עברית  |  English  |  
 

אני מתרגשת ומתכבדת לשתף בקטגוריה חדשה ולהכניס אל תוך ה- MayaZone את .TalyaZone
ב- 6/9/20:13, במגשר עולמות משחרר בגל הלוחם ובראש השנה היהודית, השתחרר אצלי משהו ונפתח ערוץ ישיר אל תוך עולם המוזיקה המופלא!
שמחה לשתף בסקיצות של השירים שפירסמתי לבינתיים.מקווה מאד שתהנו!
 
מתכבדת לשתף אפליקציה קלילה ומשעשעת מבית היוצרת של הספר "גאלאפולה" ומנהלת אתר MayaZone - הדס ד. חיות.
"גאלאפולה, הסינכרון היומי" אפליקציה שנבנתה בהשראת לוח הצ'ולקין.
כרגע האפליקציה היא לבעלי אייפון ואייפד והיא עולה 3.5 ש"ח בלבד - להורדת האפליקציה לחצו כאן 

 
 
 
ברוכים הבאים לתחזית המאיה
גל הרוח

 
 
שלום וברכה לכולנו:
אנו נמצאים בעיצומה של תקופה משמעותית עבור כולנו משום שב -4/4 מסתיים מחזור צ'ולקין מקודש בן 260 הימים. עכשיו מתחיל גל הרוח, לאחריו גל הנשר ולבסוף מגיעים אל גל הכוכב שתמיד חותם את סוף "שנת" הצ'ולקין. לאור זאת, התדר עכשיו מהיר ואף מאתגר מאד עבור יושבי כדור הארץ וכולנו עוברים תהליכים עמוקים בעלי משמעות מרובה. בשלושת הגלים האחרונים של הלוח אנו מתבקשים להעצים את היושרה, את טוהר הכוונה שלנו ואת החיבור ללב ולגוף שהם אלה שמאפשרים לנוכחות מלאה ברגע. לאורך השנים בהם חקרתי את לוחות המאיה היה לי ברור ששום דבר חיצוני דרמטי לא יכול לקרות (למרות שקיוויתי...) ושהקפיצה במודעות הזמן אצל בני האדם לא מתרחשת מהחוץ אל הפנים. בדיוק לצורך השינוי הפנימי הזה מיועד לוח הצ'ולקין. בני המאיה לא דיברו על סוף העולם אלא על סוף הזמן ה"לינארי". לוחות הזמן והסמלים שהם השאירו עוזרים מאד לפריצת דרך במודעות שלנו בנוגע לזמן הקווי והספיראלי. עיקר העניין הוא לפנות יותר ויותר פנימה וללמוד להתנהל מתוך זמן פנימי שלא מנייד אנרגיה אל העולם ואל מטרות חיצוניות. בזמן שלקראת סוף הלוח קיימת פתיחה אנרגטית לאפשרויות חדשות וליכולת לנוע במציאות הפיזית מתוך חיבור לאני האותנטי ולעוצמה שבלב. 
לא רק שאנחנו לקראת סוף הלוח אלא שביום התשיעי של גל הרוח
אנו עומדים לחגוג את חג הפורים. כרגיל, הסינכרוניזציה ההרמונית בין ידע המאיה לחכמת היהדות מרתקת ביותר וקיים עכשיו פוטנציאל רב לשינוי גדול בחיינו. חג הפורים נקרא על שם הפור שהפיל המן ולפיו בחר את השלושה עשר באדר לביצוע מזימתו להשמדת היהודים. לפי מגילת אסתר באותו יום אירע נס גדול והיהודים הצליחו לגבור על אויביהם. פירוש המילה פור הוא מזל, גורל. לחג הפורים משמעות מיוחדת ולפי חכמת הקבלה בעתיד כל המועדים יתבטלו מלבד לחג הפורים וזאת בגלל שבסימבול של החג הצליחו היהודים להביא לאור גדול שהוא נס. המסר העיקרי של החג הוא היכולת ליצור ניסים בחיינו. חג הפורים מסתנכרן באופן פלאי עם גל הרוח שמוביל בסופו לקוסמת קוסמית. הגל מאפשר לריפוי הכאב הרגשי שמעכב אותנו מלהפוך לצינור נקי שיכול ליצור יש מאין. הקוסמת בסוף הגל מעידה על האפשרות לבריאת ניסים לעצמנו ולאנושות בחיים הללו ממש. בגל הרוח הנוכחי קיים פוטנציאל אדיר לביטוי ידע הנשמה, אם רק נשכיל להתחבר לאנרגיה העוצמתית של הגל, של חג פורים ושל סוף הלוח. אז שיהיה לנו גל רוח קליל, זורם ומחבר ללב שבו נוריד לקרקע החיים את החזון האישי שלנו וחג פורים של ניסים ונפלאות! אמן ואמן!

