עולם המאיה
חיפוש
חיפוש
הצגת תפריט
עבודת עומק עם מפתחות הזמן/ הספירה הקלאסית

הספירה הקלאסית

הקודים של תת המודע

לאחר שנים שאני עושה מפות גלקטיות, מלמדת את הספירה של המאיה, כותבת, מתרגלת ומפיצה את המידע, פתאם אני מגלה שיש ספירה נוספת ולא רק זאת, אלא שאפילו המפה היא אחרת?! הרגשתי נבגדת. אחרי שסוף כל סוף למדתי לחיות ולהיות נחשה קוואנטית גאה, הופכים אותי למשהו אחר?!!... התרוקנתי לחלוטין מכל החיות, האמונה וההתלהבות ושקלתי לפרוש מתפקידי כמורה למאיה. הבסיס הפנימי שלי התערער. ידע שעליו הסתמכתי במשך כל כך הרבה שנים והיווה את נקודת העוגן והתבונה בחיי התברר כלא אמין. שלחתי מכתבים לקלמן, לג'ון מיג'ור ג'נקיז, חוקר מאיה נוסף ולעוד מספר מומחים למאיה ברחבי העולם על מנת שיסבירו לי את התעלומה?... דיברתי עם מיטב החוקרים אך אף אחד מהם לא הצליח להרגיע את לבי המבולבל והחלטתי לסוע לגואטמאלה ולמכסיקו כדי לפצח את הסוגייה.

כינסתי את כל תלמידיי עד לאותה התקופה.  הרמתי טלפונים והזמנתי את כל אלה שלמדו איתי בקורסים למפגש מרגש ודרמטי. על מגילות קלף הכנתי לכולם את המפות החדשות שלהם לפי הספירה החדשה שנתגלתה  לי. פצחתי בנאום חוצב להבות על עוצמתו של המידע, על אהבתי הרבה למאיות ועל  הגילויים האחרונים שלי. הסברתי שאין אני יכולה להרגע ולכן חייבת להגיע  לאזורים המקוריים של הידע ולאתרים המקודשים של המאיה בכדי להבין מה קורה.  ונסעתי.

בשעת לילה הגענו לגואטמאלה סיטי ומשם ישירות באוטובוס נסענו לכיוון של אגם אטיטלן שבו שמעתי שיש אנשי מאיה אותנטיים. ביום שלמחרת  התעוררנו לעיתון הבוקר ובו פורסם על כך שבדיוק החלה ספירה חדשה בלוח המאיה  הקדוש ולשם כך נערכו טקסים חגיגיים ברחבי גואטמלה. הסתכלתי על הכתבה  והבנתי, כאן הם סופרים אחרת כי לפי הלוח שאני עקבתי אחריו אנחנו לא בהתחלה  של אף מחזור חדש...
כעבור יום איכשהו במקרה וכמובן שלא במקרה פגשתי את  דון פדרו קרוז, המורה והשאמאן שליווה אותי במשך כל זמן השהייה שלי  בגואטמאלה. במפגש הראשון שהיה לנו קרו שני דברים חשובים: מבלי להוציא כמעט  מילה פדרו צייר עבורי את מפת המאיה החדשה שלי. במרכז המפה הופיע כוכב קוסמי מנצנץ. באותו הרגע הבשורה נחתה סופית - כן, יש ספירה אחרת ועפ"יה וע"פי  פדרו שיושב לפניי, אני כוכב. ולא נחש. ואז הוא אמר- "את רוצה ללמוד מאיה?  אז קודם כל נעשה טקס" וקבענו למחרת בזריחה.

בזמן שהותי באגם אטיטלן  עם פדרו למדתי לעומק את העקרונות המרכזיים שדרכם נוהגים אנשי המאיה העתיקים מהאזור של גואטאמלה לחיות את הלוח הקדוש. החל בדרך שבה הם מתחילים את היום עם תפילת השמש והמודרות לארבע רוחות השמים, ההתכוננות הטקסית לכל יום,  ההשפעה של המידע על הפרטים הקטיים במציאות היום יומית ועד לטקסים הארוכים והמקודשים במועדים החגיגיים והמיוחדים. במהלך הלמידה עם פדרו היה משפט שהוא כל הזמן חזר עליו: "אסטוידיאר מוצ'ו לה נוואלאס"- תלמדי הרבה את הסמלים  והטונים.

אז מה היא הספירה הקלאסית?

