עברית  |  English  |  
 

*******
לכבוד המחזור החדש יש יומני מאיה מופלאים! שהוציאו החברה מאדמה שחיים את מחזוריות הגלים.
מוזמנים להכנס לקטגוריה כלים שמחברים לידע ולפנק את עצמכם!!
 
 
 

ברוכים הבאים לתחזית המאיה

גל השמש
 
 

ברכות ושמחות לכולנו:

בגל השמש אנו עומדים לחגוג את חג הסוכות. סוכות הוא אחד ממועדי העלייה לרגל המוזכרים בתורה: "בסוכות תשבו שבעת ימים כל אזרח בישראל ישבו בסוכות למען ידעו דורותיכם כי בסוכות הושבתי את בני ישראל בהוציאי אותם מארץ מצריים" (שמות כ"ג). למשך שבעה ימים אנחנו עוזבים את המותרות והקישוטים הגשמיים של חיי היום יום ועוברים למבנה פשוט וארעי שבו אנו אוכלים, לומדים וישנים. הסמליות העיקרית של הסוכה היא האפשרות לחיבור לתדר מעודן יותר מזה של התדר הפיזי. בהקבלה מרגשת לחג גם בגל השמש אנחנו לומדים שבתוך כל אחד ואחת מאתנו קיימת שמש מאירה וקורנת. בתוך הגוף הפיזי הזה קיים השער לתדרים המעודנים של הנשמה. שמחת החג נובעת משחרור הביטחון החומרי וחיבור לעולם פנימי ורוחני. הכל קיים בתוכנו ואנחנו לומדים לשחרר את התלות בחומר, את המטרות החיצוניות והכותרות המסנוורות. גל השמש מאפשר להאיר מתוך עצמנו ולהכיר ביש הקיים בנו ובמציאות עד שנחווה חיבור ישיר לנשמתנו העצומה שאינה כבולה לזמן ומרחב. יחד עם סוכות ניתן להתמלא עכשיו ברטט מעודן שמאיר רבדים חדשים ועמוקים שעד כה לא נחשפנו אליהם. גלי המאיה מלמדים שקרני האור הסולאריים בעולם הפיזי הן רק חלק מזערי מיכולות ראיית הנשמה שבנו. לרב אנחנו רואים את החיים רק דרך הפרספקטיבה של הדפוסים הטבועים והמצומצמים. אך בעזרת עבודה פנימית ניתן לראות ולברוא מעבר להטבעות הללו. מצאת יום כיפור ועד לשמחת תורה ניתן 'לערער' על כל החלטה שנתקבלה ביום כיפור. כך שבגל השמש אנחנו מוזמנים לבקש הקלות ומתנות מהיקום עד לשמחת תורה שבה נקבעות ההחלטות ה'סופיות'. יחד עם סוכות, גל השמש עוזר להתנהל מתוך החיבור לאש הנשמה הקיימת בנו. הוא מאפשר לשינוי פנימי בנוגע למהות הבחירה ולהיפתחות לאפשרויות זרימה חדשות במציאות. הגל מוביל צעד אחר צעד לאדם קוסמי ששמח בחלקו ושצועד בקלות במעבדת החיים המרתקת. האדם בסוף הגל משוחרר מההגבלות וההתניות הדפוסיות, פתוח להדרכת הלב ומחובר ליושרה הפנימית שלו. אז שיהיה לנו גל שמש מאיר שמאפשר לנוכחות ביש ברגע עד שנהפוך לשמחים בחלקנו. אמן!
 
 
ה- 15/10: טון 1, היום הראשון בגל השמש: כל אחד מאתנו הוא נשמה אדירה בתוך עצמי פיזי נפרד. השמש מחברת אותנו לידיעת הנשמה ומלמדת ליצור הרמוניה בינה לבין המחשבות, המילים והמעשים. השמש היא אלת הפרחים ומסמלת את המושלמות וההרמוניה הקיימים בפרח. בכל פעם שנכנסים לתוך שדה של פרחים, מגוון הצורות והצבעים מפעים את ליבנו. פרחים הם למעשה מרקמים גיאומטריים מושלמים שפותחים לחוויה לבבית של אחדות. בגל השמש אנחנו לומדים להפוך לפרח שמתבונן בפליאה על המצוי בחייו ורואה את המושלמות הקיימת בבריאה על אינסוף הצורות האינדיבידואליות שבה. המילה מושלם יכולה לבלבל משום שהיא יוצרת אובססיה מחשבתית בלתי אפשרית אחר אידאל שלא בהכרח קיים. אנו לומדים להיות שלמים עם עצמנו ועם מה שכבר יש בנו ובחיינו ברגע זה ממש. אנחנו כבר עכשיו מופלאים ומחוברים לנשמה ללא תלות בשום דבר חיצוני! אחרי גל היד הגדוש באירועים שבו למדנו לזרום עם הרצון, השמש עוזרת להחליט במה כדאי להתמקד עכשיו ולדייק ולהבהיר אספקטים שונים במציאותינו המשתנה. היא מושכת אש חמה, יצירתית ולוהטת שחודרת לכל רובד ונדבך בחיינו ועוזרת לפתור בלבול פנימי וחוסר בהירות. אנו לומדים למצוא סיפוק בתוכנו ומפסיקים להציב סף קריטריונים בלתי אפשרי לעצמנו ולאחרים. אחרי תהליך של חקירה עצמית השמש מובילה לחיבור לקול הפנימי שמדריך בכל רגע. לאורך הגל ניתן לחוות את התנועה האינטואיטיבית מתוך זמן פנימי. כשאנחנו באמת קשובים לרצון הפנימי, ההרמוניה השמשית פשוט מחלחלת אל תוך מעשינו השונים. כתוצאה מכך ניתן לנוע במציאות בחופשיות, במיקוד ובנדיבות שופעת כלפינו וכלפי הסובבים. היום ננשום את השמש לגוף ונגיד: 'אני מסופק/ת מעצמי ומחיי'. נאפשר לשמש למגנט חמימות פנימית, לחבר אותנו לאהבת הנשמה שתמיד 'זמינה' עבורנו ואז נקרין אהבה אינסופית זו לעצמנו ולאחינו בני האדם.