ב- 24/2: באנרגיית שער נכנס גל הרוח: הרוח מסומלת ע"י יונק הדבש ולאורך הגל הקרוב ממלאה אותנו בשמחה ובעליזות ומאפשרת לקפץ בקלילות ובנועם מסיטואציה אחת לאחרת. עכשיו משאנחנו "נוחתים מהירח" עם תהליך העומק והכובד שהורגשו בגל הירח שחלף, זה הזמן "למתוח" את הגמישות המחשבתית שלנו עוד יותר ולהפתח לאפשרויות חדשות של התנהלות בחיים. אחת ממטרות הגל העיקריות היא ללמוד לחיות ברמת מתח נורמטיבית בניגוד לרמות המתח הגבוהות שרובנו חווים במציאות היום יומית. המתח הוא המח-לה של המאה שלנו והוא נובע מהפער בין הרצוי למצוי הקיים בתוכנו. לעתים קרובות אנחנו מוטרדים מאיזה שהוא רצוי שעלינו לממש. הרוח מסמלת את אזור בית החזה בגופנו ואת מערכת הנשימה. כדי שנוכל להירגע היא מזכירה לנו קודם כל פשוט לנשום, כמה שיותר פעמים ביום. בזמן הנשימה אנחנו מאפשרים למידע שבאוויר להכנס אל תוך המערכת שלנו וגם נזכרים שאנחנו חיים בתוך גוף פיזי. כתוצאה מזרימת המידע החדש למוחנו והחיבור לגוף, רמת המתח יורדת ואנו חווים תחושת הרפיה. הרוח מסמלת את עקרון התקשורת ומאפשרת לתקשורת קולחת בכל הרמות בסוגים שונים של אינטראקציות. לאורך הגל היא דוחפת לבטא את עצמנו ואת האמת שלנו בחדות, בבהירות ובאופן מדיוק ונאמן לרצונותינו. ככל שאנו קשובים לרגשות, לצרכים ולרצונות שלנו ברגע, המצוי בחיינו הופך לנעים ולזורם יותר. הנושא הכללי של הגל הוא היכולת לקחת אחריות על עצמנו ועל חיינו. המילה responsibility"" מתורגמת ל"יכולת להגיב"- כלומר להגיב במחשבות, במילים ובמעשים על כל מה שקורה במציאות שלנו, כאן ועכשיו ולהרגיש בנח עם ההחלטות שלנו ברגע הזה. אנחנו לומדים להגיב "און ליין" ולבטא את עצמנו בבהירות ובכך משחררים מתחים פנימיים ועומסים רבים ומיותרים. ככל שאנו נפתחים להומור, לפשטות ולקלות שבאנרגיית הרוח, משתחררות מאתנו תחושות של דאגה, נטל ומטען שמייצרים את המתח הגבוה. אז הרוח המגנטית פותחת עבורנו חלון להתפתחות המודעות האישית. היא מחברת אותנו ישירות לפרספקטיבת הנשמה שדרכה השראה אינסופית זורמת אל תוך ליבנו ואל מציאות חיינו. 
 
 
 
 


ה- 25/2: טון 2, היום השני של אתגר הגל באנרגיית הלילה: האתגר בגל הרוח הוא לרפא חלק נוסף מהדואליות, הכאב והרעש הפנימיים הקשורים באותו רצוי לא ממומש ולאט ובהדרגה להסיר את הערפל החשוך של רגשותינו הכואבים. הגיהנום הוא כאן ובתוכנו! במציאות הפנימית הקוטבית של הטוב והרע, העליון והנחות, השווה והלא שווה שבה אנו שופטים, מגדירים ומסווגים כל דבר בהתאם למידע המצומצם שעליו גדלנו. הלילה מסמל את ה'חשכה' הפנימית ואת הטראומות הרגשיות שהצטברו בתוכנו לאורך החיים. כתוצאה ממיחזור אוטומטי של מידע במשך שנים ארוכות, הפחדים גדלו והעמיקו והיום אנו חווים אותם כמפלצות שמרפות את ידינו. לכל שאלה קיימת תשובה ודרך "צלילה" עמוקה אל נבכי מוחנו ורגשותינו ניתן לרפא את הכאב ולמצוא את הפתרונות לקשיים. בתהליך סגירת המעגלים של המחזור שחולף אנו מתמודדים עם אתגר הלילה כדי לרפא מספר תבניות אישיותיות ששולטות בתפיסת המציאות שלנו ולא מאפשרות להנות מהמצוי ברגע. אנרגיית הלילה מאפשרת לשינוי זווית הראייה שלנו בנוגע לנושאים דפוסיים עמוקים ומעיקים ולסיטואציות מרוקנות שחוזרות על עצמן. דרך הרחבת נקודת המבט שלנו ליותר ויותר אובייקטיבית, אנרגיית הלילה הירחי מאפשרת לריפוי, לנוכחות ולחיבור לאינטואיציה שבגוף. הלילה מסמל תחושה של בית ומזמין אותנו ליצור לעצמנו מרחב אישי מקודש שבו נרגיש נינוחים ומוגנים. ככל שנרגיש בבית בתוך עצמנו ובתוך מציאות החיים, נרפא את הכאב ונתמלא במידע מחודש ורחב. אנו נמצאים לקראת סוף לוח הצ'ולקין וזהו הזמן לרפא עוד מידע רגשי כואב שמגביל את האפשרויות המגוונות הקיימות עבורנו פה בגוף. הריפוי מאפשר לסוג אחר של תקשורת פנימית עם עצמנו. אנו הולכים ונפתחים לדרך של הזרימה האינטואיטיבית שמחוברת ישירות לנשמה ומאפשרת לטעימות מ"גן העדן" הפנימי שמבעד לזמן ולמרחב. 
 
