עברית  |  English  |  
 

אני מתרגשת ומתכבדת לשתף בקטגוריה חדשה ולהכניס אל תוך ה- MayaZone את .TalyaZone
ב- 6/9/20:13, במגשר עולמות משחרר בגל הלוחם ובראש השנה היהודית, השתחרר אצלי משהו ונפתח ערוץ ישיר אל תוך עולם המוזיקה המופלא!
שמחה לשתף בסקיצות של השירים שפירסמתי לבינתיים.מקווה מאד שתהנו!
 
מתכבדת לשתף אפליקציה קלילה ומשעשעת מבית היוצרת של הספר "גאלאפולה" ומנהלת אתר MayaZone - הדס ד. חיות.
"גאלאפולה, הסינכרון היומי" אפליקציה שנבנתה בהשראת לוח הצ'ולקין.
כרגע האפליקציה היא לבעלי אייפון ואייפד והיא עולה 3.5 ש"ח בלבד - להורדת האפליקציה לחצו כאן 

 
 
 
ברוכים הבאים לתחזית המאיה
גל הכוכב

 
 
שלום וברכה לכולנו:
זהו זה! הגענו לגל החגיגי, המרגש והאחרון במחזור הנוכחי של לוח הצ'ולקין! סופו של גל הכוכב מוביל הישר אל ערב חג הפסח! ועמו אל השמש הקוסמית המאירה בזהב שבסימבוליקה מסמלת מצב של "הארה". אם כך, מה היא בעצם אותה הארה נחשקת אליה רבים מאתנו מייחלים?... לפי מיטב הבנתי מדובר במצב של מלאות אנרגטית פנימית שמאפשרת לנוכחות מלאה ברגע. ברגעים הללו אנו חווים את נוכחות הנשמה בגוף הפיזי, ליבנו פתוח באהבה ומוחנו ממוקד ביש. המשחק עם גלי הזמן של הצ'ולקין מיועד להוביל אותנו אל עבר מצב מודעות שכזה ולכן הלוח מסתיים בשמש מאירה שמלאה באש בוראת ויצירתית מתוך עצמה. אנו עוברים מסע ספירלי לאורך הלוח ש'מתחיל' בדרקונית מגנטית המושכת אל חיינו יכולת לקבלה עצמית, להזנה של כל החלקים שלנו ולראיית היש בחיינו. והמסע מסתיים בשמש קוסמית מאירה שמחוברת לידע הנשמה. התהליך השלם שאנו חווים עם הגלים מיועד לכך שנעצים את האנרגיה בתוך ומתוך עצמנו, נתחבר לאהבה שתמיד קיימת בתוכנו, נשחרר את חישובי הזמן הלינארי עד שנחווה יותר ויותר רגעים מבורכים של "הארה". בערב פסח השנה ניתן לחוות מצב של נוכחות מלאה ועמו להפיץ את זרעי ההשראה והאהבה שבנו לכל עבר. 
שוב ושוב אני חוזרת על כך שבשנים האחרונות אנו חווים סוג של האצה שמתרחשת בזמן. השנים, השבועות והימים חולפים בקצב מסחרר, כמות ההתרחשויות היא עצומה ביחס לכמות השעות הקיימת ביממה ונראה שהזמן עובר יותר ויותר מהר. ניתן לומר שיש "חשמל" באוויר. לאט ובהדרגה תפיסת הזמן האנושית משתנה מתפיסת זמן של קו לינארי עם עבר, הווה ועתיד לתפיסת זמן ספיראלית שתמיד הווה. ממצב של תנודה אנרגטית ל"מה יהיה" ול"מה היה" למצב של נוכחות שקטה ברגע הנוכחי. זוהי בעצם המטרה העיקרית של משחק הזמן הזה הקרוי "צ'ולקין" ושל הסמלים הגיאומטריים של המאיה. לעזור לנו להבין שאנחנו אלה שממציאים את הזמן שחולף, שהזמן לא באמת נמצא אי שם בחוץ אלא שהוא קיים אך ורק בתוכנו. זה חלק מהמאיה, מהאשליה שאנו חיים בה-  שיש שם משהו בחוץ, כולל הזמן...!
בתקופה המואצת הזאת התהליכים השונים מהירים יותר "לטוב ולרע" והם יכולים להיות מלווים בפתיחות לבביות ובאושר צרוף כמו גם באסונות אישיים וקולקטיביים. האדמה מצויה בעיצומו של שינוי באיזון האנרגטי ה"אישי" שלה ולשם כך היא "מנערת את יושביה" על מנת שיתעוררו ויחוללו שינוי מהותי בעצמם. זירוז תהליכים שכזה תמיד מתרחש לקראת סופו של הלוח המקודש וזה תלוי אך ורק בנו עד כמה השינוי יעבור בהרס ובקושי או בזרימה נעימה. גל הכוכב שמסיים את הצ'ולקין מסמל סיום והתחלה חדשה וממגנט עמו תדר מעודן של צורות, צבעים וצלילים שמקיפים אותנו ברגע זה ממש. ב- 3/4 בערב פסח, הלוח הנוכחי מסתיים ולמחרת מתחילים לוח חדש שנפתח עם ימי חג הפסח. כשם שאנו חווים קפיצה אישית ושינוי מגל לגל, על אחת כמה וכמה שאנו משתנים ומתפתחים בין צ'ולקין אחד למשנהו ובטח שעם הסנכרון הנדיר והמרגש לערב פסח, שגם מסמל את תחילת השנה היהודית הרוחנית. סיום מחזור "מחייב" אותנו לסוג של חשבון נפש לקראת לידה מחדש אל תנועה אחרת בחיי היום יום שלנו. הימים של גל הכוכב יכולים לעזור לראיית התמונה הכוללת של חיינו וללמידת השינויים שאנו רוצים ליצור עכשיו במציאות. גל הכוכב מאפשר להיפרד באומץ מהמחזור שחלף ולזרוע בתקווה את הזרעים למחזור החדש. לאורך הגל אנו מוזמנים להגדיר באופן מפורש ומדויק את הרצונות והחלומות שאנו מבקשים לעצמנו ולאנושות בשנה היהודית הרוחנית שמתחילה ובמחזור צ'ולקין חדש מבורך מלא בחיים שמחה ואהבה. אמן ואמן!
 
