תחזית המאיה


ברצוני לעדכן  ששדרוג האתר מתרחש לו בקצבו בכמה ערוצים במקביל. כרגע המתכננת הכישרונית עובדת במרץ כדי להכניס מחשבון משוכלל ליום ההולדת הגלקטי ובעזרת המאיות במהלך החודש הקרוב מקוות לפרסמו. מוזמנים  לשלוח לי הגיג כזה או אחר אם ישנו. תודה! שהנכם קיימים: )

גם השנה בירכו אותנו ביומן מאיה אנשי האדמה המופלאים מכליל שחיים את רוח המאיה ומאפשרים לכדור הזה להיות קצת יותר שמייח:) אז הנה לינק לאתר שלהם ובו האפשרות לרכישת היומן של שנת הירח הקוסמית:

 https://www.lightgarden.co/collections/13-moons-diary

ובאייקון של עולם המאיה- מושגי בסיס ובתוכו בלוח 13 הירחים תוכלו לקרוא על שנת הירח הקוסמי שמתחילה: )

ברכות ואהבה לכולנו לגל הלילה המאיר : )

לוח המאיה המקודש מורכב מהקוד המתמטי 20:13 והמעקב השוטף אחר 20 הסמלים ו13 הטונים יוצר בהדרגה "שיפט" פנימי במודעותינו בנוגע לזמן, לבני האדם ולחיים בכלל. כבני אדם שחיים באשליית המציאות הקוטבית, אנחנו מודדים ומגדירים כל דבר ומאמינים שהזמן הוא לינארי ומחולק לעבר, הווה ועתיד. אך למעשה הזמן הוא סובייקטיבי לחלוטין ורגע אחד הוא מסע החיים! כשם שלירח אין אור משל עצמו והוא השלכה של אור השמש, כך למעשה הרגע היחידי הקיים הוא ההווה. העבר הוא זיכרון המושלך על ההווה והעתיד הינו השלכה מדומיינת מההווה. כדי להפסיק את החשיבה הקווית אנחנו לומדים לנטרל את התפיסה היחסית בנוגע לבני האדם, למטרות, לזמן ולכל תנודה שהיא מאתנו החוצה. מחזוריות גלי המאיה מאפשרת ליצור מציאות מתוך הפנים ולא מתוך התנודה היחסית האוטומטית לאחר, למטרות ולזמן.

גל הלילה שמתחיל עכשיו מיועד לצלילה פנימה אל הנושאים שנשמתנו בחרה ללמוד בגוף הזה. הלילה המגנטי מאפשר להתבונן בשדים המעיקים שבתוכנו עד שאנו מצליחים לראות את הדברים מפרספקטיבה רחבה ושלמה יותר. דרך ריפוי כאב עמוק הלילה דוחף אותנו לשנות אמונה שגויה שכרגע מונעת מהשפע מלהגיע אלינו. למידת נושאי הנשמה היא זו שמשחררת את תנודות האגו המצומצם עד לשינוי ולמגנוט של מזל וברכה. הזרע באתגר מזכיר לנו שאין טעם להגדיר דברים ולהתקבע על הידוע משום שבכל מקרה הכל מתהווה ומתפרק בכל רגע נתון. גל הלילה מלמד לברוא את השינויים שבהם אנו חפצים וקיים עכשיו פוטנציאל לשינוי גדול בחיינו. הקוסם בפתרון מעיד על האפשרות לחיבור לעוצמת הנשמה המחוללת ניסים שבנו. מצב של "הארה" אפשרי בחיי כל אחד מאתנו. השפע הרוחני מוזרם אלינו ללא הרף. קיימת עכשיו אפשרות אדירה למימוש הדרכת הנשמה, אם רק נשכיל להתחבר לחכמה האינסופית שבגל. מאחלת לנו גל לילה שבו נרגיש בבית בגוף הזה ובמציאות החיים. אמן!

