תחזית המאיה


שלום וברכה לגל הכוכבים המאירים!

זהו זה! בחגיגיות והתרגשות הגענו לגל האחרון במחזור הנוכחי של לוח הצ'ולקין. סופו של גל הכוכב מוביל הישר אל זרועות השמש הקוסמית המאירה שבסימבוליקה מסמלת מצב של "הארה". אם כך, מה היא בעצם אותה הארה נחשקת אליה רבים מאתנו מייחלים?... בעיניי מדובר במצב של מלאות אנרגטית פנימית שמאפשרת לחוויה של נוכחות הנשמה בגוף. המשחק עם גלי הזמן של הצ'ולקין מיועד להוביל אל עבר נוכחות שכזאת ולכן הלוח מסתיים בשמש הזהובה שלא תלויה בדבר מהחוץ ומלאה באש בוראת ויצירתית מתוך עצמה. מטרת הלוח היא לשנות את תפיסת הזמן האנושית מחשיבה של קו לינארי עם עבר, הווה ועתיד לתפיסת זמן ספיראלית של הווה תמידי. ממצב של תנודה אנרגטית בזמן ל'מה יהיה' ול'מה היה' למצב של נוכחות שקטה ברגע. זו בעצם המטרה העיקרית של משחק הזמן הקרוי 'צ'ולקין' ושל סמלי המאיה הגיאומטריים. הלוח הספיראלי נע מגל לגל ועוזר לנו להבין שהמח הוא שהמציא את הזמן החולף, שהזמן לא באמת נמצא אי שם בחוץ אלא שהוא קיים אך ורק בראשינו. זה חלק מהמאיה, מהאשליה שאנו חיים בה-  שיש שם משהו בחוץ, כולל הזמן...!

לאורך הלוח אנחנו עוברים מסע ספירלי ש'מתחיל' בדרקון המגנטית שמושכת יכולת לקבלה עצמית, להזנה והכלה של כל ה'חלקים' שלנו ולראיית היש בחיינו. המסע נמשך 260 ימים ו'מסתיים' בשמש קוסמית קורנת ומחוברת לידע הנשמה. התהליך השלם עם גלי הזמן של הצ'ולקין מיועד להעצמת האנרגיה בתוך ומתוך עצמנו, להתחברות לאהבת הנשמה שתמיד נמצאת בנו ולשחרור חישובי הזמן הלינארי הקבועים. העבודה העצמית על צמצום התנודות על גבי ציר הזמן ולעבר העולם, המטרות והאחר מאפשרת בהדרגה ליותר רגעים מבורכים של הארה עד שאנחנו מצליחים להפיץ את זרעי ההשראה והאהבה שבנו לכל עבר. אמן!

שוב ושוב אני חוזרת על כך שבשנים האחרונות אנו חווים סוג של האצה בזמן. השבועות והימים חולפים בקצב מסחרר, כמות ההתרחשויות היא עצומה ביחס לכמות השעות ביממה ונראה שהזמן עובר מהר יותר ושיש "חשמל" באוויר. בתקופה המואצת הזאת התהליכים השונים מהירים יותר "לטוב ולרע" והם יכולים להיות מלווים בפתיחות לבביות ובאושר צרוף וכמו גם באסונות אישיים וקולקטיביים. האדמה מצויה בעיצומו של שינוי באיזון האנרגטי ה'אישי' שלה ולשם כך 'מנערת את יושביה' על מנת שיתעוררו ויחוללו שינוי מהותי בעצמם. זירוז תהליכים שכזה תמיד מתרחש לקראת סוף הלוח המקודש וזה תלוי אך ורק בנו עד כמה השינוי יעבור בהרס ובקושי או בזרימה נעימה. גל הכוכב מסמל סיום והתחלה חדשה וממגנט עמו תדר מעודן של צורות, צבעים וצלילים שכבר מקיפים אותנו. ב- 25/10 מסתיים הלוח הנוכחי ולמחרת מתחילים לוח חדש. כשם שאנחנו חווים קפיצה אישית ושינוי מגל לגל, על אחת כמה וכמה קיימת התפתחות והשתנות בין צ'ולקין אחד למשנהו. אנו מוזמנים להיפרד באהבה מהמחזור שחלף ולהגדיר באופן מפורש ומדויק את חלומותינו  לעצמנו ולאנושות למחזור חדש ומבורך באושר, שלום ואהבה. אמן ואמן!

