עולם המאיה
חיפוש
חיפוש
הצגת תפריט
דרך אומנות הזמן

שיטת עשרים מפתחות הזמן לריפוי עצמי

אחרי יותר מעשרים שנות מחקר סוגיית הזמן דרך לוח המאיה, מחקרי נשא פרי וזכיתי לסלול את דרך אומנות הזמן שנעה בין עשרים מפתחות גלי הלוח. לוח הצ׳ולקין המקודש הוא הבסיס שאליו שוב ושוב אני מזמינה את כולנו משום שיש בו את כל מה שנדרש עבור המח האנושי לשם הרחבת התודעה. הלוח מציע שפת הלב גלית הבנויה מסמלים ומספרים כשתנועת הגל העולה והיורד המוכרת לתת המודע שלנו מאפשרת בהדרגה לריפוי עצמי. הצ'ולקין הוא לוח אחד קטן שסולל את הדרך להתפתחות ההכרה האנושית והפשטות של הידע היא הגאונות שבו. הלוח כולו מהווה את 'כל התורה כולה' ובתוכו הקודים שמאפשרים ל'צמצום' התנודות האנרגטיות, כפי שקורים לכך בקבלה, אל עבר האחר, העתיד והמטרות. התנועה עם מפתחות הזמן ממקדת אותנו פנימה, שהוא הכיוון היחידי שקיים ומאפשרת להאיר את האור הזך שבלבנו.

שיטת עשרים מפתחות הזמן מחברת בין ידע מקודש עתיק לעידן העכשווי בו אנו מצויים ומנגישה עבורנו כלים טיפוליים שפותחים את לבנו. למידת התכנים של הלוח ממלאה אותנו באור, באהבה ובתקווה וככל שאנו צוללים אל עומק הצפנים, נפתחת בפנינו גישה ישירה לתת המודע שלנו.   

כדי להפוך לאומני הזמן נדרשת הבנה פילוסופית עמוקה של המונח זמן, הסכמה תיאורטית עם האפשרות ש'מחשבה בוראת מציאות', ש'החוקר משפיע על תוצאות המחקר', הבנה שהמציאות מורכבת מעשרים תכנים עיקריים, למידה לעומק של התכנים הללו ויישום בפועל של עשרים הגלים. אנו לומדים שפה חדשה שמאפשרת לחיות מתוך זמן פנימי, לנטרל השפעת אלמנט הזמן ולהסתנכרן עמו, לעשות אומנות עם הזמן ולשם כך לזכך ולדייק את טוהר הכוונה שלנו. כדי שבאמת יתאפשר לנו לחיות 360 מעלות של אפשרויות נדרשת עבודה עמוקה פנימה של הרחבת התודעה ולוח המאיה סולל עבורנו את הדרך באופן קליל ומשחקי ביחס לעבודת העומק הפנימית הקיימת במשנות אחרות.

כשהקול האותנטי האינטואיטיבי מוביל אותנו כל רגע הופך ליצירה. אומני הזמן משתדלים כמיטב יכולתם ליישם את מפתחות הזמן ולבסוף הופכים את עצמם ליצירת מופת. כשחזרתי מהמסע שלי בגואטמאלה הבנתי שיש אך ורק את הרגע הזה, שהטעם לחיים הוא הרגע עצמו ובו קיימים אינסוף של אפשרויות. הכל קיים כאן ועכשיו בכדו"א וברגע הזה ניתן לחוות את תדר האהבה תדר פנימי. מזמינה אתכם מכל לבי לפסוע בנחת בדרך אומנות הזמן ולהגביר את המוטיבציה לחיות בגוף היקר הזה, בחיים הנדירים הללו.

אחד היתרונות הבולטים והמופלאים בדרך אומנות הזמן היא שמדובר בשיטה של 'עשה זאת בעצמך' שסוללת עבורנו את המסלול השלם להארה ושניתן לפסוע בה בדרך עצמונית.

דרך אומנות הזמן עוברת בארבעה שלבים:

השלב הראשון: המעבר המחשבתי מקו לינארי לגל ספיראלי והבנה שמפתח זמן מורכב מתוכן וקצב שיוצרים גל.

אנו לומדים לנוע עם הידע הלבבי של הגלים ושהכל מתחיל ונגמר בגל העולה והיורד בתוכנו. המציאות הפיזית מורכבת מגלים, גלי אור, גלי קול וכך גם המציאות הפנימית מורכבת מגלים מחשבתיים ורגשיים ועל כן בשלב הראשון אנו נחשפים לתנועה של הגל העולה והיורד שמתקיימת בכל שאיפה ונשיפה. התנועה עם הגלים מאפשרת לידיעה האינטואיטיבית שהזמן ספיראלי (ולא לינארי) ונמדד בהתאם לאורך הגל (ולא בשעות ובימים).

השלב השני: מציאת מזל המאיה לשם חקירה אישית עצמית.