ב- 9/8, מתחיל גל הלילה: הלילה מחבר בין ה"ל"- הלמידה ל"יה"- להוויה ומאפשר ללמידת נושאי הנשמה שעלינו לממש ולהבין בגוף הזה ובחיים הללו. אנחנו עומדים להיכנס למצב של חקירה אישית עמוקה שמלמדת על תגובותינו הרגשיות ועל דרכי החשיבה שלנו. הלילה מלמד להתבונן לתוך עומק הדפוסים שמפעילים ומנהלים אותנו באופן אוטומטי ולא מודע וגורמים לכך שאנחנו חוזרים שוב ושוב על אותם השיעורים. סביר שכאב עתיק יצוץ לאורך הגל, אך תמיד מאד חשוך לפני עלות השחר. אנחנו לומדים לנשום ולהכיל את הכאב עד שמגיעים למקור המידע שמעכב את התפתחותנו שהוא למעשה נושא נשמה. הבנת נושא הנשמה מאפשרת לשינוי פנימי מהותי באופני החשיבה. כל אחד ודרכיו לרפא ולצמוח, אך אין מנוס מלהביא רוך וגמישות מחשבתית ורגשית לקוטביות והנוקשות הפנימיים. ריפוי המקור בהדרגה מחבר לאינטואיציה החדה והמהירה שבגופנו. אנרגיית הלילה קרויה גם בית ומפשרת להרגיש בנח עם עצמנו ועם ההיבטים המרכיבים את היום יום שלנו. אנחנו לומדים להרגיש בבית בגופנו שנושא אותנו נאמנה לאורך השנים, בביתנו הפיזי שבו אנו יכולים לנוח וליצור, במציאות שיצרנו לעצמנו ובפלנטה בכלל, שכל אחד מאתנו הוא חלק ייחודי, מיוחד ויפיפה שלה. החקירה האינטנסיבית פנימה מובילה לחוויית עוצמת הנשמה שתמיד 'זמינה' ונוכחת בנו ולתחושה נינוחה בגוף. לאורך הגל כולנו מוזמנים לנשום את הלילה, עד שנחווה רגיעה, נינוחות וחיבור פנימה. אז נדמיין היכל לילה מקודש שמקיף אותנו ונקבל את המתנות הממתינות לנו בתוכנו. נמשיך לנשום ונזרע שפע של אפשרויות חדשות לכל תחומי החיים.

כדי להבהיר את האנרגיות הקיימות מזווית ראייה קצת אחרת נתבונן גם בחכמה הסינית: לפי הסינים האנרגיה שמלווה אותנו עכשיו קרויה- "מכשולים" (הקסגרמה 39 ) ועפ"יה זהו זמן של מכשולים בחיים והדרך להתמודד איתם היא בחיקוי דרך הזרימה של המים. נתיב המים מלמד לזרום בקלילות כשניתן ולעצור, לנוח ולאסוף כוחות כשנדרש (ראה זרע 2). הסינים מוסיפים כי המכשולים מקורם בפנימיותנו (לילה 1) וככל שנתמיד בחשיבה בונה וחיובית נוכל להתפתח ולהתחזק (כוכב 6).

ב- 10/8, אתגר הגל מופיע ביום שער באנרגיית הזרע: הזרע מלמד ש-'השינוי הוא הדבר היחידי שקבוע ביקום' ומעיד על  פוטנציאל אדיר להשתנות ובגדול! ההתבוננות פנימה עם הלילה והבנת נושא הנשמה מחייבת שינוי ממשי בצורת ההתנהלות במציאות והוא למעשה התוצאה הרצויה של למידת הנושא. אנחנו מאותגרים ליצור שינוי משמעותי בנו ובמציאותינו. עכשיו הזמן לשחרר הרגל או סיטואציה ישנים שהם מיחזור אוטומטי של דפוס שמכסה על כאב ובמקומו לארוג יצירה חדשה בחיינו. כדי לחיות את עוצמת הנשמה בגוף הזה אנו לומדים לנוע מתוך מה שמוכר אל תוך הלא מוכר. החיים הם תנועה בלתי פוסקת והכל משתנה במהלכה של תנועה אינסופית זו. אנשים שלא משנים דברים בחייהם ומעדיפים לשמור על ה'בטוח' והידוע, נמצאים למעשה בנסיגה ביחס לתנועה התמידית של כדו"א. כשמתבוננים במחזוריות הטבע ניתן לראות את השינוי התמיד המתרחש בכל רגע: כדור הארץ משנה את זוויתו ביחס לתנועת השמש, העצים והפרחים צומחים או משילים את הישן ובכל רגע קיימת תנועה בים, במדבר וביערות בהתאם למחזוריות השמים. רק אנחנו, בני האדם, אוחזים בחוזקה באורח חיים ספציפי ומנסים לשמור בכל מחיר על 'אזורי הנוחות' שלנו. פעמים רבות אנחנו חוזרים על מצבים מקובעים שכבר מזמן לא זורמים בנועם בחיינו בגלל הפחד מהלא ידוע. אנחנו מעדיפים לשמור על אותה עבודה, מגורים, מערכת זוגית, ספורט וכו' שכבר לא נכונים לנו, רק כדי להימנע מחוויות לא מוכרות. הזרע הירחי נותן לנו את הדחיפה להסכים לקפוץ לים החיים הלא נודע. לאורך הגל ננשום את הזרע ונגיד: "כל שינוי מביא לחיי שמחה, אושר ואהבה" ו"אני מסכים להשתנות". נבחר תחום מסוים בחיים שבו אנחנו מרגישים "תקועים" ונבקש את הדרך הקלה ביותר לשנות זאת.