 
 
 
 

ה- 16/10: ערב חג סוכות: טון 2, באנרגיה של דרקון בהדרכת הלך שמים: השהות בסוכה מרחיקה אותנו מכל התוספות החיצוניות ואז מתפנה המקום והזמן להתמקד במה שבאמת חשוב לנו בחיים ולהתחבר לידיעת הלב. בהקבלה גם הדרקון מלמדת לשחרר את הקולות המתישים של החוץ ולהתחבר לחום שבליבנו. עם הדחיפה של השמש לכוונה לבבית ולדיוק במחשבות ובמעשים, אנרגיית הדרקון מראה היכן אנחנו מלאים בביקורת עצמית ובנוקשות פנימית. כדי לסנכרן בין האישיות למהות הנשמה שאנו עלינו ללמוד לשחרר הרס עצמי של מחשבות שליליות על עצמנו בפרט ועל החיים בכלל. הפחדים השונים שלנו מוקרנים לעולם כתמונה הולוגרפית, נתקלים במסה בחלל וחוזרים אלינו כמציאות. הימים בסוכות מיועדים לדייק את בקשותינו לשנה שהחלה. לאורך החג נשים לב למחשבות, למילים ולמעשים שלנו. המחשבות המבוטאות במילים הן שיוצרות את מציאותנו, כפי שנאמר 'חיים ומוות ביד הלשון'. כמו משק כנפי הפרפר שעובר מבעד למרחבים, כך גם המחשבות יוצרות מציאות מידית. ככל שנקפיד להשתמש במילים חיוביות ונלמד את העוצמה הטמונה בהקרנות הפנימיות שאנו משדרים ליקום, נוכל לברוא את רצונותינו באפס זמן (אמן!). הדרקון הירחית מאתגרת להשתחרר מהכלא המחשבתי השלילי האוטומטי. זו בחירה אישית שלנו היכן אנחנו שופטים והשיפוטיות היא למעשה אקט אלים. הדרקון היא האנרגיה הנשית המקבלת וכמו שד אימהי שמזין בחום ובאהבה את תינוקו היא מאתגרת להזין את גופנו במה שמחייה אותו, את נפשנו באהבה ואת מחשבותינו בהשראה אלוהית. בערב החג אנו מתמקדים בדברים שמזינים אותנו וגורמים לנו לחייך ובכישורים הקיימים בנו. היכולת לזהות שאנו הבוחרים והיוצרים ולחוות תחושת חופש מתממשת כשאנו מקבלים את עצמנו ואת מה שיצרנו עד היום. ברגע הקבלה, נשים לב כיצד בקשותינו נוצרות בסינכרוניות המופלאה של פעימת החיים. הלך שמים המדריך מלמד שיכולות הבריאה שבנו יתחזקו ככל שנשמור על גבולות ברורים ונקפיד להקשיב לצרכינו ולרצונותינו. באוטומטים הרגשיים לכולנו קיימת נטייה להרס עצמי ובמקרים רבים אנו מעמידים את עצמנו במצבי התעללות של ממש. הדרכת הלך שמים מאפשרת ליצירת עוגן נחוש והחלטי שמסוגל להגיד "לא" אסרטיבי לכל מי ומה שלא מתאימים לו. באתגר השער הוא מבקש ש'נקפיד' לעשות בדיוק את מה שטוב ונעים לנו מבלי להרגיש אשמים, מוזרים או להדביק כותרת אחרת על רצונותינו. כשאנו מתייחסים במלוא ה'רצינות' לרצונותינו, הרעש במוחנו הולך וקטן ונוצר עבורנו חלל נרחב ללמידה, להתפתחות ולחיבור לחכמת הנשמה. בערב סוכות ננשום את הדרקון ונעשה סריקה של כל מה שיש בנו ובחיינו. נמשיך לנשום לאזור הבטן ונגיד: "כמו שאני זה הכי טוב שיש כרגע", נרגיש חמימות שמתפשטת ונחווה רגיעה.

