עברית  |  English  |  
 
לתחזית קולית 

*******
וגם, חברים, יש אפליקציית מאיה שבה יש את תחזית הגל בתוך האייפון וזה הופך את חווית הקריאה לנוחה יותר. באפליקציה התחזית מתורגמת גם לאנגלית, לכל דוברי האנגלית שבינכם. וכיף לראות את הסמלים מחייכים בנייד, אז מוזמנים גם לזה. 
להורדת האפליקציה

 
 
 
 
ברוכים הבאים לתחזית המאיה

גל הלילה

 
 

שלום וברכה לכולנו:

לשמיעת התחזית לחצו כאן

לוח המאיה המקודש מורכב מקוד מתמטי הקרוי 20:13 והמעקב השוטף אחר 20 הסמלים ו13 הטונים יוצר בהדרגה "שיפט" פנימי במודעות בנוגע לזמן. אנחנו מאמינים שהמציאות היא לינארית ומחולקת לעבר, הווה ועתיד. כשם שלירח אין אור משל עצמו והוא השלכה של אור השמש, כך למעשה הרגע היחידי הקיים הוא ההווה והעבר הוא זיכרון שמושלך על ההווה והעתיד הינו השלכה מדומיינת. כדי להפסיק את החשיבה הקווית אנו לומדים לנטרל את התפיסה היחסית שלנו בנוגע לחיים בכלל, לבני האדם, למטרות השונות ולכל תנודה שהיא מאתנו החוצה. מחזוריות גלי לוח המאיה מאפשרת ליצור מציאות מתוך עצמנו ולא מתוך התנודה היחסית לאחר ולעתיד. הלוח מלמד שהזמן הוא לא באמת משהו חיצוני ולאט ובהדרגה מאפשר להרפות מהתנודה על גבי ציר הזמן עד לנוכחות ברגע. במהלך השנים כל אחד פיתח לעצמו דרכים שעוזרות לו להיות נוכח ועכשיו הזמן להגביר את מצבי הנוכחות המודעת ביום יום. לכל אחד קיימת אחריות אישית בתהליך הכללי של האנושות וכולנו שותפים בשינוי הקולקטיבי שמתחולל על פני האדמה. לרבים קיים חלום משותף שבו שלום ואהבה שוררים בעולם וכולנו מרקדים שמחים, מאושרים, אוהבים, עשירים, נהנים, בריאים וקוסמים בחגיגה קוסמית אחת גדולה!!! מרחקי הלכת והראייה מדמיינים חלליות ידידותיות שיורדות מהשמים מלאות בהספקה, בהזנה, בהפתעות ובטכנולוגיה מפותחות, מנהיגי העולם יוצרים שלום עולמי, כל אחד מאתנו חי בול את המציאות שהוא רוצה ובקיצור, "וחי זאב עם כבש".... אמן ואמן!

היום אני מבינה שחזון אחרית הימים הזה לא ממש מתחיל כבר ומיד. מצב הרעש, השליליות, הדחיסות והדואליות הקיימים במחשבה האנושית עדיין מרובים עד מאד. ככל שאנו מתנקים מבפנים מהשיפוטים והספקות, גם החשיבה היחסית שלנו הולכת ופוחתת עד למצב של הוויה ספיראלית. אז אינסוף של אפשרויות הופכות לזמינות עבורנו בכל רגע נתון. השינוי בצורת החיים וההתנהלות יכול לקרות רק למי שיוצר שינוי שכזה בתוכו. הכל קורה מהפנים כלפי החוץ ולמרות המטריקס המאד מרשים של החיים אין באמת משהו חיצוני שמייצר את המציאות שלנו. הכמיהה האנושית ל"דד ליינים"  מרגשים ודרמטיים מייצרת כל פעם מחדש אפשרויות בזמן שבהם קורה משהו "חיצוני" משמעותי. חשוב להדגיש שהכל קורה בתוכנו ברגע זה ממש! שכל התאריכים כולם הם כאן ועכשיו וככל שברגע הזה כל אחד מאתנו יוצר בראשו מחשבות של שמחה ואושר, כך גם נוכל לחוות מציאות חיצונית שכזאת. גל הלילה שמתחיל עכשיו מסתנכרן עם סוף סוכות ויחד עם השער של שמחת תורה פותח חלון אנרגטי לנוכחות ברגע. אז בואו נמשיך לעשות "עבודה" פנימה, נמשיך ללמוד, להשתנות ולהתפתח וניצור ביחד ולחוד מציאות של "אחרית הימים" בקרוב, בזמן הזה. אמן!


