עברית  |  English  |  
 

אני מתרגשת ומתכבדת לשתף בקטגוריה חדשה ולהכניס אל תוך ה- MayaZone את .TalyaZone
ב- 6/9/20:13, במגשר עולמות משחרר בגל הלוחם ובראש השנה היהודית, השתחרר אצלי משהו ונפתח ערוץ ישיר אל תוך עולם המוזיקה המופלא!
שמחה לשתף בסקיצות של השירים שפירסמתי לבינתיים.מקווה מאד שתהנו!
 
 
 
ברוכים הבאים לתחזית המאיה
גל השמש

 
 
ברכות לכולנו:
האנרגיות שמוזרמות במחזור הצ'ולקין שהחל ב- 4/4 מתחזקות יותר ויותר עם כל גל ומאפשרות לשינוי מהותי בגישה ובהתנהלות שלנו בנוגע לזמן. קיים הפוטנציאל לקלוט שהמודעות האנושית מגבילה את עצמה לתפיסת זמן לינארית של עבר- הווה- עתיד שמבוטאת בלידה ובמוות. לאט ובהדרגה אנחנו לומדים לנוע מתוך זמן פנימי ומתוך ידיעה וודאית שהכל קורה תמיד בול בזמן. 
בעידן הנוכחי הכל קורה הרבה יותר מהר- כמויות של אינפורמציה מציפות את גלי האינטרנט, התקשורת עם הסובבים אפשרית מכל מקום, השבועות והימים חולפים במהירות מסחררת ושינויים פנימיים וחיצוניים מרחיקי לכת מתרחשים עכשיו במציאות החיים. במודעות של בני האדם קיימים שלושה מימדים: אורך, רוחב ועומק. מבחינתנו מימד הזמן הוא מימד נוסף, רביעי והוא חיצוני לנו. הזמן מחולק על ידנו למקטעים לינאריים של שבועות, ימים ודקות שעבור רובנו מתקיימים בכל מקרה והם סוג של אמת מוחלטת. באשליה הלינארית המדידה נדמה לנו שיש גורם חיצוני שכזה הקרוי זמן, שחולף ומתקתק מרגע לרגע ואנו מודדים ומתאימים את עצמנו ביחס אליו. ידע המאיה מיועד לעזור לנו להבין שאנחנו אלה שנותנים את המשמעות לזמן ועמו גם לתהליכים הביולוגיים. למעשה אנו טועים לחשוב שהזמן נמצא אי שם בחוץ. היחס לזמן הוא קריטי בדרך ראיית המציאות שלנו ומשפיע על כל רגע במציאות החיים. העבודה היום יומית עם הקודים הגיאומטריים של הזמן והתנועה במרחב המציאות על גבי הגלים, בהדרגה מאפשרות לשינוי היחס לזמן ולנוכחות יותר ויותר מלאה ברגע העכשווי. אנו לומדים לצמצם את התנודה אל העתיד הווירטואלי ואל העבר הלא רלוונטי שיוצרים את אשליית הזמן. ככל שאנו ממקדים את המודעות שלנו בהווה הממשי היחידי שקיים, ניתן לזרום מרגע לרגע בנוכחות נינוחה בגוף. לאט ובהדרגה אנו מתחילים לקלוט שהזמן קיים בתוכנו ושאנחנו אלה שאחראיים על בריאת המציאות שלנו. 
ביום האחת עשרה של גל השמש שמתחיל עכשיו אנו חוגגים את חג השבועות! החל מפסח אנחנו עוברים תהליך של שבעה שבועות שמתחיל בגאולת הגוף ומסתיים בגאולת הנפש. בחג הפסח מקובל להקריב שעורים שהוא מאכל בהמה משום שהסימבול של החג הוא חרות גופנית ובסיום התהליך בשבועות נהוג להקריב חיטים שהוא מאכל אדם שהסימבול שבו הוא החרות שבמתן תורה. מטרתם של הימים הללו היא לגרום לנו לערוך בדק בית פנימי קפדני שכולל את כל ההיבטים בחיינו. אנו מתבקשים לערוך חשבון נפש אמיתי ועמוק על מנת שנוכל לזרוע וליצור שינויים מרחיקי לכת בחיינו. מרגש ומדויק הסנכרון של שבועות עם העבודה פנימה שאנו עושים בגל השמש. גל השמש עוזר להתנהל מתוך החיבור לאש הנשמה שקיימת בכולנו. הוא מאפשר לשינוי פנימי בנוגע למהות הבחירה ולהיפתחות לאפשרויות זרימה חדשות במציאות החיים. השמש מובילה אותנו צעד אחר צעד עד לאדם קוסמי ששמח בחלקו ושצועד בקלות במעבדת החיים המרתקת. בהקבלה לשבועות האדם בסוף הגל מסמל אדם שמשוחרר מההגבלות וההתניות הדפוסיות, פתוח להדרכת הלב ומחובר ליושרה הפנימית שלו. 
ההקבלה של שבועות לגל השמש מאפשרת להאיר מתוך עצמנו ולהכיר ביש הקיים במציאות עד שנחווה חיבור ישיר לנשמתנו העצומה שאינה כבולה לזמן ומרחב. בחג מתן תורה ניתן לחוות את התנועה האינטואיטיבית מתוך זמן פנימי. אז שיהיה לנו גל שמש מאיר שיאפשר לנו להפוך לשמחים בחלקנו. אמן!
 