ה- 11/8: היום השלישי של הזרימה האינטואיטיבית באנרגיית הנחש: חכמת הגל מלמדת שכדי שנסכים לשנות הרגל או צורת חשיבה שמלווים אותנו 'נאמנה' שנים ארוכות, עלינו להתחבר לטעם החיים ולשמוח על הזכות לחיות בגוף פיזי. הנחש הצבעוני והאותנטי מחבר לפולס החיים ומאפשר לחוות את שמחת החיים בכל תאי הגוף. המוטיבציה הראשונה שמניעה אותנו בחיים היא להנות ככל שניתן בחיים הללו. כדי  להתמיר את הרעל המחשבתי שמציף עם נושאי הלילה הנחש דוחף לעשות דברים שגורמים לנו להנאה. מדובר בהנאה בכל הרמות- פיזית, נתינה לזולת, יצירה ועוד. הוא גם מניע לשחרר התמכרויות ומשביתי חיות הנובעים מהתנגדויות האגו . במהלך החיים השוטפים והמלאים במחויבויות החכמה היא להיות קשובים לאיתותי הגוף ולדעת מתי להרפות וליהנות מזמן של פנאי איכותי. המנוחה ממרוץ החיים הכרחית לשם היכולת להיות ב-being שבו אנחנו נוכחים בהשראת הנשמה. הנחש הוא אינדיבידואל שקשוב לאמת הפנימית. כחלק מתהליך השינוי הוא מלמד לבחור בסיטואציות שמתאימות לקצב ולסגנון שלנו, להקשיב לרצון האותנטי וזאת במקום להתנהל בהתאם לנורמות החברתיות המקובלות או דרישות הסובבים. אז אנחנו מתמלאים באנרגיית חיים ונעים כמו גל שמשתנה מרגע לרגע. היום ננשום נחש  ונגיד- "אני רוצה לחיות". ננשום ונתמלא באנרגיה ובפולסים של חיות.

לפי החכמה הסינית האנרגיה בימים הללו קרויה- "ביקורת" (הקסגרמה 36) ועפ"יה אנחנו חווים עכשיו עימות חזיתי עם כוחות שאינם עולים בקנה אחד עם הרצונות והצרכים שלנו (נחש 3). אין טעם להתעלם או להתכחש לשליליות שעולה שרק מתחזקת כשמתנגדים אליה (מגשר עולמות 4). אנו לומדים לקבל את הרגע ואת כל מה שקיים בו (זרע 2). הקבלה של מה שיש היא הדרך היחידה לשחרור הישן ולשינוי (כוכב 6).

