עברית  |  English  |  
 

*******
לכל קוראי התחזית שלום
בקרוב האתר ירד מהאוויר למטרת בנייה מחודשת. 
במידה ואתם רוצים שהתחזית תגיע אליכם, אנא שילחו מייל 
ל:  talya@mayazone.co.il
 
 
 
 

תחזית המאיה

גל המראה
 
 

ברוכים הבאים לגל המראה
בשעה טובה ומבורכת הגענו לגל המראה שממוקם
במרכז לוח המאיה המקודש. הלוח כולו הוא מעין הולוגרמה של אדם חי ורוטט ששואף, עוצר, מתחבר ונושף. בתהליך הכולל במחזור בן 260 הימים, המעבר למרכז הצ'ולקין הוא משמעותי ביותר. החצי הראשון מסמל שאיפה של מידע רב והחצי השני הוא הנשיפה, הביטוי והעברת הידע שנתקבל באופן מעשי במציאות החיים. מרכז הלוח מסמל את צינור האור שעובר דרך מפתח הלב והערוצים המרכזיים בגופנו ודרכו ניתן להתחבר ישירות לפרספקטיבת הנשמה. ימי הצינור מיועדים לעיכול, הטמעה והתמרה של הידע לשם ביטויו במציאות. הם מסמלים את העצירה בין השאיפה לנשיפה ואת היכולת לחיות מאוזנים בסנטר של עצמנו. כשאנו נושפים ושואפים את החיים באופן מאוזן, אנחנו מדויקים בבחירות, בנתינה ובקבלה שלנו. הטור השביעי והאמצעי מרוכז מאד אנרגטית ובמהלכו ניתן להתחבר לכמויות אדירות של ידע הנשמה ולהכוונה מדויקת בנוגע להיבטים במציאותינו. בזמן המיוחד של מרכז הלוח אנו נפתחים לקול הפנימי שתמיד יודע, חווים התגלויות והשראה ומתחברים לדרך הנכונה עבורנו, כאן בכדור הארץ. גל המראה וגל הקוף שאחריו מצויים שניהם במרכז הצ'ולקין ומיקומם הייחודי יכול לאפשר לקפיצת דרך גדולה ומשמעותית.

לא רק זאת אלא! שביום השלישי של גל המראה מגיעות חגיגות ראש השנה. אנו בתחילתה של שנה יהודית חדשה וזה זמן חשוב ומשמעותי שבו ניתן לסגור מעגלים ישנים, לפתוח חדשים ולזרוע את רצונותינו לשנה שמתחילה. כחלק מהקולקטיב היהודי שחי וחווה את החגים בישראל תמיד מעניין אותי הסנכרון שקיים בין פתחים אנרגטיים שנוצרים בזמנים של התכווננות משותפת של קבוצות שונות. ראש השנה הוא חג מיוחד וגם אם אנחנו לא מתעמקים בסימבוליקה, כולנו מושפעים באופן ישיר מהאווירה הכללית. גל המראה על הקודים שבו מאפשר להתחבר באופן אופטימאלי עם האנרגיה של ראש השנה. המראה מאפשרת לראות מבעד לאשליית המראות והמציאות והסנכרון עם ראש השנה מעיד על זמן לשחרר הרבה מאד אשליות וסיפורים שהיינו מזוהים עמם. מעבר לחוזק האנרגטי של החג ומרכז הלוח, הגל גם! מוביל ליום כיפור. כך שהרבה מאד עבודה והזדמנויות יש בגל המראה הנוכחי. סוף הגל בכיפור עם הכלב הקוסמי מאפשר להתמלא בחמלה ולהבין לעומק ולרוחב את ליבו של האדם. אנו נמצאים בימים מאד חזקים שיכולים לאפשר לשחרור מהכלא של הראש הרועש שלנו. הכלב הקוסמי משוחרר מההגבלות וההתניות הדפוסיות, מחובר לקול הפנימי ובוחר בהתרחשויות בחייו. זוהי למעשה ההארה שאותה אנחנו מבקשים ביום כיפור- השחרור מהרעש הפנימי האינסופי והחיבור לפרספקטיבת הנשמה בגוף. עבור כל אחד נפתחות עכשיו אפשרויות חדשות ומרגשות וקיים פוטנציאל לקפיצת דרך מרחיקת לכת. כולנו מוזמנים לעשות עבודה פנימית עמוקה עד להיוולדות מחודשת בשנה החדשה ובחצי השני של הלוח. האנרגיה בגל מאפשרת לשחרר אנרגיות שלא רלוונטיות יותר מהשנה שחלפה ולזרוע זרעי השראה לכיוונים שבהם אנחנו חפצים עכשיו. הימים המיוחדים של מרכז הספיראלה יחד עם החגיגה הטקסית המשותפת מהווים פתח לשינוי במודעות שיכול לחבר להדרכת הקול האותנטי, להוביל לנוכחות ברגע ול"טעימות" מההשראה האינסופית הגלומה בנשמתנו העצומה. אז שתהיה לנו שנה חדשה זורמת ומופלאה בהיבטים רבים ומגוונים. אמן!
 

