עולם המאיה
חיפוש
חיפוש
הצגת תפריט
הזמנה להתחבר אל המקצב הטבעי של הירח בחיי היומיום

מה לנו ולירח?

אצל המאיה, האצטקים, המצרים, השומרים, הקלטים ובהרבה ציביליזציות אחרות ביססו את לוחות השנה על מחזורי הירח והשמש. לפי ההיגיון הטבעי הזה לשנה יש 13 ירחים, משך הזמן שלוקח לשמש ולירח להשלים את מחזוריהם. רבים מחגי ישראל נחגגים בירח המלא. בעולם המערבי שבו אנו חיים התרחקנו במשך הזמן מהאדמה, מהשמים וממחזורים טבעיים שהם בעלי ערך להבנת עצמנו ועולמנו.

קצב ההשתנות של הירח הוא קבוע. ישנו קשר בין מצב הירח, השולט בנוזלים שבכדור הארץ ובגוף האדם לתנועת האוקיאנוסים, לגאות ולשפל, להתנהגות המים באדמה וברקמות הצמחים, לקצב נביטת הזרעים ולמחזור הנשי. הירח משפיע על התת-מודע ועל החלומות שלנו, על קליטה ועיבוד של מידע ועל היצירתיות שלנו. הירח מקבל גם את הקרדיט להצלחת נביטתם ובריאותם של הצמחים ומודעות למצבו עשויה לעזור לתחזוקת גינות ירק ומשתלות. למעשה מצב הירח בשמיים מאפשר לנו לקבל תזכורת חיה ופועמת ליופי הטמון במחזוריות הקיימת בעולם ובגופנו.

הנשים מקבלות תזכורת גופנית לכך בכל חודש באמצעות המחזור החודשי שמשקף בקנה מידה קטן את מחזורי הטבע הרחבים יותר. כשאנחנו מתבוננים בירח אנו יכולים להשלים את התמונה בדמיון ולראות כיצד הוא שלם גם כשאינו מושלם. כך גם במחזוריות האשה – שלעתים עשויה להתכנס פנימה, כשהגוף מכוון להשתרשות ולהריון ולעתים להיות חברתית ותקשורתית יותר, כשהגוף נמצא סביב "חלון הפוריות" והביוץ. ההתבוננות בירח עשויה לעזור להסדיר מחזור נשי שאינו סדיר. המעקב אחר מצב הירח הוא עוד דרך "לתפוס גלים", לזרום עם הגל המושפע מהשתנות הירח של כדור הארץ ולייצר קבלה ואהבה לעצמנו ולזולת. מומלץ לעקוב אחר הקשר של מחזוריות הגוף והמח אל מצב הירח דרך סימנים גופניים, חום הגוף, סימנים רגשיים התנהגותיים, מצב השינה והחלימה וסימנים של פוריות אצל נשים.

אנחנו עשויים ממים. כולנו מערכות מים המקושרות זו אל זו בעזרת הירח. אנו יכולים ללמוד הרבה מן המים. בהתבוננות על נחל זורם ניתן לראות שהמים בכל רגע נתון זורמים הלאה ומתחלפים ודבר לא נשאר כפי שהיה. הדבר הקבוע היחידי הוא התנועה התמידית של המים. הם מניחים לכוח המשיכה לשאת אותם מהמקום הגבוה לנמוך בקלילות וללא מאמץ. אנו יכולים ללמוד מהמים כיצד לשחרר שליטה ולהניח למציאות לכוון אותנו לכיוון הנכון עבורנו. המים משנים את צורתם בהתאם לכלי שבו הם נמצאים ומלמדים אותנו על גמישות ועל התאמה למצבי החיים השונים. הם משנים את מצב הצבירה שלהם ומזכירים את מגוון המצבים שאנו עשויים לחוות., המים מגדילים את יכולת ההכלה של רגשות ושל אנשים בחיינו. כשאנחנו מתקשים לזרום בחיינו, ניזכר בדרך הזרימה של המים, נשחרר את השיפוט העצמי ונקבל באהבה ובהומור את התפקידים השונים שאנחנו מגלמים בחיים.

מים מקבלים, מכילים, זוכרים, מוליכים מידע מהסביבה ומשנים את צורת המולקולות שלהם בהתאם. הם מכילים כוונות ורגשות שהועברו אליהם באמצעות מחשבה, רגש, דיבור, צליל או כתב. ניתן לראות את צורתם הופכת להרמונית בעקבות שידור מסרים חיוביים ולהיפך (ראו בספר "מסרים מהמים" של ד"ר מאסארו אמוטו). כמותם גם אנו מושפעים מהסביבה ומשפיעים עליה. בכל רגע נתון קיימת בידינו הבחירה באילו תכנים למלא את עולם המים שבנו.