 
 

ה- 26/2: טון 3 שבו מתחיל הפוקוס לפתרון האתגר, באנרגיית הזרע: הזרע מלמד שכדי לרפא פחדים עמוקים ולהתרחב לזוויות ראייה חדשות עלינו לבדוק כיוונים שונים להתפתחות שלנו ולהתכוונן על מטרות חדשות. הוא אורג עבורנו רשת של אפשרויות ותאוריות מציאות חדשות שממגנטות את הרצונות שלנו אל תוך המציאות. הזרע מלמד את אומנות השינוי ומזכיר לנו את העובדה החשובה ש"השינוי הוא הדבר היחידי שקבוע ביקום". הפחד משינוי הוא אחד הפחדים הגדולים ביותר שלנו כבני אדם. לרוב אנחנו מעדיפים לשמור על המוכר והידוע משום שהלא ידוע מעלה בנו תחושות של חוסר אונים ושל איבוד שליטה. קיימים תחומים שונים בחיים שבהם אנו מרגישים "תקועים" אך הפחד מ"הרעת המצב" משתק אותנו. כדי שנוכל לזרום עם הרוח ולהתחבר לאינטואיציה שבלילה, הזרע מאפשר להכיר בערך החיובי של יצירת שינויים בחיים ואז גם מלמד כיצד לזרוע אותם במציאות. הכל משתנה כל הזמן: כדור הארץ נמצא בתנועה תמידית ביחס לשמש, בטבע בכל רגע נתון קיימת צמיחה גם אם היא במילימטרים, גלי הים עולים ויורדים והרוח מנשבת. ביום החשמלי אנחנו לומדים לזרום עם התנועה האינסופית הזאת שהיא בעצם החיים. ככל שאנו נעים ומניעים את המחשבות התקועות, אנו נפתחים לקסם החיים. היום ניתן לנשום את הזרע לתאי הגוף ולהבין מה עלינו לשנות עכשיו בגישה הפנימית שלנו ומה כדאי לעשות לשם כך במציאות עצמה. הזרע מביא אותנו להכרה ברורה בשינויים שבהם אנו מעוניינים עכשיו. אז הוא מזמין אותנו לפעול בשטח לקראת שינוי פנימי מהותי או לחילופין לפעול לקראת שינוי חיצוני ממשי במציאות החיים היום יומית שלנו.
 
לפי החכמה הסינית הצורה הגיאומטרית של שלושת הימים הראשונים 
של הגל קרויה: "קדמה", "התקדמות" (הקסגרמה 35) ועפ"יה בימים אלה ניתן ליישם רעיונות ולהוציא לפועל מטרות חדשות (זרע 3). הסינים מוסיפים כי קיים עכשיו פוטנציאל לתקשורת בכל הרמות (רוח 1), במקביל לאפשריות של תמיכה, כנות, עידון, שיפור והשפעה יוצאת דופן (לילה 2).
 
 
 
ה- 27/2: טון 4 של זריעת פתרונות לאתגר הלילה, באנרגיית הנחש: היום מופיע הנחש שמלמד להיות נוכחים בגוף ובמציאות של כאן ועכשיו. חכמת הנחש מלמדת ש'איש איש באמונתו יחיה' ושהדרך היחידה לבטא את הרוח שבנו היא הדרך האותנטית שלנו, ללא השוואות ל"דשא של השכן" ולנורמות החברתיות. ביום הזריעה הנחש מלמד לצעוד בשמחה בדרכינו האינדיבידואלית מבלי לבזבז אנרגיה בתנודות האוטומטיות המיותרות אל עבר הקונספטים והנורמות ה"מקובלות". הנחש העצמאי מרגיע את מערכת העצבים האקטיבית שלנו שכתוצאה מההתמודדות עם אתגר הלילה, בשלב הזה יכולה להיות מוצפת ברמת מתח גבוהה. ההתבוננות בחשכה הפנימית מעלה סוגיות שונות אל המודעות שלנו והנחש האלכימאי מלמד להתמיר את הרעל המחשבתי, המועקות הרגשיות והתשוקות המוגזמות. הנחש מדריך אותנו להתחבר לגוף, ללמוד להרגיש בנח בתוכו ולהתענג ולחוות את המגוון המרתק הקיים ברגע זה ממש בחיים המגוונים הללו. הוא מסמל חיות ונוכחות בתוך הגוף ומלמד לשמור על רמת אנרגיה גבוהה, מלאה בחיות במצוי הקיים. בעזרת אהבת החיים של הנחש והחיבור המודע והמכוון לגוף ניתן להאיר "לופים" שכליים וטשטוש פנימי שנוצרו בנו לאורך השנים. דרך הגוף אנו מתחברים אל חכמת האבות הקיימת בסלילי הד.נ.א. שלנו ובעזרת ידע הנשמה שבתוכנו ניתן לרפא כאב פנימי ולהתעצם. ביום הזריעה המנטלית ההנחיה של הנחש היא לחיות את מה שמשמח את ליבנו ומחייה את גופנו וליהנות מצוף החיים העסיסי והמגוון.
 