ה- 18/9: טון 1 באנרגיית המראה: בשלוש עשרה ימי גל המראה אנחנו לומדים להגדיל את המיקוד שלנו ברגע הזה- רגע קטן שהוא בעצם הכל. הרגע הזה הוא המציאות הריאלית הממשית היחידה שבאמת קיימת והוא השער לחוויית הנשמה בגוף. בנטייה הטבעית האנושית כולנו מבזבזים המון אנרגיה על מחשבות עתידיות ונמצאים בתנודה מתמדת אל עבר מה שעומד להתרחש בהמשך היום, השבוע והחיים בכלל. שעות על גבי שעות אנחנו חיים בתוך ראש עמוס בפרטים ומחשבים, מתכננים וממציאים תסריטים שונים בנוגע לעתיד הווירטואלי, בעוד שבפועל הכל משתנה כל הזמן. המראה מראה את התנודה המיותרת הזאת אל עבר העתיד והעבר ומגדילה את המיקוד בתחושות הגוף ברגע הקיים. אנחנו לומדים להקטין את ה- "מה יהיה", "מה יקרה" וגם את ה"מה היה" של הראש המאוים תמידית ולהגדיל את הנוכחות המודעת בגוף ובהרגשה בהווה. בכל מקרה לא ניתן לדעת מה יהיה והדבר היחידי שכן ניתן לדעת בוודאות הוא מה קורה כאן ועכשיו במציאות הממשית. לאורך הגל המראה גם דוחפת ללמוד ולראות את עצמנו דרך ובעזרת ההשתקפויות הסובבות. רובן של הדרמות בחיים, הפנימיות והחיצוניות מתרחשות כתוצאה ממנגנון הגנה אוטומטי שגורם לכך ש"לא נראה ממטר" והגיע הזמן להסתכל על המציאות באופן אובייקטיבי יותר. כשאנחנו מתבוננים במראה של ממש ומשהו לא מסתדר לנו, אנו משנים על עצמנו את מה שמפריע לנו. כך גם המראות המקיפות מלמדות אותנו על המחשבות והרגשות שלנו ועל מצבנו העכשווי בחיים. המראה מלמדת לרפא בתוכנו את מה שמציק לנו בסובבים. ככל שנבין שאנחנו היוצרים הבלעדיים של המציאות ושלמעשה הכל קיים בנו, כך ניקח אחריות מלאה על כל התהליכים המתרחשים במציאותינו. אנחנו לומדים להטעין את עצמנו באנרגיה ולהתמלא באהבה מבפנים ללא התלות הקבועה שפיתחנו בחוץ. הריפוי הפנימי משנה אותנו וגורם גם לחלק מהמראות המקיפות להשתנות וכמו כן למגנוט מראות שתומכות בנו. לחילופין אנחנו לומדים להרפות ממראות קשות, תלותיות ושואבות אנרגטית. לקראת ראש השנה, כיפור והמעבר למרכז הלוח אנו עומדים למגנט מצבים ומפגשים שיראו לנו היכן וכיצד אנחנו בורחים מההווה שלנו. היום ננשום את המראה אל תאי הגוף, נחווה אנרגיה בתוכנו וכיצד אנחנו מחוברים לכל החלקים שלנו. נמשיך לנשום עד שנהפוך להוויה ספיראלית שמאצילה את אורה לכל עבר. אמן!

 

 
 
 
 

ה- 19/9: אתגר הגל הוא הסערה: לקראת יום כיפור הסערה מאתגרת לרפא חוסר איזון פיזי, רגשי ומנטלי שקיים בתוכנו ובחיינו. כדי להצליח להתמקד ברגע העכשווי שבו קיים החיבור לנשמה, עלינו לחיות בגוף בריא שמוזן היטב ובסביבה שנעימה לנו. אנחנו מתבקשים לשים לב לחוסר איזון פיזי, רגשי או מחשבתי שאנו חווים לאחרונה ובכלל לכאבים כרוניים שמלווים אותנו לאורך החיים. כדי שהריפוי יהיה יסודי ניתן לשאול את עצמנו: "איזה מקום בגוף שלי חלש יותר"?, "איזה מחשבות טורדניות מציקות לי ללא הרף"?, "היכן בחיי אני מרגיש/ה תנודות קיצוניות של איבוד אנרגיה"?, "איזה טראומות עמוקות יושבות בבסיס הזיכרון הרגשי שלי"? הסערה הירחית מכוונת אותנו לבדוק מה גורם לנו לתחושות של חוסר ביטחון ולמחשבות שליליות כמו 'אני לא יכול', 'אני לא מצליח', 'אני לא שווה' וכו'. "האם זוהי שיפוטיות מוגזמת שלנו על עצמנו?", "האם אלו דימויים שליליים שבהם אנחנו מחזיקים כבר שנים ארוכות?", האם זוהי מראה ספציפית מבלבלת ששואבת לנו אנרגיה?" חוסר איזון מכל סוג מעיד על אמונות שגויות שאימצנו לרב בגילאים מוקדמים ועד היום טעינו לחשוב שהם אלה שמאפשרים לנו לשרוד כאן בעולם הקוטבי. לאורך הגל הסערה מאפשרת לרפא את המקור הכואב של חלק מנגנוני ההגנה הללו. במקום לנוע מטקטיקות הישרדות מצומצמות אנחנו לומדים להכיל את רגשותינו ולהיות אותנטיים לקול הפנימי. לקראת צינור האור וראש השנה, הסערה מזרזת את תהליך הריפוי הכולל, מגיעה עד לרמת התאים ומאפשרת להתפתחות גדולה במודעותינו. אנחנו לומדים לקפוץ בהתרגשות אל מימי החיים הסוערים והמרתקים וליהנות מנוכחות זורמת ויציבה בשנה שמתחילה. היום ננשום את הסערה לכל תא ותא בגוף ונגיד: "אני מרפא/ה את עצמי".