 
 
 

 

ה- 17/10: סוכות: טון 3, באנרגיה של רוח בהדרכת מגשר העולמות: הסוכה שבה אנו יושבים היא סוג של מבנה זמני שאין לו גג אמיתי שמפריד בינינו לבין השמים. השהות תחת כיפת השמים מאפשרת לחיבור ישיר לנשמה ולשכינה האלוהית לזרוח בתוך חיינו. בהקבלה לחג מגיעה היום הרוח שמאפשרת חיבור לנשימה ולנשמה. למעשה בכל שאיפה אנחנו שואפים נשמה ובסוכות אנו מגבירים את המודעות לנוכחות החיה של נשמתנו העצומה בתוך הגוף הפיזי. חג סוכות מלמד שאמנם אנחנו חיים על קרקע ממשית אך לכולנו קיימת האפשרות לצמוח לאינסוף שבשמיים. לאורך הגל אנו מוזמנים לנשום את רוח הנשמה ולקבל אפשרויות יצירתיות לביטוי עצמי. אנרגיית הרוח מסמלת את יונק הדבש הססגוני שמקפץ לו בשמחה מעניין לעניין. בגל השמש אנו זקוקים לאנרגיה הזכרית האקטיבית הקיימת ברוח כדי שנוכל להניע את אש היצירה השמשית שבתוכנו. ביום שבו מתחילים לזרום לכיוון הפתרון, הרוח מאפשרת לנוע בקלילות מסיטואציה אחת לאחרת תוך כדי ביטוי ברור ומדויק של רצונותינו. היא מסמלת את עקרון התקשורת ולאורך הגל מלמדת לבטא את האמת שלנו באופן הגיוני ובהיר. כדי להפסיק את הביקורת וההרס העצמיים עלינו ללמוד להגיב באופן הגיוני ופרקטי להתרחשויות השונות. הרוח החשמלית ממלאה אותנו בהגיון בריא ומגדילה את היכולת להתבונן בעובדות ועליהן לפתח רצפים הגיוניים. זאת במקום התרגום הסובייקטיבי האוטומטי לעובדות הריאליות. ביום הזרימה האינטואיטיבית הרוח מפיחה אויר בריאותינו, ממלאה את מוחינו במידע מתחדש ואז מלמדת לבטא את רצונותינו בנועם, בחדות ובהומור. המגשר המדריך מאפשר לרפא כאב עמוק שגורם לביקורת הבלתי פוסקת. הוא דוחף אותנו לשחרר סיטואציות ותבניות חשיבה שלא מתאימות יותר למציאות חיינו. אנו לומדים שהכל תלוי באופן החשיבה שלנו וכדי שנוכל לשדר מחשבות חיוביות, ניתן ורצוי לשחרר זיכרונות רגשיים טראומתיים. לאורך הגל ננשום את הרוח לגוף ובהשראתה נתנהג לעצמנו כמו רוח חמה, נעימה ומלטפת. ננשום את המגשר ובעזרתו נבקש לרפא כאב עמוק שמנע מאתנו עד היום אהבה עצמית וקבלה של מידע ישיר מנשמתנו האדירה.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "רוח", "השפעה חודרת", "העדין" (הקסגרמה 57), לפיה עלינו ללכת בדרכה של הרוח העדינה והבלתי פוסקת (רוח 3), להגדיר לעצמנו מטרות ברורות ולקיים אותן לאורך זמן (הלך שמים בהדרכה). ההצלחה מגיעה בהדרגה ומביאה עימה בהירות הולכת וגוברת של התכלית שלנו (שמש 1). הזמן דורש סבלנות, מחויבות ארוכת טווח וחזון של מה שברצוננו להשיג בסופו של דבר (דרקון 2). 

 

 
 
 

ה- 18/10: שער: טון 4, באנרגיה של לילה בהדרכת סערה: א' חוהמ"ס: השמחה של סוכות נובעת מהעובדה שאנו משחררים את הביטחון החומרי של היום יום ומתחברים לעולם פנימי ורוחני שבו ניתן ללמוד את שיעורי הנשמה. בסנכרון מושלם אנרגיית הלילה מאפשרת להיכנס עמוק עמוק פנימה אל תוך ההיכל המקודש שבליבנו ושם להתחבר לאור ולמידע מחודש. הלילה מחבר בין ה"ל"- הלמידה ל"יה"- להוויה ומאפשר ללמוד על נושאי הנשמה שעלינו לממש ולהבין בגוף הזה ובחיים הללו. אנרגיית הלילה מעידה על כך שאנחנו עומדים להיכנס למצב של חקירה אישית עמוקה שמלמדת המון על עצמנו, על תגובותינו הרגשיות ועל דרכי החשיבה שלנו. זה המסר הסמוי של החג- שהתלות ברובד הגשמי מגבילה את היכולת להתחבר לנשמה העצומה שבנו. ביום הזריעה המנטלית הלילה מאפשר לצלול פנימה אל תוך השדים המעיקים שבתוכנו עד שנצליח לראות את הדברים מפרספקטיבה רחבה ושלמה יותר. ההרס והביקורת העצמיים הם תוצאה של כאב רגשי מאד גדול. קיימת חשכה רבה בעולם שבאה לידי ביטוי בקשיים, במלחמות, במשברים כלכליים, במחלות, בתחושות יאוש, בידוד והרס. החשכה הקולקטיבית והאישית נובעות מחוסר בידע ומניתוק מהנשמה והאהבה שבפנים. כדי שנוכל לראות עם השמש את המצוי בחיינו כשלם, עלינו להתבונן אל תוך עומק המידע הקיים בנו ולזהות את הדפוסים שמפעילים אותנו באופן לא מודע וגורמים לכך שנחזור שוב ושוב על אותם שיעורים. בעזרת הלילה העצמאי אנחנו מגיעים אל המקור הכואב, מבינים את נושא הנשמה ומפתחים נקודת מבט רחבה בנוגע למנגנונים האוטומטיים שלנו. כל זאת עד שאנו חווים תחושת נחמה ובית מבפנים. חג סוכות מאפשר להרגיש בנח בתוך עצמנו מתוך חיבור ישיר לנשמה שתמיד 'זמינה' ונוכחת בנו. בהקבלה לכך אנרגיית הלילה קרויה גם "בית" ולאורך החג מאפשרת להרגיש בנח עם עצמנו ועם ההיבטים השונים בחיים. אנחנו לומדים להרגיש בבית בגופנו שנושא אותנו נאמנה לאורך השנים, בביתנו הפיזי שבו אנו יכולים לנוח וליצור, בישראל שיש כנראה סיבה טובה לכך שאנחנו עדיין כאן ובפלנטה בכלל, שכל אחד מאתנו הוא חלק ייחודי, מיוחד ויפיפה שלה. כשאנו חווים רגיעה, נינוחות וחיבור בתוך עצמנו, ניתן ליצור שפע של אפשרויות חדשות בכל תחומי החיים. הסערה המדריכה מחזקת את תהליך ריפוי הכאב ומאפשרת לנקות דחיסות מנטלית או פיזית. היא עוזרת להתחבר למקום נקי ופשוט בליבנו שנותן אמון בעצמו ובעולם וקופץ בהתרגשות למימיי החיים המרתקים. בסוכתנו או במרחב נינוח וביתי ננשום את הלילה לגוף ונתמקד בריפוי עצמי ובהרחבת זווית הראייה. בהיכל הלילה אנחנו מוזמנים ללמוד את שיעורי הנשמה, להתחבר לאינטואיציה, לראות את היופי והחכמה שכבר קיימים בנו ולקבל את שלל המתנות הצבעוניות שממתינות לנו בתוך תוכנו
 

