עברית  |  English  |  
 

*******
וגם, חברים, יש אפליקציית מאיה שבה יש את תחזית הגל בתוך האייפון וזה הופך את חווית הקריאה לנוחה יותר. באפליקציה התחזית מתורגמת גם לאנגלית, לכל דוברי האנגלית שבינכם. וכיף לראות את הסמלים מחייכים בנייד, אז מוזמנים גם לזה. 
להורדת האפליקציה 

 
 
 
 

ברוכים הבאים לתחזית המאיה

גל הנשר
 
 

שלום וברכה לכולנו:

כבני אדם שחיים בגוף פיזי זמני אנו מוגבלים ביכולתנו לתפוס את מהות הזמן הנצחי. התפיסה המוחית הלינארית מחלקת את הזמן לשלבים של התחלה, אמצע וסוף וגורמת לאשליה של תנועה במסלול של זמן קווי. ידע המאיה מנתב בהדרגה לתפיסה מחזורית ספיראלית ולתובנה שאין באמת דבר כזה 'סוף' אלא שיש תנועה בלתי פוסקת מעניין לעניין. הסמלים והלוחות מיועדים לעזור להפסקת התנודה על גבי הזמן ויותר ויותר פשוט להיות כאן ועכשיו. למעשה קיים הווה נצחי והמאיה עוזרים בעיגון תדר ההוויה על פני האדמה. נוכחות ברגע ההווה מתאפשרת כשכל החלקים שלנו נוכחים- הגוף, הרגש, המחשבה והרוח. כשאנחנו באמת מצליחים להיות נוכחים בסיטואציות השונות, לזמן השעון אין משמעות. כל אחד לומד בדרכו לחיות בסנטר, במרכוז פנימי של קו ישר שמחבר בין העין השלישית- האינטואיציה והידיעה אל הלב- הפתוח לעצמנו ולעולם ואל השורש- היצר והיצירה. התרגול היום יומי של מיקוד בהווה גורם להבנה שהמשמעות היחידה היא ב'עכשיו'- ברגע היחידי שקיים וב'כאן'- במרחב היחידי שקיים. אנחנו לומדים להיות נוכחים ברגע בלי התנודות האוטומטיות אל עבר החוץ, המטרות, הסובבים והעולם. הלמידה היא להישען על הפנים ולא על החוץ, להאיר מתוך מקור האהבה הנשמתי שתמיד זורח בליבנו. אור זוהר פנימי נוצר אצל אדם שהתמודד עם הקשיים, הכאבים והדפוסים שבתוכו. החיבור ללב הרחב והמכיל שבנו מאפשר להתבונן על העולם מתוך זווית ראייה נטולת ביקורת ושיפוט. לאט ובהדרגה אנו חווים כיצד כל אירועי החיים הם התנסויות המיועדות להצמיח אותנו. הכאב, הצער, הקושי, החולי והמצוקה הם שיעורי חיים שמיועדים להגדיל את מודעותינו לנושאי הנשמה שלנו. לאורך השנים הנושאים חוזרים על עצמם ודרך הכאבים הרגשיים אנו לומדים לרפא את עצמנו ולהתעצם. הריפוי העמוק של נושאי הנשמה לאט ובהדרגה מאפשר לשחרור ההתנגדויות הפנימיות עד לנוכחות ברגע.
 
גל הנשר שמתחיל עכשיו ולאחריו גל הכוכב מסיימים את 'שנת' הצ'ולקין הנוכחית. בסיומו של לוח אחד ותחילתו של אחר ההאצה בזמן מתגברת ועמה גם שיעורי החיים שעלינו ללמוד. אנרגיה חדשה מוזרמת אל תוך כדור הארץ בדרך של צבעים, צלילים, צורות, רעיונות, ציורים, טקסטים ומרקמים אנרגטיים מעודנים. כמות המידע שעוברת בתוכנו הולכת וגדלה וקצב החיים נעשה מהיר יותר ויותר. תדר מעודן הופך להיות זמין עבור כולנו וזה תלוי אך ורק בנו עד כמה אנו מאפשרים לרטט החדש להיכנס אל תוך חיינו. ככל שאנו מתעדנים מפנים ועובדים על טוהר הכוונה והמחשבה ועל החיבור ללב, כך אנו מסוגלים להתחבר לידע הנשמה בתוך הגוף הפיזי. סוף מחזור של צ'ולקין מאפשר להגדיל את החיבור לקול הפנימי ולזמן פנימי שנוכחים בהווה הנצחי. כולנו חווים עכשיו סיטואציות בעלות עומקים ומשמעויות מרובות. גל הנשר הוא זמן מצוין להתבונן בשנת הצ'ולקין המסתיימת- לראות אילו מעגלים גדולים נסגרו, איזה קפיצות דרך נעשו, להיפתח לאפשרויות חדשות מרחיקות לכת ולהתכונן לקראת מחזור חדש שמח, מעצים וזורם בקלות! אמן.