 
 
 

 

ה- 20/9: ערב ראש השנה: טון 3 באנרגיית השמש: בתרבויות שונות ברחבי העולם נהוג לחגוג ביום מיוחד את תחילת השנה החדשה. יום סמלי זה מציין את סיומו של המחזור הישן ותחילת מחזור עם אפשרויות מתחדשות. ראש השנה היהודי הוא אחד מהימים החשובים ביותר בשנה והוא קרוי גם "יום הדין". עפ"י המסורת היהודית זהו היום שבו מתאספים כל מלאכי המרום מכל העולמות, הרקיעים והיבשות בכדי לקבוע את גורלו של כדו"א על כל מה שנמצא בו- היבשה, המים, הטמפרטורה, בעלי החיים, הצמחים ובני האדם. ערב ראש השנה מכיוון שהוא ה'ראש' הוא בעל חשיבות מרובה לשנה כולה. ביום זה אנחנו מתייצבים ב"בית המשפט" של מעלה ומתחילים את ה"משא ומתן" שלנו לקראת השנה החדשה. תחילת השנה עם השמש מאפשרת להתחבר לאש השמש המאירה בליבנו ובעזרתה לבקש את בקשותינו לשנה שמתחילה. בערב החג ניתן להציג בפני המלאכים את בקשותינו לשפע בכל התחומים, למימוש יצירתי, למערכות יחסים אוהבות, ליכולת לזרום ולהנות מחיינו ועוד. מכיוון שמדובר בשער אנרגטי חזק, כל המחשבות והתחושות שלנו נקלטות ומשפיעות על מהלך השנה כולה. המראה מלמדת לראות את כל הצדדים הקיימים בנו, גם את אלה שלרוב אנחנו מעדיפים להדחיק. בערב החג חכמת הגל מלמדת שכדי שנוכל לראות מבעד למראות החיים, עלינו לראות בבירור את הפיזור, הניתוק וחוסר הראליות הקיימים בתוך המראה, כלומר בתוך עצמנו. כל מה שקורה הוא יצירה שלנו- המראות המקיפות הן למעשה אנחנו וכך גם הסיטואציות בחיים הם בריאה מחשבתית ורגשית שלנו. המשמעות היא במה שאנחנו נותנים לדבר! אין לאירועים ולחוויות משמעות בפני עצמם. זוהי תובנה מאד חשובה לערב החג- שהחוקר משפיע על תוצאות המחקר!

תהליך ריפוי העומק עם הסערה יכול לגרום לתחושות של פיזור ובלבול והשמש החשמלית עוזרת למקד ולרכז את עצמנו במה שנכון עבורנו לרגע הזה. המח  אוהב סדר והשמש מאפשרת לחזור לעובדות הסיפור ולעשות סדרי עדיפויות בתחומים השונים. היא ממקדת בעובדות הריאליות של המציאות ובפיתוח רצפים הגיוניים לעובדות הללו. הבלבול הולך ונפתר ככל שאנחנו מתחברים לפרופורציות ולהיגיון הבריא שבנו. כשאנו מתמקדים בעובדות ומחפשים דרכים להקל, לפתור ולהניע, אנחנו חוזרים לרגע הזה. אנרגיית השמש דוחפת אותנו להרשות לעצמנו יותר ויותר לזרום בקצב האישי שלנו. מותר! לנו לחיות בהתאם לנורמות ולרצונות האותנטיים לנו. מאד חשוב להיות נדיבים לעצמנו ולהתחשב ברגישויות הקטנות שלנו. הנדיבות מאפשרת את דרך הזרימה של המים. בערב ראש השנה אנחנו מוזמנים לנשום את אור הזהב של השמש אל אזור הלב ומקלעת השמש שממיס את תחושות חוסר האונים והבלבול של הגל. החמימות השמשית מאפשרת להתרכך, להירגע ולהיות נדיבים רגשית וחומרית לעצמנו ולסביבתנו. הנדיבות שמחלחלת לליבנו מחזקת את החיבורים ביננו לבין המראות הסובבות ומאפשרת לזרום מתוך האש הפנימית המלאה בהשראה ובאפשרויות מתחדשות. אמן!