13/10, ברוכים הבאים לגל הכוכב: סיום של לוח 'מחייב' לסוג של חשבון נפש לקראת לידה מתחדשת. בגל האחרון אנו ב"פינישים" לקראת הצ'ולקין החדש. לשם כך הכוכב מבקש שנתבונן בכל ההיבטים במציאותינו ונזהה את ההישגים שכבר השגנו במחזור שחלף ואת האיכויות שכבר קיימות בנו. הכוכב הוא "החיוביסט" שב'חבורת המאיה' ומלמד לראות את הפלוס הקיים בכל אדם ובכל סיטואציה. לקראת סוף הלוח אנחנו עושים סריקה כללית ומאירים בחיוביות זווית ראייה ביקורתיות עד שנגיע לתחושה שאנו בסדר גמור כפי שאנחנו ברגע זה ממש! ולא אם נעשה משהו או נגיד בעתיד. עם הירח באתגר אנו לומדים לזרום  מתוך רחשי קול הילד שבליבנו, תוך שחרור האוטומט של המחשבות הנוקשות והחוזרות. האנרגיה האומנותית הכוכבית של ונוס מאפשרת לראות את היופי והאהבה הקיימים ברגע. החיבור לפלוס בכל דבר מוביל לתחושת חיות, פוריות והתמזגות ולדרך רוויה בהרפתקאות משמחות. הכוכב מסמל זרע וביצית ועוזר לארוג בעדינות, באלגנטיות ובחינניות את רצונותינו אל תוך המציאות. לקראת המחזור החדש הכוכב המגנטי מאפשר לזרוע התחלות חדשות - בעבודה, בקשרים עם אנשים, בנסיעות, בשגרה היומית ועוד. אם רק נבקש, הכוכב גם מאפשר לקבלת הדרכה מהחלומות. ניתן לדמיין את הכוכב לפני ההרדמות ולבקש לזכור את החלומות. להכין מחברת ועט ליד המיטה ומיד כשמתעוררים לכתוב וללמוד מהסימנים והמסרים שנשמתנו שולחת. לאורך הגל ננשום כוכב לתאי הגוף, נדמיין את עצמנו במרכז הסמל ונזרע כוונות להרמוניה, אהבה וזרימה. ניתן לדמיין כוכב ורוד מעל לראשינו ועמו להתהלך עד לסוף הלוח. ננשום עד שנתחבר לפרספקטיבת הנשמה שבנו המסוגלת לייצר ניסים ברגע זה ממש. . כולנו מוזמנים להפוך לכוכבים מאירים, להרגיש במיטבנו ובפעם האחרונה בצ'ולקין הנוכחי לנוע בכריזמטיות לאור הזרקורים של מציאות החיים. בסוף הלוח אנחנו מוזמנים להתחבר לתדר הנשמה העצומה שבנו וליצור קסמים לעצמנו ולעולם כולו! אמן!

ה- 14/10: טון 2, אתגר הגל באנרגיה של ירח בהדרכת דרקון: כמובן שלא בקלות עומד להסתיים לו הלוח ובסופו אנו מתמודדים עם פצעי ילדות כואבים. הירח מסמל את הילד העדין, הרגיש והמלא בחיות שבנו. באתגר הוא 'מאלץ' אותנו לשנות את יחסינו לחלק הרגיש והפגיע, לרפא טראומת ילדות עד שנצליח ליצור קשר חדש, מאפשר וזורם עם הילד הזה (שהוא אני!). רובנו חווינו בילדות סיטואציות כואבות שעיצבו את הערך העצמי ואת תפיסת המציאות שלנו. לצערנו אנחנו שוב ושוב ממשיכים למחזר את פצעי העבר הקשים הללו. אמנם אנו מתבגרים ומשתנים אך הטראומות המהותיות ממשיכות להשפיע על כל עולמנו ומהלכי חיינו. לקראת סוף הלוח הגיע הזמן לטפל בכמה דפוסים 'כבדים' כדי שנוכל להתחבר לעוצמה הלבבית הילדית שבנו. בעזרת הירח אנחנו לומדים לשחרר תחושות של חוסר יכולת, חוסר סיפוק עצמי ורגישות יתר. הירח מסמל את אלמנט המים ואת היכולת לזרימה הרמונית במציאות. ריפוי הכאב מאפשר לנוע כמו מים עם כל עוצמת הרגשות שבנו ולממש את קול הילד האותנטי. אנרגיית הדרקון מדריכה היום להפוך להורה נאור, מאפשר ותומך לילד הרגיש שבנו. היא מאפשרת לשחרר את הביקורת העצמית הבלתי פוסקת ולהחליפה בחמלה וברכות. זו החלטה פנימית שלנו היכן אנחנו שופטים את עצמנו וגם אם טעינו, אז טעינו!... הדרקון מסמלת הזנה ורוך ומכוונת לכך שנתייחס לעצמנו בחמימות, בנחמה ובאהבה כשם שאנחנו מתייחסים לתינוק קטן, רגיש ועדין. ככל שנעשה זאת, ניפתח לחלק הכי חכם והכי יצירתי שקיים בנו. היום ננשום ירח ונתחבר ברוך ובאהבה לילד הרגיש והעדין שבנו. נלמד להפוך להורה תומך, מכיל ומאפשר לילד הזה. החיבור המחודש בין הבוגר לילד מחבר אותנו לאינטואיציה ולעוצמתנו הפנימית. לקראת  הצ'ולקין החדש הירח מוביל להיוולדות מחודשת ולהתקדשות.

