצמנו לקראת השינוי שאותו אנו מבקשים. לכך מיועדים הצומות, הסיגופים והתעניות שהנהיגה אסתר המלכה. בהקבלה לערב פורים אנרגיית הדרקון מאפשרת להכין את גופנו להכלה של תדרים מעודנים. היא מלמדת להתבונן במקומות שבהם אנו עדיין לא מקבלים את עצמנו באהבה, ברכות ובאימהיות. הדרכת הנחש עוזרת לשחרר התמכרויות ומשביתי חיות ולהשיל את התנגדויות האגו שחוסמות את החיבור לנשמה העצומה. עלינו לעבור שינוי פנימי בתוכנו לפני שאנו ניגשים לנשמתנו לבקש עזרה. מצב של "הארה" אפשרי בחיי כל אחד מאתנו. השפע הרוחני מוזרם ללא הרף. אנחנו מוזמנים לבדוק עד כמה אנו מתמקדים במה שיש בחיינו ובמה שמצוי בנו, במקום להיות עסוקים בהרס ובביקורת עצמיים. בערב החג הדרקונית מזמינה לשאול: "מה אני אוהב/ת בעצמי?", "מה אני אוהב/ת בחיי?", "לאיזה השגים כבר הגעתי בחיים הללו?", "מה יש בי?", "מה יש במציאות שלי?" "מה הייתי מרגיש/ה אם הייתי פוגש/ת אדם כמוני"? התשובות לשאלות מאפשרות לשים את הפוקוס על מה שכבר מצוי במציאות ובכך למגנוט של עוד ועוד "יש" ממשי. הנחש המסמל חיות מדריך להגדיל את החיבור לגוף במקום להתנהל אוטומטית מהראש. מהות הדרקון מראה לנו היכן אנחנו עדיין מתנהלים מתוך מנגנוני הישרדות מצמצמים והנחש מחבר לחיות פנימית שממיסה את מנגנוני ההגנה האוטומטיים. מרתקת ההקבלה ל"עד דלא ידע" של ערב פורים שבו אנחנו ממש מצווים להרפות ולשחרר לחלוטין את שליטת הראש. בערב החג נאפשר לתחפושות ולרוח השטות של החג למקד אותנו ברגע ולשחרר את המחשבות הבלתי פוסקות של ה"מה יהיה". ננשום את ההזנה והרכות שבדרקון יחד עם החיות והאינדיבידואליות של הנחש עד שנצליח לנוע באותנטיות אל עבר מימוש חלומות הנשר.

 

 
 
 

ה- 1/3: פורים: היום התשיעי, יום שער, באנרגיה של רוח בהדרכת מראה: פורים הוא חג 'המזל' שבו היהודים משכו לעולם אור עליון שהוביל לנס הצלתם. כפי שכתבתי בפתיחה, נס הוא תוצאה של חיבור לנשמה בעלת הידע האינסופי. ככל שאנו מתחברים לנשמה, אנו מגדילים את המידע ומסוגלים לעשות דברים הנחשבים בגדר "נס". בהקבלה לחג הרוח מלמדת שבכל שאיפה אנחנו שואפים נשמה. למעשה חווית החיבור לנשמה היא מאד פשוטה וככל שנקפיד פשוט לנשום במודעות, נוכל לחוות אותה בגופנו.

הרוח הסולארית עוזרת להבין שהיכולת להגשמה של כל רצון תלויה באופן הביטוי שלנו. אנחנו לומדים לבטא באופן ישיר ובהיר את רצונותינו, במקום לפחד לומר את שלנו, להשליך, לשפוט ולתרגם רגשית את האחר. ככל שאנו מבטאים את עצמנו באופן הגיוני, חד ומדויק, אנו מסוגלים 'ללכת עד הסוף' עם חזון הנשר.

