עברית  |  English  |  
 

ברוכים הבאים לגל האדמה
 
 
 
 
 
 
 
ברכות לכולנו:
בגל האדמה שנכנס עכשיו אנו עומדים לחגוג את תחילת השנה היהודית הרוחנית עם חג הפסח. חג הפסח נקרא גם חג החירות ובו קיים הפוטנציאל לשחרור של חלק נוסף מההגבלות ומהמעצורים הפנימיים עד למצב של בחירה מודעת באירועים ובהתרחשויות בחיינו. השעבוד במצרים מסמל את הקשיים והכאבים הקיימים במציאות החיים וסיפור יציאת מצרים מעיד על האפשרות להירפא ולצאת לחופשי- כפי שנאמר: "למען תזכור את יום צאתך מארץ מצרים כל ימי חייך" (דברים טז) . מדובר בסוג של גאולה משום שהחיים במציאות הקוטבית על כל ההרס והשליליות הקיימים בה, נדמים כמאד מוגבלים והמחשבה על בחירה חופשית מעוררת ספקות. בעיניי המעצורים במציאות נובעים ממעצורים פנימיים וככל שהאדם מרפא את האוטומטים המוטבעים בו, כך האפשרויות בחייו הולכות ומתרחבות. ההקבלה של חג הפסח לגל האדמה מרתקת משום שגם בו אנו לומדים להשתחרר מההגבלות המחשבתיות השליליות, לרפא תבניות רגשיות כואבות שמצמצמות את יכולת הבחירה שלנו ונפתחים לאפשרויות זרימה חדשות במציאות החיים. האדמה מובילה אותנו צעד אחר צעד לירח ביום האחרון שמחובר לעוצמה הפנימית שבו ומצליח לחיות את החיים בפול ווליום. הירח הקוסמי משוחרר מההגבלות וההתניות הדפוסיות ומחובר לקול הפנימי שלו. בעיניי זוהי למעשה הגאולה- השחרור מהרעש הפנימי האינסופי והחיבור לפרספקטיבת הנשמה בגוף הפיזי. ההקבלה בין מחזוריות המאיה לחגי היהדות תמיד מעוררת השראה ויכולה לעזור בראיית התמונה הכוללת של התהליכים המתרחשים עכשיו בחיינו ובריפוי אמונות רגשיות שמגבילות אותנו. הסנכרון החזק יכול לאפשר לכולנו להיגאל מכמה התניות מחשבתיות מהותיות שכאלה ולחוות קפיצת דרך אישית משמעותית. בימים של גל האדמה כולנו מוזמנים לעשות עבודה פנימית עד להיוולדות מחודשת ומעוצמת לשנה יהודית רוחנית חדשה. 
 
 
ה- 5/4: טון 1 בגל האדמה: ברוכים הבאים לגל האדמה שבו אנחנו לומדים לחבר בין ה-"אדם" שאנחנו ל-"ה"- להוויה ולהגשמה. אמנם לכל מי שחי כאן בגוף אנושי על האדמה יש את התואר 'אדם', אך לא בהכרח כולנו ראויים לו. לרוב ההישרדות והריצות אל עבר מטרות, הישגים וכותרות גורמים לכך שאנחנו "לא רואים ממטר" את האחר והסביבה. לקראת תחילת השנה הרוחנית אנחנו מגדילים את היכולת לבטא בפועל את האנושיות והאיכפתיות הקיימים בנו. בגל הנוכחי האדמה קוראת לנו להתעורר ולפעול בשטח כדי להביא את עצמנו למקום חדש בשנה שמתחילה וכן לעזור באבולוציה של כדור הארץ ובהתפתחות האנושות שעליה. כל מי שזרע כוונה לשינוי פנימי או חיצוני בחייו בגל הזרע שקדם, מוזמן ליצור אותו הלכה למעשה ולחוות בפועל את תוצריו בגל האדמה הנוכחי. האדמה מנערת את חיינו, מאפשרת לסלק מחשבות שליליות מכשילות ומניעה אותנו ליישם את הרעיונות היצירתיים שלנו במציאות היום יומית. גלופת האדמה מסמלת את המוחות שלנו ואת מערכת העצבים ובאופן הדרגתי מזינה אותנו במידע רלוונטי ומתחדש. אחרי הטענת המידע היא מאפשרת להתמקד במה שנכון לנו כרגע בהתאם לכישורים ולרצונות שלנו. לאורך הגל הקרוב האדמה המגנטית מאפשרת לנו לעשות, לנוע ולפעול בשטח בלי יותר מדי דיבורים והסברים אלא במעשים. אין צורך לאבד אנרגיה ולשכנע את האחרים בצדקת דרכינו אלא פשוט לעשות את שלנו. מעצם העשייה השקטה הזאת, אנחנו אוטומטית משפיעים על הסובבים אותנו ועל העולם כולו. לאורך הגל אמא אדמה ממלאה אותנו באיכויות של חיוניות, סובלנות וחמלה כלפי עצמנו וכלפי הסובבים אותנו. התהליך נמשך עד לרגע שבו אנחנו נותנים אמון ביכולות הבלתי מוגבלות הקיימות בנו וביקום ומצליחים להשתרש בתוך הגוף והמציאות. ככל שאנחנו לומדים ונפתחים לידע מקודם, אנו מתחברים לתדר המעודן של האדמה ודרכו לנשמה הגבוהה שבנו. אז אנחנו מסוגלים לעזור בדרכנו הייחודית בשינוי הקולקטיבי שמתחולל עם חג הפסח. לקראת תחילת השנה הרוחנית אנרגיית האדמה ממלאה את חיינו ברצף של אירועים "מקריים" מקבילים בעלי משמעות "גורלית". ככל שנשים לב אליהם, נוכל להתחבר לאינטואיציה שבנו ולהתעצם וכן לבטא בפועל את הצליל האינדיבידואלי והאותנטי שלנו. אנחנו עוברים עכשיו תהליך פנימי עמוק שבסופו נדע כיצד להפוך את הרצון שלנו למעשה, נתחבר לכח של האדמה ונעזור בדרכינו הייחודית בשינוי התדרים שבכל רגע מתרחש בכדור הארץ שלנו. 
 