ה- 13/5: טון 1, היום הראשון בגל השמש: השמש היא אלת הפרחים ומסמלת את המושלמות וההרמוניה הקיימים בפרח. בכל פעם שנכנסים אל תוך שדה של פרחים, מגוון הצורות והצבעים מפעים את ליבנו. פרחים הם למעשה מרקמים גיאומטריים מושלמים שפותחים אותנו לחוויה לבבית של אחדות. בגל השמש אנו לומדים להפוך לפרח שמתבונן בפליאה על המצוי בחייו ורואה את המושלמות הקיימת בבריאה על אינסוף הצורות האינדיבידואליות שבה. המילה מושלם יכולה לבלבל משום שהיא יוצרת אובססיה מחשבתית אחר אידאל שלא בהכרח קיים. השמש מלמדת להפסיק את השאיפה הבלתי אפשרית לשלמות ובמקומה מלמדת להיות שלמים עם עצמנו ועם מה שכבר יש בנו ובחיינו ברגע זה ממש. אחרי גל היד הגדוש בעשייה שבו למדנו לזרום עם הרצונות שלנו, עכשיו הזמן לדייק ולהבהיר לעצמנו אספקטים שונים במציאותינו המשתנה. השמש נותנת את הדחיפה להתבונן באפיזודות השונות שאנו נעים דרכן ועוזרת להחליט במה כדאי לנו להתמקד עכשיו. למשך שלוש עשרה הימים הבאים היא מושכת אלינו אש חמה, יצירתית ולוהטת שחודרת לכל רובד ונדבך בחיינו ועוזרת לפתור בלבול פנימי וחוסר בהירות. אנו לומדים למצוא סיפוק בתוכנו ומפסיקים להציב סף קריטריונים בלתי אפשרי לעצמנו ולאחרים. כתוצאה מכך ניתן לנוע במציאות באופן חופשי וממוקד ובנדיבות שופעת כלפינו וכלפי הסובבים. השמש המגנטית ממלאה אותנו בחמימות פנימית ומחברת לאידאלים נעלים של אהבה לבבית. אחרי תהליך של חקירה עצמית היא מובילה לחיבור לקול הפנימי שכל הזמן מדריך אותנו ושהוא האינטואיציה. כשאנו באמת קשובים לרצון הפנימי שלנו, אנו מאפשרים למושלמות ולהרמוניה השמשית לחלחל אל תוך מעשינו השונים. היום ננשום את השמש ונגיד: "אני מסופק/ת מעצמי ומחיי". נאפשר לשמש לחבר אותנו לאהבת הנשמה שתמיד 'זמינה' עבורנו ונקרין אהבה אינסופית זו לעצמנו ולאחינו בני האדם. 
 
 
 
 
ה- 14/5: טון 2, באנרגיה של דרקון בהדרכת הלך שמים: הדרקון היא האנרגיה הנשית בשיא התגלמותה ומסמלת את יכולת הקבלה שלנו את עצמנו ואת חיינו. כמו שד אימהי שמזין בחום ובאהבה את תינוקו היא מלמדת להזין את גופנו במה שמחייה אותו, את נפשנו באהבה ואת מחשבותינו בהשראה אלוהית. היכולת לזהות שאנו הבוחרים והיוצרים ולחוות תחושת חופש במציאות היום יומית מתממשת ברגע שאנו מקבלים את עצמנו ואת מה שיצרנו עד היום. עם הדחיפה של השמש לכוונה לבבית ולדיוק במחשבות ובמעשים, אנרגיית הדרקון מראה לנו היכן אנו עדיין מלאים בביקורת עצמית ובנוקשות פנימית. הלמידה היא לשחרר את ההרס העצמי שבא לידי ביטוי במחשבות שליליות על עצמנו בפרט ועל החיים בכלל. זו בחירה אישית שלנו היכן אנו שופטים את עצמנו. אנרגיית הדרקון הירחית מאתגרת להשתחרר מהכלא המחשבתי השלילי האוטומטי הזה. הפחדים השונים שלנו מוקרנים לעולם כתמונה הולוגרפית, נתקלים במסה בחלל וחוזרים אלינו כמציאות. לאורך הגל אנו מוזמנים לשים לב למחשבות, למילים ולמעשים שלנו. המחשבות שלנו המבוטאות במילים הן שיוצרות את מציאותנו, כפי שנאמר "חיים ומוות ביד הלשון". כמו משק כנפי הפרפר שעובר מבעד למרחבים, כך גם המחשבות שלנו יוצרות מציאות מידית. ככל שנקפיד להשתמש במילים חיוביות ונלמד את העוצמה הטמונה בהקרנות הפנימיות שאנו משדרים ליקום, נוכל לברוא את רצונותינו באפס זמן (אמן!). חכמת הגל מלמדת להתבונן באותם הדברים שמזינים אותנו וגורמים לנו לחייך, בכישורים הקיימים בנו וכיצד ניתן לבטא אותם ביום יום בדרך שנעימה לנו. ברגע שנקבל את עצמנו ואת חיינו באהבה, כדאי לשים לב כיצד בקשותינו נוצרות בסינכרוניות המופלאה של פעימת החיים. הלך שמים המדריך היום מלמד שיכולות הבריאה שבנו ילכו ויתחזקו ככל שנשמור על גבולות ברורים ונקפיד להקשיב לצרכים ולרצונות האמיתיים שלנו. באוטומטים הרגשיים לכולנו קיימת נטייה להרס עצמי ובמקרים רבים אנו מעמידים את עצמנו במצבי התעללות של ממש. הדרכת הלך שמים מאפשרת ליצירה של עוגן נחוש והחלטי בתוכנו שמסוגל להגיד "לא" אסרטיבי לכל מי ומה שלא מתאימים לו. באתגר השער הוא מבקש ש"נקפיד" לעשות בדיוק את מה שטוב ונעים לנו מבלי להרגיש אשמים, מוזרים או להדביק כותרת אחרת על מה שאנחנו רוצים. כשאנו מתייחסים במלוא ה"רצינות" לעצמנו ולרצונות שלנו, הרעש במוחנו הולך וקטן. ברגע שאנחנו מציבים את הגבולות, נוצר עבורנו חלל נרחב ללמידה, להתפתחות ולחיבור לחכמת הנשמה. היום ננשום את הדרקון ונעשה סריקה של כל מה שיש בנו ובחיינו. נגיד: "כמו שאני זה הכי טוב שיש" ונחווה רגיעה.
 