ה- 12/8, הטון העצמאי באנרגיה של מגשר העולמות: הפחד העיקרי שמונע להתמודד עם הכאב שמסתתר מתחת לנושא הנשמה הוא הפחד מסוף. המגשר מאפשר לחוות ולדעת בגוף ש-'סוף הוא תמיד התחלה של משהו אחר'. החיים הם המשכיות תמיד תמיד והכל מתהווה מתפרק ואפשרי בכל רגע נתון! תובנה זו משנה את יחסנו לסיומים ולפרידות מאנשים, הרגלים ומה'חוקים' הידועים מהראש ומהחוץ. במקום להתייחס ל'סוף' אנו מתמקדים בשינוי עצמו, בתנועה התמידית מעניין לעניין ובשיעור הנלמד בכל פעם. המיקוד ברווח ובצמיחה מאפשרים לזרום עם השינויים המתרחשים בכל רגע. הקושי לשנות מחשבות ומעשים אוטומטיים קשורה במנגנוני הגנה שאימצנו לפני שנים ארוכות. אנחנו מסוגלים לשנות בכוחות עצמנו סדרי עולם, אם רק נדע כיצד לרפא את עצמנו לקראת השינוי שאותו אנו מבקשים. המגשר העצמאי מאפשר לרפא מתאי הגוף דפוס מחשבתי עתיק ואת הכאב הרגשי שמפעילו וכך מאפשר לשינוי להתרחש. הוא מלמד להיכנע- שורש כ.נ.ע: להביא את ה"כ" – הכוונה, ל"נע" לתנועה, שינוי בחיים דורש יכולת לזרום עם כוונה מלאה בכל רגע ולהגיד "כן" ל"ע" - לעוצמה הפנימית ולהאמין בעוצמה ובכישורים שבנו. אז אנחנו נעים באומץ מחוויה לחוויה, מרגע לרגע וממשחק למשחק. היום ננשום מגשר ונתמלא באור לבן מרפא מכף רגל ועד ראש תוך כדי הכנסת כוונה לריפוי של זכרונות כואבים.

ה- 13/8: הטון הקוואנטי באנרגיית היד: כח הרצון לחולל שינוי נשען על יכולת ההגשמה שלנו. היד מסמלת את יכולת הפעולה ואת האפשרות לממש את רצונותינו מ'שלב' המחשבה אל 'שלב' המעשה. אנחנו מבינים ששינוי כלשהו בחיים חייב להיות מלווה בתנועה ממשית, אפילו קטנה, במציאות עצמה. זה לא מספיק לרצות שינוי או לשנן מנטרות ולקוות למשהו שיקרה. עלינו לפעול באופן פרקטי, להיות מחוברים לגוף ולמציאות ולבצע את הפעולות הנדרשות להגשמת חלומותינו. למידת נושא הנשמה חייבת להיות מבוטאת באופן מעשי ביום יום. היד הקוואנטית מחברת אותנו  לידיעה האינטואיטיבית שבגוף. לרב אנחנו חיים מתוך ראש עמוס וזהיר עם מנגנוני הגנה ש'מגנים' עלינו מהעתיד ה'מסוכן' ומאסונות שעלולים להגיע. החיים מהראש מצמצמים ומקבעים אותנו לאותם הרגלים, תבניות וחוקים ולא מאפשרים לחיות את שניתן ברגע. אנו בכל מקרה לא שולטים בשום דבר ובאף אחד והיד מלמדת להפסיק לתכנן, לארגן ולחשב ופשוט לזרום ברגע כמו הים הגדול. החיבור לאינטואיציה נטולת הראש של היד משחררת את המחשבות הבלתי פוסקות של ה"מה יהיה" ומובילה לשינויים. ביום של גיבוש המוטיבציה לפתרון, אנחנו לומדים פשוט לעשות את שלנו בלי לחשוב יותר מדי. לאט ובהדרגה הרצון שלנו הופך לפעולה ללא הספקות, המתחים, מחשבות הביניים והדאגות העתידיות של השכל שעוצרות את השתנותנו בהתאם לרגע הממשי היחידי שקיים. היום ננשום את היד, נתחבר לכישורים שבנו ונתמלא באנרגיה של עשייה. נמשיך לנשום ונאפשר ליד ליצור בתוכנו כח פנימי מגובש, מאוזן בארבעת האלמנטים ויציב. נבקש לזרום עם מה שקורה בשטח וליהנות ממגוון התהליכים שיש במציאותינו.