ב-24/11: מתחיל גל חדש, גל הנשר: אנו נמצאים לקראת סוף מחזור של צ'ולקין ועכשיו הזמן לערוך חשבון נפש פנימי עמוק. הנשר מסמל חזון נרחב ולאורך הגל מאפשר לגבש תוכנית פעולה להגשמת חלומותינו במחזור החדש. אנו מגביהים את מעוף הציפור שלנו וראשית מזהים את כל היש הריאלי שעשינו במחזור שחלף ואת מגוון צבעי הקשת וההישגים שכבר קיימים במציאות חיינו. בפרספקטיבה הנשרית הרחבה אנחנו מתבוננים בכנות על התהליכים השונים שעברנו, על מערכות היחסים הקרובות והרחוקות, על העשייה שלנו והיבטיה השונים ועל זמני הפנאי והמנוחה. אנו מגלים היכן עדיין קיימת שליליות בתוכנו שדורשת ריפוי ומדייקים את רצונותינו החדשים. פרספקטיבת הנשר מאפשרת להרחיב את זווית הראייה בנוגע לסיטואציות השונות ולהבין שכל מה שקורה לנו הוא חלק משיעורי הנשמה בגוף הזה. במקום להתרוקן ולהתייאש מפרטים ספציפיים שלא זורמים במציאות, הנשר ממלא אותנו בתקווה לנוכח מגוון האפשרויות שתמיד קיים עבורנו. אנחנו לא מוותרים על הרצונות שלנו, אלא על זווית הראייה של האין! אנו מתחילים לראות כיצד כל פיסות חיינו מתחברות לכדי פאזל שלם, הרמוני ורחב וכל מה שקורה הוא מדויק ולטובה. גל הנשר מלמד כיצד לבחור מתוך הרצון האותנטי את הסיטואציות בחיינו וזאת במקום לפרש סובייקטיבית את האירועים ולהתנהל אוטומטית מתוך ההרגלים הדפוסיים המוגבלים במידע,. לרוב אנו מנהלים דינמיקות של קורבן ואשם ושותפים במאבקים של קח-תן אנרגטי. הנשר מלמד לוותר על המלחמות האנרגטיות ועל התנועה מתוך כח האינרציה וברירות המחדל המוטבעות בנו. במקום להתייאש ממה שאין, אנו מתמקדים בעשייה פרקטית ובמה שניתן לעשות כדי לפתור/להקל/לשפר. ההיגיון והפרספקטיבה מאפשרים לבחור את החלקים השונים המרכיבים את היום יום. באנרגיית הנשר קיימת היכולת לממש בחכמה פרויקטים גדולים ולשם כך הוא מלמד ליצור שיתופי פעולה מפרים ומזינים ולשלב בין עשייה אינטנסיבית לבין מנוחה מטעינה. אנו לומדים להקדיש זמן איכותי גם להרפיה ולחוויות משמחות שממלאות באופטימיות וברוגע. כולנו חיים על קרקע מוצקה וככל שאנו משתרשים ומתעגנים בתוך הגוף והחיים, הענפים שבנו צומחים גבוה גבוה לשמיים ומאפשרים לרקוד ולשיר כאן את חלומותינו. אנו מוזמנים לנשום את הנשר המגנטי לכל תאי הגוף ולהתחבר לפרספקטיבת הנשמה הרחבה. אז נתמלא בתקווה ובחזונות יצירתיים ונקבל את הדרך המדויקת והאלגנטית להגשמתם על פני האדמה במהרה. אמן ואמן!
 