 
 
ה- 6/4: אתגר הגל הוא המראה: מראה, מראה...? האדמה מאפשרת ליצירת עוגן פנימי יציב ולמימוש בפועל של היכולות והאנושיות שבנו ולשם כך המראה עוזרת בעשיית סדר בסיטואציות השונות בחיינו ובאיזון של מערכות יחסים דרמטיות. אתגר של מראה מלמד להתבונן מבעד למראות הסובבות אותנו, להבין שכל מה שמשתקף הוא בעצם אנחנו וכתוצאה מכך להפסיק לבזבז אנרגיה חיונית על תרגום והשלכה של החוץ והעולם. רובנו מאד מושפעים מהסביבה שלנו - ממה שאומרים עלינו ולנו, ממה שמצפים מאתנו, ממה שחושבים עלינו ועוד ועוד. המראה מלמדת כיצד להטעין את עצמנו מבפנים, ללא התלות האוטומטית בחוץ ובכך וממקדת אותנו בעצמנו ובהווה הממשי היחידי שקיים. אנחנו בכל מקרה יכולים לראות אך ורק את עצמנו בהתאם למידע הרגשי שגדלנו עליו. במקום לתרגם את הסובבים, להשליך עליהם את מצבי הרוח שלנו ולקחת אישית סיטואציות שונות, המראה הירחית מלמדת להתרומם לזווית ראייה אובייקטיבית שהיא מעבר לטוב או לרע. ככל שאנחנו מפסיקים בתרגום הרגשי, אנו מסוגלים באמת לראות את האחר ולבטא את האנושיות שבנו. לאורך הגל המראה מזמינה להתבונן בגובה הלב על האנשים המקיפים אותנו ובמקום להתרוקן מאנרגיות מסוימות להבין שכל מה שמשתקף הוא למעשה יצירה שלנו. אתגר מראה מאפשר לשנות בתוך עצמנו את האיכויות שלא מתאימות לנו יותר ולשחרר מחיינו השתקפויות שכבר זמן רב מעכבות את העשייה שלנו בפועל. אותם כעסים מודחקים וביקורת פנימית או חיצונית שממלאים את ליבנו מונעים מאתנו לראות את ההיוולדות המחודשת לכל רגע קסום בחיים. בגל האדמה אנחנו לומדים להתעגן בגוף ובמציאות ולהגביר את הפוקוס שלנו ברגע העכשווי והקרקוע הזה בא לידי ביטוי בעשייה ממשית ובקשרים תומכים ומפרים. לאט ובהדרגה אנחנו מגדילים את הנוכחות שלנו בגוף ואת החיבור לחמשת החושים עד למצב שבו אנחנו מסוגלים לראות מבעד לאשליית המראות והמציאות ובאמת לאהוב את עצמנו, את מציאותנו ואת אחינו בני האדם.
 