ה- 14/8, הטון השישי של הגל באנרגיית הכוכב: פלא הרגע הוא בכל רגע! והכוכב שמסמל את ונוס מאפשר לראות את היופי הטמון בנו ובסיטואציות השונות במציאות. גם אם הן לפעמים קשות וכואבות, מדובר בשיעורים עמוקים ומדויקים הקשורים בנושאי הנשמה שלנו. הכוכב הקצבי מצית מחדש את האהבה שתמיד קיימת בליבנו ומאפשר לגלות את המקומות שבהם ליבנו נפתח וחווה את ההתפעמות מיופי החיים. ההתבוננות לעומק החשכה הפנימית מגלה שפחדינו 'מגובים' בהמון דימויים שליליים ביקורתיים. ביום הזרימה אנו מבינים שכדי לשנות אספקטים לא רצויים עלינו לשנות את המחשבות שאנחנו משדרים ליקום. את ה"גולים העצמיים" האוטומטיים שאנחנו חושבים מבלי לשים לב. הכוכב הידוע כ"חיוביסט" מחזק היום את הדימויים החיוביים לגבי עצמנו ועשייתנו. אנחנו מלאים בתבניות מחשבתיות שיפוטיות עלינו ועל הסביבה. ככל שנחליף את הביקורתיות במחשבות חיוביות ומפרגנות, נמגנט לעצמנו שפע של אפשרויות חדשות לכל תחומי החיים. היום ננשום את הכוכב שבליבנו, נתמלא באהבה ונחווה חיות והתחדשות מבפנים. נמשיך לנשום וניצור תבניות מדויקות לבריאת המציאות הרצויה עבורנו. אמן!

ה- 15/8, היום השביעי של הגל, יום שער באנרגיית הירח: שיא גל הלילה מוביל הישר אל זרועות הילד הרגיש שבנו שסיגל מנגנוני ההגנה כדי להצליח לשרוד בעולם הקוטבי הדחוס. הנבירה לעומק פנימיותנו מגיעה לדפוסים ישנים ונושנים שהחלו במחוזות ילדותנו הרחוקה. תבניות מידע אלה יושבות עמוק עמוק בתוך הילד הפצוע שבנו ואנחנו ממשיכים למחזר אותם שוב ושוב באופן אוטומטי ולא מודע, לרוב עד ליום מותנו. כדי שנוכל להשתנות במהות ולשנות בפועל עלינו לרפא את הכאב שיוצר את תחפושות ההישרדות שאימצנו לעצמנו כילדים. מנגנוני ההגנה הללו מסתירים השראה, פשטות ויכולות מרובות. בשער של הירח קיים הפוטנציאל לראות בבהירות את נושא הנשמה ולרפא כאב ישן נושן. דרך ריפוי הפצע ניתן להתחבר מחדש לעוצמות הפנימיות הקיימות בילד השובב והסקרן, שהוא למעשה הדבר הכי חכם שבנו. בשיא גל הלוחם, הירח בעל חיישני הקליטה המחודדים מבקש שנפקח את עיננו ואוזננו לסימנים ולסמלים שהנשמה שולחת אלינו בכל רגע. רגישות הקליטה היום בעיצומה ואנו מוזמנים לשים לב לתחושותינו עם אנשים ובסיטואציות שונות. דרך ההתגלגלות בחיים עצמם ניתן לקבל תשובות לגבי כל מה שמטריד אותנו. היום ננשום ירח ונרגיש תחושת חום פנימי ורגיעה. נתבונן במסרים המועברים אלינו דרך מפגשים, ספרים, מילים וכו'. ננשום עד שנתחבר לילד הסקרן והיצירתי שבנו ונבטיח לו שמעכשיו נשמור, נגן, נתמוך ונערסל אותו.

ה- 16/8, הטון הגלקטי באנרגיית הכלב: ביום היושרה מגיע הכלב ומחבר אותנו לחכמת הלב. הוא מלמד שאם אין את ה"כמוך" מ'אהבת לרעך' אזי שום אהבה לא שווה. כשם שהכלב הוא ידידו הנאמן של האדם, כך הוא מלמד לשים את הפוקוס על עצמנו, להיות נאמנים לצרכינו ולרצונותינו ולהפוך לחברים הכי טובים שלנו. הכלב הגלקטי מדייק את תהליך השינוי בכך שמלמד להכיל ולאזן את הרגשות הסוערים המציפים. אנו מצויים בתהליך ריפוי עמוק ובבדק הבית הפנימי הכלב מזמין אותנו לשאול: "עד כמה אנו מאוזנים רגשית ולא מזדהים עם דרמות ומצבים קיצוניים בחיים"?, "עד כמה אנחנו מקשיבים למה שטוב ונעים לנו ונאמנים לעצמנו ולצרכינו"?, "עד כמה אנחנו נתונים למצבי רוח"?, "האם אנו משליכים על הסובבים את הקשיים והמצוקות שלנו"?, "האם למדנו לבטא ברוגע ובהגיון את רצונותינו"?, "עד כמה אנחנו מרצים את האחר במקום להיות נאמנים לרגש שלנו?" כדי להתמודד עם נושא נשמה ש'יושב' עמוק בפנים עלינו להגדיל את מחוות האהבה לעצמנו. כל אחד מאתנו הוא מאד מאד חשוב! וכדאי ואף הכרחי להתייחס במלוא ה'רצינות' לצרכינו ולרצונותינו. היום נדמיין כלב שחודר לכל תאי הגוף ומתמקם באזור הלב. נמשיך להזרים אהבה וחום אל ליבנו ונרגיש שהוא נפתח באהבה לעצמנו, לסובבים ולעולם כולו.