 
 

ה- 19/10: ב' חוהמ"ס: טון 5, באנרגיה של זרע בהדרכת אדם: אנו נמצאים בגל שמאפשר להתחבר לאור הנשמה של השמש שבליבנו ולשם כך הזרע דוחף אותנו להסכים לשינוי מהותי ואז גם מניע ליצור אותו ולהשתנות. לרוב אנו מפחדים לשנות את המסגרות, ההרגלים וה'חוקים' שהתרגלנו לחיות ע"פיהם. רובנו נעים מתוך הילוך אוטומטי ומתפשרים על דברים רבים כי הם בטווח הידוע והמוכר. עם הזרע היום אנחנו מלמדים את עצמנו שכל שינוי הוא לטובה ושזרימה עם שינויים בחיים מאפשרת להפתעות משמחות ולהתפתחות אישית. ביום החיבור לסנטר הזרע הקוואנטי מאפשר לקלוט את הרווח הטמון בשינויים. ככל שנזהה את הצמיחה החיובית המתרחשת בנו ובחיינו במהלכם של שינויים ואת הרצף ההתפתחותי שעברנו בחודשים ובשנים שחלפו, נוכל להתחבר לעוצמה הנשית המקבלת הקיימת בכולנו. במקום להחזיק באותן תבניות נוקשות שמלוות אותנו במשך שנים ארוכות, אנחנו לומדים לזרום, להשתחרר ולצמוח. האחיזה ה'אובססיבית' במצבים קבועים מונעת חיבור לעוצמה מאד גדולה הטמונה בנו. האדם מדריך אותנו היום ללכת בחכמה בדרכינו, כשאנו פוקחים את עינינו לשפע ההזדמנויות שצצות להן ברגעים רבים על הדרך. הדרכת האדם מאפשרת לקבל את הדרך שבחרנו לעצמנו וכן את אינסוף הדרכים של הסובבים. ככל שאנחנו מנטרלים את השיפוטים הסובייקטיביים ומקבלים את "האדם באשר הוא אדם", אנו מגדילים את שיתופי הפעולה ואת ההשפעה שלנו בעולם. היום ננשום את הזרע לתאי הגוף ונגיד: 'אני מסכים/ה להשתנות'. אז ננשום את האדם ונתמקד בפתרונות במקום בבעיות. לאט ובהדרגה אנחנו מתחילים לנוע עם לב פתוח ומאפשרים לשינויים מרחיקי לכת להתרחש עכשיו בחיינו. 

 
 