 
 
 
 

 
ה-25/11: ביום השני מופיע אתגר הגל באנרגיית הלוחם: בגל הנשר אנחנו לומדים להיות הלוחם בעל היושרה הפנימית שמבטא את האמת האישית שלו, ללא תלות בדעות הסביבה או בנורמות הקולקטיביות ה"מקובלות". לאורך הגל אנו לומדים "לפטר" קולות שונים של אנשים, נורמות קולקטיביות וחוקים חיצוניים עד שנתחבר לקול הפנימי שלנו. המלחמה של הלוחם האמיץ והאותנטי היא מאבק פנימי בין הרצון הפנימי שרץ עם אפשרויות מתחדשות לבין הצורך החיצוני הצר והמוגבל. בתוכנו מתחוללת מלחמה בלתי פוסקת בין החיבור ללב ולקול הפנימי האותנטי לבין קול הביקורת, המניפולציות והשיפוטים. במידה ונחליט ל'הילחם' בכנות ובאומץ בספקות, בשליליות ובפחדים הקיימים בתוכנו, נוכל "לנצח" את האוטומטים המוגבלים ולעבור לדרך אחרת של התנהלות, לדרך הלב. כדי לפעול במציאות החיים מתוך האמת הפנימית העמוקה, הלוחם מאתגר אותנו לשחרר את סוגי התלות שפיתחנו לאורך חיינו - בחומר, בחפצים, בהרגלים, בכותרות, בסובבים, בהתמכרויות ועוד. ככל שהתלות בחוץ, בתארים, בחיזוקים, בכסף וכו'  מפסיקה, האנרגיה נשמרת בתוכנו ואנו הופכים לעצמאים וליציבים. אז אנו חווים פריצת דרך אישית ומתחברים לקול האותנטי. הלוחם הירחי חוקר מה נכון לו, מטיל ספקות בנוגע לדברים רבים, שואל שאלות לגבי כל מה שלא מסתדר לו בחייו ודרך ריפוי המקומות הכואבים מגיע לאמת הפנימית שלו בנושאים השונים. לאחר בדיקות וניסיונות שונים אנו מתמלאים באומץ ולקראת סוף הגל מסוגלים לבטא בנחישות ואלגנטיות את מה שנכון לנו. אנו מוזמנים היום לנשום את הלוחם אל תאי הגוף, להרגיש את ההשתרשות עמוק אל תוך האדמה ואת הסליל בעין השלישית נפתח ומחבר אותנו לידיעה הפנימית שלנו. הקול הפנימי מהווה צינור של אור שמקשר ביננו לבין נשמתנו האדירה ופותח אותנו לאפשרויות חדשות במציאות החיים המרתקת.

 
 
 
 
 
 ה-26/11: טון 3, הטון החשמלי של הזרימה באנרגיית האדמה: חכמת הקודים מלמדת שהצעד הראשון הנדרש לשם מימוש חלומותינו האותנטיים הוא להתחבר לאלמנט האדמה שמשריש אותנו בגוף ובמציאות החיים. רצון = עשייה. גל הנשר נותן "פוש" לעשייה נרחבת בעזרת הלוחם הנחוש שבתוכנו והאדמה היום מכוונת לשים את הפוקוס על הגוף והמציאות ופשוט לעשות את שלנו. הדרך היחידה להגשים את חלומותינו מרחיקי הלכת היא בלהפוך לאנשים פרקטיים ולעשות את הצעדים הנדרשים למען ההגשמה שלהם. כל עוד אנו רוצים משהו ולא עושים כלום למען מימושו, הרצון הופך לצורך מעיק. ביום הזרימה האדמה מאפשרת להפסקת הדיונים הפנימיים האינסופיים, הניסיונות לשכנע את האחרים בצדקת דרכינו ואת הנטייה לרחף ולהתנתק מהגוף ומהמציאות. אנו מקבלים רעיונות יצירתיים מנשמתנו על מנת שנבטא אותם. האינטואיציה הפנימית מדריכה אותנו ליישם את המחשבות שיש לנו ולהשמיע את הצליל הייחודי לנו. עצם הנכונות שלנו לעשות צעדים מעשיים למען מימוש החזון האישי שלנו, יכולה למלא את חיינו בשינויים מבורכים ואף להשפיע על האנושות כולה. אנו מוזמנים היום לנשום את אנרגיית האדמה אל תאי הגוף ולהרגיש את ההשתרשות וההתייצבות בתוך עצמנו. אז ניצור תוכנית פעולה מפורטת שתקדם אותנו אל עבר הגשמת חלומות הנשר שלנו.
 