 
 
 

ה- 21/9: א' ראש השנה: טון 4 באנרגיית הדרקון: התפילה של ראש השנה קרויה "נתנה תוקף" ובה נאמר: "נתנה תוקף קדושת היום הוא גדול ונורא ובו יקבע כל גורל אדם, נפש ובהמה"... כלומר לראש השנה חשיבות "גורלית" עבור כולנו ואנחנו מתנקים מהשליליות והחסר מתוך תקווה שהם לא יתקיימו יותר בשנה שמתחילה. ככל שאנו עושים עבודה פנימית בימים הללו ניתן להתמלא באהבה, בשמחת חיים ובעוצמה. בהקבלה לחג, הדרקון היא האנרגיה הנשית, הרכה, האימהית, המזינה והאוהבת והיא תמיד מלמדת שיעור בקבלה. כל עוד אנו מצויים בשפיטה ובביקורת עצמית, ההרס וחוסר האיזון שאנחנו מדגישים ברגשותינו ובמחשבותינו רק הולכים וגדלים. כשאנחנו רוצים משהו אבל מעצימים בחשיבתנו את החלק השלילי שבו אנו לא מעוניינים, השליליות הזאת היא מעין 'גול' עצמי. הדרך לזרז את מגנוט בקשותינו היא בלראות את היש הקיים ברגע הנתון ולשנות את צורת החשיבה מביקורת לקבלה. לאורך השנים מנגנון הביקורת התפתח בכולנו כדי לנסות להתאים לנורמות החיצוניות- המשפחתיות או הקולקטיביות. התנודה הביקורתית ל'איך זה נראה' לא מאפשרת לנו להיות מי שאנחנו. הדרקון העצמאית מזמינה אותנו להסכים לכל הצדדים הקיימים בנו וזאת בדיוק כשם שאנו מקבלים חבר טוב. אנחנו בני אדם ומותר גם לא לדעת, לטעות ולהיות חלשים. החיזוק החיובי שומר על האנרגיה בהווה הריאלי ומתוך היש מאפשר ליצור עוד ועוד יש. ביום הראשון של השנה ניתן לשאול: "כיצד אני יכול/ה להזין את המערכת שלי"?, "איפה נעים לי וקליל לי"? "היכן קל לי יותר לקבל את עצמי"? "באילו סיטואציות אני מתמלא/ה בביקורת עצמית ובשפיטה"? ככל שנקבל את מה שיש בנו ובחיינו, נחווה בהדרגה תחושה של "מגיע לי" לקבל את כל מה שמבקש/ת. תהליך קבלת היש מפיח בנו את האומץ לקפוץ בהתרגשות ובביטחון למימי החיים המרתקים. בראש השנה ננשום את הדרקון ונתמלא ברוך פנימי. נמשיך לנשום עד למצב שבו נחווה שמחה בחלקנו, על חיינו ועל מי שאנחנו. אמן!


היום הוא גם יום השיוויון הסתוי: מזה עידנים ימי השיוויון מהווים נקודות יחס בין חושך לאור עפ"יהם ניתן לקבוע את עונות השנה. התרבויות העתיקות במצרים, במקסיקו, בסין ועוד, התייחסו לימי השיוויון כאל נקודות מפנה בזמן בהן ניתן להתרפא, להשתנות ולהיטען באנרגיה מתחדשת מהמחזור החדש. ה-21/9 הוא יום השיוויון הסתווי ומסמל באופן פורמאלי את תחילת הסתיו. ממנו הימים ממשיכים להתקצר במסלולה של השמש דרומה, עד שהיא מגיעה לנקודה הכי דרומית, ב- 21/12. תחילת הסתיו עם אנרגיית הדרקון מעידה על סתיו שבו נהפוך לאם מחבקת ומערסלת לעצמנו. הדרקון תעזור לנו לראות את הכוחות, האיכויות והתעצומות שבנו. בסתיו הקרוב נחזק את האמון בעצמנו וביכולות הטמונות בנו ונזרום כמו ליטוף המים בחיי היום יום המרתקים. ככל שנשען ונסמוך על עצמנו וננקוט במחוות של נדיבות, אפשרויות להתחדשות ולהתעצמות יפתחו במציאות חיינו "הרגילה" והיום יומית. אמן ואמן!

 
 

ה- 22/9: ב' ראש השנה: טון 5 באנרגיית הרוח: כדי להקל על תהליך העומק בראש השנה הרוח מבקשת שנתחיל לנשום. כשאנחנו שואפים את מולקולות החמצן שבאוויר, אנו מתמלאים בידע הנשמה שמוזרם ישירות אל תאי גופנו ומאפשר לרגיעה פנימית. ההימצאות בצינור האור ובימים האנרגטיים של תחילת השנה מחייבים אותנו לנשום הרבה יותר במהלך הגל. ככל שננשום ונמלא את אזור בית החזה והריאות באוויר, נוכל לרפא כאבים פיזיים, רגשיים וספקות מחשבתיות. הרוח מסמלת את עקרון התקשורת ומגדילה את היכולת לבטא את עצמנו בבהירות, בפשטות ובהגיון, ללא ההשלכות הרגשיות והתרגומים הסובייקטיביים שלרוב מאפיינים את האינטראקציות השונות. הדיוק והחדות שברוח הקוואנטית מאפשרים לנו לבטא בנועם את האמת שלנו ולהקשיב בסבלנות ובתשומת לב לאמת של המראות המקיפות. בעזרת דיבור ישיר, מכבד והגיוני אנחנו מחזקים את עצמנו ואת הקשרים עם הסובבים ומסוגלים לזרום בקלות עם גלי החיים המשתנים. ביום של הסנטר האקטיביות והנועם שברוח מגבירים את כח הרצון הפנימי לרפא את הפצעים ולראות מבעד לאשליית המציאות והמראות המקיפות. ביום השני של החג ננשום את הרוח לתאי הגוף ונלמד לנוע מעניין לעניין כמו רוח קלילה ועוטפת של סתיו צבעוני. ננשום עוד ועוד עד שנצליח להיות נוכחים בעיקר של הרגע ולא בתפל של התרגומים הסובייקטיביים המצומצמים.