 

ה- 7/4: טון 3 באנרגיה של סערה: תחילת ה"עבודה" האינטואיטיבית לפתרון אתגר המראה מכוונת לניקוי יסודי ולריפוי עמוק. כדי שנוכל להתעגן ולפתח ראייה אובייקטיבית על עצמנו, על הסובבים אותנו ועל החיים, הסערה מנקה מאתנו מטענים שליליים פיזיים, רגשיים ומחשבתיים. חכמת הקדמונים מלמדת שבדרך לנוכחות יציבה ומושרשת בתוך הגוף והמציאות היום יומית שלנו, ראשית עלינו לרפא את הדחיסות שמצטברת מרגע לרגע בגוף, בלב ובחשיבה שלנו. דרך המקומות הכואבים בגופנו ניתן ללמוד על הכאבים הרגשיים  ועל התבניות המחשבתיות שהגיע הזמן לרפא. ביום של הזרימה ניתן לשים את סמל הסערה מול העינים ולתת הוראה למוח לרפא ולאזן את המערכת שלנו. הסערה החשמלית ביום השלישי של גל האדמה מאפשרת להגדיל את הביטחון העצמי שלנו בנוגע לאיכויות הקיימות בנו וליכולות העשייה שלנו במציאות החיים. ככל שנסמוך על עצמנו ונכיר בכישורים המייחדים אותנו, יגדל האמון שלנו גם בסובבים אותנו ובכלל ביקום כולו. ברגע שאנחנו נותנים אמון אנחנו מצליחים לפעול בהנאה בדרכנו האינדיבידואלית במציאות היום יומית. ביום זה הסערה מטהרת מאיתנו שליליות, מגדילה את הערך העצמי שלנו ובכך מאפשרת להתקרקע ולזרום בקלילות מבעד למראות השונות במציאות החיים המגוונת. 
 
 

ה- 8/4: טון 4 באנרגיית השמש: אנרגיית השמש המאירה והחמימה ממלאה אותנו היום באור ובמידע חדש שמאפשר לשינוי זווית הראייה שלנו בנוגע לאנשים ולסיטואציות שלא זורמות יותר במציאות היום יומית שלנו. המידע שהשמש העצמאית מזרימה למוחנו יוצר בהדרגה בהירות כללית וצלילות מחשבתית. הבהירות מאפשרת לזיהוי המקומות שלא נעים לנו להיות בהם וכן לראיית ההשתקפויות ש'שואבות' מאתנו אנרגיה. מודעות זו מקטינה את בזבוז האנרגיה שלנו על המראות הסובבות, מגבירה את הריכוז בעצמנו ומאפשרת את יצירת העוגן הפנימי. השמש מסמלת את אש התשוקה והיצירה ובעזרת האש הפועמת שהיא מחדירה היום לגופינו, אנו חווים תחושת חמימות פנימית שמחלחלת ומגדילה את רמת האנרגיה שלנו. ככל שאנחנו רכים וחמימים כלפי עצמנו, אנו מסוגלים לנטרל ספקות קיומיים ומחשבות מכשילות. ההטענה הפנימית הזאת הכרחית עד למצב שבו נוצר בנו כח פנימי שמחד עוצר כל סוג של שאיבה אנרגטית ומאידך מגביר את הנדיבות שלנו לעצמנו ולאחר. אש השמש הגועשת והגוברת בתוכנו מאפשרת לתנועה נלהבת במציאות, לביטוי החיוניות שבנו ולתחושה של הגנה וביטחון. ביום הרביעי של הזריעה המנטלית לפתרון אתגר המראה אנחנו מבינים שכדי להתקרקע במציאות עלינו פשוט להתבונן בעזרת ההיגיון הבריא שלנו על הסיטואציות השונות בחיים ותוך כדי תנועה לבטא את אש היצירה שבנו. אז אנחנו מקבלים את המסרים הרלוונטיים לרגע העכשווי ומסוגלים יותר ויותר לשחק בהנאה את משחק החיים המגוון.
 