 
 

 
ה-27/11: היום הרביעי של זריעת האפשרויות המנטליות לפתרון אתגר הלוחם באנרגיית המראה: כדי לגלות את חזון הנשר שבנו, המראה דוחפת ללמוד על עצמנו בעזרת ודרך ההשתקפויות שמלוות אותנו. האנשים המקיפים הם מראות חיות ונושמות שלנו - של המחשבות, הרגשות והרצונות הקיימים בתוכנו. ביום העצמאי אנו לומדים לנוע ממראה אחת לאחרת, ללא השיפוט והקטלוג הסובייקטיביים והאוטומטיים הקיימים במערכת המידע שלנו. המראה העצמאית מבקשת שנפגש עם אנשים שונים במהלך הגל - חברים, משפחה, מכרים ובכלל עם בני אדם שנקרים בדרכינו ושנלמד מהם. המראה מלמדת לזרום מסיטואציה אחת לאחרת וללמוד ולשקף לסובבים את עצמם, מבלי להתערבב באופן אישי, לתרגם, לצפות או לבקר את האחר. בעולם הרבגוני והרחב קיימים אינסוף של מראות אינדיבידואליות וכל אחד והדרך שלו. השוני והגיוון באנשים המקיפים הוא זה שהופך את העולם האשלייתי והנפרד למרתק כל כך ומאפשר לקבלת הצדדים השונים הקיימים בתוכנו. ככל שאנו נוכחים ביש ברגע בלי השיפוטים וההשלכות הסובייקטיביים, אנו מצליחים יותר ויותר לראות "מבעד למראה" ולאשליית המציאות המוצקה. חזון הנשר מתאפשר כשאנחנו מפתחים יכולת לראייה אובייקטיבית ולנוכחות לבבית ברגע. היום ננשום את המראה אל תאי הגוף, נדמיין פירמידת זהב שמקיפה אותנו ובתוכה נכוון את עצמנו לראות מבעד לאשליית המציאות והמראות המקיפות.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים הראשונים של הגל קרויה:'"התחלות קשות"' (הקסגרמה 3) ומלמדת על כאבי הגדילה שאנו חווים בזמן גיבוש היסודות שלנו (לוחם 2) ועל חיבור היסודות הללו (נשר 1) לצורה מוגדרת במציאות חיינו (אדמה 4).

 
 

ה-28/11: טון 5 של החיבור למרכז הלב ביום שער של סערה: ביום שממלא במוטיבציה לבטא את האמת האותנטית שלנו, אנרגיית הסערה מאפשרת לרפא את הכאב הרגשי שחוסם אותנו מלהיות אנחנו עצמנו. הכאב הזה יוצר מחשבות שליליות שמקרנות לעולם ומהוות כל פעם מחדש מעין "גול עצמי". השער של הסערה הקוואנטית מאפשר לנקות חסימות מחשבתיות, רגשיות ופיזיות ולהתמלא בחיוביות ובמידע מחודש. כדי לחזק את הקול שבפנים אנו מטפלים בגוף עד לרמת התאים, מטעינים את עצמנו באנרגיה חיובית ובכך מגדילים את רמת האנרגיה שלנו ואת היכולת לפעול במציאות הממשית ולהגשים פרויקטים. ריפוי הכאבים הרגשיים מאפשר לזיכוך ולעידון פנימיים שמייצרים את טוהר המחשבה במוחנו והוא זה שמרומם אותנו אל עבר חיבור ישיר לנשמתנו ועמה אל חזון הנשר. הסערה היום גם מחזקת את הביטחון העצמי שלנו ביכולות ובכישורים הקיימים בנו. כשאנחנו באמת מעריכים את עצמנו ואת היכולות הטמונות בנו, אנו מתמלאים בעוצמה פנימית ומסוגלים לקפוץ בשמחה ובסקרנות אל מימי החיים המרגשים. היום ננשום את הסערה לכל תא ותא בגוף, נגיד- 'אני מרפא את עצמי', נרגיש את החלחול בגוף ונאפשר לריפוי עמוק להתרחש.

