עולם המאיה
חיפוש
חיפוש
הצגת תפריט
מושגי יסוד בלוח הצ'ולקין

שפת הלב של הלוח המקודש

בדיוק כשם שבאסטרולוגיה המודרנית אנחנו לומדים את מערכי הכוכבים המשפיעים עלינו דרך המזלות והבתים, כך השאירו עבורנו אנשי המאיה אסטרולוגיה רב ממדית, המתייחסת לזמן דרך סמלים גיאומטריים. בזמנים המיוחדים שבהם אנחנו חיים עולה החשיבות של משמעות הזמן. אנשי המאיה הקדמונים השאירו בידנו ידע עצום ומעמיק בנוגע לתפיסת הזמן שלהם, ידע שמאפשר התבוננות מקיפה על כל רגע בחיינו. הלוח החשוב מבין לוחות המאיה הוא לוח הצ'ולקין (Tzolkin) והוא לוח מתמטי שמתאר בפנינו את התפתחות המין האנושי בכל השלבים והמעברים שלו. לוח זה נשאר חרוט על קירות המקדשים של פירמידות המאיה, כשהוא אחד הפריטים החשובים שניצלו מהכיבוש הספרדי. הלוח מכיל קודים נסתרים המאפשרים לחברה האנושית להתחבר לזכרון הזמן כפי שהמאיה תפסו אותו. לוח הצ'ולקין מורכב מצירופים של סמלים גיאומטריים המציגים אנרגיות של רבדים שונים ביקום. בניגוד ללוח הלועזי העוקב אחר מהלכי השמש, או הלוח העברי העוקב אחר מהלכי הירח, הוא משלב בין מירב ההשפעות הקיימות עלינו ומכוון אותנו למקצבים הטבעיים של הגוף.

ומה אם אין זמן? כלומר, לא ההוא שאנו מונים בשניות ובשעות ובימים ובשנים?
מה אם הדברים אינם נעים בקצב לינארי, אלא מתקיימים במקביל?
ואם המפתחות לפענוח הקוד המנסח את תצמית הקיום האנושי טמונים ברגע הזה - הקטן, הפשוט, היומיומי?
אולי יש רק רגע אחד לאהוב בו ? והוא השער שדרכו יש לעבור כדי להפוך ליצירת מופת. 

לוח הצ'ולקין הוא דגם גיאומטרי לתנועה בזמן וככל שמעמיקים אל תוך הקודים שבתוכו, מגלים משמעות לחיים עצמם. דגם זה מציג בפנינו תפיסת זמן מחזורית ספיראלית של הזמן. זאת בניגוד לתפיסת הזמן הקווית הלינארית של עבר-הווה-עתיד המאפיינת את העולם המערבי-מודרני. העמקה בלוח הצ'ולקין מרחיבה את תפיסת הזמן שלנו ועימה גם את יכולת הזרימה על גבי הזמן.

לוח הצ'ולקין מראה את המחזור הפליאדי החמש-מימדי שמתאר את מסלולה של השמש שלנו סביב אלקיון (השמש המרכזית) במחזור שנמשך 26,000 שנה. הגאוניות של הצ'ולקין טמונה באורכו- 26,000 שנה, מכיוון שזהו הזמן הדרוש לקפיצה קריטית באבולוציה האנושית. מבחינה אסטרונומית אנחנו מתקדמים למצב שבו השמש שלנו תהיה שרויה לגמרי בתוך רצועת הפוטון. בחורף 2012 השמש תהיה בנקודת ההצטלבות בין האקליפטיק של כדור הארץ - מסלול השמש כפי שהוא נראה מכדור הארץ לבין קו המשווה שברצועת שביל החלב. כדור הארץ נכנס לעידן הדלי אחת ל-26,000 שנה, כשכל מחזור מאיאני גדול נשלם ומתחיל מחדש. 21/12/2012 הוא התאריך שבו נשלם המחזור והרבה מאד לוחות נפגשים. 

מושגי יסוד בלוח הצ'ולקין

הלוח הקדוש של המאיה הוא לוח מתמטי שמורכב מצירופים של מספרים. הנוסחאות והקודים למעברים בין המימדים טמונים במספרים עצמם. בעיניי קיימת בלוח הזה הנוסחא שתאפשר לנו לפרוץ את החשיבה הקווית של הזמן. כשם שבפיזיקה הקוונטית מדברים על קיומם של מימדים מקבילים כך הלוח מציג בפנינו תנועה ספיראלית של 13 מימדים מקבילים.
התדר המרכזי בלוח הצ'ולקין הוא 20:13. המספרים 13 ו-20 וכן שילובים וביטויים שונים שלהם הם רבי משמעות בתרבות המאיה. לוח הצ'ולקין מכיל 20 סמלים ו-13 טונים. משך "השבוע" של בני המאיה הוא 13 ימים והוא קרוי "גל".