ה- 9/4:  טון 5 באנרגיית הדרקון: ביום החמישי יכולת הקבלה הקיימת באנרגיית הדרקון עוזרת לנו לגבש כח רצון פנימי חזק להתעגן בגוף שלנו ובמציאות החיים על כל הקשיים שיש בה. ככל שאנחנו באמת מסכימים להתבונן לעומק בנבכי מחשבותינו ורגשותינו, צצות מראות כואבות ומטרידות שאנחנו פחות אוהבים לראות ועולים נושאים עקרוניים שקשה לנו להתמודד עימם. הדרקון הקוואנטית מלמדת שכדי שנוכל להתמודד עם כל אלה עלינו ללמוד שיעור בקבלת עצמנו בדיוק כפי שאנחנו ברגע זה ממש. הקבלה של עצמנו מאפשרת גם לראות את האחר על כל מה שיש בו. הדרך היחידה לעבור תהליכים רגשיים עם האנשים בחיינו ובתוך עצמנו היא דרך ההדגשה של מה שכן יש בנו ובאחר, כן מצליח לנו וכן יפה במציאות חיינו. דרקון ביום של הסנטר הפנימי מלמדת שאנחנו המבקרים הכי גדולים והביקורת מופנית קודם כל כלפי עצמנו. הבסיס לאיזון פנימי ולהזנה הדדית הוא שחרור הביקורת וההרס העצמיים האינסופיים הללו. הביקורת היא מנגנון הגנה שמעלה לראש את הקושי להכיל את מה שמרגישים. אנחנו לומדים לשחרר את השנאה העצמית שרק מגדילה את חווית החסר בחיינו ובהדרגה להחליפה בקבלה שלווה של מי שאנחנו כרגע ושל המציאות כפי שהיא. רק דרך הקבלה של מה שיש ניתן להשתנות ולשנות את היחס שלנו למציאות הקוטבית ולמראות החיים. בגל האדמה כח הרצון נשען על איכויות נשיות של רכות וכניעה שבהדרגה מובילות לחיבור לקול הפנימי שבנו ולהזנה איכותית של ההיבטים השונים בחיינו. ככל שאנחנו מזינים את הגוף והמח שלנו במידע חיובי, אנו מגדילים את היכולת שלנו לקבלת המצב הקיים. אז אנחנו חווים מערכות יחסים מפרות ומשמחות ועשייה מתפתחת במציאות המגוונת והמשתנה תמיד. 
 
 

ה- 10/4: טון 6 באנרגיה של רוח: הרוח מסמלת את הנשמה והנשימה וביום של האיזון אנחנו מוזמנים לנשום עמוק והרבה ולהתחבר לפרספקטיבת הנשמה שתמיד זמינה עבורנו. אין זה משנה מי אנחנו ומה הכותרת שלנו, עלינו תמיד לזכור שכולנו בני אדם והבסיס שבבסיס שמחבר ביננו הוא הנשימה. ביום השישי הרוח הקצבית מלמדת שככל שנקפיד לנשום במהלך היום יום, נוכל יותר ויותר להתחבר לנשמה העצומה שבנו. כדי שנוכל להגדיר באופן מדויק וממוקד את הדרך הכי נכונה עבורנו ולהתקרקע עם האדמה, הרוח מגדילה את יכולות התקשורת ההגיונית שלנו ומאפשרת לבטא את עצמנו בבהירות ובנועם בכל סיטואציה. החדות, הישירות והתקשורתיות שבאנרגיית הרוח מאפשרים לנו לומר את האמת שלנו ולא משנה מי היא המראה העומדת מולנו. לקראת שיא גל האדמה וחג הפסח מגיעה הרוח על האיכויות הזכריות שבה ומארגנת בנועם את הנדרש להמשך התהליך של הגל. האנרגיה היאנגית של הרוח מזרימה אלינו חיוניות, אומץ וכוחות שמאפשרים לזרום בהנאה מעניין אחד למשנהו. בעזרת ההומור וההשראה שהרוח מפיחה בנו אנחנו מאזנים את תחושת הכבדות של החיבור לגוף ולמציאות הממשית ואת הבלבול שנוצר בנו אל מול מראות מסוימות. איכויות אלה מעלות בתוכנו את המוטיבציה להתעגן בתוך המציאות והגוף הממשיים, תוך כדי זרימה קלילה ותקשורת מפרה ומלמדת עם כל אדם באשר הוא אדם. 
 
 
 