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים אלה קרויה: "חזרה", "נקודת מפנה" (הקסגרמה 24), עפ"יה קיים פוטנציאל גדול לצמיחה, לגישה חדשה בכל התחומים ולקבלה של הטבע שלנו כפי שהוא (כוכב 1). גם הסינים מדברים על סיום של מחזור ישן בימים הללו, על הסתגלות למצב החדש ועל ידיעה עצמית (ירח 2).

ה-: 15/10: טון 3 שבו מתחיל הפוקוס לפתרון האתגר, באנרגיה של כלב בהדרכת קוסם: הופעתו של הכלב היום מלמדת להפוך לחברים הכי טובים של עצמנו ובכך לחזק את החיבור בין הבוגר לילד שבנו. כשם שהסימבול של הכלב מלמד על אהבה ללא תנאי וחברות ונאמנות עד אין קץ, כך אנרגיית הכלב מבקשת שנלמד לעשות את מה שטוב לנו ושנבין שאנחנו והצרכים והרצונות שלנו מאד מאד חשובים! זה לא שהאחרים אינם חשובים, אבל גם אנחנו פשוט חשובים. לעתים קרובות אנחנו מאבדים אנרגיה על העולם- מרצים את הסביבה, מתרגמים סיטואציות, נשאבים אנרגטית ומשווים את עצמנו לנורמות החברתיות המקובלות. עין החוצה ועין פנימה, אוזן החוצה ואוזן פנימה, תמיד חשוב להיות קשובים גם וגם ולפעול ממקום הגיוני והגון לכל הצדדים, כולל אותנו. בדרך לחיבור לכוכב המאיר, הכלב מלמד שליבנו יוכל להיפתח עוד ועוד כשנלמד להתייחס במלוא הרצינות הראויה לעצמנו. ביום הזרימה הוא מלמד לחבר בין ה'כ'- הכוונה ללב ולהתהלך במציאות עם לב פתוח, ראשית אלינו ואז גם לאחרים. אתגר הירח יוצר קשיים במערכות היחסים ויכול להוביל לדרמות ולקיצוניות רגשית. הכלב מלמד לאזן את הרגשות הסוערים הללו ולמתן את הנטייה לקטבים הקיצוניים. הקוסם המדריך היום מרחיב את יכולת ההכלה להתמודד עם הכאב המודחק שמציף. סיום הלוח וריפוי הכאב מעלים נושאי נשמה עמוקים והקוסם מחבר לידיעה פנימית בנוגע למה שטוב ונכון לנו, מבלי הצורך באישורים מהסביבה או בהכרת העולם. היום ננשום את הכלב ונרגיש את ליבנו נפתח יותר ויותר. יחד עם התדר המעודן של סוף הלוח הכלב מחבר אותנו עוד יותר לעוצמה הלבבית המתגברת בליבנו.