 
 
 
ה- 15/5: טון 3, באנרגיה של רוח בהדרכת מגשר העולמות: אנרגיית הרוח מסמלת את יונק הדבש הססגוני שמקפץ לו בשמחה מעניין לעניין. בגל השמש אנו זקוקים לאנרגיה הזכרית האקטיבית הקיימת ברוח כדי שנוכל לזרום עם אש היצירה השמשית שבתוכנו. ביום שבו מתחילים לזרום לכיוון פתרון האתגר, הרוח מאפשרת לנוע בקלילות מסיטואציה אחת לאחרת תוך כדי ביטוי ברור ומדויק של רצונותינו. כדי שנוכל להפסיק את הביקורת וההרס העצמיים עלינו ללמוד להגיב באופן הגיוני ופרקטי להתרחשויות השונות בחיים. הרוח החשמלית ממלאה אותנו בהגיון בריא ומגדילה את היכולת להתבונן בעובדות ולפתח עליהן רצפים הגיוניים. זאת במקום התרגום הסובייקטיבי האוטומטי לעובדות הריאליות. הרוח מסמלת את עקרון התקשורת ולאורך הגל מלמדת לבטא את האמת שלנו באופן הגיוני ובהיר. ביום הזרימה האינטואיטיבית היא מפיחה אויר בריאותינו, ממלאה את מוחינו במידע מתחדש ואז מלמדת לבטא את רצונותינו בנועם, בחדות ובהומור. המגשר המדריך מאפשר לרפא כאב רגשי שגורם לביקורת הבלתי פוסקת. לאחר מכן הוא דוחף לשחרר סיטואציות ותבניות חשיבה שכבר לא מתאימות יותר למציאות חיינו. המגשר מלמד שהכל תלוי באופן החשיבה שלנו וכדי שנוכל לחשוב באופן חיובי, ניתן ורצוי לשחרר זכרונות רגשיים תאיים טראומתיים. לאורך הגל אנחנו מוזמנים לנהוג כלפי עצמנו כמו רוח חמה, נעימה ומלטפת ובעזרתה לרפא את הדפוסים הרגשיים שמנעו מאתנו עד היום אהבה עצמית וקבלה של מידע ישיר מנשמתנו האדירה. 
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "רוח", "השפעה חודרת", "העדין" (הקסגרמה 57), לפיה עלינו ללכת בדרכה של הרוח העדינה והבלתי פוסקת (רוח 3), להגדיר לעצמנו מטרות ברורות ולקיים אותן לאורך זמן (הלךשמים בהדרכה). ההצלחה מגיעה בהדרגה ומביאה עימה בהירות הולכת וגוברת של התכלית שלנו (שמש 1). הזמן דורש סבלנות, מחויבות ארוכת טווח וחזון של מה שברצוננו להשיג בסופו של דבר (דרקון 2). . 
 