ה- 11/4: טון 7 באנרגיה של לילה: הלילה בשיא הגל מעיד על תהליך עמוק ומעצים מאד שאנחנו עוברים בגל האדמה. המראה מאתגרת אותנו לראות את כל הצדדים הקיימים בנו, גם את אלה שלרוב אנחנו מעדיפים להדחיק. חכמת הגל מלמדת שכדי שנוכל לראות מבעד למראות החיים, עלינו להסכים לראות בבירור את השדים הקיימים בתוך המראה, כלומר בתוך עצמנו. כל מה שקורה הוא יצירה שלנו- כל המראות המקיפות הן למעשה אנחנו וכך גם כל הסיטואציות בחיים הם בריאה מחשבתית ורגשית שלנו. כדי שמשהו ישתנה במציאות או במערכות היחסים שלנו עלינו לרפא בתוכנו כאב רגשי ולשנות זוויות ראייה מחשבתיות בנוגע לחיים בכלל ולאנשים הסובבים בפרט. בדיוק לשם כך מגיע הלילה המהדהד שמסמל את המשכן המקודש הפנימי שבו אנחנו מתבוננים אל עומק נבכי רגשותינו ומאירים את הפחדים החשוכים היושבים שם. אנרגיית הלילה מבהירה את הסיבות לחוסר הנוחות שאנחנו יכולים להרגיש עם אנשים מסוימים ובסיטואציות שונות. אנחנו לומדים לשנות בעצמנו את האיכויות שאנחנו שופטים ומבקרים במראות שקשה לנו עימן. התהליך בגל האדמה יוצר התבוננות פנימית באופני החשיבה שלנו על המציאות הקוטבית המקיפה ובמשמעות שאנחנו נותנים להשתקפויות הסובבות אותנו. המשמעות היא מה שאנחנו נותנים לדבר! אין לאירועים ולחוויות משמעות בפני עצמם. כולנו מוזמנים לשבת היום בהיכל הלילה שלנו ובו לשנות את הדפוסים המחשבתיים האוטומטים, לראות מבעד למראות המקיפות וליצור עוגן יציב ושקט בתוכנו. ניקח לנו היום את הזמן וניתן משמעויות חיוביות לאנשים ולאירועים בחיינו. אנחנו לומדים להרגיש נינוחים בגופינו, בביתינו ובכלל במצבנו הנוכחי בחיים. הגדלת זווית הראייה גורמת להרגיש "בבית" בכל מקום ובכל רגע עד למצב של תנועה אינטואיטיבית וערנית מסיטואציה אחת לאחרת. החיבור לאינטואיציה הקיימת בכולנו מתאפשר רק אחרי שאנחנו מרפאים את הכאב הרגשי ואת החשיבה היחסית שלנו בנוגע לחיים. אז תחושות הבטן שלנו מכוונות אותנו לשפע של אפשרויות מימוש מרתקות ומשמחות. אמן! 
 
 

ה- 12/4: טון 8 באנרגיה של זרע: ביום השמיני הזרע מכוון אותנו להיפתח לאפשרויות חדשות ומגוונות הקיימות כאן מתחת לאף שלנו. ביום של היושרה הוא מזמין אותנו לשנות את תבניות החשיבה ההרסניות שלנו ואת ההרגלים שבהם אנחנו ממשיכים לאחוז בחוזקה, שהם אלה שמונעים מאתנו להתייצב מבפנים ולהתעגן במציאות ובגוף. ביום שבו אנחנו בודקים את הנאמנות לעצמנו ולצרכים שלנו, הזרע עוזר לנו להבין עוד יותר את המראות המשתקפות ואת השינוי שאנחנו מבקשים ליצור עכשיו במציאות שלנו. אם עברנו בשלום את הלילה של שיא הגל, הזרע הגלקטי מזמין אותנו לשאול את עצמנו: "עד כמה אני באמת מסכים/ה לשנות את עצמי"?, "עד כמה אני מתרגם/ת את המראות הסובבות אותי במקום לבטא ישירות את הרצונות שלי"?, "עד כמה אני משליך/ה על הסובבים את הפחדים הקיימים בי במקום לראות את עצמי"?, "עד כמה אני אוחז/ת בהרגלים מקובעים של שנים במקום לשחרר ולזרום אל תוך מציאות חדשה ומצמיחה"? ביום הגלקטי ניתן לזרוע עם הסמל של הזרע כוונות ברורות לשינוי פנימי וחיצוני בחיים ולתת אמון בנביטתם המהירה של הזרעים החדשים בשנה הרוחנית שמתחילה. 
 
 

ה- 13/4: טון 9 באנרגיה של נחש: יום שער: נקודת המפנה ב'עלילת' גל האדמה מגיעה עם הנחש האותנטי והצבעוני. אנחנו מתחילים להבין שכדי להיות מקורקעים במציאות, עלינו ללמוד לבטא את הייחודיות והשוני הקיימים בנו, גם אם הם מנוגדים להלך רוחה של החברה הנורמטיבית. באיזשהו שלב בחיים רבים מאיתנו מוותרים על מימוש החלומות מרחקי הלכת שלנו משום שנדמה לנו שהרצונות השונים שלנו לעולם לא יתקבלו ע"י החברה. בוויתור הזה אנחנו מאבדים את שמחת החיים שלנו ואת המוטיבציה ליצור לעצמנו חיים "מציאותיים" מלאים בעניין ובתחושת מימוש. לקראת פסח הנחש הסולארי מלמד אותנו שהדרך להתעגן ולעזור בשינוי התדרים הקולקטיבי היא דרך אינדיבידואלית שלא בהכרח חייבת לעמוד בסטנדרטים החברתיים המקובלים. ביום פענוח הקושי של הגל קיים הפוטנציאל לקבלה של מה ששונה בנו ולהפסקת הדיון בנוגע לשייכות שלנו לחברה. בכך מתפנה בתוכנו המקום לחוויית אחדות עם הסובבים אותנו ולביטוי רבגוני ומיוחד של עצמנו. הנחש בשער של היום מלמד שעלינו ללמוד כיצד להנות מהחיים הללו ולשמוח על הנוכחות שלנו בתוך גוף שחי במציאות הפיזית. הגוף והחיים הם זכות אדירה! וביום התשיעי הנחש מלמד כיצד להתחבר למקצב החיים הפועם בליבנו ולפעול בעזרת האינסטינקטים והחושים הטבועים בנו. ככל שאנחנו מתחברים למקצב הטבעי הזה, אנו מגדילים את החיוניות שבנו ועימה גם את היכולת לפעול בהנאה במציאות היום יומית. כשאנחנו מלאים בחיות ומתמקדים במה שמעניין אותנו, אנו מתמלאים באנרגיה לעשייה מרובה, יכולים לזרום בנעימים יחד עם המראות ובלעדיהן וליצור בכיף את יצירותינו האותנטיות. 
 
