עולם המאיה
חיפוש
חיפוש
הצגת תפריט
טליה טוקר

אני טליה טוקר, אומנית זמן, חוקרת, לומדת וכותבת את ידע הגלים של לוח המאיה, מפתחת, מלמדת ומטפלת עם עשרים מפתחות הזמן. 

בשנת 1998 כשרק התחלתי לחוות, ללמוד ולהיזכר בתורת המאיה, לא העליתי בדעתי עד כמה סודות המאיה ישפיעו על חיי.

במשך שנים אני חוקרת ולומדת את הקודים המופלאים של המאיה ומודה על הכלים הפשוטים והיעילים שעוזרים לשנות את תפיסת הזמן ומאפשרים להתנהל בקלילות ובשמחה במציאות היום יומית. אמונתי בחכמת המאיה העתיקה הלכה והתחזקה בעקבות מסע מרתק באזורים של מכסיקו וגואטמלה. שם פגשתי אנשי מאיה אוהבים ושמחים בחלקם, שחיים את המחזוריות הטבעית של הזמן קרוב ללב האדמה, לארבעת האלמנטים ולארבע רוחות השמים. בגואטמלה עברתי תהליך עמוק של חניכה אישית ע"י המורה והשאמאן דון פדרו קרוז.

שנים שאני לומדת צורות גיאומטריות ומחוברת לידע הזמן של אבות המאיה הקדמונים ולתרבות האינדיאנית הטקסית. יחד עם זאת נולדתי בגוף הזה כטליה במרחב הגיאוגרפי של ישראל. בניגוד לתרבויות המפותחות של המאיה, המצרים, הסינים העתיקים, האבוריג'ינים האוסטרלים ועוד, שבהם רובה של התרבות נכחד, התרבות היהודית שרדה הכי הרבה זמן מבלי להיעלם מכדור הארץ. העתיקות של העם שלנו מעידה על יכולת גבוהה לצבירה ולהכלה של מידע שטמונה בד.נ.א. היהודי. אני מאמינה שזוהי הסיבה לכך שתרגמתי את המידע לשפת האם שלי והמשכתי ללמוד את נושא הזמן גם מהמקורות היהודיים המקיפים אותי.

לאחר שסיימתי תואר ראשון בפילוסופיה באוניברסיטה העברית בירושלים שבמהלכו נפתחתי לאידיאולוגיות גבוהות, התמלאתי ברצון לעבוד עם ילדים ולעזור בעיצוב תפיסת עולמם. במשך זמן מה עבדתי כמורה לפילוסופיה בבתי ספר רגילים עד לרגע שהבנתי שבתוך המסגרת החינוכית לי באופן אישי יהיה קשה מאד להשפיע. לאחר מכן החלטתי לנסות לעזור לאוכלוסיית הילדים האוטיסטים. במשך מספר שנים עבדתי עם הילדים הללו ועם משפחותיהם והתמחתי ב- ABA שיטת טיפול התנהגותית.  לאורך שנים אלה למדתי רפלקסולוגיה, ביואורגונומי- שיטת טיפול בגופים האנרגטיים ובמוקסיטה- שיטת טיפול של לחיצות על נקודות מפתח בגוף שעזרה מאד לילדים האוטיסטים שעבדתי איתם.
בשנת 1998 נפגשתי לראשונה בסמלים של המאיה. זה היה בשיעור של ידע כללי עם דליה ברונשטיין שאצלה למדתי במשך מספר שנים. באחד המפגשים היא הראתה לנו את הצורות הגיאומטריות של המאיה ואני כולי נדלקתי. מאותו הרגע התחלתי לנשום, לצייר ולנוע עם הסמלים עד לרגע שחבר מקנדה הרחיב עבורי את המידע בכך ששלח אותי לרשימה ארוכה של ספרות וידע.