מסר נוסף של חג הפורים הוא הכוונה לאחדות, לשיתוף פעולה ולרצון הדדי. היהודים הבינו שאם לא יהיו כגוף אחד, לא יהיה להם סיכוי להינצל ושינוי מהותי זה הוביל לנס שאנו חוגגים. ברגע אחד הם שינו את גישתם מיחידים שכל עניינם הוא לקבל לעצמם לעם מאוחד שדואג לזולתו. בכך יצרו מציאות שבה שפע הבריאה האינסופי הגיע לנבראים. בסנכרון לחג המראה המדריכה מאפשרת לראות את כל הצדדים שלנו המשתקפים במראות הסובבות ואת כל מה שהביא אותנו עד הלום: הכאב, השמחה, העצב והתמיכה. ואז לראות מבעד לאשליה- כיצד כל מה שקורה הוא השתקפות שלנו, איך לכל רגע בדרך יש תפקיד חשוב וכיצד הכל פועם בסדר אלוהי מדויק. בחג פורים יש אנרגיה שמאפשרת לאיחוד ולחיזוק הקשרים עם חברים, קרובים ואנשים בכלל. המראה גם מחזקת את הרוח להתייחס ריאלית לעובדות הנתונות בכאן ועכשיו. ככל שאנו מקבלים ברוך את רגשותינו המגוונים, ההצפות הרגשיות קטנות ואנחנו מסוגלים להתמקד בעובדות ולשאול כיצד לשפר, לפתור ולהקל. בפורים ננשום את השראת הרוח ונאפשר לה לכוון לזרימה קלילה כמו של יונק דבש ססגוני שמקפץ בנועם ובעליזות ממצב למשנהו.

 
 
 
 

ה- 2/3: שושן פורים: טון 10 של ההתגלמות, באנרגיה של לילה בהדרכת קוף: בקבלה מדברים על כך שכשנהפוך את "הרצון לקבל לעצמנו" הטבוע בנו שמסמל את המן הרשע לרצון "לקבל על מנת לתת", ניצור שינויים מרחיקי לכת במציאות הריאלית. הלילה מאפשר לשנות את הפרספקטיבה לגבי פחדים עתיקים שמונעים מאתנו לתת בנדיבות לעצמנו ולאחר. אנחנו לומדים להסיר את ערפל הלילה הפנימי, את צורות החשיבה ההישרדותיות שהן המן הטבוע בנו ושמגנות על כאב פנימי. הנבירה לעומק הכאב מאפשרת להגיע למקור האמונה השגויה שהיא פצע הנשמה ואז לקבלת זוויות ראייה חדשות להסתכלות. אנרגיית הלילה משולה לרחם, לבית, למערה. לאחר שיושבים זמן מה במערה חשוכה, באיזשהו שלב מתחיל להפציע האור. כולנו מוזמנים לנוע באומץ אל תוך הכאב עד שנצליח להרחיב ולשנות את זווית הראייה לגביו. אנחנו מתבוננים בכנות בחשכה פנימית שעד היום לא העזנו לגעת בה. זה המסר של פורים: היכולת להתבונן לעומק החשכה שבנו מבלי לבקר ולקטלג מאפשרת לראות את האור בכל מצב עד ליכולת לחולל ניסים. אתגר הגל הוא לבטא את חזון הנשר וביום הפלנטרי הדרכת הקוף מבקשת מאתנו ליצור, ליצור וליצור! לבטא את הגאוניות שבנו ובקלילות מקורית להוציא לפועל את רצונותינו. הקוף עוזר לשחרר את רצינות היתר והכבדות שבלילה הפנימי ומלמד לשחק את משחק החיים בקלות, בהומור ובהנאה. בשושן פורים ננשום לילה ובעזרתו ננשום ישירות למקור הכאב עד שנתחבר לאינטואיציה. תנועה אינטואיטיבית חדשה זו פותחת את דלת הכניסה לעולם הניסים והקסמים ומבטיחה מימוש יצירתי ושפע רב.