 
 
ה- 16/5: שער: טון 4, באנרגיה של לילה בהדרכת סערה: ביום הרביעי של הזריעה המנטלית אנרגיית הלילה מאפשרת להיכנס עמוק עמוק פנימה אל תוך ההיכל המקודש שבליבנו ושם להתחבר לאור של אהבה ולמידע מחודש. ההרס והביקורת העצמיים הם תוצאה של כאב רגשי מאד גדול (כפי שהבנו עם המגשר המדריך אתמול) והלילה מלמד לצלול אל תוך מורכבות הדפוסים הרגשיים ולהרחיב את זווית הראייה לגביהם. בעולמנו קיימת חשכה רבה שבאה לידי ביטוי בקשיים, במלחמות, במשברים כלכליים, במחלות, בתחושות יאוש, בידוד והרס. החשכה הקולקטיבית והאישית נובעות מחוסר בידע ומניתוק מהנשמה והאהבה שבפנים. כדי להגיע למצב שבו אנו רואים עם השמש את המצוי בחיינו כשלם, עלינו להתבונן אל תוך עומק המידע הקיים בתוכנו ולזהות את הרגשות הכואבים שמונעים זאת מאתנו. בעזרת אנרגיית הלילה העצמאי אנו לומדים לרפא את המקור הכואב, לפתח נקודת מבט רחבה יותר בנוגע למנגנונים האוטומטיים שלנו עד שאנו חווים נחמה ובית מבפנים. הסערה המדריכה היום מחזקת עוד יותר את התהליך בכך שהיא מרפאה כאב רגשי ודחיסות מנטלית או פיזית. היא עוזרת להתחבר למקום נקי ופשוט בליבנו שנותן אמון בעצמו ובעולם וקופץ בהנאה למימיי החיים המרתקים. לאורך הגל אנו מוזמנים ליצור לעצמנו מרחב שבו נרגיש נינוחים ובבית ובו נמשיך לרפא את עצמנו ונרחיב את זווית הראייה שלנו. בהיכל הלילה שלנו אנו יכולים להירפא, להתחבר לאינטואיציה שבנו, לראות את היופי והחכמה האלוהית שקיימים כבר עכשיו במציאות שלנו ולקבל את שלל המתנות הצבעוניות שממתינות לנו בתוך תוכנו.
 
 

ה- 17/5: טון 5, באנרגיה של זרע בהדרכת אדם: אנו נמצאים בגל שמאפשר להתחבר לאור האהבה הנשמתי של השמש שבליבנו ולשם כך הזרע הקוואנטי דוחף היום להסכים לשינוי מהותי בחיים ואז גם להשתנות. ככל שנזהה את הצמיחה החיובית המתרחשת בנו ובחיינו במהלכם של שינויים ואת הרצף ההתפתחותי שעברנו בחודשים ובשנים שחלפו, נוכל להתחבר לעוצמה הנשית המקבלת הקיימת בכולנו. לרוב אנו מפחדים לשנות את המסגרות, ההרגלים וה'חוקים' שהתרגלנו לחיות ע"פיהם. רובנו נעים מתוך הילוך אוטומטי ומתפשרים על דברים רבים כי הם בטווח הידוע והמוכר. עם הזרע היום אנו מלמדים את עצמנו שכל שינוי הוא לטובה ושזרימה עם שינויים מאפשרת להפתעות משמחות ולהתפתחות אישית. השינויים מעידים על גדילה ועל היכולת לברוא את עצמנו מחדש בכל רגע נתון. ביום החמישי הזרע מאפשר לקלוט את הרווח הטמון בשינויים בחיים ואז גם מניע אותנו ליצור אותם. במקום להחזיק באותן תבניות נוקשות המלוות אותנו במשך שנים ארוכות אנו לומדים לזרום, להשתחרר ולצמוח. האחיזה ה"אובססיבית" במצבים קבועים מונעת חיבור לעוצמה מאד גדולה הטמונה בכל אחד ואחת מאיתנו. האדם מדריך אותנו היום ללכת בחכמה בדרכינו, כשאנו פוקחים את עינינו לשפע ההזדמנויות שצצות להן ברגעים רבים על הדרך. הדרכת האדם מאפשרת לקבל את הדרך שבחרנו לעצמנו וכן את אינסוף הדרכים של הסובבים אותנו. ככל שאנו לומדים לנטרל את השיפוטים הסוביקטיביים שלנו ולקבל את "האדם באשר הוא אדם", אנו מגדילים את שיתופי הפעולה ואת ההשפעה שלנו בעולם. היום ננשום את הזרע ונגיד: "אני מסכים/ה להשתנות". לאט ובהדרגה אנחנו מתחילים לנוע עם לב פתוח ומאפשרים לשינויים מרחיקי לכת להתרחש עכשיו במציאות חיינו. 
 