ב- 3/10, מתחיל גל הלילה: ה' חוה"מ: תחילת גל הלילה עם סוכות מעיד על כך שאנו עומדים להיכנס למצב של חקירה אישית עמוקה שמלמדת אותנו המון על עצמנו, על תגובותינו הרגשיות ועל דרכי החשיבה שלנו. הלילה מחבר בין ה"ל"- הלמידה ל"יה"- להוויה ומאפשר ללמוד על נושאי הנשמה שעלינו לממש ולהבין בגוף הזה ובחיים הללו. השמחה של סוכות נובעת מהעובדה שאנו משחררים את הביטחון החומרי והמותרות הגשמיות של היום יום ומתחברים לעולם פנימי ורוחני. כשאנו מתרחקים מהתוספות הגשמיות, מתפנה המקום והזמן ללמוד את שיעורי הנשמה, להתמקד במה שבאמת חשוב לנו בחיים ולהתחבר לידיעת הלב. זה המסר הסמוי של החג- שהתלות ברובד הגשמי מגבילה את היכולת להתחבר לנשמה העצומה שבנו. בהקבלה לסוכות הלילה המגנטי מאפשר לצלול פנימה אל תוך השדים המעיקים שבתוכנו עד שנצליח לראות את הדברים מפרספקטיבה רחבה ושלמה יותר. אנו מתבוננים אל תוך עומק הדפוסים שמפעילים אותנו באופן אוטומטי ולא מודע, עד שנוגעים במקור המידע שמעכב את התפתחותינו שהוא נושא נשמה. הפחדים הפנימיים הללו מנהלים באופן אוטומטי את חיינו וגורמים לכך שאנו חוזרים שוב ושוב על אותם שיעורים. אנו לומדים להכיל את הכאב הרגשי, להבין את נושא הנשמה ולהגיע לשינוי פנימי מהותי באופני החשיבה בנוגע למקור שמציף אותנו. לאט ובהדרגה המיקוד פנימה מחבר לאינטואיציה חדה ולידיעה פנימית מלאה בביטחון עצמי.

הסוכה שבה אנו יושבים היא מבנה זמני נטול גג שמפריד בינינו לבין השמים. סוכות מאפשר להרגיש בנח בתוך עצמנו מתוך חיבור ישיר לנשמה שתמיד 'זמינה' ונוכחת בנו. בהקבלה לחג אנרגיית הלילה קרויה גם "בית" ולאורך הגל מאפשרת להרגיש בנח עם עצמנו ועם ההיבטים השונים המרכיבים את היום יום שלנו. אנו לומדים להרגיש בבית בגופנו שנושא אותנו נאמנה לאורך השנים, בביתנו הפיזי שבו אנחנו יכולים לנוח וליצור, בישראל שיש כנראה סיבה טובה לכך שאנחנו עדיין כאן ובפלנטה בכלל, שכל אחד מאתנו הוא חלק ייחודי, מיוחד ויפיפה שלה. כשאנו חווים רגיעה, נינוחות וחיבור בתוך עצמנו, ניתן ליצור שפע של אפשרויות חדשות בכל תחומי החיים. החקירה האינטנסיבית עם הלילה יכולה להוביל לחיבור ישיר לנשמה ולמימוש רחב יותר של הפוטנציאל הגלום בנו בשנה שהחלה. כולנו מוזמנים לנשום את הסמל של הלילה לכל תאי הגוף, לדמיין היכל לילה מקודש שמקיף אותנו ולקבל את המתנות הממתינות לנו בתוך עצמנו.


כדי להבהיר את האנרגיות הקיימות מזווית ראייה קצת אחרת נתבונן גם בחכמה הסינית: לפי הסינים האנרגיה שמלווה אותנו עכשיו קרויה- "מכשולים" (הקסגרמה 39 ) ועפ"יה זהו זמן של מכשולים בחיים והדרך להתמודד איתם היא בחיקוי דרך הזרימה של המים. נתיב המים מלמד לזרום בקלילות כשניתן ולעצור, לנוח ולאסוף כוחות כשנדרש (ראה זרע 2). הסינים מוסיפים כי המכשולים מקורם בפנימיותנו (לילה 1) ושככל שנתמיד בחשיבה בונה וחיובית נוכל להתפתח ולהתחזק (כוכב 6).

 
 
 
 