 
 
 
ה-29/11: טון 6 של האיזון והאירגון, באנרגיית השמש: השמש החייכנית והזורחת מאירה ומחממת היום את ליבנו עם ידע מחודש. ביום שבו אנו מתחילים לזרום עם תחושות חיוביות, השמש הקצבית עוזרת להגיע לבהירות ולדיוק בנוגע לפרטים הספציפיים בהיבטים השונים של העשייה שלנו. כדי לארגן את כמות הדברים שהולכת וגדלה לאורך גל הנשר, השמש מפיחה בתוכנו את האש הפנימית ומניעה אותנו עם הלהט והעוצמה שבנו אל עבר הגשמתנו העצמית. ביום השישי אנחנו מתחברים לזרימה שמשית נעימה ונוקטים בפעולות הנדרשות לשם יצירת חלומותינו. תחושת החמימות הפנימית שנוצרת בתוכנו מאפשרת לרגיעה ולהפוגה לקראת שיא הגל ולנדיבות ולרוחב לב כלפי עצמנו וכלפי הסובבים. היום ננשום את השמש אל תאי הגוף ונתמלא באור זהב מטעין וממלא באש פנימית. זהו אור של מידע חדש, של אהבה, של רטט מעודן שמאפשר למצוא פתרונות ברורים לכל מה שמעכב אותנו.

 
 
 
 
ה-30/11: תחילתו של הטור האחרון בצ'ולקין, טון 7, יום שער באנרגיית הדרקון: בתהליך ההתרוממות והרחבת זווית הראייה שלנו עם הנשר, עלינו ללמוד להתחבר לאהבה שתמיד קיימת בתוכנו. הקושי להגשים את חלומותינו נעוץ בביקורת ובשפיטה עצמית בלתי פוסקים. הביקורת העצמית גורמת לנו לשים את הדגש על כל מה שלא עשינו, לא הספקנו, לא הצלחנו ובכלל על כל מה שאין בחיינו. מוחנו מלא בתנאים שהוא מציב לעצמו ורק אם התנאים הללו מתקיימים אנו מסוגלים לאהוב. התנאים המרובים למעשה לא יכולים להתקיים אף פעם ומכאן המאבק הפנימי הבלתי פוסק. בעזרת הדרקון אנחנו לומדים להתמקד במה שיש ולקבל את עצמנו על כל מה שקיים בנו- הסגנון, הקצב, ההעדפות, המראה, הבחירות- את כל ה'סחורה' על כל החלקים שלנו. במקום להתנהל מתוך השיפוטיות העצמית הבלתי פוסקת, הגיע העת לפרגן ולתמוך בעצמנו. בשיא הגל האנרגיה הנשית של האם האוהבת, הרכה והמזינה מאפשרת לקבל את מה שיש בנו ובחיינו ברגע זה ממש. כשאנחנו מדגישים את היש ומקפידים להתחבר לאהבה שקיימת בנו באופן קבוע, אנו מתמלאים באנרגיה שמאפשרת לעוד ועוד יש ועמו גם לבריאת חלומות הנשר במציאות הממשית. ביום השער של הדרקון המהדהד ננשום את הדרקון אל תאי הגוף ונתמלא בתחושות חיוביות וברכות לעצמנו ולסובבים אותנו. נאפשר לאנרגיית הדרקון להזין את מוחנו במידע חיובי, את גופנו במזון חיוני ואת ליבנו בחום אימהי.
 