עפ"י החכמה הסינית האנרגיה שמלווה אותנו בימים הללו קרויה- "הר", "מדיטציה", "הרהור", "דממה" (הקסגרמה 52). אנו מכוונים להתמקד בנקודת המבט הפנימית ובחיבור למרכז שלנו (כלב 8). כשאנו ממוקדים בסנטר הפנימי אנו יודעים מתי לזרום, מתי לפעול ומתי לנוח (יד 6). רק מתוך החיבור לידיעה שבתוכנו ניתן לדעת מה נכון לנו (אדם 10). הסינים מוסיפים שכדאי לנו ליצור עכשיו מצבים של דממה פנימית ושל מיקוד בהווה שיאפשרו לנו להתגבר על קשיים שמקורם באגו (הלך שמים 11).

ה- 17/8, היום התשיעי באנרגיית הקוף: פענוח הדרך ליצירת שינוי מגיע עם הקוף המבריק, האנרגטי והמשועשע. הקוף ממלא אותנו בקלילות ובהשראה מתחדשת ומדגיש ש- החיים אינם רצינים באמת! נהפוך הוא! הם מסתורין מרתק. ההתבוננות אל עומק הכאב יכולה להוביל לרצינות יתר ולכבדות. ככל שנקלוט שהחיים הם מגרש משחקים ענק! מלא בהפתעות משמחות, כך נוכל לזרום עם ההשתנות המתמדת של הקיום. שמירה על זווית ראייה אופטימית והומוריסטית מקלה מאד על זרימה עם שינויים פנימיים וחיצוניים. בחברה המערבית שבה אנחנו חיים חונכנו לחשוב שאדם בוגר הוא אחראי מאד, שולט במציאות חייו ושומר לעצמו את רגשותיו וחלומותיו. תהליך הגל מקבל תפנית חיובית כשאנחנו לומדים להוציא החוצה את רצונותינו, במקום לשמור אותם בחשכה הפנימית של מוחנו. הצופן הפנימי שבגל מלמד שככל שאנחנו מבטאים את קולנו האותנטי בחופשיות, מבלי לשפוט את המחשבות, הרגשות והמצבים השונים, כך נוצר מרחב פנימי שמאפשר לשינוי להתרחש. היום ננשום קוף לכל התאים ונתמלא בהשראה, ביצירתיות ובהומור. נאפשר לקוף להזרים רעיונות מתחדשים ופתרונות מקוריים לסוגיות שונות. נמשיך לנשום עד שנתחבר להלך שובבי וקליל שעמו נזרום בכיף בפעילויות החיים כולן.

ה- 18/8, היום העשירי ושוב ביום שער, באנרגיית האדם: האדם היום עוזר לנו לשחרר ספקות ומניפולציות שכליות בנוגע לעולם, למציאות ולדרך שאנחנו "אמורים" ללכת בה. כולנו ספגנו "אמורים" כאלה ואחרים שלא מאפשרים לנו להקשיב לעצמנו. לעתים קרובות אנחנו מגבילים מראש הזדמנויות חדשות בגלל שנדמה לנו שזה בלתי אפשרי שרצונותינו יתממשו. אנרגיית השער של האדם מאפשרת לקלוט שברגע שאנו באמת קשובים ומקפידים לפעול בהתאם להדרכה הפנימית שבנו, ניתן ליצור מציאות שבה שפע מגיע אלינו. ההסכמה לשינוי גדלה ככל שאנו קשובים לרצון הרץ בחופשיות עם הרפתקאות החיים ולא לצורך הצר והמוגבל במידע ובאפשרויות שבו. אנחנו מאמינים שכדי לעמוד במחויבויות הרציניות ובאחריות שיש לנו, יש רק דרך אחת ללכת בה - דרך הראש (דרך הלב איננה אפשרית..) ולכן אנו נעים בהילוך אוטומטי של הכתבות חיצוניות במקום לחיות את העצמי האותנטי. האדם מלמד לשחרר "לופים" שכליים של הראש הקודח שלא מאפשרים לחיות את מה שאנחנו באמת רוצים. ביום השלמת תהליך השינוי האדם הפלנטרי עוזר גם להסתכל בגובה הלב על הסובבים, בלי הביקורת המחשבתית וההשלכות האוטומטיות. אנו משחררים את ה"אמור" מעצמנו וכמו כן גם מפסיקים את השיפוטיות בנוגע לסביבה. אנו לומדים לכבד את "האדם באשר הוא אדם". כל אחד והדרך שהוא בוחר לעצמו ולמעשה אין לכך באמת שום קשר אלינו. היום נדמיין את האדם בכל תאי הגוף ונתחבר להדרכת קול הלב. נקשיב לו, נשחרר איזה "אמור" אחד או שניים, נבקש פתרונות לכל הקשיים ונצעד בשמחה ובהתרגשות בדרך בחיים.