22/3, ברוכים הבאים לגל הכוכב: הגל האחרון של הלוח שבו אנו עושים את ה"פינישים" לקראת המחזור החדש בן 260 הימים. לשם כך הכוכב מבקש שנתבונן בכל ההיבטים במציאות חיינו ונזהה את ההישגים שכבר השגנו במחזור שחלף ובחיינו בכלל ואת האיכויות שכבר קיימות בנו. הכוכב הוא "החיוביסט" שב'חבורת המאיה' ומלמד לראות את הפלוס הקיים בכל אדם ובכל סיטואציה. לקראת סוף הלוח אנחנו עושים סריקה כללית ומאירים בחיוביות את זווית הראייה שלנו. הכוכב הוא המגדל-אור שמאפשר להחליף את הדימויים השליליים והביקורת במחשבות מפרגנות ובקבלה. ככל שנטעין את עצמנו במידע חיובי, נוכל להגיע לתחושה שאנחנו בסדר גמור כפי שאנחנו ברגע זה ממש ולא אם נעשה או נגיד. הכוכב מסמל את האנרגיה האומנותית של ונוס ומאפשר לראות ולחוות את היופי והאהבה שתמיד קיימים בתוכנו וכן את היופי וההרמוניה שבחיים. הוא מסמל זרע וביצית ועוזר לארוג באלגנטיות, בעדינות ובחינניות את רצונותינו אל המציאות היומית. לקראת המחזור הבא אנרגיית הכוכב המגנטי מאפשרת לזרוע התחלות חדשות - בעבודה, בקשרים עם אנשים, בנסיעות, בשגרה היומית ועוד ועוד. ככל שאנו מתחברים לאהבה של ונוס, הכוכב המגנטי מאפשר לתחושה של פוריות והתמזגות בדרך רוויה בהרפתקאות משמחות. למשך שלוש עשרה הימים הקרובים כולנו מוזמנים להפוך לכוכבים מאירים, להרגיש במיטבנו ובפעם האחרונה בצ'ולקין הנוכחי לנוע אל אור הזרקורים של מציאות החיים. הכוכב מאפשר לקבל הדרכה מהחלומות, אם רק נבקש לזכור אותם ונלמד מהם. כולנו מוזמנים לדמיין את הסמל של הכוכב לפני ההרדמות ולבקש ממנו לזכור את החלומות מיד כשמתעוררים בבוקר. להכין מחברת ועט ליד המיטה וללמוד מהסימנים והמסרים שהנשמה שולחת. לאורך הגל ננשום כוכב לכל התאים בגוף, נדמיין את עצמנו במרכז הסמל ונזרע כוונות להרמוניה, אהבה וזרימה בצ'ולקין החדש. ניתן לדמיין כוכב ורוד מעל לראשינו ועמו להתהלך עד לסוף הלוח.
 