 
 
ה- 18/5: טון 6, באנרגיה של נחש בהדרכת נחש: ביום שבו אנו מתחילים לזרום עם הפלוס בחיים, מופיע הנחש הצבעוני והנוכח ומחבר אותנו אל חכמת הגוף שלנו. לאורך הגל השמש מזרימה אלינו מידע מחודש, אור וחום וכדי שנוכל להכיל את האש הלוהטת, הנחש מלמד כיצד לחבר בין המח אל תאי הגוף ולהתענג על מציאות החיים הפיזית. אנו נמצאים כאן בכדור הארץ, במציאות דואלית בתוך גוף אנושי והנחש מאפשר לשמוח על הנוכחות הממשית בגוף ועל תהליכי החיים המגוונים. כדי לארגן את מגוון העניינים שמתרחשים עכשיו במציאותינו המשתנה, הנחש מפיח בנו את שמחת החיים ומאפשר פשוט להנות מכל מה שקורה. אתגר הדרקון שמלמד לקבל את עצמנו כפי שאנחנו ברגע זה ממש הולך ומתאזן כשאנו מצליחים להיות נוכחים בתוך הגוף וכמו כן כשאנו מכירים בייחודיות שלנו ומברכים עליה. במקום להדגיש את השונות ואת חוסר השייכות, הנחש הקצבי מלמד להתמקד באותנטיות ובעוצמות הקיימות בנו. כמו שאנחנו בדיוק הכרחי ליקום כולו! במקום להתמקד בנורמות ובחוקים החברתיים, הנחש מחבר אותנו לאינדיבידואליות ולרצונות האמיתיים שלנו. לקראת שיא הגל אנו לומדים לשמוח על החיים שלנו ועל התפקיד הייחודי והמיוחד ששמור אך ורק לנו במכלול הכולל של תהליכי היקום. היום ננשום את הנחש, נגיד: "אני רוצה לחיות" ונחווה את פולס החיים בליבנו.
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "אנרגיה פוטנציאלית" (הקסגרמה 26), על פיה קיימת בידנו עכשיו אנרגיה עוצמתית שמאפשרת להגשים משימות מרחיקות לכת (זרע 5). לפי הסינים היכולת לשלוט בכוחותינו, לכוונם ולרסנם מביאה להצלחה מרובה (נחש 6). עלינו להעריך מחדש את המטרות שהצבנו לעצמנו, לבדוק האם הן ראויות ולטובתם הנעלה של כל הנוגעים בדבר והתבוננות זו מובילה אותנו אל עבר מימוש עצמי (דרקון 2). זהו זמן לפריצת דרך משמעותית שיכולה לשנות לגמרי את חיינו (לילה 4). 
 
 
 
ה- 19/5: טון 7, באנרגיה של מגשר עולמות בהדרכת מראה: המגשר המהדהד בשיא הגל מאפשר לקלוט שהחיים הם במה ושאנחנו השחקנים הראשיים. אנו בוחרים גם באיזה סרטים להשתתף וגם מפתחים ויוצרים את התסריטים השונים. כולנו חיים בסרט אחד גדול וממוחזר בהתאם לדפוסים הרגשיים שנוצרו בנו בילדותנו והגיע הזמן לשנות את התסריטים שלא נעימים לנו. זה הכל עניין של בחירה מאיפה לחיות- ממה שאין וחסר ומגביל או ממה שיש ואפשרי. הפצעים המדממים מהילדות לרוב משאירים אותנו באותן בחירות מצומצמות ואוטומטיות. בשיא תהליך החיבור לשמש הקורנות שבתוכנו, המגשר עוזר לרפא רגשות כואבים שמצמצמים את האפשרויות שיש בחיים. היכולת להתחבר לאנרגיה הספיראלית של הנשמה קיימת בידינו בכל רגע נתון ולשם כך עלינו לרפא זכרונות כואבים מתוך תאי הגוף ולפנות מקום למידע חדש ואחר. המראות הסובבות לאורך הגל מדריכות ומשקפות לנו איזה דפוסים מעיקים עכשיו על המערכת שלנו. עם המראה המדריכה אנחנו לומדים שהמון אנרגיה מתבזבזת על השלכות ותרגומים של הסובבים. כל אחד והסרט שלו. כל אחד והתפקיד שהוא בוחר לשחק. שום דבר לא באמת אישי או מכוון נגדנו. דרך אינטראקציות עם העולם אנו משחררים שיפוטים שכליים על בני האדם וכך מתחברים לעוצמה הטמונה בתוכנו. שיא הגל מלמד שרובם של בני האדם 'סגורים' בתוך מערכת המידע הרגשית שעליה גדלו וכל אחד מסתובב בתוך בועה משל עצמו. ככל שנלמד לנוע אל מעבר לדינמיקות רגשיות השלכתיות מרוקנות, נוכל פשוט להיות מי שאנחנו, שלווים, נוכחים ושמחים על הרגע. היום ננשום את המגשר, נדמיין אור לבן בכל הגוף ונאפשר לריפוי להתרחש.
 