ה- 16/10: טון 4 של זריעת אפשרויות לפתרון אתגר הירח, באנרגיה של קוף בהדרכת יד: ביום שבו מגדירים באופן מפורש את שניתן לעשות כדי להתמודד עם הצפות ירחיות, הקוף מבקש מאיתנו לשחק, לשחק ולשחק! שום דבר לא באמת כל כך גורלי ודרמטי! אז נכון שיש כמה וכמה מחשבות מעיקות או דברים שלא בדיוק מסתדרים לנו, אך עם הקוף היום אנו מבינים שאין מה להדגיש אותם ולהתרגש מהם. במקום לחשוב על מה לא בסדר ולא מצליח לנו, הקוף מוצא פתרונות קלים ומקוריים לכל בעיה. במקום להתנהל מתוך עייפות וכבדות, הקוף מפיח בנו השראה וקלילות. החיים הם לא עסק רציני לנהל אלא מיסתורין לחיות! לעתים רחוקות האירועים המתרחשים הם באמת "רציניים" ודרמטיים. כדי להתחבר לילד התמים והסקרן שבנו אנו מגדלים בוגר שיודע לזרום במשחק החיים, מבלי לקחת שום דבר ברצינות רבה מדי. הקוף הוא הילד המבריק עם הרעיונות והקסם והוא פותח אותנו להשראה יצירתית ולגאוניות הגלומים בנו. בעזרת ידיעת היד המדריכה היום אנו לומדים להגשים בפועל את רצונותינו. היד דוחפת 'לתקתק' ביעילות את ענייני החיים השוטפים ומניעה אותנו פשוט לעשות. בזריעה לפתרון אתגר הירח אנו לומדים לצאת אל העולם ובגדול! ולבטא את היצירתיות שבנו בכל דרך שעולה על דעתנו. היום ננשום קוף ונתמלא ברעיונות מחודשים לתנועה בצ'ולקין החדש. ננשום ודרך ההקשבה לקול הילד ולמה שנכון לו לעכשיו נניע את עצמנו לעשייה אותנטית.

ה- 17/10: טון 5 של חיבור לכח הרצון הפנימי באנרגיה של אדם בהדרכת שמש: האדם מאפשר לתובנה פנימית של- 'כמו בעליונים כך בתחתונים'- מה שאנחנו חושבים הופך למציאות שלנו. חוק שימור האנרגיה מדבר על כך שאף אנרגיה אינה הולכת לאיבוד, כל מחשבה שלנו נשלחת לחלל וחוזרת אלינו כמציאות. לכן האדם היום מאפשר להגדיר באופן חיובי ומדויק את רצונותינו ופותח את מוחנו להזדמנויות חדשות ולמזל מבורך. יש שפע של הזדמנויות שכל הזמן צצות להן על הדרך. ביום של הסנטר אנחנו מוזמנים לשוטט בעליזות בדרכינו, לנטרל שיפוט בנוגע לעצמנו ולאחרים השונים מאתנו וליצור שיתופי פעולה עם הסובבים. השמש בהדרכה מהווה עוגן של נדיבות וחמימות פנימית. כדי להעלות את המוטיבציה לריפוי העומק של פצעי הילדות, השמש ממלאה בבהירות, באש ובמידע. אור השמש מזרים סדר פנימי לאדם שאנחנו ומאפשר לרגיעה של ההצפות הרגשיות. ככל שיש סדר במוחנו, אנו מסוגלים ליצור פוקוס על מה שבאמת חשוב לנו ולנוע מתוך ההיגיון הבריא שבנו. היום ננשום אדם עד שנצליח לחוות תחושת שמחה על כל היש הקיים בחלקנו. ננשום עוד ונאפשר לרצונות הילד להוביל לשפע מכל המימדים.

ה- 18/10: טון 6 באנרגיה של הלך שמים בהדרכת הלך שמים: הלמידה עם אתגר הירח מאפשרת להפוך את הרגישות הקיימת בילד שבנו לעוצמה גדולה. לשם כך הלך שמים מזכיר לנו שמאד חשוב שנתייחס במלוא הרצינות הראויה לרצונות ולצרכים האישיים שלנו ושנגביל את המצבים שלא נעימים לנו. אנו לומדים להיות בעדנו וזאת במקום לספוג את התובענות והדרישה האנרגטית מהחוץ ומבפנים. ביום של ארגון העניינים השוטפים, הלך שמים ממלא אותנו באסרטיביות באהבה ובנחישות פנימיים. נתח רציני מאד מאיבוד האנרגיה הקבוע שלנו קשור בקושי שיש לנו בלהציב גבולות ברורים לסוגים שונים של הרס עצמי ושל סחטנות רגשית מהחוץ. אנחנו לומדים להגיד "לא" החלטי וברור לכל מי ומה ששואבים את האנרגיה שלנו. לקראת שיא הגל הלך שמים מזכיר לנו מה הם הדברים שפותחים את ליבנו ושבהם אנחנו מעוניינים עכשיו ומלמד להשאיר את שאר הענייניים מחוץ לגבולות מציאותינו. הלך שמים הוא הנביא, המשיח, בעל האומץ והחמלה שמחובר במודע לחכמת הנשמה בגוף. ככל שאנחנו שומרים עלינו ועל גבולות הרצון שלנו, אנחנו נוכחים יותר בהווה והופכים לערוץ ישיר שמחבר בין השמים לאדמה. הלך שמים מזמין אותנו ליצור מרחב אישי מקודש שמיועד אך ורק לנו ובו ללמוד, לחקור ולהתפתח. בהיכל הפנימי ננשום הלך שמים אל  תאי הגוף ונקבל אינפורמציה אדירה להתחדשות ולהשתנות. נמשיך לנשום וניצור תבניות מחשבה חיוביות ומרחיקות לכת למחזור החדש שמתחיל.