 
ה- 23/3: טון 2, האתגר של הגל באנרגיה של ירח בהדרכת דרקון: כמובן שלא בקלות עומד להסתיים לו הצ'ולקין ובסופו אנו מתמודדים עם פצעי ילדות כואבים. הירח מסמל את הילד העדין, הרגיש והמלא בחיות שבתוכנו. באתגר הוא 'מאלץ' אותנו לרפא טראומות ילדות כואבות עד ליצירת קשר חדש וזורם עם הילד הפנימי. לקראת סוף הלוח הגיע הזמן לטפל בכמה דפוסים רגשיים 'כבדים' עד שנוכל להתחבר לעוצמה הקיימת בנו. רובנו חווינו בילדותנו כמה סיטואציות כואבות שעיצבו את הערך העצמי ואת תפיסת המציאות שלנו. לצערנו אנו ממשיכים למחזר שוב ושוב את פצעי העבר הקשים הללו. אמנם אנחנו מתבגרים ומשתנים אך הטראומות המהותיות ממשיכות להשפיע על כל עולמנו ומהלך חיינו. הירח מסמל את אלמנט המים ואת היכולת לזרום בהרמוניה במציאות החיים. ככל שאנו מרפאים את הכאבים הרגשיים, אנו מסוגלים לנוע בחיים עם כל עוצמת הרגשות שבנו ולממש את עצמנו. בעזרת הירח הירחי אנו לומדים לשחרר תחושות של חוסר יכולת, חוסר סיפוק עצמי ורגישות יתר. אנרגיית הדרקון מדריכה אותנו היום להפוך להורה נאור, מאפשר ותומך לילד הרגיש שבתוכנו. היא מאפשרת לשחרר את הביקורת העצמית הבלתי פוסקת ולהחליפה בחמלה וברכות. זו החלטה פנימית שלנו היכן אנו שמים את עצמנו במקום של שיפוט וגם אם טעינו, אנחנו לומדים כיצד לסלוח לעצמנו. הדרקון מסמלת הזנה ורוך ומכוונת לכך שנתייחס לעצמנו באהבה ובחמימות כשם שאנו מתייחסים לתינוק קטן, רגיש ועדין. בגל האחרון של הצ'ולקין אתגר הירח מלמד להתחבר לילד הפנימי ולהזין אותו בחום, בנחמה ואהבה. ככל שנעשה זאת, ניפתח לחלק הכי חכם והכי יצירתי שבילד הפנימי שבנו. אתגר הירח מוביל להיוולדות מחודשת ולסוג של התקדשות לקראת המחזור החדש. היום ננשום את הירח ונתחבר ברוך ובאהבה לילד הרגיש והעדין שבנו. נלמד להפוך להורה תומך, מכיל ומאפשר לילד הזה. החיבור המחודש בין הבוגר לילד מאפשר לחיבור ישיר לידע הנשמה ולעוצמה פנימית. 
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "חזרה", "נקודת מפנה" (הקסגרמה 24), עפ"יה קיים פוטנציאל גדול לצמיחה, לגישה חדשה בכל התחומים ולקבלה של הטבע שלנו כפי שהוא (כוכב 1). גם הסינים מדברים על סיום של מחזור ישן בימים אלה, על הסתגלות למצב החדש ועל ידיעה עצמית (ירח 2).
 
 
 
ה- 24/3: טון 3 שבו מתחיל הפוקוס לפתרון האתגר, באנרגיה של כלב בהדרכת קוסם: הופעתו של הכלב ביום של הזרימה מלמדת להפוך לחברים הכי טובים של עצמנו ובכך לחזק את החיבור בין הבוגר לילד שבנו. כשם שהסימבול של הכלב מלמד על אהבה ללא תנאי וחברות ונאמנות עד אין קץ, כך אנרגיית הכלב היום מבקשת שנלמד לעשות את מה שטוב לנו ונבין שאנחנו והצרכים והרצונות שלנו מאד מאד חשובים! זה לא שהאחרים אינם חשובים, אבל גם אנחנו פשוט חשובים. לעתים קרובות אנו מבזבזים אנרגיה על העולם- מרצים את הסביבה, מתרגמים סיטואציות, נשאבים אנרגטית ומשווים את עצמנו לנורמות החברתיות המקובלות. בתהליך החיבור לכוכב המאיר שבליבנו, הכלב מלמד שליבנו יוכל להיפתח עוד ועוד כשנלמד להתייחס במלוא הרצינות הראויה לעצמנו ולרצונות שלנו. הוא מלמד כיצד לחבר בין ה"כ"- הכוונה ללב ולהתהלך במציאות החיים עם לב רחב ואוהב, ראשית לעצמנו ואז גם לאחרים. אתגר הירח יוצר קשיים במערכות היחסים הקרובות לנו ויכול להוביל לדרמות ולקיצוניות רגשית. הכלב מלמד לאזן את הרגשות הסוערים הללו ולמתן את הנטייה לחיות בקטבים קיצוניים. עין החוצה ועין פנימה, אוזן החוצה ואוזן פנימה, תמיד חשוב להיות קשובים גם וגם ולפעול ממקום הגיוני והגון לכל הצדדים, כולל אותנו.. הקוסם המדריך היום מרחיב את יכולת ההכלה שלנו להתמודד עם הכאב המודחק מאז הילדות שמתחיל לעלות ולהציף אותנו. סיום הלוח וריפוי הטראומות מעלים נושאים כבדים ועמוקים והקוסם מחבר לידיעה פנימית בהירה בנוגע למה שטוב ונכון לנו, מבלי הצורך באישורים מהסביבה או בהכרה מהעולם. ביחד עם התדרים החדשים והמעודנים של סוף הלוח הכלב החשמלי בהדרכת הקוסם עוזרים להתחבר עוד יותר אל העוצמה הלבבית ההולכת ומתגברת בתוכנו. היום ננשום את הכלב ונרגיש את ליבנו נפתח.
 