 
 

ה- 28/2: טון 5 שבו אנו מגבשים כח רצון חזק לפתור את אתגר הלילה, באנרגיית מגשר העולמות: מגשר העולמות מסמל ניקיון, שחרור, סליחה וטרנספורמציה. ביום החמישי הוא מלמד על כך שהנטל שאנו סוחבים עמנו הוא מידע כואב שקיים עמוק עמוק בתוך המערכת הרגשית שלנו. זהו מידע שהפנמנו בשלב כזה או אחר בחיים ומאז משפיע אוטומטית על ההתנהלות שלנו במציאות. המודעות למיחזור המידע מקלה עלינו ומעלה את המוטיבציה לחפש דרכים אחרות להתייחסות ולתנועה בחיים. ביום שבו אנו מתחברים למרכז הפנימי שבנו, אנרגיית המגשר הקוואנטי מאפשרת לרפא את המידע האוטומטי הזה ובכך עוזרת להתמודד עם אתגר הלילה הירחי. העוגן של הגל נשען על היכולת לרפא שליליות ודחיסות שמצטברות כל הזמן בתאי הגוף שלנו. הריפוי של המגשר משחרר מאתנו מועקות ואמונות דפוסיות שעד היום ניהלו אותנו. השחרור מאפשר להרפיה מהלחצים והקשיים היום יומיים. רק ריפוי של עומק הרגשות יכול לאפשר לזרימה ספונטניות ברגע המצוי מתוך שמחה על אפשרויות החיים המגוונות. עם המגשר ניתן להגיע למקום של חמלה אמיתית פנימית לעצמנו ולסובבים אותנו. היום ננשום את המגשר לתאי הגוף ונמלא את עצמנו מכף רגל ועד ראש באור לבן מרפא. אז נבקש עזרה בריפוי הכאב ונאפשר לעזרה להגיע.
 
 

ה- 1/3: טון 6, שבו מתחילים לזרום עם הפלוס בחיים עם אנרגיית היד: היד היום מלמדת לזרום מתוך ידיעה פנימית בטוחה ושלמה. ככל שנתחבר ל(יד)ע הפנימי שלנו, נוכל לפעול מתוך הרצון הרץ והזורם שבליבנו ולא מתוך הצורך הצר והמגביל שבמוחנו. במקום לנוע בחיים בתחושות של לחץ, בלבול ודאגה, אנו לומדים לסמוך על הידיעה שבפנים ועל היכולות הקיימות בנו. תהליך הגל מלמד שכדי להרגיע את רמות המתח הגבוהות שפעמים רבות אנו חווים (כתוצאה מהלילה הרגשי הכואב שבתוכנו), עלינו ללמוד להקשיב לקול שבפנים ולסמוך על כך שאנחנו יודעים מה נכון לנו. רק האמון בעצמנו ובקולנו יכול לאפשר לזרימה נטולת מעצורים ועכבות. היד הקצבית מחברת אותנו לכוח פנימי מגובש שמאחד בתוכנו את ארבעת האלמנטים, ממלא אותנו בתחושה של ביטחון עצמי ומעצים אותנו. החיבור לקול הפנימי מאפשר להגשים בהנאה את הרצונות שלנו וליצור פרויקטים מגוונים במציאות היום יומית שלנו. ביום שבו אנו מארגנים את העניינים בשטח ועושים את "הסידורים" הנדרשים לקראת שיא הגל, היד מלמדת להתחבר לידיעה הפנימית ובעזרתה לזרום בנעימים במצוי הקיים. היא גם מאפשרת לזרוע את הרצוי לנו בעזרת מגוון הכישורים הקיימים בנו. היום ננשום את היד אל תאי הגוף, נתחבר לידע הקיים בתוכנו ובעזרתו "נתקתק" את העניינים השוטפים במציאות ה"יום יומית". 
 
לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה את הימים הרביעי עד השישי בגל קרויה:  "תועלת", "עלייה", "התווספות" (הקסגרמה 42) והיא מלמדת שהכל אפשרי עבורנו בזמן המיוחד הזה (רוח 1). עפ"י הסינים כדאי לנו לנצל את הזמן כדי לשחרר (מגשר 5) התמכרויות והרגלים הרסניים שלא משרתים אותנו יותר (נחש 4). ע"י התמדה, משמעת עצמית ורצון יציב ומתמשך ניתן להשיג את מטרותינו ולהרחיב אותן גם לשירות הכלל (יד 6). 
 