 
 
ה- 20/5: טון 8, באנרגיה של יד בהדרכת קוף: ביום של היושרה היד עורכת בדק בית "רציני" ומחפשת תשובות כנות ומדוייקות לשאלות שמטרידות אותה. אנרגיית היד מלמדת לזרום כמו גל בחיים ולנוע בהנאה מעניין לעניין תוך כדי ביטוי מבריק של הכישורים הטבועים בנו. בכולנו קיימת היכולת לנוע בקלילות ובכיף במציאות החיים מתוך הרצון האותנטי שלנו ולא מהצורך האוטומטי. היד הגלקטית מזמינה לחקור את המעצורים הקיימים בתוכנו שמונעים זרימה קולחת במציאות. אנו מוזמנים לשאול את עצמנו: "האם אני נאמן/ה לידיעה הפנימית שלי"?, "האם אני מדאיג/ה ומלחיצ/ה את עצמי או שפשוט עושה את מה שניתן לעשות לקידום רצונותיי"?, "האם אני נותנ/ת מקום לפגיעות, לרגישות ולאנושיות שבי וזורמ/ת בחיים בקצב הנכון לי"?, "האם אני מבטא/ת את היצירתיות והמקוריות הקיימים בי בחיי היום יום "?, "האם אני קשוב/ה לידע הגוף האינטואיטיבי או שהראש הוא זה שמנהל אותי"?, "האם אני לוקח/ת כל דבר ברצינות או שמא גם משתעשע/ת ממשחק החיים המרתק"? התשובות הכנות לשאלות הללו מייצרות בתוכנו כוח פנימי שיודע לנוע מנקודה לנקודה מתוך החיבור לרצון האותנטי שלנו. ביום השמיני היד היודעת מחברת אותנו לידיעה פנימית אינטואיטיבית בנוגע להיבטים השונים של העשייה שלנו במציאות חיים. הקוף בהדרכה מאפשר להשתעשע מכל מה שקורה לנו ולנוע למקומות שבהם כיף, קליל ונעים לנו. ככל שאנו זורמים מהאמת שבפנים, הקוף מעמיק את החיבור הישיר שלנו לנשמתנו האדירה וממלא אותנו בהשראה גאונית ובהברקות של הרגע. . 
 
 
 
ה- 21/5: טון 9, באנרגיה של כוכב בהדרכת זרע: אנרגיית הכוכב מסמלת את ונוס, את פסגת ההרמוניה, האהבה והיופי בעולמנו ומאפשרת להתחבר למרכז שבליבנו. תדר האהבה 'זמין' עבורנו בכל רגע נתון. הכוכב מלמד כיצד להצית בכל פעם מחדש את האהבה שקיימת בנו. לא מדובר בלאהוב את עצמנו אלא בחיבור לאהבה שפשוט תמיד נמצאת בתוכנו ומאפשרת לרכות ולחמימות פנימיים. כוונת גל השמש יחד עם הסנכרון לשבועות היא למלא את חיינו ברטט מעודן שמאיר רבדים חדשים ועמוקים שעד היום לא היתה לנו האפשרות להחשף אליהם. גלי המאיה מלמדים שקרני האור הסולאריים בעולם הפיזי הן רק חלק מזערי מיכולות הראייה שלנו. ככל שאנו מחוברים לאהבה שבנו, אנו נפתחים לראיית הנשמה שהיא המקום הרחב, היפה, הנדיב והעוצמתי הקיים בכולנו. כרגע אנו רואים את החיים רק מהדפוסים הטבועים והמצומצמים. כדי לראות מעבר עלינו לרפא כאב ושליליות וביום של "נפילת האסימון" הכוכב מטעין אותנו במידע חיובי ובאופטימיות. אנו לומדים שככל שנדגיש את החיובי שבנו, במקום את השלילי, נוכל לאהוב את עצמנו בדיוק כפי שאנחנו. ככל שאנו מתמקדים ביש, החיים מתמלאים בעוד ועוד יש. הזרע המדריך ממלא אותנו באומץ להשתנות ובצורה מודעת ומכוונת לפעול להגשמת חלומותינו. ברגע שנזרום עם ההזדמנויות היום יומיות הנקרות בדרכינו, מבלי לצמצם מראש את האופן שבו הדברים אמורים לקרות, נחווה מבפנים את האהבה של הכוכב. אנו מוזמנים היום לנשום את הכוכב לכל תאי הגוף ולהתמלא באנרגיית האהבה והיופי של ונוס. 
 
 
 