 
 
 
ה- 25/3: טון 4 של זריעת אפשרויות לפתרון אתגר הירח, באנרגיה של קוף בהדרכת יד: ביום שבו מגדירים באופן מפורש את שניתן לעשות כדי להתמודד עם הצפות ירחיות, הקוף מבקש מאיתנו לשחק, לשחק ולשחק! שום דבר לא באמת כל כך גורלי ודרמטי! אז נכון שיש כמה וכמה מחשבות מעיקות או דברים שלא בדיוק מסתדרים לנו, אך בעזרת הקוף העצמאי אנו מבינים שאין מה להדגיש אותם ולהתרגש מהם. במקום לחשוב על מה לא בסדר ולא מצליח, הקוף מאפשר למצוא פתרונות קלים ומקוריים לכל בעיה. במקום להתנהל מתוך עייפות וכבדות, הקוף מפיח בנו השראה וקלילות. לעתים רחוקות האירועים במציאות הם באמת "רציניים" ודרמטיים. כדי לרפא דפוסי ילדות כואבים אנו לומדים לנוע בזרימה במשחק החיים, מבלי לקחת שום דבר ברצינות רבה מדי. הקוף הוא הילד המבריק בעל הרעיונות והקסם וביום העצמאי פותח אותנו להשראה יצירתית ולגאוניות הגלומים בכל אחד ואחת מאתנו. בעזרת הידיעה של אנרגיית היד המדריכה היום אנו לומדים להגשים בפועל את רצונותינו. היד דוחפת "לתקתק" ביעילות את ענייני החיים השוטפים ומניעה אותנו פשוט לעשות את שלנו. בזריעה לפתרון אתגר הירח אנו לומדים לצאת החוצה אל העולם ולבטא את היצירתיות שבנו במציאות עצמה בכל דרך שעולה על דעתנו. ככל שאנו מניעים את עצמנו לעשייה אקטיבית בעולם, לאט ובהדרגה אנו מצליחים לזרום בכיף בין הסיטואציות השונות תוך כדי הקשבה פנימה למה שנכון לנו לעכשיו. היום ננשום את האנרגיה של קוף לכל התאים בגוף ונתמלא ברעיונות מחודשים לזרימה בצולקין החדש.
 
 

ה- 26/3: טון 5 של חיבור לכח הרצון הפנימי באנרגיה של אדם בהדרכת שמש: האדם מאפשר לתובנה פנימית של- "כמו בעליונים כך בתחתונים"- מה שאנחנו חושבים הופך למציאות שלנו. תובנה זו מגבשת בתוכנו את המוטיבציה להתמודד עם אתגר הירח. חוק שימור האנרגיה מדבר על כך שאף אנרגיה אינה הולכת לאיבוד, כך שכל מחשבה שלנו נשלחת אל החלל וחוזרת אלינו כמציאות. לכן האדם הקוואנטי היום מאפשר להגדיר באופן חיובי ומדויק את רצונותינו ופותח את מוחנו להזדמנויות חדשות ולמזל מבורך. קיימות שפע של הזדמנויות שכל הזמן צצות על הדרך. ביום של הסנטר אנו מוזמנים לשוטט בעליזות בדרכינו, לנטרל את השיפוט בנוגע לעצמנו ולאחרים וליצור חיבורים לבביים עם הסובבים אותנו. השמש שנמצאת היום בהדרכה מהווה עוגן של נדיבות וחמימות פנימית. כדי להעלות את המוטיבציה הפנימית לריפוי העמוק של פצעי הילדות, השמש ממלאה אותנו בבהירות, באש ובמידע. האור והמידע החדש שהיא מזרימה מאפשרים לסדר פנימי ולרגיעה של ההצפות הרגשיות. ככל שיש סדר במוח שלנו, אנו מסוגלים ליצור פוקוס פנימי על מה שבאמת חשוב לנו עכשיו ולנוע במציאות מתוך ההיגיון הבריא הקיים בנו. בעזרת הלהט של השמש אנו מתעצמים ומתמלאים באש יוקדת של עשייה יצירתית. התבונה הממוקדת והפתוחה של האדם מאפשרת לרצונות הפנימיים של הילד שבנו להוביל אותנו והשמש הלוהטת בהדרכה ממגנטת את מימושם בזרימה הרמונית ומהנה. היום ננשום את האדם עד שנצליח לחוות תחושה של שמחים בחלקנו.
 
 
ה- 27/3: טון 6 בגל הכוכב, באנרגיה של הלך שמים בהדרכת הלך שמים: במהלכו של גל הכוכב, הלמידה עם הירח מאפשרת להפוך את הרגישות הקיימת בילד שבתוכנו לעוצמה גדולה. לשם כך הלך שמים מזכיר לנו שמאד חשוב שנתייחס במלוא הרצינות הראויה לרצונות ולצרכים האישיים שלנו ושנגביל את המצבים שלא נעימים לנו. אנחנו לומדים להיות בעדנו וזאת במקום לספוג את התובענות והשאיבה האנרגטית מהחוץ. נתח רציני ביותר מבזבוז האנרגיה הקבוע שלנו קשור בקושי שיש לנו בלהציב גבולות ברורים לסוגים שונים של הרס עצמי ושל סחטנות רגשית מהחוץ. ביום של ארגון העניינים השוטפים הלך שמים ממלא אותנו באסרטיביות ובנחישות פנימיים. אנחנו לומדים להגיד "לא" החלטי וברור לכל מי ומה ששואבים את האנרגיה שלנו. לקראת שיא הגל הלך השמים הקצבי מזכיר לנו מהם הדברים שפותחים את ליבנו ובהם אנו מעוניינים עכשיו ומלמד להשאיר את שאר הענייניים מחוץ לגבולות המציאות שלנו. הלך שמים הוא הנביא, המשיח, בעל האומץ והחמלה שמחובר לחכמת הנשמה. ככל שאנחנו שומרים עלינו ועל גבולות הרצון שלנו, ניתן לחוות יותר ויותר את נוכחותנו המלאה ולהפוך לערוץ ישיר שמחבר בין השמים לאדמה. ביום של הזרימה עם הפלוס אנו מקבלים אינפורמציה אדירה להתחדשות ולהשתנות שלנו. הלך שמים מזמין אותנו היום ליצור לעצמנו מרחב אישי מקודש שמיועד אך ורק לנו ובו ניתן ללמוד, לחקור ולהתפתח. היום ננשום את הלך שמים לתאי הגוף וניצור תבניות מחשבה חיוביות ומרחיקות לכת למחזור החדש שמתחיל. 
 