המעבר מתכנית האב השמשית לתכנית האם הירחית:

כיום בני האדם מושפעים מהמחזור של השמש. השמש מייצגת את תוכנית האב שבה אנחנו מתנהלים מתוך "תוכנה סגורה", ממחזרים את אותו מידע שוב ושוב ואפשרויות הצמיחה שלנו מוגבלות. השמש כל הזמן מקרינה אנרגיה לעולם, מפזרת קרניים לכל עבר עד למצב שהגרעין שלה מתכלה. לשמש יש ליבה גדולה של אנרגיה שלאורך הזמן הולכת ומתרוקנת. בהתאם למבנה של תוכנית האב, השמש יציבה במבנה שלה ופועלת במחזוריות מאורגנת ומסודרת.

הירח נמצא בצל של השמש והוא משתנה כל הזמן, מתמלא ומתרוקן. תנודות הירח מסמלות את התנודות הרגשיות שאנחנו עוברים כל הזמן. כרגע אנחנו בונים את רשת המידע של הירח שמסמל את המעבר לתוכנית האם. כשאנחנו מתחילים להאיר את עצמנו מבפנים, ללא התלות בעולם ובסביבה, אנחנו מקבלים את האור והכח ויוצרים אחדות. האחדות הפנימית מעידה על יכולת הכלה של כל העולם מבלי להזדקק ממנו לטיפת אנרגיה וזוהי המשמעות של הירח. במעבר לתוכנית האם השמש תעלם והירח יתייצב. כפי שנוסטרדמוס אמר, לא נצטרך את קרינת השמש מכיוון שהמערכת תתחבר לשדה הקוואנטי במקום לשדה האלקטרומגנטי. במצב הזה לא יהיו תנודות ירחיות והרגשות יהיו יציבים. הירח יישאר באותו גובה שלם והרגשות יהיו שלמים.

בתהליך האישי שלנו אנחנו לומדים להגיע ליציבות הפנימית הזאת שתביא ליציבות של הירח. במערכת המותנית של תוכנית האב שבה התנהלנו עד היום, לא היתה קיימת יכולת הכלה. בשביל להכיל צריך מיכל ולנשים במבנה הפיזיולוגי שלהן יש רחם שמאפשרת הכלה. המעבר לאנרגיה הירחית מסמל מצב של אהבה ללא תנאי, שבו האנרגיה מסביבנו לא מפסיקה לזרום. אנחנו מכילים את העולם מבלי לתת או לקבל אנרגיה ונקודת האחדות היא בתוכנו. ככל שנתחבר למצב הירח בשמיים ונשים לב לקשר שלו אל התנודות הרגשיות והגופניות אצלנו, נוכל לפתח את התודעה שלנו למצב אחדות פנימית.

לפי המאיה הירח מלמד אותנו להתחבר לילד הרגיש שבתוכנו ומאפשר לנקות ממערכת המידע שלנו מידע רגשי כואב השייך לעבר. הירח מכיל בתוכו מאגרי מידע נרחבים שבהם קיימים הזכרונות הקולקטיביים של האנושות כולה. ככל שאנחנו מרפאים את פצעי הילדות ואת ההיסטוריה האישית שלנו, אנו מאזנים את רגשותינו ויכולים להיוולד מחדש בעוצמתנו המלאה. לאט ובהדרגה אנו משדרגים את היכולת שלנו לזרום ממצב למצב מבלי לאבד אנרגיה. אנו לומדים לנוע בחיינו בגמישות, להכיל רגשות ולפתח את החיישנים שלנו לקליטה ולשידור של סמלים וסימנים. הלמידה שלנו בשנה הקרובה היא לטהר את עצמנו כדי שנוכל לשדר כוונה טהורה לרפואה שלמה אל כל המים באשר הם (המים האוניברסאליים) ובכך ליצור יחד מציאות חדשה ומופלאה.

כיצד ניתן לזרום עם מצב הירח:

ירח זורח (מתמלא)

הירח "נולד" כסהר דק בצורת האות ז' (זורח) וגדל עד למצב של ירח מלא באמצע החודש העברי (ט"ו). זהו זמן של התחלות חדשות. בימי התמלאות הירח אנו מתחילים מחזור חדש, מתמלאים באנרגיה של תחילת עשייה ומתקדמים אל עבר השיא. במשך שני השבועות בהם מתמלא הירח עולה מוהל הצמח לכיוון השמיים ולכן הצמחים גדלים והפרחים נפתחים. לכן מומלץ להימנע מגיזום בתקופה זו. מוהל הצמח הוא האנרגיה, הכוח של הצמח