 

לפי החכמה הסינית, האנרגיה בימים אלה קרויה: "עוצמה רבה" (הקסגרמה 34), לפיה העוצמה (קוסם 1) מעמידה במבחן אמיתי את אופיו של האדם: את המילים, המחשבות והמעשים שלו (לילה 10). האחריות להתנהגות ראויה בתקופות של עוצמה היא רבה (נחש 12). הסינים מוסיפים שככל שהמטרות הן לטובת הכלל, כך צפויה הצלחה בעניינים ארציים (מגשר 13).

 
 
 
 

ה- 3/3: טון 11 של השחרור, באנרגיה של זרע בהדרכת זרע: רובנו מפחדים לנוע ללא ידוע ומעדיפים לשמור על הקיים והמוכר, גם אם הוא קשה ומסובך. השמירה על הרגלים ועל התנהלות ידועה מראש כולאת אותנו באפשרויות מוגבלות, מבלי שנוכל לראות הזדמנויות שקיימות עבורנו כאן מתחת לאף. ההיאחזות בתבניות ובחוקים מהחוץ מונעת את ההקשבה לקול הפנימי הגמיש והמשתנה, שבכל רגע מדריך. ביום השחרור הזרע מלמד שהסיבה לכך שאנו לא מצליחים להתחבר לרוחב נשמתנו ולפרוץ אל מעבר למנגנוני ההישרדות המוכרים נעוצה בפחד בסיסי ועמוק משינוי. בתודעה הקולקטיבית קיים פחד משינוי משום שבזיכרון שינויים הובילו לאסונות, לכאב ולהרס. אך זוהי רק זווית ראייה חלקית בנוגע למהות השינוי. לאט ובהדרגה אנחנו נפתחים לעובדה שבכל מקרה הכל משתנה כל הזמן וככל שנקדים להשתנות גם אנחנו, כך נוכל לממש את רצונותינו האותנטיים. כדי להתחבר לקוסם, ליושרה ולחזון, עלינו להסכים להשתנות ולשחרר מנגנוני הגנה ותבניות אוטומטיות שלא רלוונטיות למחזור החדש. היום ננשום את הזרע, נשיל מאתנו הרגלים וקיבעונות ישנים וננוע אל עבר החדש והלא ידוע. נמשיך לנשום ונכוון את עצמנו אל עבר התחדשות בהיבטי החיים השונים. .

 
 
 

ה- 4/3: טון 12 של פתרון האתגר, באנרגיה של נחש בהדרכת אדמה: חכמת הגל מלמדת שהחיבור לחכמת הנשמה הוא תוצאה של נוכחות בתוך הגוף שמאפשרת לטעם ולשמחת החיים. כל ידע הנשמה נמצא בתאי הגוף הפיזי ועם הנחש הקריסטלי אנו מחוברים דרך ערוצי גופינו לחכמת הנשמה. הנחש בפתרון מעיד על כך שבמהלך הגל הצלחנו להתחבר לחיות בגוף שהיא רוח החיים שבנו ואל מגוון הרגשות והתחושות הקיימים בו. כל עוד אנחנו כאן, עלינו ללמוד להזין את הגוף בצרכיו ולפעול דרכו. הדרכת האדמה מאפשרת לקרקוע נעים וזורם של רעיונותינו המקוריים והאינדיבידואליים. ככל שהשורשים שלנו מעוגנים היטב בעומק האדמה והמציאות, יכולותינו ועוצמותינו מתרחבות לאינסוף של השמים. כולנו סוג של מערכות מידע שתוך כדי חיינו הארציים מקבלות ואוספות ידע שמועבר לנשמה. כל אחד מחובר לרשתות מידע אישיות וקולקטיביות ועפ"יהם הוא מתנהל בחייו. לאורך שנים ארוכות נבנתה רשת אדירה של מידע חיובי מעל לכדור הארץ. האדמה מדריכה היום להפעיל ולהצית רשת זו ועמה להתכוונן לשלום, אהבה וחיבורים לבביים. עם כל מעשי האלימות וההרס המתרחשים בעולם, מחובתו של כל אדם לעזור ביצירת תבניות של שלום ואחווה. החיבור לרשת וההתעוררות להגשמת חזון הנשר ממלאים אותנו באנרגיית חיים. בפתרון ננשום נחש ונתחבר לדרכינו הייחודית, הצבעונית והאותנטית ולתחושת גוף נוכחת. כשאנחנו מודעים לדקויות הגוף, אנחנו חוצים ממדים וזמנים וחווים את שדה האפשרויות האינסופי הרוטט סביבנו תמיד. ננשום את האדמה ונבקש שלום עולמי וחיים של עונג, שלווה וגיוון בביטויים שונים של חכמה.