ה- 19/8, היום ה-11 באנרגיה של הלך שמים: ההתבוננות לעומק הלילה מראה לנו את הגבולות הפרוצים שלנו בתחומים השונים. אנו לומדים שכדי להשתנות ולקפוץ על הזדמנויות חדשות עלינו לשמור על החלק הפגיע שבנו ולהגן עלינו עם גבולות ברורים לאחר ולעולם. זה לא שהאחר פחות חשוב, אלא שפשוט גם אנחנו מאד חשובים. ביום השחרור של מה שעדיין עוצר את השינוי מלהיווצר הלך שמים מבהיר שפשוט מותר ואף רצוי שנשים את הפוקוס על מה שאנחנו צריכים ומרגישים. לעתים קורה שאנו מתישים את עצמנו בדינמיקות עם אנרגיות שמרוקנות אותנו עד למצב שאין בנו את הכח לעשות את מה שאנחנו באמת רוצים. הלך שמים ממלא באסרטיביות באהבה, מגביר את מודעותנו לגבולות הרצון שלנו ומשחרר בנחישות מצבים שבהם אנו לא קשובים לרצון זה. אנחנו לומדים לשים גבולות לכל סוג של ביקורת פנימית או חיצונית ולתובענות של הסובבים והנורמה. הגבולות מאפשרים ליצירת מרחב משלנו שבו אנחנו לומדים וחוקרים, מתחברים לרצונותינו ונרגעים. כולנו מוזמנים לשבת היום בהיכל הביתי המוגן שלנו, להקיף את עצמנו בספרה עגולה של הלך שמים ולהעמיק בנושא שמבקש להילמד בגל. הלך שמים מרחיב את נקודת מבטינו ומגדיל את ערנותנו לפרטים ספציפיים. לאחר החקירה הפרטית שאנחנו עושים הוא מזמין אותנו לנוע בהחלטיות ועם לב מלא בחמלה וברכות אל עבר מימוש אלגנטי ומבריק של השינויים שבהם אנחנו מעוניינים עכשיו.

ה- 20/8, היום ה- 12 של פתרון אתגר הזרע באנרגיית הקוסם: תהליך ההתבוננות בשדים הפנימיים מוביל לידיעה פנימית של קוסם. עם הכוהנת בפתרון אנו יודעים שמחשבותינו המוקרנות החוצה יוצרות את מציאותינו. נס הוא תוצאה של חיבור לנשמה ופתרון הקוסם מלמד שהחיבור לקול הפנימי הוא זה שמאפשר להרחיק לכת עם דברים חדשים בחיים. סוף כל סוף אנחנו סומכים על עצמנו ומפסיקים לבקש אישורים וחיזוקים מהחוץ. הזרע באתגר לימד שאנחנו פוחדים שאם נזרום עם אפשרויות חדשות, נסתכן בלאבד שליטה על עצמנו ועל חיינו. בכולנו קיים פחד מהלא יודע שמקבע אותנו על המוכר ועל מבנים קבועים מראש. הרבה דברים צצו בגל הלילה וכשהקוסם שבנו מחובר לעוצמת הידיעה הפנימית, אנחנו משחררים שליטה ויודעים בדיוק כיצד לנוע בתוך מכלול אפשרויות החיים. לאורך הגל העבודה על שינוי הרגלים אוטומטים אפשרה לשחרור של חלק מהמצבים ה'תקועים' וה'קפואים' מחיינו. היכולת לזרום עם שינויים היא פונקציה של אמון בעצמנו, ביכולות ובמי שאנחנו.  רק כשאנחנו מאשרים את עצמנו לעצמנו ומקבלים את החלקים השונים שבנו, אנו מסוגלים ליצור שינויים. ככל שאנו מסכימים לנוע אל מעבר לאזורים 'בטוחים' ומרשים לעצמנו להתנסות במצבים שונים, אנו הופכים לקוסם קריסטלי ואין גבול לעוצמה שיכולה להתגלם דרכינו. אנחנו מוזמנים לנשום היום קוסם עד שנגיע למקום פנימי של כנות, פשטות וידיעה עצמית. אז נתחבר לנשמתנו ונסכים לשינוי שבעבר היה מחוץ לטווח האפשריות להתחולל עכשיו. ננשום עוד וניצור הפתעות צבעוניות ומשמחות במגרש המשחקים של חיינו. אמן ואמן!