 
 
ה- 23/9: טון 6 באנרגיה של לילה: האמונות הדפוסיות שבהן אנחנו נאחזים, המחשבות ההרסניות שחוזרות על עצמן ללא הרף, ההרגלים המחלישים של שנים ארוכות הם מנגנוני הגנה שפיתחנו כדי לא לחוות כאב. אתגר הסערה של ריפוי הפצעים העמוקים 'מכריח' אותנו להתבוננות אמיתית בפחדים הפנימיים והנסתרים ביותר שלנו. לכן ביום ההתארגנות לקראת שיא התהליך, אנרגיית הלילה מכוונת עמוק עמוק פנימה אל תוך הנסתר במחשבותינו וברגשותינו ושם מאפשרת לגלות את המקור הבסיסי למועקה ולחוסר הביטחון שלנו. דרך תהליך עמוק של חקירה פנימית אנחנו לומדים להבין את שיעורי הנשמה המצויים בכל סיטואציה. אנו מתבוננים בבהירות במקור הכאב, שלרוב 'יושב' על תחושה של חסך באהבה ומשנים את זווית הראייה לגביו. ההתבוננות אל עומק הלילה שבתוכנו וחווית המנעד הרגשי המלא שלנו מאפשרת לרפא אמונה שגויה ולהתחבר לידע הנשמה שתמיד נגיש עבורנו. אנחנו מוזמנים היום לשבת בהיכל הלילה הנח והנעים שלנו ולנשום לילה לכל תאי הגוף. נתבונן בפחדים שעלו בנו במהלך החג והגל ונחפש את המקור הרגשי הכואב שמפעיל אותם אוטומטית. ההכרה בדפוסים האוטומטים ושינוי צורת החשיבה בנוגע למקור מאפשרים להכיל את רגשותינו ולפעול יותר ויותר מתוך קולנו הפנימי. אז אנחנו מגלים שהחיים יכולים להתמלא במתנות ובשפע ושניתן בהדרגה ליצור במציאות החיים את כל! מה שאנחנו חפצים בו. אמן!
 
 
 

ה- 24/9: טון 7 באנרגיה של זרע: הזרע בשיא הגל יחד עם ההימצאות בצינור האור וההכנה לכיפור מעידים על פוטנציאל עצום לשחרור הישן ולשינוי משמעותי באורח חיינו. הזרע במהותו מסמל שינוי ומלמד על האפשרות לשינוי ממציאות חיצונית קשה ומפרכת למציאות אפשרית וזורמת. השינוי  מתאפשר כשאנו מדגישים את מה שיש ומאפשרים לקול שבפנים להוביל. זה הזמן להתבונן ב'רצינות' בהיבטים שונים במציאות שאנו לא מעוניינים לחוות יותר. הזרע המהדהד מאפשר לשחרר את הכאב והקושי הכרוכים בפרידה ובסוף ולהתמלא בתקווה מחודשת לנוכח שפע ההזדמנויות הממתינות לנו. הסערה מאתגרת לרפא מידע כואב מתוך הד.נ.א, לנטרל הרגלים אוטומטים מצמצמים ולהרחיב את טווח קליטת האפשרויות. בגלל הנטייה האנושית למחזר שוב ושוב את אותו מידע דפוסי מוכר וידוע, אנחנו מגבילים את עצמנו ואת אפשרויות התנועה ביום יום. כשאנחנו באמת מסכימים לקפוץ אל מימיי החיים הלא ידועים, אנו נפתחים להזדמנויות חדשות שכלל לא העלנו על דעתנו. בשיא הגל ניתן לשאול: "איזה הרגלים מקובעים הגיע הזמן לשחרר מחיי"?, "מבין הפעולות האוטומטיות שאני עושה, על מה יכול/ה לוותר"?, "מה אני רוצה שיקרה בפועל במציאות לאחר השחרור והשינוי של הגל"?, "לאיזה הרגשה אני מייחל/ת"? סוף מסמל התחדשות והזרע מאפשר להתחדש בדברים שבהם אנחנו מעוניינים עכשיו. כולנו מוזמנים היום לזרוע במרץ פרחי השראה צבעוניים בקרקע חיינו, מבלי להגביל את דרכי היצירה שבהם היקום יכול למגנט אותם אלינו. פעמים רבות אנחנו זורעים את תבניות רצונותינו ומצפים לקבלם בדרך מאד ספציפית. הזרע  מלמד לכוון את עצמנו בצורה מודעת לצמיחה מבלי לפתח תלות במטרות ומבלי לייצר ציפיות מוגדרות להמשך התפתחותנו. היום ננשום את הזרע, נחווה תנועה של חיות בגופנו, נגיד- "אני מסכים להשתנות" ונפתח לאפשרויות חדשות ומרתקות של רבגוניות החיים.