ב- 4/10, אתגר הגל מופיע ביום שער באנרגיית הזרע: הושענא רבה: על פי המסורת היהודית בימי חג הסוכות היו מבקשים בקשות שנקראו "הושענות" (הושע נא), שעליהן היו חוזרים בסוף כל בקשה. ביום השביעי מברכים יותר מבכל יום אחר בפיוטי תפילות. כל התקופה מראש השנה ועד ליום זה של סוף חתימת "גזר הדין" היא תקופה שאפשר להשפיע בה על השנה החדשה. מעניין שדווקא ביום של הבקשות ה"סופיות" מגיע הזרע שמעיד על  פוטנציאל אדיר להשתנות ובגדול! אנו מאותגרים ליצור שינוי משמעותי בתוכנו או במציאות. ההתבוננות פנימה עם הלילה והבנת נושאי הנשמה חייבים לבוא לידי ביטוי בשינוי ממשי בצורת ההתנהלות במציאות הממשית. הזרע מלמד ש-'השינוי הוא הדבר היחידי שקבוע ביקום'. תחילת השנה הוא הזמן לשחרר הרגל או סיטואציה ישנים שהם מיחזור אוטומטי של דפוס רגשי ובמקומם לארוג יצירה חדשה אל תוך חיינו. כשמתבוננים במחזוריות הטבע ניתן לראות את השינוי האינסופי המתרחש כל הזמן: בכל רגע כדור הארץ משנה את הזווית שלו ביחס לתנועת השמש, העצים והפרחים צומחים או משילים את הישן ובכלל קיימת תנועה תמידית בים, במדבר וביערות בהתאם למחזוריות השמים. רק אנחנו בני האדם אוחזים בחוזקה באורח חיים ספציפי, מנסים בכל מחיר לשמור על 'אזורי הנוחות' שלנו. פעמים רבות אנו חוזרים על מצבים מקובעים שכבר מזמן לא זורמים בנעימים בגלל הפחד מהלא ידוע. אנחנו מעדיפים לשמור על אותה עבודה, מגורים, מערכת זוגית וכו' שכבר לא נכונים לנו, רק כדי להימנע מחוויות לא מוכרות. כדי לחיות בעוצמה אנו חייבים ללמוד לנוע מתוך מה שמוכר אל תוך הלא מוכר ולו הקטן ביותר. החיים הם תנועה בלתי פוסקת והכל משתנה במהלכה של תנועה אינסופית זו. אנשים שלא משנים דברים בחייהם ומעדיפים לשמור על ה'בטוח' והמוכר, נמצאים למעשה בנסיגה ביחס לתנועה התמידית של כדו"א. הזרע הירחי באנרגיית השער מבקש שנשחרר הרגלים, קיבעונות וסיטואציות אוטומטיות ונפתח לאפשרויות חדשות. אני ממליצה לבחור תחום מסוים בחיים שבו אנחנו מרגישים "תקועים" ולהתמקד בו עכשיו. ביום של הבקשות ננשום את הזרע לתאי הגוף ונזרע כוונות לבביות לשנה החדשה. אנו לומדים להפוך לאדמה פורייה שמאפשרת לנביטת זרעי האפשרויות. נמשיך לנשום ונגיד: "כל שינוי מביא לחיי שמחה, אושר ואהבה" ו"אני מסכים להשתנות".

 
 
 
 
 

ה- 5/10, היום השלישי של הזרימה האינטואיטיבית באנרגיית הנחש: שמחת תורה: החל מהמאה העשירית אנחנו חוגגים מועד מיוחד בשם "שמחת תורה" לכבוד סיום הקריאה של חמשת חומשי תורה הנמשכת כל השנה. לאורך גל הכלב הקודם חווינו את יום כיפור ואת הימים עד לשמחת תורה שבהם יכולנו לערער על כל החלטה שנתקבלה ביום כיפור ולבקש מתנות לשנה החדשה. בשמחת תורה נקבעות ההחלטות הסופיות וזהו יום מאד חזק מבחינה אנרגטית. שוב מרגש ומרתק הסנכרון בין ידע המאיה לחכמת היהדות. ההקבלה החגיגית בין הנחש לשמחת תורה מאפשרת לחוות את שמחת החג בכל הגוף שלנו. הנחש הצבעוני והאותנטי היום מחבר לחיות, למרץ ולפולס החיים הקיימים בנו. המוטיבציה הראשונה שמניעה אותנו בחיים היא ליהנות ככל שניתן בגוף הזה. מדובר בהנאה בכל הרמות- הנאות פיזיות, נתינה לזולת, יצירה ועוד. חכמת גל הלילה מלמדת שכדי שנסכים לשנות הרגל או צורת חשיבה שמלווים 'נאמנה' במשך שנים ארוכות, עלינו להתחבר לטעם החיים ולשמוח על הזכות לחיות בגוף פיזי. בצעד הראשון לכיוון פתרון האתגר, הנחש דוחף לעשות את הדברים שגורמים לנו להנאה וממלא את חיינו במלוא החופן של תענוגות החיים. במהלכם של החיים השוטפים והמלאים במחויבויות החכמה היא להיות קשובים לאיתותים של גופנו ולדעת להרפות, לנוח וליהנות מזמן של פנאי איכותי. המנוחה הכרחית לשם היכולת להיות ב-being ולהתמלאות בחיות פנימית. הנחש הוא אינדיבידואל שקשוב לאמת הפנימית שלו ובשמחת תורה מלמד שכדאי שהקול הפנימי הוא זה שיכוון אותנו בחיינו. במקום להיכנע לדרישות הסובבים או להתנהל בהתאם ל"נורמות" החברתיות המקובלות, אנו לומדים ליישם את הרצונות האותנטיים שיש לנו. כשאנו באמת בוחרים את הסיטואציות שמתאימות לקצב ולסגנון שלנו, אנו מתמלאים במוטיבציה ובאנרגיית חיים ונעים כמו גל שמשתנה מרגע לרגע. הנחש האלכימאי מתחיל להאיר את החשכה שמציפה רגשית עם נושאי הלילה ומלמד להתמיר את הרעל המחשבתי ולהפכו לדבש. בשמחת תורה ננשום את סמל הנחש לכל תאי הגוף ונגיד- "אני רוצה לחיות". אז נתמלא באנרגיה ובפולסים של חיות.