ה- 19/10: טון 7, שיא הגל באנרגיה של קוסם בהדרכת מגשר עולמות: הקוסם בשיא מלמד לשחרר את הצורך בשליטה עם הרצון לדעת מראש ולתכנן דברים באופן מדויק ולפרטי פרטים. מתוך חוסר ביטחון בעצמנו ובקול שלנו, אנו נוטים לחפש חוקים חיצוניים ומסגרות ברורות וע"י כך יוצרים 'שליטה' מדומה על הסיטואציות השונות בחיים. השליטה יוצרת אשליה של ביטחון שבה אנו כביכול מוכנים ללא ידוע. אך מכיוון שהכל משתנה בכל רגע, לא באמת ניתן לשלוט בחיים ובאירועים החיצוניים. החיים הם דבר פלואידי ומשתנה תמידית ולמעשה וזו הקלה לגלות- אין חוקים בכלל! ביום ההדהוד אנחנו לומדים לבטוח בעצמנו- בגוף, ברגש ובידע שלנו ומרפים מהחוקים, התכנון והחשבונות. מגשר העולמות המדריך שמסמל מוות מחזק את ריפוי העומק של הכאב  שצף עם הירח. הוא מאפשר להיפרד מכמה מעגלים בחיים מתוך ידיעה שסוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר. תהליך הריפוי מפנה מקום מתאי הגוף למידע חדש ומקודם. לקראת סוף הלוח התדר הולך ומתעדן והקוסם בעל יכולת ההכלה האינסופית מאפשר לעכל ולעבד את המידע הרב שמוזרם אלינו עכשיו. שיא גל הכוכב מלמד שעלינו לפנות פנימה ולאפשר לאינטואיציה הילדית להנחותינו במציאות. היום ננשום קוסם, דרכו נתחבר ישירות לידע הנשמה ונקבל פתרונות לכל שאלה שמציקה לנו. ננשום ונתמלא בעוצמה ובכוחות לחיות את האנרגיות החדשות ונכוון לעוד ועוד צמיחה.

ה- 20/10: טון 8, הטון הגלקטי של היושרה באנרגיה של נשר בהדרכת סערה: הנשר מגביה במעופו, רואה את תמונת החיים הרחבה מלמעלה ומשחרר תפיסות קוטביות כובלות, התמכרויות מגבילות ותחושות של קורבן ואשם. ביום שבו אנחנו בודקים את מידת הכנות עם עצמנו, הנשר המרומם מזמין אותנו לשאול: "עד כמה אני מאזנ/ת את העבודה שלי עם הנאה ומנוחה"?, "עד כמה אני שר/ה ורוקד/ת את האמת שלי או שמא מהלכ/ת כפופ/ה אל מול אירועי החיים המרובים"?, "עד כמה אני יוצר/ת את חלומותיי מרחיקי הלכת במציאות"?, "עד כמה אני שותף/ה בדרמות של קורבן ואשם במקום לשחרר את התלות באחר"?, "עד כמה אני רואה את התמונה הכוללת וחי/ה בפרופורציות ריאליות ולא בקטבים קיצוניים"? בעזרת תשובות כנות לשאלות הללו הנשר ממגנט לחיינו מזל, ברכה ואת השגת מטרותינו. הפרספקטיבה הנשרית מאפשרת להתמלא בתחושת חופש פנימית וביכולת לבחור באירועי החיים. הסערה המרפאה מדריכה להמשיך ולהזרים אנרגיות של ריפוי לכל תאי הגוף. דרך שחרור מאסיבי של מסה תאית שלילית, אנחנו הולכים ומתמלאים באנרגיה שמאפשרת ליצירת רצונותינו. הכל תלוי בכמות האנרגיה שבנו וככל שהיא גדלה ניתן לברוא כל מציאות! היום ננשום נשר ונשנה מהיסוד את צורת החשיבה בנוגע לטראומות שעברנו. ננשום עד שניתן אמון בקול הילד וביקום כולו. ננשום וננשום עד שנסכים לקפוץ להרפתקאות החיים.