 
 
 
 

ה- 25/9: טון 8 באנרגיה של נחש: הנחש מסמל יכולת להתחדשות וחיבור למשאבי החיות הפנימיים ומאפשר להשיל את העור הישן של אוטומטים מחשבתיים הרסניים והתמכרויות פיזיות. ביום היושרה הוא מבקש שנתבונן במידת החיות בגופנו. במידה ונגלה שאנו מרוקנים וכבדים, כדאי שנחקור מה מוריד את שמחת החיים ולאיזה מחשבות והתנהגויות התמכרנו. הוא מזמין  לשאול: "עד כמה אני קשוב/ה לרצון האותנטי הייחודי לי"?, "עד כמה פועל/ת מתוך התשוקה לחיים הפועמת בתוכי"?, "עד כמה אני מכור/ה להרגלים שונים"?, "עד כמה אני מחובר/ת לחיות הקיימת בגופי"?, "עד כמה אני נהנה/ת מחברת עצמי המשובחת"? הנחש הגלקטי מאפשר לחיבור מודע לתחושות הגוף. דרך יצירת תקשורת ישירה בין המוח לתאי הגוף הוא מלמד לבחור במה שממלא בחיות ונעים לגופנו ברגע. ההקשבה לדקויות הגוף ולצרכיו מובילה לשחרור התלות בחומר, בהרגלים ובהתמכרויות שפיתחנו. תהליך ההתבוננות במראות יחד עם ה"כובד" של מרכז הלוח והחגים יכולים להוביל לתחושות של בדידות וניכור ולהרגשה שאף אחד לא באמת מבין אותנו. הנחש מלמד שקודם כל יש לנו את חברת עצמנו המשובחת ושכל אחד ואחת מאתנו הוא עולם ומלואו שהכרחי ליקום כולו. אנו אהובים ונתמכים בדרכינו הייחודית ולמעשה אף פעם לא באמת לבד. הנחש מלמד להתחבר לידע הנשמה הטמון בסלילי הד.נ.א וממקום הנשמה הרחב לקבל את האינדיבידואל שאנחנו. הפסקת הדיון האינסופי בנוגע לשונות או למיוחדות שלנו ממלא  בחיות ומאפשר לנוע ביום יום מבלי הצורך באישורים או בעמידה בנורמות החברתיות. היום ננשום את הנחש, נגיד- "אני רוצה לחיות" ונתחבר לעוצמה הטמונה בגופנו. נמשיך לנשום עד שנצליח ליהנות מהכאן והעכשיו המגוונים והמרתקים של מציאות החיים.

 
 
 

 

ה- 26/9: טון 9 באנרגיה של מגשר עולמות: אנחנו חיים כאן בגוף פיזי ובמסע החיים לומדים כיצד לצאת לחופשי מהכלא האשלייתי של הרעש במוחנו. המגשר מסמל מוות שמגיע כתוצאה מריפוי הצמצום המחשבתי והרגשי ולידה מחדש לחיבור המודע לרוחב נשמתנו שבעזרתה ניתן לברוא כל רצון שלנו. תהליך הריפוי עם הסערה חייב לעבור דרך ניקוי יסודי של כמה וכמה זיכרונות ששמורים עמוק בתאי הגוף ושבאופן לא מודע יוצרים ביקורת על עצמנו ועל האחר. לקראת כיפור וביום פענוח 'עלילת' הגל המגשר מזמין לחשבון נפש עמוק ביננו לעצמנו וביננו לחברינו ובמהלכו לשחרר את הנטייה לבקר אותנו ואת הדרכים השונות משלנו. כדי לראות מבעד למראות עלינו ללמוד להתבונן באופן 'נקי' ואובייקטיבי על האנשים הסובבים, ללא הסיווגים המצומצמים של האוטומטים הרגשיים שלנו. לכל אדם יש נקודות חוזקה ונקודות חולשה והרכות של המגשר מאפשרת להרפות ולסלוח על 'טעויות'. זו החלטה אישית שלנו היכן אנחנו בוחרים לבקר. ככל שאנו מסכימים לקבל את עצמנו על כל מה שיש בנו, כך אנחנו מקבלים פרופורציות ומתאזנים גם ביחס לאחר. אנו לומדים לסלוח לסובבים על חוסר הרגישות וההקשבה, שהרי גם הם בני אדם במציאות קוטבית הישרדותית. המראות השונות מלמדות אותנו עלינו ועל המנעד האנושי הרחב הקיים. לכל אחד יש  צדדים מגוונים וכשאנחנו מקבלים זאת בעצמנו, ניתן גם באמת לקבל את האחר. ריפוי הכאב ושינוי תבניות חשיבה ממוחזרות מהילדות מובילים למצב מודעות חדש ולאפשרות של בחירה. היום ננשום את המגשר ודרך השהות עם חברים, מכרים ומשפחה ננטרל ביקורתיות ונפתח לתקשורת ישירה ומקבלת עם העולם. נמשיך לנשום עוד ועוד לאורך כל הגל עד שנצליח להרפות, להשתחרר ולסלוח.

