עולם המאיה
חיפוש
חיפוש
הצגת תפריט
לוח 13 הירחים

שנת הקוסם הקוואנטי

ב- 26/7/2023 התחיל מחזור חדש של 13 ירחים והפעם נכנסנו לשנת קוסם.

כשם שביהדות יש לנו ראש שנה 'אזרחי'- בספטמבר (פלוס מינוס) וראש שנה 'רוחני'- בפסח, כך גם במאיה אנחנו חוגגים מספר ראשי שנה.

ראש השנה הרוחני הוא בעצם תחילת מחזור של צ'ולקין, הלוח המקודש של המאיה. כל 260 יום אנחנו מתחילים מחזור צ'ולקין מקודש של 20 חודשים בני 13 יום. ראש השנה האזרחי במאיה הוא של לוח 13 ירחים והוא תמיד מתחיל ב26/7. המחזור נמשך 365 יום ובתוכו 13 מחזורי ירח, בני 28 יום כל אחד ועוד יום אחד ב-25/7 שקרוי היום מחוץ לזמן. השנה ב- 26/7 החלה שנת הקוסם הקוואנטי.

המהות של  מחזור 13 הירחים השנה היא של הקוסם

השנה שהחלה ב- 26/7/23 היא שנת הקוסם הקוואנטי.

בשנה זו המטרה היא להתחבר לעוצמה האנרגטית המלאה שלנו, להעיר את הקוסם הפנימי שקיים בתוך כל אחד ואחת מאיתנו עד למצב של זרימה אינטואיטיבית בחיינו. אנו מושכים אנרגיה של חסר הזמן, של קסם שנשענת על העוצמה הנשית שבנו ועל עומקים של בריאה שהם מבעד לזמן ולמרחב ושיכולים לחולל מהפך בחיינו.

במהלכה של השנה הקרובה אנרגיית הכוהנת הגדולה בעלת יכולת הקיבול האינסופית מגדילה בנו את יכולת ההכלה של מציאות חדשה ושונה בחיינו. כתוצאה מכך נוכל לעשות דברים רבים יותר ולהיות נוכחים בסיטואציות שונות ומגוונות. אנרגיית הקוסם ממלאה אותנו בעוצמה נשית, במודעות אינדיבידואלית, בכח רב, בביטחון באינטואיציה שלנו ובחיבור רוחני גבוה.

            שנת קוסם מעידה על כך שאנו עומדים לעשות "עבודה" מרוכזת על המחשבות שלנו. זהו זמן בעל פוטנציאל לשחרור הצורך בשליטה בעצמנו, בסיטואציות שונות או  באחרים. אנחנו בכל מקרה לא שולטים בשום דבר ובאף אחד אבל אימצנו תחושה אשלייתית של שליטה כדי להגן על עצמנו מפני פגיעה אפשרית. אנחנו לא יכולים לדעת מה יקרה ברגע הבא ובטח שלא מה קורה בתוך המוחות של הסובבים אותנו ועל כן לומדים להרפות ולנוע מרגע לרגע. שינויים גדולים וצמיחה לחיים מרתקים מובטחים לנו ככל שאנחנו משחררים את מנגנוני ההגנה הללו וזורמים עם אירועי החיים.

הקוסם מלמד אותנו השנה כיצד לשחרר את הרצון העז של האגו להכרה סביבתית. הוא מכוון אותנו לראות עד כמה פידבקים ואישורים חיצוניים עדיין מפעילים אותנו בחיים ועד כמה אנחנו מתנהלים בהתאם לנורמות חברתיות קולקטיביות. הוא מלמד אותנו שאנחנו יודעים הכי טוב מה נכון לנו ומה טוב לנו והגיע הזמן לנטרל את התלות בתארים, בתשומת הלב מבחוץ ובחיזוקים של האגו ולשמור על  פשטות וצניעות. אף אחד מחוצה לנו לא מכיר אותנו כמו שאנחנו את עצמנו וזה הרגע לסמוך על הידיעה האישית הזאת. לאורך השנה אנחנו לומדים להתחבר למקור עצום של אנרגיה הקיים בתוכנו, לקול פנימי עמוק שלא תלוי או מושפע מהחוץ.