 

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים הללו קרויה- "ביקורת" (הקסגרמה 36) ועפ"יה אנחנו חווים עכשיו עימות חזיתי עם כוחות שאינם עולים בקנה אחד עם הרצונות והצרכים שלנו (נחש 3). אין טעם להתעלם או להתכחש לשליליות שעולה שרק מתחזקת כשמתנגדים אליה (מגשר עולמות 4). אנחנו לומדים לקבל את הרגע ואת כל מה שקיים בו (זרע 2). הקבלה של מה שיש היא הדרך היחידה לשחרור הישן ולשינוי (כוכב 6).. 

 
 
 
 

ה- 6/10, הטון העצמאי באנרגיה של מגשר העולמות: הפחד העיקרי שמונע מאתנו להשתנות ולהתמודד פנים מול פנים עם הכאבים שמסתתרים מאחורי נושאי הנשמה שלנו הוא פחד מסוף. המגשר היום מאפשר לחוות ולדעת בגוף ש-'סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר'. תובנה זו משנה את היחס שלנו לסיומים ולפרידות מהרגלים, מאנשים ומה'חוקים' הידועים מהראש ומהחוץ. במקום להתייחס ל"סוף" אנו מתמקדים בשינוי עצמו, בתנועה האינסופית מעניין אחד למשנהו, בשיעור הנלמד בכל פעם. המיקוד ברווח ובצמיחה מאפשר לזרום בקלילות עם התנועה המתרחשת בכל רגע נתון. אנו מצויים בעיצומו של שינוי עמוק ומשמעותי בחיינו. הסיבה למחשבות ולמעשים האוטומטיים והקושי לשנותם קשורה במנגנוני הגנה שאימצנו לעצמנו לפני שנים ארוכות. המגשר מאפשר לרפא דפוס מחשבתי עמוק ואת הכאב הרגשי שמתחתיו. ריפוי של זיכרון כואב מהתאים בגופנו מאפשר לשינוי להתרחש. המגשר מלמד להיכנע- שורש כ.נ.ע: להביא את ה"כ" – הכוונה, ל"נע" לתנועה, שינוי בחיים דורש את היכולת לזרום עם כוונה מלאה ברגע ולהגיד "כן" ל"ע" - לעוצמה הפנימית ולהאמין בעוצמה ובכישורים הטמונים בנו. אז אנו מצליחים לנוע באומץ מחוויה לחוויה, מרגע לרגע וממשחק למשחק.

היום ננשום את המגשר אל התאים ונמלא את עצמנו באור לבן מרפא מכף רגל ועד ראש תוך כדי הכנסת כוונה לריפוי של זכרונות כואבים.
 
 

ה- 7/10, הטון הקוואנטי באנרגיית היד: כח הרצון לחולל שינוי נשען על יכולת ההגשמה שלנו. הלמידה של נושא הנשמה חייבת להיות מבוטאת באופן מעשי ביום יום. היד מסמלת את יכולת הפעולה ואת האפשרות לממש את רצונותינו משלב המחשבה אל שלב המעשה. אנחנו מבינים ששינוי כלשהו בחיים חייב להיות מלווה בתנועה ממשית, אפילו קטנה, במציאות עצמה. זה לא מספיק לרצות שינוי או לשנן מנטרות ולקוות למשהו שיקרה. עלינו לפעול באופן פרקטי, להיות מחוברים לגוף ולמציאות ולבצע את הפעולות הנדרשות לשם הגשמת רצונותינו. ביום החמישי שבו מתגבשת בנו המוטיבציה לפתור את אתגר הזרע אנחנו לומדים פשוט לעשות את שלנו בלי לחשוב יותר מדי. לזרום עם מה שקורה בשטח וליהנות ממגוון התהליכים והאירועים שיש במציאות שלנו. לאט ובהדרגה הרצון שלנו הופך לפעולה ללא הספקות, המתחים, מחשבות הביניים והדאגות העתידיות של השכל שעוצרות את הזרימה וההשתנות בהתאם לרגע הממשי הקיים. החיבור לעומק הלילה שבתוכנו מתחזק ככל שאנחנו קשובים ליד היודעת שבנו ופועלים בהתאם לידיעה הפנימית הזאת. לאורך הגל היד הקוואנטית יוצרת בתוכנו כח פנימי מגובש, מאוזן בארבעת האלמנטים ויציב. היום ננשום את היד אל תוך התאים, נתחבר לכישורים הקיימים בנו ונתמלא באנרגיה של עשייה.