והגיזום לוקח ממנו את היקר לו. זהו זמן טוב לזריעה משום שהירח יעודד את הנביטה ואת הצמיחה וימשוך את הצמחים מעלה. גוף האדם נוטה לאגור חומר בתקופה זו ולכן אנו עשויים להרגיש התמלאות ותחושה של עליה במשקל. מומלץ לנקות את הגוף, לאכול ארוחות קלות ולסיימן מוקדם בערב. יש הממליצים על צום ביומיים-שלושה שלפני הירח המלא. פצעים נוטים להופיע יותר בימים האלה. מומלץ להימנע מטיפולים קוסמטיים כיוון שפני העור רגישים ומלאי נוזלים ותחת זאת להזין את הגוף בקרמים ובעיסויים. זהו הזמן המועדף לעסקים, לחתימת חוזים ולעסקאות. במדיטציה – זמן לזריעת כוונות והדמיות אנרגטיות למציאות שאנחנו רוצים ליצור במחזור החדש.

 ירח מלא

כשהירח מלא – האנרגיות מתעצמות לאין שיעור. אנו מכירים את תופעת הכלבים המייללים אל הירח המלא. בזמן זה אנו נמצאים בשיא האנרגיה שלנו. אנו מוזמנים לחדד את תשומת הלב שלנו למשל בזמן שאנחנו על הכביש, לטהר את הבית ולתכנן אירועים חברתיים משמחים. בזמן שהירח מלא, הוא מפעיל את החיים באדמה כך שהלחות עולה למקסימום והאדמה הופכת לפורייה. יומיים לפני ויומיים אחרי הירח המלא הנביטה היא מהירה. כדאי לנצל תקופה זו לזריעת זרעים רבים. הגאות הכי גדולה מתרחשת בזמן שהירח מלא. הצמחים אף הם מחזיקים יותר מים בזמן זה, דבר המעודד את גדילת השורשים. במדיטציה –  זמן להתכווננות והדהוד משותף עם האנרגיה החזקה הסובבת.

ירח גורע (מתמעט)

הירח מתחיל להתרוקן ממצבו המלא עד שהוא מגיע לצורת האות ג' דקה (גורע) בסיום החודש העברי. כאשר הוא מתמעט, אנו עשויים לחוות תחושות של התרוקנות או של רגיעה מהאנרגיות החזקות שליוו את הירח המלא. אנו מוזמנים להתכנס, לעשות חשבון נפש ולהטמיע בתוכנו את מסקנות הזמן הנוכחי. רמת הריכוז שלנו בזמן התרוקנות הירח עולה ומומלץ להקדיש זמן לכתיבה וללמידה. במשך השבועיים שבהם הירח מתרוקן, זרימת מוהל הצמח היא נמוכה ונשארת מרוכזת בקצות השורשים. לכן זוהי תקופה טובה לקצור ירקות שורש – סלק, גזר, בטטה, תפו"א וכדומה. עבור שאר הצמחים הגדילה בתקופה זו היא איטית. זהו גם זמן מצוין לגיזום ולאיסוף של זרעים. כשהירח מתמעט הגוף נוטה להשתמש בעודפים ולכן כדאי לאכול רגיל ולשתות הרבה. אלו הימים המועדפים לפעולות כגון תספורת, גזיזת ציפורניים או הסרת שיער. זמן טוב לניקוי נקבוביות העור ולטיפול בפצעים. במדיטציה - זמן להפנמת הדברים הנלמדים בתהליך שאנחנו עוברים.

ירח נולד

אלו הם חמשת הימים שבהם הירח מתרוקן לגמרי כך שלא רואים אותו בכלל, עד לרגע שבו הוא נולד מחדש בצורת האות ז' דקיקה. הימים בהם הירח נעלם כליל מעינינו נקראים גם "ירח שחור". בימים אלה שוב נדרשת מאיתנו תשומת לב מוגברת וכוונון התדר שלנו. יש המפחיתים את העיסוק בענייניהם הכספיים בימים הללו. אנו מוזמנים לטהר את הבית ולהכין אותו להתחלה חדשה. בירח הנולד האדמה מבקשת תשומת לב מכיוון שככל שהירח מתרוקן היא מתייבשת והצמחים נכנסים למצב של מנוחה. בתקופה זו גדילת הצמחים חלשה ויש להם נטייה לסבול מפטריות. לכן מומלץ לטפל באדמה ולהכין אותה לתקופה הפורייה שעומדת לבוא. כמו כן כדאי להניח חיפוי צמחי בערוגות כדי להגביל את גדילת העשבים המתחרים עם הצמחים ששתלנו. אנו מנצלים תקופה זו לעשות את כל העבודות הנוספות של תחזוקת הגינה. במדיטציה – זמן התכווננות לקראת המחזור החדש הבא עלינו לטובה.

 

שנתחבר לירח המאיר שבתוכנו : )

בברכה ובאהבה,

טליה 

סל קניות
סגירת חלון