ה- 20/10: ג' חוהמ"ס: טון 6, באנרגיה של נחש בהדרכת נחש: ביום שבו אנו מתחילים לזרום עם הפלוס בחיים, מופיע הנחש הצבעוני והנוכח ומחבר אל חכמת הגוף שלנו. אנחנו נמצאים כאן בכדור הארץ, במציאות דואלית בתוך גוף אנושי והנחש מאפשר לשמוח על הנוכחות בגוף ועל תהליכי החיים המגוונים. לאורך הגל השמש מזרימה מידע מחודש, אור וחום וכדי שנוכל להכיל את האש הלוהטת, הנחש מלמד לחבר בין המח אל תאי הגוף ולהתענג על מציאות החיים הפיזית. כדי לארגן את מגוון העניינים שמתרחשים עכשיו במציאותינו המשתנה, הנחש מפיח בגופנו את שמחת החיים ומאפשר פשוט להנות מכל מה שקורה לנו. אתגר הדרקון שמלמד לקבל את עצמנו כפי שאנחנו ברגע זה ממש הולך ומתאזן כשאנחנו מצליחים להיות נוכחים בתוך הגוף וכמו כן כשאנו מכירים בייחודיות שלנו ומברכים עליה. כמו שאנחנו בדיוק הכרחי ליקום כולו! במקום להדגיש את השונות ואת חוסר השייכות, הנחש הקצבי מלמד להתמקד באותנטיות ובעוצמות הקיימות בנו. במקום להשוות את עצמנו ולנסות לעמוד בנורמות ובחוקים החברתיים החיצוניים, הנחש מחבר אותנו לאינדיבידואליות ולרצונות האמיתיים שלנו. לקראת שיא גל השמש אנחנו לומדים לשמוח ולהודות על החיים הללו ועל התפקיד הייחודי והמיוחד ששמור אך ורק לנו במכלול הכולל של תהליכי היקום. היום ננשום את הנחש לגוף, נגיד: "אני רוצה לחיות" ונחווה את פולס החיים פועם בחוזקה בליבנו.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "אנרגיה פוטנציאלית" (הקסגרמה 26), על פיה קיימת בידנו עכשיו אנרגיה עוצמתית שמאפשרת להגשים משימות מרחיקות לכת (זרע 5). לפי הסינים היכולת לשלוט בכוחותינו, לכוונם ולרסנם מביאה להצלחה מרובה (נחש 6). עלינו להעריך מחדש את המטרות שהצבנו לעצמנו, לבדוק האם הן ראויות ולטובתם הנעלה של כל הנוגעים בדבר והתבוננות זו מובילה אותנו אל עבר מימוש עצמי (דרקון 2). זהו זמן לפריצת דרך משמעותית (לילה 4) שיכולה לשנות לגמרי את חיינו (זרע 5). 

 
 
 
 
ה- 21/10: ד' חוהמ"ס: טון 7, באנרגיה של מגשר עולמות בהדרכת מראה: אחד המנהגים המרכזיים של חג הסוכות הוא אירוח ה'אושפיזין'. אנחנו פותחים את סוכתנו לאחרים, סימבול לברכה במהלך השנה. אנרגיית המראה המדריכה היא סנכרון מושלם למנהג. כל אחד והדרך הייחודית לו והמראה מכבדת את אינסוף הדרכים של הבריאה. בסוכות אנו מצווים ליטול את ארבעת המינים: "ולקחתם לכם ביום הראשון פרי עץ הדר, כפת תמרים וענף עץ עבות וערבי נחל ושמחתם לפני יהוה אלוהיכם שבעת ימים" (ויקרא כ"ג). ארבעת המינים מסמלים סוגים שונים של אנשים הקיימים בעולם, כשלכל אחד מהם דרך משלו. על פני האדמה מסתובבים "לולבים" נישאים בגאווה, נטולי ריח ובעלי טעם, "הדסים" אהובים וקלילים, נטולי טעם ובעלי ריח, "ערבות" פשוטות ומופלאות, נטולות טעם וריח ו"אתרוגים" זורמים ויצירתיים, בעלי טעם וריח. ארבעת המינים הם סמל לאינסוף ההשתקפויות שמלמדות אותנו על עצמנו. המראות הסובבות מדריכות ומשקפות לנו איזה דפוסים מעיקים עלינו. אנו מאבדים אנרגיה מרובה על השלכות ותרגומים של האחרים. כל אחד והסרט שלו. כל אחד והתפקיד שהוא בוחר לשחק בחייו. שום דבר לא באמת אישי או מכוון נגדנו. דרך אינטראקציות עם העולם אנו משחררים שיפוטים שכליים על בני האדם וכך מתחברים לנדיבות השמשית שבליבנו. המגשר המהדהד בשיא מאפשר לקלוט שהחיים הם במה ושאנחנו השחקנים הראשיים. אנו בוחרים גם באיזה סרטים להשתתף וגם מפתחים ויוצרים את התסריטים השונים. כולנו חיים בסרט אחד גדול וממוחזר בהתאם לדפוסים הרגשיים שנוצרו בנו בילדותנו והגיע הזמן לשנות את התסריטים שלא נעימים לנו. זה הכל עניין של בחירה מאיפה לחיות- ממה שאין וחסר ומגביל או ממה שיש ואפשרי. הפצעים המדממים מהילדות לרוב משאירים אותנו באותן בחירות מצומצמות ואוטומטיות. בשיא תהליך החיבור לשמש הקורנות שבנו, המגשר עוזר לרפא כאב שמצמצם את מגנוט האפשרויות בחיים. היכולת להתחבר לאנרגיית הנשמה קיימת בכל רגע ודרך ריפוי זכרונות כואבים מתאי הגוף אנו מצליחים להפסיק להזדהות עם הסרט. שיא הגל מלמד שרוב בני האדם 'סגורים' בתוך מערכת מידע מצומצמת שעליה גדלו. כל אחד מסתובב בתוך 'בועה' משל עצמו. כשנקלוט זאת, נפסיק את מנגנוני ההגנה שיוצרים השלכות מרוקנות ונוכל פשוט להיות מי שאנחנו, שלווים, נוכחים ושמחים על הרגע. במהלך החג השהות עם חברים, מכרים ומשפחה מיועדת לנטרל את מתן ההגדרות השיפוטיות והערכים המוגבלים. היום ננשום מגשר, נדמיין אור לבן בכל תא ותא ונאפשר לריפוי להתרחש. אז ננשום את המראה ונגיד: "אני רואה מבעד למראות" ונקבל באהבה את בני האדם.
 