 
 

ה- 2/3: טון 7, שיא הגל באנרגיית הכוכב: בשיא גל הרוח הכוכב ממלא אותנו באנרגיית האהבה של ונוס ומחבר לליבנו הרחב. אתגר הלילה ותהליך סגירת המעגלים של סוף הלוח מעלים בנו כאבים, ביקורתיות ומטען כבד מהעבר. בשיא התהליך הכוכב "עובד" במלוא המרץ וממלא אותנו בחיוביות ובראיית ה'יש'. כדי להתמודד עם הכאב הרגשי שבתוכנו, הכוכב מלמד לשנות את הדימויים השליליים שיש לנו לגבי עצמנו ולגבי החיים לדימויים חיוביים. במקום לנוע מהבסיס של החסר והשליליות המוכרים לנו, אנו לומדים להתמקד במה שכן טוב בחיינו, כן קיים בנו ובמציאות שלנו ובמה שכן יש לנו. על מנת לאפשר את הריפוי של הפחדים העמוקים עם הלילה, הכוכב פוקח את עינינו לראות את היופי שכבר קיים בנו ולמעשה נמצא בכל רגע נתון בחיים המרתקים הללו. הוא ממשיך וממשיך להטעין אותנו מבפנים עד למצב שבו אנו הופכים את הפלוס הזה לנקודת המוצא שממנה אנו פועלים ביום יום. ביום המהדהד ננשום את האור של הכוכב ונצית את האהבה שתמיד קיימת בתוכנו. בעזרת האהבה נקבל את עצמנו ואת חיינו כפי שהם ברגע זה ממש. בזמן הנשימה נחווה רטט מעודן של אהבה במרכז הלב שלנו ונדמיין כיצד הכאב חולף ואנחנו הופכים למגדל-אור שמפיץ את אהבתו שמתפשטת לכל עבר. 
 
 
 

ה- 3/3: טון 8 של היושרה הפנימית באנרגיית הירח: בגל הרוח אנו נמצאים בתהליך של התבוננות עמוקה וכנה אל תוך עצמנו וירח ביום של בדק הבית הפנימי מעיד על כך שקיימת עוד "עבודה" על כאב רגשי עמוק. בהשראת הירח אנו מוזמנים לשאול את עצמנו היום: "עד כמה נגעתי באמת בשורשי הפחדים שלי"?, "עד כמה אני מסכימ/ה להתבונן באומץ במנגנוני ההישרדות האוטומטיים שאימצתי לעצמי מאז היותי ילד/ה"?, "עד כמה אני בוחר/ת את האירועים בחיי ועד כמה הדפוסים העמוקים הם אלה שמנהלים אותי?", "עד כמה 'אני- אני' בסיטואציות משפחתיות, חבריות ובכלל"?, "עד כמה סלחתי לאמא ולאבא שלי על ה'טעויות' שעשו"?, "עד כמה אני באמת מגשימ/ה את הפוטנציאל הגלום בי ומחובר/ת לעוצמת הרגשות שבתוכי"? הירח הגלקטי מחבר אותנו אל מאגרי הזיכרון של התת מודע שלנו שבהם נמצאים הטראומות והפצעים שחווינו בילדות. הוא מאפשר לראייה רחבה ולריפוי ומגביר את הרגישות והרכות כלפי עצמנו. אנו לומדים לרפא את הכאב הרגשי האוטומטי וליצור חוזה מחודש בין הבוגר ההגיוני והפרופורציונאלי לילד הסקרן והרגיש שבתוכנו. ככל שהתהליך נמשך, אנו מתחברים לאינטואיציה שבנו ועמה ליכולת להתגלגל כמו כדור בקלות ובסינכרוניזציה הרמונית במציאות החיים. הירח מסמל תחנת שידור וקליטה ומחדד את יכולת הקליטה לסימנים ולסמלים שאנו כל הזמן מקבלים "על הדרך" בחיים. אנחנו מוזמנים לנשום היום את הירח לכל תאי הגוף, לשים לב לסימנים הללו שמגיעים באינסוף של דרכים וצורות ובעזרתם לקבל את התשובות לשאלות שלנו.
 