לפי החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים הללו קרויה: "התדרדרות" (הקסגרמה 23) והיא מלמדת כי קיים מצב של התדרדרות בכל היבטי ההתרחשות האנושית (ירח 2). זוהי תקופת שפל שהיא חלק ממחזוריות רחבה הרבה יותר והיא מקשה מעט על מימוש של פרוייקטים (הלך שמים 6). כל שניתן לעשות הוא לחזק את היסודות הפנימיים (קוסם 7), לקבל את הזמן הזה ולנהוג בנדיבות לעצמנו ולסובבים (נשר 8).

ה- 21/10: טון 9 של פענוח כוונת הגל, באנרגיה של לוחם בהדרכת אדם: הלוחם מסמל אדם אמיץ, עצמאי ואינטליגנטי שמיישם את היכולות המרובות הטמונות במוח ובלב האנושיים שלו. פעמים רבות נמנענו ולא העזנו לבטא את עצמנו בגלל פחד מדחייה, מאובדן או מסיבה אחרת שנקברה עמוק בילדותינו. ביום של הבנת התהליך, הלוחם הנחוש מחזק את החיבור לקול הילד ומעודד ללכת עם האמת שלנו עד הסוף. אחרי כברת הדרך שעברנו בגל הכוכב אנו מתחילים להבין את השתלשלות העניינים "ההיסטורית" שחווינו. הלוחם הסולארי מגבש בתוכנו החלטה להיות נאמנים לעצמנו ולאמת שנכונה לנו ברגע עצמו. הוא מאפשר לבטא את הרצון שלנו, ללא פחד מתוצאות עתידיות ומתוך אמונה מלאה בנו ובכישורים שיש לנו. לקראת סוף הלוח אנחנו מתחברים לקול האינטואיציה של הילד ועוברים ממצב של כלא פנימי ותבניות מחשבה מקובעות למצב חדש של מודעות פנימית. האדם מדריך היום להסתכל בגובה הלב על השותפים למסע החיים. איש איש באמונתו יחיה. הנחיה זו מאפשרת ללוחם האותנטי לשחרר ספקות של השכל המניפולטיבי בנוגע לחוקים הנוקשים ולדואליות שאנחנו חיים עימם. נטרול הנוקשות מאפשר לרכות ולחיבור לקול הילד ומרחיב את שיתופי הפעולה ואת קבלת השפע מהיקום. היום ננשום את הלוחם ונלמד לבטא את רצונותינו בתבונה, בהגיון ובאלגנטיות. ננשום ונמשיך לפתוח את הסליל בעין השלישית ואז ננוע באומץ מתוך הדרכת הלב הפועם בנו.

ה- 22/10: טון 10 של ההתגלמות, באנרגיה של אדמה בהדרכת נחש: ביום הדיוקים האחרונים, האדמה מפנקת אותנו בחיבור נעים וזורם אל המציאות היום יומית. עברנו כברת דרך בגל הכוכב והאדמה היום מראה לנו את השורשים העמוקים שכבר יצרנו ושקיימים בנו ובחיינו. כדי למגנט שפע כוכבי, האדמה מלמדת פשוט לעשות את שלנו. בטון שבו מעצבים סופית את דקויות הגל, היא מעוררת בנו את היכולות להגשים את רעיונותינו הייחודיים ולהפוך לשותפים פעילים בבריאת רצונותינו. האדמה מסנכרנת אותנו עם צירופי מקרים מיוחדים שמאפשרים לנו ללמוד מכל רגע בדרך ולדייק את מטרותינו. לקראת סוף הלוח מתרחשת קפיצה קולקטיבית ברמת המודעות האנושית ואנרגיית האדמה מעירה אותנו לתפקיד הייחודי לנו בשינוי המתרחש עכשיו. הדרכת הנחש הצבעוני מחברת את האדמה שבנו לרצון האינדיבידואלי ומלמד לבטא אותו, גם אם הוא שונה מהמקובל בחברה. הנחש מלמד לשחרר את הפחד מדחייה חברתית ומתחושת אי שייכות שעוצרים אותנו מלממש את קול הילד ובגדול! אנחנו מתמלאים בחיות ויוצרים בנחישות את רצונותינו. היום ננשום אדמה ונפתח לדרך הספציפית שנכונה לנו כרגע. אז נתחבר לעשייה הייחודית המתאימה לנו ושדרכה נוכל להפוך למרכז עוצמתי שמחבר בתוכו בין ידע הנשמה לבין ביטויה דרך הגוף במציאות.