 
 

ה- 22/10: ה' חוהמ"ס: טון 8, באנרגיה של יד בהדרכת קוף: אנרגיית היד מלמדת לזרום כמו גל בחיים ולנוע בהנאה מעניין לעניין תוך כדי ביטוי מבריק של הכישורים הטבועים בנו. בכולנו קיימת היכולת לנוע מתוך להט היצירה השמשי הנוכח עם היש ברגע. ביום היושרה היד מזמינה אותנו לחקור את המעצורים הקיימים בנו שמונעים זרימה קולחת במציאות. אנחנו מוזמנים לשאול את עצמנו: "האם אני עושה למען הדבר או למען התוצאה"?, "האם אני נאמן/ה לידיעה הפנימית שלי"?, "האם אני מדאיג/ה ומלחיצ/ה את עצמי או שפשוט מגשימה פרקטית את שניתן לקידום רצונותיי"?, "האם אני נותנ/ת מקום לפגיעות, לרגישות ולאנושיות שבי וזורמ/ת בקצב הנכון לי"?, "האם אני מבטא/ת את היצירתיות והמקוריות הקיימים בי בפעולות יום יומיות"?, "האם אני קשוב/ה לידע הגוף האינטואיטיבי או שהראש הוא זה שמנהל אותי"?, "האם אני לוקח/ת כל דבר ברצינות או שמא גם משתעשע/ת ממשחק החיים המרתק"? ביום הפענוח היד הגלקטית מגלה לנו- שזה לא מה אנחנו עושים אלא איך אנו עושים זאת! העניין בזרימה שמשית הוא היכולת להתכוון במלאות על כל רגע וזאת במקום להתנהל מאוטומט של ראש עמוס והומה. קיים בנו כוח פנימי שיודע לנוע מנקודה לנקודה מתוך החיבור לרצון האותנטי. הקוף בהדרכה מאפשר להשתעשע מכל מה שקורה לנו ולנוע למקומות שבהם כיף, קליל ונעים לנו. החיים נועדו לשחק ובגדול! והקוף מזמין להנות מה'שטויות' הקטנות של החיים. היום ננשום את הידיעה של היד אל תאי הגוף ונתחבר לאינטואיציה. אז ננשום את הקוף ונחווה חיבור לנשמתנו האדירה שממלאה אותנו בהשראה גאונית ובהברקות ברגע. 
 

 
 

ה- 23/10: טון 9, באנרגיה של כוכב בהדרכת זרע: הושענא רבה: על פי המסורת היהודית בימי חג הסוכות היו מבקשים בקשות שנקראו "הושענות"- הושע נא, שעליהן היו חוזרים בסוף כל בקשה. ביום השביעי מברכים יותר מבכל יום אחר בפיוטי תפילות. כל התקופה מראש השנה ועד ליום זה של סוף חתימת 'גזר הדין' היא תקופה שאפשר להשפיע בה על השנה החדשה. כדי שנצליח לברוא מציאות של שפע ואהבה, הכוכב מטעין אותנו במידע חיובי ובאופטימיות. אנרגיית הכוכב מסמלת את ונוס, פסגת ההרמוניה, האהבה והיופי בעולמנו. תדר האהבה 'זמין' עבורנו בכל רגע נתון. הכוכב מלמד להצית בכל פעם מחדש את האהבה והחיות הקיימים בנו. לא מדובר בלאהוב את עצמנו אלא בחיבור לאהבה שפשוט תמיד נמצאת בנו ומאפשרת לרכות ולחמימות פנימיים. ככל שאנחנו מתמקדים ביש, החיים מתמלאים בעוד ועוד יש. ככל שנדגיש את החיובי שבנו במקום את השלילי, נוכל לאהוב את עצמנו בדיוק כפי שאנחנו. ככל שאנו מחוברים לחיות שבגופנו, אנו נפתחים לראיית הנשמה שהיא המקום ה'ונוסי' הרחב, היפה, הנדיב והעוצמתי הקיים בכולנו. מאד מעניין הזרע המדריך ביום הבקשות ה'סופיות' שמעיד על פוטנציאל אדיר להתחדשות השנה! הזרע מלמד ש-'השינוי הוא הדבר היחידי שקבוע ביקום'. עכשיו הזמן לשחרר הרגל או סיטואציה ישנים שהם מיחזור אוטומטי של דפוס רגשי ובמקומם לארוג יצירה חדשה אל תוך חיינו. הזרע ממלא אותנו באומץ להשתנות ובצורה מודעת ומכוונת לפעול להגשמת חלומותינו. אנחנו לומדים להתגמש אל מעבר להרגלים הבטוחים שהיו לנו. ברגע שנזרום עם ההזדמנויות בדרכינו מבלי לצמצם מראש את האופן שבו הדברים אמורים לקרות, נחווה מבפנים את אהבת הכוכב. ביום הבקשות אנו מוזמנים לנשום את הכוכב לכל תאי הגוף, להתמלא באנרגיית האהבה והיופי ולשדר תבניות חיוביות לשנה החדשה. אז ננשום את הזרע ונזרע כוונות לבביות לשנה החדשה. נמשיך לנשום ונגיד: "כל שינוי מביא לחיי שמחה, אושר ואהבה" ו"אני מסכים להשתנות".
 