 
 
 
 

ה- 27/9: טון 10 באנרגיה של יד: היד מסמלת את הזרימה של המים ומלמדת לנוע דרך האינטואיציה שבגוף ולא דרך הראש העמוס בפרטים ובמידעים. המים הזורמים יודעים מתי לעצור כדי לנוח ומתי לתת פוש ולהפוך לגל גואה. כך גם אנחנו לומדים למקד את האנרגיה בידיעה הקיימת בתחושות הגוף ולתת להם להוביל אותנו במציאות היום יומית. לעתים הידיעה של הגוף יכולה להיות מנוגדת לחישוביי הראש. לאט ובהדרגה אנחנו לומדים לבטוח בתחושות הללו וזורמים מתוך הרצון האותנטי שקיים בפנים. ביום של ה"פינישים" אנרגיית היד מלמדת לשחרר לחץ, דאגה ופיזור שהם תוצר של ראש עמוס שכל הזמן מחשב, מתכנן, מודד ומגדיר. לקראת כיפור וכדי להירפא לעומק עם הסערה עלינו להפסיק את ההזדהות עם השכל המניפולטיבי. היד הפלנטרית מבקשת שנתבונן פנימה ונקשיב לידיעת הגוף. היא יודעת בדיוק מה נכון לה ויש לה גם את היכולת לממש את האינטואיציות הללו. ביום של הדיוקים הסופיים ננשום את היד לתאי הגוף ונבקש לזרום מתוך האינטואיציה הפנימית מבלי לאפשר למתחים לא הגיוניים ולא פרופורציונאליים להשפיע עלינו. נמשיך לנשום ולזהות את הידע והכישורים שבנו עד שהתנועה במרחב המציאות תהפוך לנעימה, קלילה ויצירתית.

 
 
 
 

ה- 28/9: טון 11 באנרגיה של כוכב: ביום ההמסה של מה שעדיין חסום, הכוכב מבקש שנשחרר את הנטייה לפרפקציוניזם שגורמת לשיפוטיות בלתי פוסקת. השיפוטיות נעוצה במיקוד המודעות בחסר ובאין ולרוב הם אלה שמניעים אותנו לרוץ לעוד ועוד כותרות, הספקים והישגים בעולם החיצוני. אחרי כברת הדרך שעברנו בגל אנחנו מבינים שהגיע הזמן להרפות מהרדיפה האינסופית אחר הזנב של עצמנו. הכוכב המאיר מלמד שהנוכחות ברגע מתאפשרת רק כשאנחנו מפסיקים את הביקורת ומתמלאים בתחושת סיפוק על מה שכבר קיים בנו ובעולמנו. סיפוק מתאפשר כשאנו מקבלים את מה שיש וזה כולל את ה'טעויות' שעשינו. כדי לאפשר את ריפוי הסערה העמוק, הכוכב מבקש שנתבונן באילו תחומים עדיין קיימים פערים בין הרצוי למצוי. במקום להילכד בתוכם, לבקר ולהדגיש את מה שאין שמובילים לתחושת מתח ולריק, הכוכב מאפשר להכיר, להודות ואף ליהנות מכל מה שכבר יש עכשיו בנו ובמציאותינו. במקום שהגורם ליצירה יהיה הצורך וה'אין' שיוצרים חוסר שקט תמידי, הכוכב ה'חיוביסט' מלמד לשנות ביקורתיות ושליליות לפרגון ולקבלה. חכמת המאיה מובילה שוב ושוב לאותה נקודה: כדי להירפא עלינו לראות את החיובי שבנו ואת היופי והאלגנטיות הקיימים סביבנו. היום ננשום את הכוכב, נחווה רגיעה וסיפוק ונתמלא באהבה לעצמנו, לסובבים וליקום כולו. הכוכב גם מאפשר ללמוד ולעבוד עם הדרכת הנשמה בחלומות ולכן ניתן בלילות הקרובים להזמין את אנרגיית הכוכב לקראת השינה ולהגיד: "אני מסכים להתמלא באהבת הכוכב ומבקש לזכור את חלומותיי בבוקר". נכין מחברת ועט ליד המיטה ונלמד מהסימבולים שהנשמה שולחת לנו.

 
 
 
 
 

ה- 29/9: ערב יום כיפור: טון 12 באנרגיה של ירח: יום כיפור הוא היום שבו נקבעות ההחלטות הסופיות ע"י "בית המשפט" של מעלה בנוגע לשנה החדשה. כל הבקשות שביקשנו ממלאכי המרום מוכרעות עם תקיעת השופר. השופר מסמל את ההחלטה הסופית ובנעימתו מטרתו להמתיק את "הדין" המתקה אחרונה בטרם יוצאים המלאכים למלא אחר ההוראות שנתקבלו מבורא העולם. בערב יום כיפור הירח הקריסטלי מוביל לחיבור חם ואוהב בין הבוגר הנבון, המאפשר והתומך לבין הילד התוסס, החי והסקרן שבתוכנו. כדי שבאמת נחווה את פתרון הירח, אנחנו ממשיכים הערב עם מגמת הריפוי שבגל. אנרגיית הירח מכילה את מאגרי הזיכרון האישיים והקולקטיביים. כל הטראומות והאמונות הרגשיות הקיימות בנו משחר ההיסטוריה נמצאות כקפסולות של מידע בירח. ריפוי העומק של הסערה החזיר אותנו להיסטוריה של הילד הרגיש שחווה כאב בילדותו וייצר את מנגנוני ההגנה ואת חוסר האמון בעצמו ועמם את ה-" לא יכול/מוצלח/יציב" וכו'. בערב כיפור קיים פוטנציאל אדיר לשיתוף פעולה פנימי בין הבוגר לילד שבנו עד ליצירת מרכז פנימי יציב שמאפשר להתגלגלות כיפית בין הרפתקאות החיים המרתקות. הערב אנחנו ממשיכים להתבונן עמוק פנימה לתוכנו והחוצה למראות. במקום שהרגישות הגבוהה שלנו לסיטואציות ולאנשים תרפה את ידינו, היא הופכת בשנה החדשה לאיכות מחזקת של עוצמה שמקלה על תנועה אינטואיטיבית ויצירתית במציאות המשתנה. ההתבוננות במראות לאורך הגל לימדה ששום דבר אינו אישי ושאין מה להיפגע מ'הסרטים' של המקיפים. הירח מסמל סוג של תחנת תקשורת ובערב כיפור מעיד על יכולת לחיבור מודע לידע הנשמה שבנו. בערב כיפור ננשום ירח ונחווה חום ומנוחה מבפנים ואת התנקות הגוף ממידע שלילי. ננשום עוד ועוד ונחווה את חיישני הקליטה שלנו פתוחים לסימנים ולמסרים שנשלחים אלינו על הדרך. נמשיך לנשום, נתחבר לילד המופלא שבנו ונחווה עוגן פנימי יציב עד שנצליח לזרום בחכמה, באיזון ובהנאה מרגע לרגע.