 
 
 
 
 
ה-1/12: טון 8 של החיבור ליושרה הפנימית באנרגיית הרוח: בעזרת החדות, הבהירות והדיוק שבאנרגיית הרוח אנו עורכים היום בדק בית פנימי מעמיק. כדי שנוכל להגיע לאמת האותנטית של הלוחם שבנו, הרוח מזמינה אותנו לשאול את עצמנו: "עד כמה אני נהנה/ת ממה שאני עושה בחיי"?, "עד כמה קל לי לבטא את הרעיונות והאמונות שלי"?, "עד כמה אני מאפשר/ת להשראה למלא אותי"?, "האם אני מצליח/ה לדבר בשפות ובסגנונות השונים של בני האדם המקיפים אותי"?, "עד כמה אני זורם/ת בקלילות ובכיף במציאות החיים"? דרך החקירה האישית שאנו עושים היום הרוח מבהירה לנו להיכן נעלמה השמחה שלנו מעצם הקיום בעולם הרבגוני והצבעוני הקיים סביבנו. בגל הנשר אנחנו מודרכים להיוולד למשחק חיים חדש שבו אנו מבטאים את קולנו הפנימי בבהירות, בנועם ובהומור. מימוש של חזון דורש להיות ברורים ומדויקים בסוגי התקשורת השונים בחיינו והרוח הגלקטית מאפשרת ליכולת לביטוי שכזאת באינטראקציות המגוונות. היום ננשום את הרוח אל תאי הגוף ונתמלא ביכולות תקשורת גבוהות, בהשראה, בעליזות ובקלילות. נמשיך לנשום עוד ועוד עד שנחווה חיבור לנשמה דרך הנשימה ולהדרכה בהירה בנוגע לדרך המדויקת ביותר עבורנו לבטא את עצמנו עכשיו.
 
 

 
ה-2/12: טון 9 של פענוח הדרך לפתרון האתגר באנרגיית הלילה: ביום התשיעי של מציאת ה'נוסחה' לפתרון אנו מבינים שהשדים שעוצרים אותנו נובעים ממחשבות שליליות שחוזרות על עצמן שוב ושוב ושמכסות על כאב רגשי עמוק. הקושי במימוש חזון הנשר הוא תוצאה של "גולים עצמיים" שאנו יוצרים בעצמנו לעצמנו עקב שליליות מחשבתית לא מודעת שנובעת מטראומות עבר. הלילה הסולארי מזמין אותנו להיכנס עמוק עמוק פנימה ולרפא את הפחדים העמוקים שמלווים אותנו "נאמנה" לאורך שנים ארוכות. אנרגיית הלילה משולה לרחם ולמערה. לאחר שיושבים זמן מה במערה חשוכה, באיזשהו רגע מתחיל להפציע האור. ברגע שאנו מסכימים להסתכל לכאב הרגשי ב'עיניים', ניתן לגלות את מקור הכאב שיצר אמונה פנימית שגויה שמנהלת אותנו. נושאי הנשמה מגיעים בתחפושות שונות עד לרגע של ריפוי האמונה השגויה שמשחררת את מנגנוני ההגנה ומחברת לקול האותנטי ולאינטואיציה בהירה. הלילה מסמל תחושה של בית ומלמד להגיע למצב שבו אנו נינוחים מבפנים ונותנים אמון בעצמנו ובעולם, בכל מצב, זמן ומקום. כדי שנוכל להרחיק לכת עם חלומותינו, אנו לומדים להרגיש בנח עם עצמנו, גופינו, ביתנו ומיקומנו בעולם. לאורך הגל נשהה בהיכל הלילה הפנימי שבתוכנו ובו נרפה מהשליליות המחשבתית ונרחיב את זווית הראייה. בגופנו קיים שפע אינסופי של ידע הנשמה. ננשום את אנרגיית הלילה אל תאי הגוף ונאיר במידע חדש את המועקות. נרגיש כיצד אנו מתנקים מהאוטומטים הדפוסים והולכים ומתחברים לעוצמת נשמתנו. אמן!

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "הזנה" (הקסגרמה 27), עפ"יה אנו לומדים להזין את עצמנו באנרגיה בונה (דרקון 7). הסינים מוסיפים שככל שאנו בונים את עצמנו מבפנים (לילה 9) נוכל ליצור את החלומות שלנו בחיים הללו ( נשר 1) ולהוות השראה לסובבים (רוח 8).
 