מבחינת המידע שהשאירו לנו המאיה, יש את הלוח הקדוש על הסמלים, הצורות והצירופים שבו. הידע המובא לנו בלוח הצ'ולקין הוא דרך הסמלים עצמם.  הסמלים הם אינטואיטיביים ומכילים בתוכם כמויות אדירות של מידע. הצירופים  השונים מאפשרים למח לייצר הקשרים חדשים עד למצב של חשיבה אבסטרקטית.  הצ'ולקין הוא המפה של הזמן והמרחב עם המון צפנים פנימיים בתוכו. תוך כדי  הלמידה לעומק את המפות הקלאסיות הבנתי: זה ממש אבל ממש לא משנה כל העניין  של התאריך עצמו. בכל מקרה כל הגלים קורים במקביל, הכל קורה כאן ועכשיו.  בגלל חוסר היכולת שלנו לתפוס את זה קיבלנו את משחק הזמן של הצ'ולקין. כדי  שלאט ובהדרגה נשנה את היחס שלנו בנוגע לזמן. מכיוון שאנחנו מורגלים לחשיבה  קווית, לוח המאיה מדגיש בפנינו את הזרימה הגלית שלאט ובהדרגה מאפשר לשינוי  תפיסת הזמן שלנו לספיראלה.

במקביל לגל הקוסמי שאותו הצגתי עד לרגע זה ושעליו אני מפרטת לאורך היומן ובתחזיות המאיה שבאתר שלי, קיים גם גל קוסמי נוסף שאחריו עוקבים אבות ואנשי המאיה שבגוואטאמאלה. מדובר בשתי ספירות שונות של אותו הלוח, לוח הצ'ולקין. מחקירותיי גיליתי שבאזורים שונים במקסיקו עוקבים אחר הספירה שאותה הצגתי בפניכם עד עכשיו ובגואטמאלה עוקבים אחרי הספירה שאני קוראת לה "הקלאסית". לוח הצ'ולקין עם הסמלים, הטונים והתפתחות הגלים שבו נשאר קבוע. בספירות השונות מדובר בדיוק באותם סמלים וטונים, אותם 260 קודים מתמטיים אך המשבצת שממנה מתחילים את כל המשחק היא שונה. מה ששונה הוא בעצם הקין, הצירוף של הגלופה והטון על גבי התאריך הגרגוריאני. שתי המפות מסמלות את ההתפתחות האבולוציונית של המין האנושי.
שתי הספירות מתקיימות במקביל כשהספירה של גואטמאלה מכניסה אותנו למימד נוסף, עמוק ובעל תדר חזק יותר ולמעשה מובילה אותנו הישר אל הספירה שבמקסיקו. לא רק זאת, אלא שבמקביל למפה המוכרת לנו של יום ההולדת הגלקטי, בספירה הקלאסית לכל אחד מאיתנו יש קין חדש שהוא מפת יעוד נוספת בעלת מבנה אחר וסמלים נוספים.
אחרי שנים של למידה הצלחתי להבין את המשמעויות הנסתרות מאחרי המפות השונות. המפה הגלקטית המוכרת לנו מסמלת את מה שנקרא בנאו הומנולוגיה "המח הרגשי" שלנו. מח זה הוא תוכנה סגורה, אוטומטית שממחזרת מידע שוב ושוב. אינספור גלגולים אנחנו ממחזרים את אותו המידע ומתנהלים מתוך אפשרויות מצומצמות. המפה מסמלת את האישיות שלנו בתוך הגוף הפיזי הזה כפי שהוא מתנהל מתוך מידע מוגבל. היא מאפשרת לנו ללמוד את עצמנו ואת ההעדפות שלנו כאן במציאות התלת מימדית ואת הדרך שבה יכול להיות לנו הכי קל לזרום במציאות הקוטבית הדחוסה.
כל זאת עד לרגע שבו אנחנו עוקפים את התוכנה הרגשית הסגורה ומתחילים לפעול מתוך מח אחר, שקרוי "המח ההגיוני". אנחנו לא יכולים לבטל את התכנים שקיימים בתוכנה הרגשית הסגורה שלנו, אז אנחנו פשוט מטעינים את המח שלנו בהמון מידע חדש עד לרגע שבו אנחנו מסוגלים לייצר קישורים חדשים שמאפשרים לנו להשתמש ביכולות נוספות שטמונות במבנה המח האנושי שלנו. אנחנו כל הזמן לומדים דברים חדשים ומתפתחים ומאפסנים את כל הידע החדש הזה בתוך חלק אחר במח שלנו. ככל שהמודעות שלנו גדלה ואנחנו מפסיקים למחזר את המידע הישן והמצומצם אנחנו מצליחים יותר ויותר לפעול במציאות מזווית ראייה רחבה ולא שיפוטית. זו המפה הקלאסית והיא מסמלת פעולה במציאות מתוך מח הרבה יותר מפותח שגם הוא נמצא בתוך הגוף הפיזי ומוגבל למידע שקיים בחוקי כדו"א. במצב הזה אנחנו מתחברים לרובד עמוק יותר של הנשמה שלנו.
רובנו חיים מתוך המפה של המח הרגשי עד לרגע שבו אנחנו נפתחים לידע חדש ומתחילים להתנהל ברמת מודעות אחרת של המח ההגיוני. המפות מאפשרות לנו ללמוד על תהליך ההתפתחות האישי שלנו שנע ממצב של מחזור מידע בתוכנה מוחית מצומצמת ומוגבלת למצב של ייצור מידע חדש מתוכנה מוחית פתוחה לאינסוף אפשרויות. שתי המפות נכונות, מתקיימות בנו במקביל ומלמדות אותנו רבות על עצמנו ועל התפתחות האנושות.