 
 
 

ה- 8/10, הטון השישי של הגל באנרגיית הכוכב: כדי שנסכים לשינויים בחיים, עלינו למצוא את המקומות שבהם אנו מרגישים שליבנו נפתח. הכוכב היום מאפשר להצית מחדש את האהבה שתמיד קיימת בליבנו ואת ההתפעמות הראשונית מהיופי של החיים. הכוכב מסמל את היופי של ונוס ומאפשר לראות את היופי הטמון בנו ובהרבה מהסיטואציות במציאות. גם אם לפעמים הן קשות וכואבות, מדובר בשיעורים עמוקים ומדויקים שקשורים בנושאי הנשמה שלנו. הכוכב ידוע כ"חיוביסט" ומחזק היום את הדימויים החיוביים שמתחילים להיווצר לנו לגבי עצמנו ולגבי העשייה שלנו. ההתבוננות אל עומק החשכה הפנימית מגלה שפחדינו 'מגובים' בהמון דימויים שליליים ביקורתיים. אנו מלאים בתבניות מחשבתיות שיפוטיות על עצמנו ועל סביבתנו. ככל שנחליף את הביקורתיות במחשבות חיוביות ומפרגנות, נמגנט לעצמנו שפע של אפשרויות חדשות בכל תחומי החיים. ביום הזרימה אנו מבינים שכדי לשנות אספקטים לא רצויים עלינו לשנות את המחשבות שאנו משדרים ליקום. את ה"גולים העצמיים" האוטומטיים שאנו חושבים מבלי לשים לב. הכוכב עוזר ליצור את התבניות המדויקות לבריאת המציאות הרצויה עבורנו. היום ננשום את הכוכב לכל התאים בגוף, נתמלא באהבה ללא תנאי שהוא מזרים אליהם ונחווה חיות והתחדשות מבפנים.

 
 
 

ה- 9/10, היום השביעי של הגל, יום שער באנרגיית הירח: שיא גל הלילה מוביל הישר אל זרועות הילד הרגיש שבתוכנו שסיגל מנגנוני ההגנה כדי להצליח לשרוד בעולם הדחוס והקוטבי. הנבירה לעומק פנימיותנו מגיעה עד לדפוסים ישנים ונושנים שהחלו במחוזות ילדותנו הרחוקה. תבניות מידע אלה יושבות עמוק עמוק בתוך הילד הפצוע שבנו ואנחנו ממשיכים למחזר אותם שוב ושוב באופן אוטומטי ולא מודע, לרוב עד ליום מותנו. כדי שנוכל להשתנות ולשנות עלינו לרפא את תחפושות ההישרדות שאימצנו לעצמנו כילדים שמסתירות תחתן השראה, פשטות ויכולות מרובות. בשער של הירח קיים הפוטנציאל לראות בבהירות את נושא הנשמה ולרפא כאב ישן נושן. שינוי מהותי דורש ריפוי של כאב רגשי עמוק שעצור בתוך הילד שבנו. רק דרך הריפוי של הפצע ניתן להתחבר מחדש לעוצמות הפנימיות הקיימות בילד השובב והסקרן, שהוא למעשה הדבר הכי חכם שבנו. ביום של ההדהוד הירח בעל חיישני הקליטה המחודדים מבקש שנפקח את עיננו ואוזננו לסימנים ולסמלים שהיקום שולח אלינו בכל רגע. דרך ההתגלגלות בחיים עצמם ניתן לקבל תשובות לגבי כל מה שמטריד אותנו. רגישות הקליטה שלנו היום בעיצומה ואנו מוזמנים לשים לב לתחושותינו ולרגשותינו עם אנשים שונים ובמקומות ובסיטואציות מגוונות. אנחנו מגדילים את תשומת ליבנו למסרים השונים המועברים אלינו דרך מפגשים, ספרים, מילים וכו'. היום ננשום את הירח אל תאי הגוף ונרגיש תחושת חום פנימי ורגיעה. נתחבר לילד הסקרן והיצירתי שבנו ונבטיח לו שמעכשיו נשמור, נגן, נתמוך ונערסל אותו.