 
 
 
ה-3/12: טון 10 של דיוק התהליך שבגל, באנרגיית הזרע: משהו במציאות שלנו משתנה. המעקב אחר הקודים של גל הנשר וסגירת המעגלים לקראת סוף הלוח יוצרים תנועה חדשה בחיינו. הזרע מסמל שינוי מכל סוג וביום העשירי דוחף אותנו להסכים לשינוי שהוא למעשה הדבר היחידי שקבוע ביקום. אנו מקבלים היום מתנה שבמהותה ההבנה שכל שינוי הוא מדויק ולטובה! עלינו להחליט כיצד אנו מעוניינים לחיות את החיים- מהמקום המצומצם, המוכר וה"בטוח" או ממקום שפתוח לאפשריות מחודשות ולהתפתחויות בחיים. ברגע שאנחנו שומרים בכח על ההרגלים האוטומטים אנו כולאים את עצמנו באפשרויות מאד מצומצמות. ביום של ה"פינישים" הזרע מאפשר לשחרור נוסף של מחשבות ודרכי התנהלות אוטומטיים שלא רלוונטיים יותר לזמן העכשווי בחיינו. אז הוא מניע אותנו הלאה, לשלב הבא (כביכול, כי למעשה אין שלבים). כשהידיעה הפנימית מנחה אותנו ורצונותינו האמיתיים ברורים לנו, הזרע מלמד להניע ולצמוח עוד ועוד עם היבטים שונים חיינו. ביום הפלנטרי אנחנו כבר מחוברים לאמת פנימית אותנטית שעד היום פחדנו מלבטא אותה ואנו מוזמנים לנוע באומץ ובאלגנטיות אל עבר הגשמתה. היום ננשום את הזרע אל תאי הגוף, נגיד: 'אני מסכים/ה להשתנות', נתמלא באומץ הנדרש לשינויים ונזרע תבניות מחשבה חדשות ומדויקות לרצונותינו לצ'ולקין החדש.
 
 
 

ה-4/12: טון 11 של השחרור באנרגיית הנחש: ביום ההמסה של מה שעדיין חסום בתוכנו, מופיע הנחש האותנטי, הכריזמטי והאינדיבידואל. הנחש היום מלמד שהחלומות והרצונות שלנו חייבים להיות מנוטרלים מדעות הקולקטיב ומההשפעות של הנורמה הסובבת אותנו. נשארו לנו עוד קולות לפטר שעוצרים אותנו מהגשמה אותנטית ושקשורים בפחד מדחייה חברתית ובאחיזה בהרגלים ישנים של הרס עצמי. כל אחד מאתנו הוא עולם ומלואו, יחיד ומיוחד ואין טעם לבזבז אנרגיה על החוץ ועל "מה שיגידו". האנרגיה הספיראלית של הנחש מחברת אותנו פנימה לרצון האותנטי ומאפשרת לביטוי מקורי וססגוני של האמת הייחודית לנו. מעבר לכך בגל הנשר אנחנו לומדים לאזן בין עשייה רצינית למנוחה והנאה והנחש "אחראי" על החלק של ההנאה. הנחש מסמל את שמחת החיים ואת היכולת להתענג על הדברים הקטנים והפשוטים ביותר. ביום השחרור הוא מלמד שיש עוד כמה התמכרויות, הרגלים אוטומטים ומשביתי חיות שהגיע הזמן לנטרל מחיינו. 'המעט הוא המחולל את מיטב האושר', אמר ניטשה והנחש מאפשר לשחרר קולות של עוד ועוד שגם הם נובעים מהתניות חברתיות. בעזרת הנחש אנו מגדילים את הנוכחות בגוף ואת אנרגיית החיים שבו. היום ננשום את הנחש, נתמלא באנרגיית חיים, נגיד: 'אני רוצה לחיות' ונתחבר לעוצמה הקיימת בגוף הפיזי שלנו.
 
 
 
 
 