לפי החכמה הסינית הימים הללו מאופיינים באנרגיה של "תמימות" (הקסגרמה 25). זה הזמן לזרום בספונטנית עם מה כל שקורה לנו (קוף 9) תוך כדי שמירה על הרווחה והבריאות שלנו (הלך שמים 11). עלינו לפעול גם למען הזולת ולשים לב למידע בעל ערך שמופיע עכשיו (קוסם 12). אם ננהג כך מחכות לנו הזדמנויות מפתיעות ורעיונות חדשים (נשר 13).

ה- 21/8, היום ה- 13 בגל הלילה באנרגיית הנשר: תהליך הגל הופך אותנו לנשר קוסמי בעל לב רחב, אמונה חזקה, כוחות פנימיים ואנרגיה רבה להמשך הדרך. בסוף הגל אנחנו פורשים את כנפי הנשר המלכותיות שלנו, מתבוננים מנקודת מבט אוביקטיבית על הנוף המתפרש וזורמים בחופשיות ובהשראה במציאות החיים המרתקת. תהליך החקירה פנימה עם הלילה מוביל להבנת שיעור נשמה שהיה טמון בכאב שחווינו. הבנת השיעור המסתתר מתחת לפחדים שחררה כאב ואת הפער בין הרצוי האידיאלי למצוי הקשה והבעייתי. לאורך הגל אנחנו מתרוממים מהזחילה האיטית במערות מוחנו ורגשותינו החשוכים עם הלילה לתעופה חופשית של אינסוף אפשרויות עם הנשר. מהתבוננות אמיצה בפחדים עתיקים לזווית ראייה רחבה ופתוחה מאד על החיים. הנשר הקוסמי בוחר בהנאה את הרגעים השונים בחייו, משנה בחכמה את המצבים שבהם לא נעים לו ונע באופן מעורר השראה באפיזודות החיים. אתגר הזרע הכניס שינויים מבורכים אל תוך חיינו והפך אותנו לבוראים פעילים ביצירת המציאות. הנשר המרומם שהפכנו להיות רואה בחדות את פיסות החיים ויודע בדיוק כיצד ללדת כל רעיון ולהפכו ליצירה ממשית. מסר נוסף של הנשר הקוסמי המלא בחזון ותקווה הוא הכוונה לאחדות, לשיתוף פעולה ולרצון הדדי. אנו לומדים לשנות את הגישה מיחידים שכל עניינם הוא לקבל לעצמם לאנושות מאוחדת שדואגת לזולת. הנשר הגדול בסוף הגל מעיד על אכפתיות מהאחר. התחלנו בלילה כשהסכמנו להתבונן באומץ בחשכה שבנו ואנחנו מסיימים עם האור והחזון המשותף של הנשר. אנו בשלים ומוכנים לקפוץ בשמחה ובהתרגשות לזרימת החיים השוטפת תוך כדי ביטוי אותנטי ואלגנטי של רצונותינו המגוונים.

גל הלילה מסתיים ואנחנו מברכים על גל הלוחם שנכנס!!...

מאחלת לכולנו שאנרגיות הלילה

יאירו באור ובמידע חדש את חיינו

ושכל שינוי יביא עמו שמחה, בריאות ואושר!


בברכה ובאהבה,

טליה.