 
 
 
 

ה- 10/10, הטון הגלקטי באנרגיית הכלב: בתחילת הפנמת תהליך הגל מגיע הכלב ומחבר אל חכמת הלב. אנו בתהליך של ריפוי עמוק וביום של בדק הבית הפנימי, הכלב מלמד לאזן את הרגשות הסוערים המציפים אותנו. הכלב מדייק את תהליך השינוי ע"י התבוננות במידת האיזון הרגשי בחיינו. הוא מזמין אותנו לשאול: "עד כמה אנחנו מאוזנים רגשית ולא מזדהים עם דרמות ומצבים קיצוניים בחיים"?, "עד כמה אנחנו מקשיבים למה שטוב ונעים לנו ונאמנים לעצמנו ולצרכים שלנו"?, "עד כמה אנו נתונים למצבי רוח"?, "האם אנו משליכים על הסובבים את הקשיים והמצוקות שלנו"?, "האם למדנו לבטא ברוגע ובהגיון את רצונותינו"? הכלב הגלקטי מדגיש שעלינו ללמוד להיות נאמנים לצרכים ולרצונות שלנו. כשם שהכלב הוא ידידו הנאמן של האדם, כך הוא מלמד לשים את הפוקוס על עצמנו ולהפוך לחברים הכי טובים שלנו. אם אין את ה"כמוך" אזי שום אהבה לא שווה. כדי להתמודד עם נושא נשמה ש'יושב' עמוק בפנים עלינו להגדיל את מחוות האהבה לעצמנו. כל אחד מאתנו הוא מאד מאד חשוב! וכדאי ואף הכרחי להתייחס במלוא ה'רצינות' לעצמנו ולצרכינו. היום נדמיין את סמל הכלב חודר לכל תאי הגוף ומתמקם באזור הלב. נמשיך להזרים אהבה וחום אל ליבנו ונרגיש כיצד הוא נפתח ומתמלא באהבה לעצמנו ואז גם לסובבים ולעולם כולו.


עפ"י החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים הללו קרויה- "הר", "מדיטציה", "הרהור", "דממה" (הקסגרמה 52). אנו מכוונים להתמקד בנקודת המבט הפנימית ובחיבור למרכז שלנו (כלב 8). כשאנו ממוקדים בסנטר הפנימי אנחנו יודעים מתי לזרום, מתי לפעול ומתי לנוח (יד 6). רק מתוך החיבור לידיעה שבתוכנו ניתן לדעת מה נכון לנו (אדם 10). הסינים מוסיפים שכדאי לנו ליצור עכשיו מצבים של דממה פנימית ומיקוד בהווה שיאפשרו לנו להתגבר על קשיים שמקורם באגו (הלך שמים 11).
 
 
 

ה- 11/10, היום התשיעי באנרגיית הקוף: פענוח הדרך ליצירה של שינוי מגיעה עם הקוף הקליל, המבריק, האנרגטי והמשועשע. אנו מבינים שככל שנקלוט שהחיים הם מגרש משחקים ענק! מלא בהפתעות משמחות, כך נזרום עם שינויים בחיים. ההתבוננות פנימה אל העומקים הכואבים שבתוכנו יכולה להוביל לרצינות יתר ולכבדות. הקוף הסולארי ממלא בקלילות ובהשראה מחודשת. שמירה על זווית ראייה אופטימית והומוריסטית מקלה מאד על זרימה עם שינויים פנימיים וחיצוניים. בחברה המערבית שבה אנו חיים חונכנו לחשוב שאדם בוגר הוא אחראי מאד, שולט במציאות חייו ושומר לעצמו את רגשותיו וחלומותיו. תהליך הגל מקבל תפנית חיובית כשאנחנו לומדים להוציא החוצה את הרגשות והמחשבות במקום לשמור אותם בחשכה הפנימית של מוחנו ורגשותינו. הצופן הפנימי שבגל מלמד שככל שאנחנו מבטאים את עצמנו בחופשיות מבלי לשפוט את המחשבות והמצבים השונים, נוצר המרחב לשינויים להתרחש בחיינו. ביום התשיעי שבו השינוי מתחיל להתממש במציאות, האקטיביות והאנרגטיות של הקוף מזרימים רעיונות מתחדשים ופתרונות מקוריים לסוגיות שונות. היום ננשום את הקוף לכל התאים ונתמלא בהשראה, ביצירתיות אינסופית ובהומור. נמשיך לנשום עד שנתחבר להלך שובבי וקליל שעמו נזרום בכיף בפעילויות החיים כולן.