עושה טקסים עם פדרו קרוז, המורה שלי

לאחר מספר שנים של חקירה ולמידת הצורות התחלתי ללמד את האסטרולוגיה והלוחות של המאיה במפגשים אישיים וקבוצתיים והפכתי למורה למאיה. לאחר 8 שנים של תרגול יום יומי והעברתו של המידע נסעתי ללמוד עוד במקסיקו ובגואטמאלה. שם פגשתי את השאמאן דון פדרו קרוז שהוא נצר לשושלת הקיצ'ה, שושלת שאמאנים גואטמלית עתיקה. פדרו העביר אותי חניכה שנמשכה כחודשיים ובה למדתי עוד יותר לעומק את חשיבותו של ידע הזמן והמרחב על הרבדים שבו. כשחזרתי לישראל המשכתי להעביר את המידע בקורסים, בכתיבת הטקסטים ובהפצתם. במשך 9 שנים חקרתי, התעמקתי ולמדתי את הקודים המוצפנים בלוחות המאיה. חוויתי כיצד המח שלי נפתח לידע החדש ולתפיסת הזמן המחזורית. אך עדיין לא הצלחתי להבין את ידע הזמן של המאיה עד  תומו.
אחרי שחזרתי מגואטאמאלה המשכתי ללמוד שיטות טיפול שונות מתוך הבנה שקיימים בסמלים רבדים של מידע שאינני מצליחה לפענח ובינהם חקר המח, עבודות עומק על היבטים רגשיים, פיזיקה, מתמטיקה, שאמניזם ועבודות אנרגטיות מסוגים שונים.
אחרי שנים של העברת ידע הזמן בסדנאות וקורסים, צללתי לעומק חדר הטיפולים כמטפלת וכמטופלת, כדי להמשיך ולחקור את הזמן ואת הדרך שבה אנו בוראים מציאות. הבנתי שכל אינדיבידואל הוא מעין ׳תוכנה׳ אישית לפיצוח והמפגש אחד על אחד מאפשר לרפא את נושאי הנשמה ולשנות את דפוסי החשיבה שמייצרים את הגולים העצמיים בבריאת המציאות.
במשך חמש עשרה שנים חיכיתי לדצמבר 2012. התאריך הגורלי עבורי קיבל תפנית דרמטית מפתיעה כשסבי האהוב, מאיר טוקר, נפטר בערב של אותו היום. המוות הפיזי של האדם האהוב עלי הפנים בי תובנה מאד חשובה- הכיוון הוא לכאן, לגוף הזה ולא לשם, להעלם מהגוף אל מחוץ לכדור הארץ. הגוף הזה הוא בית הנשמה. בעקבות זאת למדתי כלים נוספים שקשורים בתחושות הגוף, בינהם הפכתי למורה לפילטיס כדי להבין את תנועת הגוף ולחבר את ידע הנשמה לגוף הזה במציאות הזאת.
אחרי מחקר ועבודת מודעות עצמית של עשרים שנה נוצרו במוחי הקישורים הנדרשים בכדי לפענח לבסוף את עומק המשמעויות הנסתרות מתחת לפני לוח הצ׳ולקין והסמלים שבו. בעזרת מורים נפלאים שזימנה לי דרכי, ובעיקר מורי הטבע הגדולים ובהם התבוננות יומיומית בעוצמת הים והשמים, הצלחתי לשנות את תפיסת עולמי והבנתי את דרכי הפעולה של תת ההכרה שלי ואת הדרך שבה אני יוצרת מציאות.
לוח המאיה הינו דגם גיאומטרי המייצג את תנועת ההכרה. בדיוק כמו גלי הים כך גם גלי ההכרה שלנו, עולים ויורדים, מקפצים ונעים. כך גם אני למדתי ולומדת דרך הסלע היציב במרכז ליבי לסנכרן בין השעון הפנימי שלי לשעון הלינארי התהליכי של המציאות החיצונית.
מהותו של האתר היא ליצור תחושה של בית לכל מי שמבקר בו. פועם בי הרצון לאפשר לכם לחוות באופן וויזואלי, לבבי ומנטלי את ידע הזמן והמרחב. הנכם מוזמנים לצלול אל תוך הצבעוניות מעוררת ההשראה והעומקים הבלתי נדלים שבסמלים והגלים ובעזרתם להעמיק בחקירת פשר הזמן ולפתוח את הלב.
יש לי את הזכות והכבוד לכתוב את הידע הזה כבר עשרים שנה ואני מודה לכל קוראי המאיה הותיקים שלאורך כל השנים הללו משמרים את התדר הזה. אני מודה למאיה שמדריכים אותי בדרכי וכמובן לכל מי שנכנס לאתר, מודה על תשומת הלב.
המאיות אומרים שפלא הרגע הוא בכל רגע, שכאן ועכשיו הכל ישנו.

מאחלת לכולנו את נחת הרגעים הקטנים והרבה שקט בלב. אמן!

סרטונים
טליה טוקר‬‎ - חוקרת מאיה - בהרצאה על הזמן
הרצאה על הזמן ומשמעותו לקראת ה21.12.2012, שבו הסתיים מחזור זמן משמעותי עפ"י לוחות המאיה.
הרצאה על הזמן ומשמעותו לקראת ה21.12.2012, שבו הסתיים מחזור זמן משמעותי עפ"י לוחות המאיה.
פדרו קרוז
השאמאן דון פדרו קרוז שהוא נצר לשושלת הקיצ'ה, שושלת שאמאנים גואטמלית עתיקה. פדרו העביר אותי חניכה שנמשכה כחודשיים ובה למדתי עוד יותר לעומק את חשיבותו של ידע הזמן והמרחב על הרבדים שבו
השאמאן דון פדרו קרוז שהוא נצר לשושלת הקיצ'ה, שושלת שאמאנים גואטמלית עתיקה. פדרו העביר אותי חניכה שנמשכה כחודשיים ובה למדתי עוד יותר לעומק את חשיבותו של ידע הזמן והמרחב על הרבדים שבו
סל קניות
סגירת חלון