 
 
ה- 28/3: טון 7, שיא גל הכוכב באנרגיה של קוסם בהדרכת מגשר עולמות: הקוסם המהדהד בשיא מלמד לשחרר את נושא השליטה ואת הרצון לדעת מראש ולתכנן דברים באופן מדיוק ולפרטי פרטים. מתוך חוסר ביטחון בעצמנו ובידיעה שלנו, אנו נוטים לחפש חוקים חיצוניים ומסגרות ברורות וע"י כך יוצרים 'שליטה' מדומה על הסיטואציות השונות בחיים. עניין השליטה הוא מעין אשלייה של ביטחון שנותנת לנו הרגשה שאנחנו מוכנים ללא ידוע. אך מכיוון שהכל משתנה בכל רגע ורגע, לא ניתן לשלוט באמת בחיים ובאירועים החיצוניים. החיים הם דבר פלואידי ומשתנה תמידית ולמעשה אין חוקים בכלל! ביום של ההדהוד אנו לומדים לבטוח בעצמנו- בגוף, ברגש ובידע שלנו ומרפים מהחוקים, התכנון והשליטה. תהליך ההרפייה הולך ומתחזק עם מגשר העולמות שמדריך לריפוי עמוק של הנושאים הכואבים בגוף, ברגשות ובמחשבות שלנו שכבר עלו עם הירח. המגשר היום מאפשר להיפרד מכמה מעגלים בחיים מתוך ידיעה שסוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר. תהליך ההתנקות מפנה מקום מתאי הגוף למידע חדש ומקודם. לקראת סוף הלוח התדרים הולכים ומתעדנים והקוסם בעל יכולת ההכלה האינסופית מאפשר לעכל ולעבד את המידע הרב שמוזרם אלינו עכשיו. הוא ממלא אותנו בעוצמה ובכוחות לחיות את האנרגיות החדשות הללו ומכוון לעוד ועוד צמיחה והתפתחות אישית. שיא גל הכוכב מלמד שעלינו לפנות פנימה ולאפשר לאינטואיציה להנחות אותנו במציאות החיים הרבגונית והמרתקת. היום ננשום את הקוסם לתאי הגוף, דרכו נתחבר ישירות לידע הנשמה ונקבל פתרונות לכל שאלה שמציקה לנו.
 
 
 
ה- 29/3: טון 8, הטון הגלקטי של היושרה באנרגיה של נשר בהדרכת סערה: הנשר מגביה במעופו, רואה את תמונת החיים הרחבה מלמעלה ומשחרר מאתנו תפיסות קוטביות כובלות, התמכרויות מגבילות ותחושות של קורבן ואשם. ביום שבו אנו בודקים את מידת הכנות עם עצמנו, הנשר המרומם מזמין אותנו לשאול: "עד כמה אני מאזנ/ת את העבודה שלי עם הנאה ומנוחה"?, "עד כמה אני שר/ה ורוקד/ת את האמת שלי או שמא מהלכ/ת כפופ/ה אל מול אירועי החיים המרובים"?, "עד כמה אני יוצר/ת את החלומות מרחיקי הלכת שלי במציאות החיים"?, "עד כמה אני רואה את התמונה הכוללת של התהליכים וחי/ה בפרופורציות ריאליות ולא בקטבים הקיצוניים"?, "עד כמה אני שותף/ה בדרמות של קורבן ואשם במקום לשחרר את התלות באחר"? בעזרת תשובות כנות לשאלות הללו הנשר יכול למגנט אל חיינו מזל, ברכה ואת היכולת להשיג את המטרות שלנו. כשאנו מרחיבים את הפרספקטיבה שלנו, אנו מתמלאים בתחושת חופש פנימית וביכולת לבחור באירועים השונים בחיים. הסערה המרפאה שנמצאת בהדרכה ממשיכה להזרים אנרגיות של ריפוי אל תאי הגוף שלנו. דרך שחרור מאסיבי של מסה תאית שלילית, אנו הולכים ומתמלאים באנרגיה שמאפשרת ליצירת החזון הפנימי שלנו. ביום הגלקטי הנשר בהדרכת הסערה מאפשרים לשנות מהיסוד את צורת החשיבה שלנו בנוגע לאירועים הטראומתיים שעברנו בחיים. דרך נתינת אמון בעצמנו, בקול של הילד שבנו וביקום ועם הסכמה פנימית לקפוץ להרפתקאות החיים הלא תמיד ידועות, אנו הולכים ו'מתקדמים' אל עבר זרימה נעימה ולבבית במציאות שלנו.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים הללו קרויה: "התדרדרות" ("התבקעות"), (הקסגרמה 23) והיא מלמדת כי קיים מצב של התדרדרות בכל היבטי ההתרחשות האנושית (ירח 2). זוהי תקופת שפל שהיא חלק ממחזוריות רחבה הרבה יותר והיא מקשה מעט על מימוש של פרוייקטים (הלך שמים 6). לפי הסינים כל שניתן לעשות הוא לחזק את היסודות הפנימיים (קוסם 7), לקבל את הזמן הזה ולנהוג בנדיבות כלפי עצמנו וכלפי הסובבים אותנו (נשר 8).
 