בשנת הקוסם הקוואנטי ניתן להתחבר לידיעה הפנימית העמוקה ביותר שלנו, להתמלא באהבה ולנהוג בחמלה כלפי עצמנו וכלפי אחינו ואחיותינו בני האדם. ככל שאנחנו נותנים אמון בעצמנו, בידע ובכישורים שלנו, אנו מתמלאים בתחושה של יציבות והגנה. כשאנו בטוחים בעצמנו וביכולות שלנו, משתחרר מאיתנו הצורך לשלוט בעצמנו, באחרים ובאירועי החיים בכלל.

אנרגיית הקוסם מאפשרת להבנה שאנחנו אלה שיוצרים את המציאות שלנו דרך המחשבות שאנחנו מקרינים לעולם. בעזרת הקוסם שבנו אנחנו יכולים ואף מוזמנים ליצור לעצמנו מציאות מאושרת וזורמת בכיף. ככל שאנחנו משחררים את המצבים ה"תקועים" וה"קפואים" מהיום יום שלנו, אנו מתחברים למקורות מידע אינסופיים ואין גבול לעוצמה שיכולה להתגלם דרכינו. כשאנו מגיעים למקום פנימי של כנות, פשטות וידיעה עצמית, הקוסם מרחיב עוד יותר את מבנה המח שלנו ויכול לאפשר לנסים שבעבר היה מחוץ לטווח האפשרויות שלנו להתחולל בשנה זו בחיינו.

אמן ואמן!

 

האנרגיה שמחזקת את תת המודע שלנו היא של היד

האנרגיה שדוחפת אותנו מבפנים, בתת המודע היא של היד שמשלימה את ההשפעה של הקוסם. היד מסמלת מעגל אנרגטי של ארבע רוחות השמים- ארבעת האצבעות שהן ארבעת היסודות- אדמה, מים, אש ואויר והאגודל שסוגר את המעגל. היא יוצרת בתוכנו כח פנימי מגובש, מאוזן בארבעת האלמנטים ויציב. היד היודעת מחברת אותנו לידיעה פנימית ברורה של מה שנכון לנו ובעזרת ידיעה זו מניעה אותנו ליצור.

היד מסמלת את יכולת הפעולה ואת האפשרות לממש את רצונותינו מהכח אל הפועל. אנחנו לומדים שהבעת רצון בחיים חייבת להיות מלווה בתנועה כלשהי במציאות עצמה. זה לא מספיק לרצות משהו או לשנן מנטרות ולקוות שהדברים יקרו. עלינו גם לפעול באופן פרקטי במציאות עצמה ולבצע את הפעולות הנדרשות למען הרצון שלנו. לאט ובהדרגה בעזרת היד הרצון שלנו הופך לפעולה ללא הספקות, מחשבות הביניים והדאגות של השכל, שעוצרות את הזרימה בחיינו וגורמות לתחושה של תקיעות.

לאורך השנה היד דוחפת אותנו "לתקתק עניינים" שונים בקלות, בזרימה ובהנאה ולהגיע להישגים פרקטיים בתחומי החיים השוטפים. אנחנו מוזמנים לזרום בכיף אל עבר הגשמת היעדים שלנו, ללא רמות המתח הגבוהות שלרוב מלוות את העשייה שלנו. המתח הוא פער בין היעדים שאנחנו רוצים להשיג לבין המצב הנוכחי שבו אנו מצויים עכשיו. הפער הזה יוצר גם את אשליית הזמן. היד מלמדת כיצד ניתן לזרום בהנאה אל עבר המימוש העצמי שלנו בלי לנייד את האנרגיה שלנו אל עבר מטרות חיצוניות ובלי לבזבז אותה על לחצים ודאגות ווירטואליים. אנחנו לומדים להנות מהעשייה שלנו ומהזרימה בחיינו, כאן ועכשיו.

בשנת הקוסם היד מניעה אותנו לזרום ממצב למצב בחיים כמו גל אינסופי. אם נסתכל על הים נוכל לראות שהוא כל הזמן בתנועה, עולה ויורד ולא עוצר אף לא לרגע אחד. כך גם היד מלמדת אותנו לנוע, לזרום ופשוט לעשות את שלנו בלי לחשוב יותר מדי. אין מדובר בעשייה אינטנסיבית מוטרפת אלא בפעולות שקטות, רגועות ונעימות שמשמחות אותנו.