 

ה- 14/4: ערב פסח: טון 10 באנרגיה של מגשר העולמות: רובנו יושבים בערב פסח החגיגי ומספרים סיפור הגאולה שמסופר מזה אלפי שנים במטרה ללמוד ממנו. סביב השולחן יושבים כמה דורות, מבוגרים וילדים כאחד ודנים באפשרות של לצאת לחופשי מהכלא האשלייתי שאנו חיים בו. ההסבה לשולחן של בני משפחה שונים שלא בהכרח קרובים אחד לשני והשאיפה לאינטימיות ואחדות בין כולם נסמכים על גאולת העבר. האפשרות ליצירת תקשורת של הקשבה וקבלה נוצרת במעבר לסוג אחר של חשיבה. בעיניי מדובר בשינוי משעבוד פנימי לכאב רגשי ולתבניות חשיבה ממוחזרות מהילדות לבחירה בריפוי הכאב והמחשבות שחולפות בנו. כתוצאה מהריפוי נוצרת אפשרות הבחירה. ליל הסדר מאפשר להתמרה מהסוג הזה ולמעבר למצב מודעות חדש. האפשרות מתחזקת עם הסנכרון למגשר הפלנטרי שגם הוא מסמל את ריפוי הכלא המחשבתי והרגשי ואת היציאה לחופשי למציאות שבה אנחנו בוראים את הרצונות שלנו. לאורך גל האדמה עולים הדפוסים שמקשים עלינו לזרום עם המראות הסובבות במציאות היום יומית והמגשר בערב החג מאפשר להרפות ולסלוח באמת לעצמנו ולאחר. המגשר מלמד כיצד ניתן לא לקחת באופן אישי את הסובבים והאירועים הדרמטיים שמתרחשים מדי פעם. במבנה המוחי שלנו כולנו מהווים מעין 'תוכנות' סגורות שממחזרות מידע רגשי ולרוב אנחנו לא באמת רואים אחד את השני. אותן מראות שמטרידות אותנו זוהי צורת ההתנהלות הכללית שלהם ואין לכך שום קשר אלינו. תובנה זו של המגשר בערב פסח מאפשרת לקבל את הסובבים בדיוק כפי שהם וכן לתנועה קלילה, רגועה ומאוזנת מסיטואציה אחת לאחרת. ביום העשירי של ה"פינישים" אנו מבינים שכדי שנוכל להשתרש היטב במציאות ובגוף, עלינו לרפא את הדפוסים העמוקים והעתיקים הללו. פחדים אלה הופכים לדחפים ומניעים אותנו אוטומטית ובאופן לא מודע בחיי היום יום. ככל שאנחנו באמת משחררים, מוותרים לעצמנו ולמראות המקיפות ומבינים שמה שהיה היה ולא רלוונטי יותר למציאות העכשווית שלנו, ניתן להפרד מאנשים ומסיטואציות שלא מתאימים לנו יותר ולהיוולד מחדש למציאות שבה יש לנו את החופש לבחור. הסימבול של החג מלמד על האפשרות לגאולת הדיבור וליצירת שפה על דורית ועל זמנית המקשרת בין כולם עד למצב של תקשורת זורמת ומשוחררת מכבלים של זמן ומקום. בדיוק בהקבלה המגשר מאפשר לתקשורת לבבית מהסוג הזה. כולנו חיים בסרט אחד גדול וממוחזר בהתאם לדפוסים הרגשיים הקיימים בנו. בפסח הנוכחי הגיע הזמן לשנות את התסריטים שלא נעימים לנו. בערב החג ננשום את סמל המגשר אל תוך כל התאים בגוף, נחווה את הריפוי והניקוי שנעשה, את הרכות המתפשטת בתוכנו ונאמר: "אני מרפה, משחרר/ת וסולח/ת לעצמי, להוריי ולחבריי". 
 