 
ה- 22/5: טון 10, באנרגיה של ירח בהדרכת אדמה: אנרגיית הירח מלמדת להתגלגל כמו כדור במציאות החיים, פתוחים ל-360 מעלות של אפשרויות. ביום של ה'פינישים' האחרונים אנו מבינים שהקושי בראיית היש ובחיבור לאהבה שבפנים טמון בזיכרון רגשי כואב שנצרב בנו בתקופת הילדות. ביום של דיוק תהליך הגל, הירח עוזר לרפא פצע ישן ומשחרר מאתנו זכרון טראומתי מהילדות. הלמידה היא שהחיבור לאש הנשמה שבנו תלוי בריפוי כאבים רגשיים (שברובם קשורים בילדות) שמצמצמים את דרך ההתבוננות שלנו על העולם ואת האפשרויות שקיימות עבורנו בחיים. ריפוי הכאב מגדיל את הראיה ומאפשר לזרום במלוא העוצמה שלנו. אנרגיית האדמה המדריכה היום מזרימה מידע חדש שמאפשר להתעוררות פנימית. היא מאפשרת לקלוט את הדרכת הנשמה שמעבירה לנו הנחיות בכל רגע ולתרגם אותה באופן מעשי אל תוך המציאות היום יומית. הירח מסמל תחנת תקשורת וביום הפלנטרי מרחיב את יכולת השידור והקליטה לסימנים שהיקום שולח אלינו. מכאן שהרבה מאד מסרים נשלחים עכשיו על מנת שנתעצם מבפנים, נסתנכרן ונזרום כמו גל. מעבר לצמיחה האישית שלנו הגיע הזמן שנפעל בדרכינו הייחודית גם למען התפתחות המודעת של האנושות כולה. בידי כולנו תמיד קיימת הזדמנות לתרום. ככל שיותר בני אדם ישדרו תבניות מחשבתיות של יש שלום, יש אהבה, יש פתרונות, רשת האור הפרוסה מעל לכדו"א תלך ותתעצם. אנו מוזמנים לנשום היום את הירח, לבקש לרפא את תאי גופנו מרגשות כואבים ולקבל סימנים להמשך הדרך. 
 
לפי החכמה הסינית, האנרגיה שמלווה אותנו בימים אלה קרויה: "המקור" ("הבאר") (הקסגרמה 48), על פיה קיים מקור (שמש 1) שמכיל את האמת הקולקטיבית של המין האנושי שמקבל מהתנסותו של היחיד ומעניק לטבעו של היחיד. החדירה למקור של נבכי המין האנושי מאפשרת נתינת מענה לצרכים ולרצונות האישיים (ירח 10) ולנגיעה כנה בעומק הרגשות של עצמנו ושל אחינו בני האדם (כלב 11). נדרש עכשיו שיתוף פעולה אמיתי עם השותפים שלנו לקארמה (יד 8) כדי שנוכל לממש את המטרות שלנו ולחוות בחיינו את האמיתות האוניברסאליות (כוכב 9). 
 
 
 
 
ה- 23/5: ערב שבועות: שער: טון 11 באנרגיה של כלב בהדרכת כלב: כמה מרגש הסנכרון של ליל שבועות עם הכלב שמאפשר לפתוח את הלב. בליל שבועות נהוג להישאר ערים כל הלילה ולהזין את עצמנו בדברי חכמה עד למצב של טוהר וקבלה. הכלב מלמד לאהוב את עצמנו וכתוצאה מכך ניתן באמת לאהוב גם את האחר, כפי שנאמר "ואהבת לרעך כמוך". פעמים רבות אנו נוטים לשכוח את ה"כמוך" ומוצאים את עצמנו מלאים בביקורת עצמית ובתסכול. ליל שבועות מיועד לנטרל את הדינמיקות הרגשיות השואבות, עד שאנו מצליחים להקשיב לעצמנו ובהתאם לכך לזרום בהנאה בדרך האמצע הנכונה עבורנו. הסנכרון עם הכלב המשחרר מלמד ששום דבר לא קורה בחוץ! אלא שהכל קורה ביננו לבין עצמנו. בלילה של בדק הבית הפנימי האינטנסיבי הכלב מעיד על כך שחוסר הקבלה העצמית שלנו נעוץ בחסך רגשי פנימי שמניע אותנו אל עבר דרמות וקיצוניות בחיים. בתוכנו קיים מקור אהבה פנימי אינסופי. לרוב אנו לא מחוברים אליו וכמהים לקבל אהבה מהחוץ. הכלב מלמד להפוך לחברים הכי טובים של עצמנו ובכך להתייחס במלוא ה'רצינות' לרגשות ולרצונות האישיים שלנו. רק כשאנחנו קשובים לרצונות ולצרכים שלנו, ליבנו יכול להפתח גם לאחרים. רק כשאנו נוהגים באהבה כלפי עצמנו, אנחנו יכולים להעניק אהבה גם לקרובינו ולחברינו. בליל שבועות קיים הפוטנציאל לשחרור התלות באנרגיה של החוץ ובחיבור לאהבה שבפנים. הכלב מלמד להפסיק את התלות בתשומת לב ובאישורים מהסביבה ומהעולם. אנו מבינים שהמעורבות הרגשית וההזדהות שלנו עם אנשים ועם סיטואציות שונות מבזבזת לנו אנרגיה מרובה ושואבת לדינמיקות דרמטיות של השלכות, תרגומים וחשבונאות. במקום הנטייה לרצות את הסובבים ולהתיש את עצמנו בדרמות החיים, אנו מטעינים את עצמנו במה שנכון לנו ולומדים ליצור תקשורת הגיונית עם העולם והסובבים שבחוץ. ביום השער של ליל שבועות ננשום את הכלב אל מרכז הלב שלנו ונרגיש כיצד הוא נפתח יותר ויותר. 
 