אנרגיית היד בשנת הקוסם הקצבי יוצרת בתוכנו כח פנימי חזק ומאוזן שמאפשר לנו לדעת את דרכי הפעולה שנכונים לנו עכשיו ולהגשים ולממש את עצמנו בתחומי החיים השונים. בשנה זו קיים פוטנציאל גדול של עשייה מתוך מקום שיודע ליהנות מהתהליכים ומהמשימות השונות. אני ממליצה לעשות רשימה ארוכה של תוכנית פעולה למהלכה של השנה הקרובה. לדאוג להיות פעילים, חיוביים ועסוקים וכך ישן משתחרר ובמקומו מוזרמת אלינו חיות, אנרגטיות, שמחה ותחושת סיפוק על עשייה שלנו.

האנרגיה שמאתגרת אותנו השנה היא של הזרע

 

הזרע מלמד אותנו ש-'השינוי הוא הדבר היחידי שקבוע ביקום' ובמהלכה של שנת הקוסם הקרובה הוא מבקש מאיתנו לנוע, להשתנות, לגדול ולצמוח. בשנה הנוכחית קיים פוטנציאל להשתנות אדירה ומתחילתה אנחנו קופצים לחיים חדשים ויכולים להפוך לגביע פתוח לאפשרויות שטרם חשבנו עליהן.

כשמתבוננים בטבע ניתן לראות את השינוי התמידי שמתרחש כל הזמן: בכל רגע כדור הארץ משנה את הזווית שלו ביחס לתנועה של השמש, העצים והפרחים צומחים או משילים את הישן ומתפתחים בהתאם למחזוריות השמים. רק אנחנו בני האדם אוחזים בחוזקה באורח חיים ספציפי שחוזר על עצמו, אפילו אם הוא לא מתאים לנו יותר. החיים הם תנועה והכל משתנה במהלכה של תנועה אינסופית זו. אנשים שלא משנים דברים בחייהם ומעדיפים לשמור על הבטוח והמוכר, למעשה נמצאים בנסיגה ביחס לתנועה הבלתי פוסקת של כדו"א. בגלל הפחד שלנו מהלא ידוע פעמים רבות אנחנו שומרים על מצבים מקובעים שכבר מזמן לא זורמים בנעימים בחיינו - אותה עבודה, אותם המגורים, אותה מערכת זוגית וכו'. אתגר הזרע מבקש שנשחרר הרגלים, קיבעונות וסיטואציות שאינן זורמות יותר ובמקומן נפתח ונזרע אפשרויות חדשות. הטבע נע במחזוריות וגם אנחנו לומדים כיצד לנוע, לשחרר ולגדול.

הזרע מלמד אותנו את אומנות השינוי וכיצד אנחנו יכולים לשחרר את ה"תקיעות" ואת אשליית השליטה ולנוע הלאה בחיים. לאורך שנת הקוסם הזרע מאפשר לשחרר את האחיזה בידוע ובמצבים שחוזרים על עצמם בחיינו ובמקומם להיפתח לידע חדש ולאינסוף של הזדמנויות. ככל שנשחרר את ההרגלים המוכרים לנו והידועים מראש, נוכל לזרוע לעצמנו זרעי התפתחות בכיוונים מגוונים ולצמוח לתחומים נוספים. במהלך השנה אנחנו משנים את זווית הראייה שלנו בנוגע למהות השינוי וכדי שנוכל לזרום כדאי לומר לעצמנו: "כל שינוי מביא לחיי אהבה, התפתחות, שפע, הנאה ושמחה".

הזרע מזמין אותנו לשחרר היבטים ישנים ובמקומם לארוג יצירות חדשות אל תוך מציאות חיינו. האתגר בשנת הקוסם מלמד אותנו להפוך לאדמה פורייה שמאפשרת את נביטת זרעי האפשרויות שאנחנו זורעים. הזריעה מתרחשת בשני רבדים- שינויים ש"תלויים" אך ורק בי, ניתן לכתוב בצורה ברורה את השינוי ואת השלבים שלו ולעשות מיד את שנדרש למימוש. ושינויים ש"תלויים" כביכול גם בסביבה, אז ניתן להגדיר בצורה מדויקת את הרצון ולהניחו בצד מתוך אמון מלא ביקום שיגשים את רצונותינו במהרה. עלינו ללמוד לשחרר כל ציפייה בנוגע לדרך שבה הדברים עשויים להיווצר במציאות שלנו. הכל יכול לקרות לנו. ליקום יש אינסוף הפתעות צבעוניות שמחכות אך ורק לנו. שנת הקוסם מזמינה כל אחד מאיתנו לזרוע לעצמו חיים שמחים, זורמים בכיף ומלאים באושר. אמן ואמן.