אנחנו לומדים לדעת את עצמנו ומגלים מהם הקודים המלווים אותנו בגוף הזה במפת המאיה האישית שלנו. ידיעת הקודים האישיים שלנו בתוספת התרגילים, המנטרות והמדיטציות מאפשרת לעבודת עומק אישית על הנושאים שמקשים עלינו ביומיום שלנו ובהדרגה מחלחלת לתת המודע שלנו. העבודה עם המפה שלנו מאפשרת לחזור הביתה, לבית שתמיד חי בלבנו הרחב ומנכיחה בנו את הידיעה "תמיד יש ים", בכל רגע יש עבורנו מקום בבית שבלב.

השלב השלישי: למידת שפת הלוח והקפדה על התשדורות שלנו לעולם. 

אנחנו הולכים ומעמיקים אל תוך החכמה האינסופית הטמונה במפתחות הלוח. למידת השפה הלבבית של הצ'ולקין מורכבת מעשרים סמלים (אותיות) ושלושה עשר טונים (צורות ניקוד) ובהדרגה מגמישה את מוחנו, פותחת אותנו ל360 מעלות של אפשרויות וממלאה בתקווה שהכל יכול לקרות לנו. אנו מבינים שהמציאות מורכבת מתכנים שונים, לפי הלוח- עשרים עיקריים ושהמציאות מתהווה ונוצרת בהתאם לתכנים שאנו יוצקים לתוכה. 'החוקר משפיע על תוצאות המחקר', מחשבתנו בוראת את מציאותנו ודרך העבודה עם צורות גיאומטריות ניתן 'לקצר' את הזמן.

השלב הרביעי: הרחבת היכולת לראות אותנו בהמשכיות ולהיזכר בכל רגע קטן שנשמתנו האדירה חיה בלבנו.

עשרים שנות מחקרי הניבו פיצוח של תורת המספרים של הלוח עם הקודים האישיים שמאפשרים למודעות וריפוי עצמי של נושאיי נשמה. בעזרת חקירת נושאיי הנשמה של הגל האישי שלנו, המפה הקלאסית ונומרולוגיית הגלים שמוטמנת עבורנו בצפנים של הלוחאנו נכנסים עמוק יותר אל תוך עצמנו. דרך אומנות הזמן מתחילה עם הגל ועמו היא גם מסתיימת, כשבשלב הזה אנו נעים מתוך הפנים לחוץ לתנועה הסינכרונית המתקיימת במקביל. 

אז מה ניתן לעשות בתור התחלה?

להקפיד לחשוב מחשבות חיוביות משום שהמחשבה ברגע הזה בוראת את מציאותינו.

אפקט הפרפר: כל מחשבה שלנו מגיעה לכל מקום ומשפיעה גם על הקולקטיב ועל כן עכשיו זה הזמן להיות חיוביים בהווה שלנו. רק נדמה לנו שכמות המשאבים מוגבלת, אך לאמא אדמה קיימים משאבים בלתי נגמרים וברגע אחד יערות יכולים לצמוח, שפע של יבול וגשמי ברכה יכולים לצוץ כך בהרף העין ועימם גם ברכה לכולנו. כלומר מה שגורם להרס הוא אך ורק המחשבות השליליות שלנו כבני אדם ואנחנו משדרים אובייקטים חיוביים מתוך המח שלנו שמהדהדות ומשפיעות על הקולקטיב.

לנשום: בנשימה יש חמצן שמאפשר למידע חדש להיכנס שמפסיק את הרעש השלילי בראשינו.

ספורט ותנועה: למח קשה יותר להימצא בפטפוט ההבלי הבלתי פוסק שלו כשאנחנו מצויים בתנועה.

אומנות, מוזיקה, שירה: התדר של התצליל והמקצבים עוזר להתחבר לגל ולרגע.

תיאור העובדות: כל הזמן להסביר למח מה קורה עכשיו דרך תיאור העובדות הקיימות בחמשת החושים.

תיאור היש הקיים: להדגיש לעצמנו מה כן ישנו וממשי בחיינו, מה כן ישנו ברגע, מה כן קורה, מה כן בסדר במציאות שלנו. ברגע שמדגישים את היש הוא ההווה הריאלי היחידי שקיים, ניתן לחזור לרגע. הרגע הוא יש קיים. כשאנחנו רוצים דבר מה שכרגע איננו, נחשוב עליה כהווה ממשי ונרפה. (לדוגמא: יש לי מלא כסף ולהרפות).

לעצום עיניים בכלל ובפרט למדיטציה: כשעיננו פקוחות הן סופגות מידית את הגירויים מן החוץ שיוצרים את הרעש במוחנו.

נגיד את המנטרה 'מה שיש עכשיו הוא הכי טוב שיש'.

ניהנה מכל מה שקורה לנו ברגע וגם אם הגזמנו ונניח אכלנו מלא - זה הכי טוב שיש לרגע.

נעשה רשימה של מה שעוזר לנו להנאה ברגע, נהפוך את הדרך עצמה למטרה וכל רגע קטן לחגיגה.  

מכל לבי מייחלת לכולנו דרך נעימה וזורמת בקלילות,

ושעשרים מפתחות הזמן יחלחלו בנחת לחכמת לבנו.

בברכה ואהבה רבה,

טליה.

סרטונים
סל קניות
סגירת חלון