 
 
 
 

ה- 12/10, היום העשירי ושוב ביום שער, באנרגיית האדם: האדם היום עוזר לשחרר ספקות ומניפולציות שכליות בנוגע לעולם, למציאות ולדרך שאנחנו "אמורים" ללכת בה. כולנו ספגנו "אמורים" כאלה ואחרים שלא מאפשרים לנו להקשיב לעצמנו. אנחנו נעים בהילוך אוטומטי של הכתבות חיצוניות במקום לחיות את העצמי האותנטי שלנו. לעתים קרובות אנחנו מגבילים מראש הזדמנויות חדשות בגלל שנדמה לנו שזה בלתי אפשרי שרצונותינו יתממשו. אנו מאמינים שיש לנו מחויבויות רציניות ואחריות וכדי לעמוד בהם, יש רק דרך אחת ספציפית (אולי שתיים..) ללכת בה. האדם הפלנטרי מלמד לשחרר את ה"לופים" השכליים הללו של הראש הקודח שלא מאפשרים ליצור ולחיות את מה שאנחנו באמת רוצים. ההסכמה לשינוי גדלה ככל שאנחנו קשובים לרצון הרץ בחופשיות עם הרפתקאות החיים ולא לצורך הצר והמוגבל במידע ובאפשרויות שבו. אנרגיית השער של האדם מאפשרת לקלוט שברגע שאנחנו באמת קשובים לעצמנו ומקפידים לפעול בהתאם להדרכה הפנימית שבנו, ניתן ליצור מציאות שבה אנחנו צומחים, מתפתחים ונהנים. ביום של השלמת תהליך השינוי האדם עוזר גם להסתכל בגובה הלב על הסובבים, בלי הביקורת המחשבתית וההשלכות האוטומטיות. אנו משחררים את ה"אמור" מעצמנו וכמו כן גם מפסיקים את ה"אמור" והשיפוטיות שנוגעים לסביבה. כל אחד והדרך שהוא בוחר לעצמו ואין לכך שום קשר אלינו. אנחנו לומדים לכבד את "האדם באשר הוא אדם". היום נדמיין את סמל האדם בכל הגוף ונתחבר להדרכה של הקול הפנימי. נקשיב לו, נשחרר איזה "אמור" או שניים ונצעד בשמחה ובהתרגשות בדרכינו בחיים.

 
 
 

ה- 13/10, היום ה-11 באנרגיה של הלך שמים: ההתבוננות אל עומק הלילה מראה לנו את הגבולות הפרוצים שלנו בתחומים שונים. כדי שנוכל להשתנות עלינו ללמוד את הגבולות הנכונים לנו עם עצמנו ועם הסביבה. ביום השחרור של מה שעדיין עוצר את השינויים מלהיווצר הלך שמים מלמד שחשוב שנציב גבולות ברורים לכל סוג של ביקורת פנימית או חיצונית ולתובענות של הסובבים והנורמה. אנחנו לומדים שכדי לקפוץ על הזדמנויות חדשות עלינו לשמור על החלק הפגיע שבנו ולהגן על עצמנו עם גבולות ברורים לעולם. זה לא שהאחר פחות חשוב, אלא שפשוט אנחנו גם מאד חשובים. לעתים קורה שאנחנו מתישים את עצמנו בדינמיקות עם אנרגיות שמרוקנות אותנו עד למצב שאין בנו את הכח לעשות את מה שאנחנו באמת רוצים. הלך שמים ממלא היום באסרטיביות באהבה, מגביר בתוכנו את המודעות לגבולות הרצון שלנו ומשחרר בנחישות את המצבים שבהם אנו לא קשובים לרצון הזה. הלך שמים מבהיר שפשוט מותר ואף רצוי שנשים את הפוקוס על עצמנו ועל מה שאנחנו צריכים ומרגישים. הגבולות הברורים מאפשרים ליצירת מרחב משל עצמנו שבו אנו לומדים וחוקרים, מתחברים לרצונותינו ונרגעים. כולנו מוזמנים לשבת היום בהיכל הביתי שלנו, להקיף את עצמנו בספרה עגולה של הלך שמים, להתחבר לידע הנשמה ולראות בבהירות מה היא הדרך המדויקת ביותר עבורנו עכשיו. הלך שמים מרחיב את נקודת המבט בנוגע להיבטים השונים ומגדיל את הערנות לפרטים ספציפיים. לאחר החקירה הפרטית שאנו עושים הוא מזמין לנוע בהחלטיות ועם לב מלא בחמלה וברכות אל עבר מימוש אלגנטי ומבריק של השינויים שאנו מעוניינים בהם עכשיו.

 
 
 
 