האנרגיה שמדריכה אותנו השנה היא של הרוח

האנרגיה שמכוונת אותנו לפעולה היא של הרוח שמסמלת את עקרון התקשורת ומדריכה אותנו בשנת הקוסם לפתח את יכולות התקשורת שלנו עד למצב של תקשורת קולחת בכל הרמות בסוגים שונים של אינטראקציות. כדי שנוכל לעשות קפיצה קוואנטית בשנת ההקוסם עלינו ללמוד לנסח את עצמנו בהגיון ובנועם. אנו לומדים להתמקד בעובדות הריאליות ועליהן לפתח רצפים הגיוניים. לאורך השנה הרוח מאפשרת לבטא את עצמנו ואת האמת האותנטית לנו בחדות, בבהירות ובאופן מדויק ונאמן לרצונות שלנו.

הרוח מסומלת ע"י יונק הדבש ולאורך השנה הקרובה ממלאה אותנו בשמחה ובעליזות ומאפשרת לקפץ בהנאה מסיטואציה אחת לאחרת. אחת ממטרות החיים העיקריות היא ללמוד לחיות ברמת מתח נורמטיבית בניגוד לרמות המתח הגבוהות שרובנו חווים במציאות האינטנסיבית. הסיבה למתח היא פער בין הרצוי למצוי שקיים במוחנו. ככל שאנחנו נפתחים להומור ולקלילות שבאנרגיית הרוח, משתחררות מאתנו תחושות של עצבות, נטל ומטען שהן צורות ביטוי שונות לרמת מתח גבוהה. כך שבשנת הקוסם קיים הפוטנציאל לתנועה זורמת ומלאת שמחה בחיי היום יום שלנו.

הרוח מסמלת את האלמנטים הזכריים ומאפשרת לבטא את האמת האותנטית שלנו בנחישות ובנועם. האנרגיה היאנגית של הרוח מזרימה אלינו חיוניות, אומץ וכוחות שמאפשרים להגדיר באופן מדויק וממוקד את הדרך שהכי מדויקת עבורנו עכשיו ולזרום בהנאה מעניין אחד למשנהו. אז היא מחברת אותנו לארבע רוחות השמים ומלמדת כיצד להגיע לאחדות הניגודים בתוכנו. אנו לומדים לאחד את הפלוס והמינוס עד למצב של שלמות פנימית.

הרוח מסמלת את אזור בית החזה בגופנו ואת הנשימה של הנשמה ומזכירה לנו פשוט לנשום עמוק והרבה, כמה שיותר פעמים ביום. אין זה משנה מי אנחנו ומה הכותרות שלנו, עלינו לזכור תמיד שכולנו בני אדם והבסיס שבבסיס שמחבר ביננו הוא הנשימה. הרוח מלמדת שככל שנקפיד לנשום במהלך המציאות היומית, נוכל יותר ויותר לחוות במודע את הנשמה העצומה ש'זמינה' עבורנו בכל רגע. בזמן הנשימה אנחנו מאפשרים למידע שבאוויר להכנס אל תוך המערכת שלנו. כתוצאה מזרימת המידע החדש רמת המתח שלנו יורדת ואנחנו חווים רגיעה בגוף שלנו. אז הרוח פותחת עבורנו חלון להתפתחות המודעות האישית ולצמיחה הרוחנית שלנו.

כך שלאורך שנת הקוסם כולנו מוזמנים להרפות ולנשום את הרוח עד שנרגיש כיצד אנו מתחברים ישירות לנשמתנו העצומה ודרכה להשראה אינסופית שזורמת אל תוך 

האנרגיה שתומכת בנו השנה היא של הנחש

בשנת הקוסם אנרגיית הנחש תומכת בנו להתמיר רעלים מסוגים שונים ולהפכם לדבש. הנחש העצמתי זוחל בתנועה ספיראלית קרוב קרוב לאדמה ומלמד כיצד לשנות שליליות, הרס וקושי לחיוביות, לחיות ולהנאה מהחיים.