ה- 23/10: טון 11 של השחרור באנרגיה של מראה בהדרכת מראה: המראה מאפשרת לראות מבעד למראות ולהגיע לתחושת אחדות בתוך עצמנו. ביום השחרור הסופי של מה שעדיין חוסם את החיבור לקול הילד, המראה מלמדת שאנחנו מאבדים אנרגיה מרובה על האחר ועל העולם. בכל מקרה אנו רואים רק את הסרט שמוקרן בתוך הראש שלנו בהתאם למידע הדפוסי המוגבל שבנו. המראות הסובבות משקפות לנו אך ורק את עצמנו. דרך המראות המקיפות אנחנו לומדים על דפוסים של השלכת אנרגיה על האחר ועל הנטייה לתרגם סובייקטיבית את הסיטואציות. כל אחד והמידע שקיים בו ולמעשה כמעט תמיד! שום דבר שנאמר או שנעשה אינו אישי נגדנו. המראה שרואה מבעד לאשליית המראות מבקשת שנלמד לראות את הטוב בכל מי ומה שמקיפים אותנו. במקביל שנחתוך מחיינו 'שואבי' אנרגיה לסוגיהם. היא גם מלמדת להפסיק את איבודי האנרגיה המרובים על ענייני ה"זמן". אנו כמעט לא נוכחים ברגע ההווה משום שהמח עסוק מאד במחשבות על עבר שלא רלוונטי או על עתיד וירטואלי. שעות על גבי שעות ניתן לשבת ולחשוב על עתיד שאין לנו שמץ של מושג לגביו. המראה מלמדת ששום דבר לא קורה בחוץ! אלא שהכל קורה ביננו לבין עצמנו. בדרך לשמש הקוסמית המאירה, המראה מאפשרת לאסוף פנימה אנרגיה שאיבדנו ולהתמלא בבהירות. היום ננשום מראה ונשחרר נדבך נוסף מההתניות בחוץ. ננשום עוד ונתמלא במחשבות של כאן ועכשיו עד שנחווה נוכחות וריכוז ברגע העכשווי.

לפי הסינים, האנרגיה בימים אלה קרויה: "אדמה", "היענות טבעית"

(הקסגרמה 2) ובה מדובר על איכויות הכניעה וההענות הטבעית (כוכב 1). אנו מתבקשים להסכים לדרישות הזמן ולבקשות הילד הרגיש שבנו (ירח 2) ובכך לרפא את עצמנו ולהסתגל לאינסוף האירועים המתרחשים בחיינו (סערה 12). זה זמן של התבוננות עדינה באי עשייה כדרך להגשמת משמעות אמיתית במציאות (אדמה 10). אנחנו לומדים להיפתח ולהרחיב את אופיינו, לדבוק בחזון שלנו ולהמתין בסבלנות (מראה 11).

ה- 24/10: טון 12 של פתרון האתגר, באנרגיה של סערה בהדרכת קוף: הפתרון החגיגי עם הסערה הקריסטלית מעיד על חיבור פנימי עמוק שהלך ונבנה בנו לאורך הגל. אם הקשבנו לקודים שבגל הכוכב, היום אנו מחוברים לקול הילד ומקבלים את עצמנו ברכות ובדיוק כפי שאנחנו. ההתמודדות עם טראומת ילדות הובילה לריפוי של כאב עמוק שהסתיר מאתנו את הקול הפנימי שפשוט יודע. אתגר הירח אפשר להפוך את רגישות היתר שלנו לעוצמה רגשית שהיא זו שמתחילה לכוון אותנו ביום יום. בפתרון הפכנו לעוגן של עצמנו וככל שאנחנו בוטחים בכישורים הקיימים בנו ובמה שיש לנו ובמציאותינו, אנו קופצים באמון מוחלט אל ים החיים הסוערים. עם הקוף המדריך אנו מוכנים לעלות על במת החיים בהומור ובקלילות ולבטא את חכמת הנשמה שבנו. התעוררות הילד הסקרן והיצירתי מובילה לרעיונות חדשים ומקוריים שעד היום לא העלנו בדעתנו משום שמחזרנו שוב ושוב את אותו מידע כואב מצומצם. הדרכת הקוף מעידה על פתיחה להשראה גאונית שמתאפשרת כתוצאה מביטוי קול הילד. ביום הקריסטלי אנחנו מוזמנים לנשום את הסערה, לדמיין אותה מחלחלת לכל התאים ומאירה אותנו באור סגול של ריפוי ואהבה. אז ננשום קוף ונאפשר לרעיונות מבריקים, מקוריים ופרקטיים למלא אותנו לקראת תחילתו של מחזור מקודש.