ה- 14/10, היום ה- 12 של פתרון אתגר הזרע באנרגיית הקוסם: תהליך ההתבוננות בשדים הפנימיים לאורך הגל מוביל לידיעה פנימית של קוסם. סוף כל סוף אנו סומכים על עצמנו ומפסיקים לבקש אישורים וחיזוקים מהחוץ. הרבה דברים צצים במהלכו של גל הלילה וכשהקוסם שבנו מחובר לעוצמה המלאה שבו הוא יודע בדיוק כיצד לנוע בתוך מכלול אפשרויות החיים. הפתרון עם הקוסם מלמד שהחיבור לקול הפנימי הוא זה שמאפשר להרחיק לכת עם דברים חדשים בחיינו. רק כשאנו מאשרים את עצמנו לעצמנו ומקבלים ללא תנאי, אנו מסכימים לבטא את האמת האותנטית לנו. הזרע באתגר לימד שאנחנו פוחדים שאם נזרום עם כל מיני אפשרויות, נסתכן בלאבד שליטה על עצמנו ועל החים. בכולנו קיים פחד מהלא יודע שמקבע אותנו על המוכר ועל מבנים קבועים מראש. העבודה על שינוי ההרגלים האוטומטים אפשרה לשחרור של חלק מהמצבים ה"תקועים" וה"קפואים" מחיינו. היכולת לזרום עם שינויים היא פונקציה של אמון בעצמנו, ביכולות ובמי שאנחנו. פתרון הקוסם מעיד על כך שלמדנו לסמוך על הידיעה הפנימית שלנו ולכן אנו משחררים את הניסיון לשליטה בעצמנו, באחרים ובאירועי החיים בכלל. ככל שאנו מסכימים לנוע מעבר לאזורים ה'בטוחים' ומרשים לעצמנו להתנסות בכל מיני מצבים, אנו הופכים לקוסם קריסטלי ואין גבול לעוצמה שיכולה להתגלם דרכינו. עם אנרגיית הכוהנת היום אנחנו יודעים שמחשבותינו המוקרנות הם אלה שיוצרות את המציאות. אנו יכולים ואף מוזמנים ליצור הפתעות צבעוניות ומשמחות במגרש המשחקים של החיים. כשאנו מגיעים למקום פנימי של כנות, פשטות וידיעה עצמית, הקוסם מרחיב עוד יותר את החיבור לנשמה האדירה שבנו ויכול לאפשר לשינוי שבעבר היה מחוץ לטווח האפשריות להתחולל עכשיו במציאות חיינו. אמן ואמן!


לפי החכמה הסינית הימים הללו מאופיינים באנרגיה של "תמימות" (הקסגרמה 25). זהו זמן לזרום בספונטנית עם מה כל שקורה לנו (קוף 9) תוך כדי שמירה על הרווחה והבריאות שלנו (הלך שמים 11). עלינו לפעול גם למען הזולת ולשים לב למידע בעל ערך שמופיע עכשיו (קוסם 12). אם ננהג כך מחכות לנו הזדמנויות מפתיעות ורעיונות חדשים (נשר 13).

 
 
 
 

ה- 15/10, היום ה- 13 בגל הלילה באנרגיית הנשר: התהליך בגל הלילה הופך אותנו לנשר קוסמי בעל לב רחב, אמונה חזקה, כוחות פנימיים ואנרגיה מרובה להמשך הדרך. בסופו של הגל אנו פורשים את כנפי הנשר המלכותיות שלנו, מתבוננים מנקודת מבט אוביקטיבית על הנוף המתפרש בפנינו וזורמים בהנאה, בחופשיות ובהשראה במציאות החיים המרתקת. לאורך הגל אנו מתרוממים מהזחילה האיטית במערות מוחנו ורגשותינו החשוכים עם הלילה אל תעופה חופשית של אינסוף האפשרויות עם הנשר. מהתבוננות אמיצה בפחדים העתיקים אל זווית ראייה רחבה מאד ופתוחה מאד על החיים. תהליך החקירה הפנימית עם הלילה המגנטי מוביל לשחרור הפער בין הרצוי האידיאלי לבין המצוי הקשה והבעייתי. לקיחת האחריות על הפחדים וזוויות הראייה השליליות שלנו שחררה מאתנו כאב מרובה ואת הדינמיקה המוכרת של הקורבן והאשם. הנשר הקוסמי בוחר בהנאה את הרגעים השונים המרכיבים את חייו, משנה בחכמה את המצבים שבהם לא נעים לו ונע באופן חופשי ומעורר השראה באפיזודות החיים השונות. אתגר הזרע הכניס שינויים מבורכים אל תוך חיינו והפך אותנו לבוראים פעילים ביצירת המציאות שלנו. הנשר המרומם שהפכנו להיות רואה בחדות את פיסות החיים השונות ויודע בדיוק כיצד ללדת כל רעיון ולהפכו ליצירה ממשית במציאות החיים. התחלנו בלילה כשהסכמנו להתבונן באומץ בחשכה שבתוכנו ואנחנו מסיימים עם האור, התקווה והחזון של הנשר הגדול. בסוף הגל קיימת בנו הבשלות והנכונות לקפוץ בשמחה ובהתרגשות אל זרימת החיים השוטפת תוך כדי ביטוי יצירתי ואלגנטי של רצונותינו המגוונים.


גל הלילה מסתיים ואנו מברכים על גל הלוחם שנכנס...

 
 
 
 

מאחלת לכולנו שאנרגיות הלילה

יאירו באור ובמידע חדש את חיינו

שכל שינוי יביא עמו שמחה, בריאות ואושר!

וחג סוכות שמייח!

באהבה,

טליהלהנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.