הנחש מסמל את סלילי הד.נ.א. הקיימים בגופינו ומגלם בנוכחותו את החיבור לחכמת האבות. הסליל העולה מלמטה למעלה מסמל את ההתמרה של התשוקות הפיזיות לעוצמה רוחנית. בשנת הקוסם הנחש תומך בנו לשחרר תשוקות פיזיות מוגזמות בין אם מדובר באוכל, סיגריות, אלכוהול, מין או טלוויזיה. להתענג על החושים ועל החיים בכלל זה דבר נהדר, אבל להפוך את העונג להתמכרות, לתלות זה כבר סיפור אחר. במהלך השנה כדאי לנו להיות מודעים להרגלים הספציפיים ולסיטואציות שאנחנו ממחזרים שוב ושוב בחיים ושהגיע הזמן לשחררם.

הסליל היורד מלמעלה למטה מסמל חיבור לידע גבוה ואת היכולת לתרגם את המידע שמועבר לתנועה בחיים. במהלך שנת הקוסם כולנו נלמד שהחיים הם שמחה ובעזרת הנחש נתחבר לעוצמת החיים הקיימת בגוף שלנו. הנחש מושך אלינו את תענוגות החיים ותומך בנו ליהנות מחמשת החושים המוכרים לנו- ראייה, שמיעה, טעם, ריח ומגע. אנחנו מוזמנים לאט ובהדרגה להגדיל את החיוניות, האינסטינקטים ואת שמחת החיים שלנו על המגוון העסיסי הקיים במציאות הפיזית.

תמיכת הנחש מאפשרת השנה להתחבר למהות הייחודית שלנו ולשחרור של מה שכובל ומסתיר את הצבעוניות הקיימת בנו. הנחש הוא אינדיבידואל בעל רצונות מיוחדים משל עצמו ואנו נלמד כיצד לבטא את השונות שלנו ולממש את המקוריות הקיימת בכל אחד ואחת מאיתנו. הנחש מסמל את הרצון האותנטי שבנו, את הייחודיות שמאפיינת את חיינו ואת העיסוקים שלנו. הוא מלמד כיצד לצעוד בשמחה בדרך השונה שלנו, מבלי הצורך להשתייך למסגרת ברורה או לעמוד בדרישות הקונבנציונאליות.

הרצון הייחודי לנו יכול לגרום לתחושות של בדידות, שונות, חוסר בשייכות וחוסר באהבה מהסביבה. הנחש מאפשר לראות שלמעשה אנחנו אף פעם לא לבד וזאת מכיוון שתמיד יש לנו את עצמנו והעצמי הזה לא הולך אף פעם לשום מקום. מעבר לכך אם רק נפקח את עינינו נוכל לראות שאנחנו מוקפים באנשים אוהבים. כל אחד מאיתנו הוא עולם ומלואו ייחודי ובמערך הכולל של היקום, אף אחד אחר לא יכול לתפוס את מקומנו. לאורך השנה אנחנו משחררים את הדיון בנושא ולומדים ליהנות מהשהות המלבבת בחברת עצמנו המשובחת. בעזרת הנחש אנו מבינים שבכל מקרה אנחנו לא שייכים לשום דבר ולאף אחד. אנחנו אנחנו וזה הכי טוב שיש. במקום לבזבז אנרגיה על ניסיונות להשתלב בעולם, אנו מתמקדים בעצמנו ומשקיעים את האנרגיה במימוש הרצונות שלנו.

אם כך הנחש תומך בנו השנה להתחבר לחכמת האבות הטמונה בסלילי הד.נ.א. שלנו ולהיוולד מחדש לחיים מענגים ומלאים בביטוי שמח.

המעקב אחר התהליך המתפתח של הירחים בשנת הקוסם הקוואנטי יכול ליצור שינוי פנימי בגישה המנטלית והרגשית שלנו כלפי החיים ולנקות הרבה מידע שלילי, דפוסי חשיבה ישנים, הרגלים וקיבעונות. אנו לומדים לסמוך על עצמנו ועל הידיעה הפנימית של מה שנכון לנו. ככל שהתהליך נמשך אנו מתחברים למאגר אינסופי של שפע ויצירה ולתדרים של אהבה ללא תנאי ומסוגלים לשנות ולהשתנות ולייצר לעצמנו מציאות קסומה של פריחה ולבלוב. אמן!

מאחלת לכולנו שנת קוסם של קסם החיים ושל ניסים פלאיים!

באהבה,

טליה

סל קניות
סגירת חלון