 

 
 
 


ה- 24/10: טון 10, באנרגיה של ירח בהדרכת אדמה: שמחת תורה: החל מהמאה העשירית אנחנו חוגגים מועד מיוחד בשם "שמחת תורה" לכבוד סיום הקריאה של חמשת חומשי תורה הנמשכת כל השנה. בגל הקודם חווינו את יום כיפור וממנו יכולנו לערער על כל החלטה שנתקבלה ולבקש מתנות לשנה החדשה עד להיום. בשמחת תורה נקבעות ההחלטות ה'סופיות' וזהו יום מאד חזק מבחינה אנרגטית. שוב מרגש ומרתק הסנכרון בין ידע המאיה לחכמת היהדות. אנו מבינים שהקושי בראיית היש ובחיבור לאהבה שבפנים עם הדרקון טמון בזיכרונות כואבים שנצרבו בנו בתקופת הילדות. כולנו היינו רוצים להיות חיוביים ולהתגלגל כמו כדור במציאות החיים, פתוחים ל-360 מעלות של אפשרויות. אך יש בנו ילד רגיש שחווה כאב ולכן מפחד להיפתח. ההזדהות עם הכאב גורמת לנו להתנהל מתוך מנגנוני הגנה שמצמצמים את דרך ההתבוננות על העולם ואת האפשרויות הקיימות בחיים. ביום של דיוק התהליך הירח עוזר לרפא פצע ישן שמעכב את החיבור לאש הנשמה. הילד הוא החלק הפועם, החי והתוסס שבנו. ככל שהחלק הבוגר מסכים לנחם, להכיל ולהקשיב לחלק הילדי, כך נוצרת בתוכנו שלווה אימהית דרקונית נינוחה שמאפשרת לזרום במלוא עוצמת האש. ההקבלה החגיגית בין הירח לשמחת תורה מאפשרת לחוות את שמחת החג בכל הגוף שלנו. הירח מאפשר להיות קשובים לאמת הפנימית ובשמחת תורה מלמד שכדאי שהקול הפנימי הוא זה שיכוון אותנו בחיינו. כשאנו באמת בוחרים את הסיטואציות שמתאימות לקצב ולסגנון שלנו, אנחנו מתמלאים במוטיבציה ובאנרגיית חיים ונעים כמו גל שמשתנה מרגע לרגע. הירח מסמל תחנת תקשורת ומרחיב את יכולת השידור והקליטה לסימנים שהיקום שולח. האדמה המדריכה גם מזרימה מידע חדש שמיועד להתעוררות הפנימית שלנו. אנרגיית האדמה מאפשרת לקלוט את הדרכת הנשמה שכל הזמן מעבירה לנו מסרים ואז לתרגם אותם באופן מעשי אל המציאות. כך שהרבה מאד מסרים נשלחים בשמחת תורה על מנת שנתעצם מבפנים, נסנכרן בין פרטים במציאות ונזרום מתוך האש שבנו. מעבר לצמיחה האישית אנחנו גם מוזמנים לפעול בדרכינו הייחודית למען התפתחות המודעת האנושית כולה. בידי כולנו תמיד קיימת הזדמנות לתרום. ככל שיותר בני אדם ישדרו תבניות מחשבתיות של יש שלום, יש אהבה, יש פתרונות, כך השמש תפיח חום בלבבות כולנו. בשמחת תורה ננשום את סמל הירח לכל תאי הגוף, נחבק ברוך עוטף את הילד המופלא שבתוכנו ונקבל סימנים לשנה החדשה.
 
לפי החכמה הסינית, האנרגיה שמלווה אותנו קרויה: "המקור" (הקסגרמה 48), על פיה קיים מקור (שמש 1) שמכיל את האמת הקולקטיבית של המין האנושי שמקבל מהתנסותו של היחיד ומעניק לטבעו של היחיד. החדירה למקור נבכי המין האנושי מאפשרת נתינת מענה לצרכים ולרצונות האישיים (ירח 10) ולנגיעה כנה בעומק הרגשות של עצמנו ושל אחינו בני האדם (כלב 11). נדרש עכשיו שיתוף פעולה אמיתי עם השותפים לקארמה (יד 8) כדי שנוכל לממש את המטרות שלנו ולחוות בחיינו את האמיתות האוניברסאליות (כוכב 9).

 
 

 
 

ה- 25/10: שער: טון 11 באנרגיה של כלב בהדרכת כלב: "ואהבת לרעך כמוך" נאמר, אך! מסתבר שמאד קשה לאהוב את עצמנו כמו שאת האחר. ולכן בגל שבו אנחנו לומדים לקבל את עצמנו ניתן להבין את המשפט כ- "וקבלת את רעך כמוך". לעתים אנו שוכחים את ה"כמוך" ומוצאים את עצמנו מלאים בביקורת עצמית ובתסכול. הכלב המשחרר מלמד ששום דבר לא קורה בחוץ! אלא שהכל קורה ביננו לבין עצמנו. ביום השחרור הכלב מעיד על כך שחוסר הקבלה העצמית שלנו נעוץ בחסך רגשי פנימי שמניע אותנו אל עבר דרמות וקיצוניות בחיים. בתוכנו קיים מקור אהבה פנימי אינסופי. לרוב אנחנו לא מחוברים אליו וכמהים לקבל אהבה מהחוץ. הכלב מלמד להפסיק את התלות בתשומת לב ובאישורים מהסביבה ומהעולם ולהפוך לחברים הטובים, המאשרים והתומכים של עצמנו. רק כשאנחנו קשובים לרצונות ולצרכים שלנו, ליבנו יכול להיפתח גם לאחרים. רק כשאנו נוהגים באהבה כלפי עצמנו, אנחנו יכולים להעניק אהבה גם לקרובינו ולחברינו. במקום הנטייה לרצות את הסובבים ולהישאב לדינמיקות דרמטיות של השלכות, תרגומים וחשבונאות, אנו לומדים לאשר את עצמנו לעצמנו ולהכיר במופלאות שבנו. הכלב מאפשר להקשיב לדקויות של הצרכים והרצונות שלנו ולזרום בהתאם בדרך האמצע שנכונה לנו. ביום השער היום ננשום את הכלב אל מרכז הלב, נגיד- 'אני פתוח/ה' ונרגיש כיצד ליבנו נפתח יותר ויותר.
 