ה- 15/4: פסח: טון 11 באנרגיה של יד: בסימבוליקה של פסח התרחש שינוי ממציאות חיצונית קשה ומפרכת למציאות אפשרית וזורמת. שינוי שכזה מתאפשר כשאנחנו מחוברים לקול מבפנים. בהקבלה לכך היד מביאה אותנו למקום פנימי שבו קיימת בנו ידיעה ודאית של רצונותינו. העשייה של היד היא ממקום שמחבר בין ה"ע"- העוצמה, הראייה הפנימית ל"יד"- לעשייה. היד יודעת מה נכון לה ובמקום להתבלבל ממגוון המראות והסיטואציות שמתרחשות בכל רגע נתון, היא מבקשת שנתחבר לידיעה הפנימית שלנו ונאפשר לה להוביל אותנו אל אינסוף אפשרויות של הגשמה יצירתית במציאות שלנו. ביום השחרור של מה שעדיין חסום בתוכנו, היד מלמדת שבזבוז האנרגיה על המטרות החיצוניות ועל המראות המקיפות בא על חשבון האותנטיות, ההגשמה והביטוי האינדיבידואלי שלנו. ככל שאנו רוצים משהו ומדגישים אותו כל הזמן בחשיבתנו, אנחנו רק יוצרים כח התנגדות ומרחיקים מאתנו את המטרה המיוחלת. בפסח הנוכחי אנחנו לומדים להרפות ולמקד את מחשבותינו במה שאנחנו כן יכולים להגשים. ידינו הנאמנות מבקשות שנשחרר היום את כל מה שמונע מאתנו להתחבר בהנאה לגופנו ולמציאותנו כאן ועכשיו. במקום לדאוג, להיות במתח ובלחץ מכל הדברים שיש לנו לעשות ושאנו רוצים שיהיו לנו, היד ממקדת אותנו במה שחשוב לנו עכשיו. בהתאם לנסיבות הקיימות היד מאפשרת לכוון את העשייה שלנו אל הדברים שבהם אנחנו רוצים. תהליך החיבור לאדמה המגנטית מלמד כיצד ניתן להפוך את הרצון שלנו למעשה, ללא מחשבות הביניים המיותרות שנעות כלפי החוץ וכלפי העתיד הווירטואלי. היד מגדילה את הכוח הפנימי שבתוכנו ועימו גם את היכולת לפעול בכיף ובקלילות לכיוון הגשמת החלומות הפרועים ביותר שלנו. בחג הפסח אנחנו מוזמנים לנשום את היד לכל תאי הגוף, להתחבר לידיעה הפנימית שלנו- לאינטואיציה ולאפשר לה לכוון אותנו בדרכנו בחיים. 
 
 
 

ה- 16/4: א' חוהמ"פ: טון 12 באנרגיה של כוכב: שער: בתהליך שאנו עוברים בחג הפסח אנרגיית הכוכב מחברת אותנו למרכז שבליבנו שמקרין אור ואהבה לכל עבר. כוכב ביום הפתרון של הגל מסמל אדם חיובי, שמח בחלקו שרואה את האור והיופי הטמונים בו וכתוצאה מכך גם את היופי הרבגוני הקיים בהשתקפויות שלו וברגעים מרובים בחיים. הרצון העז בהתקרקעות במציאות ובגוף עם האדמה וההתבוננות הכנה במראות המקיפות מובילים בפתרון לכוכב מאיר וזורח. ככל שאנחנו באמת מסכימים להתבונן בצדדים השונים שלנו עם אתגר המראה, אנו מצליחים לראות את היופי הטמון באינסוף הדרכים של הבריאה. אנחנו חווים הקלה אדירה על המידע הכואב שהשתחרר ופינה את מקומו לעשייה יצירתית, אלגנטית ואסתטית. תהליך הגל מלמד שכתוצאה ממיקוד האנרגיה שלנו פנימה במקום האוטומט המופנה החוצה, נוצרה בנו בהירות לגבי ההיבטים והאנשים השונים במציאות שלנו. הפוקוס על עצמנו ועל מה שכבר קיים בחיינו ממלא אותנו באנרגיה עוצמתית שמכוונת לכאן ולעכשיו ומאפשרת לנוע וליצור עוד ועוד. אנרגיית הכוכב הקריסטלי המעודנת של פתרון אתגר המראה ממשיכה להטעין אותנו מבפנים במידע חיובי. דרך ההטענה העצמית אנחנו מצליחים לשמור על האנרגיה שלנו בתוכנו ללא התלות בחוץ ומבלי לאפשר למראות הסובבות להשפיע על הפוקוס והזרימה שלנו. השמירה ה'קפדנית' על האנרגיה שלנו בזמן ההווה ועל חיוביות והדגשת ה'יש', הופכת אותנו בהדרגה לאדם לבבי, מלא באור ובמידע שמבוטאים הלכה למעשה בכל רגע נתון. ביום הראשון של חוהמ"פ ניתן למלא את חיינו ברטט מעודן שמאיר עבורנו רבדים חדשים ועמוקים שעד עכשיו לא היתה לנו האפשרות להיחשף אליהם. בהקבלה לשנה הרוחנית החדשה אנו לומדים שמה שאנחנו רואים בעולם הפיזי הוא רק חלק מזערי מיכולות הראייה שלנו. האור שבו הכוכב הקריסטלי החגיגי ממלא אותנו הוא הרבה מעבר לזה של קרני השמש הסולאריים. בשער של פתרון הגל והחג אנחנו מחוברים לאהבה ללא תנאי שהכוכב המגדלור מפיץ לכל עבר. אהבה זו ממיסה את הבדלי הנבדלות שנראים בתוך המראה ומאחדת אותנו עם הנשמה האינסופית והאוהבת שלנו.
 