 

 

המשמעות שמעבר

בעקבות תהליכים עמוקים שעברתי בדרכי האישית שבהם ריפאתי כאבים רגשיים שהגבילו את היכולת שלי להיות נוכחת ברגע הצלחתי לחוות את כל מה שניסיתי להבין בנוגע לסוגיית הזמן. הבנתי שבגלל שהמח שלנו מוגבל ביכולת קליטת המידע שלו הוא המציא את מושג הזמן שמחלק את העולם לחלקים שמאפשרים למח לעבד את המידע. המח האנושי מחלק הכל לשלבים לינאריים שבהם אנחנו נעים מנקודה לנקודה. אנחנו מתייחסים לזמן כאל גורם חיצוני והמח חותך את הזמן לשעות ולדקות ומדגיש את התהליך שמורכב משלבים. בעולם הקוואנטי הכל קורה בו זמנית ואין דבר כזה זמן ושעת אפס שממנה הכל התחיל או סוף מכיוון שהאירועים מתרחשים במקביל כל הזמן. הזמן הוא אינו גורם חיצוני שמשפיע עלינו אלא שאנחנו יוצרים את הזמן בכל רגע נתון. למעשה לא קיים דבר מעבר להווה.
היום יותר מתמיד ברור לי שהדיון בנוגע לתאריך תחילתו וסיומו של הלוח הוא מיותר לחלוטין. מכיוון שבכל מקרה אין דבר כזה זמן אלא אך ורק בתוך התוכנה המוחית הסגורה שלנו. המח שלנו בגלל שהוא מוגבל במידע לא מסוגל להכיל את אינסוף האפשרויות שמעבר לזמן ולמרחב ולכן הוא מגביל את עצמו שוב ושוב לחלוקת זמן אחת לינארית.

אנשי המאיה מהתקופות הקדומות, הישויות המפותחות שהשאירו עבורנו את הקודים המוצפנים, לא חיו בהתאם לגלגל של זמן עם שעות ודקות, אלא שהם זרמו עם המציאויות המקבילות. הזמן שכביכול כל הזמן מתקדם קדימה, קיים רק במבנה הכולל של ההתנהלות שלנו בכדור הארץ. אם נצא מתוך האטמוספרה של כדור הארץ אל עבר החלל, אלמנט הזמן יפסק משום שהמח האנושי לא שולט שם. כלומר אנחנו לא נעים מנקודה לנקודה על גבי קו כרונולוגי שקרוי היסטוריה אלא שיש גלים שונים, תדרים שונים שכל אחד מאיתנו חווה במקביל בהתאם ליכולת השידור והקליטה שלו.

במשך השנים שעברו החלטתי לפרסם ספירה אחת בלבד כדי לא ליצור בלבול מיותר. במקביל הקפדתי להכשיר מורי מאיה מקצועיים על מנת שיוכלו להעביר את הרבדים המתפתחים של המידע לכל מי שיבחר להתעמק בו. אך למעשה הכל נכון, שתי הספירות רלוונטיות ועליהן קיימות עוד כל מיני אופציות לספור את הזמן. המח שרגיל לחתוך את המציאות לקווים לינאריים דורש ספירה "מדוייקת" עם התחלה וסוף ברורים עד שנבין שהכל קורה במקביל ומתקיים בתוכנו. מאז גילוייה של התאוריה הקוואנטית המדע מכיר בכך שאין אמת אחת ומוחלטת. למעשה קיימות אינסוף מציאויות מקבילות משום שאנחנו אלה שמייצרים את המציאות. אנחנו המקור לכל המציאויות ולכן יש אינסוף התערבלויות והתהפכויות של גלים שיוצרות עוד מציאויות מתוך המציאות הקיימת והגלויה לנו. הידע שאנשי המאיה העבירו לנו מיועד ללמד אותנו על ההשתנות של הזמן שבו הזמן הלינארי נפתח לאינסוף והופך להיות ספיראלי

הנכם מוזמנים לחקור לעומק גם את הספירה הקלאסית, לעקוב אחר שני הגלים במקביל ולהתעמק בשתי מפות המאיה שלכם.

בקרוב אעלה כאן באתר מחשבון של הספירה הקלאסית ותוכלו להתעמק במפת העומק האישית שלכם: )

בברכה,

טליה

סל קניות
סגירת חלון