 

ה- 4/3: טון 9, נקודת המפנה בעלילת הגל מגיעה עם אנרגיית הכלב בערב פורים: הנס הגדול המתואר במגילת אסתר אמנם קרה רק פעם אחת בכל ההיסטוריה היהודית אך יכול לחזור על עצמו גם עכשיו אם נשחזר בתוכנו את התנאים הרוחניים שאפשרו לשינוי להתרחש. אנחנו מסוגלים לשנות בכוחות עצמנו סדרי עולם, אם נדע כיצד לרפא את עצמנו לקראת השינוי שאותו אנו מבקשים. לכך מיועדים הצומות, הסיגופים והתעניות שהנהיגה אסתר המלכה. עלינו לעבור שינוי פנימי בתוכנו לפני שאנו ניגשים לבורא העולם בשביל לבקש עזרה. בהקבלה מדויקת לחג, הכלב היום מאפשר לרפא ברכות את הפחדים והכאבים הקיימים בתוכו וזאת כדי שיוכל לפתוח את הלב ודרכו להתחבר לפרספקטיבת הנשמה. מצב של "הארה" פנימית אפשרי בחיי כל אחד מאתנו. השפע הרוחני מהעולם העליון מוזרם אלינו ללא הרף. בערב פורים הכלב מאפשר לעבודה פנימית יסודית על מנת שנוכל לקלוט ולקבל שפע אינסופי זה. ביום התשיעי אנו מבינים שכדי לראות מבעד לדפוסים האוטומטים ולנוע מתוך האינטואיציה, עלינו לפעול בהשראת המשפט: "ואהבת לרעך כמוך". הרבה מאד מחוסר האיזון הרגשי קשור בעובדה שאנחנו שוכחים את ה-"כמוך". השקט שבלב מתאפשר כשאנחנו מפסיקים לבזבז אנרגיה על ריצוי הסובבים אותנו. כשם שהכלב הוא ידידו הנאמן של האדם, אנחנו לומדים להפוך לחברים הכי טובים של עצמנו. ההקשבה לגוף וללב ודרכם לצרכים ולרצונות שלנו שומרת על האנרגיה בתוכנו, פותחת את ליבנו לעצמנו ולאחרים ומאפשרת לקשרים חמים ואוהבים. בכולנו קיימת מערכת מידע רגשית שממחזרת ופועלת באופן אוטומטי. הקפיצה של הגל מתאפשרת כשאנו מבינים שהכאב הרגשי שבתוכנו "מופעל" אוטומטית ע"י פרשנות מצומצמת שאנו נותנים למציאות. ברגע שאנחנו הופכים את עצמנו ל"חשובים" ומתייחסים ברצינות לרצונותינו ולצרכינו, הרגשות הסוערים מתאזנים. בעזרת הכלב אנו מוותרים על הדרמות בחיים וההתרגשויות הקיצוניות ובמקומם לומדים לפעול ממקום הגיוני, הוגן ומאוזן. מסר נוסף של חג הפורים הוא הכוונה לאחדות, לשיתוף פעולה ולרצון הדדי. היהודים הבינו שאם לא יהיו כגוף אחד אז לא יהיה להם סיכוי להינצל והשינוי המהותי הזה הוא שהוביל לנס שאנו חוגגים. ברגע אחד הם שינו את הגישה שלהם מיחידים שכל עניינם הוא לקבל לעצמם לעם מאוחד שדואג לזולתו. בכך הם יצרו מציאות שבה השפע האינסופי של הבריאה הגיע לנבראים. בסינכרוניזציה מושלמת לחג הכלב מאפשר לפתוח את הלב לשיתופים שיוצרים "שלם שגדול על סכום חלקיו". בחג פורים קיימת אנרגיה שמאפשרת לאיחוד עם הסביבה ולחיזוק הקשרים שלנו עם חברים, קרובים ואנשים בכלל. מתוך למידת האחדות עם הסביבה ומשיתופי הפעולה עימם ניתן להגדיל את האהבה לעצמנו ולסביבתנו עד שנגיע למצב של "ואהבת רעך כמוך". לכל אחד יש את התפקיד הייחודי שלו במערך הכולל של הקוסמוס ובעזרת הכלב אנו מחזקים את האהבה לעצמנו ולעולם. אמן!

לפי הסינים האנרגיה שמלווה אותנו בימים השביעי עד התשיעי של הגל קרויה:  "הרמוניה", "התלהבות" (הקסגרמה 16) והיא מלמדת לזרום עם עצמנו, עם חיינו ועם הגוף שלנו (כלב 9), מבלי להתנגד ולבזבז אנרגיה (כוכב 7). אנו לומדים לזרום בחיים (ירח 8) ובכך מאפשרים לשיתופי פעולה ולביטוי מלא של עצמנו ברגע העכשווי (כלב 9).
 