 
 
 
 

 

ה- 30/9 : יום כיפור: טון 13 באנרגיה של כלב בהדרכת קוסם: יום כיפור בסוף גל המראה מעיד על קפיצת דרך ענקית בחיינו. כלב קוסמי מסמל אדם עם לב פתוח ומלא באהבה לעצמו ולמקיפים. אדם שמסוגל לראות תמונה רחבה מאד של טבע המין האנושי ולדעת כיצד לגעת בליבו של כל אדם ואדם. בסוף הגל  אנו מסוגלים להתייחס באופן אובייקטיבי ואוהב אל הסובבים מבלי להשליך או לתרגם אותם באופן רגשי אישי. ראייה אובייקטיבית מאפשרת להימצא מעבר לקיטלוגים הקוטביים של הטוב והרע ולקבל בפשטות את האדם באשר הוא אדם. סוף כל סוף הבנו שבני האדם הם מעין 'תוכנות' סגורות שממחזרות מידע, ששום דבר אינו אישי, שאף אחד לא חייב לנו שום דבר ושגם אנחנו לא חייבים. תהליך גל המראה מוביל למקום שבו אנו 'מקפידים' לשים את הפוקוס על עצמנו ולהתייחס לרצונותינו ולצרכינו בשיא ה'רצינות' הראויה מבלי לרצות את הסובבים או להיכנע לנורמות ולתכתיבים חיצוניים. כשאנחנו שומרים אנרגיה, נשארת לנו גם המון אנרגיה לתת לכל הסביבה. גל המראה יחד עם הסינכרון החגיגי לימד להיות נוכחים בכל מצב ועם כל אדם. למדנו להטעין את עצמנו באנרגיה חיובית מבפנים, ללא התלות האוטומטית בפידבקים ובתשומת הלב של החוץ. להפסיק להשליך את ה'צרות' שלנו על אחרים וכן להימנע מהתערבבות רגשית בדרמות של הסובבים. כתוצאה מכך הגענו לאיזון הקטבים שבתוכנו ולדרך האמצע הנכונה לנו. הגל מוביל ממראה שממגנטת נוכחות קלילה, משקפת וממוקדת בכאן ועכשיו אל כלב שמחבר בין הכוונה ללב, נוכח עם לב פתוח ואוהב ומלא בשמחה על קירבתם של בני האדם ועל האהבה הקיימת בעולם. תהליך הריפוי וההטענה  פותחים את ליבנו ומאפשרים ליצירת אינטימיות נינוחה בקשרים הקרובים תוך כדי תקשורת הגיונית ומפרה. אנחנו לומדים ליצור שפה מסוג אחר, שפת הלב שיכולה לחבר בין עמים שונים, בין דורות ובין חלקים נפרדים בתוכנו. הכלב הקוסמי הוא ההתגלמות של מי שיכול לדבר את שפת הלב ושפרץ מבעד לקודים של השפה, הזמן והמרחב . כך שבכיפור הנוכחי יש פוטנציאל לפריצת דרך משמעותית! ניתן להתחבר לתדר של הקסם הפלאי ולקודים של חיי נצח. הכלב הקוסמי מבשר על אחרית הימים, על אפשרות למצב של הרמוניה ושל אהבה בעולם. אמן ואמן!

 

מצאת יום כיפור ועד לשמחת תורה ניתן לערער על כל החלטה שנתקבלה ביום כיפור. זהו עדיין לא "פסק הדין" הסופי והמוחלט, כך שגל הקוף הבא עלינו לטובה אנו מוזמנים לבקש הקלות ומתנות חיוביות מהיקום עד לשמחת תורה שבה נקבעת ההחלטה הסופית.
 

 

מאחלת לכולנו שגל המראה  יוביל אותנו מבעד למראה...

אל עבר "ואהבת לרעך כמוך"!

ראש שנה שמיח ושנה עם המון פלאי רגע

ויום כיפור של חיבור לנשמתנו העצומה!

 

בברכה ובאהבה,

טליה.

 
***
לכל קוראי התחזית שלום
בקרוב האתר ירד מהאוויר למטרת בנייה מחודשת.
במידה ואתם רוצים שהתחזית תגיע אליכם, אנא עדכנו אותי במייל 
ל:  talya@mayazone.co.il
 

 

 
 


 


להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.