ה- 25/10: שער: טון 13, הטון הקוסמי של הנוכחות באנרגיה של שמש בהדרכת זרע: בשעה טובה ומבורכת הגענו לסוף הלוח עם שמש טון שלוש עשרה! היום אנחנו מתמלאים בתדר הזהב הרוטט ופתוחים לרגעי הארה ולמסעות חדשים בזמן ובמרחב. השמש מאפשרת למצב ה'מואר' שבו אנו מסוגלים לראייה רחבה במקום ההזדהות המצומצמת עם ה'סרטים' שלנו. כולנו חיים בסרט אחד גדול וממוחזר בהתאם לדפוסים הקיימים בנו. עכשיו הזמן לשנות את התסריטים שלא נעימים לנו! ביום האחרון אנו מתבוננים באופן אובייקטיבי בזרם המחשבתי הבלתי פוסק בראשנו ומקבלים בשלווה שקטה את כל מה שחולף בנו. זו מהות המדיטציה, להיות נוכחים במלאות ברגע מבלי להזדהות עם הדפוסים או הקשיים הממשיים במציאות. לאורך הגל אנחנו מתפתחים מכוכב קטן ומאיר ועד לשמש ענקית שבוערת בעוצמה. מכוכב מלא ביופי ועד לשמש שמקרינה שלמות הרמונית. החיבור עם הכוכב ה'חיוביסט' לפלוס שבכל דבר מוביל לביטויי אהבה בנדיבות גדולה. ריפוי הכאב הירחי מוביל לבהירות צלולה כקריסטל שיכולה להפתיע גם אותנו. הזרע המדריך נושא את דגל השינוי ומאפשר למידע מקודם להזרע ולנבוט בתוכנו. אנו מבינים ששינויים בחיים הם בעצם לטובה ופותחים את עצמנו לאפשרויות חדשות. בסוף הלוח הזרע מלמד שהחיים הם למעשה תנועה תמידית. כשם שהים לא עוצר אף לא לרגע אחד, כך הזרע דוחף להמשיך לנוע, לצמוח ולהשתנות. התנועה יכולה להיות פיזית ממקום למקום או תנועה פנימית שבה אנחנו לא "נתקעים" ומזדהים עם אף מחשבה. ברגע הנוכחי קיימות אינסוף של אפשרויות עבור כולנו ויכולת לזרימה נוכחת ומשוחררת מכבלים של זמן ומקום. גל הכוכב מביא למצב שבו אנחנו מאירים וזורחים לכל עבר, תוך כדי הבנה וחוויה פנימית עמוקה של ההשתנות המתמדת המתרחשת בכל רגע. בסוף הלוח הנוכחי ננשום את השמש המוזהבת לתאי הגוף ונרגיש חמימות ושקט פנימיים. אז ננשום את הזרע, נאיר את אינסוף האפשרויות הקיימות עבורנו כאן מתחת לאף! ונזרע אותן באדמה הפורייה שהיא אנחנו. אמן!

זה הוא היום האחרון במחזור 260 הימים בלוח הצ'ולקין המקודש ואנחנו מצויים בהתחלה חדשה שהיא זמן מרגש וגדוש ביצירה לכולנו.

גל השמש הסתיים ואנו מברכים בהתרגשות את כניסתו של הגל הראשון בלוח החדש, גל הדרקון!

מאחלת לכולנו

גל כוכב מאיר ופותח לבב,

ומגנוט של הזדמנויות

מרחיקות לכת ללוח החדש!

באהבה ובברכה,

טליה.