ה-5/12: טון 12 של הפתרון באנרגיה של מגשר עולמות: אתגר הלוחם החוקר והבודק שחרר מאתנו תלות בחומר, בבני אדם ובאוטומטים שלא רלוונטיים יותר לחיינו. שחרור התלות יצר לידה מחודשת לחיים שבהם אנו מגלמים יותר ויותר את האמת האותנטית שלנו. אנו מבינים שהטבע האישיותי המוכר לנו לגבי עצמנו הוא בסה"כ הטבעה של מידע. במידה ואנו מרפאים את הכאב ומשנים את סוג ההטבעה, את האמונה השגויה, גם הטבע שלנו משתנה. פתרון הגל עם המגשר מעיד על כך שבגל הנשר עברנו שינוי במצב המודעות ושסיימנו פרק משמעותי בחיינו או שאנו מצויים לקראת איזשהו סוף קונקרטי והתחלה חדשה. ביום הקריסטלי הגענו למקום של שלווה, התחברנו לכח הפנימי שבתוכנו ופיתחנו זווית ראייה פרופורציונאלית על התהליכים בחיים. המגשר מסמל "סוף" ומלמד שסוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר. ניתן לחגוג את הפרידה מהישן, להודות על כל מה שהיה ולשמוח ולברך את החדש. ביום הפתרון אנו מבינים הרבה יותר את נושאי הנשמה שלנו בגוף ומסוגלים לנוע בקלות מעניין לעניין כשאנו משתפים בחגיגיות את העולם בכישורים שלנו. הריפוי העמוק של הכאבים הרגשיים יכול להוביל ליכולות אחרות ממה שהכרנו בעצמנו עד היום. אנו מתחברים יותר ויותר לידע הנשמה ומממשים אותו בתוך הגוף הפיזי. המראה מדריכה היום את המגשר ובפתרון מאפשרת לראות בבהירות את כל הצדדים שלנו. מבעד לאשליה ששנים סנוורה את עינינו אנו מגלים פן חדש של נשמתנו שמשתקף בנו עכשיו. אנו נולדים עכשיו אל תוך דמות הלוחם שמבטא את הרצון האותנטי שלו וש"הולך עד הסוף" עם חלומותיו. אמן.
 
לפי הסינים האנרגיה שמלווה אותנו בימים האחרונים של הגל קרויה: "אחדות", "עמידה יחד" (הקסגרמה 8) ובה מדובר על ההזדמנות לפעול יחד וליצור (זרע 10), להיות חלק אינדיבידואלי מהשלם האינסופי שמקיף אותנו (נחש 11) ולממש את החזון שלנו (נשר1- יד 13) כשאנו זורמים בקלילות ומחשבותינו נקיות משליליות (מגשר 12).
 
 
 
 
ה-6/12: טון 13, הטון הקוסמי של הנוכחות באנרגיית היד: היד הקוסמית מעידה על כך שחקירת הלוחם חיברה אותנו ל(יד)יעה הפנימית שלנו. הגל מוביל לאט ובהדרגה לכך שרצון הנשר שבנו הופך למעשה. ידי האלוהים שלנו יודעות היום את רצון הלב ומגשימות אותו במציאות החיים. ביום האחרון של גל הנשר אנחנו מחוברים למקור אינסופי של השראה, ידע ואנרגיה שאותו אנו מבטאים במקוריות ובקלילות. התהליך בגל מתחיל בנשר מרומם שממלא את ליבנו בחזון ובתקווה ומגיע אל יד יצירתית שמגשימה בקלות את חלומותיה במציאות החיים. מנשר שעף אל על ורואה בפרספקטיבה רחבה את השיעורים במעבדת החיים אל עבר יד פרקטית שמעצבת בפשטות ובאלגנטיות את פרטי החזון המורכבים בחיי היום יום. מנשר שמשלב בין מימוש יצירתי לבין הרפיה מטעינה אל עבר יד שזורמת בהנאה וברמת מתח נורמטיבית מאפיזודה אחת לאחרת. הלוחם החוקר אפשר להבנת סדרי העדיפויות שלנו ופינה מקום וזמן להתמקד במה שבאמת חשוב לנו עכשיו בחיינו. החיבור לידיעת הלב הפנימית מאפשר לזרימה נעימה, פרודוקטיבית ומהנה במציאות היום יומית. ביום הקוסמי אנו נעים כמו גל מסיטואציה אחת לאחרת, כשאנחנו בטוחים בעצמנו, ביכולות שבנו ובאמת הפנימית ונהנים מחיים של עשייה שמחה ומאוזנת. אמן!
 
גל הנשר מסתיים ואנו מתכווננים ומברכים על הגל הבא והאחרון במחזור הצ'ולקין הנוכחי, גל הכוכב

 
 
 
 
מאחלת,
שנרקוד בשמחה ובמהרה את חלומותינו!
באהבה ובברכה,
טליה.
להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.