 
 
ה- 30/3: טון 9 של פענוח כוונת הגל, באנרגיה של לוחם בהדרכת אדם: הלוחם מסמל אדם אמיץ, עצמאי ואינטליגנט שמסוגל להפעיל וליישם את היכולות המרובות הטמונות במוח ובלב האנושיים שלו. לקראת סוף הצ'ולקין אנו מתחברים לקול האינטואיציה של הילד שבנו ועוברים ממצב של כלא פנימי ותבניות מחשבה מקובעות וממוחזרות למצב חדש של מודעות פנימית. ביום התשיעי של הבנת תהליך הגל הלוחם הנחוש מחזק את החיבור לקול הפנימי ומעודד אותנו ללכת עם האמת שלנו עד הסוף. פעמים רבות נמנענו בחיים ולא העזנו לבטא את עצמנו בגלל פחד מדחייה, מאובדן או מסיבה אחרת שהיתה קבורה עמוק בילדות שלנו. אחרי כברת הדרך שכבר עברנו בגל הכוכב אנו מתחילים להבין את השתלשלות העניינים "ההיסטורית" שחווינו. הלוחם הסולארי מגבש בתוכנו את ההחלטה להיות נאמנים לעצמנו ולאמת שנכונה לנו ברגע עצמו. הוא מאפשר לבטא את הרצון שלנו, ללא פחד מתוצאות שליליות אפשריות ומתוך אמונה מלאה בעצמנו ובכישורים שיש לנו. האדם המדריך היום מלמד להסתכל בגובה הלב על השותפים שלנו למסע החיים. כל אחד והדרך שלו ונטרול השיפוטיות מרחיב את שיתופי הפעולה בחיינו ואת קבלת השפע. האדם מלמד לשחרר ספקות של השכל המניפולטיבי בנוגע לחוקים הנוקשים ולדואליות שחיינו עימם. נטרול הנוקשות הפנימית מאפשר לרכות בתוך עצמנו ומחזק את החיבור לאינטואיציה. היום ננשום את הלוחם ונלמד לבטא את הרצונות שלנו בתבונה, בהגיון ובאלגנטיות ולנוע באומץ מתוך הדרכת הלב הפועם שבנו. 
 
 
 
ה- 31/3: טון 10 של ההתגלמות, באנרגיה של אדמה בהדרכת נחש: ביום של הדיוקים האחרונים של הגל האדמה מפנקת אותנו בחיבור נעים וזורם אל מציאות החיים. עברנו כבר כברת דרך בגל הכוכב והאדמה מראה לנו את השורשים העמוקים שכבר יצרנו ושכבר קיימים במציאות שלנו. בטון הפלנטרי שבו מעצבים סופית את הדקויות בתהליך הגל, האדמה מעוררת בנו את היכולות להגשים את רעיונותינו הייחודיים ולהפוך לשותפים פעילים ביצירת המציאות שלנו. כדי למגנט שפע עם הכוכב האדמה מאפשרת לנו פשוט לעשות את שלנו. היא מסנכרנת אותנו עם צירופי מקרים מיוחדים שמאפשרים לנו ללמוד מכל רגע בדרך ולדייק את המטרות שלנו לתקופה הקרובה. לקראת סיום הלוח מתרחשת קפיצה קולקטיבית ברמת המודעות האנושית ואנרגיית האדמה מעירה אותנו לתפקיד הייחודי לנו בשינוי שמתרחש עכשיו. הדרכת הנחש מלמדת לשחרר את הפחד מדחייה חברתית ומתחושה של אי שייכות שעוצרים אותנו מלממש את עצמנו ובגדול! הנחש הצבעוני והאותנטי מחבר אותנו לרצון האינדיבידואלי שלנו ומלמד לבטא אותו, גם אם הוא שונה מהמקובל בחברה. אנרגיית הנחש המדריכה ממלאה אותנו בחיות ובשמחה ומאפשרת ליצור במקוריות את הרצונות שלנו. היום ננשום את סמל האדמה ונפתח לדרך הספציפית שנכונה לנו כרגע. היום ננשום את האדמה ונתחבר לעשייה הייחודית המתאימה לנו ושדרכה ניתן להפוך למרכז עוצמתי שמחבר בתוכו בין ידע הנשמה לביטויה בגוף ובמציאות. 
 