 

ה- 17/4: ב' חוהמ"פ: טון 13 באנרגיה של ירח: לאורך הגל אנחנו עוברים תהליך הדרגתי ושלם שמתחיל באדמה פורייה, מקרקעת ומעירה ומגיע אל ירח מאיר, עוצמתי וזורם. החיבור לאמא אדמה על איכויות הסובלנות והחמלה האינסופית שהיא מזינה אותנו בהן מאפשרים בסוף הגל להתחבר למקור אדיר של חכמה שטמון בליבנו, לירח הקוסמי המאיר. בחג הפסח קיימת האפשרות להתחבר לקול הפנימי שיודע ושמחובר ישירות לפרספקטיבת הנשמה. הירח מסמל את הילד הרגיש שבתוכנו וביום השלוש עשרה מעיד על יצירת חוזה מחודש עם עצמנו. סוף גל האדמה מעיד על כברת הדרך שעלינו לעשות כדי לזכות בשיתוף פעולה עם הילד הזה, שעבר כל כך הרבה מרגע בואו לעולם הפיזי. למעשה מתחילת התבגרותנו אנחנו ממחזרים תבניות מחשבתיות וכאבים רגשיים שוב ושוב וירח ביום האחרון מסמל התנקות והטהרות אדירה מכבלים עזים שאחזו בנו. היום אנחנו מחוברים לקול הפנימי של הילד שבנו שמלא בסקרנות, בחיות ובהברקות. בסוף תהליך ההשתרשות הגענו למצב שבו יש שיתוף פעולה בין הבוגר שאנחנו לילד הזה וה"בונדינג" בינהם יוצר נוכחות יציבה ויכולת לזרום בכיף מעניין לעניין. ההסכמה שלנו כבוגרים ליצור עוגן פנימי יציב בתוכנו, ללכת בנתיב הייחודי לנו ולראות את עצמנו מבעד למראות הסובבות מובילה לחיבור ישיר לאינטואיציה שלנו ולזרימה משוחררת במציאות החיים. תחושת הקרקוע מאפשרת לתקשורת פנימית חדשה עם החלקים הרגישים שבנו והיא התחלה של עידן חדש ואחר בחיינו. האפשרות לחיות בתוך הגוף הפיזי תוך כדי חיבור לנשמה הוא סוג של עילוי ממש! ככל שאנחנו לומדים לשתף פעולה בתוך עצמנו, בין הבוגר ההגיוני והיודע לילד הסקרן והשובב, כך אנו מצליחים לחוות זאת. בסוף התהליך שעברנו חיישני הקליטה שלנו מחודדים, אנחנו זורמים בקלות עם הרצונות שלנו ומחוברים לעוצמת הרגשות הפועמת בנו. סוף גל האדמה יחד עם חג הפסח ממלאים את חיינו במלוא החופן של מתנות ואפשרויות למימוש עצמי בגוף הזה וכל שנדרש מאתנו הוא לפקוח את עינינו לאינסוף הסימנים שאנחנו מקבלים על הדרך ולהנות מעצמנו ומרגעים רבים בחיים המופלאים הללו! 
 
שיהיה לכולנו גל אדמה פורייה,
חג פסח שמח,
ושכל חלומותינו יהפכו בקלות ובמהירות למציאות! 
באהבה, טליה.
 
 
 
לאחרונה נפתחתי לעולם המוזיקה והתחלתי להלחין, לכתוב ולשיר.
הטקסטים הם לחלוטין בהשראת המאיה והידע שאספתי לאורך השנים.
מוזמנים להכנס לערוץ היוטיוב לשמיעת שירים והרצאות
מקווה שתהנו,   
טליה.

 
אני מתכבדת להוציא ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.