20 הסמלים - הגלופות 

 הסמלים הם צורות גיאומטריות שבהן מקודד אינסוף של מידע. כל סמל מכיל בתוכו ידע רב שמיועד להרחיב את מבנה המח שלנו ולחבר אותנו לתדר של אהבה ללא תנאי.
הסמלים גם מייצגים את 20 האצבעות בגוף, כשכל אצבע מהווה מעין אנטנה לחכמה הקוסמית. בקצות האצבעות שלנו נמצאים חיישנים של קליטה ושידור. לכל אצבע קיימות איכויות מרובות שניתן להעזר בהן ביום יום שלנו.

13 הטונים – הגל

הטונים הם מקצב, צליל, צורה, צבע, אנרגיה מסוימת שמהדהדת ומשתנה מיום ליום.
לכל יום ולכל אדם יש את הקצב שלו שמתפתח בצורה הדרגתית בתהליך בן 13 הימים (טונים) הקרוי "גל".
הגל מתאר את התנועה בזמן, כשבפועל אנחנו עוברים מגל לגל בתנועה ספיראלית ואינסופית.

הטונים מסמלים גם את 13 המפרקים הראשיים שבגוף האדם, כך שלמעשה לוח הצ'ולקין נמצא בתוך הגוף שלנו ואנחנו פשוט נזכרים בידע המקודד בתוכנו. המפרקים הקיימים בגופנו מסמלים את היכולת שלנו לנוע בעולם הזה. כשאנחנו מסתנכרנים דרך המפרקים עם הסמל של אותו היום, אנחנו מטעינים את המערכת שלנו במידע גבוה וביכולת להתמיר אותו למעשים ביום יום שלנו.

קין

צירוף של גלופה וטון יוצר kin , שהוא מושג בסיסי נוסף.
זהו כינוי ליום וגם לאדם. קין הוא היחידה הקטנה ביותר המייצגת את הקוסמוס, את כדור הארץ ואת הרכב החומרים והאנרגיות שבתוכו.

לוח הצ'ולקין הוא לוח צבעוני ועשיר שמורכב מקודים מתמטיים ומצורות גיאומטריות. הסמלים השונים הנמצאים בטווח הקליטה שלנו הם קודים שצפונים עמוק בתוך הד.נ.א. האנושי שלנו ולכל אחד מאיתנו קיים חיבור ישיר איתם. הלמידה של הסימבולים פותחת אותנו למידע אינסופי שקיים בנו, מידע שהוא מעבר לידע הממוחזר של התוכנה הסגורה במח שלנו. החשיפה לתדר שהוא מעבר למילים דרך צורות גיאומטריות מאפשרת לשינוי במבנה המח שלנו וכתוצאה מכך לשינוי ההתנהלות במציאות היום יומית. המשחק עם הסמלים יוצר בתוכנו רישומים של מידע שעד היום לא זוהו ע"י המח שלנו משום שהמח הוא תוכנה שמוגבלת במידע. ביצירת תבניות המידע החדשות אנחנו מרחיבים את טווח הקליטה של המח ובכך יוצרים פתח למיגנוט מהיר ומדויק של הרצונות שלנו. 

במשך שנים ארוכות אני מקפידה לעדכן את "תחזית" המאיה. הדבקות שלי בכתיבת הגלים נובעת מהידיעה ששינוי התפיסה בנוגע לזמן מתרחש כתוצאה מההבנה שאנרגיה זורמת בגל ולא בקו לינארי כפי שאנחנו טועים לחשוב. המעקב אחר הגלים מאפשר לאט ובהדרגה לזרימה ספירלית בחיי היום יום שלנו. 

אני מציעה לאלה שקוראים את התחזית מדי יום לשים את גלופת היום מול העיניים: לנשום אותה אל תוך כל התאים, להרגיש כיצד האנרגיה מחלחלת לכל תא ותא, לאפשר לזרם האסוציאציות החופשי למלא אותנו ולהתכוונן על האנרגיה של היום. בעזרת הנשימה של הסמל נשתדל להתמלא במחשבות חיוביות לגבי עצמנו בפרט ולגבי החיים בכלל. ניתן לכתוב כל מה שעולה לנו- כוונות, אירועים והבנות. החיבור לסמלים הוא ישיר לכל אחד ואחת מאיתנו והנשימה, הציור והכתיבה יכולים מאד לעזור כדי להיזכר בו.

במידה ותקדישו מדי יום מעט תשומת לב לגלים ולסמלים, תוכלו לקבל השראה מחכמת המאיה ולהתפתח. ככל שמודעים להשתנות של האנרגיה באופן מנטאלי, וויזואלי וחוויתי,  החיבור לגלים הופך לקל יותר והתנועה בחיים לזורמת יותר

סל קניות
סגירת חלון