 
 

ה- 5/3: פורים: טון 10 שבו אנחנו מדייקים עוד יותר את הקפיצה המתרחשת בגל באנרגיית הקוף: פורים הוא חג "המזל" שבו היהודים משכו לעולם נוכחות של אור עליון שהוביל לנס הצלתם. נס הוא תוצאה של חיבור לנשמה בעלת הידע האינסופי. ככל שאנו מתחברים לנשמתנו העצומה, אנו מגדילים את המידע במערכות שלנו ומסוגלים לעשות דברים הנחשבים בגדר "נס". הקוף מסמל את החוט הפנימי שעובר בליבנו ומחבר אותנו ישירות לנשמה ודרכה למידע חדש ולהברקות מקוריות. בחג הפורים ניתן להתחבר לידע הנשמה ובעזרת ההשראה האינסופית שזורמת דרכינו ליצור יש מאין בדרכים שונות. הקוף הפלנטרי מלמד לשחק את משחק החיים עם תמימות וסקרנות של ילדים. התמימות ונתינת האמון "קצת" נעלמו מעולמנו והפוליטיקה, האשמה והלחץ הפכו לשליטים הדומיננטיים. עם התפתחות החברה המערבית למדנו שכדי "להצליח" בחיים עלינו להיות רציניים, אחראיים, מודאגים ובוגרים. הקוף מלמד שיהיה לנו הרבה יותר קל לזרום בחיים ממקום משועשע, מלא בהומור שבוחר בזווית ראייה שובבית- ילדית לגבי הסיטואציות השונות בחיים. חשיבה לבבית אינה קשורה בראש עמוס לעייפה ולכן הקוף מחבר אותנו לילד היצירתי, הקסום והחינני שבתוכנו. המועקות וחשיבת היתר של הלילה נעלמים ברגע שאנו לומדים לנוע ממצב אחד למשנהו בקלילות ומתוך היצירתיות הילדית שבנו. ביום של ה"פינישים" הקוף מאפשר להשתחרר מהכבדות ומהביקורתיות של קול הלילה שבתוכנו וממלא אותנו במנה הגונה של צחוק, מקוריות ואופטימיות. זוהי בדיוק האנרגיה המתאימה לתחפושות הנהוגות בחג יחד עם רוח השטות וה"עד דלא ידע"....

 
 

ה- 6/3: שושן פורים: טון 11 שבו אנו משחררים דפוסים עמוקים ומכשולים פנימיים שעדיין קיימים בתוכנו, באנרגיית האדם: בקבלה מדברים על כך שברגע שנחליט להפוך את "הרצון לקבל לעצמנו" הטבוע בנו שמסמל את המן הרשע לרצון "לקבל על מנת לתת", ניצור שינויים מרחיקי לכת במציאות הריאלית שלנו. בסנכרון לחג מופיע האדם שמלמד אותנו שאנחנו רואים אך ורק את עצמנו. הסובבים אותנו ובהם המשפחה הקרובה, החברים, המכרים והעמיתים לעבודה משקפים לנו את השלב שבו אנו נמצאים כרגע בחיים. ככל שנפסיק לשפוט ולהשליך על האחר, נוכל לרפא את הכאב שלנו. האדם מאפשר לשחרר ציפיות מעצמנו ומהסובבים אותנו ומלמד להסתכל בגובה הלב על בני האדם. הוא נותן לאחרים להיות בדיוק כפי שהם ללא הצורך לשנות אותם. כל אדם הולך בדרכו עם המידע הסובייקטיבי שמוטבע בו ושום דבר לא מכוון אלינו באופן אישי. זהו בדיוק המסר של פורים: היכולת להתבונן בגובה הלב מבלי לבקר ולקטלג את האחר מאפשרת לנתינה והופכת אותנו לאדם נדיב חומרית ורגשית. במהלך גל הרוח אנו מבינים שהמתח והרעש האינסופיים נובעים מ"לופים" רגשיים ושכליים שקיימים בתוכנו ושלא מפסיקים כמעט אף פעם. המחשבות הדפוסיות מלוות אותנו כל הזמן, החל מהרגע שבו אנו פוקחים את עינינו בבוקר ועד למצבי העייפות המוגברים של הערב והלילה. אצל רובנו קיים שכל מניפולטיבי שכל הזמן מטיל ספק בכך שניתן לחיות חיים מאושרים כאן במציאות הפיזית הקוטבית. לאדם המערבי החוקר בעל הגוף המנטלי המפותח קיימת נטייה להיות סקפטי ולרוב הוא לא מאמין שבאמת ניתן לחיות את מה שרוצים ולהפוך ל"גביע שפתוח לשפע של היקום". האדם של היום האחת עשרה עוזר לשחרר את המחשבות הבלתי פוסקות הללו שמעלות את רמת המתח בתוכנו. הוא ממקד אותנו אך ורק במציאת הפתרונות לכל הבעיות והמכשולים הקיימים. בשושן פורים אנו לומדים לצעוד בתבונה בדרך שלנו, "לכבד את האדם באשר הוא אדם" ולקראת סוף הצ'ולקין למגנט לעצמנו שפע של הזדמנויות חדשות ומרגשות למציאות החיים. 
 