 
 
 

ה- 5/3: טון 13 של הנוכחות, באנרגיה של מגשר עולמות בהדרכת כלב: גל הקוסם מוביל לאט ובהדרגה למצב שבו אנחנו חיים את החיים השגרתיים ממוח מאד לא שגרתי ונהנים מהעליות והירידות, מהשיאים ומהמנוחה, ופשוט שמחים בחלקנו. דרך הדחיפה לחיבור עם הקוסם לנשמתנו הצלחנו לחוות קצת יותר את מהות הנשמה שאנחנו ועמה גם את מהות הזמן. הזמן הוא המצאה של השכל שזקוק למדידה קבועה. החיבור המודע לנשמה יכול לאפשר להנמסות ברגע עד ליצירת מחשבותינו באפס זמן. המגשר הקוסמי הוא בעל הבנה ברורה ש"סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר" ועל כן נע בדרכו בקלילות וברוגע. ביום השלוש עשרה ניתן להיוולד שוב מחדש! מגשר העולמות מסמל מוות לצורת חיים ועמה לחלק באישיות הדפוסית ולידה לצורת חיים אחרת. בסוף הגל הוא מעיד על ריפוי עמוק של זיכרונות כואבים מתאי הגוף שעד היום השפיעו באופן לא מודע על התנהלותנו. ריפוי הטראומות ושחרור צורות החשיבה השליליות משנה את המידע שזורם בנו ויוצר נסיבות חדשות למימוש. אנחנו נולדים לזרימה אינטואיטיבית ולבבית שפתוחה למגוון אפשרויות במקום התנהלות אוטומטית. גם להדרכת הכלב תפקיד חשוב בסיום החיבור לעוצמת הקוסם, משום שהכלב הוא המאסטר ל'ענייני' הלב. בתהליך הגל למדנו שהכל תלוי בכמה אנו מחוברים לאהבה שקיימת בנו. הכלב בהדרכה מעיד על חיבור פנימי יציב לאהבה הזאת. גל הקוסם לימד להשאיר מאחור סיטואציות שבהן אנחנו לא נאמנים לעצמנו ולהתייחס במלוא הרצינות לרגשותינו ולרצונותינו. מה שאנו מרגישים ומה שאנחנו רוצים הוא מאד חשוב! כשאנו מלאים באהבה מבפנים, ליבנו נפתח ואנחנו מבטאים אהבה גם לעולם כולו. היום ננשום את המגשר ונחווה כח פנימי רב של לב אוהב ופתוח עד שננוע בקלילות ונפתח להזדמנויות חדשות במשחק החיים הרבגוני. אמן!

 

גל הקוסם מסתיים ואנו מברכים על הגל הבא, גל היד!

מאחלת לכולנו גל קוסם ופורים של ניסים ונפלאות.
 ומציאות של שלום, מחוות אהבה ואושר!
 באהבה ובברכה,
 טליה.

 

 

 
 
לכל קוראי התחזית שלום
בקרוב האתר ירד מהאוויר למטרת בנייה מחודשת.
במידה ואתם רוצים שהתחזית תגיע אליכם, אנא עדכנו אותי במייל 
ל:  talya@mayazone.co.il
 

 

 

 
 

להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.