 
 
ה- 1/4: טון 11 של השחרור באנרגיה של מראה בהדרכת מראה: המראה המשקפת מאפשרת לראות מבעד למראות ולהגיע לתחושה של אחדות בתוך עצמנו. ביום השחרור הסופי של מה שעדיין חוסם את החיבור לעוצמת הירח שבנו, המראה מלמדת שאנחנו מבזבזים המון אנרגיה על האחר והעולם. המראות הסובבות משקפות לנו אך ורק את עצמנו. אנחנו בכל מקרה רואים רק את הסרט שמוקרן בתוך הראש שלנו, בהתאם למידע המוגבל והדפוסי שבו. כל אחד עם המידע הרגשי שעובר בתוכו ולמעשה כמעט תמיד, שום דבר שנאמר או שנעשה אינו אישי נגדנו. דרך המראות המקיפות אנו לומדים על דפוסים של השלכת אנרגיה על האחר ועל הנטייה שלנו לתרגם באופן סובייקטיבי את הסיטואציות בחיים. המראה שרואה מבעד לאשליית המראות הסובבות מבקשת שנלמד לראות את הטוב בכל מי ומה שמקיפים אותנו ובמקביל שנחתוך מחיינו את "שואבי" האנרגיה לסוגיהם. היא גם מלמדת כיצד להפסיק את בזבוזי האנרגיה המרובים על ענייני ה"זמן". אנחנו כמעט לא נוכחים ברגע ההווה משום שהמח שלנו כל הזמן עסוק במחשבות על עבר שלא רלוונטי או על עתיד וירטואלי. שעות על גבי שעות אנחנו יכולים לשבת ולחשוב על עתיד שאין לנו שמץ של מושג לגביו. המראה מלמדת ששום דבר לא קורה בחוץ! אלא שהכל קורה ביננו לבין עצמנו. בדרך לחיבור הישיר עם השמש הקוסמית שבליבנו, המראה מאפשרת לאסוף פנימה את האנרגיה שאיבדנו ולהתמלא באהבה כלפי עצמנו וכלפי הסובבים. היום ננשום את המראה אל תוך תאי הגוף ונשחרר נדבך נוסף מההתניות שלנו בעולם החיצוני. נמשיך לנשום ולמלא את עצמנו מבפנים במחשבות של יש ושל קבלה עצמית עד שנחווה נוכחות וריכוז ברגע העכשווי.
 
לפי הסינים, האנרגיה בימים אלה קרויה: "אדמה", "היענות טבעית"
 (הקסגרמה 2) ובה מדובר על איכויות הכניעה וההענות הטבעית (כוכב 1). אנו מתבקשים להסכים לדרישות הזמן ולבקשות הילד הרגיש שבתוכנו (ירח 2) ובכך לרפא את עצמנו ולהסתגל לאינסוף האירועים המתרחשים בחיים (סערה 12). זהו זמן של התבוננות עדינה באי עשייה כדרך להגשמת משמעות אמיתית במציאות החיים (אדמה 10). אנחנו לומדים להפתח ולהרחיב את אופיינו, לדבוק בחזון שלנו ולהמתין בסבלנות (מראה 11). 
 
 
 
ה- 2/4: טון 12 של פתרון האתגר, באנרגיה של סערה בהדרכת קוף: פתרון הגל החגיגי עם הסערה הקריסטלית מעיד על חיבור פנימי עמוק שהלך ונבנה בתוכנו לאורך הגל. אם הקשבנו לקודים שבגל הכוכב, ביום הפתרון אנו מחוברים לקול של הילד הפנימי ומקבלים את עצמנו ברכות ובדיוק כפי שאנחנו. ההתמודדות עם טראומות הילדות הובילה לריפוי של כאבים רגשיים עמוקים שהסתירו מאתנו את הקול הפנימי שיודע. האיזון הרגשי שהתבקש עם אתגר הירח מאפשר להפוך את רגישות היתר לעוצמה רגשית שמתחילה לכוון אותנו ביום יום. בפתרון הפכנו לעוגן של עצמנו וככל שאנו בטוחים בכישורים הקיימים בנו ובמה שיש לנו במציאות, אנו מסוגלים לקפוץ באמון מוחלט אל מימיי החיים הסוערים והמרתקים. עם הקוף המדריך היום אנחנו מוכנים לעלות על במת החיים בהומור ובקלילות ולבטא את חכמת הנשמה הקיימת בנו. תהליך ההתעוררות של הילד הסקרן והיצירתי שבנו מוביל לרעיונות חדשים ומקוריים שעד היום לא יכולנו להעלות בדעתנו משום שמיחזרנו שוב ושוב מידע רגשי מצומצם. הדרכת הקוף בפתרון מעידה על פתיחה של תקשורת ישירה עם נשמתנו האדירה ועל קבלה קבועה של השראה לביטוי העצמי שלנו. ביום הקריסטלי שלקראת סוף הלוח וערב פסח אנו מוזמנים לנשום את הסערה, לדמיין כיצד היא מחלחלת לכל התאים ומאירה את הגופים שלנו באור סגול של ריפוי ואהבה. אז ננשום את הקוף, נתחבר לנשמה העצומה ונאפשר לרעיונות מבריקים, מקוריים ופרקטיים למלא אותנו לקראת תחילתו של מחזור מקודש חדש.  
 