 
 
ה- 24/5: שבועות: יום שער: טון 12 באנרגיה של קוף בהדרכת לילה: שבועות קרוי גם חג מתן תורה משום שלפי המסורת ביום זה נערך מעמד הר סיני שבו באופן היסטורי, חד פעמי ויוצא דופן נתגלה אלוהים לעם ישראל והורה את עשרת הדיברות שנחקקו על לוחות הברית. הסנכרון עם הקוף הקריסטלי היום מאפשר להתחבר לנשמה העצומה ודרכה לגאוניות וליצירתיות הקיימים בנו. לאורך גל השמש למדנו להגיע למקום של קבלה עצמית אמיתית ולהזנה נכונה של כל החלקים שלנו. ככל שאנו מוטענים מבפנים, המקוריות שבנו פורצת החוצה וההתנהלות בחיים הופכת לזורמת, קלילה ומספקת. השמש שמיגנטה אלינו אש לוהטת הופכת לאנרגיה יצירתית קופיפית בתנועה וביום הפתרון אנו משועשעים ממשחק החיים ופתוחים ליצירה של יש מאין. הלילה מדריך הפתרון מעיד על כך שבמהלך הגל הצלחנו לרפא בעזרת התודעה המורחבת שלנו דפוסים רגשיים כואבים. אתגר הדרקון פיתח בתוכנו כוח ועוצמה לקבל ברכות את המקומות הכואבים בתוכנו. אנרגיית הלילה משולה לרחם ולמערה. כשאנחנו יושבים זמן מה בחשכה מוחלטת, לאט ובהדרגה ניתן לראות את האור. זוהי בדיוק ההקבלה לחג השבועות. ע"פי היהדות זהו הזמן להתבונן פנימה ולהתחבר אל עשרת הדיברות, אל החזון הגבוה שלנו לגבי עצמנו ולגבי האנושות כולה. ברגע שאנחנו מסירים את ערפל הלילה הדפוסי המצמצם אנו מתחברים לאינטואיציה חדה ובהירה ומקבלים גישה לעולם של אור אינסופי הקיים בנשמה שבנו. בחג השבועות ניתן לחוות תחושת נינוחות ולזרום בהנאה ובקלות במציאות החיים. אנחנו מוזמנים היום ליצור לעצמנו היכל לילה מקודש, לנשום את סמל הקוף ולהתמלא במידע ישיר מהנשמה העצומה שבנו. 
 
 
 
ה- 25/5: טון 13, סוף גל השמש מגיע עם אדם בהדרכת לוחם: אדם בטון שלוש עשרה מסמל אדם לבבי, פתוח ומלא בהכרת תודה על דרכו בחיים. גל השמש יחד עם הסנכרון לשבועות הופך אותנו לאדם קוסמי מלא בחכמה שמעז לבטא את האמת הפנימית העמוקה ביותר שלו ולממש את רצונותיו באלגנטיות, בנועם ובתבונה. אתגר הדרקון יצר מלחמה פנימית בין המניפולציות השכליות והוויתור העצמי לבין חיבור לקול פנימי אינטואיטיבי שיודע. המלחמה היא בין הקולות של הנורמה, ההורים והחברה לבין קול פנימי נקי ואותנטי. החכמה של הגל מלמדת שהמאבק הפנימי בין הרצון- הרץ לצורך- הצר מגיע לפתרונו כשאנו מרפאים את האוטומטיים הדפוסיים הרגשיים של הצורך ולומדים להקשיב לרצון שלנו ברגע עצמו. תהליך הגל אפשר לשחרר ביקורת והרס עצמיים ע"י קבלה נטולת שיפוט של מה שאנו מרגישים ושל היש בחיינו. כתוצאה מכך ניתן לעבור לדרך אחרת של התנהלות בחיים, לדרך הזורמת של השמש המאירה. הלוחם המדריך היום מבטא את הקול הפנימי שבתוכנו ומסמל סוג של "נצחון" אישי על התנהלות מתוך דפוס אוטומטי משמעותי. למדנו להקשיב לידיעת הגוף, לאינטואיציה הפנימית ולנטרל את התנודות הבלתי פוסקות של הראש הספקני שבנו. הגל מוביל לאט ובהדרגה לשחרור של הרגלים ותבניות אישיותיות מצומצמות וקיים בו הפוטנציאל להתחבר לחכמת הנשמה העצומה שבנו. בסוף גל השמש קיימת האפשרות לפרוץ את הגבולות הידועים לנו ולהתחבר להדרכה קבועה של הנשמה שתמיד תמיד קיימת בגופנו. הדחיפה עם השמש לאורך הגל מובילה לישות אנושית מלאה בחכמה שמקבלת את "האדם באשר הוא אדם", שמחה על ההזדמנויות המדויקות הנקרות בדרכה ומודה על הזכות לחיים בגוף אנושי. 
 

גל השמש מסתיים ואנו מתכוננים ומברכים על הגל הבא, גל הלך שמים...
 
 
 
 
מאחלת לכולנו גל שמש 
מאיר, מבהיר ומעצים.
וחג שבועות מלא בשמחה. 
באהבה,      
טליה.
 
 
 להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.