 
 
 
 

ה- 26/10: יום שער: טון 12 באנרגיה של קוף בהדרכת לילה: הקוף הקריסטלי מחבר אותנו היום בחגיגיות לנשמה העצומה ודרכה לגאוניות וליצירתיות הקיימים בנו. השמש מגנטה אש לוהטת וביום הפתרון הופכת לאנרגיה יצירתית קופיפית בתנועה שמשועשעת ממשחק החיים ופתוחה ליצירה של יש מאין. בעזרת הדגשת היש לאורך הגל הגענו למקום של קבלה עצמית ולהזנה מאוזנת של הצדדים השונים שבנו. ככל שאנו מוטענים מבפנים, מבלי להיות תלויים באישור, בחיזוק וכו' מהחוץ, אנחנו מתחברים למקור החיים הפועם בנו והמקוריות שבנו פורצת החוצה. הלילה מדריך הפתרון מעיד על כך שבעזרת התודעה המורחבת שלנו הצלחנו לרפא דפוס רגשי כואב שצמצמם אותנו. אתגר הדרקון פיתח בתוכנו כוח פנימי ועוצמה לקבל ברכות את המקומות הכואבים בתוכנו. אנרגיית הלילה משולה לרחם ולמערה. כשאנחנו יושבים זמן מה בחשכה מוחלטת, לאט ובהדרגה ניתן לראות את האור. ברגע שאנחנו מסירים את ערפל הלילה הדפוסי האוטומטי אנו מתחברים לאינטואיציה חדה ומקבלים גישה לעולם של אור הקיים בנשמה שבנו. זה הזמן להתבונן פנימה ולהתחבר אל עשרת הדיברות הפנימיות ואל החזון הגבוה שלנו לגבי עצמנו ולגבי האנושות כולה. אנחנו מוזמנים היום ליצור לעצמנו היכל לילה מקודש, לנשום את סמל הקוף ולהתמלא במידע ישיר מהנשמה העצומה שבנו. נמשיך לנשום עד שנחווה תחושת נינוחות ונוכל לזרום בהנאה ובקלות ובסיפוק במציאות החיים.
 

 
 
 

ה- 27/10: טון 13, סוף גל השמש מגיע עם אדם בהדרכת לוחם: גל השמש הופך אותנו לאדם קוסמי מלא בחכמה שמעז לבטא את האמת הפנימית העמוקה ביותר שלו ולממש את רצונותיו באלגנטיות, בנועם ובתבונה. אדם בטון שלוש עשרה מסמל אדם לבבי, פתוח ומלא בהכרת תודה על דרכו בחיים. אתגר הדרקון יצר מלחמה פנימית בין הקולות של הנורמה, ההורים והחברה לבין קול פנימי נקי ואותנטי. המלחמה היא בין המניפולציות השכליות והוויתור העצמי לבין חיבור לקול אינטואיטיבי שפשוט יודע. תהליך הגל אפשר לשחרר ביקורת והרס עצמיים ע"י קבלה נטולת שיפוט של מה שאנחנו מרגישים ושל היש בחיינו. כתוצאה מכך ניתן לעבור לדרך אחרת של התנהלות, לדרך הזורמת של השמש המאירה שבליבנו. הלוחם המדריך היום מבטא את הקול הפנימי שלו ומסמל סוג של "נצחון" אישי על התנהלות מתוך דפוס אוטומטי משמעותי. למדנו להקשיב לידיעת הגוף, לאינטואיציה הפנימית ולנטרל את התנודות הבלתי פוסקות של הראש הספקני שבנו. הגל מוביל לאט ובהדרגה לשחרור של הרגלים ותבניות אישיותיות מצומצמות וקיים בו הפוטנציאל להתחבר לחכמת הנשמה העצומה שבנו. חכמת הגל מלמדת שהמאבק הפנימי בין הרצון-הרץ לצורך-הצר מגיע לפתרונו כשאנחנו מרפאים את האוטומטיים הדפוסיים הרגשיים של הצורך ולומדים להקשיב לרצון ברגע עצמו. הדחיפה עם השמש מובילה לישות אנושית מלאה בחכמה שמקבלת את 'האדם באשר הוא אדם', שמחה על ההזדמנויות המדויקות הנקרות בדרכה ומודה על הזכות לחיים בגוף אנושי. היום ננשום את השמש אל כל הגוף, נבקש לפרוץ את הגבולות הידועים לנו ונתחבר להדרכת הנשמה הקיימת בתוכנו.
 
גל השמש מסתיים ואנו מתכוננים ומברכים על הגל הבא, גל הלך שמים...

 
 
מאחלת לכולנו
גל שמש מאיר, מבהיר ומעצים
וחג סוכות שמיח
באהבה ובברכה,
טליה.     


 

 
 


 


להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.