 
ה- 3/4: שער: טון 13, הטון הקוסמי של הנוכחות באנרגיה של שמש בהדרכת זרע: בשעה טובה ומבורכת הגענו לסוף הלוח עם שמש בטון שלוש עשרה! שבאופן חד פעמי, חגיגי ומשמעותי מסתנכרן עם ערב פסח: רובנו יושבים בערב פסח החגיגי ומספרים סיפור הגאולה שמסופר מזה אלפי שנים במטרה ללמוד ממנו. סביב השולחן יושבים כמה דורות, מבוגרים וילדים וקוראים את האגדה שמלמדת על האפשרות של לצאת לחופשי מהכלא האשלייתי שאנו חיים בו. הפוטנציאל לאינטימיות ולאחדות בין בני המשפחה השונים נסמכים על גאולת העבר. האפשרות ליצירת תקשורת של הקשבה, שלום וקבלה נוצרת במעבר לסוג אחר של חשיבה. בעיניי מדובר בשינוי משעבוד פנימי לכאב רגשי ולתבניות חשיבה דפוסיות מהילדות לבחירה בריפוי הכאב והמחשבות שחולפות בנו. כתוצאה מהריפוי נוצרת אפשרות הבחירה. ליל הסדר מאפשר להתמרה מהסוג הזה ולמעבר למצב מודעות חדש. האפשרות מתחזקת עם הסנכרון לשמש הקוסמית בערב החג. ליום אחד אנו מתמלאים בתדר הזהב הרוטט ופתוחים לרגעי הארה ולמסעות חדשים בזמן ובמרחב. לאורך הגל אנו מתפתחים מכוכב קטן ומאיר ועד לשמש ענקית שבוערת בעוצמה. מכוכב מלא ביופי ועד לשמש שמקרינה שלמות הרמונית. החיבור לפלוס בכל דבר בחיינו עם הכוכב ה'חיוביסט' מוביל לביטוי האהבה שתמיד קיימת בתוכנו בנדיבות גדולה. הריפוי של הכאבים הרגשיים עם הירח מביא לבהירות צלולה כקריסטל שמפתיעה גם אותנו. השחרור של טראומות הילדות מאפשר למידע חדש ורחב מהנשמה להדריך אותנו. הזרע המדריך היום נושא את דגל השינוי ומאפשר למידע המקודם להזרע ולנבוט בתוכנו. אנחנו מבינים ששינויים בחיים הם בעצם לטובה ופותחים את ליבנו לאפשרויות חדשות במציאות. בסוף הלוח הזרע המדריך מלמד שהחיים הם למעשה תנועה תמידית. כשם שהים לא עוצר אף לא לרגע אחד, כך גם הזרע דוחף אותנו להמשיך ולנוע, לצמוח ולהשתנות. התנועה יכולה להיות פיזית ממקום למקום או תנועה פנימית שבה אנחנו לא "נתקעים" ומזדהים עם אף מחשבה. הסימבול של חג הפסח מלמד על האפשרות לגאולה מההגבלות שאנו שמים על עצמנו במחשבה ובדיבור. קיימות אינסוף אפשרויות עבור כל אחד מאתנו ויכולת לזרימה נוכחת ומשוחררת מכבלים של זמן ומקום. בהקבלה לערב פסח, השמש מאפשרת למצב ה"מואר" שבו אנו מחוברים לפרספקטיבה רחבה וזאת במקום ההזדהות הדרמטית עם ה'סרטים' הרגשיים שלנו. כולנו חיים בסרט אחד גדול וממוחזר בהתאם לדפוסים הרגשיים הקיימים בנו. בפסח הנוכחי הגיע הזמן לשנות את התסריטים שלא נעימים לנו. ביום האחרון של הלוח אנו מסוגלים להתבונן באופן אובייקטיבי בזרם המחשבתי הבלתי פוסק ולקבל בשלווה שקטה את כל מה שחולף בנו. זוהי מהות המדיטציה, להיות נוכחים במלאות ברגע ההווה מבלי להזדהות עם הדפוסים הרגשיים או הקשיים הממשיים במציאות. גל הכוכב שמסתיים בערב פסח מביא אותנו למצב שבו אנחנו מאירים וזורחים לכל עבר, תוך כדי הבנה וחוויה פנימית עמוקה של ההשתנות המתמדת המתרחשת בכל רגע נתון. ביום האחרון של הצ'ולקין הנוכחי ובערב פסח ננשום את השמש המוזהבת לתאי הגוף ונרגיש חמימות ושקט פנימיים. אז ננשום את הזרע, נאיר את אינסוף האפשרויות הקיימות עבורנו למחזור החדש ונזרע אותן באדמה הפורייה שהיא אנחנו. אמן!
 
זהו היום האחרון במחזור 260 הימים בלוח הצ'ולקין המקודש ואנו מצויים בהתחלה חדשה שהיא זמן מרגש וגדוש ביצירה לכולנו. 
 
 
 
 
מאחלת גל כוכב מאיר ופותח לבב,
ערב פסח שמח,
ומיגנוט של הזדמנויות 
מרחיקות לכת ללוח החדש!
באהבה וברכה,   
טליה.
 להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.