 
 

ה- 7/3: טון 12 של פתרון האתגר באנרגיה של הלך שמים: הגל מלמד שהקושי בריפוי הכאבים הרגשיים מאד משתלם ומוביל להתפתחות רוחנית גבוהה ולסמכות פנימית. פתרון הגל יחד עם חג הפורים שהיה מחברים אותנו ביראת כבוד למקום פנימי מאד עוצמתי שקיים בחיבור לנשמתנו. הלך שמים קריסטלי מסמל את המטה הקדוש הקם לתחייה, את אנרגיית הנביא והמשיח. פתרון גל הרוח מאפשר לחוות בליבנו חמלה ואומץ נדירים. כשאנחנו באמת מסכימים להסיר את הערפל המחשבתי והרגשי, אנו מתמלאים בחיות פנימית ובאהבה ונפתחים למסרים מקודשים מפרספקטיבת הנשמה. ביום הפתרון יצרנו עוגן פנימי החלטי ונחוש שמאפשר להתעמת ישירות עם כל מה שמרפה את ידינו. ההחלטיות שבהדרגה נבנית בנו מאפשרת להפוך לסמכות של עצמנו ולהצבת גבולות ברורים לכל "שואבי" האנרגיה למינהם. ההתמודדות עם הפחדים העמוקים מפתחת את היכולת לשמור על האנרגיה שלנו מכל סוג של התעללות פנימית וחיצונית ומבזבוז אנרגטי. כך נוצרים בחיינו גבולות רצון נחושים שמופעלים ברגע המצוי מעצם העובדה שאנחנו בעדנו. ביום הקריסטלי ניתן להרגיש בנח עם עצמנו ולחוות סיפוק מההישגים שכבר יש לנו בחיים. הלך שמים מדריך אותנו ליצור מרחב מקודש לחקירה, ללמידה ולקבלת מידע מכוון לפעולה. היום ננשום את הסמל של הלך שמים אל תאי הגוף, נשהה בהיכל המקודש של התדר הקריסטלי ונקבל את הסימנים המיועדים להתפתחות שלנו עכשיו.
 
לפי הסינים האנרגיה בימים האחרונים של סוף הגל קרויה: "התחלות קשות" (הקסגרמה 3) והיא מלמדת כיצד לטפל בבעיות השוטפות ובענייני היום יום השונים (לילה 2), תוך כדי גיבוש יסודות מוצקים וארגון המידע בסדר וביעילות (אדם 11). הסינים מוסיפים שבימים אלה אנו נולדים מחדש ללא ידוע (קוסם 13) וכתוצאה מכך חווים כאבי גדילה (לילה 2). עלינו להתארגן מחדש ולעמוד בסופת הרגשות תוך כדי שמירה על עקרונותינו (הלך שמים 12).
 
 

ה- 8/3: טון 13 בו מגולמת החכמה והקפיצה של הגל באנרגיית הקוסם: קוסם ביום השלוש עשרה מעיד על פתיחה לעוצמה הלבבית שבתוכנו ועל חיבור לידע הנשמה שהוא מעבר לתהליכי המציאות ה"רגילה". הגל מוביל בהדרגה מרוח קלילה, שמחה וזורמת אל עבר קוסם מחובר ויודע, בעל לב רחב וחומל. מרוח תקשורתית בעלת יכולת ביטוי מדויקת אל קוסם שמהווה צינור של אור ומבטא באהבה את הידע שבתוכו. מרוח שמחברת אל האמת הפנימית העמוקה שלנו ויוצרת אפשרויות מגוונות למימוש אמת זו במציאות החיים אל הכוהנת הגדולה שמכילה ברכות את אינטנסיביות האירועים המתרחשים בחיים. ההתבוננות אל תוך עומק הרגשות אפשרה לריפוי של מידע רגשי מתאי הגוף ולשחרור ההיצמדות לאותה התנהלות דפוסית ממוחזרת. הצמיחה עם אתגר הלילה ריפאה כאבים רגשיים עמוקים וניטרלה את האגו שחי כלפי החוץ. התהליך נמשך עד לרגע שבו התחברנו לידיעה פנימית עמוקה, חווינו ביטחון בעצמנו ובהחלטות שלנו והפכנו לסמכות של עצמנו. הרוח מגנטה את היכולת לזרום בהשראה ובכיף במציאות החיים והפכה אותנו לקוסם שיודע את עצמו ואינו תלוי בפידבקים ובאישורים מהחוץ. ככל שאנו משחררים את התלות בעולם, בכותרות חיצוניות, במטרות ובזמן, אנחנו הופכים לקוסם קוסמי בעל היכולת להניף את שרביט הקסמים ולרפא את עצמו, את סביבתו ואת האדמה. ביום השלוש עשרה של גל הרוח אנחנו הופכים למיכל של ידע ושל אור שמכיל בתוכו בהנאה את המציאות הקוטבית האשלייתית. אז אנו מתחברים לתדר האהבה ולפרספקטיבת הנשמה ומסוגלים לחולל ניסים ונפלאות בחיינו. אמן ואמן! 
 
 
 
 
מאחלת לכולנו גל רוח 
קליל, זורם ומלא בהשראה!
ופורים של שמחות!
באהבה, טליה.
 להנאתכם, ספר וירטואלי בחינם
ובו מידע נרחב על כל גלופה 
נא ללחוץ כאן
באהבה,
טליה.